muis Wallersbrunn. No.258. 50e Jaargang. 1912. itiëo. GEMEENTE. ijsdag H. mii. Ponderdag 31 October Gemeentebestuur. Feuilleton. BINNENLAND. Verschijnt dageiijks, uitgezonderd op 2on- en Feestdagen. I TELEFOONNUMMER 10. Ahonn@m@nts-ftdoeHenfi§n ep zeer vcordeeligs ^oerwaarden 4.) rwinning. hebben de genomen, De inneming is dus dagen. t dat de toe- )ostelijk leger rianopel. ulgaarscUe* le ge kregen dat vensmiddelen stuur besloten iet aanvallend •,tad door uit te dwingen. evangentoren. nkelijk Zon- isdag en Vrij- ur. Toegangs- on. Op andere nvraag bij den Itr. 37. Toe- persoon, r Mij. «Zee. de dagbooten n., de nacht- im. Toegangs- soon. Kaarten tore der Maat- ÏHTEN. ober 1912. f i.50. f7.20 [QHT. d. Meteor.Inatituut rwachtlnj. 3tand 768.7 te |tand 734.3 te avond van 30 [jrmachtige tot wind. Zwaar- r.og regen- n.m. 7.30. en onzer Doops- geboden door fcn net Brieven franco Courant. VUSSIINGSCH RANT Prys per drie maanden 1 30. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij de Uitgevers Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. ADVERTENTIÊN van 1—4 regels ƒ0.40. Voor eiken rege meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Groote letters en clichés naar plaatsruimte. PLAATSELIJKE BELASTINGEN. Verordening op de heffing en op de Invordering van begrafenisrechten. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen doen te weten: dat door den Raad dier gemaente in zijne vergadering van den 23 Aug. 1912, is genomen het navolgende be sluit, hetwelk bij Koninklijk Besluit van 7 October d. a. v., no. 29 is goedgekeurd tot 1 Januari 1915; De Raad der gemeente Vlissingen gezien het voorstel van Burge meester en Wethouders; gelet op het advies zijner commissie voor de financiën gelet mede op de arlt. 232—239 en 254 der gemeentewet; besluit: vast te stellen de navolgende: Verordening, regelende de heffing van begrafenlsrechfen. Art. 1. Ieder, die het uitsluitend recht, om lijken in een bepaald graf te doen begraven, wenscht te verkrij gen, zal daarvoor moeten betalen, onverminderd de begrafenisrechten a. indien hij het recht wenscht voor 15 jaren, f 10.— per Ma. b. indien hij het wenscht voor on- bepaalden tijd, f 15.— per Ms. Gedeelten van een Ms. worden voor geheele gerekend. Het recht in dit artikel bedoeld, geldt slechts zoolang de begraafplaats niet gesloten is verklaard, overeen komstig arl. 24 der wet van 10 April 1869, Staatsblad no. 65. Art. 2. Voor begrafenisreehten, zoowel voor de graven, waarvoor het uitsluitend recht, om daarin lijken te begraven, verkregen is, als voor de andere graven, zal moeten betaald worden Daarom hadden de woorden, door haar vader (naar zij meende) in ijl hoofdigheid gesproken, haar rein ge moed niet zoo ontsteld. Zij vermoed de zelfs niet, dat er eenige waarheid ja die woorden lag en gaf zich 'a volkomen gerustheid aan haar smart over. Zoo bereikte Allee haar achttiende 'evensjaar zonder de wereld buiten het kasteel te kennen. Onder de na- Ktateri papieren van den baron von Waldhelm had men geen testament pvonden en dus bleef zijn dochter ja bet «ngestoorde bezit van de ge hele nalatenschap. Dp herhaald verzoeken van den p'on had de geestelijke, de eerwaar- 6 bser Bereau, die sinds jaren een bikome gast op het kasteel was pweest, de voogdij op zich genomen, "aardoor Allee een steun vond in 1°. Op de vakken der le klasse a. Voor een kind beneden hel jaar f 5. b. van 1 tot 12 jaar f 10.—, c. voor een persoon van 12 jaar en daarboven f 20-. 2'. Op de vakken der 2e klasse Voor die sub 1° a. f 2.50, sub 1* b. f 5.—, sub 1° c. f 10.-. 3°. Op de vakken der 3e klasse Voor die sub 1° a. f 1.25, sub 1° b. f 2.50, sub 1° c. f 5,—. 4°. Op de vakken der 4e klasse Voor die sub 1 a. f 0.25, sub 1 b. f 0.50, sub 1 c. f 1.—. 