2000 ■BBBBBIBBII Van Houten s ■BÈiSBSBBBB oenlbs. DONDERDAG 13 MAART VRAGEN GD 5JE, binnenland S2te Jaargang van alle \GE. 4. ipfirma F. VAN DE VELDE Ir., Kleine Markt 58, Vlissingen. Telefoon lnterc. 10 jgEpSggr'^R Herschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke leesfdagen FEUILLETON düd gwctlwop 'w hl aebmik. jVO' 60 1^14 mie) en ze- ellen kunnen Sanguinose s zou zij niet worden, r A. Strubbe kte en Iuste- der Sangui- Lusfeloos- kwam terug LKEMA. net vrijmoe- apping onze isten. )en Haag. IITWIELER, .88, iedere londev rabat, wordt twee- it ter, 't liefst Loon naar be- CASTELEijN, het gasthuis poedig moge- Jienst te tre- met volledige gewacht door \S, Badhuis- Bureau dezer LISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ1.30 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 1.50. Voor België 2 20 Voor overige landen der Post-Unie 3.35 Afzonderlijke nummers 3 cent abonnés, (oils, ziin t ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels ƒ0.40; voor iedere regel meer 10 cent Driemaal plaatsen wordt twee maal berekend. Bij abonnement speciale prijs Reclames 20 ct. per regel Dienstaanbiedingen en -aanvragen 5 ct. per regel in 't bezit eener GRATIS verze- gulden bij levens- fy fulfil gulden bij dood O gulden bij verlies J| gulden bij verlies J A gulden bij verlies f^gulden bij verlies - lanPe ongeschikt" -IS I d00r -11 SIS van een hand, van J11 g vaneen /»1 van eiken jerd tegen ongelukken voor: Ww W heid tot werken g V" een ongeluk voet of oog een duim wijsvinger LsA%3 anderen vinger uitkeerlngen worden VERDUBBELD indien de verzekerden, voorzien van geldig plaatsbewijs, een ongeluk bekomen op trein, boot of tram. De uitkeering wordt gewaarborgd door de „Holl. Alg. Verzek. Bank" te Schiedam Het fort te Vlissingen. I Roland de Marès wiens artikel in L ^dépendance Beige" reeds ge ldelijk in ons vorig nummer werd ogenomen, houdt daarin zijn bewe id vol, welke hij nu al twee jaren «kondigt, dat dit fort niet in ver end zou staan met de verdediging sn Vlissingen, en dat het geen an- er doel kan hebben dan de toegang jt de Schelde te beheerschen en lettertijd de vloot of de troepenmacht er mogendheden, die tot handhaving ao België's neutraliteit de Schelde mart, te beletten langs de Schelde over Antwerpen het bedreigde jgië te hulp te komen. Het ware logisch geweest, schrijft j dan, als ten bewijze van het tegen- |ee|, het fort ten doel had gehad (gelijkertijd den toegang tot de chelde, den toegang tot de haven an Vlissingen en het gedeelte van Valcheren, dat aan de zeezijde is (elegen, te beheerschen. Men dacht eraan het fort te bou ten op een hoogte, vlak tegenover ,'lissingen aan de voorzijde voor een jerde den loop der Schelde bestrijkt, taardoor het geschut van dat fort iich had kunnen doen gelden, achter- [envolgens in alle sectoren van de Z.W.kust van Walcheren tot den rech- Lioever van de Schelde tot Breskens j Maar wat ziet -men nu gebeuren igt de schrijver. De werken voor bouw van het fort worden, zoo faeert Roland de Marès, heel kalm fidernomen stroomopwaarts van Vlis- n, op de plaats van het oude Soit De Rujter, zoodat de stad Vlis singen de haven van Vlissingen ge itel voor het vuur van het fort be kt, evenzeer als de Z.W.-kust van I eiland, dat men moest verdedigen. Het fort te Vlissingen zal dus de toe tot de haven, welke het voor een vijandelijken aanval moet be schermen,, niet kunnen verdedigen, het zal ook niet voldoende tegenstand tanen bieden aan een poging tot landing op de Z.W. kust van Wal- peren. Doch hel vuur van het fort zal Jaarentegen het vaarwater van de Schelde volkomen bestrijken van den mond uit een heel eind stroomop waarts M. a. w. het nieuwe fort is geheel en al nutteloos voor de ver dediging van Nederland, zelfs niet voor die van de haven van Vlissingen, Edoch zal met goed gevolg de vaart daar naar Antwerpen kunnen verhin deren". fen chalet voor Prinses Juliana. Men meldt uit Bergen aan Zee aan |de „N. R. Ct.", dat daar voor Prinses FLORENCE WARDEN. 