DE OORLOG. KAMÉROVER dat herhaaldelijk groote partijen cacao dezer dagen in de dagbladen gevraagd worden en waarbij voor het eerst hier te lande de vervalsching rondweg gevraagd wordt, door de toevoeging: „niet zuiver". Wij achten het ten zeer ste wenschelijk in het algemeen be lang, dat langs officieelen weg aan dezen schandelijken „groothandel" die ten slotte bij den kleinhandel, ten nadeele van beurs en maag van den consument belandt, zoo spoedig mogelijk een einde gemaakt worde. Vlissingen, 5 December. De lessen aan de Burgeravondschool en de Avondschool voor Handwerks lieden zullen Dinsdag 8 December worden hervar. St. Nicolaas op een schimmel ge zeten, gevolgd door zijn knecht, waar achter een rijtuig volgeladen met ca deautjes maakte gisteren en heden middag een wandeling door de stad. Dat deze reclame, uitgaande van de „Bellamy bioscoop", veel bekijks had, laat zich wel begrijpen. De cadeautjes zullen worden uitge reikt aan de kinderen die heden en morgen bedoelde bioscoop bezoeken. In het Alhambra theater werd he denmiddag St. Nicolaas-matinée ge geven. Ook morgen, Zondagmiddag 3 uur zal deze St. Nicolaas-matinée plaats hebben en evenals hedenmiddag het geval was, dan ook arn elk kind een cadeau worden gegeven. In de Ned. Staatscourant van 19 November j.l. komt een oproeping voor van gegadigden voor debetrek king van leerling-machinist bij de gouvernements marine in Ned. Indië. Benoodigd aaital 6 personen. Is aanmerking daarvoor komen ook zij die minstens het voorloopig diplo ma voor machinist bezitten. Uitgebreide inlichtingen te verkrij gen bij den heer P. J. Wemelsfelder, Buitenhaven 7 alhier. KERK- ets SCHdOLIStettHS. Ned. Herv. Kerk. Tot Evangelist voor de beide Evangelisatieposten te Schoondqke en Oostburg is benoemd de heer A. Slager, te Emmer-Com- pascuum (Drente). Benoemd tot directeur der am bachtsschool en avondteekenschool te Oostburg de heer Q. W. J. Cock, thans leeraar aan de ambachtsschool te Harlingen. RECHtSZUKEII Een geschil met het gemeen tebestuur van Vlissingen. Voor het kantongerecht te Middel burg werd heden voortgezet de be handeling der zaak tegen H. J. B. alhier, welke wij reeds vermeldden in ons nummer van 21 November j.l. en waaruit bleek dat deze vervolgd wordt wegens het niet voldoen aan het be vel van B. en W. om de rookgeleiding aan zijn perceel op de Oude Markt te herstellen. Als getuige werd thans gehoord de heer W. A. de Jong, gemeente- bouwmeester, die verklaarde dat de schoorsteen, waarvan hier sp'ake is er reeds stond voor het huis van Braat gebouwd werd en dat deze nu bij het afbreken van dit pand weder is vrijgekomen. Bekl. verklaarde zich bereid de helft der kosten van het herstel van den schoorsteen te willen betalen als er niet meer dan 2 meter van het oude gedeelte werd vernieuwd Op deze laatste voorwaarde kon het gemeentebestuur echter niet ingaan. Bekl. meent thans dat de gemeente wil trachten hem voor de kosten te l&ten opdraaien en dat zij hoopt dat bij 't afbreken van den laatsten muur van het aangrenzend pand de schoor steen zal blijven staan, want als hij instort dan zal de gemeente van zelf voor de schade aansprakelijk zijn. De gemeentebouwmeester ontkent die toeleg, men wil door overleg met bekl. tot een goed resultaat ko men. De tweede getuige, de heer F. M. C. Hoorninck. de slooper van het gebouw van Braat is evenals de ge meentebouwmeester van meening, dat de schoorsteen kan worden afgebro ken zonder dat te gelijkertijd de muur wordt weggenomen. De amb tenaar van het Ö.M. erkent de bil lijkheid, dat de gemeente in deze aan bekl. tegemoet komt, maar acht het voorstel van bekl. om een limiet te stellen voor het deel dat mag worden hersteld, dwaas, bekl. heeft niet aan het wettig bevel van B. en W. vol daan en daarom eischt de ambtenaar f 5 of 3 dagen. Uitspraak Donderdag a.s. De toestand. Drie keizers zijn er nu „aan het front" de