SPORT QEMËNQÏT nseuws BUÏTENL Wij verstaan in het doen van so cialen arbeid iets anders dan aan sociale dingen te doen. Wij beschou wen socialen arbeid in verband met onze Christelijke roeping en in het geloof dat God de koning der eeuwen is. In de wereld hooren wij de stem van de blijdschap en van de smart, van het recht en het onrecht klinken, maar boven alles hooren wij een stem in het binnenste van ons. Daar is iets dat van boven in ons hart gekomen is, dat ons bezielt, kracht geeft en behe^rscht en dat ons roept om aan socialen arbeid te gaan. Spreker wees er daarna op waarin die christelijke roeping bestaat. Ten eerste in de erkenning dat God de grond onzer eenheid onder ons is. Deze eenheid wijst op onze broederschap, die ons weder met kracht en onver flauwd tot arbeid oproept. In dit verband wees spreker er met kracht op dat van christelijke zijde op Walcheren onze chr. soc. arbeid dient aangepakt te worden. Ten tweedö bestaat onze chr. roe ping hierin als wij erkennen dat de grondslag van ons leven is een offer van de meest gebroken zwakheid als eene openbaring van de grootste kracht. Wie dit als Christen aanvaardt, kan het leven niet doorgaan alsof dit leven hem niet aangaat. Spreker vraagtwat hebt ge nu als christen arbeiders gedaan, werkt gij mede? Verstaat gij uwe roeping in dit leven? Vervolgens weesDs.Talma er op,dat onze sociale arbeid moet geschieden naar christelijke beginselen, dit is eene moeilijke zaak. Wij zijn er niet mee klaar door te zeggen volgens de beginselen van Gods woord. Neen, wij hebben de chr. beginselen, die wij in het leven ontdekken, te zien en toe te passen op soc. terrein. Ten slotte, zoo vervolgde spreker, moet bij alle onze Chr. soc. arbeid de eere Gods op den voorgrond staan. Wij hebben het werk te doen wat Hij ons op de hand heeft gezet. Nooit heb ben wij hierin ons zelf te zoeken. Dan ontloopen wij het gevaar.dat wij denken met onzen socialen arbeid er te zijn ais wij alles verkregen hebben. Wij zijn er niet als wij God er niet in eeren en bovendien gaat het in den socialen arbeid om de worsteling van de ziel des volks. Ten slotte wees spreker op de teleurstelling die volgen zal, indien onze Chr. soc. arbeid niet de eere Gods ten doel heeft en indien ze niet uitgaat van het woord vanjezus: „Zoekt eerst het Koninkrijk Gods en zijne gerechtigheid, en alle andere dingen zullen U toegeworpen worden. Een krachtig applaus viel den spreker ten deel. De openlucht-samenkomst, niet tegenstaande te Valkenisse een Zen dingsdag werd gehouden die door 1800 personen werd bijgewoond, werd door 1500 personen bezocht. Ds. v. Empel eindigde deze bqeen- eenkomst met dankgebed, na 't zingen van Gezang 96. Classicale Zendingsdag te Valkenisse. Vanwege de Gereformeerde kerken in de classis Middelburg werd giste renmiddag te Valkenisse op de weide van den landbouwer Vos een classi cale Zendingsdag gehouden. De Wal- chersche 'tram had eenige extra trams ingelegd om de talrijke bezoekers van Vlissingen, Middelburg en omliggende plaatsen naar Biggekerke te vervoe ren. Ds. Kerkhof, de leider van de zendingsactie in Zeeland, sprak een kort openingswoord.Achtereenvolgens traden op ds. H. P. M. de Walle van Zaamslag met het onderwerp „Pink stervuur" ds. S. Oudkerk van Kra lingen met „De roeping der plaatse - lijke kerk tegenover den nood der Heidenen" Ds. T. C. Meijster van Rotterdam met gde „De opgerichte Banier"; ds. K. Veen van Meliskerke sprak het slotwoord. De sprekers hadden een zeer dank baar gehoor. Het fanfarekorps van Serooskerke verleende zijne mede werking bij de begeleiding van den zang. Naar wij vernemen, woonden ruim 1700 betalende bezoekers dezen in alle opzichten goedgeslaagden Kendings- dag bij. Vlissingen* 3 Juni. Zaterdag is het badseizoen hier of ficieel geopend en