binnenland gemengd nïei DE OORLOG. Briefwisseling met Bent De consul der Nederlanden voor Oost-Vlaanderen verzoekt ons bekend te willen maken dat de door het con sulaat ingerichte postdienst met het buitenland via Sas-van-Gent door den grooten toevloed van brieven en post zakken in 't vervolg maar ten dienste van den handel en nijverheid open gesteld kan worden. Van particulieren en krijgsgevange nen kunnen voortaan slechts brief kaarten ter bezorging worden aan vaard. De handelsbrieven bovenbedoeld móeten in open enveloppe verzonden worden en zijn evenals de briefkaarten van particulieren en krijgsgevangenen aan de Censuur van het consulaat onderworpen. Men onthoude zich stipt van het doen van alle mededeelingen of be schouwingen van politieken of mili tairen aard de oorlogvoerende partijen betreffende. De correspondentie is te adressee- renConsul Kuyk, poste restante Sas- van-Gent, met vermelding op voor zijde van de enveloppe van den naam en het adres van den geadresseerde en op de achterzijde van den naam en het adres van den afzender. Het militaire ongeluk te Rijswijk. De auditeur-militair bij den Haag- schen Krijgsraad vorderde gisteren tegen den korporaal J. W. van der Meulen van het 31e landweer-balaljon die bij eene velddienstoefening onder Rijswijk in den avond van 29 Sep tember bij ongeluk den landweeiman Bovet met een scherpe patroon dood schoot, terzake van het veroorzaken van den door schuld, 3 weken ge vangenisstraf, gelijk staande aan de preventieve hechtenis, met degradatie. De Krijgsraad daarop uitspraak doende, sprak bekl. vrij van doodslag door schuld. Kerstgave aan onze militaire grens- en kustbewakers. Er heeft zich een vrouwencomité gevormd met het doel een Kerstgave aan te bieden aan onze militaire grens- en kustbewakers. Het comité heeft zich daartoe ge wend tot de vrouwen in Nederland iltei c£P. circulaire waarin o.a. wordt gezegd *Laa» ons de handen eendrachtig ineenslaan, en zorgen dat allen, die thans ver van huis en haard, vaak in eenzaamheid, waken dat Nederland alom geërbiedigd wordt, gedurende de a.s. Kerstdagen een gave ontvangen, die tot hen spreekt van de waardee ring en de dankbaarheid der vrouwen van Nederland voor de groote offers vol toewijding gebracht op het altaar des Vaderlands. Steunt ons, steunt ons rijkelijk met uw gaven. Tot dit doel heeft onderstaand co mité zich gevormd om uit eventueele bijdragen een klein blijk van waar deering (e zenden aan onze grens- en kustbewakers, indien mogelijk ook aan de fortbezettingen. Wij vragen daarvoor aan een ieder, die iets voelt voor dit denkbeeld, om een gift te willen afzonderen. Als allen, die er mede instemmen, en we twijfelen er niet aan, dat de instemming algemeen zal zijn, ons bijvoorbeeld met één gulden zouden willen verblijden, dan zou ons doel spoedig bereikt zijn. Grootere gaven zijn natuurlijk ook hartelijk welkom." Verzocht wordt de bijdragen te wil len zenden aan de penningmeesteresse var. het hoofd-comité of aan een der penningmeesteressen der te vormen subcommissiën in de verschillende provinciën, terwijl de overige leden van het hoofd-comité gaarne bereid zijn, ook giften in ontvangst te nemen. Het hoofdcomité bestaat uit de damesbaronesse Sweerts de Landas Wyborgh—Smith, eere-voorzitster, Lange Voorhout 7mevrouw Ort— Harteveit, voorzitster, Koninginne gracht 24; mej. Booms, onder-voor zitster, Nassaulaan 21mevrouw Von Stèin Callenfels—Van Hoogstraten, secretaresse, le Van den Boschstraat 29mej. Scheltus, penningmeesteresse Nassaulaan 2B; mevrouw jhr. Van den Berch van Heemstede—Schuur- beque Boeije, Nassaulaan 13; mevr Ledeboer—Driebeek, Jan van Nassau- straat 16 mevrouw Josephus Jitta Wertheim, Laan Copes van Catten- burch 21jonkvrouw G Six, Laan Copes van Cattenburch 44, allen te 's Gravenhage. Deze zullen toch al verhoogd wor den, zoo de voorgestelde middelen tor leeningsaflossing worden gevo