Gemengd iNieuws. Opgave der personen BUITEN vergelen. Vooral lale men de plantjes niet in de zon liggen, daar dit al heel spoedig het verdrogen der haar wor teltjes tengevolge heeft. Als doelmatige gereedschappen worden tegenwoordig gebruikt de wigvormige planfschop, het langwer pige plantijzer, de Hollandsche duin- plantschop, door de Directie der Neder!. Heidemaatschappij vervaar digd, met zg. aanzetter, waarvan de helper zich bedient, om de plant van achteren aan te drukken. Bi) kluitplanten komt het er na tuurlijk vooral op aan de aarde om de plant te houden, waartoe bij grooter plantsoen noodig is het plantgat te maken. Ook bij deze en oudere planten zorge men voor vochtigen grond, als 't kan, worde gunstig weer afgewacht het goed zitten der wortels, de tusschenruimten wor den goed aangevuld, aan de nieiwind- zljde iegge men zoo noodig een paar zoden, om het heen en weer schudden der plant te voorkomen en niet te die pphnten, op natten bodem zette men den heester op den grond, in geen geval lager dan hij in de kwee- kerij heeft gestaan. Vllssingen, 14 November. De Belgische loodskotter no. 7, welke deze week op de Spijkerplaat aan den grond heeft gezeten, is in het droogdok te Middelburg opgeno men om te worden onderzocht. De vrijzinnig-democratische kies- vereeniging te Middelburg heeft in haar gieterenavond gehouden verga dering tot bestuursleden gekozen de heeren Herman Snijders (voorzitter van het hoofdbestuur) en M. Grljs- paardt. Nadat de heer Snijders enkele vragen betreffende het program van samenwerking beantwoord had, werd zonder stemming de volgende motie aangenomen „De vrijzinnig-democratische Kies vereniging te Middelburg hulde brengende aan de hoofdbesturen der vrijzinnige partijen voor het verkregen resultaat tot samenwerking bij de aanstaande verkiezing van de Tweede Kamer betuigt haar sympathie met dat voorste), hetwelk zij bij acclamatie aanneemt." Aan het gebouw van het provin ciaal bestuur in Zeeland te Middel burg is heden aanbesteed het onder houden van de havenwerken te Bres kens, gedurende de jaren 1913,1914 en 1915. Raming f5875 per jaar. Inscnrjjvers de heeren W. M. Fer- dinandusse, Biezelinge f6400; de Huliu, Breskens f5905,60; de Bree, Fzn. Terneuzen f5760; J. M. H. van de Sande, Breskens f 5644 Th. Cambier, Breskens f 5638; j. Gaos sen f 5615A. du Burk, Breskens f 5609 en H. Lagasse, Cadzand f 5580. Nog werd aanbesteed het aanbren gen en onderhouden van beplantin- gen met bijkomende werken langs wegen en op het oostelijk sluispla- teau te Veere behoorende tot de wer ken van het kanaal door Walcheren. Raming f 1750. Inschrijveis de heeren J. j. de Jong, Goes f 1527 en C. J. Stomps, Middel burg f1353. Sinds Maandag wordt te Middelburg zekere S. vermist. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen. Blijkens bij den Raad van State, afdeeling voor de geschtiien van bestuur, ingekomen Kon. bestuit is het besluit van den gemeenteraad van AardeHburg tot wijziging van het re glement betreffende de inrichting van het Burgerweeshuis aldaar, vernietigd, uit overweging o.a. dat die wijziging is tot stand gekomen buiten mede werking van een der betrokken besturen (het R. K. Armbestuur te Aardenburg.) Naar „Zeelandia" verneemt is in het volgende jaar te Ter Neuzen een Engelsch eskader te verwachten, dat door het kanaal van Ter Neuzen naar Gent, koning George van Engeland naar Gent zal overbrengen om een bezoek aan de tentoonstelling aldaar te brengen en een ontmoeting te hebben met het Belgische konings paar. Nedetlandsche oorlogsschepen zul len ter begroeiing en begeleiding van den Engelschen koning te Ter Neuzen aanwezig zijn. KERK EN SCHOOLNIEUWS. In „De Nederlandei" komt ds, A. R. Rulgers, Herv. pred. te Tubbergen, op tegen het bericht