TIE ngen Wallersbrunn. Ponderdag 7 November RONA DAT IS DE CACAO Van houten'» RONA. enz- WCIA's bevallen I? hij het •id weer üiceeren. \>ENS. envoeding. im Markt. No.264. 50e Jaargang. 1912. QUPON is. )BEN, Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. BINNENLAND, Feuilleton. pakje van :ht op 6 >ioef pakje is aan nco ter be- pnder-Voet- i een prach vee kleuren shandelend. No. 25. an éen adres. umatiek lijdt, coupon, ter in zend dezen en adres dui- stippellijnen. |st, om te pro van de be- ieisters (van ng voor rbeu- gecezen de rheumatiek- en nadat doc- nen zelfs ge- Zend ons he ir de pleisters Ier ze dan en net het resul- jf 2.50 zenden. |bt gevonden, -woerd en de |uut niets, is rd om ze op :n Ons ver- pat wij zeker genezen. Knip en zend hem \GIC FOOT tracht Araster- if postzegels, ingevuld. f de aanvrage is. Agenten der YPOTHEEK- erichten, dat l zijn als le elk gewenscht 4'u Af ingen gaarne Telefoon 125 iriek ER RUH. uden illen in het tratieö irOREIs1 VLISSiINGSCHE COURANT Prijs per drie maanden 1 30. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij de Uitgevers Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. M ADVERTENTIÉNvan 1—4 regels ƒ0.40. Voor eiken regei meer 10 cent. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts fweemaal berekend. Oroote letters en clichés naar plaatsruimte. Verschijnt dagehjks^ tiitgezonderd op Zon- ®n F®estdag@ft. Tweede Kamer. De behandeling van het ontwerp invaliditelts- en ouderdomsvf rzekering werd gisteren voortgezet. Men ging voort mei de replieken. De heer Schaper bestreed nader het ontwerp, dat te zware lasten oplegt en te weirig geeft en bepleitte voorts staatspen- sioneering, waarbij hij aandrong op een duidelijke uiteenzetting van hun standpunt door de verschillende groe pen der iinksche concentratie, in zonderheid van 's heeren Tydeman's standpunt, dat spr. te beperkt voor komt. De heer Hugenholtz betoogde, dat onaangevochten is gebleven zijn stel ling dal geen enkel christelijk beginsel noopt tot verplichte verzekering. Spr. keurde hei af, dat de minister blijkbaar zwicht voor den aandrang van rechts om een ruimer risico-over- dracht. Kamerverkiezingen in 1913. De heer Vorsterman van Oyen, die zich, naar de „Plattelander" had ver nomen, in 1913 niet meer beschik baar zou stellen, weet daar, volgens de „Midd. Crl." niets van. Hij heeft nog geen beslissing genomen en het zal nog wel eenlgen tijd duren eer hij er een neemt. De vrijzinnig-democratische kies vereniging „De Grondwet" te Oude Ptkela (district Veendam) heelt, naar de „Prov. G;on. C'." meldt, voor de Tweede Kamer (vac. mr E. A. Smidi) voorloopig deri neer H. Snijders ie Middelburg candidaat gesteld. „Ommen. De cbrlstelijk-historischen in het district Ommen zijn voornemens bij de niéuwe verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer candidaat te siellen den heer W.J. M. Engeiberts, Nsderduitsch Hervormd predikant te Amsterdam, vroeger te Den Ham. Het ontwerp-Ouberdoms- en Invali diteitsverzekering. Aan de Tweede Kamer der Siaten- Generaal is door den Bend voor Staatspensioneering een adres ge zonden, waarin het volgende wordt te kennen grgegen dat het in behandeiing zijnde wets ontwerp tot verzekering van werk lieden tegen de geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom slechts in uiterst geringe mate en door enkele artikelen tegemoet komt aan het streven van den Bsnd voor Staatspensioneering, gesteund door tienduizenden in den lande, welk 10.) -o— Verwonderd keek de kastelein haar aan en zeide U schijnt veel belang in de zaak te stellen. Zijn