ialdsghso. Wallersbrunn. YE. eden. Dinsdag 12 November kousen. 1912. Gemeentebestuur. Feuilleton. ousen. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- en Feestdagen. TELEFOONNUMMER 10. ftbennemenfs-flduerfenfiën op zeer uoordeelige ooorwaarden N0.268 50e Jaargang. een Levensver- as voor Vlissingen ieven worden in- er L. bureau „VÜ3- Cï£ in gezicht, een jeugdig oi temt. Dit alles geeft »- Lmlik" -Zeep Co., Arnhem Stokpaardjes" hollandsche) verpakking, herder maakt het ïlienmelk-Cream rongen huid in een nacht ube 35 cent bij: erkrljgbaar bij P. lstraat, ARM AND raat, S. A. LUIT- raat 62 en M. C. rkt 2. eisje, v.g.g.v. biedt LNSTBODE of Ister, tegen hall iecember. Adres he Courant." 1912. ha 8.26 8.38 8.49 VUSSINGSCHE COURANT. Prijs per drie maanden 130. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postd;recteuren of rechtstreeks by de Uitgevers Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. m ADVERTENTIÊNvan 1—4 regels ƒ0.40. Voor eiken regel meer 10 cent. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prys slechts tweemaal berekend. Oroote letters en clichés naar plaatsruimte. 10 12 11A 4.35 4.46 4.58 5.18 5.36 5.41 5.57 6.09 6.20 6.34 7.20 7.31 7.42 8.01 8,19 8.24 8.40 8.50 9.08 13 14 7.25 7.39 7.55 8.07 8.21 8.2') 8.50 9.09 9.19 9.29 8.45 9.— N P 5.42 5.57 824 8.40 0 Q 8.06 8.21 8.45 9.— 13A 8.02 8.13 8.25 ■eiiaderiag sungeg®'9" HINDERWET. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen Gezien de arti. 6 en 7 der Hinder wet; Geven by deze kennis dat by hen is ingekomen een verzoek van P. VAN DER HOF, aldaar om vet gunning lot de oprichting en in werking bren ging van eene kalkblusscherij in het perceel kadastraal bekendgemeente Vlissingen, Sectie E. No, 1504 (ged.) plaatselijk gemerkt Lange Zelke No. 43 dat dit vei zoek met de bijlagen, te beginnen met Viydag den 8 Novem ber 1912, op de Gemeente-secretarie Ier visie zal gelegd worden en dat den veertienden dag na dien, zynde den 22 November 1912, ten Raad- huize, des namiddags ten 2 ure, ge legenheid zal gegeven worden om bezwaren tegen het oprichten der Inrichting in te brengen, zullende zij die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een of meer zyner leden zijn ver schenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten niet tot- beroep gerechtigd zyn, terwyi gedu rende drie dagen voor dat tijdstip, ter gemeente-secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kan genomen worden. Vlissingen, den 8 November 1912. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, W1TTEVEEN. BINNENLAND. Marine-Oorlog. Naar men verneemt, ligt het in de bedoeling, by evenlueele vereeniging der ministeries van marine en van oorlog tot éen departement van lands verdediging, twee directeuren (niet commissarissen.) generaal in te stel len, n.l. een voor marine en een voor oorlog. Antl-revolutionnairen en Ghristelijk- hlstorlschen. De „Stand." is nog aan het Pekken van conclusies uit het gebeurde by de verkiezing in Ommen. De Driebond (anti-revolutionairen katholieken en chr. historischen) moet op vasteren grondslag worden her steld. Gelukt dit niet wordt ge dreigd dan irekken we evenals in 1894 ons weer op eigen territoir terug. De „Stand." geeft de schuit van alles uitsluitend aan de christe- Djk-historischen. Tegenover de vrijheid in de dis tricten moet eenheid van politieker! 14.) Ja, dat is zoo, zeide Alice en keek toen weer in der. tuin rond haar gedachten vertoefden echter niet meer by de schoone boomen en bloemen. Eensklaps keerde zy zich tot den man met de vraag Hoe Is je naam Giacomo Sorel. Als je hier reeds twintig jaar hebt doorgebracht, zal je heel wat weten te vertellen. Dat laat zich denken, freule. Ik weet hier alles, ik ken iederen patient en ik verzeker u, dat niemand beter met hen kan omgaan dan ik. Dan zal de directeur je diensten wker wel op prys stellen. O, hy is wel over my tevreden, maar ik ben minder met hem Inge nomen. Zoo? En waarom btjjf je dan bij zin het onmisbaar tegenwicht vormen, of eenparige actie door heel het