ngen Wallersbrunn. Van Houten s Cacao eekbank 0/V, Dinsdag 29 October No.256 50e Jaargang. 1912. brieven, )REN, enz. Gemeentebestuur. Feuilleton. 31. lieuwendljk. ELDE. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- en feestdagen. TELEFOONNUMMER 10. A&onnemenfs-fiduerfenfiën op zeer ooordeelige uoormaardan BINNENLAND. Munt uit: door groote voedzaamheid door zuiveren cacaosmaak door voordeeligheid (omdat zoo weinig noodig is voor een heer lijken pittigen kop chocolade) Ie i eboden met id.jeen Ge- SlaapKa- ureau „Vlis- UG. ragen bi] de «S ZOON. ER. )ER MINNE. 's middags. 1.30 Geen dienst. 2.30 Geen diensl. 3.15 3.15 Geen dienst. 2.30 2.30 Geen dienst. riek ER RUH. ïuden een* uilen in het TRATIES OREN en VU5SINGSCHE COURANT Prijs per drie maanden 1 30. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postd;recteuren of rechtstreeks bij de Uitgevers Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. m. ADVERTENTIÊNvan 1—4 regels ƒ0.40. Voor eiken feg='« meer 10 cent. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Groote letters en clichés naar plaatsruimte. BEDRIJFSBELASTING. Afkondiging van het kohier No. 7 der Bedrijfsbelasting dienst 1912/1913 De Burgemeester van Vlissingen; maakt bekend dat op heden bij hem ontvangen en aan den Rijksontvanger is gezon den, het door den Directeur der di- tecte belastingen te Breda executoir verklaarde Kohier no 7, wegens de Bedrijfsbelasting dienst 1912/1913, de daarop voorkomende belasting schuldigen worden uitgenoodigd om hunne aanslagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorko ming van vervolgingen en herinnert: dat de bezwaarschriften binnen zes weken na heden behooren te worden ingediend. Er is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 28 October 1912 De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. Opening van het Vredespaleis. Men schrijft aan de «Standaard Gelijk onlangs door u werd opge merkt, zou het alleszins gewenscht zijn, zoo de opening van het Vredes paleis in September, na afloop van de verkiezingen, kon plaats hebben. Naar men verneemt, zal dit dan ook het geval 21jn, en zal die opening ongeveer samenvallen met de viering van het graote Verlossingsfeest in de groote steden, met name in Am sterdam. Te meer zou op die ver binding in tijdsorde prijs worden ge steld, indien het gerucht zich mocht bevestigen, dat de Keizer van Rus land, op wiens initiatief de Vredes conferentie in het leven trad, bij die opening tegenwoordig kon zijn. Reeds in 1904 is op deze wenschelijkheid door den toenmaligen minister-presi- sident gewezen in een dronk op wij len mr. De Martens by gelegenheid van den maaltyd, destijds door wy- len den heer Von Meckerlin, onzen voorraaligen gezant te Washington in den Ouden Doelen gegeven. Be halve de heer De Martens waren nog andere Russische diplomaten bij dien maaliijd aanwezig. Hierdoor schynt dit denkbeeld ook naar Rus land te zyn gekomen, en ook in hooger kringen niet geheel onopge merkt te zyn gebleven. Daar nu de historisch ingewijden weten, dat Rus land niet alleen het initiatief nam voor de eerste Vredes-Conferentie, maar ook in 1813 het eerst militai ren steun voor onze vrijmaking van Napoleon over de grenzen zond, zou —O— 2.) Angstig hield zij haar oogen op den baron gevestigd. Ofschoon zy sedert eenige weken dergelijke woorden reeds meermalen gehoord had en ze ils een gevolg van den ziektetoestand beschouwde, werd het haar toch bang oni het hart, toen zij die uit drukking van wilde vertwyfeling op bet gelaat haars vader zagzy beefde. Eenige oogenblikken bleef zy on- beweegiyk zitten, toen zonk haar hootd op haar vader's knieën en ze N?on bitter te weenen. Alicewy moeten weldra scheidenAlice O, vader De dood wenkt my. Heb medeiy- J'nwees barmhartig Wallersbrunn het* landgoed Spreek toch zoo niet vader. Het moet er uit, Alice het in bijzondere mate eigenaardig zyn, indien beide gebeurtenissen èn de opening van het Vredespaleis èn de herdenking van onze vrijmaking, saam konden vallen.