Gemengd Nieuws» SPORT en muilkorven in maskervorm;meesta! echter bestonden ze uit een Ijzeien band, die den mond vast omsloot en door een anderen, loodrechten band over het hoofd werd vastgebonden. Alle muilkorven waren van een me talen plaatje voorzien; dit plaatje werd in den mond gestoken en diende om den tong stil te houden. Daar hij veel gebruikt werd, moest de muilkorf vaak hersteld worden, en dat was niet al te duur. In de archieven van een Engelsche stad vindt men de volgende rekening uit 'tjaar 1653: „Betaald voor her stelling van den muilkorf tot bestraffing van lasterzuchtige vrouwen 1 shilling en 11 pence." Het schenen dus vooral de dames te zijn, die zich aan babbelzucht schuldig maakten. Of zouden de heersn der schepping, die de macht hebbers waren, minder streng zijn geweest tegenover de leden der eigen sekse Nu, in onzen tijd kan men onbehoorlijkheden by de heeren zoo wel als by de dames opmerken. „Le Tramway" bevat tfet volgende ver- makeiyke en door „De Locomotief* vertaalde stukje over „Onbeleefdheden in tramwagens." „Er zqn van die menschen, die zeer beleefd zijn in hun salon, maar die minder beleefd zqn, zoodra zy in hun bezigheden zyn,in fabriek, kantoor of magagijn, en die het nog veel minder zyn in een tramwagen, trein of op een boot. Men zou in de tram wagens, in aanmerking nemende de moeite, die de heeren zich geven om hun plaats aan een dame af te staan of de vrijmoedigheid waarmede som mige dames meerdere plaatsen door haar kinderen, waarvoor niet of slechts half betaald behoeft te worden, zonder de minste verontschuldiging laten innemen, het volgende kunnen aan plakken 1. Indien ge in een tramwagen wilt stappen, spring dan zoo gauw mogeiyk op de treeplank zonder rekening te houden met vrouwen en kinderen, die ook mee willen. 2. Zoek een goede zitplaats uit in den wagen en verlaat haar niet wan neer een dame binnentreedt; laat dit aan de oude heeren over, want dit Is nog een overbiyfsel van die belache- ïyke rldderiykheid, die bezig is te verdwynen. 3. Wie kinderen by zich heeft, kan het hun zich zoo comfortabel mogeiyk laten maken, als 't gaat de voeten op de banken hun handen behoeven ook niet gewasschen te zqn, die kunnen zq op hun gemak aan de kleeren van hun medereizigers afvegen. Verder behoeven op regenachtige dagen de dames met haar regenman tels niet op de balkons te blqven, maar kunnen zich tusschen de me dereizigers neerzetten en 'tovertol lige water op de kleederen van hun buren laten afdruipen. Jongens moeten hun plaats nooit aan oudere personen afstaan, en den aardigen jongen meisjes wordt ver zocht zich voor een of ander in den wagen zittend persoon te plaatsen en hem zóólang brutaal aan te ky- ben, tot hy zijn plaats aan haar overlaat. Keuvelaar. Vlissingen, 8 November. Mei de mailboot „Prinses Julia na" is hier hedenmorgen aangeko men H. K. H. Prinses van Schaum- burg—Lippe, zuster van den Duit- schen Keizer. Met den Zuid-Duitschen mailtrein, waarin een salonrijtuig was gepiaats», zette de Prinses de reis naar Keulen voort. De nieuwe reddingsboot vart de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen, welke alhier zal worden gestationneerd, is hedenmorgen 6 uur van Rotterdam vertrokken en kan hedenavond ver wacht worden. Alvorens de boot in dienst zal worden gesteld zullen daarmede eerst de noodige proeven worden genomen. De Christ. Jongelingsvereeniging „Calvqn" alhier, zal op 14 en 15 November haar 25 jarig bestaan her denken. Op 14 November zal een gedachtenisrede worden uitgesproken in de Nieuwe Middelkerk, terwyi op Vrydag 15 November dit zilveren jubileum feestelijk zal worden her dacht in de zaal van den heer Buning. Door de vrydenkersvereéniging „de Dageraad* zal Woensdag a.s. des avonds 8 uur, in het Concertgebouw aan de