Schenking Oud-Archief. RECHTSZAKEN. GEMENGD NIEUWS jaar en ouder bleef eenigszins, dat van vrouwen beneden 18 jaar ver be neden de vraag. Op 100 aanbiedin gen kwamen in het eerste geval 107.61 in het laatste 178.77 aanvragen van werkgevers voor. De cijfers bedroe gen voor 1913 resp. 101.47 en 201.88. 37.32 pet. van de mannen van 18 jaar en ouder en 43.30 van de man nen beneden dien leeftijd, die zich als werkzoekenden hadden doen in schrijven, vonden in 1913 plaatsing. Voor 1912 waren deze cijfers resp. 35.07 en 44.63. Deze percentages be droegen voor de vrouwen van 18 jaar en ouder en die beneden 18 jaar resp. 70.65 en 46.10 (tegen resp. 70.34 en 41.61 in 1912). Vergelijkt men de opgaven der beurzen over 1913 met die over 1912, dan blijkt, dat de vraag naar werkkrachten in het algemoen in eerst genoemd jaar grooter wasop 100 aanbiedingen kwamen in 1913 79.55 aanvragen voor, tegen 73.93 in 1912. De vraag naar mannelijke werkkrach- van 18 jaar en ouder was in 1913 grooter dan in 1912, voor de man nen beneden dien leeftijd was het tegenovergestelde het geval. Ook de vraag naar vrouwelijke werkkrachten van 18 jaar en ouder was in 1913 grooter dan in 1912, de vraag naar vrouwelijke personen beneden 18 jaar daarentegen kleiner. Het aantal plaatsingen was zoowel voor mannen met uitzondering van die beneden 18 jaar, als voor vrou wen in 1913 relatief grooter dan in 1912. Vlissingen, 19 Februari Aan de Bibliotheek, behoorende bij het Oud-Archief der gemeente, werd dezer dagen een belangrijke schenking gedaan door de familie Winkelman, en wel een deel van de bibliotheek van wijlen den heer H. P. Winkelman, burgemeester van onze stad. De schenking neemt een afzon derlijke, daarbij geschonken kast in, zoedat de „collectie-Winkelman" in haar geheel blijft tot een onvergete lijke nagedachtenis aan den vroegeren burgemeester, die zooveel voor de geschiedenis zijner stad en het Oud- Archief gevoelde. Voor hen, die zich ookinteresseeren voor diegeschiedenis mag dit in de eerste plaats een groole aanwinst heeten nu immers zijn weer nieuwe tresoren ten algemeenen nutte geopend, om daaruit in het belang der wetenschap te putten. Maar ook op ander terrein, bijv. godsdienstig-wetenschappelijk kunnen liefhebbers te gast gaan. De op het archief voorhanden zijnde geschied bronnen worden ook door deze schenking vermeerderd, zoo door kronieken als door van Meteren enz., terwijl litteratoren en in het algemeen zij, die voor onze letterkunde gevoe len, voor wie in de Bellamy- en Wolff- en Dekencollectie (een vroe gere schenking van den heer van der Os) reeds zoo veel te snuffelen viel, ook in deze verzameling nog veel van hun gading zullen vinden. Dus „elck wat wils." Het zal de beoefe naars der numismatiek ongetwijfeld interesseeren, dat de bibliotheek de vorige week verrijkt werd met een waardevol standaardwerk op dat ge bied door den heer dr. C. A. Duyvis. De Koninklijke Scherpschutters vereeniging „Vlissingen" hield gister avond in haar clublokaal in het Con certgebouw aan de Emmastraat alhier hare jaarlijksche algemeene vergade ring. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer L. Biesta, bleek dat de toestand der vereeniging zeer gunstig kan genoemd worden. Het ledental bleef stationnair 54. Aan verschillende wedstrijden werd deel genomen, waarop te zamen 7 medail- jes werden behaald, waarvan 4 eerste pi ijzen. Bovendie» werd de door den ZeeuwschenScherpschuttersbond„Pro Patria" beschikbaar gestelde tweede zilveren wisselbeker voor 1913 door haar gewonnen. Met opgewektheid werd door de vereeniging deelgeno men aan de onafhankelijkheidsfeesten waarbij zij de eer genoot de komst van den Souvereinen vorst met gevolg in 1813 te dezer stede, door ver scheidene harer leden te mogen voor stellen. Tot voorzitter werd bij acclamatie herkozen de heer M. Van der Beke Callenfels, terwijl van de aftredende bestuursleden de heeren L. Biesta, Q. Laernoes en A. van de Sande de beide eersten werden herkozen, terwijl voor laatstgenoemden die voor het be stuurslidmaatschap had bedankt, werd gekozen de heer H. Korn. Het 30 jarig bestaan der vereeni ging zal in dit jaar feestelijk worden gevierd door het houden van ren groot concours, waarvan de regeling bij het bestuur in voorbereiding is. Uitvoerig werd door den voorzitter de vergadering in kennis gesteld met het ontwerp Kon. besluit zoeals dit door de Weerbaarheidscommissie aan de regeering is ingediend. Hierin wordt o.m. voorgesteld, de op grond van het Kon. besluit van 12 Mei 1867 loopende toestemmingen tot op - richting voor alle bestaande vereeni- gingen in te trekken en voortaan alleen munitie te doen verstrekken aan die leden die een verplichten schietcursus volgen en aan hen die eene vrijwillige verbintenis bij het leger hebben aangegaan. De zelfstandigheid der schietver- eenigingen zal hierdoor ernstig wor den bedreigd, terwijl de meerdere uit gaven voor eventueele aanvulling van de onvoldoende hoeveelheid te verstrekken munitie als anderszins, een langer bestaan onmogelijk zullen maken. De voorzitter sprak dan ook den wensch uit, dat genoemd ontwerp bij Kon. besluit niet ongewijzigd mocht worden aangenomen, daar alsdan aan de b^taande vereenigingen eertijds verkregen rechten zouden worden ontnomen en de verwachting van de regeering dat zich een groot aantal personen zullen aanmelden tot het volgen van verplichte schietcursussen of tot het aangaan van vrijwillige verbintenissen, op een teleurstelling zal moeten uitloopen.' Naar wij vernemen zal aan de in de volgende maand te houden alge meene vergadering van de coöpera tieve winkelvereeniging „Eigen Hulp" alhier voorgesteld worden over den omzet in hare drie afdeelingen, ais- mede op den verkoop van melk en petroleum, 5'/» pet. dividend uit te keeren. Over het jaar 1912 bedroeg het dividend 5 pet. Op 15 Maart a.s. is de motorboot „Administrateur de Bats" verhuurd aan de voetbalvereeniging „E.M.M.", waardoor aan sportliefhebbers dan een mooie gelegenheid wordt aange boden tot bijwoning van den grooten voetbalwedstrijdHolland-België,welke dien dag te Antwerpen zal worden gespeeld. De boot zal op Zaterdagavond electrisch worden verlicht aan de Loskade te Middelburg liggen en voor een ieder te bezichtigen zijn. Op 4 Mei wordt gevaren voor de Bloedprocessie te Brugge en op 5 Mei voor de onafhankelijkheidsfeesten te Middelburg. Het gemaskerd bal door de Dames- Touristenclub gisteravond in de zaal van den heer Buning gegeven, was goed bezet. Er heerschte den geheelen avond een gezellige en prettige drukte. Men schrijft ons uit Middelburg ln de gisteravond gehouden ver gadering van de afdeeling Middel burg van het Centraal Genootschap voorKinder-Herstellings- en Vacantie- Kolonies werd de rekening over 1913 uitgebracht aanwijzend in ontvang en uitgaaf f 989.34. Onder de ontvang sten komt een post voordeelig saldo, 1912 voor ad f193. en onder de uitgaven een ad f 176.28 over 1913 De voorzitter, de heer Herman Snijders, bracht