DE OORLOG. glement van orde voor den raad. Zijne Excellentie sloot zich in dezen aan bij de opvatting van professor Oppenheim, dat het den gemeenteraad vrij staat eene bepaling. "Is bedoeld in genoemd artikel van het reglement van orde, vast te stellen. De belangstelling in de Herhalings cursussen voor jongens en voor meisjes was voor den cursus 1913— 1914 minder dan /oor den cursus 1912-1913. De cursus voor meisjes, in welks leerplan het kook-onderricht is op- nomen, telde 15 deelneemsters. Aan den cursus voor jongens na men 31 belangstellenden deel. De bewaarscholen werden bezocht door 373 jongens en 380 meisjes bene den de 6 jaar en 24 jongens en 17 meisjes boven de 6 jaar. Armwezen. Op 31 December 1913 bestonden drie door of vanwege de gemeente beheerd of gesubsidieerd wordende instellingen te wetenhet Gasthuis, het Burger Weeshuis en het Burger lijk Armbestuur. Op 1 Januari 1913 bestand de be volking in het Burger Weeshuis uit 4 beambten en 33 weezen. Hiervan werden 25 weezen verpleegd in het gesticht, terwijl 2 weezen werden uitbesteed en 7 weezen in verschil lende betrekkingen buiten het gesticht werkzaam waren. In den loop van het jaar werden geen weezen opgenomen en vertrok ken 6 weezen. Het is hier zeker de plaats, te wij zen op het apvallend verschijnsel ook in andere gemeenten waarge nomen dat het aantal weezen in de laatste jaren steeds minder is ge worden. Wanneer wij toch 5 jaren terug gaan, blijkt dat 31 December van de jaren 1909 tot 1913, het aantal weezen in het Burger Weeshuis resp. bedroeg 47, 47, 34, 33, 27. Daarvoor bedroeg het gemiddeld 44. Ongetwijfeld zijn de verbeterde sociale toestanden, alsook de oprich ting van gestichten tot opneming van onverzorgde kinderen, evenals de lange levensduur, waardoor de kin deren minder op jeugdigen leeftijd hunne ouders komen te verliezen, hieraan niet vreemd. Intusschen blijft de ^mogelijkheid, dat het Burger Weeshuis plotseling voor de opneming van een groot gezin komt te staan en het aantal weezen dus onverwacht kan stijgen. In het Roomsch Katholieke Wees huis waren in het afgeloopen jaar 34 weezen gehuisvest, te weten 19 jon gens en 15 meisjes. De Vincentius-vereeniging stelt zich in de eerste plaats tot taak Roomsch Katholieke armen in hun gezinnen te bezoeken. Bij deze bezoeken, welke geregeld iedere week door twee leden der ver- eeniging worden afgelegd, worden uitsluitend bonsafgegeven voor levens- benoodigdheden. Behalve armen worden ook zwak ken en zieken ondersteund door ver strekking van eieren, melk of vleesch. Slechts bij hooge uitzondering wordt geldelijke onderstand verleend. Electrische tram. Behalve de Staatsspoor, voorziet in de verbinding met Middelburg een electrische tram, geëxploiteerd door de Société Anonyme d' Eclairage et Tramways Electriques te Vlissingen (voorheen geheetende Société Ano nyme des Tramways a vapeur Fles- singue—Middelbourg et extensions.) Gedurende 1913 werden met deze tram vervoerd 530679 personen, tegen 542917 in 1912. De opbrengst over 1913 bedroeg, wat het personen vervoer betreft, f 100338.976 en aan vervoer van goederen f 2259.90 dus f 102598.87' in totaal, tegen een totaal bedrag van f 93126.35 in 1912. De opbrengst van het vervoer van personen en goederen per dagkilo- meter bedroeg over 1913 f 26,31 tegen f 24.85 over 1912. Den 3den Juli 1913 werd de elec trische tramlijn Station S.S.