JE INDÜSTBir J. de JVfoijnck, Badhuisstraat 67. Onze KANTOORBOEKEN Laatste Berichten. Advertentiëo. CONSULTEEREN. G.V*N NOEN. Tandarts BLAAUW FRANS TIMMERMAN. NIEUW l GOSSETTEN welke de maag geheel vrij Reparatiën spoedig en net. Ingezonden Stukken. BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEEIINGEN. W3EEBB13ÜIOMT. J. W. C. BREEDEN, zelfs de dikste, onderscheiden zich door prachtig vlak liggen bij het openen. Aan hen, die nog niet bij ons bestelden, raden wij aan eens een proeforder te geven. stapt uit... pardon, hij stapt niet uit, want hij zit er niet in. 1 Hé, zegt de koetsier, waar is mijnheer Och, dien heb ik vergeten I Terug om hem te halen. Wat toch was het geval geweest Toen de gasten thuis uitgestapt waren, was ook mijnheer bet rijtuig uitgegaan, had het por tier dicht geklapt en de koetsier was op dit geluid afgaande, ouder ge woonte, weggereden om onderweg tot de ontdekking te komen, dat hij iets vergeten had. De dame die onder Oestgeest door de elecltische tram werd aan gereden, is aan de gevolgen overle den. Aan het station Keipen is een ruim tachtigjarige wethouder der gemeente Orathem (L.) die even een jong paard vasthield, onder de kar geraakt, voor welke dat paard gespannen was. Hij werd zoodanig gekwetst, dat hij ecnige uren later den geest gaf. Te Dordrecht, aan den buitenkant van de Zuider Sluis brug, is een zevenjarig knaape te wa ter geraakt, door de sluizen in de Spuihaven gedreven en verdronken. In het Eensdrachtskanaal te Gro ningen is een zesjarig dochtertje van een schipper overboord geraakt en verdronken. Te Schellulnen bij Gorinchem is een arbeider van Gies- sendam, die voor een zandtrein wilde uitwijken, onder een uit de tegeno vergestelde richting komenden trein geraakt en op slag gedood. Hij was 50 jaar oud en laat een weduwe met 9 kinderen achter. Door het schrikken van een paard voor de Gooische stoomtram is op den weg van Huizen naar Blaricum een voer man onder de tram geraakt. Beide beenen werden hem afgereden, in zorgwekkenden toestand is de man, ook aan hoofd en borst gewond, naar Hilversum vervoerd. Te Haarlem mermeer wordt sedert een tiental dagen een 35-jarige ongehuwde vrouw vermist. Men vermoedt dat haar een ongeluk is overkomen. Op het belastingkantoor in tiet Stadhuis te Rotterdam kwam een 55-jarige boek handelaar hard aangeloopen om nog zijn belasting te kunnen betalen. Toen hij op het belastingkantoor was aan gekomen zakte hij plotseling ineen en was hij dood. Een werkman werd Zaterdag nabij Schelleuden door den trein overreden. Het slacht offer, afkomstig uit Hardinxveld, had waarschijnlijk door den zwaren mist den trein niet zien aankomen. Hij was onmiddellijk dood. Een 4ja- Een 4 jarig kjnd is door de stoomtram op den Rijksstraatweg ta Velsen, een been afgereden. De arme kleine is di-ect ondergeneeskundige behandeling gebracht. Te Nieu- borg nabij Glatterbrug viel een be jaard landbouwer door het zolderluik. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Te Andijk is een 4 jarig knaapje te water geraakt en verdronken. Te Kerkdtiel had een treurig onge luk plaats, een fruitbaas die bezig was in zijn boomgaard appelen te plukken, had Jhy het ongeluk, door het uitglijden van de gladder, naar beneden te storten; zwaar inwendig gekneusd werd hij per rijtuig naar zijne woning vervoerd. De terstond gehaaide geneesheer achtte zijn toestand hoogst gevaarlijk en reeds gisteren overleed de oppas sende man tengevolge van den val; hij laat een diep bedroefde weduwe met drie kinderen achter. Een on geveer 3 jarig kind van een landbou wer te Uden, viel met het hoofd in een ketel met kokende soep. Het kreeg zulke hevige brandwonden, dat het is overleden. Gisterenmorgen is tusschen Haarlem en Halfweg een 22 jarig meisje door de electrische tram aangereden. Hef lichaam weid eenige meters ver meegesleurd en na het opvijzelen van de tram was er van het meisje niet anders dan een vormlooze massa over, die in een deken werd bijeengezameld en naar het lijkenhuisje aan het Lielaantje werd gebracht. Te Antwerpen is een bejaard koopman in diamant, een zekere Charles Provo, door een huisvriend, Gaston Vergouts, op een