2000 Eerste Blad IwirtsMaiMlailen, Se Slrijd om een Gravenkroon. rriËw wen. 31 JANUARI ÜCHTEW iSTUUR" No. ^6 32e Jaargang 1914 Verschijnt dagelijks, uitgc-zsndsrd op hén en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON Arm en Rijk. Brieven uit de Hofstad radicalen on- id. De socialis- zich tegenin,- ene en voor een rijk en Duitsch- lekent de partij Ir socialistische Iral waar geen ,e behalen valt, candidaten té Ite waarborgen ?keling van de ■gen de gevaren In entente met e wereldlijke forming in de- stemmen het ■hebben aange- 1 gesloten. trnissarls lie. benoemd tot te Vlissingen, van rijkspoli- Sasinjet, thans tie te Culem- ieluK, beproevingen, net de onder- nedok werden luig gezonken, n man om het den ontbreken. Idag. |d in Zeeland Donderdag fes een Bonds- den Waterweg. JID. Het stoom- m dé Holland- pssiuis aan den in het vaar- hepen kunnen geseind Jsperd. dederlandsche aanvaring ge- he stoomschip omschip werd Likt. STING. iet kohier der 1913 14,nol0. tn Vlissingen em ontvangen iger is gezon- directeur der r e d a execu- 10. 10, wegens ïst 1913/1914; nde belasting- 'enoodigd om len bepaalden ook ter voor- en ten binnen zes rer, te worden ging geschied Januari 1914. oornoemd, JUDEKERKE VLISSINGSCHE COURAINT ruari a.s. en a f 1.75 «i&IJER. ijwielhandeb gen zijn te ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ1.30 per drie maanden. Franco door hét geheele rijk 1.30. Voor BelgiC 2.20 Voorvoverige landen der Post-Unie ƒ3.35 Afzonderlijke nummers 3 cent juli: fima f. Ut 01 Mi It.. Sltine hit 51, Ctissinp. Iiiilaaa Intirc. 18 ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ0.40; voor iedere regel meer 10 cent Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Bij abonnement speciale prijs Reclames 20 ct. per regel Dienstaanbiedingen en -aanvragen 5 ct. per regel De abonnés, in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze- gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij dood <f|f|rf\giilden bij verlies A gulden bij verlies gulden bij verlies f*gulden hij verlies Ijl door xH 1BI vatl een tland' I ■18 van 3 6281 van ecn /h van eiken kërd tegen ongelukken vó'or: LiUUU heid tot werken S vU een ongeluk voet of oog AtlU een duim IUU wijsvinger Ld%3 anderen vinger pt2e uitkeeringsn worden VERDUBBELD indien de verzekerden, voorzien van geldig plaatsbewijs, een ongeluk bekomen op trein, boot of tram. De uitkeering wordt gewaarborgd door de „Holl. fllg. Verzek. Bank" te Schiedam BEKENDMAKEN* i Kiezerslijst. De Burgemeester van Vlissingen; relet op de arfct. IX, 12 en 13 der Kieswet; Soodigt de mamielijko inwoners der gemeente .die vóór of op den' 1.5 Me.t 1914 den leeftijd van vijf-en-twintig jaren bereikt hebben en die niftt in 'de gemeente Vlissingen aangeslagen zijn, hetzij over het dienstjaar 1913 in de, grond belasting voor een bedrag van minstens f 1 of iiaai' een of meer der vijf eerste grondslagen 4«r personeele belasting, hetzij over liet dienst bar 1912- 1913 in do vermogensbelasting of in belasting op de -bedrijf 8- en andere inkom sten, die. aanspraak willen maken om ge plaatst. te worden op de lijst, aanwijzende hen (lie bevoegd zijn tot het kiezen van leden van de T w e e d e K a in e r, Van de Prov ine i a 1 e Staten en van den Gemeenteraad, uit om MöV den lö Félrniftvi 1914 lo. indien zij in eone andere gemeente aan geslagen zijn, hetzij over het dienstjaar 1913 in <le grondbelasting (in die gemeente alleen of in meer gemeenten te zamen tot een bedrag van ten minste een gulden), of over het' dienstjaar 1913 naar eeii of meer der vijf eerste grondslagen der persoueele belasting, hetzij over het dienstjaar 1912—1015 in de vermogensbelasting of in de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, daar van door overlegging der voor geheel voldaan geteekende aanslagbiljetten te doen