DE OORLOG. JGEMENGD NU m dat het beroep op de provinciale geld middelen gerust achterwege kan blijven. Het perceel aan den weg van Bui - tenlust naar Groede waarvan de ver koop wordt voorgesteld betreft een sloot van 25.65 M2, waarvan de waar de is te schatten op f0.50 den M2. De kooper is J. de Lijs te Groede. Door dat verschillende werken niet in 1914 zullen worden uitgevoerd en de tweede termijn van het renteloos voorschot aan de Zeeuwsch Vlaamsche Tramwegmaatschappij niet in 1914 wordt uitbetaald, waartegenover slechts kleine verhoogingen van enkele posten staan, wordt voorgesteld de begrooting voor 1914 te verlagen met totaal f448.000, terwijl de onvoor ziene uitgaven nog met f 3.842.67 worden verhoogd en gebracht op f13.169. Mede in verband met de overbren ging van bovengenoemde uitgaven naar den dienst 1914 wordt voorgesteld de begrooting voor dat dienstjaar te ver- hoogen met f 758.000, waardoor de post onvoorzien wordt gebracht op fl7.350.18V; of f 1.848.67 meer dan oorspronkelijk was geraamd. Vllssingen, 24 November. Het lokaal der Christ. Jongelings- Vereeniging in de Noordstraat her bergt nu ook geen vluchtelingen meer. De verschillende huurders wenschten hunne vergaderingen ge leidelijk te hervatten en door de goede zorgen der vereeniging zijn nu de laatste uitgewekenen behoorlijk elders onder dak gebracht. Thans is het gebouw, dat van gemeentewege gereinigd en ontsmet is, weer dispo nibel voor het houden van vergade ringen. Dat het aan vele eischen voldoet is gebleken en blijkt nog dagelijks. Wij vestigen de aandacht op ach terstaande advertentie der Jongelings- Vereeniging betreffende een samen komst op Donderdag in de Nieuwe Kerk, ter gelegenheid van het 55jarig bestaan der Vereeniging. Er is voor de provincie Zeeland ook een comité gevormd voor het geven van een Kerstgave aan onze militaire grens- en kustbewakers. Dit comité bestaat uit de dames: mevr. Dijckmeester—Wintgens, voor zitster jonkvrouwe de Casembroot, secretaresse; mevr. Sprenger—Koiff, penningmeesteressemevr. Rink— Borger, mevr. Van den Brandeler Klem, mevr. Dumon Tak—Van Trigt, mevr. Van Bel—Moolenburgh, mevr. HioolenMac Leod. Wij hopen dat dit comité rijkelijk gesteund mag worden en daardoor in staat gesteld zal worden „onze jongens" met een flinke Kerstgave te kunnen verrassen. Een stadgenoot die den 2en Juni 1904 een brief verzond naar Santa Rosa Isle, Peru, (Zuid Amerika), heeft dezen brief hedenmorgen terugontvan gen. Hij is dus ruim 10 jaar onderweg geweest. Bij de heden te Middelburg gehou den verkiezing van zeven leden der kamer van koophandel en fabrieken werden herkozen de heeren jhr. H. A. van Adrichem Boogaert, mr. G.J. Sprenger, mr. J. A. Heijse, W. Bos man en jhr. A. E. Boddaert. De zesde aftredende, de heer W. Chr. Noske had zich niet voor een herbenoeming beschikbaar gesteld, in zijne plaats werd gekozen de heer A. C. de Vos. Ook moest worden voorzien in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer M. P. van der Harst, welke vacature voortduurde door het bedanken van den heer P. W. M. Hoegen van Hoogeiande, die eerst in deze vacature gekozen werd. Thans werd gekozen de heer A. J. Verhage. De firma F. B. den Boer te Middel burg heeft een prentbriefkaart uitge geven, voorstellende Koning Albert en Koningin Elisabeth van België en als achtergrond de Belgische vlag met den Vlaamschen leeuw. Deze brief kaart zal vooral door de Belgen wel veel gekocht worde», want de por tretten van hun geliefden vorst en de niet minder geëerbiedigde Koningin zijn zeer fraai uitgevoerd. De Albert-Elisabeth kalender voor 1915 is eveneens keurig uitgevoerd en wij twijfelen er niet aan of deze aardige kalender zal veel koopers vinden. Heden is naar het huis van bewa ring te Middelburg overgebracht A. D. H. 29 jaar, bankwerker tijdelijk ver toevende te Breskens die zich aldaar heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een