dank aan de pen ningmeesteres, aan de andere dames bestuursleden en aan den secretaris, den heer W. C. de Graaf voor al het werk dat zij in het belang der uit gezonden kinderen verrichtten. De secretaris bracht het jaarver slag uit, waaruit bleek dat het le dental van 230 op 237 kwam. Door dat een bede om hulp de kas goed versterkte, konden 20 kinderen Baar de kolonies worden gezonden, over het algemeen met goede resultaten. Het aantal kinderen, vooral ook van die welke een langere verpleging dan drie weken noodig zouden heb ben, stijgt steeds en daarom wordt de hoop op grootere steun uitgesproken. Ook wordt er in het verslag op ge wezen dat kleine middenstanders hun kinderen door tusschenkomst der af deeling vo«r eigen rekening in de kolonies kunnen doen verplegen. Medegedeeld werd nog dat de be stuursleden individueel pogingen aanwenden om hier een afdeeling van het Hoefijzerverbond, dat ten doel heeft de inrichting van het nieuwe koloniehuis te bevorderen, op te richten. Zaterdag 28 Februari zal alhier een vergadering gehouden worden onder voorzitterschap van den heer A. C. Bos uit Egmond, waar het doel van dit verbond nader zal worden uiteengezet en waartoe vereenigingen uit geheel Zeeland en belangstellenden zijn uitgenoodigd. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter van 's Rijks directe belastingen in de gemeente Schoondijke, de heer J. F. de Winde, ter vervanging van den heer J. Leen- houts, die overleden is en tot se cretaris der gezondheidscommissie, zetel te Hulst, de heer J. M. L. Maer- fens te Halst. In de heden gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Be roep voor de Ongevallenverzekering te Middelburg had de uitspraak plaats in zake 1. J. v. H., Oostburg en A. I. J. van H, Middelburg, waar bij de beslissingen der Rijksbank vernietigd en aan klagers werd toe gekend vrije genees- en heelkundige behandeling, terwijl ze in hun vor dering voor zoover die betrof eene tijdelijke uitkeering niet ontvankelijk werden verklaard. In zake C. B., Sluis werd de beslissing der Rijks bank vernietigd en de onderneming, waarin wordt uitgeoefend het verze- keringsplichtig bedrijf van timmer man ingedeeld in gevarenklasse 31 met toewijzing van gevarencijfer 32. De vordering werd ontzegd en de beslissing der Rijksbank bevestigd in zake C. D. v. CVlissingen, M. P. P., Ter Neuzen, J. C. L., Ter Neu zen en W. H., Westkappelle. in de zaken van A. M. Graauw, Wed. P. d. F., Breskens P. J. BSt. Jansteen, P. de J., Middelburg, D. H., Sir jansland, J. v. d. Noordgouwe. K. L., Westkapelle, wed. I. S Zie- rikzee. wed. K., Sirjansland Wed. v. d. H., Sirjansland, Wed. v. Graauw, werden de beslissingen der Rpsbank vernietigd en aan klagers de rente toegekend bedoeld bij art. 369 der invaliditeitswet. Voorts werden de beslissingen der Rijksbank bevestigd en klagers hunne vordering ontzegd in zake Wed. K., Dreischor, C B. Graauw, B. B. L., Koudekerke, W. J. KZierikzee, A. T.. Dreieclior, Wed. K, Dreischor, J. H., Boskapelle, E M., Rilland-Bath. Wed. N., Goes, J. V., Kruiningen, J. S., Scherpenisse, E. H.. Kerkwerve, M. H., Goes, J. M., Kloetinge, D. d. S., Wemeldiuge, Ph. D. d. H., Sint-Jan steen, A. A. Koewacht A. C-, Kruiningen, J. D. L., Renesse, Wed. de R., Sirjansland, Wed. S. de V., Vlissingen, Wed. de R., Stoppel dijk, J. C. T., Nieuw-Namen, H. O-, Boschkapelle, I. K., Goes, C. R., Noordgouwe, P. j. F. v. O., NieHW- Naraen, A. J., Bruinisse, A. B., Re- nesse, M. v. 