DE OORLOG. tochtige schuren of ander gebrekkig noodlogies. Medelijden voor hem vragen wij niet. Wij weten dat onze flinke Hol- landsche jongen en mannen goeds moeds de ongemakken dragen, die hun voor het algemeen belang, ter- wille van Land en Volk, moeten wor den opgelegd. Maar wat wij wèl vragen, is, ons te helpen in eene poging, om iets voor onze soldaten te doen hun een blijk te geven dat wij met hen mede leven, dat wij voor hen willen zorgen, vooral om te voorkomen dat zij, uit de minder gunstige hygiënische om standigheden, waarin zij tijdelijk ver- keeren, blijvend nadeel voor hunne gezondheid mede naar huis brengen. Is dat niet de ware, de echte taak van ons, Nederlandsche vrouwen Hebben niet al die mannen, daar ginds in de verte, onder ons eene moeder, zuster, echtgenoote, aanstaan de of vriendin, voor wie geen schooner heerlijker doel kan beslaan, dan zich nuttig te maken in de zorg voor hem, die haar na aan 'tharte ligt? Inderdaad, er wordt door vele vrou wen gewerkt in dezen zin. Maar al wordt er oc k nuttige arbeid verricht, er is toch nog niet gedacht aan een voorwerp van zeer practischen aard. Laat ons het voorbeeld volgen van de Duitsche en Engelsche vrouwen, door het breien van wollen bivak» mutsen, die hoofd en hals beschutten en warm houden. Het denkbeeld om zulke mutsen op groote schaal aan te maken en aan de soldaten te verstrekken, werd on derworpen aan de goedkeuring van het Legerbestuur. Dit verklaarde er grooten prijs op te stellen, en van oordeel te zijn, dat het bezit van die muts een weldaad zou wezen voor menig verkleumend soldaat. Het Legerbestuur deed meer. Het liet de „Aanwijzingen voor de vervaar diging der bivakmutsen", toegelicht door een paar keurige „kiekjes", aan de Topografische Inrichting te 's-Gra- venhage drukken, en stelde die in ruim aantal kosteloos ter versprei ding beschikbaar. Voorzeker een kostelijke en krachtige hulp. Is het nog noodig hieraan vele woorden toe te voegen, om u op te wekken en aan te sporen, met ons de hand aan den ploeg te slaan Er is en wordt veel gedaan, voor be- hoeftigen, voor vreemde vluchtelingen, zelfs voor geïnterneerden van de strij dende legers. Maar onze eigen jongens en man nen mogen wij toch stellig niet ver geten 1 Want zij zullen voor ons hun leven veil hebben, wanneer wat God verhoede straks ook over Nederland de bittere oorlogsrampen mochten losbreken. Heerlijk zou het zijn, als spoedig tal van rappe handen aan den arbeid gingen, dan komen er dagelijks da- zijnen mutsen gereed, want in twee avonden is een muts gebreid. Wij kunnen rekenen op den steun en de hulp van Luitenant-Generaal Snijders te 's Gravenhage, die o.m. de verdeeling en verzendingen der bivakmutsen zal regelen. Het ligt in de bedoeling de uit reiking der bivakmutsen te doen geschieden op 't a.s. St. Nicolaasfeest. Omstreeks 28 November a.s. dienen ze dus ter verzending gereed te zqn. Voor de verzameling der mutsen op eenige centrale punten en de toezen ding aan de troepen, zullen tgdig inlichtingen worden verstrekt. Aan wijzingen voor het breien geven gaarneMevrouw van Alphen de Veer, mevrouw Hogerzeil, mevrouw Knook, mevrouw Pol, mevrouw de Konink, mevrouw Tuijt, mevrouw Ver meer, mevrouw Voorhoeve, die ook bereid zijn om giften voor dit doel in ontvangst te nemen om daarvoor mutsen te laten breien door anderen, die er wel de moeite voor over hebben, doch het geld voor de wol niet kunnen missen. Vlissingen, 11 November. De lessen aan de openbare scholen zullen geleidelijk worden hervat. Morgen wordt school B (Hendrik straat) weder heropend. Maandag 16 November volgen de scholen C (Bouwen Ewoutstraat), en E (Wagenaarstraat). Van den Rotterdamschen Lloyd te Rotterdam ontving de Kon. Mij. „de Schelde" alhier heden de opdracht tot levering van een groot vracht stoomschip, duplicaat stoomschip „Djember." Lijst