KOSMOS. HUISVROUW BUITENLAND INGEZONDEN STUKKEN Iet GEILLUSTRËERD ZONDAGSBLAD ADVERTENTIËN GemeubiiBsrdeKamer. zindelijke TBsaagEsisrassA»s U1ISCUMJ VIN LEVENSVERIEKERING EN LIJFRENTE. Gevestigd te ZEIST. Eenige Nederlandsche Levensverzekering- Maatschappij werkend onder Staatstoezicht' BIJZONDER GUNSTIGE VOORWAARDEN, UITERST BILLIJKE PREAIIEN. W. K. BERING, inspecteur, Middelburg. I'd kleine schram,»., p en den schedel 1 na in den central emeentelijken genJ" te zijn verbonden <i)j Paais Op de me Union" EnschL ongeluk plaats. fer Ie ongehuwde voern,," hol geslagen paard.» engen, kreeg hij de' n de borst, waard0o Koo zwaar werd ge a«d bijna onmiddellijk I'bejaarde vrouw t» gistermiddag zoozeer een een boven 2eis( gmachine, dat zij nie, Ijasseerenden boeren» geroep vandenvoer- eindelijk uit, doch in ing, zoodat zij door d omvergeworpen en i den wagen over haar Ii. Door den schok tsier mede zijn even- an den wagen. Boven vamen beiden er met k aan de Mur heeft wdelijken afloop tus. denten plaats gehad, inski en Kasimir Wi- t Russisch Polen. De bij het kaartspel ruzie ;gen en de twist moest delgd worden. Eerst tot een duel op de pinski had daartegen 'tl vorig duel was zijn tig gewond en dit onmogelijk de sabel inteeren. Het gevecht istolen p!aa»s. Reeds schot viel Karpinski, roffen, en weinig uren ipgehouden te leven, zou binnen enkele rdeerd zijn en dan in iden met een meisje, reeds geruimen tijd e justitie heeft intus- ot inhechtenisneming i's tegenstander en condanten uitgevaar - hwerin gemeld wordt acht aan het Piauer g familiedrama afge- dman Jacobs verliet in den nacht met iren, een meisje van je van I Va jaar, zijn hg van een naburigen t hen in het meer. kieine jongc-tje wer- !t water gehaald het het leven gehouden iëele moeilijkheden bn, die behalve zijn kinderen nalaat, tot |n hebben. heeft men proeven ^n nieuwe microfoon üooze telefoon. De telefonisten op den en zoodoende kun- lan een radio-telefo- at te Laeken bij Brus- :nor gegeven werd. fnen de woorden van verstaan, doch hoe dat ook niet in een tl. Nu en dan kon- hoten niet tot Parijs par in de hoogere stem duidelijk ver- eheel mag men de achten. Voor de tijd wel zorg dra- rt loppt iedereen met zijn zak en telefo- door de lucht naar ider toestel of draad. moet met op- en rerkeerde aansluitin- wij nog niet, maar orde. :hter, die, gelijk men jaar verschillende >n te Lübeck in brand op wiens aanhou- waren uitgeloofd enlijk bedrag van thans door de politie ien. De arrestatie ken, op het oogen- vensterruit wilde in- Wariakerk binnen te et Schünemarn en bij de houtfirma Sohn te Lübeck len jaar was bij die brand uitgebroken brand had hij zich n naburige houtop- een andere firm3' aolifie ontdekt werd. :chter te ontkomen- i reeds heeft Schü- jonder beschuldiging ing terechtgestaan, van de aanklacht toen evenwel vrij. n, maar wegens moedwillige - ..Hieing werd hij tot 18 maan- 6tSCgevangenisstraf veroordeeld. Koning Edward heeft degroote I, ren.mode-magazijnen belangrijke „en bewezen, door een nieuw "fhoed of een nieuw type panta- le janceeren. Zijn zoon George r 10, hem op als mode Koning. Hij I' f, dezer dagen wandelstok 1914 I „ceerd. Twee fabrikanten vochten elkaar om de gunst van den ,- de een wilde een rietje met li „-„'introduceeren, de ander kwam l een tamelijk dikken tak met ei- Lrmingen knop van been of voor. Koning koos nummer tweeen ..I zullen wij beleven, dat over kele maanden ook deNedeilandsche ic uit zal gaan met dezen stok. De U met den haak is in ieder geval uitdemode. Een aantal matrozen van den Franscben kruiser Saint Louis heb- L zich aan ailerlei uitspattingen «huldig gemaakt. Zij begaven zich aar het goederentreinstal ion en maak- zich meester van 30 liter wijn, Like zich in flesschen bevond, die op goederenwagen waren geladen. Nadat zijden wiJ'n hadden opgedron- maakten zij op het station veel lawaai- Toen zij door de beambten erjen terechtgewezen, treden zij