1) O(Nadruk verboden Beiden hadden geheel de paarden vergeten, het voorwendsel dat Maft gebruikt had, om het bekoorlijke Reisje mee te nemen voor een tête- a-iête-wandeling. Zij keerden dus langzaam terug naar iiet grasveld, blijkbaar zoo geheel ^Pgaande in eikaars gezelschap, dat groep in de boot, die hen in 't J kreeg, vóór ze zelf gezien werd, "adelijk begreep dat Randolph een gevaarlijken mededinger had gevon den. »Cora!" riep mevrouw Smidt, „waai pn je zoo lang geweest Wij wach- 5, °P je, om terug te gaan." Cora lachte haar moeder toe en sien- 'de op haar gemak over het zachte 'ras, met Matt naast zich. „Ik heb naar de boomen gekeken. zijn mooi, die oude boomen," zei Julia iaeen chSletzal wordengeb i.iwd. Een terrein van 1V2 H.Aop een mooi punt aan zee gelegen, is hier voor aangewezen. Het gemeentebestuur van Parijs in Amsterdam en den Haag. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad te Amsterdam heeft de voorzitter medegedeeld, dat B. en W., in overleg met het gemeen tebestuur van Den Haag, een uitnoo- diging gericht hebben tot het bureau van den Parijschen gemeenteraad om in April a.s. een bezoek te brengen aan Amsterdam en Den Haag. 's Rijks werf te Amsterdam. Bij Kon. besluit van 9 Februari is besloten tot geleidelijke opheffing van 's Rijks werf te Amsterdam, als in- inrichting van aanbouw en herstelling, en is bepaald, dat het tijdstip van sluiting dier werf als inrichting van aanbouw en herstelling, zal worden vastgesteld door den minister van marine, in verband met het afloopen van de bij die werf onder handen zijnde of nog komende werken. Eenige drankcijfers. Volgens de laatste „jaarcijfers" be droeg het gebruik per hoofd en per jaar van gedistilleerd en bier gedistilleerd bier in 1903 7.84 L. 30.51 L. 1904 7 62 30.80 1905 7.42 29.77 1906 7.42 29 87 1907 7.31 28.71 1908 7.06 26.87 1909 6 98 25.28 1910 5.21 26.33 1911 5.25 29 39 1912 5.27 27.39 Wat het gebruik van gedistilleerd betreft, ziet men een aanmerkelijke en regelmatige daling. De laatste twee jaar is de regelmaat verstoord. Dit is volgens de „Blauwe Vaan" te ver klaren uit het feit, dat in 1909 een belangrijke verhooging van den accijns plaats vond. Dat had een daling ten gevolge, die zich langzaam hersteld heeft. Dat „hersteld" is toch maar be trekkelijk. De abnormale daling 1909—1910 van 6.98 op 5.21 is in 1912 weer gestegen tot 5.27, doch daarmee is het cijfer 6 98 van 1909 niet „hersteld". Van 1903 tot 1909 is een daling te bespeuren van 0.86cat is gemid deld 0 12 per jaar. Als dus de daling in 1912,'11 en '12 normaal was ge weest, hadden wij het cijfer 6.98— 0.36 gehad, dat is 6.62. En we hebben 5.27. Dat is belangrijk lager. De invloed van de sterke verhoo- zij, met haar rechterhand naar boven wijzend. Toen wendde zij zich weer tot Matt. „Wilt u ons eens komen bezoeken, mr. Bensington Wij hebben Cedar Bank gehuurdhet huis ligt wat verder de rivier op, bij de brug. Wij zouden het prettig vinden, als u op een middag thee bij ons kwam drin ken. Wilt u En tot mevrouw Smidt zei zij„Mama, vraag mr. Bensington, of hij komt." Zij sprak op bevelenden toon, met de gemakkelijke zekerheid van iemand, wier bevelen gehoorzaamd moeten worden. Mevrouw Smidt deed de gewensehte uitnoodiging met dat gebrek aan be langstelling, dat men wel vei wachten kon en Cora wendde zich weer tot Matt en zei op zachten, dringenden toon „Wees u maar niet bang te komen, omdat mama niet zoo heel gastvrij schijnt. Dat doet ze nooit, iemand dringend uitnoodigen. Als iemand het doet, ben ik het. En ik zou het zoo prettig vinden, als u kwam Zij gaf hem de hand en glimlachte zoo betooverend. dat Matt nog meer onder haar bekoring kwam. Rqna cacao ging der accijnzen blijft zich dus heel duidelijk handhaven. En de stelling, dat verhooging van den accijns op het gebruik geen in vloed heeft, is door de feiten nog niet bewezen Belangrijke Cijfers geeft het blad over het wijnverbruik. Geleidelijk