van vermiste vluchtelingen. Marie Verbeecke, moeder van R. Rickwaert, madam. Van Hummelen, fam. Mettens, J. v. d. Bogaert, mijnh. Coelman en Hort. de Groof, Willem en Edouard Verstraeten, Michel van Reeth met vrouw M. Verlinden, mad. Emile Rer.ard, geb. Tellier, Adolphe Wolter, Jules Gadeune, Gerard Si- roen, De Koninck-Slroen, Nicolaas Metz. Heden zijn naar het huis van be waring te Middelburg overgebracht L. de Z. 39 jaar, M. de S. 38 jaar, en A. C. V. 39 jaar, allen varensgezel, tijdelijk vertoevende te Vlissingen, verdacht van diefstal van aardappelen van Belgische vluchtelingen aldaar. Gisteren is gevankelijk naar Mid delburg overgebracht J. S, 29 jaar, werkman te Nieuw St. joosland, ver dacht van diefstal van een rijwiel uit het café van Wijsveld te Souburg. Na verhoor is hij weder op vrije voeten gesteld. Door de rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met last tot instructie der zaak en bevel tot ge vangenhouding der beklaagden in de zaak tegen C. C. 38 jaar, werkman te Zuiddorpe er, C. F. G. werkman, 26 jaar te Koewacht, beiden thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van diefstal van vee onder de ge meente Waehtbeke (België.) IwERK- EN SCHOOLHIEUHS. Ger. Kerken. Ds. G. de Jager, pre dikant bij de Ger. kerk te Seroos» kerke (W.) heeft wegens hoogen leeftijd eervol emeritaat aangevraagd. Voor de vrije- en ordeoefenin gen der gymnastiek zijn gisteren te Rotterdam geslaagd de dames M. Boogerd te Middelburg en J. Dinge- manse te Koudekerke en de heeren J. Labruyère te Koudekerke, A. de Lange te Grijpskerke enj. Roseboom te Meliskerke. De toestand. De mist heeft, volgens de Fransche regeeringsmededeeling Maandag de krijgsoperaties op groote schaal ver hinderd. Er is natuurlijk toch ge vochten, voornamelijk tusschen de Yser en de Lys (of Leie) halverwege waarvan Yperen ligt. In de jongste gevechten daar hebben de B'itsch- Indiërs zich weer onderscheiden. Berichten uit Luik zeggen, dat daar cavallerie en artillerie uit Noord- Frankrijk per trein doorkwamen met bestemming voor de oogstgrens. De toestand daar ontwikkelt zich in 't nadeel van Duitschland. De Russen zijn in Oost-Pruisen weer op twee plaatsen binnengedrongen, nl. bij Goldapr ten zuiden van Gumbin- nen en bij Soldau, ten zuiden van Allenstein. De Russische invasie schijnt hier met kracht te worden voortgezet en het is zeer wel moge lijk dat de Duitschers daar op het oogenblik niet zooveel troepen bijeen hebben als bij den eersten, mislukten inval. In West-Polen heeft, volgens het laatste Russische communiqué, de linie der terugtrekkende Duitschers, in het noorden bij Nesjawa en Sloupzy, de Duitsche grens bereikt. Nesjawa ligt op 20 K.M. afstand van de Oost-Pruisische vesting Thorn. Het zal vermoedelijk niet zoo heel lang meer duren of de Russen hebben de Duitschers uit geheel Polen ver jaagd. Van een standhouden der Duitschers achter de Warta blijkt tot dusver niets. In Zuid-Polen gaan de Russische troepen voort de Oostenrijksche ach terhoede terug te drqven naar Krakau. Van belang is hierbij op te merken dat de Russische linie aan de San gehandhaafd is, en dat zij dus het beleg om de Galicische vesting Przemysl kunnen hervatten. Volgens een telegram uit Weenen aan een Italiaansch blad houdt men daar rekening met den spoedigen opmarsch van de Russen naar Krakau. Uit Pretoria kwam gisteren een vrij onduidelijk telegram over een actie van de Wet in den Vrijstaat. De Wet is in gevecht geweest met een klein commando regeeringstroe- pen. Heeft hij dit verslagen of moest hij 't onderspit delven Uit een officieel rapport te Pretoria ontvangen blijkt, dat de Wet's kommando aan vankelijk verliezen leed, maar later versterkingen kreeg en de regeerings- troepen afbreuk deed, waarbij een zoon van de Wet sneuvelde. Uit nadere berichten zal eerst kun nen blijken of de Wet