N jat nhuis 'age. UARI OOiV, duurste Maandag 13 Januari Fetilleton. 1913. Gemeentebestuur. BINNENLAND. No. 11. 51e Jaargang. 4BAND. EIS). ierend ngeboden. D van de iR-model, hinderwet. SPORT iffit aat 31. R., Nieuwendljk. 1. geboden dcor en net t. Brieven franco j dezer Courant. age, >nen. werken, nen. Q In 't Magazijn oederen van VLISSINGSCHE COURANT Frijs per drif maanden I 30. Franco per post L5Q. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij de Uitgeven Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. ADVERTENTIÊN van 1—4 regels 0.40. Voor eiken regel meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Groote letters en clichés naar plaatsruimte. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- en Feestdagen. TELEFOONNUMMER 10. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; Gezien de arlt. 6 en 7 der Hin- dêrwet Geven bij deze kennis dat bij hen is Ingekomen een ver zoek van F. N. DE VEY, aldaar om vergunning tot de oprichting en in werking brenging van eene slachterij in het perceel kadastraal bekendge meente Vlissingen, Sectie E no. 1504 (ged.) plaatselijk gemerkt Lange Zelke no. 43a; dat dit verzoek met de bijlagen, te beginnen met Vrijdag den 10 Ja nuari 1913 op de Gemeente-Secre tarie ter visie zal gelegd worden en dat den veertienden dag na dien, zijnde den 24 |anuari 1913, ten Raad- huize, des namiddags ten 2 ure, ge legenheid zal gegeven worden om bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengenzullende zij die niet overeenkomstig art. 7. der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe !e lichten niet tot beroep gerechtigd zijn, ter wijl gedurende drie dagen voor dat tijdstip, ter Gemeente-Secretarie, van de ter zake Ingekomen schrifturen kennis kan genomen worden. Vlissingen, den 10 Januari 1913. Burg. en Weth. voorooemd, C. A. KALBFLEISCH, L. B. De Secretaris, W1TTEVEEN. Abonnemenfs-Aduerfenfiën op zeer ooordeelige toornaarden PUBLICATIE. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen gelet op artikel 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis dat bi) hun besluit van beden aan A. W. SMITS, aldaar vergunning is verleend tot de opricht'ng en in werking bren ging van twee elec'romotoren met een gezameniyk vermogen van 51/» P-K., ten dienste zyner bloscope-inrichting, in het perceel kadastraal bekend ge meente Vlissingen, Sectie E. No. 1596, plaatseiyk gemerkt Coosje Busken- straat, hoek Spuistraat No. 52. Vlissingen, 10 Januari 1913. Burg. en Weth. voornoemd, C. A. KALBFLEISCH, L. B. De Secretaris, W1TTEVEEN. Minister E. R. H. Regout. De minister van justitie, mr. E. R. H. Regout, die zich een paar we- Het Slot Northminster en zijn laatste Grafelijke bewoners. o— 30.) In vyf minuten gaans was zij weer in het gezicht van het alleen staande gebouw, dat op de vlakte van een rols gebouwd was. Een enkel voet pad leidde naar boven, een ander voerde omlaag naar de zee. By het kruispunt bleef zy staan en keek ver drietig naar hei huis. .Als ik In huis ga, geeft ze my linnen te zoomen of ze stuurt me naaj de keuken om aardappels te schillen. Het is maar beter, dat ik in den regen blijf." Vastbesloten sloeg zy het pad in naar de zee. Hatverwege kwam zy aan een overhangende rots, die een voorsprong vormde en bescherming bood tegen regen en wind. Daar ging ken geleden voor herstel van ge zondheid naar het zuiden van Frank- sijk begaf, doch wiens toestand, zooals werd medegedeeld, daar ver ergerde, is Zaterdagavond omstreeks 10 uur uit Nizza in de residentie te ruggekomen. De patiënt maakte de reis in een speciaal salonrytuig van deFransche spoorwegmaatschappij P. L. Min gezelschap o. a. van zijn broeder den .minister van waterstaat, een geesieiykc, familielid van den heer Regout, zoomede van diens genees heer, dr. Visser, die met een broeder van Joannes de Deo den patiënt tot Parijs was tegemoet gereisd. Hoewel de toestand van mr. Re gout ernstig genoemd moet worden, had de lange reis hem niet te zeer vermoeid. Bij aankomst aan het Hollandsche Spoorstation