—Stad in explotatie genomen. Hierdoor werd voorzien in eene behoefte aan eene verbinding met het Station, vooral des avonds, daar de havenbootjes in de latere avonduren niet varen. Brandweer. In het jaar 1913 kwam slechts één uitslaande brand voor, n.l. op 12 Mei in perceel Glacisstraat no. 37. be woond door de Vlieger. Hierbij deed zich het geval voor dat op dezen 2den Pinksterdag het grootste gedeelte der bij de Brand weer ingedeelden ook der bevelvoe renden, zich naar Middelburg had begeven ter bijwoning van een festival aldaar. Van de stoombrandspuit was bijna niemand aanwezig ten tijde van het uitbreken van den brand. Hierover werd destijds aan Burge meester en Wethouders uitvoerig door den Opper-Brandmeester gerappor teerd. Het perceel brandde uit doch de aangrenzende gebouwen werden behouden. Een tweede brand ontstond op 30 September in de werkplaats van j. C. Limonard in de Schoolstraat. Het vuur ontstaan in een bergplaats van verfwaren, olie en terpentijn op een zolder waarop zich veel bewerkt en onbewerkt hout bevond, had in deze nauwe straat en dicht bebouwde om geving, voedsel te over een grooten brand te verwekken. De spoedige ontdekking en melding er van door omwonenden was oorzaak dat vlug kon worden ingegrepen, waardoor de brand beperkt bleef, welke spoedig gebluscht was. Een aantal kleine binnen- en schoor steenbranden werden gemeld, veel ai te laat of meestal reeds gebluscht of uitgebrand zoodat ze vaak moeilijk te gontroleeren waren. Sommige geruch ten van brand bleken overdreven of ongegrond. WeringvanSchoolverzui m Aan het verslag van de commissie tot wering van Schoolverzuim over het jaar 1913, is het volgende ont leend Ingevolge art. 21 2, all. 3 der Leerplichtwet, werden voor de onder scheiden vergaderingen achtereenvol gens opgeroepen 52 personen, om zich te verantwoorden over het als on geoorloofd aangemerkt relatief school verzuim, waaraan hun kinderen zich bij herhaling hadden schuldig gemaakt Onder die 52 personen waren er 17, die reeds meermalen voor üe(n)- zelfde(n) leerling waren opgeroepen. Van de leerlingen, die bij herhaling de school hadden verzuimd, behoor den tot school A 8; school B 15; school C 0school D 1school E 0school F 10 de R. C. jongens school 7de R. C. meisjesschool 9 de Bijz. school in de Palingstraat 1 en id. in de Kasteelstraat 1. Slechts 24 personen hadden aan de oproeping gevolg gegeven. Deze wer den ingevolge art. 21 2, all. 4 der L. W. in verhoor genomen en door den voorzitter of diens plaatsvervanger ernstig op hunne verplichtingen ge wezen en voor eventueele, onaange name gevolgen gewaarschuwd bij herhaling der overtredingen. Den overigen 28 personen, die niet aan de oproeping gevolg hadden ge geven, en van wier kinderen de re denen van verzuim daardoor aan de commissie onbekend bleven, werd een dergelijke waarschuwing schrif telijk toegezonden, ingevolge 't 5e lid van voornoemd art. 21. Uit de verhooren bleek, dat 9 ver zuimen willekeurig waren gepleegd, voor 9 andere werd ongesteldheid aangevoerdvoor 3 huisarbeid voor 1 schoenenreperatie voor 1 uitstedig- heid, terwijl 1 leerling door de ouders reeds voor goed van school was ge nomen. Gevallen van absoluut schoolver zuim kwamen niet ter behandeling voor. Vlissingen, 18 November. De ramp te Westkapelle. Over de vreeselijke en noodlottige mijnontploffing te Westkapelle worden ons nog de volgende bijzonderheden medegedeeld Een drietal mijnen aan den dijk zouden ontladen worden door marine personeel uit Vlissingen, bestaande uit een 5tal personen, waaronder twee officieren. Met een tweetal mijnen was het karweitje klaar en was men be gonnen met de derde. Bij deze ont lading was ook tegenwoordig kapi tein Okhuijzen. Als toeschouwers bij dit werkje ook de heer van Elsacker, ambtenaar van den polder Walcheren, aldaar, bene vens Smit, ordonnance en een zekere Roelse, die juist met een kruiwagen zand den dijk passeerde en, nieuws gierig naar de bezigheden van de militairen, zich bij hen voegde. 