SPORT GEMENGD NIEUWS zou hij wellicht niet eens aanblijven. Inderdaad kost een ambtsvervulling als de zijne geestelijk en fysiek heel wat. En hij wil, natuurlijk in den vollen bloei van zijn burgemeester schap, abdiceeren. Mr. Zimmerman is er niet de persoonlijkheid voor om iets van de verzekerdheid zijner groote kracht prijs te geven. En bovendien wenscht men hem in méér dan éen hoog burgerlijk ambt. In de directie o. a. van een groote levensverzekeringmaatschappij, aan het hoofd van een onzer mach tigste stoomvaart-ondernemingen, en ik meen te weten dat hij daarvan niet afkeerig zou zijn. Nu zal, als een nieuw ministerie aan het bewind komt, ook het hooge ambt van Gouverneur-generaal van Ned-Indië te bezetten komen. Voor dit ambt lijkt mr. Zimmerman geknipt. Hij heeft er alles voorde bekwaam heid, de kracht, geheel de majesteit die bij een landvoogd behoort en die aan een burgemeester in onzen de- mokratischen tijd vaak de allure van autokraat geeft. En hij is van In lisch bloed. Zoodat 't volstrekt niet verwonder lijk zou wezen als we óver twee of drie jaren plannen zagen verschijnen van groote doorbraken, ten behoeve van nieuwe breede zeestraten, dwars door Java of Sumatra. Wordt mr. Zimmerman Gouverneur-generaal, dan komen er in elk geval groote voor stellen. Een nieuwe uitvinding Naar wij vernemen heeft de eerste luitenant A. Kapfein, van de eerste mitrailleurafdeeling, een middel uit gevonden, door welks toepassing de mitrailleur binnen 2 seconden geladen wordtin de prakijk heeft het reeds gunstige resultaten opgeleverd. („Vad.") Leger des Heils. De jaarlijksche Nationale Velddag van het Leger des Heils zal dit jaar plaats hebben op Woensdag 16 Juli a.s. De heer G. Kolff was zoo vrien delijk om (met de welwillende toe stemming van den heer Baron van Boetzelaer van Oosterhout) wederom het schoone lommerrijke landgoed „Nimmerdor" bij Amersfoort voor dezen dag ter beschikking te stellen. Nimmerdor ligt op ongeveer een half uur gaans van Amersfoort, doch de H. S. M., die voor dezen dag bij zondere treinen laat loopen tegen veel verminderd tarief, heeft voor deze extra treinen een halte gemaakt juist vóór den ingang van deze schoone buitenplaats. De Chef van den Staf, Komman- dant Howard en Kommandant What- rnore, Buitenlandsch Secretaris, zul len dien dag de voornaamste samen komsten leiden. Op het terrein zal een reusachtige tent worden geplaatst waarin zit plaatsen worden aangebracht voor 3000 personen. Een groot amphithea- thersgewijs gebouwd platform zal worden opgericht, waarop plaats zal zijn voor ongeveer 500 muzikanten en zangers. Een prachtig muzikaal program zal in den namiddag daar ten gehoore worden gebracht, terwijl tevens door Officieren, werkzaam in het Maat schappelijk Werk, de verschillende takken van dezen arbeid aanschou welijk voorgesteld .zullen worden. Voor dit groote platform zullen dit jaar een extra groot aantal zitplaat sen worden aangebracht. In een goed ingerichte cantine zal voor goede en goedkoope consump tie worden gezorgd, terwijl natuur lijk uitsluitend alkoholvrije dranken verkrijgbaar zullen zijn. Vlissingen25 Juni. Gisterenavond sprak de heer dr. A. van Raalte uit Dordrecht in de zaal van den heer Buning, ter aan beveling van de candidatuur-Van Raalte, terwijl in het badpaviljoen „Wilhelmina" de heer inr. j. A. de Wild een krachtig pleidooi hield voor de candidatuur-Blum. De belangstelling in beide zalen was, den vooravond van een zoo belangrijke herstemming in aanmer king