WOENSDAG 13 MEI 1©24' Firma F. VAN OE VELIE Jr., Kleine Markt 58, Vlissingen. Telefoon Interc. 10 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR KAMEROVERZICHT. FEUILLETON BINNENLAND 52*2 '^w.«AawjR^aujgBaw VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ1.30 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 1.50. Voor België 2.20 Voor overige landen der Post-Unie 3.35 Afzonderlijke nummers 3 cent Wk ADVERTENTIEPRIJS Van 14 regels 0.40 voor iedere regel meer 10 cent Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Bij abonnement speciale prijs Reclames 20 ct. per regel Dienstaanbiedingen en -aanvragen 5 ct. per regej De abonnés, in 't bezit eener Olf|rtAgulden bij levens- gulden bij dood ff| f| gulden bij verlies^ pA gulden bij verlies^ |"|f| gulden bij verlies ^gulden bij verlies polis, zijn GRATIS verze- M111111 lange ongeschikt- *111 door -11111 van een hand, |*1|| van 11 9 B 8 vaneen Jrvan eiken kerd tegen ongelukken voor: heid tot werken ff (JU een ongeluk UUU voet of oog 1UU een duim 1.UU wijsvinger LU anderen vinger Deze uitkeeringen worden VERDUBBELD indien de verzekerden, voorzien van geldig plaatsbewijs, een ongeluk bekomen op trein, boot ot tram. De ultkeerlng wordt gewaarborgd door de „Holl. Alg. Verzek. Bank" te Schiedam VERKIEZINGEN. De Burgemeester var. Vlissingen Gelet op artikel 33 al. 2 der kies wet; brengt ter openbare kennis dat de met de redenen omkleede beslissing van het Gemeentebestuur op ingekomen verzoeken om verbe tering /an de kiezerslijst, in haar geheel door hem op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar is gesteld. Vlissingen, 13 Mei 1914. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. Vergadering van Dinsdag. De kat of de kater. Lezer, in gemoede, kan het u iets schelen wie straks de schroeven van de inkomstenbelasting zullen aanzet- len? Of dat zal geschieden dooreen ambtenaar van de directe belasting of van de registratie Wij hooren het u al zeggenof ik van de kat of van den kater gebeten word, maakt niet veel uit, als eenmaal vaststaat dat ik gebeten moet worden. Deze kwestie is dan ook een zui ver technische, die met de belasting als zoodanig niets te maken heeft. De minister is bij het vak der regi stratie geweest, en is zijn oude liefde niet ontrouw geworden. Z. i. is de aa.nslagregeling daar het beste bezorgd. Dit nu wordt door vele leden tegen gesproken. Nu wil het ongeluk dat de belasting ambtenaren zelf er heidensche ruzie over zoeken. Ieder meent zijn uil een valk te zijn. Verschillende klachten in allerlei toonaard, series ingezonden stukken van uiteenloopersde lengte en dïkie van woorden, hebben wij er over gelezen en het eind is dat wij er niet veel wijzer door geworden zijn. Het systeem van den minister lijkt halfslachtig. Iemand die niet in de vermogensbelasting valt, blijft bij den eencn diensttak, wie er wel in valt, komt in beide. Waarloe dit noodig is, wij kunnen het niet be vroeden. Samenwerking tusschen diensttakken is nueenmaal onmogelijk. Er b'ijft steeds een afgunst over-en- weer bestaan en deze werkt nadeelig op de kwestie waar het om gaat. Werd nu de inkomstenbelasting ge heel bij de directe belastingen inge deeld, dan zit je weer met de ver mogensbelasting, die steeds bij de registratie was ondergebracht. Wordt alles naar de registratie gebracht, dan is alle materiaal van de directe be lastingen waardeloos. Misschien was het beste den geheelen belastingdienst DOOS FLORENCE WARDEN. 56) O(Vsdruk verboden Toch, daar al haar aandacht ge vestigd was op éen ding. nl. de ont dekking der waarheid betreffende de familiegeheimen der Bensingtons en de volledige zuivering van Matthew, brak Cora zich het hoofd niet met deze dingen, maar overwoog bij zich zelf, of zij miss Bënsington durfde aanraden een detective in den arm te nemen. Rechtstreeks in strijd hiermee was 5e wensch der familie, om de geheele feeks tragedies zoo spoedig mogelijk •e doen vergelen. Maar Cora, die ge loofde, dat er nog geen eind aan was, kon in dezen wensch niet toestemmen. Zij zag, duidelijker dan iemand an ders scheen te doen, in deze verschil - lende sterfgevallen een opeenvolging, die haar ontzette en te denken gaf. Het verdringen van Ruggles begon te reorganiseeren en eens een