Zondag was het reeds zeer druk aan strand en duinen en de verschillende inrichtingen had den dien dag niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Het festival was oorzaak dat het Maandag(tweeden Pinksterdag) heel wat minder druk was dan op andere jaren op dien dag het geval pleegt te zijn en gisteren was het gure weder oorzaak dat van de opening van het seizoen niet veel te merken was. De Nationale Schietwedstrijd, uit geschreven door de Koninklijke Scherpschuttersvereeniging Vlissin gen" alhier is gisterenavond geëindigd. Aan dezen wedstrijd die door prachtig weder begunstigd werd, viel een zeer druk bezoek ten deel, daar uit alle deelen des lands de schutters zijn opgekomen, en alle banen voortdurend druk bezet waren. Genoemde ver eeniging kan dan ook met voldoening op dezen, door haar georganiseerden wedstrijd terug zien. De uitslag van de korpswedstrijden was als volgt Korps 200 Meter: 1 „Prins Maurits", te Leur, 192 p.2 „Medio- burgum", te Middelburg, 189 p 3 „Jan van Glijmes", te Bergen op Zoom, 181 p.4 „Domburg", te Domburg, 179 p. Korps 150 Meter: 1 „Zierik- zee," te Zierikzee, 406 p.2 „Presi dent Steijn", te Oostburg, 397 p.3 „Willen is Kunnen", te Wtstkapeile, 370 p.; 4 „Prins Hendrik der Neder landen", te Zoutelande, 362 p.5 „lerseke's Weerbaarheid", te Ierseke, 343 p. KorpsiBuksH „PrinsMaurits", te Leur, 455 p.2 „Prins Hendrik", Veere, 442 p.3 „Medioburgum", te Middelburg, 425 p.4 „lerseke's Weerbaarheid", te Ierseke," 424 p. 5 „Jan van Glijmes", te Bergen op Zoom, 424 p. Korps Cylinder: 1 „jan van Glijmes", te Bergen op Zoom, 289 p.2 „Domburg", te Domburg, 271 p.„Prins Maurits", te Leur, 267 p.; 4 „Medioburgum", te Middelburg, 259 p.5 „Prins Hendrik", te Gapinge, 248 p. Personeele Baan: 1 C.Bru- ning, Leur, 93 p.2 A. J. Heerma van Vaes, Leur, 91 p., 1. s. 18; 3 D. Trielen, Domburg, 91 p. (17); 4 A. Raamsdonk, Vlissingen, 91 p. (15); 5 j. Babijn, Oostburg, 90 p. (17); 6 J. Louwerse, Souburg, 90 p. (15.18) 7 C. P. Sap, Vlissingen, 90 p, (15.17) 8 A. Minneboo, Veere, 89 p. (16); 9 S. v. d. Putte, Souburg, 89 p. (15); 10 J. Frank, Middelburg, 88 p.; II J. W. F. Fransoo, Dordrecht, 87 p. (15.17)12 S. Minderhoud, Vlissin gen, 87 p. (15.16); 13 Magnee, Ber gen op Zoom, 87 p. (14.17); 14 L. Lous, Hoedekenskerke, 87 p. (14.16); 15 D. jacobi, Zierikzee, 87, p. (13); 16 P. J. Heijstraten, Bergen op Zoom, 86 p. (16); 17 Kortleven, Bergen op Zoom, 86 p. (16); 18 W. Bosman, Middelburg, 86 p. (16.16); 19 H. Voets, Bergen op Zoom, 86 p. (15); 20. Gouverneur, Breda, 86 p. (14) 21 A. Jacobs, Leur, 85 p. (14); 22 P. J. Aers, Oostburg, 85 p. (13)23 J. M. Bok, Vlissingen, 84 p. (16). Eere Baan 200 M.: 1. W. K. Hering, Middelburg, 46 p.; 2. W. Bosman, Middelburg, 45 p. Eere Baan Buks.; 1. S. de Pagter Wz., Domburg, 92 p.2. P. Elout, Domburg, 91 p. Dinsdag (3e) Pinkster maakte de Vlissingsche Turnvereeniging onder leiding van den heer A. C. Kiviet een turnmarsch. Om 7 uur vertrokken ging de reis over Souburg,door den Zuurbeekschen weg over Koudekerke, Biggekerke naar Valkenisse. Na hier een paar uur vertoefd te hebben werd over strand en duinen de terugreis aanvaard, zoodat om half twee het gezelschap weer op zijn uitgangspunt (Het oefenlokaal) terug was en allen hier, zeer voldaan over den tocht, uit elkaar gingen. Met de electrische tram werden vervoerd den len Pinksterdag 4748, den 2en 9454, en den 3en 7977, totaal 22179 passagiers. De Vlissingsche Vrouwenvereeni- ging tot uitreiking van melk en eieren aan arme, herstellende zieken, ver- verschafte van 1 Juni 1913 tot 31 Mei 1914 in het geheel 5546l/a liters melk en 2499 eieren, waarmede 169 zieken werden geholpen. Hiervoor werd uit gegeven f591.I2'/j. Het Nederlandsche stoomschip „Arundo" van St. Petersburg naar Gent heeft hedennacht in de Schar- dijnkil