Duitsche en Russische kei zers en koning George, die ook den titel „keizer van Indië" draagt. Nog twee staatshoofden, president Poicaré en koning Albert zijn bij hun troepen. Men weet wat de laatstgenoemde presteert als „le premier soldat", de plaats die de koning der Belgen voor zich gekozen heeft is in de vuurlijn. Van de verrichtingen der andere staatshoofden aan 't front hoort men weinig. Intusschen schijnt de aanwe zigheid van den Engelschen koning op het Engelsche expeditie leger zóó gunstig te werken, dat hij zijn be zoek nog een paar dagen heeft ver lengd. Een Amerikaansch journalist Irwin Cobb, die een interview had met lord Kitchener schrijft dat deze hem verklaarde dat de oorlog minstens drie jaren zal duren. De val van Belgrado heeft te Wee- nen en Boedapest en dientengevolge ook te Berlijn groote vreugde ge wekt. De Oostenrijkers schijnen alles er op toe te leggen, Servië te vernie tigen. Zij laten liever geheel Ga- licië ten prooi aan de Russen, dan dat zij afzien van de bloedwraak op de Serviërs, die den moord op den aartshertog Frans Ferdinand op hun kerfstok hebben. In de Weensche pers heet het, dat het Servische leger nu spoedig vernietigd zal zijn. Er moet wel een dringende reden zijn voor Oostenrijk om thans zoo krachtig tegen Servië op te treden, daar de Russen, wat ae Duitsche bladen ook mogen beweren, opnieuw vaster voet kregen aan de andere zijde der Karpathen, in Opper Hon garije. Het jongste Russische leger- bericht meldt dat de Russen Bartfeld een stadje in het Hongaarsch comitaat Saros hebben bezet. Dit is wel geen beslissend wapenfeit, maar het wijst er op dat Oostenrijk Hongarije een bijzondere bedoeling heeft met zijn nieuwe actie in Servië. Anders zou het met alle macht hun eigen volk, de Hongaren, niet aan den aanval der Russen bloot stellen. Het Russische legerbericht wijst voorts op voortzetting van den slag ten Noorden en Zuiden Van Lodz. De Duitschers hebben in November daar troepen uit het Westen aangebracht. Gefusilleerde Belgen. Te Dinant en te Tamines is, naar aan„de Tel."wordt gemeld, een onder zoek ingesteld in zake het aantal burgers, die in deze twee steden ge- fusileerd werden op den 23 ;n Au gustus 1.1. den dag, waarop het 86e, 108e en 186 Saksische regiment hun intocht hielden. Men heeft de lijken der doodge schoten burgers opgegraven en ze een eervolle, waardige begrafenis op de gemeentelijke begraafplaats deel achtig doen worden. Te Dinant zijn 612 burgers gefu silleerd o.w. 53 vrouwen en verschei dene meisjes van 7 tot 8 jaar. 400 burgers werden gevangen genomen en naar Cassel vervoerd, vanwaar zij eenige dagen geleden zijn terugge keerd. Te Tamines bedraagt het aantal burgers, die op het kerkplein werden gefusileerd, 517. De Duitschers beweerden, dat de burgers op hen geschoten hebben, een feit, dat door de inwoners ten stelligste wordt ontkend. Wat hierbij ook zij, de executie heeft plaats gehad zonder voorafgaand onderzoek of veroordeeling. Uit Duinkerken, De bijzondere berichtgever van het Persbureau Vaz Dias meldt uit Duin kerken dd. 2 December: Na een reis onder zeer bezwarende omstandigheden, via Londen, Folke stone, Boulogne, Calais, op welke plaatsen een uiterst scherpe contröle werd uitgeoefend op iedereen, ben ik tenslotte zeer dicht bij het strijdveld aan de Yser gekomen.Men reikte alleen passen uit van plaats tot plaats doch daar in de meeste gevallen het on mogelijk is vooruit te we en of men een bepaalde plaats zal kunnen be reiken komt men voortdurend met de afetandspassen in moeilijkheden. In Calais en hier in Duinkerken mag een vreemdeling niet langer vertoe ven dan 24 uur. De treinen rijden zeer langzaam. Direct buiten Calais stopte onze trein herhaaldelijk om Roode Kruis-treinen voorbij te laten gaan. Uit mijn coupé zag ik onop houdelijk rechts en links aviateurs boven het land kruisen. Een Taube werd gisteren neerge schoten. Bij