EE Dinsdag 21 Januari RONA DAT IS DE CACAO Van Houten's RONA. IlillI JANUARI Te Huur. Gemeentebestuur. "binnenland. Feuilleton. Kamer van Koophandel. No. 18. 51e Jaargang. 1913. er idienst. ftbcnnemenis-Aduertenfiën op zeer uoordesügê tiooru/aarden uur. soon. gbaar bfl dhr. lan bet Loket. Repetitie. MEERMAN, Tram 4.40a, 4.45a 9.30, 10.40 t), 2.10, 2.50 10, 6.50, 7.30 3.50. lingen7.10g 0,12.30g, 1.1U 30g 5.10, 5.50 1.16, 11.25c. 5.10a, 5.15a 0, 8.55, 9.30g 12.10, 12.30 ÏO, 2.30g, 2.50, 30, 4.50, 6.10g, 50, 7.10a, 7.30, O, 10.15 10.50 ad werkmans- op weekdagen use. verder dan d« (eederen alleen LiGHEREN. on S.S.) 9.20 ereluis, de Paul otel is resp. 5, 9.23, 10.35§, Domburg: 6.45, 6.07, en 8.40 ddelburg7.40 6.55. isaingen7.40, >open alleen op >urg. 6.20, 6.45 - 10.20, 10.40 30,1.—, 1.30* 0, 4.50, 6.20 ,20. 6.10, 6.30, 10.10, 10,30, 12.10, 12.40, 1.40,4.10,4.40, 7.80,8—,8.80 Zondags uit. VLISSINGSCHE COURANT Prijs per drie maanden 130. Franco per post L50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij de Uitgevers Firma F. van DE VELDE Jr., Kieine Markt 58. m ADVERTENTIÈNvan I4 regels/0.40. Voor eiken regel meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts twee maal berekend. Qroote letters en clichés naar plaatsruimte. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- @n Feestdagen, fl TELEFOONNUMMER 10. B ekendmaking. Aangifte van nieuwe Leerlingen voor de Openbare Lagere Scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlis- "h-enéen ter kennis van belanghebben den dat op MAANDAG 17 FEBRUARI a e als Leerlingen tot de Scholen A fÖoosie Buskenstraat B (Hendrikstraat) en F (Joost de Moorstraat) kunnen wor den toegelaten kinderen van On- en Min vermogenden, die op het tijdstip der toe lating zes laren oud zijn. De aangifte der nieuw e L e e r - lingen kan geschieden van Vrijdag 17 Januari tot en met Maandag 27 Januari e. k., de3 voormiddags van 912 uren, ter Gemeente-Secretarie, (Griffie). Bij de aangifte wordt men verzocht een Trouwboekje mede te brengen. Vlissingen, 16 Januari 1913. ■Burg. en Wetk. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKS. De Secretaris, WITTEVEEN. Minister Regout. f De „Llmb. Kotriet" deelt mede, dat het lijk van mr. E. R. H. Regout, in leven minister van justitie, morgen middag m:tden trein van 12.06 aan het station Maastricht zal aankomen, teneinde in het familiegraf op het kerkhei aldaar te worden bijgezet. De overbrenging zal zonder eenig ceremonieel geschieden, en de stoet enkel bestaan uit den lijkwagen, ge volgd door Iwee of drie rijtuigen met de naaste familieleden zonder deelne ming van de geestelijkheid, daar de kerkelijke uitvaartplechtigheden reeds in Den Haag zuilen hebben plaats gehad. De stoet rijdt rechtstreeks van het station naar de begraafplaats aan den Tongerschen weg. Secretaris generaal van Defensie. Thans kan met zekerheid worden gemeld, dat de luit.-generaal W. A. T. de Meester, commandant van bet veldleger, bestemd is om op te treden als secre'arls-generaal aan het departement van Defensie op een tractement zooals reeds was voor gesteld van f7500 'sjaars. Te 's G.avenhage is in den ouder dom van 65 jaar overleden de heer A. E. Arkenbout Schokker, gepen;, hoofdinspecteur voor de scheepvaart. Legaten. Naar de „Rott." meldt, zijn door wijlen mevrouw J. A. Brasser, geb. Kivit van Haafien te Sliedrechl, o.m. de navolgende lega'en vermaakt onder bezwaar van vruchtgebruik a. f 5000 aan de Nederd. Herv. ktrk te Slie- drecht; b. f5000 aan de Herv. Oude Het Slot Northminster en zijn laatste Grafelijke bewoners. O— 37.) .Dat Is werkelijk al heel treurig," zei