aan den grond gezeten, doch is met wassend water zonder assisten tie vlot gekomen en heeft de reis voortgezet. Het stoomschip „Kronprinz" der Deutsche Ost Afrika Linie arriveerde hedenmorgen alhier ter reede, kpmen- de van Durban en vertrok na ont scheping van passagiers naarHamburg. Het lilde bataljon 14de Regiment Infanterie alhier is hedennacht per extratrein van 12 uur naar de Le gerplaats bij Rijen vertrokken, onder commando van den lsten luitenan Inklaar, teneinde aldaar aan de oefe ningen onder leiding van den com mandant van het 13de regiment in fanterie deel te nemen. Gisteren hield de Kweekelingen- Geheel-Onthoudersbond, district Zee land, in het Concertgebouw alhier, een grooten propagandadag. Nadat de verschillende afdeelingen als Goes en Oostburg hier waren gearriveerd, werd om half elf aangetreden op het Betje Wolfsplein en vandaar werd een wandeltocht naar de duinen ge houden. Te half een had een gemeenschap pelijke maaltijd plaats in het Concert gebouw. Toen des middags om kwart over twee het scherm opging voor de feestvergadering was de zaal goed gevuld. Het voornaamste nummer van het programma was wel het op treden van den spreker van het hoofd bestuur, Koos Vorrink. De geheel onthouding werd door hem zeer uit voerig behandeld en hij eindigde zijn geestdriftige rede metal de Zeeuwsche kweekelingen aan te sporen zich te scharen achter het blauwe vaandel van den Kweekelingen Geheel-Ont- houdersbond. Zijn rede werd luide toegejuicht. De andere nummers van het pro gramma werden zeer goed uitgevoerd. De besten waren„De pruimt boom" en „De dansles op Meijdervoort", naar J. Cremer. Het tableau van de afdeeling Goes „Wat de geheelonthouding geeft" viel zeer in den smaak. Nadat alle aanwezigen staande de „Bakmarsch" hadden gezongen, ein digde deze gezellige bijeenkomst. Hier ter stede is ook een commissie gevormd, welke zich belast met het bijeenbrengen van gelden, om steun te verleenen aan het Ned. Roode Kruis bij het uitzenden van verplegend per soneel naar de door pest geteisterde streken op Java. De commissie bestaat uit de heeren jhr mr. A. A. van Doorn van Koude kerke, C A. Kalfleisch, H. J. Tichel man en P. F. Auer. VERKOOPINGEN EN AANBESTEDINGEN. Aan het gebouw van het Provinciaal bestuur in Zeeland te Middelburg, werd heden aanbesteed a. Hetverbeteren van de keibestrating en het aanleggen van een rijwielpad met bijkomende werken op een ge deelte van den Rijksweg in West Zeeuwsch Vlaanderen behoorende tot de Rijks groote wegen in Zeeland. Raming f 19900. Inschrijvers de heerenJ. de Bree Fzn Terneuzen f21980; A. du Burk, Breskens, f 20283 L. G. J. van der Ven en J. H. van der Ven, Koude kerke en Middelburg; f19870; Iz. Douw Zierikzee f 19770F. Duijn- houwer Goes, f 19290Th. Cambier Breskens twee biljetten een van f 19337 en een van f 19139W. Woit- tiez, Breskens f 18200J. M. H. van de Sande, Breskens, twee biljetten een van f 18298 en een van f 18075. b. Het verbeteren van strandhoofd no. 24 aan de Oude Hoeve aan de noordkust van het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in Zee land. Raming f 4200. Inschrijvers de heeren: Nederlandsche Beton ijzer- bouw Amsterdam f 4597C. de Voogd, Scharendijke f 4593 P.Vir.k, Noordgouwe f 4488 en L. A. Vink, Brouwershaven f 4480. c. Het maken van een rijzen berm tot verdediging van den duinvoet tusschen de strandhoofden no. 15 en 18 van de Rijkszeewering aan de Oude Hoeve behoorende tot de zee- werken in Zeeland. Raming f 2800. Inschrijvers de heerenL. A. Vink f 3300C. de Voogd f 3299P. Vink f 3184; Nederlandsche Beton ijzer bouw f 2687. Te 'sGravenhage is gisteren aan besteed het bouwen van een kanton gerechtsgebouw met daarmede in verband staande werken te Terneu zen. Minste inschrijver de heer J. Elfrink, Terneuzen, f21,200. KERK- EN