RONA I ÏNDE Dinsdag 11 Maarf jonjen Van houten's Cacao 51 e Jaargang. 1913. ■OSE i (tins. I IT IS. ATIS. rorks. MODEBLAD, jlaauwT d-Amsrika-Liin binnenland FEUILLETON mag in geen huisgezin ontbreken. DE VOLKSDRANK No, i>0 «l VLISSIINGSCHE COURANT ïogen de vol- bneesheer en wordt jtweik de achten J,egen om 3ij iedere j;eteekend dchtscon- ns maan- andere |ch geen 1ST. Zij ons om 'erkdagen tO-1 uur. .poShekers e fabriek nderz icht, enezing :h reeds geabon goedkoope en Mode-Tijdschriil fu0.65 per drie •anco per post) lering ondervindt odeblad onder ns de fraaie, en toiletten, daarin om den rijkdom andwerken. nieuwe kwartaal JWE MODE bevaiten een uit- nblad en een ru- digbeden," veelal eerdere malen zal op de voorpagina $uren zijn uil- uitnemendheld en uiterst goed- venschen, kunnen Uitgevers van de OURANT" abon- P. DE VISSER, 72. .BURG, n VRIJDAO van jrpark 14, (boven) xEVING. maarden Maad, Amerika wil den in hun eigen „ten einde t£' omen", nu reeds bespreken bij de Telefoon Prijs per drie maanden 1.30. Franco per post 1.S0. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij de Uitgevers Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58-, ADVERTENTIËNvan 1—4 regels 0.40. Voor elke regel meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Groote letters en clichés naar plaatsruimte. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- en Feestdagen. TELEFOONNUMMER 10. Het ministerie van Defensie. Naar aanleiding van het ook door ons aan het „Hbld." ontleende bericht over het ministerie van defensie schrijft „de Ned." Uit de beste bron kunnen wij mededeelen, dat 'het „Hbld." onjuist is ingelicht. De oor zaken, die tengevolge zouden hebben, dat de uitvoering van het Kon. besluit stagneerde, zijn gansch andere. De vereeniging van beide departementen toch vergt de wettelijke sanctie van eenige, daarbij betrokken voorstellen, die langs den gewonen parlementairen weg moeten worden behandeld. Nu zijn die voorstellen (waartoe bv. ook behoort de titulatuur van den minister) bij den Raad van State ingediend, doch verder is de behandeling nog niet gevorderd. Is het Voorloopig Verslag gereed, dan zal de Regeering spoedig de Memorie van Antwoord indienen dan volgt nog de behande ling in de Staten-Generaal, en daarna pas kan de algemeene maatregel van bestuur worden uitgevoerd. Dit alleen kan oorzaak worden, dat de vereeniging der departementen nog eenigen tijd toeft. Er is aan de zijde der regeering alle bereidwilligheid tot voortvaren, maar de parlementaire molen maalt nu eenmaal langzaam." Promotie bij de infanterie Met ingang van 1 April aanstaande worden belastde luit.-koi. J. M. F. Latour met het commando van het ie regiment inf.de luit.kol. J. v. Delft met het commando van het 22e; de luit.-koi. J. L. H. Habbema met het commando van het regiment grena diers, de luit.-koi, D. W. de Jager met het commando van het 5ede luit.-koi. G. J. van de Pol met het commando van het He; de luit.-koi. H. J. Ztileweij met het commancjo van het 16ede luit.-koi. F. J. A. H. Hendriksz met het commando van het 15ede luit.-koi. P. A. T. Zanino met het commando van het 3ede luit.-koi. W. D. A. Ophorst met het commando van het 21e; de luit.-koi. jhr. L. M. A. van Schmid met het commando van het regiment jagers de luit.-koi. D. M. E. de Ridder met het commando van het 8e de luit.- koi. J. A. J. Smit met het commando van het 12e; de luit.-koi. F. Stellen- boom met het commando van het 18e; de luit.kol. J. W. van Alphen met het commando van het 13e de luit.-koi. W. F. Hartman met het com mando van het 17e; de luit.-koi. W. L. Overduyn met het commando van het 4ede luit.-koi. J. G. Kist met het commando van het 19e de luit. kol. J. C. H. Verschoor met het com mando van het 7ede luit.-koi. H. C. A. de Blok met het commando van het 9ede luit.-koi. H. B. Pot- Het Slot Nortliminster en zijn laatste Grafelijke bewoners. 