* Ongetwyfeld voegt de. «Stand aard* hieraan toe verdient dit denkbeeld overweging, zoo maar de uitgebroken oorlog er de vetwezen- lyking niet van verhindert. De verkiezingen van 1913. By een onder de leden van den Bond van Christen-Socialisten gehou den referendum is met een niet al te groote meerderheid het besluit van de bondsvergadering om in 1913 deel Ie nemen aan de aigemeene verkiezingen goedgekeurd. Of dit met eigen candidaten zal zyn dan wel uitsluitend tot hulp van de S. D. A. P., zal op de Paaschverga- dering worden uitgemaakt. Het Roode Kruis. Door een Nederlander is 140,000 geschonken ten behoeve van den ambulance-dienst van het Qrieksthe leger. Dr. j. C. J. Bierens de Haan te Rotterdam, lid van het hoofdcomité van het Ned. Roode Kruis, heeft de opdracht aanvaard als hoofd op te treden der ambulance, die door ge noemd hoofdcomité eerstdaags naar Qriekenland zal worden uitgezonden. Deze zal bestaan uit twee genees- heeren, tien verpleegsters" en twee verplegers, benevens een volledige uitrusting voor een chirurgisch hos pitaal. De heer R. Lehmann, consul-gene raal van Qriekenland in Nederland, eerelid van het Nederlandsche Roode Kruis, zal de ambulance vergezellen als administratief gedelegeerde, ter wijl diens echtgenooto, oud-hoofdver pleegster in Amerika, en mejuffrouw O. Beynen, directrice der kliniek het Ned. Roode Kruis te 'sGraven- hage, den dienst in het ziekenhuis op zich hebben genomen. Behalve dr. Van Tienhoven, die reeds naar Servië vertrokken is, zul len daarheen mede op verzoek en op kosten der Servische regeering, een verpleger en een verpleegster van de inrichting tot ziekenverple ging «Providentia* te 'sOravenhage vertrekken, met het geheele materi eel van die inrichting, om hun dien sten op het oorlogsterrein te ver- leenen. Waarschyniijk zullen nog een tweetal doktoren eveneens daar heen vertrekken. Naar het „Hbl." verneemt is te Amsterdam een Roode Kruis-comlsé in wording tot bet inzamelen van gelden om de noodige hulp te kun nen verleenen aan de formaties tot verpleging van gewonden en zieken op de slagvelden in den Balkan. Wallersbrunnhet landgoed is myn eigendom niet. Hij kermde en keek in ademlooze spanning naar het gelaat zijner doch ter, die hem met», diep medeiyden aanzag. Versta je my niet Alice stotterde hij. Wil je my niet verstaan Is de vloekwaarmee ik je belaad Neen 1 riep Alice uit geen vloek kan de liefde myns vaders op myn hoofd doen nederdalen. Het matte hoofd van den landheer zonk terug in de kussens van den leunstoel. Zyn oogen konden wegens het bewustzijn van schuld den reinen blik van zyn dochter niet verdragen. Na eenige minuten hervatte hy Niet een liefhebbend vader legt zyn hand op uw hoofd, maar een zondaar, wiens misdrijf zwaar op u zal drukken. Ik ben arm en kan u niets nalaten. Alles, wat ons hier om geeft, behoort aan een ander. Ik laat je niets na, dan de schande, die op uw arm, onschuldig hoofd zal neer komen. Allee beefde en riep snikkend uit Spreek zoo niet, vader 1 Ik weet RONA Middenstandsbond. In de te Utrecht onder voorzitter schap van den heer J. Meuwsen gehouden vergadering van het hoofd bestuur van den Nederlandschen Middenstandsbond is besloten, dat het tiende Middenstandscongres te Middelburg gehouden zal worden. De volgende onderwerpen zullen op dit congres aan de orde worden gesteld I. Middenstandscoöp^raiie. I 1. Informatie- en incassobureaux. Het bondsbestuur zal bevoegde personen uitnoodigen om preadviezen voor beide onderwerpen te leveren. Aan de by den Middenslandsbond aangesloten vereenigingen zal by circulaire de vraag gesteld worden, welke onderwerpen zy eventueel gaarne op de aigemeene vergadering behandeld zouden zien, opdat het bondsbestuur by het vaststellen van de agenda zooveel mogeiyk met deze wenschen rekening kan houden. 