stond op het perron een Roode Kruisautomoblel gereed om den lijder naar diens woning aan den Bezuldenhout te vervoeren. Op hoogst zorgvolle wijze werd de patient op een rustbed uit het salon rytuig overgedragen in de zieken auto, waarin ook plaats namen dr. Visser en de broeder-verpleger. De afgevaardigde voor Goes. De heer jhr. mr. A. F. de Savor- nin Lohman zal, volgens het „Vad.", om redenen van gezondheid gedu rende eenigen tijd de Kamervergade ringen niet dan by uitzondering kun nen bywonen. De interpellatle-Patijn. De beer mr. R. J. H. Patijn, afge vaardigde voor Zlerikzee, heeft een interpellatie, betreffende het onder houd van waterstaatswerken op Schouwen, tot het houden waarvan hem op 22 December 1911 verlof werd verleend, Ingetrokken. Naar het „Vad." verneemt is de aanleiding daartoe dat door den minis ter van waterstaat onderhands een nader onderzoek is toegezegd. De legercommissle. Naar aanleiding van de mede- deeiing, door den heer Duymaer van Twist in de Tweede Kamer gedaan, dat de legercommissie met haar taak gereed zou zyn en haar rapport dezer dagen aan H. M. de Koningin zou zyn of zou worden aangeboden, ver neemt het „Vad.", dat dezer dagen een rapport over de voeding aan Hare Majesteit is of zal worden gevolgd. De commissie meende, dit het goed was, niet met een publlcat'e te wachten, totdat het geheeie zeer tijdroovende en omvangrijke on derzoek zou zyn afgeloopen. Opleiding militie. Door den minister van oorlog is ze zitten, brak den brief open en icis i New-York, 13 Maart 18** .Lieve Bertha .Een heeriyk feest, het schoon ste van den geheelen winter. Het .was by Rooyters ter eere van .hun Engelsche gasten. Lady Car ney uit Cheshire en graaf Victor „Norton uit Northminster. Zijn dat .namenLady ElizabethO, Ber- „tha, hoe verrukkeiyk een lady te .mogen zflnJe zult wel vragen, .hoe ik gekleed was. Ik bad een .robe van groene tulle, gegarneerd „met waterrozen. Je weet, behalve „mijn gezonde kleur op de wangen „heb ik niet veel bekoorlyks, maar „de kleeren maken den man, en „zoo is het my gelukt dien avond „den eerepalm te veroveren. Ik „heb den geheelen nacht gedanst „en dat was nog het mooist, drie- „maal met den graaf, ik wil juist .niet beweren, dat hy een schit terend danser is, maar het „was toch verukkeiyk. Denk eens een graaf Norton 1 Hy is nog „zeer jong omstreeks drie-en „twintig jaar en met zyn blonde dato 3 Jan. j. vastgesteld een .Ontwerp regeling der Opleiding van de manschappen en van den troep", In dit ontwerp, waarbij reeds is gerekend op de invoering der voor gestelde „nieuwe organisatie* is o. a. bepaald lo. De ingelijfde miliciens der Ja- nuari-ploeg, ook die der adminlstra- iieiroepen, worden, rekening houden de met hunne positie en hun beroep, verdeeld over het le en 2e bataljon en die der Ocioberploeg over het 3 j bataljon van het regiment; 2o. De miliciens, in het bezit van een bewys van voorgeoefendheid, worden verde 11 over de bataljons der Janua'i-pioeg en zoo mogfiyk afzonderlijk by éene compagnie in gedeeld en geoefend, welke compag nie jaarlijks wisselt. 3). De reg.-commandant regelt de opleiding van de vrijwilligers, weike niet bestemd zyn om by het instructie-bataljon te worden opge leid zij worden, voor zooveel de opleiding niet ongeveer samenvalt met die der militie, ingedeeld by de depot-compagnie tot zy zoover ge vorderd zyn, dat zij aan de oefenin gen der compagnie, waarvoor zij bestemd zyn, kunnen deelnemen. 4:>. De opieidingstyi der miliciens wordt verdeeld in de volgende tijd perken Januari-ploegle tydperk 15 Ja nuari—1 Juli; 2e tydperk 1 Juli—1 Sept.; 3e tydperk 1 Sept. tot vertrek met groot verlof der voor herhalings oef ;ningen onder de wapenen ge weest zijnde miliciens. October-ploele tydperk 1 Oct. 1 April; 2e tydperk 1 April—15 Me'3a tijdperk 15 Mei—15 Juni. 5o. In het le tijdperk regelt de comp. commandant de opleiding zoodanig, dat de troep op zoodanig uur in het kwartier is teruggekeerd, dat om 51/. uur n. m. het middagmaal kan worden gebruikt. 