de inzittenden, twee Duit sche officieren, die zoo goed als ver- 1 et te d verdun teruggevend n onder de verbrijzelde stukken van het vlieg tuig, ontdekte men later eenige almu- nium-kokertjes waarin biljetten, be stemd 'om te verspreiden. Alle hospi talen zijn overvuld. In het „Spitdl de l'Union des Femmes de France" te Calais heeft mevrouw de Berquet de leiding en het is daar een model- verpleging, d'e men algemeen en overal opvallend hoort roemen, zelfs in Engeland. Een Brusselsch geneesheer staat aan het hoofd van de kliniek Bij informa tie aan het hotel in de Rue de Sou- b'se werd mij meegedeeld dat de daar vertoevende Belgische minister van oorlog de Broqueville zeer lang bedlegerig is geweest, maar nu weer opknapt. Hij had zich oververmoeid na de geweldige inspanning der laats e weken. Wat de Broqueville in dien tijd gewerkt heeft zal wel nooit be kend worden. Maar het is een tita nenarbeid. Zijn sterk gestel is er ten slotte onder bezweken. Staatsminister van der Velde is hier ook aangeko men. Hij heeft voortdurend conferen ties. Men verwacht, naar mij verze kerd is, belangrijke besluiten. Een groot deel der Belgische vrijwilligers korpsen, welke sedert Augustus deel nemen aan den oorlog zijn thans doorgestuurd naar het kamp van An- vouis ter uitrusting en tot betere op leiding. De Duitschers in België en Frankrijk. Het officieele Fransche communi qué van gisterenmiddag drie uur maakt melding van een vrij hevige kanonnade op het front in België tusschen den spoorweg van Yperen naar Rousselaere en den weg van Beselaere naar Paasendael (ten Westen van dien spoorweg), waar de Duitsche infanterie zonder succes heeft getracht terrein te winnen. Van de Somme tot Argonne is het op het geheele front rustig gebleven. In Argonne zijn verscheidene aan vallen van Duitsche infanterie terug geslagen, met name te Racorne (ten Noordwesten van het bosch van Grurie). Uit Genève wordt aan de „Lokal Anzeiger" gemeld Het werk aan de versterkingen der bondgenooten bij Nieuwpoort en ten Zuiden van Yperen ondervindt groote stoornis door het zware Duitsche geschut. De stellingen der bondge nooten in het overstoomde terrein ten Zuiden van Dixmuiden zijn onhoud baar geworden. Een moedig Fransch kapitein. In de omstreken van Hazebroeck stond één onzer batterijen, zoo meldt de „Croix", blootgesteld aan het vuur van een Duitsche batterij, wier positie niet kon worden vastgesteld. De kapitein, die de batterij onder zijn commando had, gaf bevel de ka nonnen te verplaatsen en een verdekte positie te zoeken. Op hetzelfde oogenblik kwam vlak voor de batterij een Duitsche granaat terecht, die niet ontplofte. De kapitein deed de stukken stil houden en onderzocht de granaat, terwijl de projectielen rondom hem neerregenden. Hij constateerde dat de ontploffing van den inhoud geregeld was voor een afstand van 5600 meter. Daaruit leidde hij af, daar de Duit schers niet ver genoeg hadden gescho ten, dat de batterij op ongeveer 6 K.M. afstand moest zijn. De beschieting werd dienovereen komstig geregeld en in weinige mi nuten was de Duitsche batterij tot zwijgen gebracht. De strijd in Polen. De Petersburgsche correspondent van de „Times" se nt van 2 Dec. Uit het communiqué van gisteren blijkt dat het Duitsche plan van groote flankbewegingen van den Weichsel of van Wielun niet uitvoerbaar is ge bleken. De bedoeling van den vijand om langs den Weichsel op te rukken werd bij Flock verijdeld en zijn ster ke vooruitgeschoven posten wer den bij Szertsof, dichtbij Wielun, verdreven. De invallers konden blijk baar zich geen weg banen behalve langs de spoorwegen, en verkennin gen brachten aan het licht dat ver sterkingen werden geconcentreerd langs de linie Kalisj Sierddz, waar het Duitsche offensief, op Maandag zich ontwikkelend, bij Lask tot staan werd gebracht. Grootvorst Nicolaas bericht, dat de Russische opmarsch noordelijk van