ze. .Maar hoe weet je dat zoo, Beatrice .Wel, Hampton, de vader van vrouw Martin, is uit Cheshire af komstig en hy kende den papa van dezen graaf. Hy bleef jaren lang door tngelsche couranten ap de hoogte van hetgeen in Engeland voorviel en hy stelde veel belang in dit Ireurige voorval in eene familie, die hij kende." .En die couranten »L"Ë,.heb ik I Met je permissie, een oogenbllk, ik zal ze halen voor je." Bijna weinige oogenblikken later keerde zij terug met een pak oude couranten. Mar.nen en Vrouwenhuls te Sliedrecbt; c. f5000 aan 't Ziekenhuis te Slie- drechtd. f 5000 aan de Diaconie der Nederd. Herv. Gem. te Sliedrechi terwyi voorts een som van f 30,000 welke onder bepaalde voorwaar den tot f 70,000 kan worden verhoogd bestemd is tot stichting van een „Van Haaflensfonds", waarvan de inkomsten zullen strekken tot het verleenen van hulp en steun aan Sliedrechtsche ingezetenen. Z'tting van Maandag 20 Januari des avonds 8 uur. Voorziitter de heer |os van Raalte. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de heer Polderman, met kennisgeving, wegens uitstedigheid. De voorzitter deelde mede dat de heeren J. G. Van Niftrik, A. H. Polak, L. J. Polderman en Jos. van Raalte, als leden der Kamer zijn herkozen, die verklaard hebben hun benoeming aan te nemen. De voorzitter wenschte de ieden geluk met hun herbenoeming en met het vertrouwen dat de kiezers in hen gesteld hebben. Hierna werd overgegaan tot de benoeming van een voorzitter en een vice-voorzitter. Tot voorzitter werd herkozen de heer Jos. van Raalte met 7 stemmen en tot vice-voorzitter de heer Van Niftrik, eveneens met 7 stemmen. De heeren Van Raalte en Van Niftrik verklaarden zich bereid deze benoeming weder te aanvaarden. (De leden gaven biyk van instem ming). Jaarverslag 1912. De voorzitier wierp daarna den volgenden terugblik op het afgeioopen jaar. Waar ik, voor wij onze gewone werkzaamheden aanvangen, een te rugblik wil werpen op het afgeioopen jaar, moet ik constateeren dat de toestand van den handel en de ny- verheld vrijwel stationair bleef. Ge- lukkigerwyze heerschte er in de groot-industrie by de Kon. Maatsch. „de Schelde* bijzondere levendigheid, zoodat voortdurend overwerk verricht werd. Ook het nieuw begonnen jaar laat zich in dit opzicht gunstig aan zien. Voor onze Kamer was 1912 een kalm jaar, zoodat er weinig ingrij gende zaken te behandelen vielen. Veel moeite heeft zy zich gegeven om te trachten het eindpunt van de Zierikzeesche boot naar hier verlegd te krijgen en krachtens het besluit van de Prov. Staten in de zomerver gadering genomen, heeft vanaf 1 Augustus jl. daarmede een proef plaats gehad. Helaas is het resultaat daarvan .Hier zijn ze," sprak Beatrice. „Het geheele drama van het slot North minster I Hier heb je het begin Ik ben al aan nommer vier." Het borduurwerk werd neergelegd en de beide meisjes verdiepten zich in het verslag van de .Chesholmer Courant," die drie en twintig jaar oud was. Het was eenige minuten doodstil. Beiden gingen geheel op in de lectuurmet koortsachtige belang stelling waren haar oogen gericht op het door ouderdom geel geworden papier, toen eensklaps graaf Victor onmiddeliyk na het aankloppen bin nentrad. Beide meisjes sprongen op en kleurden vreeseiyk, als waren zy op eene misdaad betrapt. In voorname houding trad de graaf glimlachend nader en richtte zich al lereerst tot Beatrice. In hare verwar ring hield zy nog altijd de courant vast, waarop zyn oog met verbazing rustte. Met dikke letters stond daar .Chesholmer Courant" en verder: .Het drama van het slot Northminster." De glimlach bestierf op zyn lippen