't Was circa kwart over twee, toen een geweldige slag door het dorp weerklonk. Velen spoedden zich da delijk naar den dijk, waar op klei nen afstand van het dorp een vreese lijke aanblik te zien was. Zes lijken lagen daar aan de glooi ing van den dijk. Sommige onkenbaar verminkt en aan flarden gescheurd. Beenen, armen, ingewanden waren meters ver weggeslingerd. Van de twee marine-officieren was geen spoor te ontdekken. Waar ze zijn gebleven weet niemand. Mogelijk zijn ze in zee geslingerd. Als door een wonder zijn dhr. Verheul, op zichter der kustverlichting en H. Heijt, opzichter aan den dijk den dood ont komen. Geen vijf minuten voor het ongeluk stonden ze nog op de plaats waar het treurig ongeluk plaats had. De begrafenis van de slachtoffers zal morgenochtend 11 uur te West kapelle plaats hebben. Het stoffelijk overschot van den milicien Smits zal evenwel naar Breda worden overgebracht om daar ter aarde te worden besteld. Heden vertrok de justi ie uit Mid delburg naar Westkapelle tot het in stellen van een plaatselijk onderzoek. H. M. de Koningin liet door tus- schenkomst van den opperbevelhebber van zee- en landmacht Hare deelne ming betuigen aan de nagelaten be trekkingen der bij de ramp omgekomen personen. De minister van marine, de minister van oorlog en de opperbevelhebber zonden ook hunne condoleances aan de familiën der slachtoffers. De minister van marine is voorne mens zich bij de begrafenis te laten vertegenwoordigen. De Koningin moeder heeft eveneens haar deelneming betuigd aan den op perbevelhebber van land-en zeemacht. H. M. heeft den generaal tevens verzocht aan de nagelaten betrekkin gen der slachtoffers de deelneming van H. M. te betuigen. Uit deze ramp, blijkt, meent de „Nieuwe Crt." dat met de geweldige explosieve kracht der zeemijnen (of van zekere soort van zeemijnen) bij het demonteeren niet overal genoeg zaam rekening wordt gehouden. Pas nog kon men lezen dat bij hetzelfde werk op Texel de brokstukken eener tot ontploffing gebrachte aangespoelde mijn tot op een zeer grooten afstand over de hoofden der manschappen heen vlogen, waarbij door een ge lukkig toeval slechts een hunner on- beteekenend werd verwond. Het de monteeren blijkt dus een hoogst ge vaarlijk werk te zijn, waarbij de uiterste voorzorgen voor het leven van degenen die met dezen arbeid belast zijn, dienen te worden geno men. Een ambtelijk onderzoek zal aan het licht moeten btengenof deze in de beide gemelde gevallen in acht genomen waren; in elk geval maant deze bloedige les tot verdubbelde voorzichtigheid. Van 1—15 November werden door de St. Vincentius-Vereeniging alhier aan 16.332 personen een ochtend-, middag- of avondmaal verstrekt. Met de „Administrateur de Badts" vertrokken hedenmorgen 100 passa giers naar Antwerpen. In de gisteren opgenomen publica tie van den Territorialen Bevelhebber in Zeeland is een fout geslopen, waardoor het eerste artikel niet weer geeft wat bedoeld wordt. Dat artikel luidt: De vaart voor zeilschepen door de Wielingen is, zoowel overdag als 's nachts, die op het terrein beoosten de lijn Hans- weert-Walsoorden voor alle schepen vanaf Va uur na zonsondergang tot Va uur vóór zonsopkomst, verboden. De Burgemeester van Mid delburg treedt af. In de hedenmorgen gehouden ver gadering van den gemeenteraad van Middelburg werd door den waarne- menden burgemeester, den heer P. Dumon Tak, een schrijven voorgele zen van den burgemeester, den heer jhr. M. van den Brandeler, waarin deze mededeelt, dat hij zich na zijn herhaalde ongesteldheid, zoowel tegenover de gemeente, als tegenover zijn gezin, verplicht acht zijn ambt neer te leggen en hij dan ook tegen 1 Februari 1915 eervol ontslag aan H. M. de Koningin heeft aangevraagd. De burgemeester spreekt in het schrijven zijn leedwezen uit, tot het besluit te hebben moeten komen. Gaarne had hij nog eenige jaren zijne krachten aan de belangen der ge meente Middelburg gewijd, in een werkkring, die hem lief was. De heer Tak sprak de overtuiging uit dat de leden alle met leedwezen dat besluit hebben vernomen, en sprak