'fV., Oudelande, S. F., Zierikzee, A. v. d. K., Zierikzee, H. A. G., Boschkapelle. Wed. V., Graauw, P. G., Hengstdijk, Wed. v. L., Graauw, R. B., Oostburg. Voor het gerechtshof te 's Gra- venhage werd gisteren behandeld het hooger beroep ingesteld door A S., herbergier, J. v. d. B„ arbeider, S. B. V., arbeider, en L. T. K., arbeider, allen wonende te Axel, door de recht bank te Middelburg veroordeeld, de eerste tot 3 weken en de anderen tot 14 dagen gevangenisstraf, ieder ter zake wederspannigheid, gepleegd door vier vereenigde personen op 24 No vember 1913 te Axel. Bij gelegenheid van de jaarmarkt aldaar toen de ma- réchaussées des avonds 10'/t uur zich in de herberg van den eersten be klaagde vervoegden en zekeren v. d. B., een zoon van den tweeden be klaagde, wilden arresteeren, omdat deze de orde verstoorde en met ieder een ruzie maakte, hebben beklaagde met geweld v. d. B. vastgegrepen en aan dezen gerukt en getrokken, met het kennelijk doel den arrestant uit de handen van de politiemannen te be vrijden en diens arrestatie te verijdelen. Alleen de eerste beklaagde was verschenen. Tegen de overigen werd verstek verleend. De advocaat-generaal vroeg beves tiging van het vonnis der Middel- burgsche rechtbank. De verdediger mr. J. Adriaanse uit Middelburg, vroeg oplegging van een geldboete of een veel mildere straf als het O. M. heeft geëischt. Overtreding Loterijwet. De kantonrechter te Deventer heeft een agent van „de Tijdgeest" beklaagd van overtreding der loterijwet, ont slagen van alle rechtsvervolging. Voor andere kantongerechten wer den evenwel tegen agenten van „de Tijdgeest", „Lotisico" enz. boeten geëischt varieerende van f 5 tot f 200. Omtrent de aanhouding van per soneel der N. C. S., dat verdacht wordt, zich aan treindiefstallen te hebben schuldig gemaakt, deelt het „U. D." nog de volgende bijzonder heden mede. De beambten hadden de door hen in den goederenwagen gestolen wor sten (weggenomen uit een zending van den Utrechtsen fabrikant Leb- hing). verbo-gen in hun tasschen. waarmede zij gedacht hadden onge merkt het station te Zwolle te kun nen veriaten, wat hun echter niet gelukte, aangezien de politie hun bij aankomst van den trein uitnoodigde te willen medegaan naar het bureau, voor zij gelegenheid hadden de ge stolen voorwerpen buiten het station te brengen. Bij fouilleering kwamen de worsten te voorschijnop de mand, waarin de worst verpakt was geweest, was precies aangegeven de wicht van de zending, welk gewicht bij onderzoek juist zooveel lager bleek te zijn als de worsten wogen, die gevonden werden in de tasschen van de conducteurs. Tevens werd vermist een pakje zilverwerk, eveneens uit Utrecht af komstig. Deze zending kwam later bij nauwkeurig onderzoek van den goederenwagen voor den dag, doch toen ontbr.-ken er eenige artikelen aan. De aanhouding van de verdachten trok vooral hierom de aandaent, om dat tot hen een hoofdconducteur be hoorde met veel dienstjaren en een flink inkomen. Er wordt op de spoorwegen her haaldelijk goed ontvreemd. Nog niet lang geleden miste een dame, die een koffer van uit Rijswijk naar Utrecht verzond, bij ontvangst te Utrecht verschillende voorw rpen en was het duidelijk, dat men tijdens de reis den koffer geopend had en den heelen inhoud had doorgesnuffeld Ook daar van werd bij de politie aangifte ge daan,'doch zonder dat het onderzoek leiden mocht tot ontdekking van de daders. De politie te Zwolle, die, toen zij dezen diefstal op de lijn der N. C. S. vernam, onmiddellijk den