1 II I DE OORLOG. GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERÏCHTET H I V Hi s Viissingen, 19 November. Bivakmutsen. Mevrouw Van Alphen de Veer, (Badhuisstraat hoek Koudekerksche weg) heeft zich bereid verklaard de mutsen hier uit Viissingen alle in ontvangst te nemen, leder wordt dus verzocht de gebreide mutsen daar te brengen. Er zal speciaal op gelet wor den, dat deze mutsen zullen worden uitgedeeld aan onze jongens, die hier in de buurt zijn. Vlissingsche Arbeidsbeurs. Het getal ingeschreven Vlissingsche werkioozen bedraagt op heden 94 waarvan een 45 tal niet tot de gewone' rubriek werkioozen gerekend kunnen worden. Aan vast werk kon de beurs niemand helpen gedurende de laatste 4 weken. Wel werden 7 personen, door bemid deling der beurs, voor tijdelijk werk aangenomen. Bij de Centrale Arbeidsbeurs kwa men de volgende aanvragen in, waar van nog geen bericht ontvangen is dat erin voorzien is te Meppel gevraagd klompen makers te Dordrecht 5 a 6 bekwame constructiewerkers ;]te Winschoten een agent spoorwegboekhandelte Deven ter straatmaker voor de gemeentete Zwolle een bekwaam meiaaldraaier te Delft 2 mandenmakersIe Gronin gen 2 zadelmakers en te Oberhausen grond- en mijnwerkers. Inlichtingen te bekomen bij den Secretaris der Vlissingsche Arbeids beurs, den heer T. Manse, iederen werkdag voor 12 uur. Aangiften van werkioozen iederen Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2!/, tot 31/, uur op het gemeentehuis. T. MANSE, Secretaris. Lijst van vermiste vluchtelingen naar wie op het Stadhuis navraag is gedaan. H. J. Nombljez, Couronnée De- potte-Goslain, Guillaume Sinkers, Marie Bogaerts, Polidor Van Doorse- iaere, Mile Dewinter, Josephus Ver- iinden, Mevr. Clement Dirckx uit Antwerpen, Avenue de l'Industrie, Trinet Lenaerts van Willebroeck, Christiaans Charles en Dhelft uit Antwerpen Brandstr. 69. Door den burgemeester is een be drag van 20 frs. ontvangen voor de armen van Viissingen van N. uit Hans- weert „als dankbare gift van een ge kwetsten burger, die in deze stad liefderijk werd verpleegd." Deze gift is aan den waarnemenden voorzitter van het Algemeen Armbe stuur ter hand gesteld. Door de Christ, zangvereeniging „Hosanna", directeur de heer H. van der Graaf, werd gisterenavond in het Concertgebouw aan de Emmastraat een uitvoering gegeven. Het zeer gevarieerd programma werd geopend met het zingen van het „Wien Neerlands Bloed." Verder kwamen daarop vele lieve nummers voor en het mag gezegd worden dat de zangvereeniging be wijzen aflegt van nauwgezette studie, waaruit duidelijk blijkt dat de leiding bij den heer Van der Graaf in goede handen berust. Het talrijk publiek heeft gisteren avond volop kunnen genieten van den degelijken zang en ook hedenavond zal „Hosanna" niet minder succes heb- ben met haar uitvoering. De opbrengst van de uitvoeringen is bestemd voor het Steun-comité alhier. Voor het examen van tweeden stuur man is geslaagd de heer T. van de Vrie en voor dat voor derden stuur man de heer W. Meijnderts, beiden leerling van de De Ruyterschooi. In het Concertgebouw aan de Em mastraat zal Zaterdag a.s. des avonds 8 uur een openbare vergadering wor den gehouden vanwege de afdeeline der S. D. A. P. Als spreker zal op treden de heer J. W. Duijs, lid van de Tweede Kamer, met het on derwerp „de oorlog, de sociaal-de mocratie en de bezittende klasse." Er zal gelegenheid zijn tot debal. Hedenmiddag om 12 uur werden door den luit.