6o. In het 2e tydperk zullen hoofd- zakeiyk oefeningen worden gehou den met vereenigde compagnieën onder den bat. commt.in het 3e tydperk wordt geoefend In regimer.ts- verband en worden garnizoens ma noeuvres gehouden. 7o. Ia elk tijdperk zuilen veelvul dig oefeningen by duisternis en nacht worden gehouden (in bet eerste tyd perk minstens éénmaal per week). Zy moeten zoodanig worden gehou den, dat werkelijk grondig bij duis ternis geoefend wordt. De duur van deze oefeningen wordt geleidelijk verlengd, zoodat meermalen gedu rende den geheelen nacht wordt ge oefend, al of niet in aansluiting met de cefenlng van den vorlgen of den volgenden dag. 8*3. De miliciens, niet behoorende tot de administratie troepen, mogen „haar is hy recht knap. Hy heeft „lichtblauwe oogen en hy draagt „een lorgnet, want hy is een beetje „byziende. Nu ik vind, dat een „lorgnet op zichzelf reeds ged:s- „tlngeerd staat en bet behooittot „den goeden toon bijziende te zyn. „Hoe zy te New-York verzeild „raakten? De dokter had lady „Carley een zeereis voorgeschreven „en haar neef vergezelde haar. De „lady is een Engelsche matrone „van ruim zestig jaar, dochter van „wyien den markies van St. Albans „en weduwe. Haar echtgenoot stierf „jaren geledenzy zyn fabelachtig „ryk. De jongere dames maken „naluuriyk jacht op al die rykdom- „men en verioonen zich aan den „jongen graaf van hrar schoonste „zyde. Ach, Brrtha, is hy eens op „mij verlieti geraak e en my gra- „vin Nortoi tot Northminster „maakte. Ik ge' >of, dat ik myn „geluk bestierf! Ik duizel, als ik „er aan denk. De volgende week „vier ik mijn twintigsten verjaardag „en mama geeft een solrée, waarop „lady Carley en graaf Norton ge- „noodigd zyn. Myn toilet is een voor het verrichten van corveeën, huishoudeiyke diensten enz. niet aan de oefeningen worden onttrok ken, terwyi wachtdienst gedurende de eerste vier maanden niet door hen wordt verricht. 9o. Tegen het einde van het le tydperk stelt de bataljons comman dant een opzettelyk, nauwgezet on derzoek in naast den graad van ge oefendheid in eiken tak der oplei ding, door de miliciens bereikt en doet hiervan schriftelijke medeciee- ling aan den regiments-commandant, welke laatste tegen het einde van het 2e tydperk een opzetleiyk nauwkeurig onderzoek instelt naar de geoefendheid van de bataljons als tactisch geheel, in hst gevecht, in den velddienst en in de gesloten excercitiën. lOo. Aan het voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen komend miiitiekader zal byzondere aandicht worden gewyd. Examens lager onderwijs. De inspecteurs van het lager on- derwys maken bekend, dat de ex.- mens ter verkryging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in artikel 77, onder s, der wet tot regeling van het lager onderwas, dit jaar aan- vargen op l April. Deze dag is bestemd voor het schrifteiyk gedeelte van het examen, terwyi de mondelinge examens aan vangen op 9 April d.a. v. Zy die aan deze examens wen- schen deel te nemen, behooren zich daartoe aan te melden by den heer sehoolopziener van het district hun ner woonplaats \óor 28 Februari e.k. onder overlegging van de stukken, bedoeld in art. 80 van voorschreven wet. Zy die na het verkrijgen van de akte, bewyzen van bekwaamheid wenschen te geven in de vrye en orde-oefeningen der gymnastiek, of in de nuttige handwerken voor meis jes, of In beide vakken, behooren van dit verlangen te doen biyken by de aangifte voor het eximen. Mr. W. A. Roest, f By de familie te Rotterdam is be richt ontvangen uit Peking, dat mr. W. A. Roest, oud-directeur van de Wissel- en Effectenbank te Rotter- dam, die mr. Vissering by zyn zen ding naar China tot regeling van het muntwezen aldaar ais secretaris ter zyde stond, plotseling is over leden. Hy was 14 dagen geleden gezond uit Den Haag naar China vertrokken. Kommiezen 3de klasse. De minister van financiën brengt ter kennis van de ambtenaren wien „robe van rozenroode zyde met „een snoer paarlen, waarvoor papa „duizend dollars heeft betaald. Als „het me daarmee niet