EKE m E. :s. Maandag 31 Maart 51e Jaargang. 1913 ose. staal ne Markt. orks. BINNENLAND FEUILLETON SPORT VLISSINGSCHE COURANT kind \L(m- resul- et aan 9 BEN. takje van ;ht op 6 roef pakje indacht. smiddelen, nonatine noede of gelijks van derzoeken. egel voor, om vol- elijke om- dere flesch ieneesheer, eregeld bij 'oelen zich frisch :ft opée' E richt de ergebogen. IATINE, Iddeltjes JATINE- egen post- ienezlné i ien onder- [ewenschte Prijs per drie maanden 1.30. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij de Uitgevers Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. ADVERTENT1ËNvan 1—4 regels 0.40. Voor eikeregel meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts twee maal berekend. Groote letters en clichés naar plaatsruimte. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- en Feestdagen. TELEFOONNUMMER lp. ftbonnemenis-ftduertentiën op zeer uoordeelige voorwaarden. Kamerverkiezingen 1913. In een vergadering van de centrale .„ti-rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Schiedam werd, naar de Rott." meldt, ten aanzien van de eerstvolgende Kamerverkiezingen de volgende motie aangenomen: Qe centrale anti rev. kiesvereeni- Jg „Nederland en Oranje" te Schie dam haar groote ingenomenheid uit- sprekead met het concept-program van actie; kennis nemende van de agenda (0or de te houden deputatenvergade- (j,ig, inzonderheid van punt 6 Dpg altijd onder den invloed van dp verkiezing in 1907 van een lid der Tweede Kamer eq van het toen ingenomen standpunt van het centraal Comité, dat verklaarde, dat de chris- lelijk-historischen op grond van de Iniidamenteele beginselen van samen ging recht twdden op den open gevallen zetel overtuigende, dat toen reeds ernstig in twijfel kon worden getrokken, of de christelijk-historische partij dat fundamenteel beginsel ook beleed gezien, dat sinds in Ede en Ommen dat beginsel door die partij niet is gehandhaafd spreekt den wensch uit, dat het centraal Comité zoodanig aecoord treft, dat Ede en Ommen terug komen aan de anti-rev. partij, en het daar door den antirevolutionairen in het district Schiedam mogelijk gemaakt worde, den eventueelen candidaat der christelijk-historischen te steunen." in een vergadering der R. K. cen- trale kiesvereeniging voor de Tweede Ksmer in het district Alkmaar js met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen, gesteld door de afdeeling Heilo „De bond van R. K- kiesvereni gingen in Nederland, overwegende, dat in den middenstand en den lqnd- bouwstand talrijke misstanden voor komen die ten deele alleen door wettelijke regeling kunnen verdwijnen, spreekt de noodzakelijkheid uit dat na afdoening der reeds ingediende sociale wetsontwerpen deze misstan den uit den weg worden geruimd sn verzoekt daarom de katholieke Kamerfractie dringend het program van actie voor 1913/17 aan te vullen met bepalingen die betrekking hebben op de sociale wetgeving van midden- siand en landbouwstand. Deze motie zal ter behandeling worden opgezonden naar de verga dering die 24 April te Utrecht door den Alg. Bond van R. K. Kiesver enigingen zal gehouden worden." Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij de 3e brigade, tot commandant kolo- pt Slot Nortlimiiister en zijn laatste Grafelijke bewoners. 0- ,„.Zei je 't haar dadelijk wel Waar I wanneer ,«ln den winkel, vanmiddag. Gra- j"» Norton kwam om handschoenen koopen. A propos, u vergat ze te nemen. Ik zal zoo vrij zijn u e. 'e zenden. Mag ik u nu onze '"ndin voorstellen Mevrouw de pin Norton tot Northminster «a Seton Beide dames maakten een buiging j. 0r elkaar en reikten elkaar vluch- 8 de hand. Bertha zag een meisje J'.zich van omstreeks drie en ...'"Dg jaar, tamelijk groot van ge- en met een onbeteekenend iJ'jk. Haar gelaat maakte echter 1 11 innemenden indruk, dat Bertha nel P. P. C. Collette, commandant van het 3e reg. infanterie tot majoor kapitein A. Hogervorst, adjudant van het 5e reg. infanterie bij het 3e re giment tot commandant van het korps luit. kol. P. A. T. Zanino, van het 3e reg. infanterie tot majoor kapitein K. E. M. Vogel, van het le reg. in fanterie, belast met bevel over het 6e landweerdistricttot kapitein le lui tenants C. W. van Ginkel