-kolonel van Alphen de Veer, commandant van het 14e regi ment infanterie, te Oostburg beëedigd en n functie gesteld de bij genoemd regiment tot reserve-officier benoemde vaandrigs Janssen, Huysse, Bom mel, de Wolff, Stofberg en de Hondt. Voor de akte middelbaar onderwijs K II is geslaagd de heer G. Loitering alhier. s Bij het naar huis gaan is gister avond de nageljongen R. der Kon. wu/ri Maats. idtfSchteljJe^van de helling gevallen. Daar'de jongen bewuste loos was, werd hij op last van den fabrieksdokter naar het St. Joseph- ziekenhuis overgebracht. Men schrijft ons uit Middelburg: In de gisterenmiddag voortgezette vergadering van den gemeenteraad had de herstemming plaats over het voorstel van Burg. en Weth. om de vereeniging „Kindervoeding" een extra-subsidie te geven van f 2650. Thans werd het voorstel aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Bij de verdere behandeling van de gemeente-begrooting werd door den heer Hioolen voorgesteld om het sub sidie van het Middelburgsch Muziek korps van f 2000 öp f 2600 te bren gen, welk voorstel werd aangenomen met 9 tegen 6 stemmen. Hierdoor is het voortbestaan van het korps voorloopig weder ver zekerd. De begrooting werd ten slotte vastgesteld op f657.309.115, meteen post voor onvoorzien van f8119.95. Opnieuw werd ter sprake gebracht het voorstel om van de salarissen van onder de wapens zijnde gemeente ambtenaren, die meer dan f 500 mili tair salaris ontvangen, een kwart daarvan voor de gemeente af te houden. Dit voorstel werd goedge keurd. De toestand. De Duitschers hebben hun aanval len op Yperen hervat, in die buurt zijn natuurlijk nieuwe gevechten op komst. Het is ruim een week geleden dat de Duitschers Dixmuiden bezet ten al moesten zij hun aan de Yser behaalde vcordeelen weer prijsgeven het lijkt er niet op dat hun actie in deze richting aan 't verslappen is. Het laatste Fransciie communiqué spreekt van een bevredigenden toe stand in het Westen. In het Oosten is het gewichtigste feit het voortduren van den veldslag in Noord west Polen, in het gebied tusschen Weichsel en Warta. „De be slissing" die, volgens het Duitsche communiqué, bij Woklawek, aan den Weichsel, gevallen was, schijnt nog niet de definitieve beslissing geweest te zijn, want het officieele Russische communiqué van gister zegt, dat de gevechten op het front tusschen Weichsel en Warta, zich uitbreiden tot een grooten veldslag. De rechter vleugel van de Russische hoofdmacht is hier in strijd gewikkeld met be langrijke Duitsche strijdkrachten, die uit Thorn zijn opgerukt om den Russischen opmarsch tegen te houden De thans aan den gang zijnde veld slag zal vermoedelijk de beslissing brengen of de Russen moeten terug trekken naar Warschau, of dat zij de grensstreek van Posen en Pruisen zullen bezetten en de Duitschers tot een verdedigende houding zullen dwingen met de vestingen Thorn, Posen en Breslau tot steunpunten. Van den opmarsch naar Krakau weet het Oostenrijksch communiqué mee te deelen, dat de Oostenrijksche troepen uit Krakau een uitval deden en de Russen uit hun verschansingen joegen. Hieruit blijkt, dat de Russen althans aan de noordelijke zijde van Krakau, de vesting belegeren. De overwinning der Duitschers bij Koetno doet haar invloed op den algemeenen toestand reeds gelden, zegt 't Oostenrijksche communiqué verder. Op welke wijze die invloed kenbaar Is, wordt er niet bij gezegd De Russen schijnen iets te vorde ren in Oost Pruisen. Zij berichten nl. dat de Duitschers terugtrekken op de linie Gumbinnen—Angerburg, dus in de richting van Koninsbergen. In Servië hebben de Oostenrijkers de stelling van Kragoejewats aange vallen, een belangrijk militair cen trum, dat de Serviërs niet spoedig zullen prijsgeven. Een Servisch com muniqué zegt, dat de Serviërs tot dusver voor de overmacht moesten wijken. Zij trokken in goede orde terug om onder gunstiger omstandig heden slag te leveren. De positie van de bond- genooten. De correspondent van de „Times" in West-Vlaanderen zegt, dat de al- gemeene toestand voor de bondge- nooten goed is tusschen Nieuwpoort en Dixmuyden en dat een terugtocht van den vijand nu nog slechts een quaestie van tijd is. De inundaties die Maandag werden uitgebreid be dreigen de positie der Duitschers te Dixmuyden zeer. Het geheele gebied van Dixmuyden, Oostkerke, Kaeskerke is nu overstroomd en een voorwaart- sche beweging van den vijand met Dixmuyden als spil zou nu een