mii 2000 -Ten- ii mef ffers- >EL. is sn 3al- :rman. DOf, MAANDAG 27 APRIL, No. 98 52e Jaargang rsoon. mmn. mg- Licht grove iefd aan- rORKEN lotheek miscFie Ververij Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58, Vlissingen. Telefoon Interc. 10 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND FEUILLETON 1014 riVLISSINGSCHE COURANT >Ri»m door de Itoor L. A. en W. L. door J lELEFOON 46 Iver gebruiken, ïrtreffend. lere me ta lie. PRAAT. rschotten ïunstlgvoor- (T1CUL1ERE f, Delpratsln- x>ruren van .DING" EN. !8 in Zeeland. >or uitstoomen laboratorium onschadelijke ionderChloor. ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ1.30 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 1.50. Voor België 2.20 Voor overige landen der Post-Unie ƒ3.35 Afzonderlijke nummers 3 cent M ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ0.40; voor iedere regel meer 10 cent Driemaal plaatsen wordt /weemaal berekend. Bij abonnement speciale prijs Reclames 20 ct. per regel Dienstaanbiedingen en -aanvragen 5 ct. per regel jgulden bij levens- FyPfft gulden bij dood Q AA gulden bij verlies,* P*|> gulden bij verlies* tf\|>gulden bij verlies Q F* gulden bij verlies lange ongeschikt- /rill door van een hand, B^ll van van een van eiken kërd tegen ongelukken voor: tJ\JI UU heid tot werken i een ongeluk VvU voet of oog l(|y een duim 1UU wijsvinger anderen vinger Deze uiikeerlngen worden VERDUBBELD indien de verzekerden, voorzien van geldig plaatsbewijs, een ongeluk bekomen op trein, boot ot tram. De uitkeerlng wordt gewaarborgd door de „Holl. Alg. Verzek. Bank" ie Schiedam ne abonnés, in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze- Tweede Kamer. In de Tweede Kamer wordt, met liet oog op den stand van de debat ten over de belastingwetten, de be handeling der bereids aan de orde gesteld stuwadoorswet eerst tegen het midden van Mei tegemoet gezien. Daarna zal een regeling van werk zaamheden voorgesteld worden die de Kamer ten minste tot over de helft van juni zou bijeen houden. De Inkomstenbelasting. De heer Drion stelt een wijziging voor van artikel 34, waardoor de groote gezinnen met middelmatige inkomens eenigszins meer zullen wor den ontlast dan in het ontwerp wordt voorgesteld. De voorsteller schat de verminde ring van opbrengst der belasting, die een eventueele aanneming van zijn amendement tengevolge zou hebben, op ongeveer f 750.000. Mochten, on danks het feit dat van de belasting een veel hooger opbrengst te ver wachten is dan in de Memorie van Toelichting van het ontwerp wordt aangenomen, overwegende bezwaren tegen deze vermindering bestaan, dan wensent de heer Drion daaraan tege moet gekomen te zien door een ge ringe verhooging van het tarief, in artikel 33 voorgesteld. Deze verhoo ging zou dan, in verband met de voorgestelde verhooging der vermin dering van het belastbaar inkomen voor kinderen en pleegkinderen, fei telijk alleen werken voor belasting plichtigen zonder of met kleine ge zinnen, en dus den belastingdruk in iedere inkomensgroep eenigszins ver plaatsen van de groote naar de kleine gezinnen. De heer Van Vuuren heeft amen dementen ingediend, welke ten doel hebben den kinderaftrek door te voe ren voor inkomens van f5000 of meer, daarbij rekening houdend met het feit, dat naarmate het inkomen klimt, meer aan de kinderen wordt ten koste gelegd, doch omgekeerd met het andere feit, dat met het klim men der inkomsten de draagkracht toene' mt. Hij stelt daartoe voor in art. 34 te bepalen, dat het belastbaar inkomen voor ieder minderjarig eigen of aan gehuwd of pleegkind, dat niet zelf in de belasting wordt aangeslagen, wordt verminderd wanneer het belastbaar inkomen minder bedraagt dan f2500 met f 50 f 2500 of meer doch minder dan f 5000 met twee ten honderd f5000 of meer doch minder dan 10.000 met f 100 of zooveel meer dan l'/s ten honderd van dat inko men bedraagt; f 10.000 of meer doch FLORENCE WARDEN. 