Emmastraat een openbare vergadering worden gehouden, waarin ais spreker zal optreden de heer dr. J. Rutgers uit 's Oravenhage, met het onderwerp„De zedeiyke gevaren van den godsdienst als opvoedingsmiddel." Er zal gelegenheid wo-den gegeven tot debat. Men schrijft ons uit Middelburg De firma gebr. Polak alhier heeft in haar magazyn op de Markt alhier eene expositie ingericht, welke van af hedenavond tot eind November zal geopend zyn en waar voor een ieder gelegenheid zal zyn depract'sche toepassing der electriciteit op ver schillend gebied in oogenschouw te nemen. Bij ons bezoek, dat wq hedenmorgen aan de tentoonstelling brachten, be zichtigden wy allereerst de etalage, welke verlicht wordt door een fraaie kristallen kroon; in de etalage ziet men tal van strykyzers, waterketels, waterkruiken en dergelqke, die allen in zeer korten tijd door electrischen stroom voor gebruik gereed worden gemaakt. In de kast is verder een toestel aangebracht dat de soliditeit van den metaaldraad der Philipslampen aan toont. Nog viel ons oog op een kleine geyzer, welke vooral zeer doelmatig is voor coiffeursin een oogenbiik tyds heeft men warm water. In den winkel zelf toonde men ons allereerst een miniatuur stofzuiger, welke voor het stofvry maken van kamers een ware uitkomst mag ge noemd worden. Op de tafel in den winkel wordt een groot deel der ruimte In beslag genomen door verschillende instru menten voor medisch gebruik, o. a. bijzonder sterk lichtgevende lampen voor keelonderzoek. Ook was hier geëtaleerd een klein strykyzerlje, dat makkeiyk mede op reis kan worden genomenterwijl nog tal van andere praktische artikelen aanwezig zqn. De firma heeft bin nenkort nog een nieuw toestel waar door het onnoodig zal zyn in het vervolg de leeiijke buizen vanaf den knop naar de lichtkronen te leggen. Een krukinstallatie boven in de kro nen maakt het mogeiyk dat het druk ken op een knop het licht zal doen ontvlammen. KERK EN SCHOOLNIEUW5. Ned. Herv. Kerk. Op 85-jarigen leeftijd Is te Bussum overleden ds. j. Pil. Hatiink, emeritus-predikant by de Ned. Herv. Kerk. Ger. Oem. Beroepen te Goes ds. D. C. Overduin te Ridderkerk. Voor de vrye- en orde-oefe ningen der gymnastiek zyn gisteren te Breda geslaagd de heeren H. F. Groenendijk en L. A. Versprille, belden te Middelburg. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens: diefstal: D. J. F., 45 jaar, brood bakker, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd tot één jaar gevan genisstraf met aftrek voorarrestA. Z., 54 jaar, veldarbeider te 's Heer Arends- kerke f 5 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis; C. C„ 67 jaar, metselaar Terneuzen, f 7 boete, subsidiair 7 dagen hechtenis; wederspannigheidM. de J., 20 jaar, arbeider te Kwadendamme tot drie maanden gevangenisstraf; j. J., 35 jaar, stalhoudersknecht te Goes f 10 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis belemmering van de handelingen van een ambtenaar.-1. B., 47 jaar, arbeider te Koudekerke, f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis; het niet voldoen aan een door een ambtenaar gegeven bevelA. de K., 22 jaar, landbouwer te Graauw, f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis; overtreding rijksbelastingen Th. E., 39 jaar, werkman te Philippine, f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis A. H. de B!., 18 jaar, arbeider te Zuid- dorpe, f 25 boete, subs. 10 dagen hechtenisG. R., ingenieur te Sluis kil, f 10 boete, subs. 2 dagen hech tenis; A. van L., 57 jaar, winkelier en E. M. R. van B., 58 jaar, vrouw van A.t van L., beiden te Overslag, ieder tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis1. L.. arbeider te Bouchaute (België) f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Voor de rechtbank te Middel- burg werd