neemt de opbrengt van dit middel af; over 1913 f I 558,900 opleverend, gaf de wijnaccijns in 1903 nog f 1.774.000 en om eens een heel eind terug te gaan zij vermeld, dat in 1880 de wijnaccijns nog f2.074.000 in de schatkist deed vloeien. In het derde deel van een eeuw, dat sedert verliep is dus de opbrengst uit den wijn met ruim 24 pel. verminderd, niettegenstaande de bevolking van ons land in dien tijd met meer dan 50 pet. is aangegroeid. Vaarplan van „Panter" en „Vos." De orpedoboo jagers „Panter" en „Vos", welke heden van Nieuwediep naar Oost Indië vertrokken o der bevel van den luit. ter zee Is e klasse B. Schreuders, zullen de reis als volgt indeden17 Maart aankomst te Se- villa; vertrek van daar 21 Maart;25 Maart aankomst te Cataniavertrek 30 Maart2 April aankomst ie Alexan- drië, veitrek 6 April18 April aan komst te Aden vertrek 28 April28 April aankomst te Columbo vertrek 5 Mei9 Mei aankomst te Sabang. Westontwerp inkomstenbelasting. Daar in het ingediende wetsont werp tot invoering eener algemeene inKomstenbelastirig de bepaling ont breekt, voorkomende in de wet op de bedrijfsbelasting, dat van het be drag der pensioenen de eerste 11000 slechts voor de helft in rekening worden gebracht, is door de Pensi- oenvereeniging voor burgerlijke amb- Daarop stapte zij in de boot na'n zeer koel afscheid van Randolph, en het laatste, wat Matt van haar zag, was haar kleine ivoorkleurige hand, die hem een laatst vaarwel toewuifde, toen de sloep uit het gezicht verdween bij de eerste groep boomen Jangs den oever. Toen hij zich omwendde, stond hij vlak tegenover Randolph, en opeens begreep hij door het witte gezicht en de booze uitdrukking van zijn neef, dat hij in hem een buitengewoon gevoel van woede en jalouzie had opgewekt en Randolph barstte ook ineens los „Alle duivels, wat is je bedoeling, om tusschen mij en Cora te komen Matt trok de wenkorauwen op. „Ben ik tusschen jullie gekomen Hoe ter wereld kon ik dat weten Ik heb nooit eer van haar gehoord. Zoover ik mij kan herinneren, heb je nooit een woord over haar gespro ken." Dit kon niet ontkend worden. „Waarom zou ik je iets vertellen zei Randolph, na een oogenblik van aarzeling; „ik ben niet genoodzaakt, je mijn vertrouwen te schenken. In tenaren een adres aan den minister van financiën gezonden, waarin zij dringend verzoekt in bedoeld wets ontwerp eenzelfde bepaling op te nemen als in de wet op de bedrijfs belasting ten opzichte der pensioenen is opgenomen, n.l. dat van de eerste f 100Ö pensioen slechts de helft in rekening wordt gebracht. Secretarie-wedden. De gemeenteraad van Schiedam behandelde een voorstel tot herzie ning van de traktementsverordening voor de ambtenaren ter secretarie en de boden. De wedden werden als volgt vast gesteld voor den hoofdcommies van f 1800 tot f'2200, voor de commiezen van f 1300 tot f 1700. voor de adjunct commiezen van f800 tot f 1200, voor de klerken le kl. van f550 tot f800, voor de klerken 2e kl. van f250 tot f500. Die jaarwedden zullen worden ver hoogd met f50 bij bezit diplomage meentesecretaris of ambtenaar ter se cretarie, met f 100 bij bezit van gemeld diploma, benevens akte M O. boek houden, met f 150 bij bezit van gemeld diploma, benevens akte M. O. Staats inrichting, met f200 bij bezit van gemeld diploma, benevens akte M. O. Staatsinrichting en Staathuishoud kunde en Statistiek, of in plaats van Staathuishoudkunde en Statisliek, boekhouden. Voor den bode-schrijver werd de jaarwedde bepaald van f 900 tot f 1000. voor den le adjunct bode van f 700 tot f 900, voor den 2e adjunct bode van f300 tot f500 „Ons Belang." Het hoofdbestuur der onderofficie- ren-vereeniging „Ons Belang", heeft aan de afdeelingsbesturen een schrij- elk geval, je weet nu „Wat weet ik Ben je geëngageerd met miss Schmidt „Geëngageerd Neen, dat nu juist nog niet." „Als het zoover is, zal het tijd ge noeg zijn, om jaloerschte zijn." „Neen, dat zal het niet. Het kwaad is al gedaan, denk ik. Je hebt