blijken aan slagen in die belastingen, waarvoor eerst na 31 .December 1913 een aanslagbiljet uitgereiktis, Wijven daarvoor buiten toepassing2o. zich overeenltomstig de daartoe vastgestelde formulie ren aan te geven A, Indien zij als mede-eigenaar over 1913 aangeslagen zijn in de grondbelasting wegens 'HiToerènae goederen eener onverdeelde nalaten schap en liet aandeel in dien aanslag minstens te»,. guldenbedraagt en de aanslag ten yol]e oetaaw is, onder overlegging vaiihet aanslag biljet of een dooi den ontvanger gewaarmerkt duplicaat daarvan, eene opgaaf van h'et bedrag' van het aandeel in den aanslag en van de noodige heseheiden ten bewijze van het gemeenschappelijk bezit. (Aiodel no. 11) B. indien zij als hoofden van gezinnen of als ;dleeö wonende personen op den 31 Januari 1924 sedert den len Augustus 1913 bewoond hebben krachtens huur die ook verschuldigd kan zijn in den vorm van contributie aan eene coöperatieve bomvvereenigingeen huis of een gedeelte van een huis, waarvoor met of zonder bijbehoorenden of in lmur gebruikten grond of lokalen en bij gebouwen, niet ter bewoning bestemd, de-werke lijke huurprijs, per week berekendten minste heeft bedragen de som voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar het huis gelegen is, vermeld in de bij de Kieswet gevoegde tabel (voor Vlissingen f 1,75 per week). (Model lila) t'. indien zij als hoofden van gezinnen of als alleenwonende personen op den 31 Januari 1914 sedert den lsten Augustus 1913 bewoond hebben krachtens huur die ook verschuldigd kan zijn in den vorm van contributie, aan eene coöperatieve bouwvereniging in dezelfde gemeente achtereen volgens twee huizen of gedeelten van huizen, van Ik waarvan met öf zonder bijbehoorenden of in huur gebruikten grond of lokalen en bijgebouwen "iet ter bewoning bestemd, de werkelijke huur prijs, per week gerekend, ten minste heeft bedra gen de som voor de gemeente of het gedeelte der gemeente waar het huis gelegen is, vermeld in de 'dj de Kieswet gevoegde tabel (voor Vlissingen 1 1,75 per week). (Model ITÏb) 0. indien zij als hoofde# van gezinnen of als dleciuvoncnde personen op den 31 Januari 1914 sedert den len Augustus 1913 bewoond hebben krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur,een zelfde vaartuig van ton minste 24 kubieken meter inhoud of 24000 kilogram •laadvermogen. (Mo'- del IV); E. indien zij op den 31 Januari 1914 sedert Roman van G. H. v. D. (Nadruk verboden.) 102). -o- Het weefsel van onwaarheden en verkeerde uitlegging van natuurlijke handelingen was zoo kunstig, dat de onschuldige voelde, hoe het anderen van zijn schuld overtuigen moest, dat het verontwaardigde gevoel geen moed vond, bizonderheden te weer- 'oggen, dat men niets anders zeggen kon, dan: het is alles leugen. Maar woede, verontwaardiging, bitterheid on de angst, door tegenspraak de verwikkeling nog sterker te maken, de schaamte, op zulk een aanklacht te moeten antwoorden, maakten den ouden heer sprakeloos. Het oog van den beambte scheen den indruk zijner woorden op het gelaat van den Graaf te bestudeeren, het rustte nu vragend en onderzoekend op den man, wien reeds een wan- houwende blik beleedigd zou hebben. den 1 Januari 1.013. bij denzelfden persoon, de zelfde onderneming, openbare of bijzondere in stelling, hetzij achtereenvolgens bij niet meer dan twee personen, ondernemingen, openbare of bij zondere instellingen in dienstbetrekking werkzaam zijn geweest en als zoodanig over het jaar 1913 een inkomen genoten hebben als voor de gemeente of het gedeelte dor gemeente waar zij wonen, vernield is in de bij do Kieswet gevoegde tabel (voor Vlissingen f -J-50) met dien Verstande, dat bij de berekening van dat inkomen ad f 450, vrije woning of inwoning berekend wordt op f 87.50, vrije kost en inwoning op f 300 en enkel vrije kost op