0 79.) De lucht was koud, de wind blies scherp uit het noorden, maar de re gen had opgehouden. Juist toen zij he poort uitging, sloeg het zeven uur. Nog eenmaal kéék zij om naar he vensters van lady Cariey. „Vaar wel," fluisterden haar bleeke lippen, •vaarwelToen zette zij haar weg voorten verdween in de nevelen van h'en herfstmorgen Daar viel een verwelkt blad van een boom, de wind voerde het weg ln tien nevel. Waarheen Waarheen verdwaalden deze twee, dat verwelkte blad en dat "beklagenswaardige, kouwelijke wezen. XXXiV. Dg een schoonen zomermiddag ftbonnements-flduertentiën op zeer uoordeelige voorwaarden. hoff met het commando van het 6e; de luit.-koi. A. J. Schotman met het commando van het 20e. Met specialen dienst worden belast de luitenant kolonels W. S. N. van Bockom Maas, H. Spanjaerds Speek man jhr. H. M. van der Goes, terwijl met een landweer-commando zullen worden belast de luit.-kolonels W. F. Johannes, D. AAakkink, H. G. Frae- ser, J. van Toorenenbergen, G. Snel len, L. E. Hinrichs. Tot majoor worden bevorderd de kapiteins H. W. L. Hofdijk bij het regiment jagers, W. Weennik bij het 3e, H. Berenschot bij het 3e, J. H. A. Mijsberg bij het 10e, M. D. A. Forkes Wels bij de jagersK. G. Ubbens bij het 5e, I. H. Boeije bij het 5eF. L. van der Hoff bij het He, G. C. A. Fabius bij het 18e W. F. de Reede bij het 5e J. P. A. van Weezen bij het 10e; J. de Visser bij het 13e T. F. J. Muller Massis bij de grenadiers T. J. Hallegraef bij het 22e jhr. B. H. S. G. Six bij het 20e H. P. J. M. Bakker bij het 15e; J. van der Scheer bij het 4e K. E. M. Vogel bij het 3e C. W. J. Rink bij het 14eC. P. Goffin van der Star bij het 6e; E. G. J. Bueninck bij den staf van den inspecteurH. L. G. Donleben bij het 13e; D. J. A. van der Kroon bij liet 6eJ. M. C. Ver mande bij het lie; G. J. Blom bij het 2ejhr. H. W. Storm van 's Gra- venzande bij het 8eW. L. F. C. Ridder van Rappard bij het 8eW. H. C. Baellaard bij het 6e H. M. J. Sark bij het 12e A. Ilogervorst bij het 3eA. S. de Jongh bij het 9e G. H. C. Cramer bij het 7eJ. L. van der Moer bij het 21e; P. J. A. Vintges bij het 23e D. Overdiep bij het 17e en F. C. K. Haaiebos bij het ie regiment infanterie. („N. R. Ct."J Prof E. H van Leeuwan f in den ouderdom van bijna 80 jaren is in het Haarlemsche Diaconessenhuis overleden dr. Van Leeuwen, oud professor in de theologie te Utrecht. De oud-hoogleeraar was laatstelijk woonachtig te Bloemendaal. Dr. Everardus Hendrikus van Leeu wen werd in 1833 geboren te Zalt- Bommel. Hij promoveerde in 1859 tot doctor in de godgeleerdheid te Utrecht. Achtereenvolgens was hij predikant te Vreeland, Vlissingen, Viaardingen en Zutphen, waarna hij in 1886 be noemd werd tot hoogleeraar aah de Universiteit te Utrecht vanwege de Ned. Herv. Kerk. Zijn voornaamste werken zijn „De eed en dê moderne Staat" „Beschou wingen over art. 168 der Grondwet" „De Staat in het licht des Christen- doms" „Bijbelsch Realisme"„Pro legomena van Bijbelsche Godsgeleerd heid" „De leer aangaande God" zaten twee jongedames met een boek in de hand aan een venster, dat uitzicht op een der drukste straten van Lon den gaf en keken onverschillig naar de voorbijgangers. Van buiten had dat huis een vuil, ouderwetsch, on vriendelijk voorkomen, dat een scher pe tegenstelling vormde met de pracht en weelde, die daar binnen te vin den was. Het vertrek, dat wij bin nentreden, is smaakvol ingericht met kostbare meubelen en tapijten, met bloemen en schilderstukken. Beide dames waren in wandeltoilet. De eene was barones Leonore Draxel, de andere miss Howard, een meisje, dat weldra in de gezelschappen zou worden binnengeleid. „Waar Portia toch blijftriep ba rones Leonore. „Wij hadden reeds een half uur op weg moeten zijn Miss Howard keek op van haar modejournaal en liet haar blik door het venster over de voorbijgangers weiden en antwoordde „Wees niet zoo ongeduldig, lieve Daar komt tante Portia Een oogenbiik later gingen de vleugeldeuren open en trad lady Por tia binnen. Zij was even mager als „De parousieverwachting in het Nieuwe Testament." Militaire muziek. De minister van oorlog heeft als