genomen, niet bijzonder groot. De Russische driemastschoeners „Pittan", kapitein Behrsin, komende van Berbice, „Christian Wodeman" kapitein Kallin van Demarara en „Roma", kapitein Kongs van Geor getown, vertrokken resp. den 18 en 23 Mei en 2 Juni allen met een lading greenheartbalken voor de naamlooze venn. houthandel voorheen G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg. De adelborst le klasse der marine reserve U. Udema wordt 1 Juli a.s. alhier geplaatst. Hedenmorgen is de leerling steward S. aan boord van de mailboot „Konin gin Regentes", vermoedelijk doordat hij uitgleed, in het ruim gevallen. Na voorloopig door dr. van Maanen onder zocht te zijn; is hij ter verdere obser vatie naar het St. Joseph Zieken huis overgebracht. Op de aanbeveling voor de be noeming van gemeente-secretaris te Westkapelle zijn geplaatst de heeren B. von Brucken Fock te Middelburg en J. de Vos te Westkapelle. Gisterenavond is een auto welke met verkiezingscirculaires het land was ingereden, door een defect te Vrouwepolder moeten blijven staan. De inzittenden konden dus hun tocht niet voortzetten. Later werd een an dere auto uitgezonden om te onder zoeken waar de automobilisten geble ven waren, omdat men door het lange wegblij /en voor een ongeluk vreesde. Men ontmoette toen een rijtuig, waarin het gezelschap van Vrouwe polder, na zeer groot oponthoud, den tocht kon voortzetten. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg is heden aanbesteed het vernieuwen van eenige deelen van den drijvenden hijschbok en het maken van een re serve drijfkist voor de drijvende aan legplaats in de Oostbuitenhaven te Terneuzen. Raming f 245. Eenig inschrijver de firma W. E. Penny machinefabriek „de IJsel" te Kampen voor f 2395. Door den Commissaris der Konin gin zijn benoemd tot zetters voor 's Rijks directe belastingen in de ge meente Haamstede de heer A. Giljamse, ter vervanging van den heer M. Bak ker, overleden en in de gemeente Biggekerke de heer P. Dekker, ter vervanging van den heer K. Houter man, eveneens overleden. KIRS- EN SCM0LN1EUMS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Tholen ds. G. Lans te St. Annaland. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn, veroordeeld wegens overtr. der Woningwet: C. N. J. de V. M., Vlissingen, tot f 25 b. s. 10 d. h. overtr. HinderwetJ. F. B., Middelburg, tot 2 m. f 10 b. s. 2 m. 10 d. h. overtr. Loterijwet: N. J. van der R., Vlissingen, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.overtr. DrankwetA. Z., Vlissingen, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.het niet voldoen aan een door de politie gegeven bevel J. J. W., Middelburg, tot f 5 b. s. 2 d. h. overtr. ArbeidswetP. S., Vlissingen, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.het geen kennis geven van een gestorven stuk veeP. W., Middelburg, tot f 2 b. s. 2 d. h.het zich zonder ver lof van het terrein van een brand ver wijderen J. de K., Arnemuiden, tot f 2 b. s. 2 d. h.overtr. Vissche- rijwetC. L. H., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.A. de L., Middelburg, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.het rijden op een rijwiel zonder de stuurstang vast te houdenH. A. G. K., Mid delburg, tot f 1 b. s. 1 w. t.het rijden over wandelwegen H. N. S., Middelburg, tot teruggave aan ou ders M. V., Middelburg, tot f 0.50 b. s. 1 w. t.het zich op de bol werken buiten de paden bevinden W. B., Middelburg tot teruggave aan ouders; overtr. art.460 Swb J. Th. M., Vlissingen, tot