land is afgesneden, en alle spreken van Unie en Coalitie zelfbedrog. Door in de achterhoede van zyn party elementen van alle gading op te nemen, wordt 'twerk zelf van de Staatkundige partij ondermijnd. Zoo kan men wel een omnibus, maar geen politieken Gezelschapswagen iaten uitrijden. Vrybuitery kan voor den vijand kwaadaardig worden, maar aan gue- riliabenden kan geen politieke Staats party haar hoofdkracht ontleenen. Elke Staatkundige groep moet met een eigen leger tn het veld verschij nen, onder eigen vaandel, en in een uniform, dat ieder herkent. Het Nederlandsche Roode Kruis. Het hoofdcomhé van het Neder landsche Roode Kruis heeft besloten een kleine ambulance, daar de mid delen voorloopig geen grootere toe laten, uit te zenden naar Turkije. Als hoofd daarvan is benoemd dr. G. W. S. Lingbeek, lid van het hoofd comité. De bedoeling is de ambulance zoo spoedig mogeiyk ut te zenden. Naar het „U. D." verneem', heeft prof. dr. S. D. van Veen zyn lid maatschap van de Christelijk Histo rische Unie en van het Nationaal Comité dezer party opgezegd. Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit van 9 dezer is opnieuw benoemd met ingang van 1 |anuarl 1913, tot schoolopziener in het arrondissement Zferikzee, H. Slot te Zterlkzee. By Kon. besluit van 8 dezer is benoemd bg het wapen der infanterie by het 3ie regiment tot kapitein, de eerste-luitenant P. K. M. O. Gude, van het 4s regiment. Aftrek van pensioenbijdragen bij aanslag in den Hoofdelijken omslag. De Raad van Wonseradeei besloot eenigen tyd geleden art. 3 b. der verordening op de heffing van den hoofdeiyken omslag in die gemeente, luidende: „Onder inkomen wordt verstaan alles, wat in geld of in gelds waarde wordt genoten uit ambten, bedieningen, betrekkingen, industrie, handel, arbeid en ondernemingen," aan te vullen met de volgende be paling „met dien verstande, dat, wanneer inhoudingen plaats hebben, welke dienen voor het verkrygan eener latere uitkeering, zooals pen sioen weduwen- en weezengelien, tni. deze inhoudingen voor de vast stelling van het bedrag van het in komen worden medegerekend." Gedeputeerde Staten van Fries land hebben thans namens den mi- hein Ja, ik wil wel gelooven, dat het leven in een krankzinnigengesticht niet zoo byzonder aangenaam is. Heb je wel eens een uitgaansdag? Wy hebben weinig vryaf freule en dan toch nooit voor 's avonds. Alice zag nu zorgvuldig rond of niemand hen kon beluisteren en zeide toen ik wenschte wel iets naders om trent de inrichting te vernemen. Ook wilde ik je wel een paar vragen doen, die je kunt beantwoorden, zonder dat je daarby zelf eenig gevaar loopt. Ik zal je moeite met goud betalen, maar het is noodig, dat je my in het hotel opzoekt. Welk uur je komt, is mij onverschillig. Welnu? in de eerste acht dagen zal ik geen vryaf kunnen krygen, antwoordde Giacomo, die wel wat vreemd opkeek en haar daarom oplettend aanzag. Nu, over een week dan Als men arm is, neemt men gaarne een buitenkansje waar, dat Natuurlijk, zeide Alice. Daarby kan de zaak waarover ik spreken wil geen kwade gevolgen voor je hebben Hier, neem dit op afrekening, voeg de zy er by en duwde hem een goud nister van binnenlandsche zaken aan den gemeenteraad bericht, dat aan bedoeld besluit goedkeuring wordt onthouden. De Goede Raadgever. De Ned. vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken - heeft weder uitgegeven „de Goede Raad gever", almanak voor 1913. Deze almanak bevat naast tal van nuttige mededeelingen een ryke verscheiden heid van pakkende verhaaltjes, waar van velen geïllustreerd, waarin al de ellende door het drankmisbruik ont staan, ten duidelijkste wordt voor gespiegeld. Provinciale Groene Kruis vereeniging, Als vervolg op ons verslag opge nomen onder „Laatste Berichten" in ons vorig nummer over de vergade ring van de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging het Groene Kruis, welke Zaterdagmiddag te Middelburg ge houden werd, melden wij thans aller eerst de verdere behandeling der be groeting voor 1913. By de eerste post der