SCHOOLMEUWS. Ned. Herv. Kerk. De gemeenteraad te Streefkerk heeft besloten den on langs afgebranden toren in denzelfden stijl op te bouwen. Ger. Gem. Beroepen te Ter Neuzen ds. G. H. Kersten te Ierseke. Voor het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor de praktijk in boekhouden en aanver wante vakken, afgenomen door de vereeniging van leeraren in het boek houden te Amsterdam, slaagden mej. A. M. de Plaa, en de heer A. J. F. Hanssen, beiden alhier. VOETBAL. Zondag was het 1ste elftal van de Vliss. Sportclub „Vlissingen" naar Ter Neuzen getrokken om het 1ste elftal van Sparta aldaar te bestrijden. Voor een zeer talrijk publiek begon om 2 uur deze wedstrijd, welke ein digde in een overwinning voor Vlis singen met 6 tegen 5. (Rust 3—1.) Op kranige wijze hebben de Vlis- singers dus het seizoen gesloten, ter wijl een woord van lof aan Sparta en aan het publiek zeket op zijn plaats is voor de hartelijke ontvangst der spelers. We hopen Sparta, dat waar schijnlijk volgend jaar in den N.V.B. uitkomt, nog dikwijls te mogen ont moeten. Het vergaan van de „Empress of Ireland." Volgens een definitief bericht van het Londensche bureau der Canadian Pacific bevonden zich 1467 personen aan boord van de „Empress of Ire land". Hiervan zijn er 444 gered, zoodat 1023 personen verdronken zijn. De Allan-stoomboot „Gorsican" is gisteren met het grootste gedeelte der geredden uit Quebec vertrokken. Aan een uitvoeriger verslag van de verklaringen door den kapitein van de „Empress of Ireland" Kendall te Kimouski afgelegd, ontleenen wij nog het volgende. Op de eerste plaats bevestigde de kapitein alle reeds bekende bizonder- heden en voegde er aan toe, dat toen de „Storstad" zich reeds op een scheepslengte afstand van zijn schip bevond, hij deze nog toeriep om aehteruit te stoomen. Terzelfder tijd ging de „Empress" met vollen stoom vooruit om een botsing te voorkomen. Toen de boeg van de „Storstad" in den romp van de „Empress" binnen drong, riep Kendall den kapitein van eerstgenoemde schip toe, om met volle kracht voorwaarts te blijven stoomen, en aldus het gat te stoppen, dat hij gemaakt had. Maar de „Stor stad" voer achteruit, en het water drong in het aangevaren schip. De kapitein trachtte daarna den stoomer te doen stranden, maar het was reeds te laat. Drie minuten na de botsing weigerden de machines den dienst. De kapiein verklaarde vervolgens, dat het schip, bijna onmiddellijk na het stilstaan der machines, aan stuur boord, water in kreeg. „Wat was de oorzaak van de bot sing?" vroeg de rechter. „De „Storstad" voer de „Empres of Ireland" middenscheeps aan", ant woordde de kapitein. Een der gezworenen vroeg hem vervolgens of hij eenig antwoord ont vangen had van den kapitein der „Storstad", toen hij dezen vroeg om uit te wijken. Kendall antwoordde ontkennend, en toch, zeide hij, moet men mij gehoord hebben, want ik heb vijfmaal geroe pen. Naderhand toen de „Storstad" mijn schip binnendrong, heb ik nog geroepen om voorwaarts te blijven stoomen. Zelfs indien de kapitein mij niet verstaan had, zou hij dit hebben moeten doen, daar hij het gewicht van deze handelwijze als zeeman moest begrijpen. „Was er wind?" „Het was zeer kalm weer. Toen de „Empress" zonk, heb ik den den ka pitein van de „Storstad" toegeroepen zijn positie te behouden. Kendall verklaarde dan, dat hij geen ontploffing gehoord heeft; hij vermoed de dat die z.g. ontploffing niets an ders was dan het geluid van de lucht, die uit de door het water gevulde vertrekken ontsnapte. Tot op het laatste oogenblik voerde de kapitein bevel over de bemanning. Alle schipbreukelingen werden gered door de eigen reddingbooten van de „Empress". Het onderzoek is tot de volgende week uitgesteld. Ook Anderson van de„Storstad"heeft nu zijn rapport uitgebracht aan de