f 212,50. (Model Va of Vb) JA indien zij op den 31 Januari 1914 sedert den len Januari 1913 als inwonende zoon in het lied rijf of beroep der ouders werkzaam zijn ge weest en als zoodanig over h,et jaar 1913 een inkomen genoten hebben als voor cle gemeente of gedeelte der gemeente, waar zij wonen, vermeld is in de bij de Kieswet gevoegde tabel. (Voor "Vlissingen zie het vermelde bij letter E.) (Mo del VI) Indien zij oj.i den 1 Februari 1914 in het genot zijn van een door eeno onderneming, open bare of bijzondere instelling verleend pensioen of verleende lij teen te van een gelijk bedrag als het inkomen voor cle gemeente of het gedeelte der gemeente, waar zij wonen, vermeld in do bij de Kieswet gevoegde tabel. (Voor Vlissingen f 450). (Model Vil) H. indien zij vorkoeren óf in het geval sub E of in dat sub F en bovendien in het geval sub G-, en hun inkomön of pensioen afzonderlijk min der bedraagt dan in die gévallen vereischt wordt, doch door samenstelling van het inkomen en het pensioen- of lijfrente hot vereischte bedrag bereikt wordt. (Voor Vlissingen f450;) (Model Villa, VIIIb of VIlIc) 1. indien zij op den I Februari 1914 sedert den 1 Februari 1913 den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van ten minste f 100, (nominaal) ingeschreven in de Grootboeken der Nationale Schuld. (Model IXa) J. indien zij op den 1 Februari 1914 sedert den 1 Februari 1913, den 'eigendom met recht van vrije beschikking hebben van tenminste f 50 ingelegd- in de Rijkspostspaarbank, in een ge meentelijke spaarbank of in eene spaarbank be heerd cloor het bestuur van eene rechtspersoon lijkheid bezittende vereeniging, van eene naam looss© vennootschap, van eene coöperatieve ver eeniging of van eene stichting, zulks met dien verstande, dat onder bedoelde "spaarbanken, voor zoover'dezv, na 1' Met 1900 zijn-opgericht, alleen die begrepen zijn, welke een waarborgfonds van f 25,000 bij de Nederlandsche Bank gedeponeerd hebben. (Model IXb) K. indien zij met goed gevolg hebben afgelegd een examen, ingesteld door of krachtens de wet of aangewezen bij algemeenen maatregel van bestuur en in verband staande met de benoem baarheid tot eenig ambt, voor de vervulling van eenige betrekking of voor de uitoefening van eenig bedrijf of beroep (Model X) verder wordt de aandacht er op gevestigd dat zij, die vorkeeren in de gevallen hiervoren ver meld onder letter B of D en reeds eenmaal op de Kiezerslijst vermeld zijn en op den 31 Ja nuari '1914 nog hetzelfde huis of gedeelte van een huis lie wonen of eenzelfde, vaartuig in ge bruik hebben, zonder nadere aangifte op de Kiezerslijst gebracht worden, tenzij zij eene der voor de kiesbevoegdheid gestelde eischen verloren hebben of op 1 Februari 1914 hebben opgehou den iüwoner van Vlissingen te zijn dat zij, die verkeeren in de gevallen hiervoren vermeld onder de letters E, F en H en reeds op de Kiezerslijst voorkomen, indien zij op 1 Fe bruari 1914 nog te Vlissingen wonen, vóór don 8 Februari 19.14 door den burgemeester een aan- gif'te-biljet ontvangen, dat door hen vóór den lo Februari 1914 ingevuld moet terugbezorgd worden ten raadbuize, (griffie) dat zij die verkeeren m de gevallen hiervoren vermeld' onder letter C, I, J of K. en reeds óp de Kiezerslijst voorkomen, zonder nadere aan gifte op do Kiezerslijst gebracht "worden, tenzij zij vóór of op 1 Februari 1914 een der voor de kiesbevoegdheid gestelde eischen verloren hebben of' opgehouden hebben inwoner van Vlissingen te zijnen dat de verschillende modellen voor de aangifte kosteloos verkrijgbaar zijn ter ge meente-secretarie, (griffie.) Vlissingen, den 31 Januari 1914. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKS. „Ik verzoek nu om uw voorstelling der gebeurtenissen", zei hij eindelijk, toen de Graaf geen woorden vond. „Mijnheer", antwoordde Wildenfels, die zichzelf nu weer meester was, op somberen toon, „ik ben het, wien uw aanklacht treft, niet mijn zoon. Ik heb mijn zonen pas den laatsten tijd kennis gegeven van de erfenis kwestie en dat slechts in zooverre, als ik hun hulp noodig had. Het is in onze familie gebruik, dat het hoofd der familie beslist over de vragen, die onze eer of onze belangen be treffen en ik sta voor m^n zoons in, dat dezen niet in staat zouden zijn, iets beslissends te doen zonder mijn voorkennis of mijn wil. De volmacht, die mijn zoon Wolfgang den heer Wolfsohn helaas gegeven heeft, be wijst niets tegen deze verklaring. Mijn heer Wolfsohn heeft hem door de voorstelling dat er gevaar in aantocht was, toe overgehaald, maar mijn zoon heeft mij den man dadelijk gezonden, dus niets heimelijk gedaan, en de man heeft de kunst verstaan mij te bepraten, evenals mijn zoon. Een vriend van mijn huis, graaf Bolten- sern, waser bij, toen ik hem ontving. Het wintert in deze dagen van Januaride ijzige wind jaagt dan dagen lang uit het oosten, dan is het weder een kille Noord-Wester die ons in de straten doet huiveren en huiswaarts spoeden. De dagen len gen reeds, het is waar, maar de zon blijft dikwijls geheel schuil en het ziet er naargeestig en somber nog uit in de natuur, waar wij het oog ook wenden. Het hoekje van den haard is thans een veilige toevluchts- plek, de warme vriendelijk verlichte kamers bij avond hebben thans een dubbele aantrekkelijkheid en koude en somberheid vluchten henen voor de atmosfeer van den gezeliigen kring rondom de huiskamer-tafel. Dat alles is gelukkig het deel van velenmen behoeft geen rijkaard te zijn om zich, gelijk de Engeischen het onvertaalbaar noemen, een „home", een vriendelijk warm, eigen „thuis" te scheppen. Daar is geen groot fortuin voor noodig om ons een „Hollandsch binnenhuisje" te ma ken, dat het gebenedijde bezit kan zijn voor bijna ieder onzer. Het is immers niet het vele geld dat hier de scheppende kracht is, maar iets dat niet voor geld te krijgen is, en dus veel kostbaarder genoemd kan wordende zin voor huiselijkheid. In hoeveie fraaie heerenhuizingen kunt ge niet binnentreden en toch dat éene er niet vinden Alles spreekt van weelde en rijkdo';i kosten noch moeite zijn gespaard öm de bewoners het fraaiste en duurste te geven dat voor geid te koop is; en toch, op den man af gevraagd, zoudt ge er niet willen wonen, gij die het schoonste sieraad uwer woning, de innige huiselijkheid acht, waarvan zij dan ook getuigt, en die haar eerst waarlijk tot woning maakt. Toch, zoo ai de meerdere of min dere rijkdom of welgesteldheid niet den doorslag geeft om onze woning tot een „home" te verheffen, er is toch wel degeiijk een zekere grens van bezit, waarbuiten geen „huis" meer te scheppen valt. En velen hebben dan ook om die reden niet het voor recht meer van eer. „thuis" te kunnen spreken dat zijn de maatschappelijke schipbreukelingen, de al of niet door eigen schuld van bijna alles beroofden, de behoeftige armen, de paupers, zoo als de groote steden vooral er bij dui zenden tellen. De ontbering grijnst u niet alleen uit de aangezichten tegen, zij spreekt ook luide door den aanblik van het verblijf waarin deze rnenschen lever., en waar ge tever geefs naar een behoorlijk meubel of eenig gerief zoekt. Hoe bitteren klank zou hier het woord „gezellig heid" of „huiselijkheid" hebben hoe Hij was evenals ik eerst van meening, dat men den man de deur moest wijzen, maar hij liet zich ten laatste ook overreden. U kunt daaruit dus zien, dat de man het bij uitstek ver staai, zelfs onwil!igen van zijn bruik baarheid te overtuigen. Ik heb in be trekking tot de Wildenfels, noch tot Harley, noch tot Wolfsohn geheimen gehad; alles is open en eerlijk ge beurd, ik ben een vijand van alle intriges. Ik durf met alles voor den dag komen, wat