f 3 b. s. 3 d. h. overtr. regiem, van politie voor ri vieren, kanalen, enz. A. de B. Thz., Ossenisse, tot f 3 b. s. 3 d. h.op verboden tijd een vloermat uitslaan J. H. H., Vlissingen, tot f 2 b. s. 1 d. h.overtr. art. 431 Swb. IJ. de V., Domburg, tot f 3 b. s. 3 d. h. overtr. JachtwetH. P., Aagtekerke, tot f 1 b. s. 1 d. h. H. D., P. D., beiden Koudekerke, L. C., Melis- kerke, P. J., Koudekerke, allen tot f3 b. s. 3 d. h.en voor de laatste ver beurte f 0.20 s. 1 d. h.P. A. B., A. B., beiden Kleverskerke, no. 1 tot f 3 b. s. 3 d. h.no. 2 tot f 2 b. s. 1 w. t.P. S., Oostkapelle, tot f 2 b. s. 2 d. h.overtr. Tramweg reglement W. H., Vlissingen, tot 2 b. s. 1 w. t. C. P. D., Amster dam, tot f 2 b. s. 2 d. h.K. S., Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h.A. C. van S., Goes, tot f 1 b. s. 1 d* h. het fietsen zonder lichtA. C., Vlissingen, A. R., Ovezand, A. L., Nieuwland, 1. B., Souburg, C. de V., D. H., beiden Middelburg, P. W., J. de P., W. G., allen Serooskerke, W. S., Gapinge, allen tot f 2 b. s. 2 d. h.M. P. Souburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.het wateren buiten de bak ken S. J. C., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 w. t. A. G., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.dronkenschapM. F. R., IJ. de B„ W. D., W. dc K„ allen Vlissingen, ieder totf 1 b. s. 1 d. hC. R. J. C. C., beiden Mid delburg, Th. A. B., Domburg, F. H. L., Vlissingen, ieder tot f 2 b. s. 2 d. h., W. P. de B., Middelburg, W. Th., J. P. van H„ B. M. P. C., allen Vlissingen, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h.J. S, C. van S., J. B., allen Middelburg, J. van V., Vlissingen, allen tot f 5 b. s. 3 d. h.C. S., Middelburg, J. G., Vlissingen, ieder tot 1 week hechtenis. Vrijgesproken zijn J. H. van der M., J. F. E. P., beiden Vlissingen, aangeklaagd wegens overtr. der ar beidswet ontslagen van alle rechts vervolging is A. B., Arnemuiden aan geklaagd wegens poütieovertreding. („Midd. Ct.") Boterknoeisr. De boterhandelaar J. W. te Utrecht, werd aldaar met zijn kar door een botervisiteur aangehouden. In de kar bleek zich te bevinden een potje mar garine, waarop „roomboter" was ge stempeld, en waarover een papier was gespannen waarop eveneens het woord „roomboter". Beklaagde zeide voor de Utrechtsche Rechtbank, dat het inderdaad margarine was, maar voor zijn eigen gebruik, niet om klanten te bedriegen. „Zoo, zeide de president, „ga jij dan op margarine, die je zelf gebruikt, om je zeiven te foppen, „roomboter" zetten „Neen", antwoordde beklaagde „maar dit hier was louter toeval." Het O. M. herinnerde er aan, dat de beklaagde reeds terzake van bo- terwetovertreding werd veroordeeld in 1902, 1903, 1908 en 1909. Daarom eischte hij een maand gevangenisstraf. Uitspraak 3 Juli a.s. Zwemmen. De heer J. F. van Lunteren zwom gisteren van Gorkum naai Dordrecht. Hij startte 10.20 uur gisterenmorgen. Volgens per postduif ontvangen bericht had hij, naar het „Vad." meldt, met hinderlijken tegen wind te kampen, waardoor het water ruw was. De temperatuur van het water bedroeg 68 graden Fahrenheit. Te 11.40 vuur bereikte de zwemmer Hardinxveld, 12.20 uur Giessendam, te 1.25 uur passeerde hij het Middel- veer te Sliedrecht en kwam 3.24 uur te Dordrecht aan, het Papendrecht- sche Veer, waar hem door eenige vereerders eén krans werd aangeboden De afstand bedraagt 23 K.M. Het vorige jaar zwom de koene zwemmer van de spoorbrug bij Dordrecht door de Dordtsche Kil naar het Brabantsche Wouw in het