Maritime Steamship Cy. Daarin ont kent hij teruggevaren te zijn, doch zegt voorwaarts gevaren te zijn om het gat in de „Empress" te stoppen. De „Empress" stoomde echter verder en boog den boeg van de „Storstad" naar bakboord in scherpen hoek opzij. Daarna was de Empress uit het ge zicht verdwenen. Het kolenschip gaf signalen met de stoomfluit, doch kon de "Empress" niet meer vinden, totdat men het geschreeuw der schipbreuke lingen hoorde. Anderson spreekt met stelligheid tegen dat hij zich met zijn schip na de ramp een mijl van de plaats ver wijderde. Hij zou onmiddellijk gestopt hebben terwijl de „Empress" haar koers veranderde. Hij had kapitein Kendall hooren roepen„ga niet terug" en geantwoord „zal het niet doen", daarna was de „Empress" uitliet gezicht verdwenen, De verklaring van Anderson stemt met die van Kendall hierin overeen dat de schepen elkander gezien had den toen zij nog een eind van el kander verwijderd waren. De Storstad" voer na de aanvaring niet achteruit, gelijk beweerd is, doch haar machines werden met opzet weer op gang gebracht om haar boeg ia de zijde van de „Empress" te houden, voor het water erin kon stroomen. De„Empress"echter draaide om de „Storstad" zette al haar booten uit om passagiers en manschappen van de „Empress" te redden, ofschoon zij zelf groot gevaar liep te zinken. Deze booten redden 350 menschen die aan boord gebracht werden. De kapitein zegt ten slotte dat de bewering alsof men niet alles gedaan had om de menschen te redden een grove onbillijkheid is, en vraagt of men liever zijn oordeel wil opschorten totdat een onpartijdig rechter beide partijen heeft gehoord. Intusschen is de „Storstad"in beslag genomen, naar men weet. Zij heeft 11,000 ton kolen aan boord. Anderson heeft zich aan wal nog verdedigd tegen de beschuldigingen van kapitein Kendall, dat de„Storstad" de aanvaring heeft veroorzaakt en slechts onwillig hulp zou hebben verleend. De stemming te Montreal is wat van het groote publiek trouwens niet zoo verwonderlijk is zeer tegen de „Storstad" en haar kapitein. De geredden, die in een extra-trein van Rimouski naar Quebec werden overgebracht, zijn nog nauwelijks aan een spoorwegongeluk ontkomen. De trein ontspoorde, doch voor zoover bekend is geworden, zijn er geen ongelukken bij gebeurd. Een nieuwe trein is onmiddellijk daarop gezonden. Aan het voorloopige overzicht van het weer over de maand Mei, medegedeeld door het Kon. Ned, Meteorologisch Instituut te de Biidt, ontleenen wij het volgende In de afgeloopen maand was, met uitzonde ring van de derde week, de tempera tuur des daags over het algemeen niet hoog, in verband met de betrek kelijk geringe dagelijksche schomme lingen. Te De Bildt was de gemid delde maandtemperatuur y, beneden normaal. In Zeeland viel weinig regen, slechts I ongeveer de helft van de gewone hoeveelheid overigens bleef de neer slag slechts weinig beneden de nor male. Het aantal uren met zonneschijn te De Bildt was aan het normale aantal gelijk. Een bejaarde vrouw te Amster dam die op de Weteringschans bij de Nieuwe Vijzelstraat, uit een nog in beweging zijnden tramwagen stapte, is gevallen en onder den bijwagen geraakt, tengevolge waarvan de lin- kervoet geheel werd afgereden. Een arbeider uit Veendam, geraakte te Borgercompagnie bij het afbreken I eener boerenbehuizing onder een val lenden muur. Hij overleed korten tijd I later aan de opgedane verwondingen. Een man keerde Maandagavond op zijn fiets zonder licht van Tie! 1 naar zijn woonplaats Ingen. Te Om- I meren kwam hij in botsing met een I anderen wielrijder, eveneens zonder licht. De schok was vreeselijk. Eerst genoemde werd bewusteloos, hevig uit mond en ooren bloedend, opge nomen. Na eenige uren keerde het bewustzijn terug, maar zijn toestand blijft zeer zorgelijk. De sergeant