in dat blad omtrent zijn beweerd modern zijn, er op wijzende dat hij de eenige was die juist tegen ds. Melchers gedebat teerd en geprotesteerd heeft tegen diens nationalistisch oud-modern standpunt. Ger. Kerken. Op het drietal te Leiden komt voor ds. T. Ferwerda alhier. In de jongste vergadering van den kerkeraad der Ger. Kerk te Am sterdam is besloten het traktement der predikanten - 10 in getal iever- hoogen. Van .f 3250 zal het gebracht worden op f 3500. Door het hoofdbestuur van de Vereeniging van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche Bezittingen, voorzitter de heer Ooslerlee uit Nijmegen, zijn voor de vacature van lid in dit bestuur voorgedragen de heeren K. Brants, districtsschoolopziener te Goes, C. Den Hartog te Dordrecht en C. Weeda te Middelburg. De algemeene verga dering zal te Breda gehouden worden. Aan de Universiteit te Amsterdam bevorderd tot doctor in de Scheikunde op proefschrift: „Quantitatief onder zoek over de nltratie van orlho- en metachioorotolual", de heer J. P. Wibaut, geb. te Middelburg. Voor de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek zijn gisteren te Breda geslaagd de heeren C. Hage, D.J.M. de Hondt en S. j. Gravestljn, allen te Middelburg. RECHTSZAKEN. In de heden gehouden openbare terechtzitting van den raad van be roep voor de ongevallenverzekering te Middelburg, had de uitspraak plaats inzake A. W. Lz. te Axel, waarbij de beslissingen der rijksbank werden vernietigd en de verschuldigde pre mie werd vastgesteld op f23.35 en de rente op f1,131/» en op f 7.29, ter wijl W. in het meer gevorderde niet ontvankelijk werd verklaard. Met vernietiging van de beslissin gen der bank werd aan W. te Souburg toegekend vrije genees- en heelkundige behandeling en een rente met ingang van 15 Mei 1912 van f'1.281/» per werkdag en aan G. de V. te Cats, vrije genees- en heelkundige behandeling, terwij! V. in zijn vorde ring voorzoover die eene tijdelijke uitkeering betrof niet ontvankelijk werd verklaard. De beslissing der bank werd be vestigd en aan J. C. R. te Viissingen zijn vordering ontzegd. Niet ontvankelijk in zijn beroep werd verklaard A. d. H. te Graauw. De advocaat-generaal bü het ge rechtshof te Amsterdam vroëg giste ren vernietiging van het vonnis, waarbij de burgemeester van Zaandam, wegens vervalsching van een reispas, was veroordeeld tot 5 dagen gevan genisstraf om reden van den vorm, maar vroeg daarna oplegging van dezelfde straf. Gisterenmorgen is de laffe moor denaar, die in den nacht van Zondag op Maandag de 72 jarige weduwe F. Vermeulen, wonende tn de Mau- ritsstraat te Rotterdam, op zoo gruwelijke wijze om het leven heeft gebracht, door de politie gearresteerd. De moordenaar en dief is een ze kere J. G. B-, van beroep varensge- gezel, die kort geleden van het 4e regiment infanterie te Leiden was gedeserteerd. Wij hebben den jon gen misdadiger gezien. Hij scheen in het geheel niet onder den indruk van zijn arrestatie, maar keekonver- schiilig-bruiaal de aanwezigen op het politie-bureau in het gelaat. Nie mand zou in dezen jongen man den moordenaar hebben herkend. .Zoo onschuldig zag hij er uit, dat men hem bijna zijn laatste geld in bewa ring zou hebben gegeven. De moordenaar is op de volgende wijze te werk gegaan. Toen mej. de wed. Vermeulen Zondagavond met haar getrouwden zoon zich huiswaarts begaf, is hij dezen gevolgd. Nadat nu haar zoon, de heer F. Vermeu len Jr. van zijn bejaarde moeder had afscheid genomen, werd zij door het jongmensch aangesproken en vroeg hij haar om een dubbeltje. O.ider- tusschen was men bij de woning gekomen, welke door de wed. Ver meulen ontsloten werd. Waarschijn lijk heeft het jongmensch een roe rend verhaal opgedischt, daar de juffrouw haar taschje openmaakte, om hem het