teerd. De a. s. Inkomstenbelasting zal niet zooveel meer opbrengen, om in aanmerking nemende het groote tekort en de stijgende uitgaven der sociale wetgeving de budgets der komende jaren sluitend te maken. Het overblij vend tekort zal niet door uitvoer rechten en tabaksbelasting gedekt kunnen worden. In gewoonlijk wel goed ingelichte kringen werd ons verzekerd, dat be halve deze beide genoemde belas tingen, ook aan tariefsherziening wordt J gedacht. In tegenstelling met de tariefsher ziening van minister Kolkman, zijn de plannen van minister Treub uit sluitend fiscaal bedoeld. Jhr. mr. Laman Trip f Op 71-jarigen leeftijd is te 's Hage tengevolge van een ongeval, overle den jhr. mr. S. Laman Trip, president van den Hoogen Raad, geboren in 1843 te Groningen en aldaar gepro moveerd in 1868. Vlissingen, 21 November. Vanaf Maandag zal de verwisseling van Belgisch geld voor vluchtelingen aan het correspondentschap van de Ned. Bank, slechts driemaal per week plaats hebben en wel op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, telkens des morgens van 9 tot 12 uur. Per persoon zal telkens ten hoogste 40 francs worden verwisseld. Aan de R. K. Jongensschool die j.l. Maandag ontruimd werd, zullen Dinsdag a.s. de lessen worden hervat. Maandagmiddag half drie zal in de zaal van den heer Buning op de Groote Markt een vergadering worden gehouden van beambten van de Bel gische spoorwegen, den post-, tele graaf- en telefoondienst. dier gemeente om een rookgeleider aan zijne woning Oude Markt 4—6, te herstellen. Beklaagde deelde mede, dat door het afbreken van de woning van Braat, die naast de zijne stond en het wegnemen van een anderhalf- steens muur gaten in zijn schoorsteen zijn gekomen, en nu zou door het weg nemen van nog een halfsteensmuur de schoorsteen zeker vallen. Men heeft daarom het afbreken gestaakt. Bekl. kan geen verlof krijgen om de gaten dicht te doen maken maar de gemeente wil dat hij de geheele schoorsteen waarop hij vroeger een stuk heeft laten zetten, laat herstellen, dit kan echter niet zonder den muur af te breken. Bekl. erkent zelf de noodzakelijkheid van een grondig her stel van den schoorsteen, maar hij zou willen dat de gemeente de helft der kosten voor haar Tekening neemt. De kantonrechter vroeg of bekl.door den schoorsteen stookt, ondanks de verklaringen van den opperbrand- meester, den gemeente architect en den commissaris van politie dat daar aan brandgevaar is verbonden. Bekl. zegt dat hij slechts éen schoorsteen heeft en hij alleen bij Noord Westen wind niet kan stoken. De kantonrechter waarschuwde hem dat de kerk nog wel eens zou kun nen afbranden. Bekl. gelooft niet dat het gevaar zoo groot is. De behandeling der zaak werd ge schorst tot 5 December, om alsdan te hooren den gemeentebouwmeester, den heer de Jong en den aannemer van het slooperswerk van het belen dende perceel, den heer van Hoor- ninck. Officieel Fransch communiqué. Door Ged. Staten is de opening der jacht op klein wild voor de ge meenten Veere en Vlissingen be paald op Maandag 30 November a.s. en wordt de jacht op waterwild even eens met genoemd tijdstip heropend. Gisterenavond werden kleine rook wolkjes ontdekt in de achterzijde van het kolenpakhuis van de firma F. Wi- baut en Zoon aan den Prins Hen- drikweg. Bij onderzoek bleek dat door broei ing brand was ontstaan in de daar aanwezige bunkerkolen. De brandweer werd gewaarschuwd en verscheen de stoombrandspuit ter plaatse, welke de smeulende massa bluschte, terwijl de kolen uit het pak huis werden verwijderd. Reeds eenige malen is bij de po litie aangifte gedaan dat door vracht rijders van hun karren pakjes werden vermist. Het is haast ondoenlijk, zoo niet onmogelijk de daders van deze dief stallen op te sporen. Men zij dus op zijn hoede! Door groote onachtzaamheid, door dien een kelderluik aan den Nieuwen- dijk was open blijven staan, is gis terenavond een dame