denrwensch uit dat de heer Van den Brandeler spoedig in geheele rust ook geheel herstel moge vinden. De heer jhr. Van den Brandeler werd met ingang van 1 Februari 1908 tot burgemeester van Middelburg be noemd. Men schrijft ons uit Middelburg: In de hedenmorgen gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd behandeld een voorstel van B. en W. om aan de-vereeniging Kindervoeding in verband met de te verwachten grootere loeloop van kinderen een extrasubsidie toe te kennen van f 2650. De commissie van financiën stelde voor dit bedrag te bepalen op f 1650 over het voorstel van B. en W. staak ten de stemmen (7 tegen 7). Zonder stemming werd aangenomen een voorstel van B. en W. om te bepalen dat van de ambtenaren, die geheel hun werkkracht in dienst der gemeente stellen het salaris niet min der dan f500 mag bedragen. Met 8 tegen 6 stemmen werd een voorstel aangenomen, om de periodieke ver hoogingen, die thans om de drie jaar plaats hebben te brengen op twee jaar. Zonder stemming werd besloten een bedrag van f 275 per jaar uit te trek ken voor de behandeling van on- en minvermogende kinderen, die lijden aan favus. Verworpen werd bij de behandeling der bedrijfsbegrooting voor de gasfa briek een voorstel om den prijs voor kookgas te verhoogen van 6 cent tot 6Vs cent per Ms. en aangenomen een voorstel om den prijs voor muntgas voor de eerste 50 M3. te bepalen op 10 cent. Door de arrondissements-rechibank te Middelburg is in de plaats van wijlen mr. J. de Witt Hamer J. Gz. te Goes benoemd tot plaatsvervangend lid van de raden van beroep voor de vermogens- en de personeéle be lasting te Middelburg, de heer mr. M. van Toulon van der Koog, griffier van den raad van beroep en advo caat en procureur te Middelburg. MEfitM- EN Ger. Kerken. Beroepen te Dwin- gelo ds.; H. Lanning te Baarland. De toestand. Op het slagveld in Noordwest-Po len hebben de Duitschers een over winning behaald op de Russen. Duit- sche bladen, die de zege van grooter omvang schetsen dan het officieele Duitsche legerbericht, meenen dat de overwinning die van Hindenburg in Oost-Pruisen op 11 September, over treft. Van Russische zijde is tot dus ver nog geen bericht over den veldslag in Polen. In elk geval blijkt, dat de Russische „opmarsch naar Berlijn" niet zoo gemakkelijk zal gaan. Vermoedelijk hebben de D uitschers, met gebruikmaking van hun dicht spoorwegnet, in allerijl groote troe penmassa's geconcentreerd tusschen Thorn en Soldau. Verschillende Rus sische legerkorpsen, zoo zegt 't Duit sche legerbericht, zijn tot diep in Polen teruggeworpen. Het strijdtoo- neel in Pruisen, Polen en Galicië is te groot en de krijgsoperaties zijn te ingewikkeld om uit het succes van een der partijen aanstonds conclusies te trekken. Vast staat echter dat de Russen niet ernstig konden denken aan den opmarsch naar Berlijn, zon der eerst heel Galicië, met name Kra- kau, te hebben vermeesterd, om in het zuiden gevrijwaard te zijn voor een groote bedreiging in de flank. Het is dus logisch dat de hoofdmacht der Russen, staande op een front Kalisj—Czenstochau—Kra- kau, zich eerst van Krakau meester maakt. Reeds is de Russische op marsch in Galicië zoo ver gevorderd dat Krakau aan e noordzijde zou zijn ingesloten. Een communiqué van den Russi.