5. Onvermogenden worden begra ven in de 4e klasse en zijn vrij van het betalen van begrafenisrechten. Art. 3. Voor het begraven buiten de bij Verordening bepaalde uren zal daarenboven vijf gulden moeten be taald worden. Deze bepaling is niet van toepas sing op de lijken van Israëlieten of van militairen, noch in tijden van besmettelijke ziekten. Art. 3, Voor het gebruik van de Ontvangkamer op de Nieuwe Alge- meene Begraafplaats, bij gelegenheid van eene begraving, wordt telkenmale een recht geheven vanf 5.voor de le klasse, f 2 50 2e klasse, f 1.— 3 e klasse. Art. 5. Voor het opgraven en over brengen van een lijk naar een ander graf op hetzelfde vak of op een vak derzelfde klasse zal moeten betaald worden Op dezelfde begraafplaats f 10.— Van de eene begraafplaats naar de andere f 15 ltigeval het lijk wordt overgebracht naar een graf op een vak eener klasse, waarvoor hoogere begrafenisreehten verschuldigd zijn, zal tevens het verschil moeten bijbetaald worden. Art. 6. Voor het inschrijven en het overboeken van het verkregen Hitslui tend recht om lyken in een bepaald graf te doen begraven, zal voor ieder graf worden betaald f3.— Art. 7. Voor hel recht tot het plaat sen van eene grafzerk, ongeacht hare oppervlakte of tot het oprichten van eene zuil of eenig gedenkteeken hooger dan 0.75 M. boven den beganen grond, zal moeten worden betaald op de vakken der le klasse f25.— en op die der 2e klasse f20.—. Voor het recht tot het plaatsen van een kruis of eenig gedenkteeken, niet hooger dan 0.75 M. boven den be- ganen grond, zal moeten worden be taald op de vakken der le klasse f 10.—. op die der 2e klasse f 5.— en op die der 3a klasse f 150. Op de vakken der 4e klasse kan de plaatsing van voornoemde gedenk- teekenen kosteloos geschieden. Art. 8. Het in onderhoud geven van boomen, bloemen of andere beplanting kan alleen geschieden aan de gemeen te en minstens voor een tijdvak van 5 jaren, tegen eene jaarljjksche ver haar treurige omstandigheden. Aan het kistje, dat haar vader haar in zijn stervensuur had toevertrouwd, dacht Alice niet meer. Zij had het in bewaring genomen, maar het was niet in haar gedachten opgekomen te on derzoeken, wat er in verborgen was. Zij had het in eene lade van haar schrijftafel gezet en daar had het ja ren lang kunnen blijven, indien zij niet'door de ontvangst van een brief er toe was overgegaan den Inhoud na te zien. In de maand Juli kwam op het kasteel Wallersbrunn een schrijven uit Rome, geadresseerd aan den ba ron Von Waldheim. Naar gewoonte opende Aiice den brief, maar dacht aan een vergissing, toen zij las Hooggeachte HeerI Daar er reeds twee maanden van het nieuwe halve jaar verstreken zijn en ik nog geen bericht van U heb ontvangen, neem ik beleefd de vrij heid U te verzoeken mij het verschul digde per post over te maken. Gelief deze herinnering niet kwalijk te nemen, daar volgens de regels der goeditig van f 5.— voor een graf in de le klasse, f 2.50 in de 2e klasse, f 1.— in de 3a klasse. Evenzoo kan hel in onderhoud geven van grafsteenen alleen gtschie den aan de gemeente en minstens voor een tijdvak van 5 jaren, tegen eene jaarlijksche vergoeding van f I.— voor een klein gedenkteeken, f2.50 voor een groot gedenkteeken, f5.— voor een monument. De onderscheiding naar de hoogte in Art. 7 vermeld, is hierbij van toe passing. Art. 9. Deze verordening treedt in werking den 1 januari 1913. Aldus vastgesteld door den Raad der gemeente Vlissingen, in zijne vergadering van den 23 Augustus 1912. De gemeenteraad voornoemd, (w.g.) v. DOORN v. KOUDEKERKE. De Secretaris, (w.g.) WITTEVEEN. Goedgekeurd by Koninklijk Besluit van 7 October 1912, no. 29. My bekend, De Minister van Binnenl. Zaken, (w.g.) HEEMSKERK. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secr.-Gen. van Binnenl. Zaken, (w.g.) J. B. KAN. De Raad der gemeente Vlissingen gelet op de heden vastgestelde vetordening, regelende de heffing van begrafenisreehten gelet op het advies zyner commissie voor de financiën gezien art. 257 der Gemeentewet; besluit: vast te stellen de navolgende Verordening;' regelende de invordering der begrafenis- rechten. Art. 1. De begrafenisrechten moe ien, tegen afgifte van kwitantie, wor den betaald ten kantore van den ge meente-ontvanger, vóór en aleer de begrafenis plaats heeft. lnsgeiyks zuilen ten zijnen kantore moeten worden betaald de rechten bedoeld in de art'. 