Lowitsj succes had. Berichlen van correspondenten te Lodz toonen dat de spoorweg naar Warschau en de stations Zgierz en Strykow in Russi sche handen zijn. Bovendien verlie zen de Duitschers door de beweging tegen Lowitsj het voordeel van de rech'e unie, die zij zich na den te rugtocht van Brexin met zulke groote offers hadden verzekerd. Het verschijnen van een geheele brigade van de Pruisische garde bij Szertsof, waar ze in wanorde werden teruggedreven, wijst er op dat de Duitschers een te laat komende po ging bedoelden om het bij Toesjin omsingelde corps tegemoet te komen, of, wat waarschijnlijker is, de be scherming ten doel hadden van de flanken der bij Sierddz en Tsjensto- chol geconcentreerde troepenmachten. Blijkbaar trachten de Duitschers de linies van deze strijdmachten te ver lengen ten einde een voortrukken van de sterke Russische strijdmacht te genover de linie TsenstochofWie lun te beletten. De toestand blijft be langrijk en gevaarlijk, maar de Russen hebben, dat blijkt uit de officieele mededeelingen, alle voorzorgsmaatre gelen genomen. De correspondent acht een spoedige beslissing waar schijnlijk, wegens de slechte weersge steldheid en de groote'ontberingen die daarvan het gevolg zijn. De slagen bij Lodz. Ludovic Nardeau, die bij het Rus sische hoofdkwartier vertoeft, meldt aan de „Journal", dat de woedende gevechten, met eb en vloed, voort duren. Het is een cyc'oon van man nen en paarden in een zee van vuur. Het is de meest opwinnende veldslag sinds de Napo eonistische oorlogen en de bewegingen zijn zoo snel, dat de generaals telkens hun plannen moeten wijzigen. Men schat dat 12 Duitsche leger corpsen tegen de Russen vechten 5 onder generaal Mackensen, 2, net uit Oost-Pruisen aangekomen, onder generaal Frangois en 5 onder Von Hindenbu g. Door een wanhopige pogir.g slaag den de Duitschers er in uit den ijze ren ring te komen, welke bij Rgzow en Touchine om hen geslagen was (men weet dat door Rennenkampf's schuld de ring niet vast genoeg was. Red.) De Duitschers volgder. hierbij een manoeuvre, door Napoleon in den slag bij Leipzig toegepast: zij wierpen namelijk twee nieuwe korp sen, die net waren aangekomen, in de slaglinie. Het Duitsche front schijnt daardoor voorloopig hersteld over de volgende linieStrykow-Zgierz-Zdounskavolia- Wartha, maar dit front schijnt reeds weer omvat door den Russischen rechtervleugel te Glawno en ook in het noorden door hetzelfde leger. Het schijnt dat de Duitschers hun gevaarlijken terugtocht thans willen voortzetten onder de dekking van sterke achterhoeden op het front Strykow- Zdounskavolia. De bezetting van Belgrado Het blad „Az Est" meldt de vol gende bizonderheden over de bezet ting van BelgradoNa een bombar dement van verscheidene dagen 't welk ten gevolge had, dat de Servi sche artillerie op den Awslaberg en den Bonopoberg tot zwijgen werd ge bracht, volgde Woensdag van vier kanten algemeene bestorming. Bin nen vier uur was Belgraio in onze handen. De van Obrenowats oprukkende troepen trokken, nadat de taaie tegen stand der Serviërs was gebroken, eveneens de stad binnen, terwijl van Semlin uit honderden veerbooten on ze troepen over de rivier zetten. De Servische bezetting trachtte bij de spoorbrug tegenstand te bieden, doch werd uit elkaar geslagen, evenals andere Servische troepen, die zich in de straten van Belgrado te weer stel den. Voor den konak speelde zich een aangrijpend tooneel af, toen de Hongaarsche troepen, o. w. velen tot den landstorm behoorden, het Hon gaarsche volkslied zongen. De stad heeft van het beleg niet erg geleden ofschoon op sommige plaatsen de vernielende werking van het bombar dement is waar te nemen. Hoe het er nu bij Sedan uitziet. Een officier, die zich in Sedan heeft opgehouden, vertelt in het „Berliner Tageblatt" het een en ander over den tegenwoordigen toestand in deze his torische plaats. Vele inwocers waren voor