Hollandsch Diep. Maandagmorgen vertrok van Nieu- wediep het droogdok „Soerabaja", ge bouwd te Amsterdam voor rekening van het Nederlandsch-lndische gou vernement, bemand met een kapitein- dokmeester en 14 man, voor zijn reis naar Soerabaja, op sleeptouw van de sleepbooten „Atlas" (kapitein J. Bak ker) en „Titan" (kapitein C. Spanjer). Deze booten, die beide reeds belang rijke sleeptochten hebben volbracht, zoowel naar Zuid- als Noord Amerika als naar elders, zijn geheel voor deze lange reis ingericht, zijn beide voor zien van pompen, duikmateriëel en sterke electrische zoeklichten, terwijl de „Atlas" een installatie voor draad- looze telegrafie aan boord heeft. Zoo als bekend behoaren deze sleepboo ten aan de Sleepdienstreederij (directie de heeren B. E. Zur Muhlen en A. J. de Graaf) te Amsterdam, aan wie door den minister van Koloniën dit sleepwerk werd opgedragen. De booten zijn uitgerust met het beste sleepmateriaal, dat ter wereld verkrijgbaar is. Zoo hebben de Ma nilla-sleeptrossen, te New York spe ciaal voor dit doel gemaakt, de ongekende dikte van 17'/s Eng. duim. Elke boot is bovendien voorzien van nog twee van dergelijke kostbare trossen. Het grootsche schouwspel werd door velen gadegeslagen en aan boord van de sleepboot „Hercules" beschik baar gesteld voor genoodigden, werd de sleep uitgeleide gedaan door vele militaire- en burgerautoriteiten. Aan boord van deze boot werd ook door de genoodigden de lunch gebruikt. Daar werden de beste wenschen geuit voor een behouden reis. De heer Inckel wenschte de directie van den sleepdienst Zur Muhlen geluk met het reeds aan vankelijk goed slagen van deze reis, en hij hoopte, dat deze belangrijke sleeptocht voor de reederij een groot succes zou zijn, die zou bijdragen j om den zeer goeden naam van de Hollandsche sleepbootreederijen nog meer te vergrooten. Tenslotte nog eenige bijzonderhe den. Over de reis 9000 Eng. mijl moe ten worden afgelegd. Per dag rekent men 80 mijl te behalen. Kolen worden geladen te Algiers, Malta, Port Saïd, Aden, Colombo en Sabang. Te Aden zal worden ge wacht op het einde van de mousson. Te Rotterdam vervoegde zich in een winkel een jonge Duitsche vrouw, die een bankbiljet van f 100 in betaling gaf. Dit bankbiljet bleek valsch te zijn. De vrouw was echter verdwenen en de politie tracht, met de weinige gegevens waarover zij be schikt, de vrouw op te sporen. Van het vervaardigen van valsch geld wordt verdacht zekere Jansen, die te Rotterdam gewoond heeft en thans verdwenen is. Te Amsterdam is door de politie een hulpbesteller der posterijen ge arresteerd die verdacht wordt brieven te hebben achtergehouden. Bij een huiszoeking in zijn woning werden een vijftigtal poststukken, meest ver- kiezingsgeschriften, gevonden. Zondagnamiddag bevonden zich een 3 tal jongelui van 18 tot 22 jaar in het park van „Sonsbeek" te Arnhem. De jongens hadden te veel sterken drank gebruikt en een hunner wilde zich ferm toonen en zou in den vijver gaan zwemmen. Hij ontdeed zich tot ergenis van het publiek van jas, vest en schoenen en zou in zijn dronken schap nog verder zijn gegaan, indien niet een agent, die met zijn gezin daar ter plaatse wandelde, hem had tegengehouden. De poliiieman, die in burger gekleed was, maakt zich aan het jonge mensch bekend als agent van politie en vroeg hem wat zijn dwaas optreden te beteekenen had. Een vloed van gemeene scheldwoor den aan het adres van den agent volgde, waarop de beschonkene werd vastgepakt ten einde hem te verwij deren. De