ge vaarlijke onderneming zijn. De correspo^ë^tZvitPdr „Daily News" seint dat de Duitsche aanval len gebroken zijn, de linie bij Yperen is ondoordringbaar en de weg naar Calais is niet meer open en zal on getwijfeld niet meer kunnen worden geforceerd. De bondgenooten zijn dan ook vol vertrouwen, de kritieke toe stand is /oorbij. De voorgeschiedenis van den inval in België. De Belgische afdeeling va.i het Persbureau H. S. Vaz Dias te Am sterdam kan thans openbaarheid ge ven aan de voorgeschiedenis van den inval in België, uiteengezet in de vol gende redevoering, uitgesproken door den heer De Broqueville, Minister van Oorlog, in de geheime zitting 1913 van de Belgische Kamer, tijdens de behandeling der militaire wet. Zooals men zich herinneren zal verstomde na deze Kamerzitting plot seling de oppositie tegen de voorge stelde militaire wetten. De Minister sprak: Ik heb deze geheime zitting doen samenroepen omdat ik u eeniga in lichtingen te geven heb, die voor 't oogenblik niet voor publiciteit be stemd zijn. Daardoor wil ik nochtans niemand beinvioeden en iedereen blijft vrij te stemmen gelijk hij wil. Ik zal ook niemand iets verwijten zoo hij geen rekening houdt van mijn verklaringen. Ik vraag enkel beschei denheid. De oorsprong van ons wetsvoorstel is vervat in het neerleggen der Duit sche wet van 14 juni 1912. Deze wet is de grootste krachtsinspanning welke zich Duitschland heeft getroost sedert 1870. Dit land zal op zijn eerste linie 300.000 mar, meer hebben dan Frank rijk. Tijdens den laatsten zomer heb ben wij vernomen dat deze vermeer dering voor doel had de Duitsche armee door België heen te doen breken. Dit hebben wij vernomen van verschillende machten. Onze onrust werd nog vermeerderd door het feit dat ons plannen werden medegedeeld. Wij hebben dan ook de wezenlijkheid der feiten willen nagaan. (Hierna las de minister verschillende rapporten betreffende de spoorwegen rondom Elsenbron betreffende de mogelijkheid voor Duitschland 60.000 man in min der dan 24 uren en drie uren marsch tijdens een enkelen nacht op Belgisch grondgebied te zenden.) Wij moeten ons dus voor Duitschland hoeden. Wat Frankrijk betreft. Laat mij U herinneren dat Haubeuge gedeclas seerd werd, dat op onze zuidgrens nieuwe forten werden gemaakt en de Fransche regeering het aantal regi menten cavalerie en infanterie ver meerderde. Ik vrees wel geene verkrachting van onze onafhankelijkheid door Frankrijk, maar ik stel vast dat de Fransche staf de hypothese van een doormarsch ^op Belgisch grondgebied heeft moeten bestudeeren ingeval ons grondgebied door Duitschland niet werd geëerbiedigd. Om alle verrassing te voorkomen moeten wij ons dus voorbereiden en ons hoeden aan beide zijden. Verschillende machten hebben ons te kennen gegeven, dat we niet meer in staat waren dezen plicht van zelf verdediging te vervullen. Het grootste gevaar ware dat vreemde machten zich op ons grondgebied zouden ves tigen om ons te beschermen De waarschuwing werd ons gege ven door verschillende staatshoofden en in de laatste maand Juli heefteen vriend van België en staatshoofd van onzen koning letterlijk gezegd „Ik geef België den vriendenraad zijn zelfverdediging ernstig voor te bereide-i, want het mirakel van 1870, toen België ongedeerd bleef tusschen de twee vijandelijke legers zal zich meer verwezenlijken. In tegenwoordigheid van die op- eenhooping van feiten en inlichtingen hebben we niet meer kunnen twijfe len. De militaire toestand van België is geworden een element van vrede en dit oordeel werd ons medegedeeld langs diplomatieken weg en voor de eerste maal klaar en duidelijk. Onze plicht was ons te wenden tot de militaire overheid en zij heeft ons als antwoord gegeven wat staat vervat in ons wetsvoorstel. zotufinr^ênee Zondag heeft het in een groot ge deelte van ons land enkele uren ach tereen gesneeuwd, niet enkele vlokken tusschen den regen door, maar tame lijk droge sneeuw, die