jachtpart^ verraderlijk doodgeschoten. Bijgestaan door zijn broer heeft hij het lijk begraven na het beroofd te hebben. De diamanten die de oude man bij zich droeg hebben zij denzelfden dag gedeeltelijk nog van de hand gedaan, gedeeltelijk in den tuin van hun woning begraven. De mcordenaa's zijn achter slol en grendel. Damanten ter waarde van ongeveer 3000 francs zijn in den luin van Vergouts opgedolven Een veelbewogen leven heeft de Belg Gery Perret ach'.er zich, die Wegens oplichterijen en het uitgeven van valsch geld door het Belgische consulaat te Caïro is gearresteerd. Hij is de zoon van een raadsheer bij het Hof van Appèl te Brussel en toen hij in het Belgische leger diende, deser teerde hij naar Parijs, waar hij veel ellende leed. Hij moest tot zelfs zijn kleederen verkoopsn en, geheel zonder middel van bestaan, keerde hij naar Brussel terug en meldde zich by de militaire overheid aan. Wegens desertie werd hem een jaar gevangenisstraf opgelegd en na afloop daarvan lijfde men hem weder by het leger in. Tqdens zyn tweede dienstverband stierf zyn vader en liet hem 40000 francs na. Toen deserteerde hy weer, ging nogmaals naar Parijs en verloor binnen een paar weken zyn vaderlijk erfdeel aan de speeltafel. Van Parys ging hq naar Ostende om jockey e worden. Later trad hq als komiek in een tingeltangel op, werd koopman in horloges en krantenverkooper aan de spoorweg stations. Een letterkundige te Parqs nam hem als secretaris aan, maar het geld dat hy hier vnrdiende, verloor hq weer by het spel. Een tyrilang was hq ook verkooper van 'n door hemzelf uitgevonden haargroeimiddel, ging daarna als stoker naar Californië en bereisde het geheele Westen van Ameiika als kellner, chauffeur en bioscoopvertooner. Toen hij vernam, dat hy van een bloedverwant 3000 francs had geërfd, ging hy weder naar Parys, waar hy zich voor journalist uitgaf. Hier maakte hii opgang door eenige beeldjes uit het Louvre te stelen, alleen, naar hy later beweerde om eens aan te toonen, hoe slecht de schatten van het museum bewaakt werden. Van Parqs ging hij naar Tunis en verder naar Egypte, waar hy zich met allerlei zwendclarij ophield. Nu zal voor eenigen lijd een einde aan zyn avon turen worden gemaakt. (Buiten veranfc woordelij keid der redactie.) (De copie wordt nimmer teruggegeven.) Mijnheer de Redacteur I Zou u zoo vriendelqk willen zyn onderstaand in uw blad op te nemen By voorbaat myn dank. De vorige week las ik in een krant dat aan de overkant (ik meen in Sluis) reeds stappen waren gedaan ter vie ring van 't eeuwfee;.! 1813—1913. In de jongste gehouden raadsvergadering stond op de agenda een verzoek van 't comité voor de tentoonstelling van Zeeuwsche kunst en oudheden, die in 1913 te Middelburg wordt gehou den, om oudheden in bruikleen en subsidie der gemeente. Wordt het nu ook hier geen tijd dat plannen gemaakt worden tot feestvi ring Dat niet het geld uit de gemeentekas gaat ten bate van de welvaart van een andere stad, doch voor eigen festiviteiten aangewend wordt Laten nu de besturen van vereeni- gingen als „Vlissingen Vooruit", Vreemdelingenverkeer en die de wel vaart van die stad op 't oog hebben in dit vergaderseizoen samen komen en overleg met elkander plegenhoe het best het volgend jaar op waardi ge wijze feest te vieren, waardoor de menschen uit den omtrek naar Vlissingen zullen trekken en aldus: de welvaart der bewoners bevorderd. Ik twijfel niet, of waar de Hauwen eensgezind gemaakt worden, ze ook aller sympathie zullen hebben. Een „geen geboren Vlissinger.', Nu de dagen korter en de avonden langer worden, beginnen de meisjes die het „Tehuis voor meisjes", bezoe ken te verlangen dat het weer geopend wordt. Dit kunnen wy echter niet doen zolder de medewerking onzer stad- genooten, en daarom doen wq ook nu weder een beroep op U alter wel willendheid. Mejuffrouw Hollebrands Noordstraat 21, dia de meisjes reeds zooveel jaren zulke gezellige avonden wist te be reiden, wil hen nu weer gaarne bij zich ontvangen. Wy hopen en ver trouwen, dat wq in ons beroep uw hulp, niet teleurgesteld mogen worden. Namens het Bestuur voor het Tehuis voor Meisjes. Mejuffr. j. D. PETERS, Presidente. Mevr. DE