gevraagde te verschaffen. Daar zich echt r geen kleingeld in het taschje bevoi-d, ging ae goedige vrouw naar een der kamers, om een dub beltje voor dtn jongen op te zoeken. Toen hij de wed. Vermeulen mei het geld hoorde rammelen, werd zijn begeerlijkheid vermoedelijk zoo danig geprikkeld, dat hij in die oo- genblikken besloten heeft, om zijn ongelukkige daad te volvoeren. Nadat nu de juffrouw was teruggekeerd, overhandigde zij hem het gevraagde geld, na hem eerst nog te eten heb ben gegeven. Daarna greep hij on verhoeds de weduwe in de gang van achteren aan, smakte haar tegen den grond en wurgde haar met den om slagdoek, welken zij steeds droeg. De moordenaar heeft dit alles ai- dus bekend asn den commissaris van politiebureau in de Witte de Wiihstraaf, den heer J. Soer. Gedeeltelijk door de onvermoeide naspeuringen der politie heeft men de hand op den ülef-moorderiaar kun nen leggen. Een zekere juffrouw daar ter stede had in de couranten gele zen, welke voorwerpen bij den ge- pleegden moord in de Mauritsstraat gestolen waren, waaronder zich een gouden horlogeketting bevond met een paardekop. Maandagavond was nu J. G, B. in haar woning gekomen, om te vernemen, of haar zoon thuis was, met wien hij vroeger omgang had gehad. De jongen was haar ka mer nog niet binnengetreden, of dra bemerkte zij, dat hij een zelfde hor logeketting droeg ais in de couran ten vermeld had gestaan. Zoo gauw was het jongmensch dan ook niet uit haar woning verdwenen, of zij snelde naar het politiebureau in de Witte de Withstraat en verhaalde aan een inspecteur van politie wat zij had gezien, aan wien zij tevens het signalement van den jongen opgaf. Terstond werden op last van bovengenoemden inspecteur ondei de 'geheele recherche signalementen ver spreid, terwijl rechercheurs er op uittrokken om den gesignaleerde op te zoeken, toen gistermorgen de juffrouw uit het logement, alwaar hij is aangehouden zich op het politie bureau aanmeldde, en aan een der inspecteurs mededeelde, dat een ver dacht persoon, in de puntjes gekleed zich in haar logement bevond. Zij legde uit hoe hij er uitzag en toen nu het door haar opgegeven signa lement was vergeleken met dat door den inspecteur van politie verstrekt, kwam dit juist overeen. Twee inspecteurs van politie gin gen terstond naar bedoeld logement in de omgeving van de Zandstraal en arresteerden daar den moordenaar, Inmiddels was door de politie naar den commandant van het 42 reg. infanterie te Leiden getelegrafeerd, alwaar het hem opgegeven signale ment eveneens klopte. Bij het verhoor in de Witte de Witnstraat werd op den moordenaar gevonden den sleutel van de woning der wed. Vermeulen, een geladen revolver met zes scherpe patronen, de gouden hotlogeketting en het gouden horloge met halsket ting, dat de juffrouw uien avond had gedragen. Uit het geheeie verhaal blijkt, dat de moordenaar en dief geen snug gere is. Gisterenmiddag is hij naar het huis van bewarmg overgebracht. („Maasbode.") Te Bussum kwamen gisterna middag een sergeant en twee min deren van het garnizoen te N ..arden aan als begeleidende bewaking van een 14 dagen geleden uit Nieuwediep gedeserteerden marinier, die te Hil versum gesnapt werd. Op het perron van het station Naarden-Bussum wist de deserteur te ontsnappen en zich weer uit de voeten te maken. De politie te Bussum werd gewaarschuwd. Een loodgieter te Leiden kwam gisterochtend, aldus meldt de „N. R. Ct." tot de ontdekking, dat uit zijn werkplaats aan de Oude Heerengracht, ongeveer 25 K. G.lood was ontvreemd. De politie stelde een onderzoek in, doch kon geen sporen van braak ont dekken. De dief moest dus op een andere wijze zijn binnengekomen. Daarom bracht de recherche een be zoek bij een buurman, die boven de ze werkplaats een dansgelegenheid