eenlgen tijd bleef liggen. In den namiddag en tegen den avond liep de thermometer echter op, vandaar, dat toen het don kerde, bijna alles verdwenen was als sneeuw voor de zon. Inderdaad vroege sneeuwval. Dik wijls komen wij er in November neeuw af en gemeen blijft de sneeuw deze maand beperkt tot enkele buitjes in het laat ste dekade. Maar een echte sneeuw- dag, en dan nog wel in de eerste helft van de maand, komt tamelijk zelden voor, hoewel er niet in de kronieken melding van hoeft gemaakt. De sneeuwbuien, die wij anders tegen het einde van November zien vallen veronderstellen een in Noord' Westelijken wind, maar Zondag blies de wind venijnig uit Noord Oost tot Zuid-Oost. Het was haast een vries- wind, en wanneer deze dan ook niet veroorzaakt was door een barome trisch laag (slecht-weer-gebied), dat ten Zuid-Westen van ons land lag, en dat ook op het Westelijk oorlogs terrein duchtig hadhuisgehouden,maar door een barometrisch hoog (goed- weer-gebied), dan zouden inderdaad spoedig de bloemen op de ruiien staan. Maar zoo'n depressie brengt snelle veranderingen, en Zondagavond had het weer dan ook al een ge heel nieuw karakter. Maandagochtend was het regenachtig, maar in den namiddag was er weer een ander weer-type de lucht was schoonge veegd, de wind blies uit Oost. en het stond naar vorst. Inmiddels hadden de depressies en lagen ons nog niet verlaten, in den nacht van Maandag op Dinsdag daalde de temperatuur aanvankelijk in verschillende deelen van ons land tol nabij of beneden het vriespunt, maar in den vroegen och tend regende het weer. Dinsdag wis selde voorts tamelijk regelmatig be wolking met zonneschijn af, de ba- romoter steeg, en het weer beterde. Maar toch zijn er nog overblijfselen van de lagen," en wij moeten op ver rassingen bedacht zijn in deze week, waarvan wij heden een proefje on dervinden. Naar de „N. R. Ctmeidf, werden bij het interneeringsdepót te Bergen, bij Alkmaar, twee Duitsche officieren vermist, aan wie eenige vrijheid van beweging was verleend, nadat zij zich op eerewoord verbon den hadden niet te zullen ontvluchten. Te Winterswijk zijn gisteren drie Fransche militairen, onder wie een vlieger, aangekomen, die uit het ge vangenkamp bij Wezel zijn ontvlucht. Zij zijn voornemens, naar hun va derland terug te gaan. De consul van België te Breda heeft gisteren voor de eerste maal het huwelijk voltrokken van een Belgisch bruidspaar, uit Antwerpen naar Neder land uitgeweken. In de kanselarij van het consulaat had de plechtigheid plaatsin het bijzijn van twee Nederlandsche en twee Bel gische getuigen las de consul de be trekkelijke wetsbepalingen voor en hield een toespraak, waarna de aan wezigen de huwelijksacte met hun handteekening bekrachtigden. Een 19 jarige jongen te Heerlen is gisterennacht levensgevaarlijk ge wond door fwee onbekende personen Hij werd gevonden met een messteek, in den rug en had tevens een ernsti ge schedelfractuur bekomen door een messteek. Te Heerenveen is gisteren ge vankelijk uit Middelburg gebracht P., directeur van het circus Carpani. Ruim 2 jaar geleden stond het circus te Heerenveen. P. heeft toen een pistoolschot gelost op zijn vrouw, zonder te treffen, en verzette zich hevig tegen zijn arrestatie. Hij werd deswege veroordeeld, doch nam de wijk naar België. Nu kort geleden is hij uit België naar Zeeland gevlucht, waar hij Maandag werd aangehouden. Hij is gisteren in de gevangenis te Heerenveen opgesloten tol het onder gaan van zijn straf. Gisterenmorgen is een 60-jarige landbouwer te Tjaiieberd van een hooimijt gevallen. De man was bijna dadelijk dood. Te Hazerswoude is een schippersknecht uit Rotterdam, van een motorschuit in den Rijn ge vallen en verdronken. Te Ameland zijn 4 lijken aangespoeld in verren staat van ontbinding. Vermoedelijk waren het aan de kleeding te oor- deelen zeelieden van de Engel- sche marine. Een korporaal van de infanterie, die op den Haarlem merweg met een