zijn wensch te kennen gegeven, dat voortaan eenmaal per 1 week, alle compagniën ter standplaats van de regiments-commandanten aanwezig, met de brigademuziek gezamenlijk zuilen uitrukken onder bevel van den commandeerenden officier en wel tot het maken van een marsch van plm. 1 uur, gedeeltelijk door de stad, zoodra behoorlijk wordt gemarcheerd. Daartoe kan worden gemarcheerd naar een bepaald punt, w.nwaar de troep voor de oefeningen uiteengaat, of wei er kan na de oefening op een bepaald punt worden verzameld en vandaar gezamenlijk naar de kazerne terugge- marcheerd worden. Openbare Leeszaal. De vereeniging „Openbare leeszaal en bibliotheek" hield gisterenavond in het lokaal der vereeniging een aige- meene vergadering onder voorzitter schap van den heer H. C. Hogerzeii, die zeide dat het bestuur het goed heeft gedacht deze vergadering in de leeszaal te houden. Het verheugde hem dat zoo velen deze vergadering bij woonden. Het deed hem genoegen datzoovelen gebruik maken van de leeszaalwij kunnen tot nog toe tevreden zijn. Toch zou hij gaarne zien dat de arbeiders wat meer van de leeszaal gebruik maakten. Hij gaf toe dat het voor velen wel een bezwaar is na afloop der werkzaamheden de leeszaal te bezoe ken, doch.hij hoopte dat voortaan ook buiten de Zaterdagavond vele arbei ders in de leeszaal zullen worden opgemerkt. De voorzitter maakte verder met haar zuster en had hetzelfde vlas blonde haar, hetzelfde klearlooze ge laat. iets in haar voorkomen wekte de belangstelling der beide jonge dames. „Lore," riep ze, wie denk je, dat ik ontmoet heb Dat kan je niet raden „Dan was het verstandig, als je het ons dadelijk maar zei, dan stap pen wij dadelijk op," antwoordde Leonore in slechte luim. Lady Portia sloeg daar geen acht op. Nu luister dan en sta verbaasd," zei ze. „Ik zag.... graaf Victor Nor ton „Portia „Ik wist wel, dat je verbaasd zou staan. Ik zag graaf Norton, heel toe vallig zag ik hem bij den ingang van het hotel „Fentmi." In het eerste oogenbiik durfde ik mijn oogen niet vertrouwen, ik moest tweemaal kij ken om me te overtuigen, dat ik me niet vergiste. Hij is nog slechts een schaduw van vroeger. Hij is in tien maanden wel tien jaren verouderd. Je vond hem altijd mooi, Lore, maar je moest hem nu zien. De oogen liggen diep in hun kassen en zijn trekken staan ziekelijk. Sedert zijn genoegen melding van het geregeld toenemen van het aantal leden en dat velen boeken in bruikleen aan de lees zaal hebben afgestaan en bestaat het voornemen nadat deze boeken zijn ingebonden, de bibliotheek te Openen. Vervolgens werd door den secretaris, den heer J. C. Heine, het jaarverslag uitgebracht, waarin de werkzaamheden aan de oprichting van de leeszaal voorafgegaan, in den breede worden uiteengezet. Daar wij hiervan geregeld melding hebben gemaakt, kunnen wij met dit kort resumé van dit jaarver slag volstaan. Uit het verslag stippen wij nog aan dat in de eerste 6 weken van de op richting de leeszaal door ongeveer 1700 personen werd bezocht. Het verslag werd goedgekeurd, waarna door den secretaris de notulen van de vorige vergadering werden gelezen en deze werden goedgekeurd. Door den penningmeester, den heer D. L. H. van Raalte, werd vervolgens het financieel verslag uitgebracht, waaruit blijkt dat de inkomsten over 1912 hebben bedragen f 459,75 en de uitgaven f 64.32. De oprichtingskosten hebben be dragen f 1228.78. De begrooting voor 1913 toont een bedrag van f 1895.43 aan inkomsten, w. o, contributies f 600, sudsidie van de gemeente en het rijk ieder f 450. De uitgaven zijn geraamd op f 2695,43, zoodat er een tekort is van f800. De voorzitter zeide dat het bestuur thans voorstelt ter dekking van dit nadeeiig saido een rentelóoze geld- leening aan te gaan van f 800, waar van elk jaar f50 zullen worden af gelost. Teneinde deelneming aan deze leening gemakkelijk te maken zullen de aandeelen gesteld worden op f 10. Een der leden vroeg of deze som huwelijk is hij dezelfde niet meer Ik geloof, dat dit zijn ongeluk is." „Ieder