heden behandeld de zaak tegen J. L. A. de L., 43 jaar, redac teur-uitgever van het vry-socialis- tisch weekblad „de Toekomst" te Middelburg, beklaagd vaji het doen opnemen van een ingezonden stuk ia genoemd weekblad, waarvan de inhoud beleeuigend was voor den ryksveidwacht r M. P. Bijl te Re- tranchement, omdat daarin gezegd werd, dat deze politieman zyn plicht niet doet, door te weinig te letten op gepleegde jachtovertredingen. Beklaagde was niet verschenen. De eerste getuige, de veldwachter Byt, zeide door den geheelen in houd van het stuk beleedigd te zyn, maar vooral waar hem het niet goed vervullen van zyn taak ten laste wordt gelegd. Het is getuige bekend, dat het blad te Retrancheraent alge meen verspreid is. Getuige S. Koster inspecteur van politie le Middelbur verklaart dat „de Toekomst" algemeen verspreid wordt. Getuige P. van de Linde, brigadier der maréchaussée te Sluis, deelde mede, dat de Retranchement geen persoon met den naam der onder- teekening van het stuk bestaat. De eisch luidde f 25 of 25 dagen. Nog werd tegen C. K., 19 jaar te Vlissingen, wegens het toe brengen van een klap aan P. j. de Visser op 3 October j.l. f 10 boete of 10 dagen geëischt. Bekl. en twee getuigen a decharge zeiden, dat de Visser eerst gestompt had. By beschikking van de recht bank te Middelburg is de termijn van gevangenhouding in zake A. A. B„ 28 jaren, werkman wonende te St. Jansteen, thans gedet'neerd të Middelburg, als verdacht van dief stal, voor den tyd van dertig dagen verlengd. Door het O. M. by de recht bank te Middelburg is hooger beroep ingesteld tegen het vonnis dier recht bank d.d. 1 November j.l., waarby H. A. de W., stationschef te Axel, beklaagd van het door schuld ver oorzaken van gevaar voor het ver keer door stoomvermogen over een spoorweg werd vrygesproken. Gisteren behandelde de recht bank te 's Oravenhage de zaak tegen Eduard Oir rit sen, 56 jaar, glazen- wasscher te dier stede, beklaagd, de weduwe Hoenstok door middel van revolverschoten van het leven te hebben beroofd. Aan beklaagd was ten laste gelegdprimair, moord subsidiair, doodslag. Na getuigen-verhooren requireerde het O.M. 12 jaar gevangenisstraf. Jhr. mr. A. J. C. Rethaan Macaré pleitte vryspraaK. Voor het kantongerecht te Ter- borg heeft terechtgestaan een vrouw uit Arnhem, Duifje Hollander genaamd, terzake het te Dinxperloo onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. U,t het verhoor der zes getuigen bleek, op welk een slimme wijze deze vrouw optrad, zegt de „Nieuwe Courant." Na zich eerst op de hoogte gesteld te hebben van de zieken, oie zich in het dorp bevonden, vervoegde zy zich te hunnen huize, na eerst eenige quasi geneeskundige handelingen verricht te hebben, als pols voelen, in de oogen zien, enz. enz., deelde ze de menschen mede, welke ziekte ze had den, waarna ze hun kruiden en fla nellen „gezondheidsbanden" aanbood. Onder de getuigen bevond zich een man, leidende aan tuberculose, wlen ze verzekerde, hem binnen een maand weer op de been te zullen helpen. Op haar aanhoudend aandringen, liet de man zich tenslotte overtuigen, en kocht hoewel hq zeer arm was 4 banden en eenige pakjes kruiden. Toen de man haar vroeg of hy niet met twee banden kon volstaan, deelde zij hem mede, dat dit niet ging, om dat ze na gebruik eenigen tyd in de buitenlucht moesten hangen, om hun kracht weder te krqgen. Op afbetaling geven ging niet, omdat ze voor het Roode Kruis werkende, haar geld da- delqk moest afdragen. Een andere getuige, de moeder van een tuberculeus meisje, wilde in den beginne op haar aanbiedingen niet ingaan, doch ook zy liet zich over halen toen de vrouw haar meedeelde, dat haar dochter binnen een maand zou sterven. De ambtenaar van het O. M., dat dit nu reeds de vierde maal was, dat deze vrouw