inspecteur Lettiük naar Utrecht zond voor on derzoek, mocht deze zaak gelukkig spoedig tot klaarheid brengen. De te Zwolle aangehouden beambten blij ven in arrest. In de trekvaart Harlingen Leeuwarden onder Koningsbuurt is een 3jarig knaapje van A. W. te water geraakt en verdronken. Sedert gisteren wordt te Amsterdam het zoontje va> een schipper, die met zijn schip in de Houthaven lag, vermist. Vermoedelijk is het knaapje al spelende te water getaakt en ver dronken, daar zijn pet is drijvend gevonden. Dinsdagmiddag had te Ureterp (Fr.) een ernstig ongeluk plaats. De knecht van een smid al daar zou een bus carbid openen. Plotseling hoorde men een geweldi gen knal, wat vrij wat schrik in het dorp verwekte. Toen men een onder zoek instelde, vond men den knecht aan hoofd en armen vreeselijk ver minkt op den grond liegen. Op het Prinsenhof te 's Gravenhage geraak te een bejaarde man onder de elec- trische tram. Hij overleed tijdens zijn overbrenging naar het Ziekenhuis. Een vijfjarig meisje dat Zondagavond met hevige brandwonden in het gasthuis te Amsterdam werd opge nomen, is in die inrichting gisteren overleden. Gisteravond werd op het Janskerkhof te Utrecht een oude man door een fietsrijder omvergere den. De man smakte met zijn achter hoofd op de houten bestrating en bleef voor dood liggen. In een apo theek binnen gedragen, werd de man na door een dokter onderzocht te zijn, per ziekenauto naar de Rijksklinieken vervoerd. Te Overangel viel een tweejarig meisje van een landbouwer in een zinkputje bij de woning. Het werd er levenloos uitgehaald. Gistermorgen heeft er te Leiden een treurig ongeluk plaats gehad, Een 5 jarige verpleegde in het Centraal Israëlitisch Weeshuis te Leiden, is gistermorgen, toen 't met andere kleintjes op een stoep bij de bewaar school op de Oude Vest aan het spe len was, door een met honden be spannen en met brandstoffen be laden wagen aangereden, waardoor de kleine onder den wagen terecht kwam. Een der wielen ging haar daarbij over het hoofd. Naar het Aeademisch Ziekenhuis gebracht, werd hersenschudding geconstateerd, alsmede dat een arm en een been waren gebroken. Haar toestand is hopeloos. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder alle schuld. De man staat als een woest rijder bekend en hield er ook geen rekening mede, dat met het oog op het aangaan der scholen op dat tijdstip op de Oude Vest veel kinderen liepen. Gister avond is in de Maashaven te Rotter dam drijvende gevonden het in staat van ontbinding verkeerende lijk van een man, vermoedelijk een zeeman. Door de politie te Bergen op Zoom is een ongehuwde moeder ge arresteerd, die haar pasgeboren kind van het leven heeft beroofd. Zij heeft haar misdaad reeds bekend. B ij g e I o o f. De „Tijd meldt In de wereld, waarin mer. van dwaasheid niet meer weet, men doen moet, bestaat tegenwoo' dig tie mode onder oude en long. demes en ook onder heeren, om fj zich te dragen een paar miniat*urlji van vrouwenonderkleedingstukkjf' Ze zitten in een taschje en vvordej- gedragen in den zak of tusschen kleederen. De dingen doen er di als amulette, fetiche of talisman, hoedanig sommige luchtvliegers poppetje bij zich hebben. De voorwerpen worden geach, den drager of draagster tegen oW lukken te beschermen en zouden dls bij veelvuldig gebruik een gunstig uitwerking kunnen hebben op de premies bij ongelukken verzekering Aan het benul dergenen, die ze di"! gen, kunnen ze niets meer bederven daar dat toch al totaal moet zijn