naam herinner ik mij niet meer, maar ik weet wel, dat hij eveneens een Duitscher was. En hoe liep het ai? Wei, het is duidelijk genoeg, viel de juffrouw inAmalia nam het loon der schande niet aan. Zij zweeg ook niet over de zaak terwille van dien vreemden heer, maar wei uit dwaze waanzinniee liefde. Zij keerde niet naar Crovigno terug, maar bieef te Napels. Voor arbeid was zij niet ge schikt en dus volgden weldra kom mer en gebrek. Zoo sleepte zij mei haar kind in honger en ellende haar ongelukkig bestaan voort. En het kind vroeg Alice. streven in navolgend ariikei 1 der statuten en de, in Juli 1907 In de algemeene vergadering van voor noemden Bond, aangenomen motie is uitgedrukt. Art. 1. De Bond voor Staatspen sioneering beoogt het tot stand komen eener wet, waarbij aan alle Nederlanders, zoowel vrouwen als mannen, op een nader bij bedoelde wet aan te geven leeftijd, recht wordt toegekend op een gelijk staatspensioen zonder premiebetaling, de koslen te vinden uit de opbrengst van be slaande of nog te heffen belastingen. Motie. De ernsfige wil wordt uit gesproken om te zorgen dat het streven naar ons einddoel niet in den weg sla aan een zoo goed mogelijke en onmiddellijk langs wettalijken weg bereikbare verbetering in het lot van ouden van dagen, die leidt naar het einddoel dat de navolgende amen dementen van uw leden, de heeren J. H. A. Schaper en mr. R. J. H. Patijn, op de desbetreffends artikelen in het weisomwerp eenigszins, zij het dan ook op gebrekkige wijze, het biginsel van staatspensioen zuilen tegemoet komen. Amendement op art. 19. De middelen voor de dgkking dér uit te keeren renten worden gevonden voor wat betreft de ouder domsrente, de weduwenrente en de weezenrente door bijdrage vanwege het Rijk. Amendement op arl. 358. Den leeftijd voor recht op ouder domsrente te brengen van 70 jaren op 60 jaren. Amendement op art. 360. De rente in den overgangstijd van f2 op f3 prr week en het bedrag voor de echtgenooten, die beiden recht op een rente hebben, naar evenredigheid te verhoogen. Redenen waarom da bond voor Siaaispensioneering zich wendt tot uwe vergadering met het beleefd verzoek, deze amendementen in de wet te doen opnemen. Dienstkleeding. Door den minister van oorlog is aan de korps-commandanten mede gedeeld, dat het voornemen bestaat om aan onderofficieren- beneden, den rang van adj. officier, gratis van rijkswege grijs-groene uniformklee- ding te verstrekken van ordinair (grof) laken, ie dragen in veldtenue. Vermits hiertegen van de zijde van de onderofficieren bezwaar zou kun nen bestaan, daar deze kleeding niet van onderoff cierslaken.is vervaardigd, verzoekt de minister rnededeeling, of een dergelijks gratisverstrekking door de onderofficieren al of niet op prijs wordt gesfeld. („Avp."). O, dat was een aardig ding, die kleine, verzekerde Juffrouw Barnero. Omdat de Monti's zich niet verder om Amalia bekommerden, ben ik haar tot sleun geweest. Ik was peetlante van het wicht dat blauwe oogen en blond haar had, evenais haar vader. En verder vroeg Alice met ge spannen aandacht. Verder kwam het"ergste of liever er kwam een einde aan haar ellende. Op zekeren morgen vond men haar dood op haar kamer. Het is mij nog een raadsel hoe 'tkwam, dat zij zoo eensklaps stierf. En waar het kind gebleven is begrijp ik ook niet. Juffrouw Barnero wischte een traan weg. Vertel mij toch Er werd een brief gevonden, waar in Amalia mededeelde, dat brave men- schen zich over het kind erbarmd hadden, maar wij hebben ei nooit iets naders van vernomen, zeide de kastelein. En nu wij aan het slot van