twee vrienden van den adspirant-zwemmer schoten nu ©ok toe en met hun drieën gingen zij den agent te lijf. Verschillende omstanders verleenden den agent hulp, terwijl heel spoedig assistentie werd verleend door een paar collega's. Het drietal werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Van het gebeurde is proces-verbaal opgemaakt. Een 48jarige schildersknecht te Rotterdam sloeg gisterochtend door kantelen van een vliegende stelling, die uit het raamkozijn van een derde verdieping hing aan de Hoogstraat, op de straat. In zijn val had de man zoodanige kwetsuren bekomen, dat de dood na enkele oogenblikken in trad. Een uur van Amersfoort werd gisteren bij het passeeren van een melkwagen en een auto, een wielrij der door den auto aangereden. De fiets werd geheel vernield en de wielrijder werd bewusteloos en ernstig gewond opgenomen. De drie inzit tenden van den auto keken om, zagen den man liggen maar reden full speed door. Toen de politie te Amersfoort was gewaarschuwd, was de auto Amersfoort reeds gepasseerd. Vermoe delijk was het een auto uit Amsterdam. Om vier uur reden op den Utrecht- schen weg een uur van Amersfoort, twee motorrijders naast elkaar. Bij het passeeren van een troep militairen liepen zij op elkander. Een van hen, uit Zeist afkomstig, werd met hoofd wonden in het Rijks Opvoeding ge sticht binnengebracht. Een schil der J. Willems, te Beugen (N.-B.) krabde een klein puistje aan den neus open, waardoor bloedvergiftiging ont stond. Zondag is hij aan de gevolgen overleden. Te Klein Ulsda kreeg een 14jarig meisje ruzie met een paar kleine broers, terwijl de ouders even naar het land waren. Toen ze terug keerden vonden ze hun dochter ge worgd liggen in de gang. Een ge huwde landbouwer te Alting (gem. Beilen) is bij het op hol slaan van zijn paard onder zijn wagen geraakt, zoo dat hij spoedig overleed. De overle dene laat een vrouw met acht kinderen achter. Het lijk van een man bij Zaltbommel verdronken is door vis- schers met de zegen opgehaald. Gisterenmorgen is op den Groninger straatweg, nabij Leeuwarden, een auto waarin vier leden van het personeel van de Ijs- en Melkpoederfabriek aldaar, in botsing gekomen met een motorwielrijder uit Kollum. Deze wil de een hem voorop rijdende vracht wagen links passeeren, tengevolge waarvan hij op den auto die rechts voor den vrachtwagen had uitgehaald inreed. De wielrijder brak zijn linker been. De auto en het rijwiel kwamen in een vaart terecht, terwijl een vis- scher die op den walkant zat, door den auto in het water werd gedron gen. De visscher kreeg ook kneuzin gen. Beide getroffenen werden naar een ziekenhuis te Leeuwarden ge bracht. Te Vlaardingen geraakte een 12jarige jongen in de haven. De jongen verdween terstond in de diepte. Na eenigen tijd werd hij met een dreg boven gehaald. Echter waren de levensgeesten reeks geweken. Dé in middels verschenen geneesheeren konden slechts den dood constateeren. Onder Lekkum is een 24 jarig man bij het zwemmen verdronken. Onder geleide van marechaus see en rijkspolitie is dezer dagen geboeid naar Oldenzaal overgebracht de beruchte T., verdacht van den roofmoord op de wed. Rakers te Denekamp. In tegenwoordigheid van den rechter-commissaris en den rech ter van instructie werd T. gecon fronteerd met eenige caféhouders, te wier huize T. beweert vertoefd te hebben, 's avonds vóór den nachte lijken moord. Geen enkele dezer caféhouders kon zich de aanwezig heid van T. in hun café op den be- wusten avond herinneren. De