moet de gevolgen van zijn daden dragen," sprak Leonore koel. „Ik heb geen medelijden met hem," en haar hoekige trekken weiden nog scherper. Gravin Portia knoopte langzaam, de linten van haar hoed samen en lachte boosaardig. „Ik denk toch, dat je nog wel een woord van medelijden voor hem zou hebben, als je hem zag," zei ze. „Maar laten wij daarover zwijgen en liever naar het modemagazijn van mevrouw Morabeau gaanhet is meer dan tijd." Weinige oogenblikken later rolde het rijtuig der gravin met de drie dames weg. „Wat heb je met graaf Norton ge praat, Portia?" vroeg Leonore nu wat lager van toon. „Wat heeft hij je gezegd?" „O, weinig, heel weinigIk voor mij deel de algemeene opinie, dat hij zwak van hoofd is. Op mijn deel nemende vragen naar zijn iang weg blijven en wat hij al dien fijn gedaan had, antwoordde hijIk heb niets desnoods in termijnen per kwartaal kan worden betaald, omdat daardoor het nemen van aandeelen voor velen gemakkelijker wordt gemaakt. Hiertegen bleek geen bezwaar te bestaan. Het voorstel van het bestuur werd daarna goedgekeurd en werd door den voorzitter nog opgemerkt dat ook vereenigingen een of meer aan deelen kunnen nemen. Voor het plaatsen der aandeelen zullen lijsten circuleeren. Hierna moest worden overgegaan tot de verkiezing van 3 leden van de commissie voor het nazien der re kening en werden benoemd de heeren A. C. de Baare, Van Ha! enJ. Zietse en tot plaatsvervangende leden de heeren J. J. Van den Bergen, J. J. Israël en I. Harmsen, die zich voor deze functie allen bereidwillig hadden opgegeven. Vervolgens werd aan de orde ge steld de verkiezing van 6 bestuurs leden wegens het bedanken van de heeren J. Baarschers, dr. H. E. Becht, J. F. Op den Zieke en D. Dijkstra en wegens de periodieke aftreding van de heeren nir. F. S. Witteveen en C. F. Nobels. De heer A. van de Sande stelde voor de aftredende bestuursleden bij acclamatie opnieuw te benoemen, waarmede de vergadering door ap plaus instemde. Voor de vacatures werd door het bestuur de aandacht gevestigd op de dames J. C. van As, M. P. C, Fled- derus, J. H. Gasille en A. J. Krafft en de heeren A. C. de Baare, C. G. Baert, J. Brander, dr. P. Merckens, dr: A. Staverman en H. G. van Grol. Uitgebracht waren 60 stemmen. Gekozen werd bij eerste stemming de heer A. C. de Baare met 32 stem men, terwijl herstemming moest plaats hebben tusschen de heeren Staverman met 25, Israël met 19, Merckens met 18, mej. Gasille met 17, den heer Brander met 16 en mej. Van As met 15 stemmen. Verder waren op verschillende an dere personen nog stemmen uitge bracht, doch niet voldoende om in herstemming te komen. Thans werden uitgebracht 59 stem men. Gekozen werden de heeren J. J. Israël met 29, dr. Staverman niet 25 en mej. Gasille met 25 stemmen. De begrooting voor het nieuwe vereenigingsjaar werd daarna goed gekeurd en sprak de voorzitter nog maals den wensch uit dat de rente- looze geldleeniug van f 800 spoedig geplaatst zal zijn. De heer Van Hal deelde als lid der commissie voor het nazien der reke ning mede, dat deze geheel acoord is bevonden. De vergadering werd vervolgens door den voorzitter gesloten. gedaan. Denk eens, lady Cariey leeft hier in Londen zeer terugge trokken, God weet waar! Hij vertelde dat als de natuurlijkste zaak ter wereldHij kwam volstrekt niet op de gedachte mij te vragen, hoe ik of mijn man het maken, maar nam plotseling zijn hoed voor mij af en weg was hij." Leonore antwoordde niets, maar op eens boog zij ver vooruit. Zij sloegen de Oxfordstraat in en onder den stroom menschen op het voet pad bemerkte zij de magere gedaan te van een vrij langen lichtblonden man. „Portia," riep zij met gedempte stem, „kijk daar eens! Is dat graaf Norton niet „Ja,^waarlijk, en hij heeft ons ook gezien. Koetsier, stilhouden Hij moet mee, of hij wil of nietMijn waarde graaf Norton, wat een geluk kig toeval Mijn zuster Leonore sterft bijna van ongeduld u weer te zien. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1913 | | pagina 1