1, 3, 4, 5, 6, 7 en 8 van de verordening op de hef fing van Begrafenisreehten. Art. 2. Op de invordering dezer gelden zijn van toepassing de artt. 258—262 der gemeentewet. Art. 3. De inwerkingtreding dezer verordening zal plaats hebben geiyk- tijdig met die op de heffing. Aldus vastgesteld door den Raad der gemeente Vlissingen in zijne vergadering van den 23 Augustus 1912. De gemeenteraad voornoemd, De Voorzitter, (w.g.) v. DOORN v. KOUDEKERKE. De Secretaris, (w.g.) WITTEVEEN. En Is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 28 Octo ber 1912. inrichting vooruitbetaling vereischt wordt. Als steed3 sta ik U met na dere inlichtingen omtrent Uw be schermeling ten dienste. Ontvang de verzekering myner hoogachting. Dr. R1MOL1. Directeur van het krankzinni genhuis SAN SALVATORE. Rome, 4 Juli 184 Alice legde den brief achteloos ter zyde, denkende, dat hier een vergis sing in het spel was. Zy ontstelde dus werkeiyk, toen zy drie weken daarna een tweeden brief ontving van den volgenden inhoud: Hooggeboren Heer: Daar myn vorig schrijven zonder gevolg is gebleven, zie ik my ge noodzaakt te beschikken over de som van drieduizend francs, voor verple- gingskosten van den heer Von Lud- wig. Ik verzoek u den wissel acht dagen na zicht te willen batalen en teeken mij mei verschuldigde hoog achting, Dr. RIMOLI. Rome, 27 juli 184 3urg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, WITTEVEEN. Eerste Kamer. Bij de behandeling van de wyziging der Muntwetten bepleite de heer Cre- mer de scheiding van het muntwezen van Nederland en Ned. Indië. De heer van Nierop wenschie een desbetreffende staatscommissie en ook de heer Van den Bergh bepleite de reserveering voor Indië van winst uit zilver aanmunting. De minister van financiën deelde mee dat de Nedsrlandsche bank alie medewerking heefi toegezegd voor de onmiddellijke circulatie van gou den vijfjes. Evenals de minister van koloniën verdedigde spr. de weisont- werpen. Tweede Kamer. De Kamer zette gisteren de behan deling van het ontwerp invaliditeits- en ouderdomsverzeketlng voort. De heer Duys, die zyn rede van Vrydag- raiddag voorlzette, bestreed de theo- reën van den heer Bos, als anti-so ciaal, bepleitte staatspensionneering en bestreed uitvoerig het ontwerp. Hy betoogde dat de hoogte der rente- uitkeering niet bepaald moet worden naar hetgeen is, maar naar de be hoefte, waarvoor niet de industrie maar het kapitalisme aansprakelijk is. Spr. keurde af dat de minister in zyn stelsel de arbeiders belast met een enorm deel der bedryfsinva- liditeit en betoogde dat om uttli- teitsredenen noodig Is in het ont werp een gewone specificatie der bedrijven op te nemen. Spr. betoogde uitvoerig dat de arbeiders te zwaar worden belast. Qeheel ten onrechte is de wiskundige nota van prof. K!uy- ver zonder meer gebaseerd op Duit- sche cijfers. Toen minister Taltna protest aanteekende tegen het becriti- seeren van het werk van prof. Kluy- ver, verzocht de voorzitter den mi nister de leiding van de debatten aan hem over te laten. In de avondzitting zette de heer Duys zqn rede voort. Ommen. Eenige bladen bevatten beschou wingen over de geweldige nederlaag, die de coalitie-candidaat Maandag In Ommen heeft geleden. „De Maasbode (R.-K.) schrijft Het behoeft wel niet gezegd, dat wij dezen stembus-uitslag diep betreuren. Was het geheele verloop der ver- kiezings-campagne vry' onverkwikke- lijk, bet resultaat Is vlak af ergerlijk, een belaching van onze christelijke coalitie. Met wydgeopende oogen bleef Ali ce den brief aanstaren. Zij draaide het couvert om en nog eens om en stond daarna op om naar haar voogd te snellen, die In het park wandelde maar een gevoel, waarvan zy zich geen rekenschap wlsi te geven, deed haar halverwege stilstaan. Zij herinnerde zich de onbegrype- lijke woorden, die' haar vader op zyn sterfbed zoo dikwijls had