daarin gevallen, gelukkig zich zonder ernstig te ver wonden. In een café alhier is gisteren twist ontstaan tusschen Belgen, waarbij ten slotte met bierglazen geslagen werd, waardoor een der bezoekers In het café bloedend verwond werd. Door de politie is een einde aan deze vechtpartij gemaakt. Gisteravond maakten een dame en een heer een rit van Mlddeibuig over Koudekerke naar Vlissingen en kwa men over Souburg terug. Voor een café aldaar werd halt gehouden om nog wat te gebruiken en werd de koetsier binnengeroepen om at te re kenen terwijl dit geschiedde scheen het paard er genoeg van te krijgen en ging er op eigen gelegenheid van door. Wonder boven wonder kwam het dier met het rijtuig op de Markt te Middelburg aan waar het door de politie werd aangehouden. Bij inspectie van het rijtuig vond de politie een taschje met een vrij aan zienlijke som gelds en verschillende dameskleeren. De koetsier die het rijtuig achterna had geloopen, kwam slechts even later aan den stal dan zijn voortvluchtige viervoeter. Belastingplannen. Naar men verneemt maakt men zich in handelskringen ongerust over de belastingplannen van minister Treub. Men gelooft, dat deze niet van zins is voorstellen te doen om nog meer uit de directe belastingen te halen. RECHTSZAHEH Kantongerecht te Middelburg. Heden werd behandeld de zaak tegen H. J. B. uit Vlissingen, wien ten laste was gelegd niet te hebben voldaan aan een bevel van B. en W. Het Fransche gezantschap te 'sGra- venhage deelt mede, onder dagteeke- ning van gisteren De ontvangen aanvullende berich ten toonen aan, dat de dag van eer gister, den 17n, bijzonder moord dadig was voor onze tegenstanders. Bij de aanvallen tegen de troepen der bondgenooten ten oosten van Yperen ondernomen, hebben de Duitschers meer dan 1200 dooden achtergelaten op een. terreinoppervlak niet boven ué 5 I 600 melêrs. De Duitschers hadden eveneens een zeer krachtigen aanval beproefd in de streek ten zuiden van Yperen en waren er in geslaagd zich meester te maken van een door de Fransche strijdkrachten bezet bosch, maar een hevige tegen aanval heeft hen spoedig er uit ge jaagd. Bij die gelegenheid heboen wij talrijke gevangenen in handen gekregen. De krijgsverrichtingen om Tracy- le-Val zijn eveneens zeer gunstig voor onze troepen geëindigd. Wij hadden ons eenige dagen geleden van dat dorp meester gemaakt. Eergisteren poogden de Duitschers het te her nemen. Na onze eerste verschansingen te hebben genomen, zijn zij er in ge slaagd door te dringen tot het kruis punt van verschillende stralen in het centrum van het plaatsje, maar een krachtig optreden van onze Algerijn- sche troepen deed den vijand terug deinzen, ons het verloren terrein heroveren en bracht den vijand zeer groote verliezen toe. Onze aanvallen om Saint Mihiel, waardoor wij aanvankelijk eenige vorderingen maakten, zijn daarna ge stuit op een versterking der linies onzer tegenstanders, lntusschen kon den de bereikte resultaten behouden blijven. De Duitschers hebben de kazernes van Chauvoncourt, waarvan wij ons gedeeltelijk meester hadden gemaakt, in de lucht laten vliegen. Eindelijk zijn wij er in geslaagd, de insluiting van de vijandelijke strijd krachten, die in deze streek optreden, nauwer te maken. De Duitsche pers-mededeelingen verkondigen, dat de Duitschers een krachtigen aanval der Franschen in de streek van Cirey zouden hebben afgeslagen. In werkelijkheid hebben wij dien kant uit slechts een verken ningstocht ondernomen, die zeer goed geleid is geworden en den vijand heeft genoopt zijn strijdkrachten en de door hem getroffen maatregelen te ontsluieren. Duitsch legerbericht. Uit het groote Duitsche hoofd kwartier werd gisterenochtend ge meld: In West-Vlaanderen en Noord Frankrijk hebben geen veranderingen van beteekenis plaats gevonden. De week geworden, half bevroren bodem en de sneeuwstorm, bemoeilijken onze bewegingen. Een Fransche