voor een deigetyk feit terechtstond. Telkenmale kreeg ze nog een geldboete, maar dat schynt niet geholpen te hebben. Spreker acht dergelqke personen een groot gevaar voor de maatschappq met haar rad heid van tong en door haar brutaal optreden, weet zy arme menschen het geld uit den zak te kloppen. Spreker eischte tegen beklaagde 4 maal 2 maanden hechtenis. Vliegen. Wederom zqn twee slachtoffers van de vliegsport te be treuren, waardoor het aantal op on geveer 230 wordt gebracht. De ko lonel Altrichten uit Wurtenburg deed per biplan een tocht en was daarbij vergezeld van een passagier. Plotse ling weigerde de motor, de biplan viel met een duizelingwekkende vaart naar beneden en belde aviateurs werden op slag gedood. Gisterennacht hebben de ryks- veldwachfer Monna en de gemeente veldwachter Deganaar onder Zoeter- woude waargenomen, dat door eenige schippers te snel werd gevaren. Aan hunne sommatie om te stoppen werd geen gevolg gegeven. By de brug over het Rqn- en Schiekanaal moes ten ze evenwel, omdat zy niet geopend was, biyven wachten. Toen de veld wachter hen sommeerde om aan wal fe komen, werd hun geantwoord, dat zy maar, indien ze iets wilden, aan boord moesten komen. De veld wachter Monna gaf daaraan gevolg. Nauwelijks was hy evenwel aan boord of hy werd door den knecht aange grepen, die hem in het water wilde smijten. De veldwachter wist echter door het dreigen met zqn revolver dit plan, waaraan reeds een begin van uitvoe ring was gegeven, te voorkomen. Inmiddels kreeg hq hulp van zijn collega Degedaar. De schipper zelf wilde dezen toen met een yzer voor werp te iyf. Er ontstond toen, naar de „N. R. Ct." meldt, een worsteling. Het gelukte den veldwachter echter na veel moeite om den schipper en zqn knecht te overmeesteren. De laatste wist evenwel te ontsnappen. De schipper werd naar Leiden over gebracht, evenals de knecht, die later opgespoord werd. Zy zyn ter be schikking van de justitie gesteld. De Nieuwe Achtergracht te Am sterdam was Woensdagavond een half uurtje, in staat van beleg. Om streeks tien uur werd de aandacht van een voorbijganger getrokken door het onophoudelqk gelui van een alarmbel, die zich op het kantoor van den brandstoffenhandel der firma Hulscher en Kuypre bevindt. Daar het bekend is dat deze bel in actie komt, indien een onbevoegde op een buitengewoon uur het kantoor met een bezoek vereert, werd de politie met het vermoeden, dat inbre kers aan het werk waren in kennis gesteld. De bel klingelde intusschen lustig doorhet aantal „toeschouwers" groeide langzaam maar zeker tst een menigte aan. Daar verschijnen een aantal politieagenten. Onder leiding van een inspecteur wordt de gracht afgezet, zoodat zelfs geen muis zou kunnen ontsnappen, en als ook een der firmanten is gearriveerd gaan de dienaren der wet het perceel binnen, waarin het alarmsigna il nog steeds weerklinkt. In angstige spanning wachtte het publiek op de dingen die niet zou den gebeuren. Want plotseling hield het gebet op, en kwamen de agenten uit het gebouw, zonder de door het publiek verwachte inbreker. Na on derzoek was gebleken, dat een draad der electrische geleiding, welke door het geheele gebouw loopt, gespron gen was, waardoor de stroom de bel in werking bracht. In de Kipstraat te Rotterdam werden gisteravond laat eenige lui, die door hun gebrul en geschreeuw de bewoners aldaar in hun nachtrust stoorden, door een agent van politie aangemaand, zich kalmer te gedragen. Allen gaven hieraan gehoor, behalve een zekere S. Deze, vertoornd door de aanmaning van de politie, ging den agent te iyf en gaf dezen onver hoeds een trap tegen den buik. De agent maakte van zyn gummistok gebruik, zoodat de herriemaker spoe dig kalmeerde. Met behulp van nog enkele andere agenten werd de lawaai maker naar den