inderdaad hier een overwinning heeft te boeken. De Turken schijnen inderdaad aan de Kaukasische grens de Russen op hun baadje te hebben gegeven. Naar de Russische staf meedeelt, stonden de Turken onder bevel van Duitsche officieren. Op het Russische oorlogsterrein heeft de winter zijn intrée gedaan, zoowel in Polen als in den Kaukasus liggen |de wegen al diep onder de sneeuw. Van het Westelijk front. De correspondent van de „Daily Chronicle" bij het Belgische ieger meldde Maandag Yperen staat in brand en een groot gedeelte van deze schoone, oude Vlaamsche stad is verwoest. Vroeg in den morgen slaagden de Duitschers er in de stad onder het vuur van hun zware geschut te nemen en er de 11 en 13 duimsgranaten in te werpen. Geen menschenlevens gingen echter verloren, aangezien de stad geheel verlaten was. Een zeeofficier, die 's morgens uit Yperen vertrokken was, zeide, dat een oude, kreupele Vlaam sche vrouw en een hond de eenige achtergebleven levende wezens waren. De vrouw trachtte met emmers water te vergeefs het laaiende vuur te blus- schen. Aangewakkerd door een noord ooster bries, lekten de vlammen gretig langs de huizen, welke voer het meerendeei van hout waren. Spoedig was het westelijke gedeelte van de stad een laaiende puinhoop geworden. Tien tot twintig granaten in de minuut vielen er. Het waren granaten met groot ontploffingsvermogen en ook enkele brandstichtende projectie len waren er onder. Het doelwit vati de door de Duitschers beoogde ver nieling scheen vooral de waag te zijn. De toren van de St. Martijnskathe- draal is ook gedeeltelijk vernield. In de noordelijke wijken van de s!ad, waar vele mooie, oude huizen staan, hebben de brand en de granaten even eens groote schade aangericht. De „Emden" gezonken. Het Engelsche persbureau deelt mee, dat de „Emden" bij het eiland Keeling Cocos in den Indischen Oceaan is gestrand. Het schip is gezonken. Het verlies aan menschenlevens is belangrijk. De „Emden" is de bekende Duit sche kruiser die den Indischen Oce aan onveilig maakte ook voor de neutrale scheepvaart, en aan den Engelschen handel gevoelige schade heeft toegebracht. Een groot eskader maakte sedert langen tijd jacht op de „Emden," maar deze ontsprong den dans en wist zelfs onlangs bij een Engelsche haven een Russischen kruiser en een Fransche .torpedoboot te vernielen. De „Emden" liep in 1908 van sta pel, was 3650 ton groot, snelheid 24 mijlen, bewapening 12 kanonnen van lOVa cM., bemanning 360 koppen. De „Koningsbergen" opgesloten. De Engelsche admiraliteit deelt mede, dat de Duitsche kruiser „Ko ningsbergen" in de monding van de rivier de Rufiji in Duitsch-Oost- Afrika is opgesloten, doordat men een kolenschip in de rivier heeft doen zinken. De „Köningsbergen" is een kleine gepantserde kruiser van hetzelfde soort als de „Eraden", 3400 ton, snelheid 24 mijlen, bewapening tien 10Vs cM. kanonnen, bemanning 322 koppen. Het schip liep in 1905 van stapel. Duitschland en de Ver- eenigde-Staten Bacon, de gewezen minister van buitenlandsche zaken der Vereenigde Staten, heeft in een vraaggesprek ge zegd. dat het de heilige plicht van de Vereenigde Staten is om aan Duitschland een protest te richten tegen de schending van België's on zijdigheid, daar tengevolge van die schending Duitschland een overeen komst met de Vereenigde Staten heeft overtreden, namelijk de artikelen éen en twee van de tweede vredesconfe rentie van Den Haag. Bacon heeft verklaard dat het stil zwijgen van de Amerikaansche regee ring zoowel een zwakheid als een onvoorzichtigheid is. In een artikel in de New York Ti mes zegt de oud-president Roosevelt: „Het zal nimmer mogelijk zijn, in welken oorlog ook, om krasser in breuk te maken op de internationale zedelijkheid dan Duitschland heeft gedaan door België binnen te dringen en te onderdrukken. Nochtans heb ben wij geen enkelen