aanval bij Gombrea ten zuidoosten van Verdun, werd af geslagen. Aan de grens van Oost Pruisen is de toestand onveranderd, Oostelijk van het merengebied maakten de Russen zich meester van een onbezette veldstelling en de daarinstaande on beweeglijke kanonnen. De afdeelingen van den vijand, die over Mlawa en Lipno terugtrokken, zetten hun aftocht voort. Ten zuiden van Plosk maakte ons offensief vorderingen. In de gevechten bij Lodz en •ostelijk van Chento- chow is het nog niet tot een beslis sing gekomen. Spionnenvrees in Engeland, Een Engelsche dame doet in de „Daily News" een verhaal van al den last, dien zij tengevolge van de thans in Engeland heerschende spionnen- vrees ondervond, toen zij van Londen naar Vlissingen wilde reizen. Men kan nog slechts van uit Vic toria station vertrekken de zeereis wordt, tengevolge van het mijnenge vaar, uitsluitend met dagbooten ge daan. Toen de schrijfster nu aan Victoria station een biljet voor Vlissingen had genomen, bemerkte zij dat zij van dat oogenblik af, scherp in 't oog werd gehouden. Bij de loketten en de ba- gagebureaux wemelde het van politie- speurders. Elke reiziger werd aange houden en naar een wachtkamer ge bracht, waar allen onder toezicht moesten wachten, tot zij elk op hun beurt konden worden onderzocht. Toen de beurt aan de schrijfster was gekomen, werd zij door vrouwe lijke beambten op zeer beleefde wijze onderzocht. Nadat men echter een Fransche krant bij haar had ontdekt, waarin een doos met chocolade was gewikkeld, werd dit blijkbaar zeer verdacht gevonden. Zonder geopend te zijn, werd de doos weggeworpen. Nu begon een zeer scherp verhoor Waar of ik heen ging? Wat of ik doen ging enz. Toen ik ten slotte bekende, dat ik geen paspoort had, hield men onmiddellijk met het ver hoor op en werd ik onder toezicht van twee beambten gesteld. Eenige oogenblikken daarna werd mij ver zocht in e^n ander lokaal te komen. Hier werd ik weer door twee speur ders ondervraagd, ik moest mijn reis plan tot in de kleinste bijzonderheden beschrijven en laten verificeeren. Mijn kleederen werden onderzocht, alles wat zich in mijn tasch bevond werd geopend, mijn beurs werd nauwkeurig doorsnuffeld, het papieren geld werd opengevouwen en zelfs het watermerk van het papier, waarop ik een en ander had neergekrabbeld, werd aan een onderzoek onderworpen." Nadat de schrijfster dan eindelijk met den trein te Folkestone was aan gekomen, vond zij de landingsplaats weer vol met speurders en andere politiebeambten. Toen het bleek dat zij geen pas bij zich had werd zij weer onder speciale bewaking gesteld. Dit deed haar op het laatste oogen blik besluiten om haar reis naar Vlis singen maar op te geven, en naar Londen terug te keeren weer een beschouwing over den mi litairen toestand. Hij wijdt eerst de aandacht aan het centrum en rechtervleugel van de slaglinie'in Frankrijk en schrijft dan De vijand is in de laatste dagen zeer actief geweest. Bijna overal heeft hij getracht onzen weerstand te breken of wel offensief in te perken. In deze partieele aanvallen, welke gedaan werden met de gewone hef tigheid, is hij er niet in geslaagd in zooverre hij op de punten, waar hij een beslissend resultaat moet verkrij gen en waar hij een begin van suc ces had, nimmer van het verkregen voordeel verder heeft kunnen gebruik maken. Dit is het gevolg Of van te groote krachtsinspanning öf van het ontbreken van voldoende reserves om tijdig in te zetten. Het eerste is een quaestie van physiek en moreel, het andere van taktiek. Wil men een tactisch voordeel behalen, dan moet men er ook den prijs voor willen en kunnen betalen. In dit opzicht schij nen de Duitschers te kort te schieten, in het optreden is geen zu ver tak- tisch denkbeeld te onderkennen. Zij geven den indruk aan te vallen, on getwijfeld met hun eigen stoutmoedig zelfvertrouwen, maai zonder de voor slagen noodige maatregelen te nemen. Is