te nen dezen op. Bij het gevecht dat ontstond werderf een aantal beambten mistig gewond. Gendarmes wisten tenslotte de matrozen tot kalmte te brengen waarbij eenige der belhamels werden gearresteerd. - Zondag is te Philadelphia op een liefdadigheidsbal een jonge dame ge arresteerd, die door hare elegante mschijning, kostbare toiletten en schitterenden diamanten algemeen de randacht trok. Het geval wekte groot j opzien, vooral toen bieek, .dat zij vroeger a's dienstmeisje in betrekking was geweest bij een dame, die zij voor 1200DO gulden aan diamanten ontstolen had. Uit vroegere betrek kingen haa zij zich een aantal kost- baie toiletten toegeëigend en zich in verschillende steden voorgedaan als gravin. Gedurende de afwezigheid van haar mevrouw had zij zich in de laten fotograteeren, gedost in schitterende kleeding,en deze portret ten onderhare vereerders rondgedeeld. - De jacht op den Amerikaanschen grizlyboer is en blijft altijd een ge vaarlijk vermaak. Voor menschen die dat niet gewend zijn en die niet op hel juiste moment hun tegenwoordig heid van geest weten te bewaren. Daar zijn altijd van die waaghalzen, die er maar op ios jagen, zonder dat ze zeker zijn van hun schot en zonder dat ze op de hoogte zijn met gewo®nten en de gevaarlijke ma- Interen van de dieren die ze willen |dooden. Zoo komt thans weer uit Amerika uit de oer-wouden van het Noorden, een bericht van 'n ontzettend jacht avontuur van eenige toeristen. Deze waaghalzen waren zonder gids en zonder voldoende bewapening ter jacht getogen. Ze waren op het spoor gekomen van een paar reusachtige grizlyberen. Een der heeren van het gezelschap, bestaande uit twee heeren en een dame, had, toen de dieren reeds in het nauw waren gedreven een der kolossen licht gewond en hem daar door tot uiterste woede gedreven. Het beest rende op zijn belagers aan en voor deze wisien wat te doen, had hij zich op de dame geworpen en haar met een slag in het gelaat gedood. Het gezicht van de onge lukkige was totaal onherkenbaar ge worden door dien éenen slag van den berenklauw. Toen wierp het woedende dier, met behulp van zijn metgezel, zich op de jagers en na een vreese- lijke worsteling werden ook deze ge dood. Afschuwelijk verminkt werden de lijken later door berenjagers, die bet spoor van de beide dieren had den gevolgd gevonden. - Een inwoner der Schotsche hoofdstad Edindurgh bezat een hond, waaraan hij zeer gehecht was. Men «M zich het verdriet van den eige naar voorstellen, toen op zekeren dag Het beest plotseling spoorloos ver dween en niettegenstaande alles in hst werk gesteld werd om hem op 'e sporen, onvindbaar bleef. Eenige Weken daarna werd de man des nachts door een klagelijk gehuil uitzijn slaap gewekt. Toen hij de deur opende, zag b'i zijn hond met verbonden poot ®(aal uitgeput voor zijn huis liggen. Uin zijn hals droeg hij een label, Waarop „Chirurgisch instituut der Universiteit" stond. Door deze woor- had om verdere proeven met hem te nemen. Hoe het beest erin geslaagd is de proefkamer der universiteit te ontvluchten, weet men niet. Het ge val heeft echter zoo'n opzien gewekt, dat er zelfs in het Engelsche Lagerhuis over gesproken is. den was het raadsel opgelost. De b'nd was blijkbaar gestolen en aan universiteit als proefdier verkocht. De hem verbonden poot bewees, dat men reeds een operatie had doen ""dergaan en dat men hem verbonden FRANKRIJK. De „Stct." maakt het besluit openbaar, waarbij de datum der algemeene Kamerverkiezingen op 26 dezer wordt vastgesteld en dte der herstemmingen op 10 Mei. Ver scheidene oppositiebladen wijzen er in verband hiermede op, dat de ver kiezingen thans zullen plaats vinden nog voor dat het Parlement de be- grooting voor het loopende jaar af gedaan heeft. Het Kamerlid, de oud minister De Lannessan, een aanhan ger van den Bond der Linkerzijde (van Briand) schriift dienaangaande Het is voor het eerst in de geschie denis der derde republiek en