die geschiedenis zijn verzoek ik u beleefd er niet verder over te spreken. Alice schudde ontkennend het hoofd. Zij was op het oogenblik niet in staat om een geregeld gesprek te TELEFOONNUMMER 10, $bonn®Rients-flduertenfiën op seer uoordeelige voorwaarden De gift van f 40.000. Naar wordt gemeld, is de dezer dagen vermelde som van f 40.000 voor de Roode Kr*is-ambulance in Grie kenland geschonken door een inwoner van 's Gravenbage, die onbekend wenschte te blijven, maar die wegens zijn onderzoekingen en studiën op het gebied der Grieksche archeologie en d»or zijn herhaald verblijf in het land der Hellenen, zich tot dat volk aangetrokken gevoelt. Ter nadere verduidelijking woidt hieraan nog toegevoegd, dat de milde gever geen dee! uitmaakt van de naar Griekenland uitgezonden ambulance. De tot kapitein bij het 3e teg. inf. benoemde le luit. H. W. J. Dutiy van Haeften, van het reg. gren. en jagers, zal 8 dezer zijn bestemming naar Bergen-op-Zoom volgen. Abonnementskaarten bij de Spoorwegen. Naar „de Maasbode" uit goede bron verntemi, zullen gedurende het tijd vak van 1 juli tot en met 23 Sep tember 1913 verkrijgbaar worden gesteld abonnementskaarten, geldig gedurende 8 dagen op alle door S. S., H. S. M„ N. C. S. en N. B. D. S. gt ëxploiteerde spoorwegen. De prijzen bedragen voor de le klasse f20, voor de 2e kiass f 15 en voor de 3s klasse f 10. Winkelsluiting. In een vergadering van de Haag- sche winkeliersvereniging werd met 37 tegen 36 stemmtn besloten, dat de zaak van den '.ettelijk geregelde vervroegde winkelsluiting door de 's Gravenhaagsche Winkeliersvereni ging nog niet in behandeling zal worden genomen. De voorzitter wees erop, dat dit besluit nog niets prejudicieert om trent een eventueel later in behande ling nemen van de quaestie. Voorts blijft elk iid vrij, hetzij zich by het comité voor vervroegde win kelsluiting aan te sluiten, hetzij zich te voegen bij het comité van ver weer tegen de vervroegde winkel sluiting. Steenkolen-boringen. Men schrijft aan het „Hbl." omtrent de boringen naar steenkolen, die van rijkswege te Woensdrecnt, nabij Bsrgen-op-Zoom, onder leiding van den heer A. de Haas, opzichter bij de Rgksopsporing van Delfstoffen, gedaan worden, het volgende Met die boringen is de Nederlandsche Maatschappij tot het verrichten van mijnbouwkundige werken, gevestigd te Heerlen in Limburg, belast. Na in Augustus mei dit werk te zijn be gonnen is ze thans reeds met haar voeren. Zy was geheel ontsteld door hetgeen zij gehoord had. Er was geen twijfel meer mogelijk, of haar vader Zij rilde bij de gedachte en bracht met moeite uit: Arme Amalia God geve haar de eeuwige rust, zeide juffrouw Barnero. Het is al ne gentien jaar geleden dat zij op het kerkhof te Napels begraven werd, maar ik denk nog dikwijls aan haar en haar kind. Weet dan geen mensch, wat er van dat kind geworden is? vroeg Alice. Niemand heeft later iets meer van de kleine gehoord of gezien, ant- woprdde juffrouw Barnero en haar man voegde er schouderophalend bij Om zulk soort kinderen bekommert men zich niet te veeJ. Alice zweeg, want zij begreep dat thans verdere vragen nutteloos waren. Barnero en zijn vrouw hadden alits vertelt, wat zij wisten. Zij dronk daar om haar kopje ledig, betaalde hetgeen zij schuldig was én na vriendelijk afscheid genomen !e hebben, wan delde zij naar het posthuis om met den wagen de terugreis naar Rome die wij zoo lekker vinden en waarvan Moeder zegt dat ze zoo voordeelig in het gebruik is. Gij moet bepaald dadelijk een bus gaan koopen. De naam is boormachines en Dijpen gekomen op een diepte van 350 M. Ze zal echter den geheelen winter moeten door werken om op 900 M. diepte te geraken, waarna eerst geconstateerd worden kan of er steenkool dan wel zout in voldoenden voorraad aanwezig is Dit laatste is echter volgens des kundigen niet waarschijniyk, wel het eerste. Als deze boringen, die ongeveer f 300.000 koslen, afgeloopen zijn, zullen proeven genomen worden op het eiland Schouwen. De Holl.