wellicht ook de groote verspreiding van hun krachten oorzaak, dat zij op het gewenschte punt niet voldoende troepen kunnen concentreeren De ze onderstelling is mogelijk, maar geeft toch geen afdoende verklaring van deze aanvallen zonder resultaat. Generaal De Lacroix zocht dan de verklaring van het weinig succes der Duitschers in de taaiheid van den Franschen tegenstand en tevens in het verplaatsen van krachten naar den Duitschen rechtervleugel. De generaal meent,dat de Duitschers in Frankrijk de Napoleontische stel ling „men moet zijn krachten niet versnipperen, maar bijeen, houden" vergeten. In België daarentegen passen zij; dien stelregel wei toe, maar hier staat hun tegenstander hen en beantwoordt hun offensief met gelijke munt. Bo vendien is hun stuwkracht hier ver slapt tengevolge der inzingking van het moreel van hun troepen. Al blijft het offensief nog krachtig, het is niet in staat de beslissing te brengen', daar het een even krachtigen wil, om niet te zeggen krachtiger, tegenover zich vindt. Van het Oostelijk front. Het communiqué van gisterenoch tend uit het groote Duitsche hoofd kwartier luidt: Aan de grens van Oost Pruisen is de toestand onveranderd. Ten oosten van de meren hebben de Russen zich meester gemaakt van niet bezette veld- versterkingen en van het zich daarin bevindende geschut. De over Mlawa en Lipno terug trekkende deelen van de vijandelijke troepenmacht zetten hun terugtocht voort. Ten zuiden van Plozk is onze aanval goed gevorderd. In de gevech ten in de nabijheid van Lodz en ten oosten van Czentochowa is nog geen beslissing gevallen. Het Russische groote hoofdkwartier maakt het volgende bekend De Duitschers trachtten tusschen de Weichsel en de Warta door ons front heen te breken. Ons offensief is den 19en dezer met plaatselijke successen bekroond. Ten Noordwesten van Lodz heb ben wij een Duitsche batterij zwaar geschut met 10 machinegeweren ver- meesterd en verscheidene honderden krijgsgevangenen gemaakt. De hardnekkige gevechten op het front Lzenstochowa-Krakau ontwikke len zich op normale wijze. I Den 17en en 18en hebben wij 3000 Oostenrijkers gevangen genomen. In Galiclë hebben wij Wisniez, Grelice, Dukla en Ujok bezet. Generaal de Lacroix aan het woord. De militaire medewerker van den „Temps", generaal De Lacroix, geeft Uit de loopgraven. Een brief van een officier uit de loopgraven, door de „Köln. Ztg." medegedeeld, geeft de volgende schets van het leven aan het front „Gij moet u vooral niet voorstellen, dat wij daar in de loopgraven niets doen, dan van den morgen tot den. avond wachten op de dingen die komen zullen. Nu moet een Fransche aanval worden afgeweerd, rechts,links, recht vooruitdan met groote afdee lingen worden verkenddan de vij and, om zijn nachtrust te storen, wor den aangevallen, dan weder de kame raden in vooruitgeschoven loopgraven worden afgelost kortom een arbeid zonder einde. En dat is heel goed, want werkloosheid zou ons verslap pen. Onlangs hebben wij onze ver dedigende stelling, na het ontruimen vaneen voor ons front gelegen boschje, wat vooruit gebracht. Thans liggen wij in dat boschje, en onze positie hier is wat aangenamer dan de vorige, daar wij ons overdag ook buiten de loopgraven kunnen bewegen, zonder door den vijand te worden gezien. Dan krijgt men ten minste niet zulke stijve knieën, en is het leven wat minder vervelend. In de vroegere stel ling kon bij dag niemand zich buiten de loopgraaf wagen, want dan kwamen dadelijk Fransche granaten, en daar zijn wij niets op gesteld. „Artillerievuur is over het geheel verschrikkelijk. Er behoort ijzeren wil en zelfbedwang toe, om het te ver dragen. Reeds het gesuis dat het projectiel bij den tocht door de lucht en bij het springen veroorzaakt, maakt iemand dol. Het ergste is echter, dat wij, arme infanteristen, tegenover de artillerie volkomen weerloos zijn.Want die blijft buiten gezichts- en schoots