af! gesleten. Gisterenmorgen half 11 ontstond te Rotterdam brand in de droogkatnei van de Tapijtfabriek Werklust van de firma Stevens, een steenen ge! bouw met ijzeren dak. Door de hitie had het cocosgaren vlam gevat. Daar de garenloodsen er onmiddellijk aan grenzen, liet de brand zich in den aanvang ernstig aanzien, doch de b andweer slaagde men er in den brana tot de droogkamer te beperken, Intusschen is ook deschade in de garenloodsen aanzienlijk. Als een merkwaardigheid deelt „de Stand." mede, dat vanaf de in voering der registers van den Bur gerlijken Stand, in 1812, tot heden in de gemeente Marken geen enkele echtscheiding werd ingeschreven, Bij Haps (N B.) is bij wachtpost 40, een boom, gebonden op de rails, gevonden. Van 't voorval werd on middellijk kennis gegeven aan de politie, terwijl door de directie der N. B. D. S. eem premie van f 50 werd uitgeloofd aan hem op wiens aan wijzing men tot de ontdekking van de(n) dader(s) komt. Terwijl een familie te Venlo Dinsdagavond bruiloft vierde, ter gelegenheid van 't huwelijk van hun zoon, kreeg de bruidegom twist mei een der bruiloftsgasten, met het nood lottig gevolg, dat revolver en mei getrokken werden en de bruidegom met messteken werd overdekt, Di dokter, ijlings ontboden, vond opne ming in het ziekenhuis noodzakelijk. Tengevolge van het slechte weder, gepaard gaande met hevift slagregens is Oviedo (Spanje) en de omgeving onder water gezet. De bewoners moesten op de daken van hun huizen een toevlucht zoeken, De veroorzaakte schade is aanzien lijk. Uit verschillende kleinere plaat sen komen aanvragen om hulp. In de gemeente La Torri is een aantal hui zen door het water verwoest. Di spoorwegdijk is overstroomd, waar door het verkeer afgesneden is. Uil andere deelen des lands worden eveneens verkeersstoringen gemeld, Gelijk men weet, heeft de Duitsche regeering een algemeene amnestie afgekondigd wanneer bij de opgaven van vermogens voor de weerbaarheidsbelasting zou blijken, dat deze niet overeenstemmen mei de tot dusver opgegeven bedragen, Dit „generalpardon" heeft dan ook een aanmerkelijke stijging in het to taal der vermogensbedragen ten ge volge. Zoo is nu weder in het dis trict Eschwege voor een bedrag van 11.055.550 mk. meer opgegeven dan vroeger, waarvan alleen de stad Eschwege 5,023,915 mk. leverde. In het vorstendom Birkenfeld is de aangifte zelfs 19 millioen mk. hooger dan tot nu toe, waartoe de plaatsen Idar en Oberstein met 11 millioen mk. bijdroegen. Alweer heeft zich in Duitsch- land een droef familiedrama afge speeld, ditmaal te Volkmarshausen bij Kassei. De sedert enkele maan den werklooze fabrieksarbeider en smid Franke sloeg met een bijl of zijn vrouw en twee kinderen in. Alle drie, vooral echter het jongste kind werden zwaar gewond. Daarna wilde Franke de hand aan zich zelf slaan, maar toegeschoten buren verhinder- derden dat. Door de politie verhoord verklaarde de man bij den drank in zijn ellende heul gezocht te hebben, en, toen hij buiten zich zelfwas, tot zijn wanbedrijf gekomen te zijn- Trots alle moeite, die hij zich gal, had hij geen werk kunnen vinden- in eene den 26en Januari j I-|e Allahabad gehouden openbare ver gadering werden door den luitenant- gouverneur der Vereenigde Provinciën sir James Meston, verschillende maat regelen aangekondigd, in verban» met den als een gevolg van droog!' in die provinciën dreigenden hongers nood. Wij ontleenen aan de door de Times of India weergegeven rede, dat de streek, waarvan zal worden V