VEY MESTDAGH- Mulder Drenth, Penningmeesteresse. De Oorlog. De correspondent van de „Daily Mail" te Belgrado melde dat hij van hooge ambtenaren aan de departe menten heeft vernomen, dat het waar- schyniyk nog wel een week zal duren, voordat de oorlog wordt verklaard. Er kan n.l. geen definitieve beslissing worden genomen, voordat de Skoeps- jtina hare goedkeuring heeft verleend en dat zal eerst na ampele bespreking geschieden. Volgens denzelfden correspondent begint het enthousiasme voor den oorlog te Belgrado te verminderen. Het volk ziet in, dat hy moeilijk stemmen meerderheid werd gekozen, vermijden zal zijn en is bereid zich later bleek echter dat niet-kifsgrrech- den rijksdag, Kampf, heeft zyn man daat voor het district Berlqn I, het eenige district dat de buigeriyke partyen in de hoofdstad des rijks by de laatste verkiezingen konden be houden, neergelegd. Men herinnert zich dat deze vry- zinnige candidaat by herstemming tegen dea socialist met slechts 7 de noodige opofferingen te getroosten, men begint echter hoe langer hoe meer de groote gevaren van een oorlog in te zien. Norregaard is dan ook van meening, dat byaldien de mogend heden aan de Baikanstaten de over tuiging wisten bf te brengen, dat aan den onduldbaren toestand in Mace donië en den Sandjak Novibazareen eind zal komen, het nog mogelqk ware den oorlog te verhoeden. G.oot opzien, aldus wordt uit Wsenen aan de Duitsche bladen ge meld, baart aldaar een interview met den vroegeren Montenegrynschen ge zant in Coiisianiinopel, dié op zqn doorreis naar Cettinje in Boekarest et n onderhoud met eenige journalisten had. Deze gezant verklaart onver bloemd, dat de Baikanstaten, even goed als zy tot nu toe de Balkan aangelegenheid geregGd hadden zon- d r te letten op de groote mogend heden, ook na een overwinning hun w.i zouden doorzetten tegen den wil d.r groote mogendheden, om ver gt ooting van grondgebied te verkrygen. Da gezant besloot raet de woorden „Montenegro wil den Sandjak." Uit de Oostenrqksche hoofdsiad wordt gameidDe berichten uit de toonaangevende diplomatieke kringen alhier luiden zeer ernstig, en vooral lijkt het bedenkelijk, dat men goede k formaties uit Petersburg gekregen heeft, volgens welke de positie van Sasonof thans weer hacheiyk moet zyn. Men zegt, dat hq persoonlqk met de beste bedoelingen bezield is, en dat hq yverig zyn best doet om den vrede te behouden, maar dat hy in Petersburg sterke stroomingen tegen zich en zyn vredelievende po litiek heeft, en men vraagt zich af, of zqn opvolger zy'n voetstappen zal drukken. In eik geval staan de militaire kringen in Rusland scherp tegenover hem en zyn politiek. Omtrent de gevechten aan de Mon-^ teriegrijnsch-Turksche grens wordsm,^ de volgende byzonderheden aan de groote Duitsche bladen medegedeeld De Turksche versterking Rojam by de stad Toezi is door de Montene- grqnen bezet. De Turksche comman- dan! is gevallen. Vele krijgsgevange nen zyn Kaar het binnenland g irans- porteerd. De koning met zqn zoon en de kroonprinses waren gedurende den gebeelen dag getuige van de gebeurtenissen op het oorlogstooneel. De Oostenrijksche regeering heeft een afdeeling van haar Roode Kruis aan geboden. De hospitalen in Podgoritza zqn overvol. De koning bezocht de gewonden, wier aantal zeer groot is. Het „Berliner Tageblatt" ontving het volgende telegram„De gevechten hebben thans langs de geheele Turk sche grens plaats. Het Noordelijke leger, onder generaal Woekoditsj, opereert tegen Berans. Het hevigst wordt gevochten tusschen Podgoritza en Skoetari, ongeveer in het midden van de verbindingsiyn. Vrijdagmiddag hebben de Montenegry'nen de tweede Turksche versterking, Rojam, bezet. De Turken boden hardnekkigen tegen stand. De overwinning van gisteren by Detsjitsj kostte den Montenegrijnen veel dooden en gewonden." Natuurtyk komen al deze berichten van het Montenegrqnsche hoofdkwar tier en hebben zy de Montenegrqnsche censuur gepasseerd. Aan Turksche zyde schynt men aan deze grensge vechten geen byzondere beteekenis toe te kennen, althans de officieele autoriteiten hebben nog geen reden gevonden zich uit te laten over deze gevechten. Hetgeen niet officieel