ik of mijn zonen gedaan hebbenheeft men ons be drogen, hebben wij misschien in veel verkeerd gehandeld, dan heeft ons toch steeds het gevoel der eer geleid, wij hebben gehandeld, zooals wij dachten aan onze eer verplicht te zijn. Ze'F; in de zaak met juffrouw Wildenfels kan ik elk verwijt tegen mijn zoon afwijzende gedachte, haar goeden naam te benadeelen, is hem zoo verre geweest, dat hij nu gewond ter neder ligt, omdat hij het niet duldt, dat men aan de eerlijkheid zijner bedoelingen getwijfeld heeff. Ik kan geen ander antwoord geven op een weefsel van onwaarheden en verkeerde voorstellingen. Slechts één onbekend is hier het vredig hoekje bij den haardEn hoevelen in ons, toch in zco velerlei opzicht, rijk ge zegend land, vergaat het nog aldus. Vraag het, zoo ge het niet uit eigen aanschouwing of ervaring weet, maar eens aan hen, die uit hoofde van hun ambt of bezigheid de wo ningen van schier een ieder binnen treden vraag het aan de tallooze mannen en vrouwen die, zich vrij willig in dienst der liefdadigheid stellend, hun krachten wijden aan de leniging van zoo velerlei leed; vraag liet de rapporten onzer groote vereeniging en op philanfropisch ge bied, vraag het de jaarverslagen dier vele vereenigingen van liefdadigheid over heel ons land verspreid. Daar zijn geen betere leerboeken te ver krijgen, dan deze, om ons dankbaar heid te leeren, voor hetgeen ons ten deel mocht vallenook geen betere schoolboeken zijn er om ons te leeren kennis te maken met wat voor veler oog nog in het eigen vaderland ver borgen bleef, dan deze boeken toonen uit de school des levens zelve. Dan kunt ge leeren rijk te zijn met hetgeen ge ontvingt en bezitten moogt, al pleegt ge u overigens niet tot de „rijken" in den lande te reke nen. Dan leert gz inzien dat „rijk" en „arm" wet zeer betrekkelijke be grippen zijn. Zoo gaat het in het stoffelijke niet minder echter in het onstoffe lijke, in het gemoedsleven. Ook daar kunt ge rijk en arm, arm en rijk ontmoeten, van zeer betrekkelijke waarde. Een hoog staatsambt, een positie op de bovenste sporten van de maatschappelijke ladder, maakt den drager dier waardigheden nog geenszins tot iemand met een rijk gemoedslevenevenmin, dat de ne- derigen in den lande, zij die tot de klasse der „kleine luijden" gerekend worden, daarom een arm gemoeds leven zouden leiden. De voornamen onder ons, wier hart verdord, wier geest bekneld is tusschen de enge begrippen van standsveroordeel. mag men gerust „arm" noemen van in zicht en begrip; terwijl er zoovelen dier eenvoudigen in den lande zijn, van wien ge aanstonds gevoelt, dat hun helder oog slechts de weerspie geling is van een rein, een helder hart, dat medevoelt en medeleeft met veel en velen om zich heen. Noem vrijuit zulk een man of vrouw, ook al dekt een schamel kleed hun leden, een „rijk" mensch. Naar zulk een rijkdom te streven, kan niet verloren moeite genoemd worden zulk een rijkdom te verwer ven stelt ons in het bezit van iets, dat onvervreemdbaar is en ons eigen dom blijft, ook wanneer al het andere ons ontvallen zou. En wanneer ge in deze sombre ding kan ik u zeggenik had eer verwacht, dat Frans Kroneck mij in het woud had opgewacht, om mij een schot door het lijf te jagen, dan dat ik of mijn zoon hem ooit een op dracht hebben gegeven, in onzen dienst een misdaad te begaan. Frans Kroneck stond in heimelijke ver standhouding met mijnheer Harley, zijn geliefde was daarbij bemiddelaar ster- en daarom heb ik haar ontsla gen. Graaf Boltenstern was getuige van alles, wat tusschen Harley en mijn familie plaats vo idwat wij deden, werd met hem overlegd en hij hield er ons van teiug, zoo harts tochtelijk te handelen, als misschien anders tengevolge der provocatie van dezen ellendeling gebeurd zou zijn." De overtuigende kracht der waar heid lag in deze woorden de be