gelukt, heb- „ben wy nog een ander plan. Lady „Carley en graaf Norton keeren de „volgende week naar Engeland „terug en dan gaan wy allen mee. „Papa, Mama, Charles en ik „natuurlijk met hetzelfde schip. „Wat zeg je daarvan? Beriha, ik „wou, dat je ook meeging. Het is „werkeiyk zonde, dat je In zoo'n „nesterig stadje een plantenleven „leidt. Maar o wee de bel „voor het diner luidt. Nu harteiyk „gegroet van je .Beatrice." Bertha liet den brief in haar schoot giyden en haar blikken zwier ven over de grauwe watervlakte. Danspartyen, tooneel voorstellingen by wonen, schitteren en in rykdom le ven, ziedaar wat zy attfjd gedroomd bad. En wat was haar leven tot dus verre geweest Zij had armoede, kommer en geen vreugde gehad, geheel in tegenstelling met de over maat van geluk en zonneschyn, die het lot aan haar nicht Beatrice Stu- het aangaata. dat in de maanden Mei, Juni en zoo noodïg Augustus 1913 za! worden ingesteld bet on derzoek naar de kennis en de be drevenheid van kommiezen der 3de klasse, bedoeld bij art. 78, 2de lid. van het Koninklijk besluit van 30 Maart 1904 no. 19; b. dat de ver zoekschriften om toelating tot dat onderzoek voor 16 Maart 1913 rechtstreeks aan het departement van financiën moeten worden inge zonden; c. dat iedtra canoidaaf, door tusschenkomst van zyn inspec teur, nader mededeeling zai ontvan gen omtrent plaats, dag en uur, waarop hij zich voor gemeld onder zoek bij de commissie behoort aan te meiden. De Instructie-compagnie. Donderdag zijn van de 11 jonge lieden, die zich hadden aangemeld voor dienstneming bij de instructie- compagnie te Schoonhoven, er 5 geneeskundig afgekeurd en 2 afge wezen wegens te geringe kennis; de 4 overbüjeenden werden als volontair aangenomen. In tut tweede halfjaar van 1912 hadden zich voor dienstneming 75 jongelingen aangemeld, waarvan er 36 ais volontair werden aangenomen. VOETBAL. De aangekondigde wedslrljd „M.V. V.O."„E.M.M.* te M'ddelburg ging naiuuryk niet door, daar het „Oiym- pia"-terrein onbespeelbaar was door de gevallen sneeuw, Voor de Viis- singers was dit een leeiijke tegen valler, daar zij in het vervoig den steun van hun rechtsbuiten zullen missen, die voor eenigen tijd naar het buitenland gaat, terwyt gisteren bo vendien de 3 buitenspelers van „E. M.M." een verge Ssche iels ui' B ussel en Bergen-op-Zoom maakten. Ook voor de zeer talrijke enthusiasten van beide clubs, die zich reeds sedert lang op dezen spanne nden wedstrijd hadden gespitst, was het niet door gaan hiervan een groote teleurstelling. Ook het „W.I.K,"-terrein te Vlis singen werd afgekeurd, zoodat „E.M. M.* 11 eindelijk eens geen nederlaag behoefde te boeken. „E.M.M."—„N.A.C." Deze ontmoeting, die a.s. Zondag op het „E.M.M."-terrein moet plaats hebben, is voor den tweeden keer, op verzoek der Brabanders en met toestemming der Viissingers, uitge steld. De roodwiiten zyn wel verplicht, den „N.A.C."ers uitstel te verleenen, daar zy anders in het geheel niet opkomen, wat wel een 5—0 zege voor „E M.M." beteekent, doch tevens financieel nadeel. Ondertusschen is art scheen toebedeeld te hebben. Krampachtig klemde zy de lippen op elkaar en een diepe zucht ont wrong zich aan haar borst. Op dat zelfde oogenblik werden haar oogen bedekt door twee handen van iemand achter haar. Met een kreet sprong zy op en barstte toen in vrooUjk gejuich uit. „Charles, jy hier riep zy uit en legde verheugd haar handen in de zyne. Als met een tooversiag was haar gelaat veranderd en schitterden haar oogen. „Is dat zoo'n wonder, Bertha Je doet precies of ik uit de maan kom vallen. En zou ik ook mogen vragen hoe je het in het hoofd krijgt in zulk weer buiten te zitten en brie ven te lezen Die dit vroeg, was een jonge man van vyt-en-twintig jaar; groot van stuk, donkerbruin van haar en in kleeding en manieren iemand van ge goeden stand. „Neen, dat mag je niet vragen," antwoordde zy gekscherend. „En dat je hier bent, ik Sub alle reden om. daar verwonderd ov-.r te zyn." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1913 | | pagina 1