de Duitschers gevlucht en hun huizen hebben afwisselend Duitsche en Fransche inkwartiering gekregen. Daardoor zal onder anderen de eige naar van het Maison de la demière cartouche, het bekende museum van 1870, niet veel meer af te stoffen vinden van zijn curiositeiten, als hij terug komt. De stad Sedan zelf heeft echter niet al te zeer geleden onder de gevechten. Alle openbare gebou wen zijn nu door de Duitschers in gebruik genomen. Duitsch geld is er de gangbare munt en daar er slechts met toestemming vm de kommau- dantuur gerequireerd mag worden, wordt alles contant betaald. Vele winkeliers genieten een ongekende welvaart. Het stadje Donchery, waar in 1870 de Duitschers over de Maas trokken en daardoor de Franschen den terug tocht afsneden, heeft ontzettend gele den en vormt nog een enkele puin hoop. Ongerept echter staat nog aan den weg het boerenhuisje, dat beroemd geworden is door het gesprek tus schen Bismarck en Napoleon. In strijd met de beroemde schilderij, vond de ontmoeting niet voor het huis plaats maar in een hoekkamer van de bo venverdieping. De eigenares is nog dezelfde als toen. Zij toont de stoelen, waarop Bismarck en Napoleon geze ten hebben, en ook vier goudstukken,, die Napoleon haar schonk. Den 12en October van het jaar 1870 heeft de keizer het huis bezichtigd en de vrouw eveneens vier goudstukken gegeven. Hij schreef zijn naam op een kaart. Ook von Bethmann Hollweg gaf de vrouw zijn autogram en een goudstuk. Onlusten in een kamp. In het Lancasterconcentratiekamp (Engeland) waar ruim 2000 gevange nen bijeengebracht zijn, hebben ook ongeregeldheden plaats gehad. De gevangenen waren zeer opgewonden en drongen in grooten getale naar den uitgang, gewapend met steenen, stokken en brokken ijzer. De soldaten met de bewaking betalt, chargeerden met de bajonet en dreven de lieden in de barakken terug. Eenige der ge vangenen werden gewond. De onge regeldheden schijnen uitgelokt doordat een der gevangenen, die een Fransch- man bleek te zijn, in vrijheid zou wotden gesteld en nu zijn medege vangenen met de mededeeling van dit feit sarde. De Duitschers werden boos en vielen den Franschman aan en dit gevecht nam door de tusschen- komst der bewakers weldra grootere afmetingen aar. Het einde van den opstand van De Wet. De „Daily Chronicle" schrijft naar aanleiding van de gevangenneming van generaal de Wet, dat zijn behen digheid om zich aan den vervolger te onttrekken, sinds lang spreekwoorde lijk was. Gedurende de vijf weken dat de opstand duurt, gaf hij hiervan' herhaaldelijk nieuwe bewijzen. Des- temeer mogen generaal Botha en de loyale Hollanders gelukgewenscht worden met dezen vangst. Kolonel Brits die de gevangenneming bewerk stelligde, is een Hollandsch officier, die zich reeds ten zeerste onderschei den had gedurende de operaties tegen Maritz. Wij weten nog niet, waar Beyers zich sinds zijn laatste neder laag bevindt, doch nu Maritz over de grens is, de Wet gevangen genomen is en eenige duizenden rebellen zich hebben overgegeven of krijgsgevangen zijn gemaakt, mogen wij hopen dat de opstand geëindigd is. Het bericht dat generaal Botha zelf naar Duitsch-Zuid-West-Afrika is ver trokken schijnt er op te wijzen, dat dit ook zijn meening is. De wilskracht waarmede hij gehandeld heeft en het bijna onafgebroken succes van zijn groote gecombineerde veel omvatten de operaties heeft hem opnieuw doen kennen, niet slechts als een expert in veldtaktiek. maar als een geboren meester in de strategie en militaire organisatie, die in de militaire ge schiedenis van Zuid Afrika zijn meer dere niet heeft. Zijn regeering zal een moeilijk vraagstuk hebben op te los sen, wat betreft de behandeling van de gevangen troepenleiders. Ongetwijfeld zullen zij de gestreng heid van het recht door genade ver zachten. doch tevens een zoo zware misdaad als de Wet en Beyers be gingen, welke niet alleen vergezeld was