en A. C. Breebaart, beiden van het 6e reg. infanterie P. Velbeda, adjudant bij het 8ste reg. infanterie O. Boomsma, van het instructie bataljon, R. B. van Wulfften Palthe van het 8e reg. in fanterie bij het 14e regiment tot comman dant de luitenant-kolonel W- H. van Wiefingben Bprski van het 3e regi ment infanterietot majoor kapitein C. W. J. Rink van het 2e reg. infan terie. Nog zijn benoemd bij het 4e reg. inf. tot kapitein de eerste luitenant J. A- Maas van het 3e reg, inf. en hij de Xle brigade tot majoor de kapitein J. M. C. Vermande van het 3e reg. inf. en is overgeplaatst bij den gene- ralen staf de kapitein P. J. van Mun- nekrede van het 3e reg. int. Verder is met ingang van 1 April aan den majoor W. Abresch, van het 9de, en aan dpn kapitein A. A. Vers feit, van het 4de reg. inf., alsmede aan de kapiteins H. J. L- Muskeyn, comm. in het 39e en R. A. F. Boffer, commandant in het 4§e landweerdi strict, op hunne aanvrage, onder toe kenning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend het bedrag van het pensioen vastge steld resp. f2000, f 1562, f 262,5 en f1532; met ingang van 1 April 1913 benoemd bij het res.-personeel der landmacht, bij de inf., bij het 9e reg. tot res. majoor, de majoor Abresch, voornoemdbij de inf. der landweer tot res.-maj. ondersch. commandant in het 39e en iif lift 46e landweër- distf., de kapiteins Muskeyn en Botter, beiden voornoemd tot res.-kapitein, met bestemming voor de betrekking van compagniescommandant in het 31 landweeidistr., de kapitein Verstelt, voornoemd. Vredespaleis, De Algemeene Nederlandsche Bond „Vrede door Recht" heeft aan het bestuur der Carnegie Stichting voor het Vredespaleis aangeboden een mar meren buste van Hugo de Groot. Dit geschenk, dat den grondlegger van het moderne volkerenrecht de eerste plaats zal geven in de rij der bustes, dje ongetwijfeld de hal van het Vre despaleis eenmaal zullen versieren, is door het bestuur der Carnegie- stichting met groote ingenomenheid aanvaard geworden. De vervaardiging van bedoelde haar tereeht voor een meer gevaar lijke mededingster hield, dan wan neer zij een regelmatig schoon ge laat had gehad. Spoedig den toestand overziende, wilde Stella dadelijk weer heengaan, „Tante Rosalie wacht op me," zei ze „en Beatrice heeft me zeker veel te vragen, Neen, Charles, blijf maar hier! Ik heb je niet noodig!" „Denk je, dat ik je alleen zal la ten gaan Ik zie niet in, waarom je zoo'n haast maakt, maar als je weg moet „Ik moet gauw naar huis en je hin dert me maar om vlug voort te ko men. Als ik alleen ga, heb ik de helft van den tijd noodig!" Zij wisselden een blik van ver standhouding, die Bertha niet ont ging en haar hinderde. Toen fluis terde hij het meisje iets in het oor, waarop zij lachte en een kleur kreeg, doch zij had nu niets meer in te brengen tegen zijn geleide. „Vaarwel, mevrouw de gravin sprak ze en reikte Bertha tot af scheid de hand. Lachend en scliertr send verlieten de twee de kamer. „Is ze niet lief?" vroeg Beatrice buste, die waarschijnlijk bij de ope ning van het Vredespaleis reeds ge plaatst zal zijn, is door het hoofdbe stuur opgedragen aan mejuffrouw Eva van Dantzia. Vacant'ekampen Volksweerbaarheid. Door het hoofdbestuur der Vereen. Volksweerbaarheid is besloten, ook dit jaar een kamp te doen betrekken en het deelnemen daaraan open te stellen voor jongelieden van minstens vijftien jarigen leeftijd. Het kamp zal evenals het vorig jaar worden gehou den op een heivlakte op de Veluwe, aan den weg tusschen Harderwijk en het Uddelermeer, tien minuten van het station te Harderwijk, en van 25 Juli tot 7 Augustus duren. Het voor kamp begint 22 Juli, het nakamp duurt tot 8 of 9 Augustus. Die zich voor een of beide beschikbaar wil stellen geve dit op. De plaats, waar gekampeerd wordt is omgeven door prachtige dennebos- sclien, Nortonpompen geven over vloedig en het meest zuivere water, de Zuiderzee is dichtbij, over een groote uitgestrektheid ondiep en dus een veilige badgelegenheid. Een ruime, door gas verlichte eetzaal, des avonds tevens lees-, en ontspanningszaal, en waarin een piano wordt geplaatst, is reeds gebouwd, Als leiders zullen weder optreden heeien van lager- en middelbaar