42) O(Nad uk verboden „Zich voorbereiden, zich voorbe reiden 1" herhaalde miss Bensington, met een blik naar haar neef bij het raam, aisof zij hem wilde te hulp roepen, om dit vreeselijke meisje te verwijderen, dit meisje, dat feiten opsomde en dat weigerde in slaap gesust te worden, wat toch echt lady like zou zijn. „Hoe kan men zich voorbereiden De woorden klonken als 'n onwillige toestemming en Cora deed er haar voordeel mee. „JaDat zal wel heel moeilijk zijn 1 Maar toch, men kan zijn best doen en om dat te doen, moet men zien naar wat reeds gebeurd is, het ont leden en vragen, hoe het kwam." Maar dit was het laatste, wat de ongelukkige vrouw van geboorte, op gevoed in de verschoonende atmosfeer minder dan f20.000 met f150 of zooveel meer dan 1 ten honderd van dat inkomen bedraagt; f20.000 ot meer met f 200 of zooveel meer dan 7j ten honderd van dat inkomen bedraagt. H. Waller f Te Ubbergen, nabij Nijmegen, is op 76 jarigen leeftijd overleden de heer H. Waller, die van 1904—1913 lid is geweest van de Eerste Kamer voor Zuid—Holland. Hij was 28 Sept. 1837 te Amster dam geboren, waar hij in samen werking met den heer D. Rahusen van 1861—1881 bankier is geweest. Van 1887—1894 heeft hij deei uit gemaakt van het moderamen van het centraal comité voor antirevol. kies- vereenigingen. Na de ontbinding van de Eerste Kamer in 1904 is hij voor het eerst door de Staten van Zuid-Holland af gevaardigd. In 1913 is hij bij de pe riodieke verkiezingen afgetreden en wconde sedert als ambteloos burger te Ubbergen. De verbouwing van het Loo. De werkzaamheden aan de paleis verbouwing op het Loo naderen thans haar voltooiing. Van uitwen dige veranderingen valt aan de front zijde van het Koninklijk verblijf be trekkelijk weinig te bemerken, aan gezien het hoofdgebouw en de zij vleugels evenredig zijn opgetrokken. Evenwel is reeds op verren af stand duidelijk zichtbaar dat het pa leis aanmerkelijk is vergroot. Zag men voorheen alleen van de tinne van het paieis den Koninklijken standaard boven het hooge geboomte uitsteken, thans verheffen ook de helderwitte muren van het hoofdge bouw zich boven de toppen van het groen wordend geboomte. Een in den laatsten tijd aange brachte verandering in het uiterlijk aanzien bestaat in bet tooien van twee rijen oude kastanjeboomen, die langs de zijvleugels, aan weerszijden van het cour staande, een verkwik kende schaduw in de vertrekken en op het cour brachten- Volgens het oorspronkelijke verbouwingsplan zou den deze oudgedienden blijven be staan, en daarom werden tijdens de verbouwing de noodige bescher mingsmaatregelen voor hun behoud toegepast. H. M. de Koningin was echter van meening, dat deze breed- vertakte boomen den toevoer van licht en versche lucht in de vertrek ken zouden tegenhouden en daarna zijn zij onder de bijl van den hout hakker gevallen. Langs de beide vleugets heeft men thans een menigte klimopplanten ge plaatst, die over eenige jaren het van een Engelsch eerste-klas huis, wenschte te duen. Zij was slechts al te dankbaar, dat door de uitspraak der jury, de zorg was weggenomen en er was niets ter wereld te vinden der familietragedie. Neen, werkelijk, liever