portemonnaie met geld ten nadeele van een Belgische vluchteling. Bij bevelschrift der rechtbank te Middelburg, is rechtsingang verleend met hevel! tot gevangenhouding van den verdachte in de zaak tegen J. P. 44 jaar, koopman te Souburg, thans gedetineerd te Middelburg, verdacht van verduistering van een rijwiel ten nadeele van een rijwielhandelaar te Middelburg. De toestand. Nieuwpoort en Yperen hebben het in de laatste dagen moeten ontgelden. De Duitsche kanonnen hebben te Yperen het stadhuis en de markthallen vernield. Hieruit blijkt dat de Duit- schers zoover in den omtrek zijn doorgedrongen, dat zij de stad zelve kunnen vernielen. Yperen schijnt het lot van Dixmuiden te moeten deelen, dat geducht heeft geleden onder de kracht van het moderne geschut. Verleden week Maandag berichtte het Duitsche hoofdkwartier, dat een beslissende veldslag was geleverd in Noord-West-Polen. In het bericht dd. 22 dezer van datzelfde hoofdkwartier komt de mededeeling voor, dat op het oorlogsterrein in Polen nog geen beslissing is gevallen. Het is dus niet gemakkelijk om de officieele Duitsche oorlogsberichten goed te lezen. De „beslissing", waarvan op 16 dezer melding werd gemaakt, betrof een slag, waarbij de Duitschers, naar zij meedeelden 23.000 Russen gevangen namen. Wanneer men nagaat dat het Rus sische leger in Polen op 3 millioen man is te schatten, dan begrijpt men de „beslissende." beteekenis. De Duit sche aanval, die twee weken geleden den aanval op de Russische rechter flank begonnen, zijn er nog niet in geslaagd een beslissing uit te lokken. Hoewel de Russen in het noorden en noordwesten van Polen voor de Duit schers terugweken, is er geen sprake van dat hun verbindingslijnen bedreigd worden. Van officieel Russische zijde wordt gemeld, dat in Polen verbitterd ge vochten wordt. Het vechten kan na tuurlijk nog lang duren, de legers zijn te groot om in een paar dagen of zelfs weken de beslissing te ver wachten. De Turken zijn tot het Suez-kanaal genaderd. Bij Kantara, aan het kanaal, heeft een gevecht plaats gehad, waar bij twee Engelsche officieren sneuvel den. Uit Engelsche bron wordt alleen melding gemaakt van een klein voor posten-gevecht in Egypte. De Turken gaan voort, behalve op de Engelschen, overwinningen te be halen op de Russen. De opstand van de Wet en Beijers verloopt, dank zij de krachtige ach tervolging door de regeeringstroepen. Van belang is een oproer in een Engelsch gevangenenkamp. Volgens het Engelsche bericht maakten de ge vangenen, 2000 in getal, aanstalten om de wacht aan te vallen en te ont snappen. Verscheidene gevangenen werden gedood of gewond. Van de gevechten in Vlaanderen. Een te Parijs aangekomen gewonde soldaat vertelt, dat ten oosten van Dixmuiden een Duitsche afdeeling van 1500 man in deo avond van den 18den geheel afgesneden werd door de onderwaterzetting van het land. Bij het aanbreken van den morgen tracht ten eenige soldaten zwemmende te ontsnappen, doch zij werden door de troepen der bondgenooten gedood. Toen het water aanhoudend rees en de strook land, waarop de Duitschers een toevlucht hadden gezocht, steeds smaller werd, beval de bevelhebber van de Fransche troepen omstreeks den middag een pontonbrug te bou wen om de overlevenden te hulp te komen. Het was echter te laat; het kleine eiland verdween in den vloed. Toen de Franschen naderbij kwamen, dreven honderden lijken in het rond. Slechts veertig mannen werden gered. De Duitschers te Antwerpen. Uit zeer betrouwbare bron ver neemt het „Hbld." dat het Duitsche bestuur van plan is van de stad Ant werpen een oorlogsschatting van 50 millioen te eischen. De volksverte genwoordiger dr. Louis Franck, voor zitter der Intercommunale Commissie verzet zich tegen dien eisch. Wel wil Antwerpen die belasting betalen, maar dan slechts op voorwaarde, dat de Duitsche overheden niets meer zullen requireeren, en dat alles wat zij zouden opeischen, contant