onderwijs, die hun hulp belangloos verkenen. Het geheel is een schoone gelegenheid tot het ver blijven gedurende ruim twee weken op de heide ter bevordering der lichamelijke (mtwikkelini1; en geeste lijke afwisseling na langdurigen ar beid. Het werkprogram zal bestaan uit: gymnastiek en openluchtspel, af gewisseld door wandel- en rijwiel- tochten. Zij, die zicb wenaehen aan te slui ten, kunnen inlichtingen en gedrukte formulieren bekomen bij den heer W. Speerstra, 2e Const. Huygenstraat 67, te Amsterdam. Pensioenbijslag, Zooals vroeger werd medegedeeld, werd in het einde derjanuari-maand aan H. M, de Koningin een do»r 375 weduwen van overleden officieren der landmacht geteekend verzoekschrift aangeboden, waarin de hulp van H. M. werd ingeroepen, om, ware het mogelijk, een pensioensverhooging van f 100 per jaar te verkrijgen. Dd. 18 Maart jl. werd daarop namens H. M. door den minister van oorlog een beschikking genomen. Daarin wordt o. a. het volgende aangetroffen „dat voorloopig niet tot verhooging van de pensioenen kan worden over gegaan, doch dat te rekenen van 1 Jan, 1913 aan de luitenants-en kapi teins-weduwen, voor zoover zij niet in het genot van rijkspensioen zijn dadelijk. „En Charles is haar zoo dankbaar. Sedert zij ons ter zijde staat, gaat alles veel gemakkelijker en prettiger, zoodat wij ons'zeer goed kunnnen schikken." „Dus, je bent gelukkig?" vroeg Bertha, om maar iets te zeggen. „Volmaakt gelukkig," antwoordde Beatrice. „Ja, nu ik jou weer heb, ontbreekt me niets, niemendal. Ik verlangde naar jeHet is een eeu wigheid dat we mekaar niet gezien hebben, ik maakte me bezorgd over jeIk hoorde van zijn dood arme graaf Victor „Van wien hoorde je het?" „Van kapitein Hammond Je her innert je Hammond nog wel|?" vroeg Beatrice kleurende „1 lij schreef het ons en Zij bleef steken. „Zeg op 1 Wat schreef hij verder drong Bertha. „Dat er onmiddellijk na het huwelijk een scheiding volgde.Natuurlijk wilden wij het niet gelooven." „En toch is het de waarheid 1" ver klaarde Bertha zacht. Beatrice keek haat met groote oo- gen aan. „Is het de waarheid, Bertha? Is gesteld, tijdelijk een bijslag, resp. van f 130 en'f30 p. j. zal worden verleend". Bevorderingsvoorschrift. Voor het leger is vastgesteld een „Bevorderingsvoorschrift" dat, onder gelijktijdige intrekking van het thans bestaande „Voorschrift Eischen van Geschiktheid", op 1 April a. in werking zal tredeq. Het is de bedoeling de bevorderingen die het gevolg zullen zijn van de voorgenomen reorganisatie reeds vol gens de bepalingen van het „Bevor deringsvoorschrift" te doen plaats hebben. Op grond van dat voorschrift zullen door de Inspecteurs der Wapens worden aangelegd voor eiken rang een ranglijst over het geheele wapen, samengesteld naar anciënniteit. Voor sergeant-majoor (adjudant-onderoffi cier) -administrateur en -instructeur worden afzonderlijke lijsten aange houden, waarbij de mogelijkheid be staat, dat een onderofficier op beide lijsten tegelijk voorkomt. In het overgangstijdperk zullen de bij de korpsen bestaande ranglijsten woruen gehandhaafd, tot deze zijn uitgeput. De bevordering, eventueel met overplaatsing, tot de hoogere onder officiersrangen geschiedt voortaan door den Inspecteur van het Wapen. D8 Staatsspoor. Zooals wellicht bekend is, zal het dit jaar 50 jaar geleden zijn dat de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen werd opgericht en de exploitatie der toen gedeeltelijk nog in aanleg zijnde spoorwegen bego.n. Wij vernemen, zegt het „N. v. h. N." en het blad maakt er met eenig voorbehoud melding van dat, ter herdenking van dat feest, de Maatsch. besloot het personeel, dat 40 dienst jaren heeft of meer, dat nog niet den 65 jarigen leeftijd bereikte, indien het daarvoor in aanmerking wenscht te komen, met vol pensioen, 2/s der be zoldiging, te ontslaan. Blijkens een van den consul-gene raal van Griekenland hier te lande ont vangen mededeeling, zal op Woens dag 2 April (den dag van de begra fenis van den koning van Grieken land) in de Russische kapel in de Bazantstraat te 's Gravenhage een requiem-mis worden oogedragen voor de zielerust van koning George. De mis zal te 11 uur 's voormiddags aanvangen en het requiem te kwart voor twaalf. Tot bijwoning zijn o.m. genoodigd de Grieksche consuls met hunne dames. Winkelsluiting. In een adres van de afd. 