en hy verbleekte. Langzaam sloeg hg het oog op en liet zijn blik op Be- die wij zoo lekker vinden en waarvan Moeder zegt dat ze zoo voordeelig in het gebruik is. Gij moet bepaald dadelijk een bus gaan koopen. De naam is niet zoodanig geweest, dat Gad. Staten de vrijheid vonden om het voorstel te doen de verlegging van het eindpunt te bestendigen. Onze Kamer heeft nog getracht om verlenging van de proef te verkrijgen, doch tevergeefs. Een verzoek van de Kamer fe Zutfen aan den directeur generaal der posteryen en telegrafie om in steden van meer dan 10000 inwoners het telegraafkantoor des Zondagsavonds van 7—8 uur open te houden, werd door ons met een betuiging van ad- haesle gesteund. Een verzoek aan den minister van financiën om aansluiting aan het tele foonnet van het kantoor van den ontvanger der invoerrechten en ac- cynzen (haven) werd afgewezen. Onze Kamer richtte, in verband met de kwestie die zich met de fi'ma Van Heusden te Middelburg had voorge daan, het verzoek tot B. en W. om een plaatseiyke controle in te stellen op de keuring van boter. Het verzoek van de Kamer te Arn hem tot instelling van een bandels- register werd ondersteund door onze Kamer. atrice rusten. „Mag ik vragen, hoe deze courant in uw handen komt vroeg hy ern stig. „Ach, het doet my veel leed, waarde graaf, dat u juist die courant in myn handen moest zien," stamelde Bea trice. „Dat geloof ik wel," zeide hy zacht. „Dat kan my niet anders dan smar- teiyk aandoen. Mag ik u nogmaals vragen, hoe u daaraan komt?" .Ach men heeft ze ons geleend ik zou myn halve leven willen geven om dit ongedaan te maken I" .Het is niet noodig u te veront schuldigen, miss S'uart. Niemand kan u daarvan een verwijf maken. Ik hoop, dat de dames hersteld zyn van de vermoeienissen va i gisteren. We- zeniyk, het was 't schoonste feest van het seizoen. Dat wordt algemeen erkend." Hg nam plaats op een tabouret en allengs verdween de bleeke kleur van zy'n gelaat. Terwyi hy sprak ont moette zijn blik die van Bertha, maar deze zeide geen woord. Zij had de couranten uit de oogen gebracht, Advies werd uitgebracht aan den minister van landbouw omtrent ont werpen algemeene maatregelen van bestuur krachtens de artt. 6 en 7 Veiligheidswet en art. 6 sub. 2 der Arbeidswet. Bezwaren werden kenbaar gemaakt aan den minister van waterstaat tegen het vervroegen van trein no. 340 met het oog op het te wachten gemis van aansluiting van de Provinciale booten en de stoomtram Walcheren. Aan den minister van landbouw werd naar aanleiding van een schrijven der Vereeniging van Koeltechniek, verzocht om den invoer van gekoeld en bevroren vleesch te bevorderen. Advies werd uitgebracht aan B. en W. omtrent het ontwerp-kiezerslijst voor de Kamer gedurende 1912/14. Met waardeering vermeid ik hier de groote verbetering die tot stand gekomen is door de opening van het nieuwe post- en telegraafkantoor te dezer stede. In ons midden kwam eenige ver andering, doordat de heer Dudok van Heel wegens vertrek naar elders on'slag nam ais lid der Kamer. Zyn plaats werd vervuld door de benoe zonder daarvoor te spreken. Beatrice deed wanhopige pogingen om een luchthartig salongesprek op gang te brengen, maar die mislukten alie door die ongelukkige Chesholmer Courant, die op allen drukkend werkte. Ieder ademde weer vryer, toen de graaf zich schikte om heen te gaan. „De vriendeiyke groeten van myne tante aan de dames. Zy houdt nu reeds veel van u, miss Darrel. Hebben wy misschien van avond het genoegen u in de opera te zien?" „Je gaat natuuriyk mee," antwoord de Bealrice. „Bertha heeft mevrouw Nilsson nog niet gehoord. Onze