6h. Bolssevain. De heer Cb. Boissevain, directeur hoofdredacteur van bet „Alg. Handels blad* herdacht heden in intiemen kring zyn 70en verjaardag. Naar aanleiding hiervan meldl het „N. v. d. D.\ dat nu wyien dr. johannes Dyserinck een plan van wyder strek king had gevormd, 't welk aan vele vrienden van, den heer Boissevatn sympathiek was maar de weldra zeventigjarige wilde er niet van hooren. De minder goede gezondheids toestand van een geliefde bloedverwant wel beter, gy hebt geen kwaad ge daan 1 Ben trek van onbeschrijfelijke bit terheid vloog over het gelaat van den baron. Dat gave Qodriep hy uit. Maar ik zie hel oogenblik naderen, waarop de naam Von Waldheim aan de schande zal worden pry's gegeven. De inhoud van dat kistje daar zal myn misdryf aan het licht brengen Hij rustte een oogenblik en ver volgde toen Alice, myn dochter, neem dat kistje als ik dood ben. Uw onbedorven hart zal u voorschrijven, wat ge met den Inhoud moet doen en wellicht zal hy, dien ik mishandeld en bena deeld heb, my eenmaal vergiffenis schenken Alice zeide niets, maar keek zwy- gend naar een schildpadden kistje waarmede haar vader zich dien mor gen had bezig gehouden. Zweer my, Alice, dit kistje nimmer uit je han den te geven Zweer dat gy het voor ieders oogen zult verbergen en den inhoud eeuwig geheim zult houden. Tranen druppelden langs de wan gen van het meisjezy meende, dat gaf, naar het biad meent, by dit besluit den doorslag. «Ons Belang*. Het hoofdbestuur der onderofficie- ren-vereeniging „Ons Belang" heeft besloten om uitsluitend ten behoeve der leaen een nieuw bybiad van het «Algemeen militair Weekblad",uit te geven en wel 2 maal per maand. Dit bybiad zal voornameiyk alles bevatten, wat rechistreeks de Vereeni- ging en hare vele financieele instel lingen aangaat, waardoor een grootere bloei dier instellingen wordt verwacht. Tot uitbreiding der coöperatie is thans de inschrijving opengesteld op een 5 pCt. obligatielening groot f 10000. Aangezien bij de invoering van het jaarweddenstelsel voor de onderoffi cieren, elk onderofficier verplicht is voor de aanschaffing zijner uniform zorg te dragen, zal door «Ons Be lang" de benoodigde kieedy alsdan ook worden geleverd. Winkelsluiting. Voor enkele jaren besloot de ge meenteraad te Groningen niet over te gaan tot wettelyke winkelsluiting. Na het vonnis van den Hoogen Raad betreffende de bevoegdheid der ge meenten tot het vaststellen van een verordening regelende den tijd van openstelling en sluiting der winkels, werd thans van de zyde der afdeeling Groningen van den algemeenen Ne derlandschen bond van handels- en kantoorbedienden een adres aan den haar vader krankzinnig was geworden. Ik zweer, dat ik het kistje zal be waren en den Inhoud geheim hou den, sprak zij eindelijk. De baron haaide verlicht adem. Het geheim van het erfdeel is in dit kistje geborgen, mompelde hy halfluid. Baron Max heeft zich eerst op ryperen leeftijd in het huweiyk begeven. Het huweiyk was langen tyd kinderloos, maar eindeiyk werd hem een zoon geborenhelaasby die geboorte stierf zyn vrouw. Versta je my, Alice Het meisje knikte. Ludwig heette de knaap. Hij was de vreugde zijns vaders. Het lachen van den kleine, zyn spelen, zyn on- derwys en de ontwikkeling van den knaap