-Belg. comm. vantflbzicht op de Schelde. Toen de heer Allo, directeur-gene raal van de Marine zijn pensioen nam, werd de vraag gesteld wie hem in de permanente Hollandsch-Belgi- sche commissie voor hef toezicht op en 't onderhoud van de Schelde, zou vervangen. Tot nu toe heeft deze vraag nog geene oplossing gevonden, daar de heer Allo zijne functies als permanent commissaris met lofwaar dige activiteit is blijven waarnemen. Maar met het oog op zijne definitieve aan te nemen. Wat een teleurstellingZij had ge hoopt in die Amalia een helpster en steun te vinden en in plaats daatvan bad zij dingen ontdekt, die op den naam Von Waldheim een nieuwe on- uitwischbare smet wierpen. Ludwig von Erlenburggehuwd Er leeft een dochter van hem mompelde zij in droevige stemming, toen zij in den wagen zat. HOOFDSTUK VI. Giacamo Sorel was jaren geleden te Napels in een hotel tolk en be diende geweest en daardoor met vele vreemdelingen in aanraking gekomen. Zoo had hij ook op zekeren dag ken nis gemaakt met den heer Von Wald heim, die hem later, toen Ludwig von Erlenburg zwaar ziek iag, als zieken oppasser in dienst nam. Toen bij von Waldheim het plan gerijpt was om zijn vriend Ludwig naar San Salva- tore te laten overbrengen, had hij Giacomo met dat overbrengen belast. Voor deze diensten werd de knecht vorstelijk betaald, doch hij raakte nu buiten betrekking. Het was geenszins grootmoedigheid, ontslagneming beeft, men zich ter be- voegdere plaatse afgevraagd of het niet beter zou zijn hem eventueel door een der hooge ambtenaren van bruggen en wegen te vervangen. Men kent zelfs aan de autoriteiten de bedoeling toe om het aantal per manente commissarissen te vermeer deren door behalve nog een of meer dere Belgische ingenieurs een tech nicus van waterstaat te doen benoe men. Weldra zullen stappen bij de Ne derlandsche regeering hiettoe gedaan worden. Padvinders-agenda. Van den uitgever, den heer J. F. van der Ven te Baarn, ontvingen wij een exemplaar van de Padvinders-agenda, welke agenda zoodanig is samenge steld dat hij door alle padvinders kan wordeii gebruikt. De bewerking is van de hand van den heer K. H. Abraas, hoofdtroep- leider. die Dr. Rimoii aandreef om Giaco mo in dienst te nemenhij begreep, dat die knecht zeer goed wist, op welke manier de heer Van Erlenburg In zijn inrichting was opgenomen. Giacomo had gemeend uit deze omstandigheid rijkelijk munt te slaan, maar dat was hem tegengevallen. Het was Dr. Rilmoli gelukt Giacomo zijn afhankelijkheid te doen gevoelen en om hem nog meer in zijn macht te hebben, had hij het grootste deel ven zijn loon ingehouden. Het was dus licht te begrijpen, dat Giacomo den dokter hattgrondig haat te, en die haat groeide met ieder jaar aan, evenals het verlangen om zijn loon in handen te krijgen, dat nu reeds een vrij aanzienlijke som bedroeg. Ofschoon Dr. Rimoii anders veel menschenkennis bezat, handelde hy in dit geval niet verstandig door den man tegen zijn wil in dienst te hou den. Hij won er niet veel door, want Giacomo had vast besloten de vruch ten van zijn arbeid te gaan genieten en alzoo de Inrichting te verlaten. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 1