betaald zou worden. Dr. Louis Franck aanziet den eisch der Duitschers als een verbreking der overeenkomst gesloten bij de overgave der stad. De Duitsche overheid wil tevens den voorraad caoutchouc (rubber), welken Antwerpen bezit, aankoopen, maar weigert meer te betalen dan den eenheidsprijs van 6 Mark, terwijl het Antwerpsche bestuur den voor raad niet wil afstaan dan tegen den Berlijnschen marktprijs, d.i. 12 Mark. Deze betwistingen hebben voor gevolg gehad, dat de betrekkingen tusschen de Duitsche overheden en den heer Franck, in de laatste dagen eenigszins gespannen zijn geworden. Het huis van den heer Franck wordt- nu militair bewaakt en men begint te vreezen, dat, ofschhoon de Duit schers den heer Franck nog steeds met alle voorkomendheid behandelen, deze ten slotte het lot van den Brus- selschen burgemeester Max zou kun nen gaan deelen. Een reis door België. Het Tweede Kamerlid Otto en de heer van der Vorst kwamen te Brussel aan, na Lier, Mechelen en andere plaatsen bezocht te hebben. Vrijdag zouden zij naar Leuven gaan, ver volgens naar Luik, zoo mogelijk ook naar Namen en Charleroi. Het reizen in België is thans ontzettend moeilijk. Elke verplaatsing kost 6 tot 12 frank voor een „verlof." Per auto mag men niet reizen. Ten Westen van de lijn Antwerpen Brugge—Bergen—Mau- beuge mag niemand komen. Treinen rijden niet of zoo goed als niet. In alle gemeenten wordt naar den terug keer der onderwijzers verlangd, be halve in die, waar de bevolking ont breekt of waar, zooals in Mechelen de honger dreigt. In Brussel gaat het leven zijn gewonen gang behalve dat alle verkeer per post, telefoon, telegraaf en spoor sterk beperkt is. Duitsch communiqué over den toestand. De gevechten bij Nieuwpoort en Yperen duren voort. Een klein E i- gelsch eskader, dat tweemaal de kust naderde werd door onze artillerie verdreven. Het vuren van het En gelsche marinegeschut bleef zonder gevolg. In 't Argonnerwoud winnen we voet voor voet terrein. De eene loopgraaf na de andere, het eene steunpunt na het andere, warden op de Fran schen veroverd. Dagelijks worden gevangenen ge maakt. Een gewelddadige verkenning tegen onze stellingen ten Westen van den Moesel werd door onze tegen aanvallen verhinderd. In Oost-Pruisen is dé toestanden- veranderd. In Polen verschuift het optreden van nieuwe Russische strijd machten uit de richting Warschau de beslissing nog. In de streek ten Oosten van Czens- tochau en Noordoostelijk van Krakau worden de aanvallen der troepen der verbondenen voortgezet. Duitsche onderzeeër gezonken De Britsche admiraliteit meldt, dat de Duitsche onderzeeboot U 13 door een Engelsch patrouilleschip bij de Noordkust van Schotland is ge ramd. De onderzeeër zonk, nadat zij een witte vlag had geheschen. De torpedobootjager Garry, welke juist langszij stoomde, redde 3 offi cieren en 23 man. Een der opvaren den is verdronken. De Duitsche kroonprins. In verband met de wonderlijke ge ruchten over den Duitschen kroon prins waarvan wij onlangs melding maakten, is het misschien van be lang te vermelden dat wij gistere» een Amerikaansch journalist uit Ber lijn gesproken hebben die pas van het Westelijk oorlogsterrein naar ons land was gekomen. Hij verhaalde ons met eenige bijzonderheden dat hjj verleden Donderdag in de Argonnen (precies waar zeide hij niet, maar het moet niet ver van Montmédy geweest zijn) met den Duitschen Kroonprins gedejeuneerd, met hem gesproken en hem in alle opzichten wél bevonden had, aldus meldt de „Nieuwe Crt." Een hoera van Nieuw» poort tot Belfort. Aan een soldatenbrief ontleent de „Norddeutsche Allgemeine Zeitung" het volgende: Eergisterenavond hadden wij een haitverheffend schouwspel in schrille tegenstelling met de werkelijkheid. Het bericht van den grooten zeeslag waarvan niemand iets naders wist had ons bereikt en tevens een legerorder van den keizer, dat den zesden No vember 's avonds om half elf het