niet. Maar daar was het lieve gezichtje van het Amerikaansche meisje voor haar, ernstig hartstochtelijk opgewon den, de mooie lippen half geopend, de grijze oogen schitterend van be langstelling, haar tot aandacht dwin gende voor vreeselijke détails, die geen Engelsche lady wenschte te ont leden I „Werkelijk, ik begrijp het niet 1 Wij hebben 'n verschrikkelijken tijd door gemaakt, en nu het voorbij is, willen wij er niet meer over spreken of aan denken", zei miss Bensingtonen ter wijl zij sprak, legde zij een harer han den smeekend op de slanke, onrustige vingers van het meisje. Maar Cora wilde niet tot zwijgen worden gebracht of gedwongen wor den, ladylike te zijn, in het geheel nietl Zij voelde, dat er te veel voor haar op 't spel stond, om de oude dame weer te laten wegzinken in haar reine wit der muren door hel groen van haar blad zullen vervangen. De ruimte van het in het midden van het cour gelegen gazon wordt aangenaam onderbroken d~.or eenige fraaie bloemperken, terwijl rondom het gazon planten in kuipen zijn aangebracht. De toegangswegen tot het Paleis en naar het Koninklijk Park Heten voorheen veel te wenschen over. De z.g. schuine laan is verleden jaar van een onbegaanbaren in een goed bruikbaren weg herschapen en is thans, nu de bermen met jeugdig, frisch-groen gras zijn bedekt, niet meer uit hasr vorigen toestand te herkennen. Het laatst zal nu de weg, langs het Post- en Telegraafkantoor naar de Koningslaan leidende, aan de beurt komen. De verbetering van dezen weg was bij de verbouwingsplannen van het paleis inbegrepen. Zij is echter uitgesteld totdat de aanvoer van de benoodigde bouwmaterialen voor de verbouwing ophield. Wan neer nu de weg volgens liet plan van een goede rioleering is voorzien en over een voldoende breedte ge plaveid is, zal hij spoedig een geheel ander aanzien verkrijgen en zoowel voor de Koninklijke Familie als voor de Hofhouding een groot gerief wezen. Het „Rut." Op de a. s. 128ste algemeene ver gadering van het „Nut" 3 Juni te Amsterdam, komen behalve de ge wone punten en r e voorstellen van het Hoofdbestuur ter verdere uitvoe ring en hernieuwing van vroeger ge nomen besluiten aan de orde lo. Een voorstel van het hoofdbe stuur te benoemen een Centrale com missie voor de volksbibliotheken der maatschappij met een centraal boe- kenmagazijn, welke commissie tot taak heeft voorlichtingen te verstrek ken in zake Nutsbibliotheken, enz. en voor dit doel op de begrooting een bedrag van f 2550 uit te trekken. 2o. Op de begrooting eer, bedrag van f 1000 uit te trekken ten einde het hoofdbestuur daarvoor gelegen heid te geven, om een of meer spre kers uit te noodigen, die zich be schikbaar willen stellen voor het houden van voordrachten in depar tementen, die zulks wenschen, om trent de wijze, waarop in verband met de woningwet plaatselijk maat regelen kunnen worden genomen tot verbetering van de volkshuisvesting. 3o. In te trekken het besluit der jaarvergadering 1913, om naar aan leiding van het voorstel-Wirdum een crediet van f 300 beschikbaar te stellen voor een reizende tentoon stelling van meubileering voor ar beiderswoningen en het hoofdbestuur toestand van kalme berusting. „U weet", fiuisteide zij, „even goed als ik, dat deze twee sterfgevallen geen gewone sterfgevallen, maar dat het moorden waren." Miss Bensington sloot met een wan hopend gebaar de oogen. „O,niet doenl" zei zij zwakjes. Toen opende zij de oogen even en het on verbiddelijk gelaat nog steeds voor haar ziende, met vastberadenheid in elke lijn, zuchtte zij even