uitgaven kwam weer ter sprake het geven van vergoeding van reiskosten aan af gevaardigden ter algemeene verga dering. Het hoofdbestuur stelde voor ai- leen reiskosten te vergoeden, de af- deeling Zaamslag om in het geheel niets te vergoeden terwyi de af- deeling Domburg voorstelde naast reiskosten ook verblyfkosten te ver goeden. De twee laatste vooistellen werden beide verworpen m&: alleen de stemmen der voorstellen voor (22 tegen 2); zoodat het voorst -.1 van het hoofdbestuur was aangenomen. De begroofing werd ten slotte on veranderd vastgesteld op een bedrag van uitgaven en inkomsten van f 990,05, een post voor onvoorzien ad f 30 en een tekort van f 145,05. Na de lezing van den heer Wltte- veen bracht de voorzitter spreker dank voor zyne heldere uiteenzetting en drong hy er by de afdeelingen op aan voor deze zaak propaganda te maken. Verder deelde de heer Plugge mede, dat hy over deze kwestie reeds een onderhoud met den heer den Houter, Inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht heeft gehad. D;ze stelde volgens den heer Plugge buitengewoon hooge eis:hen aan zulk een ontsmettingsdienst, waardoor de kosien ongeveer f 10,000 zouden bedragen. Waar de inspecteur te Zwolle, de heer Ooster- baan veel lagere eischen stelt, hoopt de voorzitter hier ook tot een ver gelijk te komen. Nadat op een vraag van een der afgevaardigden was geantwoord, dat stuk in de hand. Ik logeer in de „Prins van Beieren" en ben altyd voor je te spreken. En uw naam? vroeg de oppasser. Freule Von Waldheim, eerste ver dieping no. 30. Met verwondering keek Giacomo haar aan, toen hy dezen naam hoor de. Wel, riep hy uit, de naam Von Waldheim is my niet vreemd. Wan neer hier voor twintig jaar geen ba ton Von Waldheim was geweest, zou ik niet in dit gekkenhuis zijn aange land. Hoe dat zoo vroeg Alice verbaasd O, heel eenvoudig Twintig jaar geleden belastte de heer Von Wald heim mij met het overbrengen van een patient naar San Salvatore, en zoodoende ben ik hier in dienst ge komen. Met kloppend hart vraagde Alice De heer Von Waldheim En die patient? Was een beschermeling van den heer Von Waldheim en ook een Duit scher. Een waanzinnige vroeg Alice drin gend. Giacomo knikte toestemmend, na de rede in haar geheel zal worden opgenomen in het orgaan „Het Witte en Groene Kruis," stelde de heer Wtyland voor een afdruk van die rede aan de gemeentebesturen toe te zenden. Na nog eenige besprekingen over onderdeelen der kwestie, werd besloten, dat het hoofdbestuur in de aangegeven richting werkzaam zal zijn. Aan de orde was thans het vol gende voorstel van het hoofdbe stuur De Algemeene vergadering ver zoeke de tuberculose-commissie voor Zeeland zich te organiseeren tot een zelfstandige provinciale vereeniging tot bestryding der tuberculose." By de behandeling van dit voor stel kwam ter sprake het nog steeds niet aansluiten der Zuid-Bevelandsche vereeniging. De voorzitter zeide dat dezerzyds alies gedaan is om tot fusie te ge raken, maar de Zuid-Bsvelandsche vereeniging is niet af te brengen van haar standpunt, dat de Provinciale vereeniging moet bestaan uit dis- trictsvereenigingen en die ieder op haar beurt uit plaatselyke vereeni- gïngen. Dit ontmoet onoverkometyke bezwaren voor districten (bijv. Tho- len) waar tot nu toe nog maar een aangesloten vereeniging isterwijl bjjv. Walcheren geen reden heeft een districts organisatie te stichten. Na ampele bespreking werd de volgende motie van Domburg aange nomen ,De algemeene vergadering van de provinciale vereeniging „Het Groene Kruis," betreurende dat het ontbreken van een Provincials Groene Kruis-vereeniging het motief wa3 voor de S'aten van Zeeland tol het weigeren van provinciale-subsidie irzake de tuberculose-bestryding, verzoekt hst hoofdbestuur nogmaals pogingen aan te wenden tot een fusie te komen met de Zuid-Bevelandsche vereeniging." Ook het bestuursvoor stel werd zonder stemming aangeno men. Hierna was aan de orde het tweede hoofdbsstuursvoorstel luiden de: „De algemeene vergadering be sluite, dat de Provinciale