gaven hem daarna afleiding. Dageiyks bad hij den Hemel voor het welzyn van den zoon, wiens op geruimd humeur hem veel vertroos ting gaf. in dien tijd werd ik in hel huis van baron Max opgenomen. Ik stond als tienjarige wees verlaten op de wereld. Myn familie bekommerde zich niet om mij, daar ik door de mislukte speculatiën van myn vader arm was geworden. Baron Max trok raad gezonden houdende verzoek, het daarheen te leiden, dat het verboden worde in die gemeente winkels en magazynen voor den verkoop van waren geopend te hebben vóór des ochtends 7 uur en na des avonds 8 uur, alsmede, dat het verboden worde bedienden voor des ochtends 7 uur en na des avonds 8 uur in de win kels of magazynen te doen vertoeven. De voorzitter achtte hei niet ge wenscht, nu er elders nog zoo weinig ervaring is opgedaan, terug te komen op 's raads besluit. Het sociaal democratisch raadslid, de heer Rugge nochtans deed een voorstel om te besluiten B. en W. te verzoeken een verordening te ontwer pen en aan den raad ter vaststelling aan te bieden in den geest van de Amsterdamsche. B. en W. voegden daarop de Am sterdamsche verordening by de stuk ken en tevens de bekende mededee- ling aan den Amsterdamschen raad gedaan betreffende de ervaringen, opgedaan by de toepassing dier ver ordening. Voor- en tegenstanders in de stad lieten zich niet onbetuigd en belegden tal van vergaderingen, waarvan het gevolg was, dat een stapel adressen voor en tegen wettelijke geregelde winkelsluiting den raad werd aange boden. De gemeenteraad besloot Zaterdag met 18 tegen 17 stemmen, B. en W. niet te verzoeken een verordening op de winkelsluiting te ontwerpen en aan den raad ter vaststelling aan te bieden. Door winkeliers te Arnhem wordt een beweging op touw gezet om Gedeputeerde Staten te verzoeken, de verordening op de winkelsluiting niet goed te keuren. Er heeft zich een comité gevormd tot het verzamelen van handteekeningen. Algemeen overzicht over September 1912. De maand September is, wat de temperatuur betreft, de on gunstigste geweest, die hier te lande sinds 1848 is voorgekomen. Op geen enkele dag was de temperatuur hooger dan de normalede maandtemperatuur, ge middeld over het geheele land ge nomen, bedroeg slechts 11°.7, d. i. 3°.2 beneden de normale en voorde verschillende stations ruim 1° lager dan de laagste vroeger vootgekomen September-temperatuur (ongeveer 13' in 1877, 1885 en 1894). De hoogste temperatuur in deze maand bereikt was niet hooger dan 19°, terwijl het tot nu toe te De Bilt slechts éénmaal is voorgekomen, dat de temperatuurde geheele maand September beneden 20° bleef (19°.8 als maximum in 1860). In de eerste twee dekaden was de dageiyksche gang der tem- zich myn lot aan. Hy zocht een mak ker voor zyn zoon, die met hem zou opgevoed worden en zijne studie zou dealen. Daar hy myn ouders gekend en altyd schik in mij gehad had, be sloot hy zyn hoop op mij te vesti gen. Weidra ontstond tusschen den jongen erfheer en my innige vriend schap by het spel en by de studie konden wy niet zonder eikander, wy hadden ook geen geheimen voor elkander. Samen verlieten wy het iandgoed om te Weenen onze studiën voort te zettenwy behaalden onze academischen graad op denzelfden dag. Met elkander reisden wy in Zwitserland en trokken over de Apen naar Italië. De gedachte, dat Ludwig erfgenaam zou worden van al den rykdom zyns vaders, verduisterde soms mijn geluk, ik bedacht, dat ik slechts een vriend was, in genade aangenomen. De booze geest wekte in mijn hart nyd en afgunst op en prikkelde mijn begeerigheid totdat mijn vriendschap in haat veranderd was en ik eindelyk tot een misdryf overging. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 1