en wierp een ansligen blik in de richting van haar neef, die trachtte niet te hooren, wat de dames met elkaar fluisterden. „Matt", riep zjj zwakjes, „is Ran dolph niet met je thuis gekomen „Neen tante.Hij komt met den trein de dokter moest hem nog spreken, zoodat hij nog wel wat langer opge houden kan worden." „Dan geloof ik, dat het misschien beter is, dat je naar boven gaat naar grootvader. Hij zal graag van een van jullie beiden een volledig verslag hebben van het verhoor." Matt verdween zeer gehoorzaam en miss Bensington verlicht dat zij alleen was met Cora wendde zich tot haar, om haar tot zwijgen te brengen. te machtigen onder de voordrachten, namens het hoofdbestuur voor 1914 1915 op te nemen een of meer spre kers over het meubileeren en ver sieren van arbeiderswoningen en in dien tenminste 10 departementen vóór 1 September een dergelijke voor dracht wenschen, te doen gereedma ken of aan te koopen de daarvoor noodige aanschouwingsmiddelen,waar voor f525 op de begrooting zal ge bracht worden. Evenredige vertegenwoordiging. De Staatscommissie voor evenre dige vertegenwoordiging is met haar arbeid gereed gekomen. Haar verslag, vergezeld van de noodige bijlagen, zal in den loop der volgende maand aan H. M. de Koningin worden aan boden. Naar het Weensche Vredescongres. De Bond „Vrede door Recht" heeft een groote commissie samengesteld, die ten doel heeft te bevorderen, dat een zoo groot mogelijk aantal Neder landers het Congres te Weenen zal bezoeken als bewijs van de groote belangstelling, die in Nederland voor de Vredesbeweging leeft. De commis sie, die tot voorzitter heeft jhf. mr. H. W. van Asch van Wijck, tot on dervoorzitter mr. M. J. van der FJier en tot secretaris jhr. mr. B. de Jong van Beek en Donk en onder haar leden o. a. telt den heer A. Pieters, voorzitter der Nederiandsclse reisver- eeniging, den heer J. M. Maury, secre taris der Ntd. R. K. vereeniging tot bevordering van den Wereldvrede en voorts tal van dames uit verschillende plaatsen van het land, heeft zich reeds in verbinding gesteld met spoor wegmaatschappijen en hotels, teneinde de reiskosten zooveel mogelijk te be perken. Onze postzegels. Volgens een bericht in de „N. R. Ct." zou op sommige onzer postze gels het gelaat van H. M. de Konin gin op een of andere wijze veranderd zijn. „Het is dezelfde postzegel, schrijft het blad het lijkt althans dezelfde postzegel, de Koningin heelt dezelfde kleeding, dezelfde kroon, dezelfde houding, hetzelfde kapsel, doch be slist een anderen neus en een andere ooguitdrukking. Om het oog is een andere schaduw komen te vallen en de rechte neus van vroeger is door een ronden neus vervangen. We hebben twee 5-cents postzegels vóór ons liggen ze verschillenen op een postzegel van 77s ct. is ook de neus der postzegel van een lateren druk." Ter plaatse waar men dit weten kan, informeerde het „Vad." naar de „Lieve miss Schmidt „Noem mij zoo niet. Noem mij Cera. Schmidt is een naam, waar ik wer kelijk nooit iets voor gedaan heb, om dien te verdienen," zei het meisje. Miss Bensington glimlachte zwakjes. Het was moeilijk juist in dit oogenblik aan haar verlangen te voldoen. „Lieve Cora, het is werkelijk ner gens goed voor, om al te oprecht te zijn in een zaak als deze." „O, neen, dat begrijp ik wel van uw gezichtspunt. Beter een half dozijn moorden in de familie dan éen publiek schandaal." De oude dame richtte zich op en trachtte heei streng te kijken. Maar het was moeilijkin de eerste plaats, omdat haar natuur niet streng was en in de tweede plaats, omdat zij