herhaald. Zou het mogeiyk zyn, dat er verband bestond tusschen die woorden van den ylende zieke en de werkeiyk- held? Zou het mogelyk zijn, dat de taal, die gedurende de ziekte van haar vader haar zoo ontsteld had, een redeiyken grond had By die gedachte gevoelde Alice zich beklemd. Zy verfrommelde den brief, dien onbewuste bode des on- heils en... dacht aan het schildpad den kistje. Kon de inhoud daarvan betrekking hebben op dezen brief? Haaf vader had haar de bewaring er van met zooveel zorg aanbevolen I Zou het mogelijk zyn, dat Zy rilde, toen de gedachte bij haar opkwam. Neen dat kon niet 1 Het was niet mogelijk, dat de onzinnige De opposiliecandidaal toch wy mogen hem zoo wel noemen behaalde een stemmencyfer, dat het totaal by de eersle stemming niet op mr. van der Vegte uitgebrachte Stemmen 2600 nog met 1700 overtrof. De cfficieele candidaat der coalitie daarentegen ging nauwelijks 100 stemmen vooruit. Wy zuilen voor het oogeobük niet uitmaken, wat ten slotte den doorslag gaf, de verwoede stormloop van alles wat iinks staat in het district op den heer Mackay, dan wel de ontrouw op instigatie van dezen laatste door de christeiykhistorische kiezers gepleegd. Eéne zaak is dunkt ons boven twy'fel, da! nl. het gebeurde een gevoeligen terugslag hebben zal voor heel het land, en men geen pessimist behoeft te zijn om de stembus van 1913 met groote bezorgdheid tegemoet te zien. „Het Vaderland* (U. L.) oordeelt als volgt In hei licht der gebeurtenissen Is deze uitslag te beschouwen als een scherpe afkeuring van den Kuypet- koers, een protest tegen de Tariefwet en een waarschuwing aan de coalitie ten opzichte van hare plannen tot wyziging van het Grondwetsartikel regelende de verhouding van den Staat tot de kerkgenootschappen. Voor den oud-afgevaardigde van Ommen is het een persooniyk échèc, dat wy hem gaarne bespaard hadden gezien, maar dat wy aan zyn politiek van harte gunnen. Welken invloed het op de coalitie zal hebben, zal de toekomst leeren. Dat het zonder nawerking zal biyven, gelooven wij niet. L»u „N. Ct." (V. L.) acht den uitslag een geduchten klap voor de rechtsche coalitie en een, die neerkomt precies op de goede plaats. Nameiyk.aan den anti-revolutionairen kant en dan juist in den hoek, waar nog gisteren dr. Kuyper zal. Dat de meerderheid voor den heer Mackay het ongedacht groote getal van 750 stemmen bedroeg, maakte het gebeurde nog treffender en belangrij ker. Zy is biykbaar verkregen door een samenvoeging van christeiyk- historische stemmen met die van all* liberalen in het district (mr. Fock verkreeg er bij de eerste stemming ruim 14Q0) en misschien zelfs wel die van de 3 a 400 sociaal-democraten nu bekend was geworden, dat de heer Mackay eer. tegenstander is van minister Kolkman's tariefherziening. Zyn verklaring daaromtrent stempelde hem weliswaar niet tot een yveraar voor den vrijhandel, maar gaf toch het Anti tariefwet-comité aanleiding om zyn verkiezing in Ommen kracht dadig te bevorderen. Al zien wy nu geenszins voorby, dat de chrisieiyk-historische Kamer- groep met haar getal van nu dertien woorden haars vaders betrekking had den op daadzaken. Om aan haar pynlyken toestand een einde te ma ken, trok zy de lade van haar schryf- tafel open, nam het kistje er uit en opende het dadeiyk. Doodsbleek verslond zy den in houd der papieren, die se achtereen volgens uit het kistje nam. Nu en dan kon zy een uitroep van ontzetting niet bedwingen. Haar handen beefden, haar boezem zwoegde en haar trek ken werden al strakker en strakker, hoe meer zy zich verdiepte in die bewyzen der schande. De adem bleef haar in de keel steken, toen zij de onwederlegbare bewyzen van ha«r ondergang zag. Zij scheen verpletterdhet was meer dan haar onschuldige ziel ver dragen kon. Vader, vader, hebt gy zulk een ramp over uw kind gebracht klonk het smarteiyk van haar lippen. Qe hebt mij iets toevertrouwd, dat mij in het verderf zal storten. (Wordt vervolgd.

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 1