maatregel ge nomen om het onrecht en het lijden, België aangedaan, te herstellen. „Het is inderdaad slechts een stel letje voor de Vereenigde Staten, de Haagsche verdragen te teekenen en conventies aan te nemen, wanneer onze regeering zich niet verplicht acht er voor te waken dat hun voorschrif ten ook worden nagekomen". Naar aanleiding van de verklaringen van Roosevelt en anderen zegt de New York Times dat het redelijker wijze voor de Vereenigde Staten on mogelijk is om met een legermacht tusschenbeide te komen. Blijft dan de vraag omtrent een formeel protest tegen de verwoesting van België. Zulk een protest gaat het blad voort zou onzerzijds niet misplaatst zijn als van een mogendheid welke de verdragen van Den Haag mede on derteekend heeft. Doch hoe zwak zou een geschreven protest zijn in vergelijking met de felle brandmerking van Duitschland door heel het Amerikaansche volk wegens de wijze waarop Duitschland heeft huisgehouden in België. Het is niet mogelijk in de geschiedenis één enkele groote politieke of moreele kwestie aan te wijzen waarin het Amerikaansche volk een zoo groote eenheid van inzicht heeft aan den dag gelegd. Een geschreven protest tegen Duitschland had als een vod papier behandeld kunnen worden, doch door de algemeene afkeuring van de Ame rikanen voelt Duitschland dat het een groote moreeie nederlaag heeft ge leden. De onvermoeide hoewel vol maakt mislukte pogingen, welke Duitschland doet om het Amerikaan sche volk te overtuigen dat Duitsch land geen blaam kan treffen, geven blijk van zijn teleurstelling en gevoe ligheid over het feit dat zijn optreden sterk wordt gelaakt. Na een eerlijk onderzoek van offi- cieele bescheiden geeft het Ameri kaansche volk zich rekenschap over de oorzaken van den oorlog. Wij kunnen ons geen doeltreffender wiize om Duitschland onze afkeuring te doen gevoelen, voorstellen. Het oor deel van het grootste onzijdige volk veroordeelt Duitschland met nadruk. Van het Oostelijk oorlogsterrein. De terugtocht van de Duitsch- Oostenrijksche legers in Polen duurt voort. De Duitschers trachtten in al lerijl de grens te bereiken en aan vaarden geen enkel ernstig gevecht nadat zij hun stellingen bij War schau hadden prijsgegeven. Bij hun terugtocht gebruikten de Duitschers een groot aantal automobielen. Zij moeten op het Oostelijk front alleen 70,000 auto's hebben. Op het front in Oost Pruisen gaan de Russen langzaam vooruit in den omtrek van Lyck. Zij hebben de Duitschers uit Mlawa verdreven. Den laatsten tijd hebben de Duit schers in Oost Pruisen een groot aantal knapen van 15 jaar naar het front gezonden. Onder de gevangen genomen be stuurders van de Duitsche bagagewa gens bevonden zich vrouwen in uni form. De Oostenrijkers, die hun stellin gen aan de San hebben verlaten, trekken terug over de Karpaten, den weg naar Krakau voor de Russen openlatend. Het leger in den Kaukasus strijdt met succes tegen de Turken. De Russische troepen hebben daar een sterk versterkte stelling, 25 mijlen ten Oosten van Erzeroem, genomen. De uiteengeslagen Koedische ruiterij komt bij kleine troepjes door de da len de Zuid Russische grens over en een deel van de Russische strijd macht is tegen hen afgezonden, om te verhinderen dat zij de verbindin gen in gevaar brengen. De Koerden, ondersteund door geregelde troepen en boeren, trachtten Noordoostelijk van Kaïakilissa door te dringen, maar werden onder zware verliezen terug geslagen. Andere afdeelingen Koer dische cavalerie bevinden zich te Alashkert en langs de Perzische grens. Aan de Turksch Perzische grens opereeren Perzische benden, de Fi- dais onder Emir Heswat, het vroe gere hoofd van de politie te Teheran en Ibriham Bek Turkije en Rusland. De vijandelijkheden tusschen Rus land en Turkije hebben ook reeds, naar men weet, te land een aan vang genomen en wel in den Kau kasus. Het