politiepost aan de St. lanstraat gebracht. Na fouilleering werd procesverbaal tegen hem opge maakt, allereerst wegens het dragen van verboden wapens, nl. een dolk mes, mishandeling der politie en burengerucht. Een arbeider uit Knqpe, die in Duitschland werkte, is aldaar, naar men aan de „Leeuw. Ct." bericht, in hechtenis genomen, verdacht een Poolschen arbeider van een zolder te hebban getrapt, waardoor de man een doodelqken val deed. Volgens een door zijne vrouw ontvangen brief is hij op aanwyzing van twee Poolsche vrouwen gearresteerd. Hy zelf schrift, onschuldig te zqn, daar hq op het oogenbiik van het gebeurde met zyn landheer op de jacht was. Tóen Woensdag een motorwagen van lijn 8, gaande naar Schiedam, den Rotterdamschen dqk bereikte, bemerkte de wagenbestuurder ten ge volge van de duisternis niet dat een met vaten melk beladen wagen op den weg stond. De eigenaar had zich eenige oogenbllkken verwijderd. Wel deed de bestuurder zyn best om door electrisch remmen te redden wat er te redden viel, maar een hevige botsing bleek onvermijdeiyk. Vaten en bussen stortten van den wagen en een groot gedeelte van den inhoud kwan, in de sloot langs den weg terecht. \iri den tramwagen werd het voorbalkon ingedrukt. Er hebben geen persoon, lqke ongelukken plaats gehad. H;| voorval veroorzaakte een half uU( vertraging. Dinsdagavond omstreeks 10 uur werd, naar de „Asser Ct." meldt, aan de politie 'e Assen medegedeeld, aan de Norgervaart de voerman Bouke P., wonende aan den Qroninger straatweg en in dienst der cementfa briek, bewusteloos by zyn wagen was gevonden. De oorzaak kon men niet bevroeden. Dadelijk werd door de politie een voorloopig onderzoek ingesteld, waaruit ongeveer het vol. gende bleek: De voerman P. was 's ochtends naar Haulerwyk gereden met paard en wagen, waar een cementput geplaatst moest worden. In den namiddag begaf hy zich weer op weg naar Assen, 't Zal tusschen 6 en 7 uur 's avonds geweest zqn, toen by dicht bij de openbare lagere school aan de Norgervaart de herberg van Zondag passeeren moest, 't Schynt, dat hij daar zyn paard heeft willen voeren, want de voerzak vond men bij de schuur van Zondag. Hoe het verklaard moet worden is tot heden toe een raadsel, maar men vond P. eenige meters voorbij de schuur bewusteloos op den weg liggen, een weinig bloe dend aan het oor, doch verder uit wendig niet verwond. Een 100 meter verder den weg op vond men den wagen, de beide wielen waren ei afgeloepen. De voerman werd in een herberg binnengedragen en later op advies van een dokter, die inmiddels ter plaatse was gekomen, naar het Wilhelmlna- zlekenhuis te Assen vervoerd. De man is sindsdien nog niet tot bewustzijn gekomen inwendig zoude hij aan het hoofd verwond zqn, zoodat men omtrent de toedracht der zaak nog geheel In het duister tast. De politie stelt een nader onderzoek in. Gisterenmorgen om 5 uur reed de wagen van een landbouwster le Sommelsdqk, naar het land. Op den wagen zaten, behalve de koetsier, 3 arbeidsters. Door de duisternis viel de kar van den Nieuwendyk met alle opzittenden in dé sloot. Een der vrou wen kwam onder den wagen terecht en verdronk. De andere liepen lichte kwetsuren op. De secretaris dei Nederlandsche legatie te Weenen, om trent wiens ongeval wy gisteren reeds het een en ander mededeelden, is aan de gevolgen overleden. Woens dagmorgen geraakte een meisje uil Westendorp onder de Oeldersch- Westfaalsche stoomtram. Het meisje, ongeveer 21 jaar oud, doch niet wel by het hoofd, stond gebukt,' bezig zijnde met het dichtmaken van haai schoenen, toen de tram haar passeer de. De machinist die niets bemerkte reed door, terwql het meisje voor over gevallen moet zyn en onder een der wagens is geraakt. Onkenbaar li ze er onder vandaan gehaald. De ouders bemerkten echter