heeft; het bleek, dat een gedeelte van den dansvloer was uitgezaagd en er weer netjes in was gelegd en met een karpet bedekt. Dit bracht de recheïche op het spoor. Bij een huis zoeking die in de bovenwoning werd ingesteld, werd hef vermiste lood weidra uil een kast te voorschijn ge haald. De dansmeester viel toen door de mand en bekende de dader van den diefstal te zijn; hij had het stuk vloer, na het te hebben uitgezaagd, er uit gelicht en was vervolgens met behulp van een ladder in de werk- p'aats afgedaald. in de Da Cietcqsfraat te Am sterdam is een 9 jarig jongetje, dat uitgleed, onder de electrische tram geraakt. Hij was op slag dood. In een Geidersch dorpje was een 13 jarige leerling wat achterlijk met stu- deeren en werd hierover door zijn vader nog wel eens onderhouden. Toen dit dezer dagen weer ge schiedde, verwijderde hij zich en gaf gevolg aan het noodlottig besluit, door ophanging een einde aan zijn leven te maken. Door niet met zekerheid bekende oorzaak geraakte een alleenwonende, reeds bejaarde weduwe, te Waspik, in brand. Toen een buurvrouw de brandlucht be merkte, snelde zij toe en vond het moedertje op den grond liggen, geheel in vlammen, welke zoo spoedig mo gelijk door inmiddels gewaarschuwde buren gebluscht werden. De vrouw was echter over het geheele lichaam zoo ernstig met brandwonden over dekt, dat geestelijk en geneeskundige hulp moesten worden ingeroepen. Niets mocht echter meer baten. G,s- ternacht overleed zij. Een 7 jarig knaapje te Poelpolder (N.-H.) is te water geraakt en verdronken. In het ziekenhuis te Rotterdam is over leden een 4 jarig knaapje dat in een emmer heet was gevallen en dien tengevolge ernstige brandwonden over het geheele lichaam had gekregen. In een sloot langs de spoorbaan^ te Westervoort is het lijk gevonden" van een ongeveer 20 jarige dochter van een spoorwegwachter. Een werkman te Gorinchem is bij de Linge te water geraakt en verdronken. Bij het Iaden van ijzeren spanten in een stoomschip te Rotterdam kreeg een 23 jarige werkman een lading van 15000 K.G. op hei hoofd. Hij was onmiddellijk dood. Van heinde en ver komen weer berichten in over verwoestingen die de storm der jongste dagen heeft aangericht. Zoo wordt uu Athene gemeld, dat tengevolge van de hevige regenbuien en den krachtigen wind de communicatie met de provincie verbroken is. Verschillende spoor lijnen zijn versperd, zoowel te Athene ais in den omtrek zijn groote ver woestingen aangericht. De bekende directeur van het Meteor, instituut te Züiich maakt jaarlijks, wanneer November in het land is, een weervoorspelling op voor den aanstaanden winter. Verleden jaar is hij ntet gelukkig geweest; toen kondigde hij een zeer strengen winter aan, omdat de zomer zoo warm ge weest was, terwijl de winter in wer kelijkheid tot de zeer zachte moest worden gerekend. Dit jaar laat hij den natten en koelen zomer, voor wat hij is, maar leidt hij uit de luchtdruk- verdeeling en de beweging van de cirrus-wolken in de hoogere lagen een en ander omtrent den aanstaan den winter af. Hij zal weer grillig zijn. Meest heerscht Westenwindweer. Het gevolg hiervan is, dat in het algemeen de temperatuui Iets boven 't .vriespunt ligttoch is het weer guur en ruw, het gevolg van het geringe vochtigheidsgehalte en de groote windsnelheid. Er komen drie of vier vorstperio des van gemiddeld twee en een half etmaai. Dan vriest het hard door heel Europa. Maar als de vorst in Duitsch- iand begint, staan in Schotland en Engeland alweer de piassen op het ijs. Voorts zal de aanstaande winter zich onderscheiden door veel sneeuw. Een vroeg voorjaar i3 ten slotte eenige troost voor hen, die van bestendig weer houden. De lezer moet hei nu zelf maar eens nagaan, zeggen wij „de Avondp." na, aan welk