hier over bericht wordt, wordt in een par ticulier telegram aan den „Berliner Lokal Anzeiger" aldus geseind„De Montenegrijnen gingen ook over tot een aanval op Majokowatz. Verder hadden in de buurt van Toezi, waar de Montenegrynen een sterke troepenmapht geconcentreerd hadden, hevige gevechten plaats. De Turksche traepen hebben overal hun posities gehandhaafd. Over het aar t »I dooden en gewonden zqn no?, geen mededeeiingen ontvangen. Aan de S?rvische en Bulgaarsche grenzen be perken da gevechten zich tot onbèt-' duldende corfl eten met benden, die overal gedwongen worden zich weer over de grenzen terug te trekken. Een 40 man sterke Servische bende trachtte de Turksche grenstroepen in de .buurt vau Sienetza te verjagen. Zy werden achtervolgd. DUITSCHLAND. De president van tigden aan de stemming hadden deelgenomen, zoodat de herstemming wel ongeldig zou worden verklaard. Binnenkort zal dus in Bsriyn I op nieuw een verkiezing plaats hebben, nog volgens de oude kiezersiyst, welke minder socialistische kiezers lelt dan de nieuwe, die nog niet van kracht is. Juist daarom is Kampf thans afge treden, want er bestaat kans, dat Berlqn 1 nu nog voor de burgerlqke partijen behouden blijft. 'TALIË. De laatste moeilqkheid, welke zich tusschen Turkye en Italië heeft voorgedaan by de sluiting van den vrede, is dat Turkqe verlangt, dat alle artikelen van het te sluiten vredesverdrag, die gunstig zyn voor de Tui ken onmiddeliyk worden toe gepast, en dat alle artikelen, die gunstig zijn voor de Italianen eerst worden uitgevoerd na de ratificatie door het Turksche parlement. Zoo zou Turkije willen, dat Italië onmiddellijk de eilanden in de Aegeï- sche zee teruggaf, maar de terug trekking van de troepen uit Tripoli zou worden onderworpen aan de goedkeuring van de Turkscne Kamer. De termijn tot sluiting van den vrede is nog uitgesteld tot Dinsdag. De Itaiiaansche gedelegeerden te Oueby verklaarden, dat de besprekin gen over den vrede voorduren. Zy zyn Zaterdagmiddag voortgezet en zullen ook morgen worden vervolgd. Feitelijk kan men dus niet vol houden, dat de onderhandelingen zyn afgebroken, maar een andere vraag is. of zij niet zullen worden afgebroken. Het pessimisme, dat zoo wel te Rome a's bij de itaiiaansche gedelegeerden valt waar te nemen doet gelooven, dat de conferenties zullen voortduren. Zonder twyfel za! dan ook het pessimisme toenemen. v ,pe oorlog onvermijdelijk. CONSTANTINOPEL. De Porte heeft de nota van de mogendheden afge wezen, waardoor de oorlog onvermy- delqk is geworden. BELGRADO. Volgens hier ontvan gen berichten zyn de Turken heden morgen 9 uur de Servische grens over getrokken en werden de Servische troepen door de Turken aangevallan. Verwachting tot den avond van 15 October: Krachtige tot matige Z. tot Z.W. wind. Betrokken tot zwaar be wolkt. Tydeiyk Opklarend. Waar- schijniyk enkele regenbuien. Stijging van nachttemperatuur. Overdag weinig verandering. Ondertrouwd JACOBUS HANSEN en MARIA VERBRUGGE. Amsterdam! October Geen Receptie. Algemeene kennisgeving. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, CATHAR1NA DE VRIES, Wed. van den Heer A, M. P. Rocholl. M. J. E. ROCHOLL. A. M. P. ROCHOLL. C. J. E. ROCHOLL- Van der Harst. A. M. P. ROCHOLL Jr. J. H. E ROCHOLL. Vlissingen, 12 October 1912. Heden overleed na een lang durig doch geduldig iyden, onze geliefde Broeder en Neef, LEENDERT STROO, in den leeftijd van 22 jaren. Namens zyn diepbedroefde Zusters, Broeder, Oom, Tante en Nichtjes, C. STROO. J. W. STROO. H. STROO. W. STROO. R. STOO—Adriaanse, en Kinderen. Vlissingen, 14 October 1912. Voor de vele bewyzen van deel neming ons betoond by het over ly'den van onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader betuigen wy onzen hartelqken dank. Wed. M. E. VAN DER HARST— Qroenewegen en Familie Middelburg, 14 October 1912. is weer te N.V. Dordrechtsche Directeur, Hoofdvertegenwoordiger voorZeeland, Vlissingen, COOSJE BUSKENSTRAAT 69. MIDDELBURG, CONSULT eiken VRIJDAO van 1—3 uur, Bellainypark 14, (boven) Vlissingen. PRIMA AFWERKING. BILLIJKE PRIJZEN. I MMVUIUUUIHJHUf SUSP in alle modellen.

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 3