D. W. B. van het 22e regiment infanterie te Ede, die door den krijgsraad te Arnhem wegens brandstichting en2. veroordeeld is, is I overgebracht naar het Rijkskrankzin- nigengesticht te Medemblik. Gedurende den Tweeden Pink sterdag, tijdens de kermis, heeft te Krommenie een ongeval plaats gehad, dat ernstiger had kunnen afloopen dan geschied is. In een opgewonden bui trok zekere Van der Hoeven, een ruwe klant, in het café van Planje zijn revolver. De omstanders, het ergste vreezend, wilden hem het wapen uit de hand slaan, doch ongelukkigerwijs ging het schot af, en dit trof de 22- jarige dochter van den kastelein, die in het buffet hielp.- De man werd ge grepen, in arrest gesteld en Maandag gevankelijk naar Haarlem gebracht. De toestand der gewonde is gunstig. In de Oude Maas bij Putters- hoek, is door de sprongen van een schrikachtig paard, een pont gekan teld. Verscheidene menschen en tien paarden geraakten daardoor te water. Zoover men kon nagaan, zijn er geen menschen bij omgekomen. Wel heb ben verschillende personen kwetsuren opgeloopen en zich behandeling moeten ste js verdronken. in eender laats de machinist van een Utrecht komenden trei brug te Culemborg, da spoor een dwarsligger rails met ijzerdraad zoodat een volgende richting Culemborg, ze sporen. Door hem wer van genoemden trein h pis gesteld, waardoor ment op de brug vod De zaak is bij de pt zoek, wie het tot hed gelukken, den dader(s) De twee zusters die de vorige week t woonbaar verklaarde gezet en toen onder hemel overnachtten, ht intrek genomen in een een medelijdend groe harer beschikking heeft In een st enkoi Barnsley, heeft Zaterd mijngasontploffing plaat bij 11 arbeiders het le Gelukkig hadden de werkers de meeste sc verlaten, anders ware he offers ongetwijfeld ve< weest. De ontploffing woon hevig en veroo mijngang brand. De re die zich onmiddellijk nt van de ramp begaf, sla vrij spoedig in, den br, worden, waarop men oi zoek naar slachtoffers g eenige mijnwerkers, dis brandwonden bekomen deerlijk verminkte lijk geredde arbeiders ver ontploffing zeer onve plaats gehad, daar men mijngas bemerkt had. FRANKRIJK. Het kal gue heeft besloten af reden daarvan ligt in h radicalen en socialisten zijn de uitvoering van der conferentie van P, waarop ook den terug 2 jarigen diensttijd vo eisch acht het minister! onaannemelijk. Als opvo mergue wordt Viviani i In verband met de den driejarigen diensi gisteren in de wands Kamer de redevoering welke door president dag te Rennes gehoude feestmaal der Union de Oymnastique. Poinceré verklaarde Frankrijks politiek in a op den vrede is geric zulks niet wegneemt vastbesloten is zoo noo afhankelijkheid, eer en verdedigen. Daartoe is sterk leger noodig, dat liseerd kan worden geoefend en voor zijn taal Algemeen beschouw uiting van den preside verklaring zijnerzijds tei den driejarigen dienstp wet hij als noodzakelijk wen. Men neemt algemeen ook voor Vianni ten de militaire kwestie zee zijn een vast standpunt BALKAN—STATEN, telegram van den corre het „Berl. Tageblatt"te ben de opstandelingen zonder noemenswaardig Sjijak bezet. Op het regee in Sjijak wappert thans vlag in dit huis residee wisch Ali. De nieuwe „heerschei heeft zich op vredelievend besliste wijze uitgelaten niet aanvallen, wanneer aangeval'en worden", »Wij hebben de vredeli doelingen, maar wij wil von Wied te verstaan g niet weet hoe hij zich g •nind moet maken bij wachten thans de uits Europawij willen onzer vaderen geëerbiec wij willen verder niets rr hebben met vorst Wilhe vrouwen en kinderen liet Men heeft hier den indi zoo vervolgt de correspc Mirdieten tegen de oproe niedanen zullen oprukke Op het oogenblik her 'ust in Durazzo, maar ernstig bezorgd over ee °PStand van de Mohami j\

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 2