fiets reed is bij de Lierbrug onder een electrische iram geraakt. Hij brak beide beenen en kreeg een hersenschudding. Jn zorg- vollen toestand is hij naar het mili taire hospitaal te Amsterdam vervoerd. Een meubelmaker te Assen kreeg een slag van den disselboom van een verhuiswagen welke zoo hevig aan kwam dat hij naar het Ziekenhuis moest worden vervoerd waar hij aan de gevolgen is overleden. Gisteren middag viel een man van het dak van een huis aan den Amsterdam- schen straatweg te Utrecht, waarop bij werkzaam was, op de straat. In bewusfeloozen toestand werd de man in^foijÖïaè^Nier ziekenauto naar de Rijksklinieken vervoerd. Onder Hiilegom is een 17-jarige jongen onder de stoomtram geraakt en gedood. Op het em placement van het centraalstation te Rotterdam is een wisselwachfer tus schen de buffers van twee wagens geraakt, waardoor zijn bortskas werd ingedrukt en de ongelukkige kort daarop overleed. Voor het fabriceeren van luci fers wordt in Duitschland hoofdzake- kelijk Russisch iepenhout gebruikt. Dit begint thans, wegens het stil staan van den aanvoer uit Rusland, schaars te worden. Op grond hiervan zullen thans proeven worden geno men met Duitsch linden en dennen hout. De groote lucifersfabrieken heb ben het bedrijf reeds ingekrompen en zijn van plan spoedig tot een prijsverhooging over te gaan. Ook elders begint zich volgens de Duit sche bladen, reeds gebrek aan de gronds of voor de lucifers bereiding te doen gevoelen. Begrafenis van de slacht* offers der ramp te Westkapelle. Gisterenmiddag zijn de lijken van den torpedomaker-majoor B. Nijssen en van den milicien-ordonnans J. Smits, twee der slachtoffers van de verschrikkelijke ramp te Westkapelle, met militaire eer naar het tramstation aldaar overgebracht. De kist van Nijssen was gedekt met drie kransen, een van den com mandant en de officieren van Hr. Ms. „deRuijter,"een van de machinisten en van de onderofficieren van dien bo dem. Op de kist van Smits lagen twee kransen, een van de officieren van het 39ste landweerbataljor», eer ste compagnie, gedetacheerd te West kapelle en een van de onderofficie ren, korporaals en manschappen van datzelfde bataljon. Te Middelburg, werd de tram opgewacht door een piket van het 39ste landweerbataijon, dat de kisten naar het spoorwegsta tion overbracht, terwijl aldaar nog een krans van het geheele 39ste landweerbataljon op de kist van Smits werd gelegd. Met den trein van 8 uur werd het lijk van Nijssen naar Rotterdam ver voerd, uitgeleide gedaan door het piket Hedenmorgen werd dezelfde eer be wezen aan het stoffelijk overschot van Smiis, dat naar Prinsenhage werd vervoerd. De beg afenis van de overige slacht offers van de ramp had hedenmorgen te elf uur te Westkapelle plaats, het zijn de kapitein van het Indisch leger Okhuizen, commandant van de land weer kompagnie le Westkapelle, de lu tenants ter zee tweede klasse C. J. J. Bruinsma en N. van Munk, de korporaai-torpedomaker L. van der Knaap, de matroos eeiste klasse J. Francois, de opzichter van den pol der Walcheren M. C. van Elsacker en de dijkwerker W. Roelse. De begrafenis had plaats in tegen woordigheid van een groot aantal autoriteiten, familieleden en viienden van de overledene» en een groot aantal belangstellenden uit Westka pelle en andere plaatsen van Wal cheren. Van de autoriteiten noemen wij den vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, den ordonnance-oificier Quarles van Ufford, den kapitein ter zee Van der Heggen Spies, vertegen woordiger van den minister van ma rine, de luitenants-kolonel Van Gogh en Kroese, vertegenwoordigers van den minister van oorlog, de kapitein ter zee Von Leschen en den leserve- majoor van den generalen staf Cre- mer, vertegenwoordigers van den op perbevelhebber van land- en zee macht. Verder de vice-admiraal Vare Heckirig Colenbrander uit Hellevoet- sluis, jhr. Van der Wijck, als secre taris der Nederi. vereeniging „Onze Vloot", officieren