zeker een en ander verteld?" „Wel, ik heb haar iets meegedeeld, wat je haar zelf had moeten vertellen." „Loop naar den duivel|e hebt haar toch niet verteld, dat ik schulden heb of iels van dien aard?" „Natuurlijk niet. Al was dat zoo, dan zijn dat mijn zaken niet. Ofschoon, als je er over denkt, te trouwen, dan moet ik je even zeggen, dat het beter zou zijn, als je het wedden en kaart spelen er aan gaf." „Ik heb je raad niet noodig. Ik wil weten, wat je haar verteld hebt, dat ze zoo geheel anders tegen me was." „Het schijnt, dat je haar in het idéé gebracht hebt, dat je veel dich ter bij den titel was, dan je werkelijk bent." Randolph's gelaat betrok. „Och, ja, je weet, hoe die Yankees ven van den volgenden inhoud ver zonden „Meer en meer blijkt, dat de jaar wedden der sergeanten (wachtm.) en fouriers geheel onvoldoende zijn, ter wijl vooral de pas aangestelden ar moede lijden en in groote moeilijk heden komen te verkeerden door aanschaffing ui iform elc. Dit is een der oorzaken, dat de toeloop tot het kader vrijwel geheel stilstaat en ver betering in dien toestand, onder de tegenwoordige omstandigheden niet meer is te verwachten. Het hoofdbe stuur meent er daarom met kracht naar te moeten streven om verbetering in de jaarwedden te verkrijgen. Alvorens echter daartoe nadere stappen te doen, wenscht het H. B. zich te vergewissen of belangstellen den zich met onderstaande regeling kunnen vereenigen, waarbij wordt opgemerkt, dat tiet ontactisch en ook tot nu toe onze gewoonte niet is, om meer te vragen dan inderdaad nood zakelijk moet worden geacht." Voorgesteld wordt het aanvangsa- laris der sergeants en fouriers te ver- hoogen met f150, en het eindsaiaris na 12 jaar dienst als onderofficier bereikbaar te stellen en wel op f 1000. Voor sergt.-maj. en adj.-onderoff. wordt een andere periodieke verhoo ging voorgesteld met 't bestaande eind- salaris, terwijl in de bezoldiging van den sergt.-maj. een zoodanige ver hooging wordt voorgesteld, dat dit gelijk wordt met dat van den sergt.- maj.-adm. Een goede maatregel. De commandant der 2e divisie te Arnhem heeft bepaald, mede in ver band met een geval van zelfmoord dat zich dezer dagen bij die divisie heeft voorgedaan lo. dat bij degradatie van een on derofficier of korporaal deze moet worden overgeplaatst naar een ver van zijn standplaats gelezen garnizoen 2o dat, wanneer zich omstandig heden voordoen, die het vermoeden wettigen van het bestaan van gees telijke afwijkingen bij ondergeschik ten, dit steeds ter kennis moet wor den gebracht van den geneeskundigen dienst tot het instellen van een on derzoek. RECHTSZAKEN. Overtreding Loterijwet. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen J. T. koopman, hoofdagent van Lotisico, te Goes, in hooger beroep door de rechtbank te Middelburg ver oordeeld tot twee maal f5 boete of tweemaal 5 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Loterijwet en in cassatie door den Hoogen Raad ver wezen naar het Hof te 's Gravenhage. zijnZij stellen een titel zoo hoog." „En jij jij denkt alleen aan geld „Het komt er niet op aan, wat ik denk. Maar ik zal je nooit vergeven, als je komt tusschen mij en wat een huwelijk met haar voor mij zou be- teekenen." „Je bedoelt geld?" „Dat zijn jou zaken niet." „Wel, in zoover zijn het mijn zaken, dat ik er niets in zou zien, te komen tusschen een meisje en een man, die haar om haar geld trouwt." Randolph zag hem strak aan. „Nu, als je het doet, pas op," zei hij terwiji hij zich in een gemakke- lijken stoel wierp, die op het grasveld stond. Matt slenterde naar den anderen kant van het huis met de handen in de zakken en de oogen op den grond gericht. Hij was nu in de oprijlaan, die aan beide zijden met hoog struik gewas begroeid was, toen hij een man in het oog kreeg, die er uitzag als een van het minste soort bij de wed rennen rn die bij zijn naderirginde heesters aan de rechterhand verdween. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 1