olaard dat er hongersnood h vierkante Engelsche llïteat en eene bevolking h( rSoen zielen. De distric 5nor ernstige schaarste zullen getroffen, beslaan een oppervl^ fnnOO vierkante Engelsche m Sjetl eene bevolking van 14 rw frwaQtan.l worrit i - len De toestand wordt n e gerd'door het gebrek aan ver waardoor de landbouwer c «root deel van zijn vee zal k-,men. Sir James deed in het *linef rede een beroep op Hculiere liefdadigheid, om het bestuur getroffen maatregc te vullen. Staande de verg L.fd voor een bedrag van n f42,000 ingeschreven. _1 In alle landen daalt het tecijfer, Frankrijk staat in c weging vooraan. Uit een in c gepubliceerde statistie ten eerste dat van de 11 mil 300 000 gezinnen in Frankr veel' minder dan één vijf 1 806.000 volkomen kinderlc nan volgen er 2.968.000 met en 2.662.000 met twee kindt ireen of hoogstens twee 1 yindt men dus in 7.376.000 zinnen. Maar Frankrijk staat niet Ook in Duitschland daalt boortecijfer zeer sterk, Zelf N. R- Ct." wijst er terecht i de huwelijksvruchtbaarheid sn de in landen van jonge Australië staat bijna reeds Fransche peil. Ook in de Ve Staten wordt dit verschijnsel stateerd. Vooral bij de Ame Hun gemiddeld kindertal is degenen, die naar het nieuwe deel overkwamen, is het 4.4, Een soldaat die dezer d wacht stond voor een der die toegang geven tot het p; den hertog van Brunswijk - die onlangs met de dochter ve Wilhelm gehuwd en weei hertogelijke rechten getredc verveelde zich, want hij sto op een plek waar nauwelijks per uur een hond voorbij kon tengevolge keek hij links e 0f hij niet een aanleiding jtrooiïng kon vinden en hij - weinig verheugd, toen hij ei dame zag naderen, die welzl voudig gekleed maar toch I minnelijke verschijning was,tel naar des schildwachts smaak onmiddellijk vastbesloten haar den tijd te verdrijvil wenkte hij haar, maar zij sh geen acht op. Toen floot 1 maar de jonge dame liep kal in de richting van het pale laatste werd de schildwacht wl en hij riep haar allerlei lieve I jes toe, maar de voorbijgangil ook daar niet op in en vl eindelijk tusschen de struil het park. Een paar minu I kwam hertog Ernst in eigen t uit het park te voorschijn, I verschrikten schildwacht me| rende stem toe naderbij te t vroeg wat het te beteekene: hij een dame beleedigde. De schildwacht zweeg be: „Ditmaal kom je eraf mete schuwing" zei de hertog] dat het nu toevallig treft dal me mijn vrouw is, maar al de gebeurd was met eerj Brunswijksche dame. man, je er dan van langs gekregen Terwijl 200 gasten v| waren aan het station te B weg naar de bruiloft van 1 laide Spencer met Sydney een vrouw, blijkbaar een si toe op lord Weardale, de pacifist, 67 jaar oud en s met een hondenzweep. Lo dale viel op den grond Hei personeel leverde de vrou- politie over. Men geloofi vrouw per abuis Wearda voor een lid der regeering. In Engeland is ver! een vereeniging tot stand die een vrijwillige censu bioscoopfilms wensebte in i De vereeniging kreeg den steun van het ministerie nenlandsche zaken en m verheugen in de onderster verschillende autoriteiten, z Engeland als in de kolonië] vloed oefenen op de toel oioscoopschouwburgen. Zor vereeniging eenige macht r en het gevolg was, dat hlmfabrikanten vrijwillig zit censuur van den Board onde Er is thans een versla; vereeniging verschenen, wa; "at de instelling der censu preventieve werking had. II werden in het vorige jaar n: dan ongeveer 7500 onderw h»t oordeel van den Boa

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 2