wellicht ook voor de eerste maal in de geheeie Padementaire geschiedenis, dat zoo iets voorkomt, hetgeen te danken is aan de republikeinsche meerderheid en aan het ministerie-Doumergue. De republikeinen en hun regeeringen hebben met eigene handen de vre selijkste wapenen gesmeed, die ooit door de vijanden der republiek zijn bezeten, Een grooter fout is met kun nen begaan worden. De Rochette-commissie gaat op nieuw verhooren afnemen. Vandaag zuilen Mie leden van het kabinet- Monis, onder welks bewind in 1911 het proces tegen Rochette, is uitge steld, gehoord worden. In de com missie had een incident plaats toen gister met 11 tegen 8 stemmen de den vorigen dag goedgekeurde con clusies, behelzende dat Monts en Caillaux een betreurenswaardig mis bruik van hun invloed hebben ge maakt, bij tweede lezing werden ver worpen- Jaurès verklaarde daarop, dat hij ontslag nam als voorzitter en lid der commissie, maar toen kwam de meerderheid op haar besluit terug en nam Jauiès het voorzitterschap weer 0iDeCFransche Kamer besloot tot onverwijlde behandeling van een voorstel tot wijziging van een artikel in let wetboek van Strafvordering. De zaak-Pochette heeft aanleiding gegeven tot het voorstel, dat naar een commissie is verwezen. ENGELAND. Met gespannen ver- wachting werd Dinsdag in het bn- gelsche Lagerhuis een verklaring van de regeering in zake Uister tegemoet gezien, daar men begrijpelijkerwijze benieuwd was of zij na al hetgeen in den jongsten tijd is voorgevallen, hare inzichten ook had gewijzigd.. De nieuwsgierigheid zou bevredigd worden. Nadat de unionist Walter Long het homerule-ontwerp dat in tweede lezing werd behandeld, had bestreden, nam minister Grey het W°Hübracht de besprekingen in her innering, gevoerd naar aanleiding van de quaestie, en de concessies, die de regeering had gedaan en voegde daaraan toe, dat de regeer.ng terug komt op haar besluit om een optie termijn van zes jaren voor Ulster vast te stellen, maar dat zij daarmede haar laatste woord nog niet heeft gesproken. Grey behandelde vervolgens de quaestie van een federaal stelstel, waarbij niet alleen aan Ierland, maar ook aan Schotland, Wa'es en andere deelen van het rijk, die een afzonder lijk geheel vormen, auto: omie zou worden verleend. Over deze quaestie" zeide hij „valt te "redenerren. Ik erken, dar ze inge wikkeld en moeilijk is, maar als de openbare meening zich ervoor ver klaart en als zij verbetering kan brengen in den toestand, dan zie ik niet in_, waarom er niet over te praten zou zijn. Als op dien giondslag onderhan deld kan worden geloof ik, dat het goed zou zijn de particuliere bespre kingen fusschen de leiders van beide zjjden van het Huis te hervatten. Van een referendum wildeGrey mets weten en hij verklaarde tevens, dat zijn meening steeds was geweest, dat er geen dwangmaatregelen genomen moesten worden voor de invoering van homerule, alvorens er algemeene verkiezingen hebben plaats gehad. „Maar wanneer in Ulster een yoor- loopige regeering ingesteld zal zijn en de rust op eenigerlei wijze wordt verstoord, voordat een Iersch parle ment in functie is, dan zal de hulp van het leger wel moeten worden ingeroepen om de autoriteit van de Kroon te .handhaven." De zeer kalme |en gematigde ver klaringen van Grey werden door het Huis zeer gunstig ontvangen en men verwacht, dat zij veel zullen bijdra gen tot een vreedz me bplossing. DU1TSCHLAND. Gisterenmiddag kwam de Keizerin, die op reis is naar Kortoe, te Kassei aan en werd aan het station door Prins Joachim ontvangen. Den Prins was op weg naar het stam on, een ongeluk overkomen. Het paard van zijn dog-cart gleed op het sta tionsplein uit doch sprong dadelijk weet overeind. Door den schok even wel stortte de adjudant van den prins uit het wagentje op de straat. De prins zelt greep de teugels doch vjel daar bij voorover van het karre je, doch bleef met de beenen haken aan den bok en sleepte zoo met het hoofd omlaag