einde te maken aan de scheiding, dienim mer in het belang van den dienst was. De commissie van rapporteurs heeft een bemiddelingsvoorstel ingediend, dat alle kans heeft aangenomen te worden. De bedoeling daarvan is voorna melijk de samenwerking te bevor deren tusschen de beide dienstvak ken. Tegenover de commissie voor aanslag zoude zij dan gelijkberech tigd zijn. De minister legt, althans volgens den heer Patijn, te veel het zwaarte punt in het kantoorwerk, terwijl bij een inkomstenbelasting, dat ligt in het aanslagwerk, dat op straat dient te geschieden door de lagere amb tenaren, die de routine daarin be zitten. De registratie menschen zijn meer boeken- en paperassen-wur- men, terwijl de directe belasting ambtenaren meer aan het luchtige werken gewend zijn. De eersten doen meer aan zachte aanvrage, de laatste te veel aan het knijp- en piep-systeem. In een uitvoerige rede heeft de heer Patijn stuk voor stuk de op vatting van den minister bestreden en de heeren Tydeman, Ter Laan en de Meester sloten zich bij hem aan. Alleen de heer van Nispen (Rheden) verdedigde het standpunt van den minister, maar zelf zeide hij al dat zijn betoog verzwakt was door de rede van den heer Patijn. Nu is het woord aan den minister, die bij deze gelegenheid nu eens ten volle zijn kennis, zijn vakkennis te genover de theoretische beschouwin gen van de heeren kan stellen. Of het hem gelukken zal de over winning le behalen, valt te betwij felen. Dit staat wel vast, dat het grootste gedeelte van het aanslag- werk valt buiten het kader van het werk dat "steeds door de registratie werd afgedaan. De registratie zou daarvoor geheel gereorganiseerd die nen te worden en het is zeer de vraag of dit bij den opzet der be lastingen aanstonds goed in orde zou zijn. De beenen, de ooren, de cogen die de aanslagregeling noodig heeft, ontbreken bij de registratie en zijn te vinden bij den anderen diensttak. Men zou dus de registratie van al deze onmisbare ledematen en zin tuigen moeten voorzien, wil men er zeker van zijn dat de g,anslag goed geregeld wordt. De minister zal hebben aan te toonen, dat de scheidingslijn die hij tusschen vermogens en inkomstenoelasting trekt niet willekeurig is dat het publiek niet de dupe kan worden van zijn rege ling; dat de ambtenaren doorkneed zuilen zijn in het werkdat de re gistratie actief is in haar buitendienst dat er niet meer personeel zai noodig als een mogelijk ongeluk, zonder bi- zondere beteekenis. Maar de dood, eerst van éen lid der Bensington- familie en toen van een ander, ge volgd door een aanval op een ouden bediende, die geheel in het vertrouwen was der familie, was van te veel be teekenis, om over het hoofd gezien te worden. Zij verwonderde er zich over, dat de zaak aan de aandacht der pers scheen ontgaan te zijn en kwam tot de conclusie, dat het misschien een te kiesch onderwerp was om aange roerd te worden zonder vrees voor vervolging wegens laster. Intusschen verlangde zij ernaar Mat thew weer eens te zien en besloot, dat het noodzakelijk was voor haar succes, dat zij hem ontmoeten zou en hem spreken over den uitslag van haar eerste poging van onderzoek. De moeilijkheid was, dat zijn be spottelijke en buitengewone beschei denheid haar wenschen in den weg stond. Matthew, die nu eenmaal de rol op zich had genomen van belange loos vriend en voorvechter van de rechten van zijn ntef, zou waarschijn zijn enz. enz. Dat alles toch is door den heer Patijn betwist. Vooral voor hen die op de grens staan tusschen inkomstenbelasting en tevens vermo gensbelasting vreest de heer Patijn dat ze van Pontius naar Pilatusvice versa gezonden zullen worden. Maarof het publiek het iets kan schelen, wie er ten slotte de pennin gen int, of het Pontius, dan wel Pi- latus is? De kat of de kater, Pontius of Pi- latus, directe belastingen of registra tie, de korte behekenis van den lan gen zin is deze betalen, betalen en nog eens betalen. Eerste Kamer. Ons Hoogerhuis gaat ook weer werken. De nieuwe voorzitter, baron van Voorst tot Voorst heeft het presidium aanvaard met een korte rede, heeft e'en overleden voorzitter herdacht en de vergadering verzocht in de af- deelingen te gaan ten einde eenige spoedeischende ontwerpen af te doen. Koninklijk bezoek aan