be leefde groeten aan lady Car ey 1 Tot ziens I* De beide meisjes waren weer al leer. en Beatrice keek hare nicht aan, als ware zy vernietigd. „Nu Is het uil I Geen hoop meer I" jammerde zij. „Ach, waarom moest ik die afschuwelijke couranten ook voor den dag halenen in hevige gemoedsbeweging liep zy in net vertrek heen en weer. Bertha wachtte tot z,y wat kalmer was geworden en zeide toen „Je moet je daardoor niet zoo laten ming van den heer L. Polderman, dre in de Mei-vergadering werd ge ïnstalleerd. In verband biermede werden de verschillende sub-commis sies opnieuw samengesteld. Myne heeren, ik eindig met den wensch dat het nieuwe jaar gunstig moge zyn voor handel en nyverheid en dat het de ieden met hunne ge zinnen daarin wèl moge gaan. (Deze toespraak werd door de leden met applaus begroet.) Afschrift was ingekomen van de kiezersiyst voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de jrren 1912-1914. Op deze lijst komen 168 namen voor. Van den directeur van het postkan toor alhier is bericht ontvangen naar aanleiding van een schiyven van de Kamer van Koophandel betreffende de behandeling van spaarbsnkzaken en het afgeven, benevens aannemen van aangeteekende stukken aan het zelfde loket. De directeur deelt mede dat de In bedoeld schryven vermelde opmer kingen door hem aan een grondig en langdurig onderzoek zyn onder worpen en dat hy geen aanleiding heeft kunnen vinden om in deze aangelegenheid een wyziging in de bediening der loketten ter dezer kantore aan hooger autoriteit tamoeten voorsteilen. Het is my toch gebleken, zegt de directeur, dat het publiek In den regel vlug geholpen wordt, enkele malen moet we! door het reeds aanwezig zyn van publiek eenige oogenblikken gewacht worden, doch zal zulks nooit te vermyden zyn. Herhaaldeiyk komt het voor dat meermalen daags gedurende 5 minuten en zelfs veel langer, geen enkele persoon aan bedoeld loket aanwezig is. Ook is niet te bepalen op welk gedeelte van den dag het meeste publiek aan bedoeld loket komt, daar zulks wisselvallig is en byna iederen dag verschilt. Behandeling van de aangeteekende stukken welke tak van dienst alhier betrekkeiyk van weinig omvang is, aan het loket der postwissels, zoude alleen maar gedurende een deel van den dag kunnen geschieden en ver moedt de directeur, dat daardoor eerder vertraging dan bespoediging in de behandeling van aangeteekende brieven zoude te verkrygen zijn. Ook al zou slechts éen loket voor de uitsluitende behandeling van spaarbankzaken worden aangewezen dan zal het niet te verhelpen zyn, dat anderen kunnen zien door welke personen spaerbankhandellngen ge schieden. terneerslaan. 'Het Is zeker fataal maar een moord is toch geen zaak, die men verborgen kan houden. De herinnering daaraan smart hem zeker nog ik heb medelijden met hem." „Heb zooveel medelijden met hem als je wilt, ais je maar geen andere gevoelens jegens hem gaat koesteren. Als medeminnares past je volstrekt niet voor me, behalve dat Ik andere plannen met je heb." „Zoo Misschien het postje van vertrouwde gezellin der doorluchtige gravin Norton?" „Och, veel beter, Berlha, als myne vertrouwde en myne schoonzuster! Je behoeft niet te kleuren, ik heb ook oogen in myn hoofd. En Char les is een ferme jongen 1 Ach, daar wordt weer gescheld i Wie zal dat nu weer zyn?" Een huisknecht bracht twee car- tonnen doozen binnen en zeide: „Miss Beatrice! Iemand heeft de ze doozen afgegeven mét de compli menten van graaf Norton." Op iedere doos stond een adres. Beatrice opende de hare met zenuw achtige haast. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1913 | | pagina 1