ambte vond er zeker ook veel in, wat zijn combinaties sterk aan 't wan kelen bracht, want hij veranderde niet alleen van toon en houding, maar hij bekende het ook dat deze verklaring een geheel ander licht wierp op de zaak. „Het is een buiten gewoon geluk voor u, zei hij, „dat u bij alles een getuige hebt gehad. dagen met hun koude en naargees tigheid, in een aandrang tot leniging van nood of verzachting van stoffe lijk leed, een schamele woning, waar uw hulp werd ingeroepen binnen treedt, offer dan in de gulheid des harten de gaven, die het verstand u voorschrij'ft hoe ze besteed moeten worden. Slechis wanneer verstanden hart samengaan zal liefdadigheid de werkzaamste uitwerking kunnen heb ben. Doch houdt u er tevens van overtuigd, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat dë „armen", die ge uw penningen komt schenken, wel eens rijker konden blijken, dan ge vermoedt; rijker aan dieper in zicht en aan louterende levenserva ring, dan mogelijk velen, wie het „meeliep" in de wereid. Het staat aan u, rijkere, te zorgen, dat ge in dit opzicht niet armer zijt dan zij. Postkantoren. Wagenbrug, Het zal wel geen specifiek HaagSCh verschijnsel zijn, en zich in meer of mindere mate overal doen gevoelen, doch het is eens goed er de aandacht op te vestigen, dat men van regee- ringswege bezig is een gevaarlijken weg op ie gaan, nu bij de uitvoering van het befaamde art. 369 der Inva liditeitswet, de uitbetaling der rente is opgedragen aan de posterijen. Het is ons al eenige malen overkomen, dat de wachtkamer van het bijkantoor een groepje ouden van dagen bevatte, die geduldig en gedwee in de rij stonden om hun staatspensioen, hun Talma'scbe feestgave, in ontvangst te nemen. Natuurlijk laat de bureaucra tische rompslomp niet na de afwik keling van dit proces te bemoeilijken door wederom met groote vellen papier te werken, waarop de arme oudjes hun met bevende hand ge schreven handteekening plaatsen. Was het nu toch niet mogelijk geweest de betaling te doen plaats hebben op een ander rijksbureau, en liefst daar waar de tijd niet zoo dringt als op een postkantoor Reeds zijn de posterijen belast met verschillende bezigheden, die niet tot den dienst behooren en schijnt bij de regeering de taak van de postkantoren niet anders dan als een communicatie middel tusschen den Staat en de burgerij beschouwd te worden. Heeft niet de rijkspostspaarbank een massa werk en nog meer papier op de postkantoren gebracht, dat er niet behoorde; heeft toen niet de rijks verzekeringsbank haar geheeien bu reaucratiseren paparassen-winkel er op gestort Terwijl voor alles de posterijen op snelheid bedacht moesten zijn en ai haar aandacht moesten schenken aan de verbeteringen ver- Dat vermoedde ik niet. Daarin ligt bijna reeds het bewijs ervoor dat u uw handelingen zult kunnen verant woorden. Als zich slechts het bewijs liet vinden, dat Wolfsohn den jager niet gesproken heeft. Kroneck be weert, hem niet te kennen, geen vreemdeling ontmoet te hebben, maar hij is niet geloofwaardig. Graaf, het is een groote teleurstelling vooreen politiebeambte, als hij plotseling het spoor, dat hij volgt, ziet uitgewischt. Ik kan er u mee feiiciteeren, dat u mij naar huis kunt zenden maar het zou toch misschien ook in uw belang zijn, mij bij de opheldering det zaak behulpzaam te zijn. Laat ons aan nemen, dat Wolfsohn het evenals de jager ontkent, dat tusschen hen een afspraak was geweest en hij zal het ook ontkennen dan ver valt de verdenking, dat door een lid uwer familie tot een misdaad is aan gespoord, maar ieder zal toch zeggen, dat de misdaad in uw belang heeft plaats gehad, zoo ook zonder aan sporing, dan toch in de hoop, daar door een doe! te bereiken, dat u eerst door andere middelen beproefd hebt. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1914 | | pagina 1