- schen staf geeft te verstaan dat de Russen niet verder Anatolië zullen binnenrukken. De ontvangst door de Turken, onder leiding van de Duit sche officieren, is blijkbaar niet mee gevallen. De Oostenrijkers berichten dat na 6 dagen onafgebroken vechten een groote overwining op de Serviërs is behaald, 8000 Serviërs zijn in hun handen gevallen. Bij gevechten aan de Perzische Golf tusschen Turken enEngelschen strijden Britsch Indische troepen te gen de Turken. Van veel beteekenis zijn die gevechten niet. Officieel Fransch communiqué. De Fransche legatie te'sGraven- hage deelt onder dagteekening van gisteren omtrent de krijgsverrichtingen het volgende mede: Langs het kanaal van de Yser, van Nieuwpoort tot stroomopwaarts bij Dixmuiden was er den 15en slechts onbeteekenend geschutvuur. Door nieuwe inundaties strekt het onder- geloopen terrein zich thans uit ten zuiden van Dixmuiden tot 5 K.M. ten noorden van Bixschoote. Vijandelijke strijdkrachten, die getracht hadden het kanaal tusschen de streek van Dixmuiden en die van Bixschoote over te steken, zijn alle tot over de bruggen teruggeworpen. Een Duitsch regiment is geheel en al vernietigd ten zuiden van Bixschoote. Ten zuid oosten van Yperen werden twee an dere aanvallen der Duiischers afge slagen. In de streek van Saint-Mihiel heeft de vijand tevergeefs een overvalling beproefd tegen het bosch van Apre- mpnt. In Argonne is Saint Hubert weder zonder succes door aen vijand aan gevallen. Sommige Duitsche dagbladen be richten, dat wij volkomen uit het Ar- gonner woud zijn verjaagd. Deze be wering is onjuist. Het groote hoofd kwartier heeft bekend gemaakt, dat ons gevechtsfront in deze streek sedert twee maanden niet merkbaar is ge wijzigd en dat de verliezen der Duit schers er aanmerkelijk grooter zijn dan de onze. Wat Verdun betreft, de linie die wq om deze plaats innemen, is ge leidelijk 5 a 10 K.M. verder gebracht dan die, welke wij een maand geleden bezet hielden. Een groot kerkhof in Vlaanderen. Quatrecht, het dorpje bij Gent, waar tweemaal een hevig gevecht werd geleverd tusschen de Duitsche en Belgische troepen en waar reeds vele lijken in de aarde rusten, wordt thans dcor de Duitschers gemaakt tot het middelpunt van een ernorm kerkhof waar duizenden ver van hun land begraven worden. Aldus schrijft men uit Vlaanderen aan de ,N. R, Ct." Overdag rijden de treinen met ge wonden, tegen den avond en in den nacht komen wagens met gesneu velden. Nu de gevechten dagen-, weken-, maandenlang op dezelfde of bijna dezelfde plaats woed ennu telkens op korten afstand voor of achter de oude loopgraven nieuwe moeten wor den gedolven, is het onmogelijk de lijken der gesneuvelden op of nabij het slagveld ter aarde te bestellen. Zij moeten worden vervoerd naar een plaats ver achter de slaglinie. Dat zijn de twee optochten, die thans dag aan dag door België trekken: in de eene richting gaan de levenden, de strijders, die optrekkenom in 'n hel van vuur hun leven te wagen, en uit de andere richting komt de stoet van gewonden en doodenangstvallig wordt gewaakt, dat de stoet der leven den niets of zoo weinig mogelijk ziet van dien anderen, zoo droeven optocht. Te Quatrecht en ook elders, o.a. nabij Wetteren, worden overdag kuilen gedolven. De bevolking sprak er van als van loopgraven, die den volgenden morgen weer waren dichtgeworpen. Men fluisterde eerst dat het mijnen waren, die werden aangelegd. Maar dit leek te dwaas en nu is het ge heim opgelost: het zijn graven, on telbare graven, waarin de duizenden jonge lichamen rusten. Het is, als de herfstavond over Wloklawetsj tot naar Ks Vlaanderenland huivert, dat de lugu- kilometer teruggeworpen, bere vrachten worden aangevoerd. Vanwaar zij komen, die duizenden, wie zal het juist zeggen. Zij komen van alle zijden van het gevechtsfront in Vlaanderen en worden, naar men vertelt, in gesloten bagagewagens vervoerd. Indien dit zoo is, dan worden er ook overgeladen,want bijQuatrecht werden ze aangevoerd ir, met zeildoek over dekte kipwagens afkomstig van het graafwerk Brussel—Zeehaven. Slechts weinige mannen zijn het, die deze ter aardebestelling moeten verrichten Te Quatrecht werden bij de reus achtige graven de kipkarren eenvou dig gekeerd. Als het graf bijna ge vuld is, wordt het toegeworpen en den volgenden dag wijst alleen de verscbgewoelde aarde er op,dat daar rusten