Haarlem. Gisteren hebben H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik het aange kondigd officieus bezoek aan Haar lem gebracht, waar zij te 10 uur ongeveer per spoor uit Den Haag arriveerden. Na het bezoek aan de werf Conrad, waar o.a. de juist van stapel geloopen vracht- en passagieriboot der Bataaf- sche petroleum Mij. „J. H. Minten" werd bezichtigd, werd met een sa lonboot van de Gastjensmij. te Lei den een tochtje gemaakt over het Spaarne, dwars de stad door tot aan het Haarlemmer-houtpark. Na een korte rust op de villa Oidenhoeve werd gereden naar het Frans Hals museum en van daar weer door tal van straten naar het station. De bevolking toonde zich met het Koninklijk bezoek ten zeerste inge nomen, van vele woningen woei de vlag, terwijl het echtpaar overal waar het langs reed luide werd toegejuicht. De Katwijksche zetel. In strijd met de berichten, dat dr. De Visser de candidatuur zou hebben aanvaard, meldt thans „de Nederlan der" het volgennde Bij de kiesvereeniging der Chr.- Historische Unie in Katwijk is bericht van dr. De Visser ingekomen, da', hij alsnog geen beslissing kan nemen in zake de aanneming eener candida tuur. Dit hangt van den verderen loop der zaken af. lijk een excuus zoeken en vinden, om een ontmoeting met haar te ver mijden. En toch had zijn strikte beschei denheid tot niets geleidwant in- plaats van zijn voordeel te doen met de zelfverloochening van zijn neef, had Rmdolph zich verre van haar gehouden Cora wist niets van Randolph's deel in het laatste drama. Hij was zoo vroeg mogelijk van Bënsington Towers weggeslopen, zonder dat zijn lante hem gezien haden daar het geheele huishouden toch in rep en roer was en de bedienden allen óf den dienst hadden opgezegd, óf van plan waren, dit te doen, was hij heengegaan, zon der eenige attentie te trekken. Cora kon zijn afvalligheid niet be grijpen. Zij schate wel zijn toewijding naar de juiste waarde, maar wist, dat zij in haar soort oprecht was en het scheen vreemd, dat hij zou verflau wen in zijn attenties, juist toen de gril van zijn grootvader zijn vooruit zichten vernietigd had en een rijke vrouw mrer begeerenswaard maakte dan ooit. Na lang nagedacht te hebben, liet Bezoek Koning en Koningin van Denemarken. Twee torpedobooten der Kon. ma rine zullen de volgende week in de haven van IJmuiden aankomen, ten einde op 25 dezer het koninklijk jacht „Danebrog," met den koning en de koningin van Denemarken aan boord, bij het verlaten van ons land tot aan de grens van het territoriaal zeege bied te begeleiden. Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit is aan mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, Commissa ris der Koningin in de provincie Utrecht, op zijn verzoek, met ingang van 1 Augustus op de meest eervolle wijze uit gemelde betrekking ontslag verleend, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem aan den lande bewezen. Bij Kon, besluit is te rekenen van 5 Aprillo. aan den reserve kapitein M. F. Stevens van het 3e reg. inf. op zijn aanvrage na een diensttijd bij het reserve-personeel der landmacht van meer dan vijf jaren voor een officier die reeds in het genot is van militair pensioen, eervol ontslag uit den mi litairen dienst verleend 2o. aan ge noemden reserve-officier met instand houding van het hem bij K. B. van 18 April 1903 toegekend pensioen ad f810 's jaars, een nader pensioen verleend ten bedrage van f 99 'sjaars. Opleidingschool voer Roode Kruis-verpleegsters. Na de in dealgemeene vergadering van het Roode Kruis met slechts ge ringe stemmen meerderheid verwor pen bouw van een kliniek met daar aan verbonden opleidingsschool voor Roode Kruis-verpleegsters, zullen de voorstanders en voorstandsters van dergelijke inrichting, ais wier voor naamste woordvoerster optrad mevr. Repelaer van Driel—Van Tets, van het Vrouweneomité te 's,Hage de hoop niet opgeven, om zoodanige Roode Kruis-opleidingsinstelling alsnog tot stand te brengen. Zij zullen zich bij de beslissing niet neerleggen, doch met moed en kracht het eenmaal begonnen werk der pogingen, om zoodanig zieken huis (opleidingsschool) te stichten, voortzetten, overtuigd, dat de giften voor de op 4 A 5 ton berekende kosten, den grond inbegrepen, maar zonder de uitgaven voor het