waarschijnlijke oorlogstooneel, dat zich voorloopig tusschen de Rus- sisch-Turksche grens en den eigen lijken Kaukasus uitstrekt, vormt een circa 100 kilometer breed bergachtig terrein, dat door de landschappen Batoem, Karsoen Eriwan wordt inge nomen. Batoem, aan de Oostkust van de Zwarte Zee, zoowat 30 kilo meter van de Russisch-Turksche grens verwijderd, ligt aan den spoor weg Tiflis-Batoem, nabij een bocht, die de beste ankerplaats van heel den Oostelijken oever van de Zwarte Zee aanbiedt. Sedert het begin van de 17e eeuw was hij in Turksch be zit en zwaar bevestigd. Noch in den oorlog van 1828 1829, noch in dien van 1877 1878 kon het door de Rus sen veroverd worden. Het werd hun echter op het congres van Berlijn toegezegd en is sedert dien een van de belangrijkste Russische havenste den in de Zwarte Zee, Sedert begin Augustus moeten hier door de Rus sen zware kustbatterijen zijn opge- steld, die de plaats tegen een be schieting en pogingen tot troepen landingen moeten brschermen. De gewichtigste vesting Kars ligt ongeveer 50 K.M. van de grenzen verwijderd, midden in het gebergte van een gelijken naam. Het verspert een belangrijken bergpas en bedui dende straatwegen. In den Russisch- Turkschen oorlog van 1828/29 werd Kars door den Russischen generaal Paskiewietsch veroverd. En evenzeer in den Krimoorlog door generaal Moeravier, nadat hel zich maanden lang tegen een zeer overmachtige Rus sische troepenmacht dapper verde digd had. Een derde beleg en ver evering volgde nogmaals in 1877. Toen werd het ten slotte bestormd. Na de verovering legden de Russen er een nieuw vestingwerk aan, dat uit vier moderne forten bestaat. Het zijn de forten Loris Melikoff, Roop, Boetschkieuw en Lazareff. Kars heeft een groot natuurlijk weerstandsver mogen, daar de werken gedeeltelijk in natuurrotsen uitgehouwen zijn. De daarop volgende grootere plaats van beteekenis is Eriwan, waar even eens meerdere groote verkeerswegen samenloopen. Deze stad is onbeves tigd, maar was in vroegere tijden een sterke vesting. Het ligt 65 K. M. ten Noord-Oosten van het Arrarat-gebergte en heeft 30.000 inwoners, is de zetel van een Armenischen bisschop. De stad was afwisselend in Russisch en Turksch bezit, totdat ze op het con gres van Berlijn Rusland werd toege wezen. De Oostelijk van het gouver nement Eriwan gelegen landschappen liggen niet meer aan de Turksche, doch aan de Perzische grens. Naar de Kaspische Zee toe heeft het ter- iein een langzaam verval en vormt ten slotte een laagland, dat door het landgoed Bakoe wordt in beslag ge nomen. De oorlogvoering aan de Turksch- Russische grens wordt door het berg achtig karakter van de streek en de zeer weinige verbindingswegen zeer bezwaarlijk gemaakt. Voor operaties op groote schaal leent de streek zich bezwaarlijk. Er zullen zich wel voor eerst alleen maar kleinere gevechten van losse legereenheden ontwikkelen, voor welke het van wezenlijke be teekenis zal zijn, hoe zich de inwoners zullen gedragen. De Wet in actie. Regeeringstroepen onder Cronjé, lid yan den Volksraad, hebben voe ling gekregen met de rebellen van de Wet. Bij een gevecht is een zoon van de Wet gedood. Een officieel bericht meldt, dat Cronjé, lid van den Volksraad, in den morgen van 7 November met een klein regeeringskommando Winburg (Vrijstaat) verliet, met de opdracht andere kleine kommando's in de omgeving te verzamelen. Er was ge meld, dat generaal de Wet zich in de buurt bevond met tweeduizend aanhangers. De Wet viel Cronjé aan bij de brug over de Zandrivier, bij Doornberg, met het resultaat dat Cronjé twintig rebellen, van wie elf gewonden, gevangen nam. Tien re bellen sneuvelden. Cronjé verloor drie dooden, zes gewonden. Generaal de Wet echter zond ver sterkingen die er in slaagden de ge vangenen te bevrijden en Cronjé's wagens te vermeesteren. De zoon van de Wet, Daniël, sneu