EEMi POPP BRAND «KM H I iHBEZioEH mmmïi ft Architecten en Aannemers. P. VAN BEERS Pzn. Zaodlart VAH SQffs uitmuntende inkten. Safe-Dej oos BINNENLAND Die stekende pija In den rug Burgerlijke Stand ADVERTLNT1HN VER VA F. LANDSMAN - Vlissingen. Gr Uifgsbreide Collectie LITTERATUUR,H§- en MEISJESBOEKEN, PRENTENBOEKEN Mag ik het genoegen hebben Uw blik als zilver te maken en Uw geverfd hout werk als nieuw? Ongeschikt voor de Wasch. Kassiers, Commissie® Nieuwstraat, hoek Wi HYPOTHEEKBANK YOOH NEOERLANO Extra fijne Kookwcrsi bij H. LOOIS. Vraagt en eiacht steeds Verkrijgbaar bij iederen solieden Boekhandel. P. YAN SON Co., Zegellak- en Inkt-Fabrikanten, Deventer- "WAARSChï J. As. Hennt J. en F. M Likeuren es Gu| Wij n arid Foci Erve Li EL Bol Hulstkamp Moi| Punch van I I I I If twee landen smalle roodgeverfde ta fels (schawlkleur) en vijf stoelen voor ons twintigen. Vergeten wij niet den kapstok, gelijkend op die bij stalhou ders in gebruik voor het ophangen van de tuigen, en de kachel. Na alles wat wij zooeven gezien had den, werkte de aanblik van onze Ka mer als een koude waterstraal. De griffier wel wat verlegen, vertelde dat er geen geld meer over was, dat de begrooting reeds overschreden was,en dat de tafels wat opgeverfd zouden worden hl allerlei toonaarden vertelden den volgenden dag de journalisten hoe leelijk zij het we! vonden en hoe boos ze waren. Een „booien kamer" noemden de bladen de perslo kaliteit. Inderdaad, die benaming is juist en typisch en hij zegt ook hoe hoog de pers bij de Hoogedelmogen- de heeren staat aangeschreven, even hoog als de „booien". Nog denzelfden dag ging van de journalisten een brief naar de Eerste Kanier, waarin gevraagd werd of onze Kamer zoo zou blijven. Men schijnt er toen toch zelf zou geschrokken te zijn want nog denzelfden dag (wat een spoed kwam antwoord in, dat het meubilair vernieuwd zou worden en de Kamer opgeknapt. Reeds was een samenzwering ge smeed en door alle journalisten be sloten, zoodra de Eerste Kamer zou vergaderen, de perskamer niet binnen te gaan, doch op den gang te blijven. Gelukkig behoeft het nu niet zoo ver te komen. Maar het schandalige is dat men bij het bijna verkwistend meubeleeren van allerlei overbodige kamers niet eens een voldoend getal stoelen beschik baar stelt voor de journalisten, die toch het allermeest er toe bijdragen dat het Nederlandsche volk weet wat er in de Kamer gezegd en gedaan wordt. Het blijft teekenen voor de achter lijkheid van ons ambtenaarlijk stelsel dat zóo iets op dit tijdstip nog mo gelijk is gebleken. Eiber. Talma-hulde. Bij gelegenheid van de grootsche hulde, die sp initiatief der R. K. Han delsreizigers vereeniging St. Francis- cus van Assisië door de plaatselijke Tilburgsche vereenigingen Zondag e.k. aan oud minister Talma wordt gebracht, zal aan Zijne Excellentie een fraai gecaliigrafeerde oorkonde worden toegezonden. Het stuk is door den heer Verlin den, lid der Handelsreizigersvereeni- ging, op oud-liollandsch papier uit gevoerd. De voorpagina is een kun stige penteekening. In de bovenhoeken en in het mid den van den onderrand zijn op een geel veld de emblemen van land bouw, nijverheid en handel aange bracht. Die in sierlijk verluchte ietters op de voorpagina geteekende opdracht luidt: „Hulde aan Zijne Excellentie, den heer A. S. Talma, oud-Minister van