slachtoffers van den oorlog. Slechts weinigen hebben dezen somberen arbeid aanschouwd, want als het donker valt, blijft ieder dorps bewoner thuis.De olie,begint schaarsch te worden en vroeg leggen allen zich te slapen, maar als dan 's nachts de wagens rollen, dan weten de eenvou dringen met roekelooze uit. Dit eindigde natuu verliezen voor de Duit en toe door de eerste li heenbraken, alleen om 1 teruggeworpen met verliezen. Vliegeis van de bond ben twee oude forte Rijssel, door de Duitse" zijnen gebruikt. Vele g kanonnen werden gen Britsche troepen tijden gevechten. Van het Oostel Van Oostenrijksche z' meld Gisteren hebben onz tingwerken van Kraka troepen de buitenste v van den vijand storme nomen. Ten noorden va in de streek van Wolb ten noorden van Krak (40 K.M. ten noorden kwamen de Russen me 't bereik van ons g s aanvallen der Russische alle afgeslagen. Een v menten heeft 500 gevang en twee machinegeweren De overwinning der Kunta doet haar invloe meenen toestand reeds Het Russische comrn In Oost-Pruisen trekken op het front Gumbinn terug. Een groote slag woed van den Weichsei tot d De jongste D overwinni De nieuwe groote ove Von Hindenburg wekt hoofdstad groote vreugd lijn en vooral het arbe is met vlaggen getooid hebben vrijaf gegeven, pers huldigt met warme veldheer. Ook de Keizer een hartelijk dankfelegra „Tagliche Rundschau geldt hier een zege va teekenis. Dat blijkt wel stoicijnsche berichten va kwartier, dat blijkt uitd het aantal gevangenen dat blijkt uit de voorioo van den buit aan ges aan den strijd deelneme massa en ten slotte uit de mededeelingen omtrent pen van den vijand. Ten oosten van de W den bij de Lipne de Russ tot naar Ploch, dat is ten Westen van de Het staat te bezien of ingenomen stellingen z handhaven als het in den Duitschen aanvoerde liggen, ze hier nog verd ten, of dat zij, mocht dit val zijn, de kracht zul om een nieuwe ondern richting Thorn te beginn ook zijn moge, we zi vertrouwen de verdere de meesters in het scha burg-Ludendorf tegemoet De heilige oo Het Turksche blad I Hakikat" waarschuwt valsche uitlegging, welk Entente zou kunnen vers namelijk de heilige oorl Christendom is geprecl blad wijst er op, dat zo manifestaties, welke giste voor de Fatih-moskee straten plaats hadden, van de roode halve m vanen van Oostenrijk-H van Duitschland zich ver dige dorpelingen hetdaar gaan weer twee mogendheden dus honderden, die enkele dagen geleden, een katholiek is, terwij nog leefden en hoopten en verlang den en nu ter ruste gebracht worden in de aarde. En in hun beden huiveren de men- schen als zij in den nacht hooren dal vreemde geluid, dat begeleid wordl dere de wieg van het pr stond. Ook verbiedt de Fet kelijk aan de Mohammed derdanen van de Triple- fe helpen, om deel te ne door het verre gedonder van het ge- oorlog tegen Duitschland schut, dat steeds nog dag en nach fijk-Hongarije, waarmede zijn stem doet hooren over de zwaa bezochte landstreek. Verhaal van een oog getuige. Een ooggetuige van de operaties is België beschrijft, volgens een com muniqué der Britsche legatie, als volg' het gevecht, dat geleverd werd bi den hevigen aanval op de Britsche posities bij Yperen aan het eind vai October. De Duitschers werpen hui infanterie vooruit na een hevig bom bardement. De Duitschers, hoewe dikwijls nog heel jong, aarzelen nie het hoofd te bieden aan de voortref felijk getrainde Britsche troepen, ei iezegd is, dat het hier betreft tegen het Christe een strijd tegen de land islam willen uitroeien. De nieuwste moo tuigen. De Londensche beric" het „Hbl." schrijft Een Fransch aviateur den vertegenwoordiger Mail„ te Parijs een en a gedeeld over de nieuwe 1 Waarmede hij gewerkt he Ik heb, dus vertelde hi iynamiet-bom als de ni 3°m gebruikt. Beiden zi

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 2