aan de initia len. aan het ondergoed dat het hun kind was. Volgens een bericht uit Quebec is het stoomschip „Royal George" een myi Ooslelqk van Point St. Lau-| rent in voile vaart op een rots loopen. Er bevinden zich 901 per sonen aan boord. Sleepbooten ter assistentie aangekomen. De posi tie van het stoomschip is ernstig. Naar uit Johannesburg gemeli|j wordt, heeft men in de Premier i een diamant van 1649 karaat gevon den. Deze steen is op éen na de grootste diamant die ooit gevonden is. De Culiinan was nog grooter en woog 30253/i karaat, maar die Is nu gekloofd en maakt deel uit van de Engelsche kroonjuweelen. De nieuwe steen moet niet g zuiver zyn, doch men gelooft dat de zwarte strepen, die men erin ontdek' heeft, zich alleen aan de oppervlak bevinden. De zaak Wilmart, betrekking heb bende op den bekenden mili'oenen- zwendel met aandeelen van der spoorweg GentTer Neuzen, Is1 een nieuw stadium getreden. D' rechter van instructie is, nu hij e in beslag genomen bescheiden ge2ll| en gerangschikt heeft, tot het onder zoek naar het mededaderschap »ve'' gegaan. Een gevolg hiervan is reed de arrestatie van den secretaris de directie van een bekend Brn' selsch blad, „La Chronique" gewet welke in hechtenisneming gis'-"® nacht plaats vond. Thans is ook directeur zelf, de heer Waechte' heshtenis genomen. Waechter 1 verklaard, toen Wilmart sp»°r"'j verdwenen was, voor ongevef mlllioen fr. door deze benadeeld zyn geworden. Gedurende 9 P heeft hy voor den verdwenen diet, obligaties Ter Neuzen-Sp die Waechter voor echt geho beleeningen hee secretaris, Deth deel genomen. 198.000 fr. door gen verloren te Naar thans zullen nog mee| wachten zyn. nog geen enkel schynt zich In ve hebben. Italië is blql beloofde land advocaten. De advocaat, waarin heugde, Theresa praktyk weer mc< zy half Augustus aan de Romeins toegelaten, heeft raai dezer dagen 't Hof van Beroep de toelating va$ advocatuur voor c klaard, overeenkci. in 1883 en 188 Cassatie te Turyn de toelating van advocaiuur werd De verkiez Ver. In verschillend bladen wordt de zingen, en terecl beteekenis genoer president met zulk l meerderheidvan ste naar het Wife Nimmer heeft zich! In het „Vad." zoo algeheele, pio! geopenbaard, waar didaat der democ deze eindelijk in] een geschikten leid! meer stemmen kj bracht, dan sedej republiek ooit erf welke party ook, te vereenigen; terv het Huis van Afgev mocratische meerde permachtige werd j Senaat de democrat in een meerderheid Behalve een ni'eu practische politiek! ommekeer een mini het gevolg zyn. Ofe mqn eerst in Janua op den 2en Maandaj de fermeele verkiez sident door de eergls kiesmannen plaats reeds verschillende son's ministerie c Wiley voor iandboa justitie en Daniels ment van post en voor B yan de port tenlandsche zaken men betwijfelt ech aannemen zal. Roosevelt heeft zi. eere en fatsoen ge Wilson het volgend den: „Het Amerikaa u, met een groote grootste eerbewqs verleenen kan. Ik well mede". Taft schynt zulk gelukwensch niet te Wei heeft hy een vel en laten publiceeretf der verkiezing een zicht stelde van d politiek derregeerlnj blikeinsche party ziet verweren door haar winnen en zich opi leiding aaneen te sli dezen geest doen vei blikeinsche bladen, verwyten, dat hy oc scheuring in de repub waardoor de débacle onvermydeiyk werd. Dat Roosevelt klaring heeft afgeld mededeelt den strijd zetten betrekkelt stemmen op zich wordt algemeen vë tegenzin van 't Ami tegen den „Third ti dat Wilson zich met het neerhalen van dei klaarde, terwyi Roose behouden, zy 't dan iyk" herzien. Tenslotte nog enk berichten. De voorstanders ve fecht hebben in drie de overwinning beh thans binnenkort tie *yn waar het mannei kiesrecht gelijk zal zi De socialisten hek

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 2