landbouw, nijverheid en handel, door de Tilburgsche vereeniging ov 30 November 1913." Op de binnenpagir.a staat deze oorkonde geschreven „Op initiatief van de R.K. Handels- reizigersvereeniging „St. Franciscus van Assisië" te Tilburg, hebben de besturen van nevenstaande vereeni gingen met een gezamenlijk ledental van pl.m. 10.000, op heden een groote ledenvergadering belegd, waar in als hoofdredenaar optrad de HoogedelGestr. heer mr. dr. J van Best, uit Eindhoven, lid vandeTweede Kamer der Staten-Generaal, eerelid der Handelsreizigersvereeniging „St. Franciscus van Assisië", te Tilburg ter bespreking van de sociale wetge ving van het afgetreden ministerie en om te protesteeren tegen den laster en smaad, waaraan de Christenen, vooral de Roomsch-Katholieken in den jongsten verkiezingsstrijd hebben blootgestaan. Deze vergadering is be legd als eene hulde aan het afgetre den ministerie in het algemeen en meer in het bijzonder aan Uwe Ex cellentie. Uwe Excellentie van het doel dezer vergadering hiermede in kennis stel lende, brengen wij erkentelijk hulde voor de ongeëvenaarde werkkracht, waarmede ondanks bittere tegenwer king en storm van obstructie, uwe groote sociale wetten tot stand ge bracht en tal van sociale wetsont werpen en maatregelen voorbereid zijn. Wij betreuren, dat het u niet gege ven was uw zegenrijk werk in het belang van land en volk voort te zet ten en wenschen u van harte toe, dat de Almachtige God u gezondheid en kracht blijve geven, om nog vele jaren getuige te zijn van het resultaat van uwen heilzamen arbeid en ver zoeken u deze onze hulde wel te willen aanvaarden als blijk van onze erken telijkheid en ware hoogachting. R. K. Handelsreizigersvereeniging „St. Franciscus van Assisië." Volgen handteekeningen der be sturen van 39 vakvereenigingen. („Maasb.") Gemeenteraad van Zaandam. In den gemeenteraad van Zaandam is Donderdagavond de eindstemming gehouden over de gemeente-begroo ting. Voor de begroofing stemden de 10 soc. dem. leden benevens de kath. wethouder Kamphuys, tegen de overige leden. De post hoofdelijke omslag werd geraamd op f 283.000voor onvoor ziene uitgaven werd uitgetrokken f 28.801.81, waaronder begrepen zijn f21000 voor de in uitzicht gestelde verhoogingen der ambtenaars-salaris sen. De voorzitter lichtte de leden in, dat verhooging van den post hoofde- deiijke omslag tengevolge zal hebben, dat vermoedelijk het vermenigvuldi- gingscijfer yan 1.60 zal moeten ver hoogd tot 1.93, waardoor van de in komens van f 1200—f 4000 zal moeten worden betaald 9.65 pCt., van inko mens daarboven 10.61'/a pCt. en van de allerhoogste inkomens 10.81 pCt. Voor de inkomens beneden f1200 is het verschil niet zoo groot. St.-Nicolaasfeest. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie brengt ter algemeene kennis Bij gelegenheid van het aanstaande Sint-Nicoiaasfeest wordt de vergun ning om meerdere pakketten aan het zelfde adres van slechts een enkele adreskaart te doen vergezeld gaan, voor den tijd van 2 tot 6 December ingetrokken en zal derhalve bij elk gedurende dit tijdvak ter verzending aangeboden pakket een adreskaart behooren te worden gevoegd. Voorts wordt, ter verzekering van een goede overkomst van de pakketten, aanbevolen lo. zorg te dragen voor een doel matige en stevige verpakking van de voorwerpen, in dier voege, dat deze op