's Gra- het mogelijk? Scheidde je op den huwelijksdag Die vraag greep Bertha in de ziel, maar ze bleef uiterlijk kalm en antwoordde met een zucht „Ja, op den huwelijksdag scheid den wij om eerst door den dood weer vereenigd te worden. Ik zal je alles vertellen, maar vandaag niet. Er zijn twee jaren over heengegaan, maar ik kan er nooit over spreken zonder mezelven verwijten te doen. Ik dank God, dat wij in vrede van elkaar gescheiden zijn, maar ik zal het mezelven nooit kunnen vergeven Er volgde een lange, pijnlijke stilte. „Sedert wanneer ben je in New- York?" vroeg Beatrice eindelijk, en dit bracht het gesprek weer op gang. Bertha vertelde van haar rusteloos heid sedert den dood van haar echt genoot, van haar bezoek aan haar vader, van haar verlangen om'hier in New-York iets te vernemen omtrent oom en tante Stuart en van haar toe vallige ontmoeting met Charles. „Hij zal wel verwonderd geweest zijn, toen hij je daar zoo onverwacht voor zijn oogen zag staan 1" venhage van den Alg. Ned. Bond van handels- en kantoorbedienden aan den gemeenteraad te 's Gravenhage, in zake winkelsluiting, wordt medege deeld, dat uit een door die afd. in gesteld onderzoek blijkt dat het slui tingsuur van de meeste winkels en magazijnen te dier stede eerst zeer iaat in den avond valt. Hieruit blijkt volgens adressante opnieuw dat eene verordening als door haar verzocht te 's Gravenhage dringend noodzakelijk is, waarom zij nu den raad verzoekt het door haar in April 1912 ingediend adres spoedig in behandeling te doen nemen. De afdeeling Amsterdam van den Bond van Ned. Onderwijzers heeft voor de tweede maal een bedrag van f 100 uitgetrokken tot steun van de uitgesloten sigarenmakers. Tevens besloot de afdeeling mede te doen aan de Meibeweging uit gaande van den Bestuurdersbond en de S. D. A. P. VOETBAL. Zuidelijke 2e klasse A. Vlissingen „E. M. M."—„N. A. C." 21. Stand bij de rust: 0—1. Eindelijk dan toch had bovenge noemde ontmoeting, de laatste com petitiewedstrijd der roodwitten voor dit seizoen, op het „E.M.M."-terrein alhier plaats. Uitgelokt door het prach tige voorjaarsweer hadden zich ver- sche'denf honderden toeschouwers langs de lijnen geschaard, terwijl nog meer menschen van af den Koude- kerkschen weg de zeer spannende ontmoeting volgden. Om half 3 stel den de twee elftallen zich zonder een enkelen invaller op, wel een bewijs, dat beide tegenstanders al het moge lijke in het werk zouden stellen, om de kostbare punten te veroveren. Vooral de Brabanders pakten oogen- blikkelijk vurig aan, terwijl er over het spel der Zeeuwen een waas van laks- en lauwheid gespreid lag. Daardoor naderden de gasten telkens gevaarlijk dicht het Vlissingsche doel eenige mooie schoten scheerden ra kelings langs en over het „E.M.M. heiligdom. Toen kregen we een periode van overwicht der gastheeren te aan schouwen drie achtereenvolgende malen bracht hun linksbuiten den bal tot vlak bij het „N.A.C/'doel. Daarin stond evenwel de beste doelman onzer afdeeling, die eenige keeren een paar mooie, harde schoten op prach tige wijze stopte en den bal weer ver het veld intrapte. Ook de beide Breda'sche achterspelers wisten verschillende malen door stevig verdedigen het spel te verplaatsen, zoodat in het laatste gedeelte der „Volstrekt nietzeide Bertha. „Hij wist, dat ik hier was. Hij had het in de vreemdelingenlijst gezien." „En hij heeft er ons niets van ge zegd Dat is afschuwelijkriep Bea trice verontwaardigd. „Ik geloof niet, dat hem daarover een verwijt kan gedaan worden," meende Bertha. „Ik moest oogsten wat ik gezaaid heb. Niet alle men schen zijn in hun liefde zoo onbaat zuchtig als jijMaar jij bent ten minste gelukkig, niet waar, Beatrice Is kapitein Hammond daar ook niet een beetje de oorzaak van?" Beatrice kleurde. „Nu, ja, waarom zou ik het ver zwijgen Met Kerstmis gaan wij trouwen „Beatrice „Hij deed reeds aanzoek, voor het ongeluk ons trot. Toen kon er natuurlijk geen sprake van zijn. Maar nu zijn de omstandigheden verbeterd en de zijne ook!" (Wordt vervtlgd.)

Vlissingse Courant | 1913 | | pagina 1