blad wij dit bericht ontleenen. Langs de spoorlijn van Leipzig, vond een werkman het lijk van een vrouw, waarvan het hoofd, de armen en het onderdeel der beenen ont braken. Ds dijen waren met een ijzerdraad tegen het lichaam ge bonden. Daarna werd in het station van Leipzig in een derde klasserijtuig door een beambte een pak gevonden, waarin twee armen en beenen. Deze ledematen waren in papier gepakt van een magazijn te Leutsch, waar een jonge vrouw, Roth genaamd, kort te voren haar inkoopen had gedaan. De man dezer vrouw wordt van den moord verdacht en werd aangehouden. Het hoofd van de vrouw is nog niet teruggevonden. Onlangs is een Russisch soldaat tot levenslangen dwangarbeid veroor deeld, omdat hij te Moskou uit het gelid was getreden om den tsaar een smeekschrift aan te bieden. Tstar Nikolaas heeft hem thans gratie verleend, uit dankbaarheid voor de genezing van den kroonprins. In verband met het overlijden van mevrouw de barones Gustave de Rotschild is het wellicht interessant, omtrent het groote vermogen van dit beroemde huis mede te deelen. Men schat het op 10 milliard francs, dus bedraagt het viermaal zooveel als het ontzaglijke vermogen van Rockefeller en zesmaal zooveel als dat der As- tor's. Tegen een rente van 4 pCt. zou dus dit vermogen een jaarlljksch in komen van 400 mliiioen francs op leveren, maar daar het grootste ge- rfle zich gedurende de le belft der maand Nov. in de gemeente gevestigd of deze verlaten hebben, GEVESTIGD L. W. Yzerman, siuurman, Coosje Buskenstrsat 12, van Amsterdam. Mej. J. G. de Vries, zonder, Wal- st.aat 10, van Coxyie. M. Huiszoon, stoker, Groote Maikt 18, van Oost en West Souburg. J. H. Herberts, rijkstiulpkeurraeester Wa!straaF9, van Oss. P. B. de Wette, depothouder, Wal- slraat 70, van Leusden. Moens, werkman, Molenstraat 19, van Middelburg. H. W. Schroder, kellner, Boule vard Everlsen 6, van Rotterdam. H. de Wijk, stuurman, Bad huisstraat 59, van Oude Pekela. Wed. C. M. Gies-de Kaart, zon der, Molenstraat 11, van Middelburg, D. Koopman, brievenbesteller, Vrouwestraat 21, van Kruioingen. J. van der Endt, sloker, Flesschen- straat 16, van Oost en West Sou burg. H. Teeuwssen, chauffeur, Konings weg 27, van Groesbeek. A. van Dilst, schilder, Molenstraat 41, van Rochester. G. W. de Jonge, schilder, Bree- waterstraat 39, van Rochester. H. jager, schoenmaker, Coosje Buskenstraat 47, van Dultschland. J. A. van de Wetering, (bijge naamd de Rooy,) machinist, Boule vard de Ruyter 16, van Utrecht. J. Kievit, banketbakker, St. Jacob- straat 30, van Middelburg. VERTROKKEN Wed. J. C. Terwoert-Wiessner, Clyverstraat 51, naar Haarlem. J. F. Mees, Nieuwstraat 29, naar Yzendijke. A. H. Robers, Prinsenstraat 35, naar Oost en West Souburg. A. J. Brakman, Badhuisstraat 86, naar Middelburg. W. C. Kortenbout, Boulevard de Ruyter 8, naar Antwerpen. li. Stoel, Giacisstraat 97, naar Zonnemaire. Wed. M. Th. Gast-Verhorst, Gia cisstraat 114, naar Middelburg. H. G. van Voorthuysen, Badhuis straat 59, naar Middelburg. J. Beun, joost de Moorstraat 27, naar Rotterdam. H. J. J. Hoff nans, Kanaalstraat 134, naar Middelburg. A. J. Gunst, Lambrechtstraat 7, naar Gastel. Mej. M. C. van der Loo, Boule vard Banker! 