tusschen paard en rijtuig. Voorbijgangers ijlden toe en verlos ten den prins uit zijn ongemakkelijks positie. De prins en zijn adjudant kwamen er met lichte verwondingen af. OOSTENRiJK-HONGARIJE. Reeds geruimen tijd bevat de Hongaarsche 'pers minder enthousiaste artikels over de vriendschapsverhouding tusschen Duitschland en Oostenrijk-Honharije. Graaf Tisza, de Hongaarsche premier, beschtrmt den driebond nu in een artikel in het Hongaarsche tijdschrift „Igaz Hondo." Hij zegt daarin o.m.: De bevolking van Duitschland en dientengevolge het aantal zijner sol daten, groeit van jaar tot jaar, ter wijl die van Frankrijk daarentegen regelmatig afneemt. In 1870, het jaar van den Fransch- Duitschen oorlog, had Duitschland een bevolking, die ternauwernood grooter was dan die van Frankrijk en in den gritieken ujd, die op den oorlog volode, had Uet zijn geheeie strijdmacht noodig om met succes een revanchekrijg van Frankrijk te voorkomen. Tegenwoordig wordt de positie van Duitschland voortdurend gunsti ger Op het oogenblik kan Duitsch land 63 millioen Duitschers stellen tegenover 38 millioen Franschen en naar alle waarschijnlijkheid zal het zijn ouden tegenstander, wat bevol king en legersterkte aangaat, steeds overtreffen. Wat is daar het gevolg van Due vijfde gedeelte van htt Duitsche leger vormen ongeveer een evenwicht met het Fransche leger en twee-vijfde gedeelte van het Duitsche leger blij ven disponibel, om in geval van een wereldoorlog, in het Oosten te opereeren. j Het is overbodig om aan te too. nen van hoeveel gewicht deze om standigheid voor onze belangen is. Onze alliantie waarborgt Duitschland vo'doenden steun, wanneer het door Rusland of door Frankrijk aangeval len wordt en ons, wanneer Rusland ons mocht bedreigen. In geval van een conflict met Rusland, zullen wij op ongeveer de helft van het Duitsche leger kunnen rekenen. BALKAN STATEN. Gisteren had de ontruiming door de Grieksche troepen in Albanië voltooid moeten zijn. Dit was niet het geval en in Oostenrijk is men daar zeer ontstemd over. De „Neue Freie Presse" meent te we ten dat majoor Thomson binnenkort naar Epirus zal terugkeeren, om daar te onderhandelen met Zografos. Volgens de Reichspost"is de uitslag der eerste onderhandelingen tusschen Albanee- zen en Epiroten zoo positief geweest, dat men hopen mag op demogelijkheid een grondslag voor een overeenkomst te vinden. ij Van andere zijde wordt echter gemeld dat majoor Thomson, toen hij wegens mislukking van zijn onderhandelingen teruggeroepen werd, alle concessies die hij de Epiroien had gedaan, weer '"üe Albaneezea schijnen ook over hoop te liggen met Servië. De Albaneesche bevolking van Ostrozub, een plaatsje ten noorden van Prizren, heeft 25 Maart een aan val gedaan op het gemeentebestuur van de Servische plaats Bania en vele ambtenaren verwond. Dadelijk werden Servische troepen naar Bania gezonden, die in een moorddadig gevecht met de Albaneezen gewikkeld werden. Het aantal gesneuvelden is onbekend. Direct daarop heeft de Servische regeering gedreigd, de markten aan de orens voor de Albaneezen te slui ten "indien de aanvallen en rooverijen op 'Servisch gebied niet ophouden en de Bulgaarsche officieren voortgaan in Albanië benden te voimen. Want Servië gelooft nog steeds dat Bul- gaarsehe officieren de Albaneezen tot invallen in Servië aanzetten. ITALIË. De in de bladen verspreide geruchten over een ernstige ziekte van den Paus, berusten, naar de ver tegenwoordiger van de Telegraphen Union van goed ingelichte zijde ver neemt. op overdrijving. Wei is ten gevolge van aanhoudend gebrek aan eetlust de voedselopname niet geheel bevredigend, maar ernstig kan de tor stand van Z. H niet worden ge noemd. Bulten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt nimmer teruggegeven Aan Motor. Geachte Motor. U denkt wei aan veel, maar U denkt niet aan alles. Een zeer verzwarende omstandig heid voor Bobje bleef, jammer ge