afdoende wijze legen breken en beschadigen gevrijwaard zijn 2o. zoo mogelijk de adressen op de pakketten te schrijven en, waar oppiakking of aanhechting van een adres onvermijdelijk is, dit zoodanig vast te hechten, dat <voor het ver loren gaan daarvan,tijdens het vervoer, geen vrees behoeft te bestaan 3o. in de parketten een tweede, los adres te sluiten. Ten slotte wordt de aandacht ge vestigd op gelegenheid tot aangifte van waarde van pakketten, hetgeen voor pakketten met kostbaarheden is aan te bevelen en ten gevolge waar van, bij eventueel verloren geraken gedurende het vervoer met de post, het volle bedrag van de aangegeven waarde van de pakketten kan worden vergoed. Onze taal. Het tijdschrift „Neerlandia", dat zoo krachtig op de bres staat waar het betreft het behartigen van onze taal, bevat de volgende poëtische ontboe zeming, welke zeer vele Nederlanders ter harte mogen nemen Wat mengelmoes van talen mag Aan d'Amstel zich vermeien 1 O, Stad, waar 't hart van Holland lag, Waar Vondel zong zijn reien Maison de Dit, Café au Dat Hotel de wat Hollande Maar ben 'k hier in zijn land, zijn stad, Zijn Amsterdam 't is schande. O, Hollandsch, Hollandsch klinkt niet [f'jn 't Moet Fransch of Duitsch of [Engelsch zijn Daarom gebeiteld op je fries Maison de Marchandises En Jozef Levertraan et fils Gemaald op je marquises O-jest, jawohlt en parlevinkt, Roept, keliner, demoiselle Zorgt, dat er vreemde rimram klinkt En aait je chëntéle. Want Hollandsch, Hollandsch klinkt [niet fijn, 't Moet Fransch of Duitsch of [Engelsch zijn. 't Heet Broderie, boulangerie, Lunchroom, costumière, Zum Dit, zum Dat, tapisserie, Carosserie, parterre 't Is special, exquis, solied Dat trekt en 't is probabel, Al ken je je eigen moerstaal niet, Het klinkt toch fashionable, Want Hollandsch, Hollandsch klinkt [niet fijn, 't Moet Fransch of Duitsch of [Engelsch zijn. Liegt eigen vrucht als vreemd ft is naar, Maar geeft een goed recetje, En plakt op eigen werk en waar Een Engelsch etiquetje. Herdoopt in jam je vruchtendril En 't wordt als jam geprezen Dat is het wat dom Holland wil 't Moet uit den vreemde wezen. Want Hollandsch, Hollandsch klinkt [niet fijn, 't Moet Fransch of Duitsch of [Engelsch zijn. Dat krult op spiegelruit en deur Bargoensch uit alle talen Marchand-faiüeur, coiffeur, coupeur, Hier houdt men commensalen Zoo snorkt de poespas huis aan huis, Blageur heb 'k niet gevonden Je bent in eigen huis niet thuis En, Holland, dat is zonde. Weet Hollandsch, Hollandsch klinkt [niet fijn, In ooren, die verbasterd zijn. komt van de nieren, welke onder het smalle gedeelte van den rug zijn ge legen. Doch rugpijn is slechts een der verschijnselen, andere zijn water zuchtige zwellingen, opgeblazen oogen, gezwollen voeten, bezinksel in de urine, pijnlijke loozing, voortduren de aandrang, een onnatuurlijke ver moeidheid, prikkelbaarheid, buiten sporige dorst, rheumatische pijnen in de armen, beenen of heupen, duize ligheid, hoofdpijn. Niet elke,, patiënt heeft al deze verschijnselen, doch iedere lijder heeft er eenige, en de minste nieraandoening is gevaarlijk, want noodlottige ziekten ontstaan door het verwaarloozen van een nierkwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen re gelen de goede werking der urineor- ganen, zij leiden de nieren zachtjes tot gezondheid terug en herstellen haar kracht tot het filtreeren van het bloed en het uitdrijven van het urine zuur en de urinestof, welke de oorzaak vormen van rheumatiek, jicht, nier steen, nierontsteking, enz. Zij zijn het best bekende geneesmiddel tegen blaasaandoeningen, en zij voeren het overtollige water af bij waterzucht. Te Vlissingen verkrijgb. bij A.C.Be niest, Lepelstr. 13. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor éen, of f 10 voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wei gert elke doos die niet voorzien is van nevenstaand han delsmerk. 39 van 25 tot 29 Nov. ONDERTROU WD: P. A. Mentink, jm. 26 j. en B.M. Scheers, jd. 24 j M. Bijlaard, jm. 28 j. en J. van der Weele, jd. 26 j. L. G. van den Broecke, jm. 26 j. en F. Blomaard, jd. 26 j. GETROUWD: J. A. van Helden Tucker, jm. 35 j. en M. B. A. Lokkerbol, jd. 37 j. P. Gabrielse, jm. 33 j. en L. W. Zuidema, jd. 31 j. W. A Gillis sen Verschage, jm. 22 j. en J. Arde- wijn, jd. 20 j. BEVALLEN: E. J. de Mari, geb. van Lint, d. OVERLEDEN: E. J. M. Vérhaeghe, d. 13 d. Voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. A. J. BOOGAERT- van der Poel, betuigen wij onzen hartelijker! dank. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, J. C. BOOGAERT. 's Gravenhage i Oosterland 29 November 1913. Vlissingen Onzen hartelijken dank, voor de vele ons betoonde blijken van deelneming, bij het overlijden van onze geliefde Zuster en Tante, Mejuf. de Wed. A. J. BOOGAERT- van der Poel. Namens de familie, C. VAN DER POEL. Vlissingen, 29 November 1913. SOTeorouro, bij hooge boterprijzen [Kan KI 9almin osei dienst beroijzen. 9almin Doorbakken, koken, braden, Os in de keuken aan te raden. IDanneer KI met 9almin begint, KI spaarzaamheid dan onderoindt. Senige fabrikanten: [H. Schlinck Gie. 'A.-Q., [Hamburg. Senige Omporteurs ooor STïederland: 6. Ostermann Go., Amsterdam. Vraagt Monster en Prospectus van BACULA— GEWEBE, het goedkoopste en soliedste systeem voor Rechte», Kruis» of Gebogen Plafonds. Bekleeding van hout- en ijzer constructiën, vrijstaande muren, vrijdragende plafonds, enz. enz. Vertegenwoordiger van de Duitsche BACULA—Industrie te Mainz a. d. Rh. St. JACOBSTRAAT 16. Telefoon Interc. 117. Algemeene Binnen- en Buitenlandsche Boekhandel, Muziekhandel, Papierhandel, Advertentiebureau. Grootste sortee en andere Lec WOLLEN BEI Ruime keuze Doozen Postpapier en Cartes. De bekende Tegels in Lijst. Prachtig ST. NICOLAAS CADEAU. Zie verder St. Nicolaas Etalage. De aanbiedingen Bolle of Cohen, worden per omgaande geleverd, zon der verhooging van prijs. Ik doe het werk van een dag in een uurtje (Apen- Zeep.) GELDWISSEi Gevestigd te Amsterdam. Verstrekt gelden onder Eerste Hy pothecair verband en geeft 3 7, en 4 pCt. Pandbrieven uit. Nadere informatiën te bekomen bij den Hoofdagent Ge BEKER Jxn. Wat is de geest van onzen tijd Dat is gewis publiciteit, Op elk gebied steeds grooter. Elk publiceert op zijn manier, 't Zij thee of koffie, wijn of bier, En ik doe 't van de boter. 42, 47 en 52 ct. per 5 ons. Haai' de ver pal KINADRUPPELS v nagebootst, om Kina] andere herkomst aan deifl wijzen wij er op, dal zonder tien naam Dr. Hl voorzien van het woortl of anderszins, NIET I afkomstig zijn. Men eiscl Dr. Manning's Ki Alom verkrijgbaar! Wijn! Spuistraat 6. Is voorrs Aanbevelend, n.

Vlissingse Courant | 1913 | | pagina 2