geheele gevechtsfront een hoera moest uitbrengen op onze jantjes. Precies om half elf kwam een donderend hoera aangerold van de Noordzee en vloog op onze vleugelen der geest drift tot aan de Zwitsersche grenzen. Een onvergetelijk oogenblik. Schooner geweldiger, heeft nog nooit ons volkslied geklonken dan hier over de vele honderden kilometers en honderd twintig meter van den vijand af. De v^and schoot er de maat bij, daar hij achter het hoera, een algemeene be storming vermoedde. Maar ook hij verstomde bij het krijgsgezang en hoorde gewillig toe naar een kapi tein, die uit de loopgraaf gekomen was, om hem het bericht van Duitsch- land's grootheid te brengen. Opstand in een vreemde lingenkamp. Een te Douglas, op het eiland Man, ingesteld onderzoek heeft uitgebracht, dat daar Donderdag bij een opstootje in het vreemdelingenkamp vijf men- schen zijngedood.Tweeduizend krijgs gevangenen, verzameld in de groote eetzaal, vielen op een gegeven tee- ken, de bewakers aan, met het doel te ontsnappen. De wacht vuurde de wapenen in de lucht af, doch toen dit de rust niet deed wederkeeren, werd voor de tweede maal vuur ge geven, waarbij vier gevangen gedood of doodelijk gewond werden, en twaalf anderen zwaar gewond. Zij werden naar het ziekenhuis vervoerd. De overige gevangenen verzetten zich toenjiiet langer. Een man, die langs het dak trachtte te ontkomen, viel en kreeg een schedelbreuk. Een nader onderzoek van het voor gevallene zal nog volgen. Zeebrugge beschoten. Gisterenmiddag werden de bewo ners van Zeeuwsch-Vlaanderen opge schrikt door hevig kanongebulder, dat alles op zijn grondvesten deed trillen. Te Cadzand kon men door den nevel de vuurstralen der kanonschoten zien van oorlogsschepen, welke bezig Zeebrugge en de kust te beschieten. Voor zoover men door het nevelach tige weer kon zien, stond bezuiden de haven een groot gebouw in brand. Van het Oostelijk front. Het volgende overzicht wordt van Russische zijde gegeven van de ge vechten op 21 en 22 Nov. De Russen in het Noorden hebben de Duitschers bij Gumbinnen verslagen en hun troe pen langs het front WirballenAn- gerburg teruggeworpen, terwijl wij zegevierend voorwaarts rukten en de vijandelijke achterhoede uit de krach tige versterkingen wierpen. Bij de Mazoerische meren zijn de Russen de laatste verdedigingswerken der Duitschers genaderd en hebben die ten slotte ingedrukt. Langs het front Thorn—Krakau tus schen Weichsel en Warthe heeft de vijand zeer groote troepenmachten verzameld en ons krachtig aangevallen, zoodat onze voorposten genoodzaakt waren al vechtende in de richting van de Bzoera terug te trekken. Onze troepen wierpen den vijand langs het front Thorn-Kalisj terug, namen een Duitsche batterij van zwaar geschut en 10 mitraljeurs, terwijl wij eenige honderden krijgsgevangenen maakten, De Duitschers slaagden erin, in de streek van Lenczyca vasten voet te krijgen in de richting van Piatec. Onze troepen hernamen den 21 en November het offensief, wierpen den vijand terug, namen twee halve divi sie-regimenten gevangen en verover den vele kanonnen. In de streek Tsenlochau—Krakau vielen wij sterke Oostenrijksche troe- penafdeelingen aan en wierpen ze op de vlucht. In Galicië zitten onze troe pen den wijkenden vijand op de hie len, die naar Krakau vlucht en naar het zuid-Oosten der Karpaten. De Oostenrijkers, die zich op Kra kau terugtrekken doen alle mogelijke moeite om onzen onweerstaanbaren opmarsch naar die stad te beletten, echter zonder eenig resultaat. Een hooggeplaatst gezaghebbend persoon heeft aan de „Lokal-Anzei- ger" het volgende medegedeeld over de vooruitzichten in het Oosten Na dat von Hindenburg den nieuwen opmarsch van de Russen naar de grens van Oost Pruisen heeft tot staan gebracht en hij begonnen is hun rechtervleugel „op te rollen," zoodat den Russischen aanvoerder niets anders overbleef dan terug te trekken, heeft hij tezelfder tijd den Russen op