tegenover het lieve gezichtje van Cora niet hard kon zijn. „Neen, neen, kindlief. Maar, als ik de zaak moet uitdrukken »p je eigen verschrikkelijke duidelijke manier, als er een een „Een moord moet zijn," vulde Cora aan. „Een verdacht sterfgeval, dan is het beter, het zonder dan met een juistheid van dit bericht. Het bleek ons, schrijTt het blad, dat er op geen enkele wijze verandering in de post zegels of in het drukken daarvan is gebracht, zoodat men hier waarschijn lijk te doen heeft met een van die kleine verschillen, waardoor bij ge bruik van dezelfde ciiché's, hetzelfde papier, denzelfden inkt en dezelfde pers toch soms nuances kunnen ont staan. De waarde van één stem. Te Bodegraven heeft zich weer eens een geval voorgedaan, waardoor bij verkiezingen de waarde van éen enkele stem uitkomt. Er moesten voor den gemeenteraad twee leden worden gekozen en er waren 4 candidaten, waarbij 1 r. katholiek. Uitgebracht werden 655 geldige stemmen, zoodat de meerderheid was 328. Dit cijfer werd precies gehaaid door den r.ka- tholieken candidaat, die dus gekozen werd, terwijl tusschen de drie overige herstemming moet plaats hebben, daar twee hunner precies evenveel stem men hadden, nl. 228. Hier heeft dus weer 1 stem liet gedaan I Hoefijzerverbond. De actie voor het hoefijzerbond breidt zich meer en meer uit. Reeds wordt in 400 gemeenien gewerkt om de gelden voor het Nederlandsch Kinderherstellingsoord te Nunspeet te verzamelen. In Friesland is of wordt ingezameld in 38 van de 43 gemeen ten, in Groningen in 46 van de 57, in Overijsel in 40 van de 60, in Noord- Holland in 89 van de 134, in Drente in 22 van de 34, in Gelderland in 49 van de 116, in Zuid-Holland in 57 van de 188, in Zeeland in 32 van de 109, in Utrecht in 17 van de 72, in Noord-Brabant in 11 van de 185. Door 115 van de 401 gemeenten is het geld afgedragen te zamen f26383,815. Het werken van het Hoefijzerver bond heeft behalve het directe gevolg de bouw van een ruim en goed in gericht Kinderherstellingsoord tot re sultaat,dat de preventieve tuberculose bestrijding algemeen ingang vindt en vervolgens de vermeerdering en ver sterking van de afdeelingen van het Centraal Genootschap, waardoor het uitzenden van kinderen naar hersfei- stellingsoorden en vacantiekolonies veel meer algemeen wordt. De waarde van het verzamelde en nog in te zamelen bedrag wordt ver hoogd door het feit, dat het met cen ten, dubbeltjes en guldens wordt bij eengegaard. Behalve de giften van het Vorste lijk Huis zijn er tot heden nagenoeg geen groote giften bij. Het bestuur van het dames-comité hoopt door overmoeiden arbeid ten- schandaal te hebben." „Zelfs als het schandaal een ander verdacht sterfgeval zou verhinde ren „Neen, neen, natuurlijk niet. Het is zeer moeilijk met je te spreken, kind." „Dat is zeker, omdat ik ben groot gebracht met feiten. Aan dezen kant van den Atlantischen Oceaan houdt u niet van feiten." „Van déze feiten houden wij ten minste niet," antwoordde miss Ben sington met een zucht. Cora, die een stoel had genomen naast miss Bensington, schoof wat dichter naar haar toe. „Als u niets onderzoekt en niets ontdekt, hoe weet u dan, wanneer deze dingen zullen ophouden vroeg zij met nadruk. „Wilt u ze dan laten voortgaan, tot de familie geheel uit gemoord is?" Miss Bensington deed een kreet van afgrijzen hooren. Toen, de onmoge lijkheid inziende, om aan haar bezoek ster te ontsnappen, zuchtte zij en vroeg na een oogenblik fluisterend „Wat denkt u dan, dat het is (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 1