velde. Er zijn versterkingen naar Cronjé's kommando gezonden. In en om den Oceaan. Tegenover ae overwinning van de vereenigde Duitsche kruisers „Gnei- senau," „Scharnhorst," „Dresden" en „Leipzig" op een Britsch eskader, in den zeeslag bij het eiland Santa Maria in de Chileensche wateren, staat de overgave aan de vereenigde Engelsche en Japansche strijdmachten van de haven Tsingtau en daar mede van de geheele Duitsche kolo nie Kiautsjau. Reeds voor het ultimatum van Ja pan en de daarop gevolgde oorlogs verklaring sprak men in Duitschland van de verloren posten van overzee, daarmede doelende op de kolonies op de kusten van Oost en West Afrika, de eilandengroepen beoosten de Philippijnen en Nieuw-Guinea, alsmede de Westelijke eilanden van de Samoagroep. Doch ook behoorde tot die „verlo ren" posten de kolonie Kiautsjau op de Oost-Aziatische kust, waaraan het Duitsche Rijk zich zooveel gelegen had laten liggen havenwerken, de spoorbaan van de haven Tsintau door de rijke Chineesche pr toeng, zoodat in kortei stukje voorheen Chin een bloeiende kolonie En gelijk nu geblekt Duitsch bezit kracht waartoe de gesteldheid ie mogelijkheid versch: verneur van Kiautsjai Keizer dat de kolonie ten te verdedigen en hi gehouden. Den 2en Se schenen de Japanners terwijl landingstroepen voet aan wal zetten. Deze troepen gingei October tot den algem op Tsingtau over 'en volgde de overgave plaats waarmede de be geheel de kolonie viel. koste van een 1100 mai en gewonden, volgens mededeeling van Japans de vijand de door een sche troepenmacht har< dedlgde positie bij Tsin worden. Bovendien ter zee een kruiser er materiaal met een deel ningen. De omstandigheden weer eens de vraag te nu de houding van Ja De bescheiden rol in den oorlog aanvaard, he laten varen. De Mars en da Carolinen werden bezet en later is mer over d e eilandengroepi verneur aan te stellen, wijzen op een meer bes Dan ook schijnt een kader geheel in de Chit teren gesignaleerd, alti de Duitsche kruisers, na bij Santa Maria, spoedi hebben verlaten op een de komst van een krachti smaldeel. De nederlaag vloot hier toegebracht, schade door de hande verbondenen in de Oost ren reeds geleden, voo optreden in den Indist van den Duitschen kri boden Japan een te mo heid zijn eskaders vrij treden, al mag worden deze, om Engeland te wateren van Australië en land mijden zullen. De an gezindheid van deze dee Britsehe wereldrijk is va bekendheid. Japan behoort Kiauisja terug te geven. Daartoe zich. Intusschen valt op soo loften maar weinig stae en het heeft er veel var dit geval tusschen belor een diepe klove ligt. De Japansche ministerSc gezegd hebben, dat ové na den oorlog mei Chins handeld" worden. Wij zullen moeten afw dit te beteekenen heeft, goed vaststellen van de Kiautsjau wordt uitgesteh oorlog, is op zich zelf dat die verklaring van Jap tegelijk verschijnt met ee zou de verhouding tuss en Rusland al meer en nen raken, geeft te dent geval wordt het in het v een goede tijd om in tr te visschen en in het alj tijd van spanning niet wij hier thans beleven, bijna overal op de were! De Duitschers ii en Fr an kr ij Het ofïicieeleFransche ct van gisterenmiddag drie Gisteren had tusschen, Armentières een verbittei plaats, daar aan beide kar offensief werd overgegaar meenen toestand aan het den dag samenvattend, ka teerd worden, dat een Duitschen aanval ten Yperen werd afgeslagen Franschen tusschen Ypei mentiéres aanmerkelijke maakten. Uit het groote Duitsche tier wordt door het opper: stuur d.d. 10 November1 medegedeeld Onze aanvallen bij Ype ook gisteren langzaam gemaakt. Meer dan 500 Kleurlingen en Engelsche vangengenomen en versch 'tailleurs buitgemaakt. Ook in meer Zuidelijl Wonnen onze troepen ten- Hevige tegenaanvallen schen werden afgeslagen. In het Argonnerwoud n

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 2