44, naar Zwolle. S. Mabilot-Caijouw, Groenewoud 32, naar Middelburg. C. j. de Bakker, Boulevard Ban tel 24, naar Amsterdam. P. W. Marcusse, Peperdijk 32, naar Dreischor. J. van Dalsuin, Walstra tt 38, naar 's-Gravenhage. P. Minderhoud, Schultvlotstraat 4, naar Westkapelle. deelte van deze rijkdommen veel hoogere renten oplevert, benader! deze rekening lang niet de werkelijk heid. Het huis Rotschild wordt onder de machtigste handelshuizen gerekend. In Lancashire heeft het groote spin nerijen, in Duitschland kolenmijnen en in Brazilië uitgestrekte wouden, waar <nen caoutchouc cultiveert; in Spanje lood- en zinkmijnen en In Perzië de mooiste tapljtfabrieken. in den houthandel op Siberië hebben de Rotschilds een overwegende mach', in Zuid-Afrika bezitten zij goudmijnen en in Australië heele steden, om niet te spreken van de veie huizen die zij in alle hoofdsteden van Europa be zitten. in de Wollinerstrasse te Berlijn heeft een zoon getracht zijn moeder en zijn zuster in gas te doen stikken en toen dit mislukte, zijn zuster mei een dolkmes doodgestoken, riet dra ma heeft zich als volgt toegedragen. Ia genoemde straat heeft de 53- jarige weduwe Falkenberg eendépö' van een sigarenfabriek en bij haar inwonen haar 31-jarigen zoon Willyi haar 24-jarige getrouwde dochter Frieda Vosz en een schoonzuster. D« familie stond zeer gunstig bekend. Willy is koperslager et ook die doch ter had een betrekking. In den laat- sten tijd gedroeg Willy zich echte' minder goed en toen hij Zaterdags avond thuiskwam, had hij zijn geheele weekgeld verteerd. Hij trachtte va» zijn zusier een bankbiljet van 10» mark te stelen, maar deze betrap'® hem daarbij. Een heftige iwist, dj» daardoor ontstond werd door de moeder bijgelegd en het gezin be gaf zich ter ruste. Moeder en docht®' hadden tezamen een slaapkamer Willy sliep in een aangrenzend ver trek en een derde slaapkamer hao de schoonzuster in gebruik. Om uur 's nachts sloof van zijn moeder en zette de gaskras wen ontwaakten delden den misdad uren latei keerde maal met een do Hij overviel zijn zu en bracht haar met dene steken toe. 1 gil der jonge vrou de moeder, waarna nam naar de keu! opsloot. De wedt het geraas toegesne tt achtten Frieda h maar zij gaf geen meer. Zij was gehe dekt en ook het be drenkt. Een dokter, ontboden werd, kon constateeren. Polite deur open en maa moordenaar meester Volgens een d Christiana een Britse schappij gevormd, stelt om eene gere over zee van Grc Siberië te onderhoud voor eene verbindin van Noorwegen en door de IJszee tot a berische rivieren tot Hierdoor zouden d< voor zendingen va Europa belangrijk vt De Russiscne ragt groote verwachtinger lijke verbinding neb op verschillende pun draadlooze telegrafi laten oprichten ten toekomstige scheepv, Bovengenoemde m reeds in dit najaar et om den mond der jen De maatschappij heef zeeschip „Tutla"gech pool nam dü schip 10.000 pond koionia reedschappen in. Deg reeds vooruit verkoch steden Jenlsseïsk en 1 den mond der Jenisst deren overgeladen wo De ijstoestand in echter in dezen herfr ongunstig, zoodat Hamineitest moest te neer de ijstoestand niet veibetert, hetge te verwachten is daar nader kom', zullen Hammerfest worder. volgenden zomer het rië worden vervoerd, scheepvaart door IJszee waarschijnlijk* zijn daar de Russit telegrafie belangrijke omtrent den ijstoesU geven. Ook verwacht men stand het volgende gunstiger voor de zijn dan dit jaar. Ter king van de Europee scheepvaart in 1913 maatschappij zich v plaats op No/a Zemi Onder de artikelen zullen worden geëx hout de eerste plaats zending pijnboomhoi Londen gezonden („Ha.ds De Oor Nog steeds geen van het oorlogsvelc oorlogscorrespondente werkeloosheid gedoen wij hooren niets van nog wat kunnen m telegrammen door d danig besnoeid, dat t nieuws niet aan hun den bekend wordt. Alleen de oorlog van de Weensche neemt een bevoorre Deze correspondent, bladen lof wordt joeg zich van zoo'n guns kennen dat alles wat minste voor waar kat genomen. Zoo heeft hij vat uit het hoofdkwartie gaarschs oostelijke gende gemeld De hoofdaanval o van de Turksche stel taldja, zoowel ais de noorden, verloopen stig voor de Bulgaret dagen werden de voorposten gedrongen Het begin van d was twee dagen ve den regen en de daardo moeilijkheden bjj. he

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 2