noeg, onvermeld. Bobje wist dat vader de vier gul den niet had, dat vaders blanco cre- diet uitgeput was, dat vader leentje buur zou moeten spelen bij vrienden en bekenden. Is het nu niet ergerlijk, dat er eene speciale leening moet worden ge sloten voor een giil van 't jochie? Bobje verdiende dubbel en dwars een warme broek, en ik vindt het uitstekend dat Motor voor Bobje de vriend wil zijn, die hem zijn feilen toont. Een volbloed Protestant. Mijnheer de Redacteur Vergun mij s. v. p. eenige plaats ruimte in uw blad, bij vooibaat mijn dank. Daar een lid der hervormde kerk er zoo hoogelijk prijs op stelt dat Motor groote hulde brengt aan een socialist, een vrijzinnige (wellicht ook lid der hervormde kerk) en aan den moed van een katholiek, kan ik als een, die de waarheid op den voorgrond stel, niet begrijpen dat èn Motor èn C. è.i een lid der Hervormde kerk niet de ingezonden stukken met hun naam onderteekenen, of moet al - tijd de kat in het donker worden geknepen. Achtend, J. A. STECHER. (Wij verschillen in deze niet de meening van den heer Stecher. Er is hier geen sprake van „de kat in het donker knijpen." De quaestie waar over Motor en andere inzenders heb ben geschieven is van algemeen be lang en voor zulke besprekingen is de rubriek ingezonden stukken ten allen tijde opengesteld. Bovendien vergeet de heer Stecher dat niet iedereen in de gelegenheid is zijn naam onder ingezonden stuk ken te zetten, omdat hij daarvan later allicht nadeelige gevolgen zou kun nen ondervinden. Het eigenaardige is overigens wel dat meermalen personen die tegen ongeteekende stukken opkomen, zelf onze gastvrijheid hebben ingeroepen om onder een pseudoniem zaken van algemeen belang ter sprake te brengen. Red.) WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 766.8 te Nice. Laagste barometerstand 753 9 te Storno way. Verwachting tot den avond van 3 April. Zwakke tot matige Z.O. tot Z.W. wind. Meest zwaar bewolkt, toene mende kans op regen of onweer. Zelfde temperatuur. Hoogwater te Vlissingeo. Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag April 3 4 5 6 7 vm. 5 45 6 55 8 24 9.55 11.06 nm. 6.11 7 29 9.03 10.30 11.25 MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 2 April 1914. Op de gisteren n. m. alhier gehouden veiling der Groente- en Fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Jonge spinazie 36 a 41 ct. - Veldsla 6 a 30 ct. Winterspinazie 42 a 44 ct. Spruiten 71 a 111 ct. alles per mand Radijs 4*/a ct. Rhabarber ct. Selderie 2 ct. alles per bos Savoyekool 3J/2 a 9 ct. Bloemkool 4 a 12 ct. beide per stuk. Middelburg, 2 April 1914. De aanvoer op onze graanmarkt was heden gering, de noteering bleef onveranderd. Tarwe f 7.25 a f 7.50. Zomergerst f 5 a f 5.25. Kroonerwten f 9.50 a f 10.50. (Opgaaf der Zeeuwsche Landbouwm.) Boter f 1.15 a f 1.35 p. K.G. Eieren f 3.90 p. 100 st. Particuliere prijs. Bofer f 1 35 p. K.G. Eieren f 4.30 (Noteering van Handelaren.) Boter f 1.10 a f 1.34 p. K.G. Eieren f3 90 p. 100 st. Particuliere prijs. Boter f 1.32 p. K.G. Eieren f4 30 p. 100 st. der „Vlissingsche Courant" kost slechts 37'/a ct. per3maandert 'n Knap uiterljjK 1 wordt vaak ontsierd door puis ten en pukkels. Gebruikte men maar Czernyzalf dan ware men er in een ommezien af. Czerny zalf geneest bovendien wonder baar sne! schrale plekken, won den en alle huidaandoeningen. Per pot f 0 60. Verkrijgbaar bij H. J. LUITWIELER, drogist. Een HEER, vermoedelijk een jaar hier verlof houdend, zoekt Gemeu bileerde Kamer met Slaapka mer. Brieven met opgaaf van prijs met ot zonder pension worden inge wacht onder motfo „Kamer," Bureau „Vlissingsche Courant." Inlichtingen en tarieven worden kosteloos verstrekt door de Agenten te VlissingenAlgemeen Assurantie-Kantoor L. A. STOFKOPER; J. VAN BOVEN, Cargadoor; P. BOON en W. L. DOMMISSE, Bellamypark 40. Te Oost- en West-Souburg S. VAN DE PUTTE en door

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 3