be wering van den verdachte, dat men op dien avond juist bezig was ge weest met het ophangen van schil derijen, waar T. bij een hunner zelfs een handje zou geholpen hebben, werd, volgens de „Zw. Ct." beslist ontkend. Het onderzoek duurde eenige uren. Daarna werd T. weer naar Almeloo overgebracht. Natuurlijk waren honderden nieuwsgierigen op de been. De oudste inwoner van Harlingen die in November zijn honderdsten jaardag herdacht, is gisteren overleden. In het Berger bosch, nabij 's Heerenberg, is een jachtopziener door vier personen aangevallen. Na hem mishandeld te hebben, bonden ze hem aan een boom. Eerst na eenige uren werd hij uit zijn benarde positie verlost. De aanranders zijn onbekend. Twee hunner waren gemaskerd, twee als vrouw verkleed. Een bende ellendigen poogde te Brussel sedert een 14 tal dagen jonge meisjes aan te werven om hen naar den vreemde te zenden. Zaterdagavond stapte een politie officier der derde afdeeling in een hotel aan d.' Beure af, waar een lid der bende sedert eenige dagen ver bleef. Deze kerel, bewerend Italiaan te zijn, had er zich onder een val- schen naam doen inschrijven. Hij droeg op zich een geladen Browning doch bezat geen rooden duit. Een medeplichtige, dien de politie aanziet als de overste der bende en wiens aanhouding nabij is, betaalde eiken dag de hotelkosten. De politie-officier kon weldra de identiteit van den zoogenaamden Italiaan vaststellen het is een Parij- zenaar. Hij werd aangehouden en ter beschikking van het parket gesteld. Inlichtingen over hem werden aan de Fransche Veiligheidspolitie gevraagd. De „Imperator", het reuzenschip der Hamburg—Amerikalijn, heeft te New-York niet over gebrek aan be langstelling te klagen. Vrijdag werd het schip bezichtigd door 2000 offi- cieeie personen en Zaterdag door 15000. Zondag kon men het voor f 1.20 bezichtigen, van welke gelegen heid niet minder dan 21000 personen gebruik maakten. De opbrengst is voor liefdadige doeleinden bestemd. Graaf Zeppelin is Maandag aan een ernstig ongeluk ontsnapt, ter wijl hij zich naar het vliegveld van Potsdam begaf, om er de leiding van het luchtschip op zich te nemen. Bij de kruising van twee straten kwam een auto in volle vaart uit een dezer straten bijna in botsing met den huur-auto, waarin graaf Zeppelin ge zeten was. De chauffeur remde ech ter zoo krachtig, dat de auto om zijn eigen as draaide, de trottoir opreed en een vrouw omver wierp, die den arm brak. Graaf Zeppelin bleef on gedeerd, hoewel het slechts aan de tegenwoordigheid van geest van den chauffeur te danken is, dat hij voor een, misschien doodelijk ongeluk ge spaard bleef. Te Vincy-Manoeuvre, niet vei van Parijs, was men bezig met het graven van een put, toen Maandag avond om halfzeven deze instortte en de grondwerker Paul Bayet bedolven werd. Onmiddellijk wendde men pogingen aan om den man te redden, die weldra krachtig ondersteund wer den door een afdeeling genie-soldaten, onder bevel van een luitenant uit Versailles gekomen. Arbeiders en soldaten werkten moedig voort, maar Donderdagavond had een nieuwe in storting plaats. Ofschoon men meen de, dat de man daar beneden nu wel dood zou zijn, werkte men toch on verpoosd verder, om hem te bereiken. Uit voorzorg, tegen nieuwe instor tingen, had men de gravers aan staal draden vastgemaakt, om hen te kun nen optrekken, zoodra er iets mocht gebeuren. Vrijdagmorgen om half- twaalf bereikte men den bedolvene en van den bodem van den put klonk

Vlissingse Courant | 1913 | | pagina 10