den linkervleugel zulke zware nederlagen toegebracht, dat wellicht ook daar de terugtocht der Russische strijdkrachten een kwestie van tijd is. Wat het Russische leger sedert het keeren van de krijgskans in Polen heeft gedaan, berust meer op improvisatie dan op een vast plan. Wie voert den oorlog Een medewerker van de Matin herinnerde aan hetgeen generaal Jof- fre hem tijdens de Fransche manoeu vres van Augustus 1912 zeide: „Het is niet meer de opperbevel hebber", zoo verklaarde toen de huidige Fransche veldmaarschalk, „die voortaan een veldslag zal winnen, maar de kolonels en zelfs de gewone kapiteins zullen dat doen. Er zullen veldslagen geleverd worden overeen front van vier tot vijfhonderd kilometer en over zoo'n groote uitgestrektheid kan de wil van een enkel persoon zich niet doen gelden. Combinaties en verrassingen zijn tegenwoordig, nauwelijks nog mogelijk. Dientenge volge is de rol van den generalissi mus zoo goed als uitgeschakeld, wanneer hij op het gewenschte punt,, waar de veldslag geleverd zal wor den, al de legers verzamelde die er aan deel zullen nemen. De taak der kolonels en kapiteins begint zoodra het eerste schot is ge vallen. Van hen zal de beslissing in den strijd afhangen. En de slag zal worden gewonnen door de troepen, die het 't langst kunnen volhouden, het grootste weerstandsvermogen, de meeste geestkracht en het sterkste geloof in hun eindtriomf zullen bezit ten." Bewijst deze oorlog niet de juist heid van dat krijgskundig inzicht Indische troepen in actie. De „Times" correspondent in het departement Pas-du-Calais geeft aan zijn blad een beschrijving van de ge vechten der Engelsche troepen bij Yperen, waaraan de Indische divisies deelnamen. Bij La Bassée hadden zij dagenlang een ontzettenden aanval te verduren en hun gelederen dunden bij den dag door het moorddadig vuren van de zware artillerie en de machinegeweren, waartegen zij weinig gelegenheid hadden hunne strijdwijze toe te passen: de bajonet-aanval en de nachtelijke overvalling. Toch hebben zij gelegenheid ge had hun dapperheid te toonen. Een compagnie Goeikha's had op een dag ontzettend te lijden gehad van het vuur van een Duitsche loopgraaf, op ongeveer 200 yards afstand van hunne ligplaatsen, met een mitrail leur op elk einde. Bij het vallen van den avond besloten zij er een eind aan te maken. Heimelijk en onopge merkt slopen vier man uit de loop graaf en verdwenen in de duisternis. Een uur ging voorbij twee, drie uren werden het al zonder er iets gebeurde. Doch even voor het aan breken van den dag ontstond er alarm. Een plotselinge kreet van ont zetting klonk uit de Duitsche loop graven gevolgd door schoten en uit roepen. Na eenige minuten vechten in het donker, tegen een onzichtba- ren vijand, die stak en sneed, wer den de Duitschers aangegrepen door paniek, en sloegen zij op de vlucht. Langs het geheele front werd het ge weervuur geopend, doch de vier Goerkha's kwamen ongedeerd in de loopgraaf bij de hunne terug. Toen de dag aanbrak was de Duitsche loopgraaf verlaten, slechts de twee tot zwijgen gebrachte mitrailleurs stonden er nog, maar de vijftien ver dedigers waren gedood.... De Indische regimenten doen goed hun werk, zegt de „Times" corres pondent, maar hunne verliezen zijn zeer hoog. Een groot gedeelte van de manschappen, werd buiten ge vecht gesteld door wonden aan de linkerhand. Een geheele veldambu- lance komt vaak aan de hospitalen met uitsluitend gewonden aan de linkerhand. Dit is het gevolg van de gewoonte der Indiërs om het geweer te ondersteunen door een vork van hun duim en wijsvinger, waarbij de palm van de handen wordt uitge spreid. De vervolging van De Wet, Volgens het rapport van comman dant Dutoit slaagde De Wet met 6 anderen er in Zaterdagavond de Vaal over te steken, nadat het overschot van zijn commando, zooals reeds is gemeld, terug was geslagen. Dutoit organiseerde een vervolging ten noor den van het