van de te Viissin gen gestationneerde oorlogsschepen, hoofd- en andere officieren van de. ep Walcheren liggende troepen. Als eere-escorte waren aanwezig het geheele 39ste landweeibataljon voor zoover het op Walcheren aan wezig is en de dienst het toeliet, een deputatie van het 38ste bataljon met het uit dat bataljon gevormde muziekkorps en een afdeeling van 100 man van de marine. Wij merkten verder op tal van burger autoriteiten, onder andere hei gemeentebestuur van Westkapelle en vertegenwoordigers van den polder Walcheren. Nog was aanwezig een deputatie van het loodswezen te Viissingen en van de Marine te Hellevoetsluis. De vlaggen van verschillende mi litaire en andere gebouwen woeien halfstok. De stoet werd voor het lijkenhui bij den Zeedijk, behalve ziek, voorafgegaan door loton van 50 man, onde ben 2e luitenant de Vries, dische leger. Bij de woning van den Ier werd het lijk van tein Okhuijzen in den stc en bij de ouderlijke woni den opzichter bij den F cheren, den heer Van Els] Aangekomen bij de bel loste hetvuutpeloton eeni na in het eeiste der vie kist met het stoffelijk ov den kapitein werd geplaat: de kist met devieroverb de 4 leden van het Marim vervolgens dat van den or Elsacker, terwijl in het stoffelijk overschot van der Roelse werd neergelaten. Dit geschiedde onder van treusmarschen door korps. Nadat wederom een sal lost, trad de vertegenwo<[ den minister van marne om namens Zijne Excel groote deelneming te betu[ droeve ramp. Vervolgens werd gespl den Vice-Admiiaal Van Hl lenbrander, die in het bij luitenant ter zee Bru'nsml die belast was met de het opruimen dei aangespo| en die aldus spreker voor deze taak berekend De burgemeester van de heer Viru'y, deelde n| Commissaris der Koningir deze tot zijn spijt door a| heden verhinderd was bij tigheid tegenwoordig te zijr namens deze zijn groote met het verlies uit. Als burgemeester herdat Viruiy de beide slachtoffei ramp, inwoners van Wesi als vriend, den kapitein Vervolgens werd het woc door den kolonel Brocx, bevelhebber in Zeeland, d kele woorden den vreesellj schetste, die het ongeluk o| jl. teweeg bracht. Hij bracht den milifairer de overleden slachtoffers. De commandant van H; Ruijter", Van Maren Benf Berh, sch-fsle hoe heel met groote droefheid ge maar inzonderheid die te omdat men daar de overled^ in zijn omgeving, hoog act De volgende spreker Muskeijn, commandant v* bataljon Landweer Infanter geveer het volgende zeide „OkhuijzenAls onmiddi wil ik van jou, kameraa hart had van goud, afsche mijn dank brengen voor a! voor uw manschappen en hebt gedaan". De schoonvader van kaf huijzen, dr. W. Pauw, uit H. dankte namens de diepbedi duwe allen, inzonderheid tegenwoordigers van H. M. gin, van den minister van van den opperbevelhebber v tegenwoordigheid. De beft langstelling zal een troost nagedachtenis van den ovei Nogmaals nam de Vice het woord, om namens di leden van de oveiieden off schepelingen hunnerzijds brengen voor de belangsi voor de aanwezigheid van woordigers van H. M. de van den minister van Marin den opperbevelhebber. Hierna nam de predikant Herv. Gemeente ds. W. woord, die de groote droefhi ste welke het ongeval had t| bracht en hoopte dat God i deze droefheid niet in bitterh ga en dat Hij de kracht ge slagen te dragen. De heer K. Dekker, de lijke chef van den overlei Van Elsacker, wees er o.a de overledene drie jaar gel] eervolle vermelding heeft hij het redden van schipbrei op dezelfde plaats, waar h| offer van de droeve ramp oj dag j.i. werd. Een broeder van den 1 Elsacker dankte, mede naij bedroefde ouders, voor de bê hng en voor de gesproken terwijl de rij van spreker^ werd door luitenant Van Da Jiemend compag-ies-comma westkapelle, die namens de •be afscheid nam van zij; c«ef, die in herinnering z; «8 een voorbeeld van hum; Plichtsbetrachting. Nadat de graven onder di van levende bloemen waren 1

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 2