van grof verraad,maar ook dreigde bloedvergieten met zich te sleepen over het geheele land, niet licht kun nen straffen. Oorlogsvaria. Naar een bericht van Korr. Norden meldt, is in het recruten depot te Konitz in West Pruisen onder de pas aangeworven recruten een meisje ont dekt. Deze recruut was 19 jaar oud heette Klara Bahlo en was uit Inster- burg afkomstig, van waaruit zij zich met andere vluchtelingen naar Dant- zig had begeven. Zij kon daar geen haar passenden arbeid vinden, hef stuitte haar tegen de borst om van de liefdadigheid harer medemenschen te leven en nam daarom een koen besluit. Zij liet zich het haar afsnij den, schafte zich manoenkleeren aan en sloot zich aan bij een troep recruten,. die naar Konitz werd gedi rigeerd. Daar kreeg zij een uniform, werd bij burgers ingekwartierd en maakte zelfs militaire marschen mede zonder dat men koesterde, dat de aardig cruut een meisje was. haar niet gelukken op medische inspectie te on dat zij eindelijk, door dwongen, er toe overg heim aan den chef van openbaren. Al haar smeeken om te mogen blijven bleek ij zoo spoedig mogelijk w wenkleeren gestoken en teruggezonden, waar zij 0| blik voor verpleegster op vangt. Vergadering van V Een Het wetsontwerp Mend zeer eervolle begrafenis terwijl de stemmen gest over de vraag of op 1 een monument in den vo motie zal worden opgeri Het mag niet ontkend de voorsteller zijn ontwe heeft verdedigd, dat h duur heeft verkocht. D half uur heeft zijn verd duurd en ongetwijfeld is baar sterkste geweest. Hé aangename taak een uite bare bovendien. Maar de dels heeft er zich met v en lang niet van talent oi heen geslagen. In den namiddag liep niet weinig in het honds schien heeft hij dat succe dat hij de heeren heeft a om door een tastbaar vooi te toonen dat zij de bet het ontwerp goedkeurden. Niemand minder dart d Hamel diende een motie de wenschelijkheid werd u van een uitbreiding der int wet, opdat de rechter de b zal hebben aanvrage tot te weigeren. Het initial diende dan uit te gaan va ring. Het zonderlinge geval nu voor dat er een comi ontwerp en een motie ter over dezelfde aangelegen het eerste wilde de rege oordeel vellen en over de t ze niet eer haar meening ze dat het wetsontwerp van dt Het was de heer Troelst weg aanwees om uit de mo geraken. Eerst werd gesten 1 der wet. Toen dat verw viel meteen het wetsontwe Met 37 tegen 14 stemmen ontwerp-Mendels gevonn slemden behalve de sociaa ten de heerer. Patijn, Fock ter en van Doorn. Toen de motie van Ham Nu kan de Minister wel deel zeggen. Van den begin de Regeering haar aandacht gehouden op de kwestie conflicten. Tot nog toe is gelukt ze alle minnelijk bij Verandert dat echter dan geering onmiddellijk berei: gelen te treffen. M. a. w. c ring heeft geen motie nood ligent te zijn. Dit zelfde standpunt na schillende andere leden inn ren van Doorn, Loeff, Rutg Savornin Lohman. Na dezen gang van zakei ons niets verwonderd, wa motie was ingetrokken. Doe en de heer Spiekman verkk eens dat door de arbeiders tie te Amsterdam 60 gevaller ruiming waren gepubliceer bemiddeling geen resultaat h De stemmen staakten, 26 zoodat in een volgende vei opnieuw dient te worden ge Dat was het einde van de over het ontwerp-Mendels. Over de verdediging zulle veel meer zeggen. Met tal v beelden heeft de heer Ment getoond dat in andere wetten bepalingen zijn weer te vii nu zoo'n krachtige bestrijdin vinden. In de ontruimingsw de gelegenheid geopend huurcontract dat afgeloopen te doen voortzettenin het Mendels geschiedt feitelijk In het ontwerp is geen huurprijs gesteld, om ook winkeliers die allicht daarbuiti te hulp te komen. Om een weinig te gemoet I aan het verlangen van den 1 Hamel die sanctie wilde v aan de bemiddeling der steun- bracht de heer Mendels nog langrijke wijziging in zijn t Het hielp niet: Barbertje hangen. lil

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 2