afstand. Daartegen is het infanterie- gevecht kinderspelhierin heeft men den vijand tegenover zich en kan men terugschieten. „Wat de verzorging in de loop graven aangaat, wij krijgen gewoonlijk eenmaal daags warm eten, tegen den avond, als door de duisternis het rond brengen van het eten minder gevaarlijk is. Wij wennen er wel aan, dat wij soms wekenlang geen gelegenheid hebben ons te wasschen; wij vegen het vuil maar wat weg en tegen onge dierte verschaft de geneeskundige dienst ons insectenpoeder. „Ondanks alle ontberingen, hoort men slecht zelden morren of klagen. Liever zouden wij den v open slag tegemoet tre ieder van ons gevoelt afmattende afwachten, in vol nood pn ontbering, nc liet behalen der overwint dit eischt mannelijke kra< moed, zielesterkte." Van Russische Uit St. Petersburg word de tegenspraak gemeld: Het Turksclie hoofdkwa baar hiertoe aangezet doo en meesters, volgt de tactl generalen staf der Duitsch] der Oostenrijkers. Alle c rij aan de wereld over] overwinning, gepaard mej maken van talrijke kanonj vangenen, wier aantal, als] werkelijkheid beantwoorde] tenrijksche, Duitsche enl legers niet meer zou belet] Rusland te overrompelen, verzwijgen de vijandelijke l] tieren bescheiden de inn Bayazid en de overwinning door de Russen behaald er| winnend voortrukken in der Mazoerische meren. Het laatste Turksche cotj is een voorbeeld van dea vol huichelachtige onwetenj trent den waren toestand Over het vloot-gevecht s beweert het communiqué, Russische vloot op de vl gedreven door de „Goet achtervolgd. De absurditeit bewering is duidelijk, wan heid van de „Goeben" ovi zeer de snelheid der Russs pen, dat als zij deze werkelij volgd had, zij ze dadelijk ben ingehaald en tot zinken De Nederlandsche vereen afschaffing van alcoholhoudef ken heeft weder uitgegeven t Raadgever", almanak voor "l| Deze almanak bevat weei zeer lezenswaardige artikeltje dichten op de drankbestrij trekking hebbende. Tijdens de a'Wezigheii bewoners is gisteravond in in het perceel 112 aan de Mi. straat te Rotterdam, bewoom weduwe Staring. De achter- schenkamer werden geheel d< de brandkast geforceerd e een bedrag van f340 aanbai en specie ontvreemd. Ook eenige gouden voorwerpen In twee Staten van AnJ weder het kiesrecht aan de verleend op dezelfde voorwaal de mannen het bezitten. Het' Staten Nevada en Montana. I Nevada is omgeven door Staf de vrouwen het kiesrecht Dat hier het kiesrecht met eei meerderheid van stemmen vi werd, is voor de vrouwenkiesi weging van groote beteeki twaalf staten van Amerika is vr kiesrecht nu ingevoerd. Bij een hevige vechtpar schen boeren te Meppel wet messen getrokken en er werd da duchtig van leer getrokken. Ei persone werd zoo ernstig toeg dat hij weldra overleed, terw anderen personen zwaar werd wond. Gisterenavond ontstond woning in de Delistraat te drecht te Rotterdam twist tul K- en J. M. over een vrou\ loste een revolverschot op K. hem in het achterhoofd. De ge werd naar het Ziekenhuis ge waar de verwonding niet Ievl vaarlijk bleek te zijn. De dadt inmiddels op de vlucht gegaat In de woning van eei utrechtschejdoctoren.waren de boden Woensdagmorgen in hu t werk. 't Was tusschen 9 en f het uur waarop de geneeshe ochtendpatiënten ontvangt. Nu viel het een der dienstnj op, dat terwijl zij zich in de kamer der patiënten bevond, vatl KiJ door de glazen ruiten het ui heeft op de aan de straatzijde g, «Ion, de luiken van deze kaml een kier stonden, waardoor v straat licht naar binnen viel. miken bleven anders gewoonlij K'oten tot na afloop van het mi «Preekuur. Zij wilde zich na «met begeven om de luiken te si °en op het oogenblik, dat z «'on binnentrad een man in «art de kamer uitliep, de gan en de voordeur uit, de straat o "e vluchtende persoon, die ■tl i doek onder den ar|n u7elfeen insluiper te zijn ge ant «n de voorkamerwaren alle

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 2