punt aan de Vaat, waar De Wet verondersteld werd over de rivier te zijn gestoken. De comman dant zelf en zijn veldkornet Hoffman vertrokken in een auto om wat van de vluchtelingen te weten te komen. Te Kareenoskuil, ongeveer 12 mijlen van Leeuwdoorn, kreeg Dutoit bericht, dat zeven ruiters waren gezien. Hij zette de achtervolging voort en haalde het troepje spoedig in. Spies, De Wets adjudant, gaf zich over, doch de anderen trokken hun revolvers en zetten hun vlucht voort. Door de vaart waarmee de auto reed, had deze niet bijtijds kunnen stoppen. Dutoits mannen gingen toen te voet, terwijl De Wet en zijn volgelingen zich over het veld verspreidden. De eersten vuurden en verwonddenMentz,. schoonzoon van de Wet. Van De Wets secretaris Oost, voormalig redacteur van „Het Volk", werd het paard dood geschoten. Dutoit gelooft, dat Oost en- nog een andere gewond Oost kon wegkomen op van Mentz. Mentz en Spi als gevangenen weggevoer Bij De Wet bevinden zi van Coller, Wessel, Polg Muller en (H.) Oost. Uitgehongerd Nu en dan treft men in ten van correspondente! oorlogsterrein in Vlaander derheden aan omtrent he wapen dat de inundaties Nieuwpoort en Dixmuide De Duitschers waren bi stijgen van het water gé de eene loopgraaf na de am laten en hun krachten lan| ver van het Yserkanaal trekken. Een troep Duits dekte dat eenige Belgische sche loopgraven ledig war zich daarin nestelden. Op gen morgen kropen zij er heen maar werden ontdek onder vuur genomen. Zij k niet verspreiden omdat terw het terrein onder water si vielen bij tientallen. Ten den ze naar voren en wi in de ledige Fransche loo; Dit troepje, het waren bleek 140 man, kon daar richten. Aan drie kanten and vlak bij cp de loer e een tipje van een helm rand van de loopgraaf mikten de scherpschutter lijk op. De Duitschers k< dus niet verroeren. De Fr joor dacht er over de loopg menderhand te nemen, m; later, dat hjj hetzelfde ko door af te wachten, wanl had daar in zijn geïsoleerd geen voedsel en hij kon omdat het land overshoot het eenige begaanbare sn onder het vuur van de Fr; zoodat terugkeeren een zi was. Vijf dagen hebben de het nog volgehouden. 1 de majoor van de Franscq die aan hun ellende een maken, een gewonden Duit: gevangene met de boodsi zich maar liever moesten Ja, antwoordden de oni want we sterven hier v Kort daarna kwamen ze, weren te hebben weggewi wareii er 140, die allen u honger en ontbering ware OorIogsvari;| Volgens den correspo „de Tijd" in België hebbe schen een eigenaardige kr den vijand in dwaling over de opstelling van ht Ze bedienen zich namelij ploffingsmiddelen, die zv voortbrengen en een lie doen ontstaan. Op een af gelijkelijk alsof een kanoi geschoten. De vijand k; aanduiden, welke de plaa steiling van het geschut iq plekken alleen dit schijng* bergt. Het is een krijgsli vijand thans bekend is, maar toch nog vaak me volg wordt aangewend. Diezelde corresponden van een onderscheiding regiment Belgische infant: viel voor betoonde dapperj Het was de persoonlij Koning Albert, dat het giment openlijk werd g| moest aantreden vóór h te Veume. In een uitg: kant stonden de manscha] steld, de meesten met hi doelmatige hoofddeksels en zonder nekbedekki droegen een soort shako, vaandel, in het midden v; kant, verhief zich de ki van den grijzen kolinel. vorst zelf in generaalsui| voren. Alle versierselen h, terwege gelaten. En zijn hij sprak, waren van gro: heid, maar te treffender.! electriceert de manschapp een ontroerend moment, vaandel de ridderorde droeg. De kolonel en v< ontvingen nog uit 's koni bovendien het Kruis van van Eer en de krijgsm; huldeblijk van de Fransch Toen zijn de helden het vuur gegaan Vrijdag zijn in Berkel schillende boeren de dup van de ook op andere pi; gekomen oplichtersstreker a's heeren gekleede veekoi ten bij de veehouders r Vette kalveren. Van een een gedeelte van den koo

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 2