oplei- dings-instituut, zullen toevloeien, wan neer maar eenmaal het publiek warm gemaakt kan worden voor het doel, waarvan de verwezenlijking geens zins in de miliioenen zal loopen, ge lijk ter vergadering werd beweerd. Omtrent de belangrijke stem ming over het beginsel valt nog mede te deelen, dat Z.K.H. de Prins voor Cora haar eigen kamenier een korten brief schrijven aan Matthew, waarin hem in vormelijken stijl werd gevraagd, den volgenden dag aan het Victoria and Albert Museum een dame te ont moeten, die hem gewichtige inlich tingen kon geven omtrent een onder werp, dat zijn familie ernstige onge rustheid baarde. De brief was ongeteekend en ge adresseerd aan Matthew naar zijn kamers, waarvan Cora door miss Bën sington heel slim het adres had ge kregen,zonder haar argwaan te wekken, waarvoor zij het noodig had. Den volgenden middag kleedde Cora zich zeer eenvoudig deed een dichten sluier voor met een bestudeerde gratie, zoodat zij zeker de attentie moest trekken, nam een taxi-auto naar het Museum en begaf zich op weg naar wat zij in haar brief had aangeduid als de „zaal met snuifdoozen." In een langen gang metdenonge- makkelijken ijzeren vloer, die naar deze leidt, ontmoette zij Matthew, die met een verheugden glimlach zijn hoed aPam. Zij was een beetje teleurgesteld. „Dus u kendet mij, zoodra u mij zitter en meest alle aanwezige leden van het hoofdcomilé zich verklaarden voor den bouw van het hospitaal kweekschool voor Roode Kruis-ver pleegsters. - Congres-Zondagsrust. De heeren Talma, oud-minister van landbouw, nijverheid en handel en dr. Bos, lid van de Tweede Kamer, hebben zich gaarne bereid verklaard als sprekers op het in September te houden 3e nationaal congres voor Zondagsrust op te treden. Militaire berichten. De minister van oorlog heeft be paald, dat bij oproeping van mili tairen, behoorende tot het reserve- personeel der landmacht beneden den rang van officier, tot opkomst onder de wapenen tot het vervullen van verplichten werkelijken dienst, de vereischte vervoerbewijzen en passa gebiljetten, overeenkomstig de bepa lingen welke te dien aanzien voor de militie zijn vastgesteld, worden op gemaakt door de autoriteit, die voor de oproeping zorg draagt en gelijk tijdig met die oproeping aan belang hebbenden toegezonden. Daggeld, ad f 0.25, wordt door hen niet genoten. Voor de verpleging van de troepen te velde worden op last van den mi nister van ooriog 150 keukenwagens aangemaakt naar het reeds in gebruik zijnde model dat in alle opzichten voldoet. Met deze aanmaak is een uitgave gemoeid van ruim 2 ton. Aan gezien het grootste gedeelte der wa gens reeds in Augustus in gebruik moet worden genomen is de levering van. 100 wagens dezer dagen opge dragen aan de firma Alfred Weiss ie Budapest, terwijl de resteerende 50 aan de constructie werkplaatsen te Delft zullen worden aangemaakt, waar ook het uitrusten der wagens zal ge schieden. Faillissementen in ^Nederland. Volgens mededeeling van het han delsinformatiebureau Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel zijn over de afgeloopen week in Neder land uitgesproken 29 faillissementen, tegen 31 in dezelfde week van het vorige jaar. ïïPIANO-3 SDffiPTiaHBj Miy GARANTIE KUNSTSPEL en ELECTRPIANO'S, VLEUGELS isHET SORES igir*KESSELS'KON,FABRIEK. TILBURG VRAAGT CATALOGUS -■ OOK TTRMliVBETALUlG in 't oog kreeg?" sprak zij verwonderd. „Of ik u kendeMaar, natuurlijk. Ik zou u gekend hebben, zelfs als ik niet geweten had, dat u zoudt komen." Cora richtte zich op. „Hoe wist u „Ik heb uw brief gekregen." „Mijn briefl Ik heb niet geschreven." „Dan hebt u het iemand anders laten doen." „Kende u het schrift „Neen, maar ik wist natuurlijk, dat het 't schrift was van iemand, die voor u geschreven had." Cora vond het erg vervelend. Zij verspilde haar tijd, om heel slimme dingen uit te denken en telkens werd zij gedwarsboomd en dan bleek het, dat zij niets slims had gedaan. „Maar waarom zou ik het gedaan hebben vroeg zij hoog. Matthew werd rood, zag er guitig uit en keek haar van terzijde aan. Zij moest eigenlijk lachen, maar zorg de wel, niet voor de verleiding te bezwijken. „Hoe kwaamt u er toe, te denken.dat ik het was?" herhaalde zij trotsch. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 1