Zeeuwsche vereeniging „het Goene Kruis" als lid toetrede tot de Algemeene Neder landsche vereeniging „het Groene Kruis." Nadat naar aanleiding van een vraag was geantwoord, dat de af deelingen geen finantieeie gevolgen van deze aansluiting zullen hebben, daar de provinciale vereeniging voor ieder by haar aangesloten plaatselijk vereeniging slechts éen gulden per jaar moet betalen, werd ook dit voor stel zonder stemming aangenomen. Eveneens werden aangenomen de een oogenbiik geaarzeld te hebben. Alice had zijn aarzeling opgemerkt en zeide daarom ontroerd Spreek de waarheid en bedenk dat je eenmaal rekenschap moet geven van je woorden. Is de man, die hier in San Salvatore zit opgesloten inderdaad waanzinnig? Weifelend keek de oppasser haar aan. Die vraag van de ontroerde jon ge dame bracht hem in een moeieiy- ke positiehy was besluiteloos. Nu eens keek hy Alice aan en dan weer zwieiven zyn blikken links en rechts, totdat hy ze elndeiyk liet rusten op een verpleegde, die tegen een boom leunende, verdiept scheen in de be' schouwing van de schoone natuur, welke hem omringde. Nommer veeriig stamelde hij ein delijk. Wil je niet antwoorden vroeg Ali ce dringend. Dat is nommer veertig, herhaalde de man, het oog vast op den patient gericht houdende. Zyn naam is Von Lu d wig. Instinctmatig volgde Alice de blik ken van den oppasser, zy kreeg een gevoel, alsof haar de keel werd dicht voorstellen van '•et hoofdbestuur om de algemeene vergadering H het vervolg te houden in de maand Juni en om de vergoeding van reiskosten ook reeds dit jaar uit te betalen. Bij de rondvraag werd nog de werking van districts-comm'ssies en de wenschelijkheid dat leien die in den loop van het jaar verhui ren in een andere afdeeling als ltd worden beschouwd, besproken, waarna de vergadering door den voorzitter ge sloten werd. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zyn veroordeeld wegens overtr. der Motor- en Rljwielwetri. S., Vlissingen, tot f 10 b. s. 5 d. "h.overtr. Trekhonden wet L. van W., Middelburg, tot f 10 s. 10 d. h. M. S. B., Koudekerke, tot f 0.50 b. s. 1 w. t.A. J., W. P., P. de B., allen Vlissingen, ieder tot 2 b. s. 2 d. h. overtr. art. 424 Swb.A. P. H. S., beiden Domburg, ieder tot f 10 b. s. 3 d. h.overtr. jachtwet: P, A. M., Vlissingen tot 5 b. s. 3 d. h.het spelen met geld: M., Middelburg, tot f 5 b. s. 2 d. h.het ryden met een motorrytuig zonder lichtH. J. S„ Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h het fietsen zonder belM. de J,, Souburg, tot teruggave aan diens voogdhet laten staan van een motorrytuig zonder lichtjlr. A. E. B., Middelburg, tot 2 b. s. 2 d. hovertr. visscherij- wetJ. van T. Pz., C. V. Pzn., beiden zwervend, ieder tot f 5 b. s. 3 d. h. het plaats nemen op een hondenkar D. K., Middelburg, tot teruggave aan oudershet op een rijwiel 2 personen vervoerenJ. D., Middelburg, tot f 1 b. s 1 w. t B. C. MMiddelburg, tot f 2 b. s. 1 w. t.overtr. wapen wet: C. M., zwervende, tot f 2 b. s. 1 d. h.het den Oprit te Vlissingen met een rywiel afryden B. S„ Vlis- geknepen by het zien van den ge vangene, wiens schoon gelaat een diepen indruk op haar maakte. Ludwig von Erlenburg, fluisterde zy en vouwde de handen op haar borstde tranen kwamen haar in de oogen, die zy niet van den ongeluk kige kon afwenden. Kent de freule dan den patient? vroeg Giacomo, die lang niet op zyn gemak was. Hy moest echter zyn vraag herhalen om Alice uit haat half be- wustelooze afgetrokkenheid op te wekken. Ik wil heengaan, stamelde zy. De tyd der bezoeken zal wel verstreken zynwees daarom zoo goed my naar het rytuig te vergezellen. Hun pad leidde juist langs den ge vangene Alice sidderde. Giacomo nam eerbiedig zyn muts af en wilde voorbijgaan, maar de heer Von Er lenburg nam beleefd zyn hoed af voor de jonge dame en hield haar een oogenbiik staande. My is bevolen deze dame naar haar rytuig te geleiden, zeide de oppasser om een gesprek tusschen den patient en Alice te voorkomen. (Wordt vervolgd,)

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 1