Gemengd Nieuws. PLAN 1913. mmmrm Zeeuwsch- of Belgisch zaad afkomstig moeten dit jaar zeer best voldoen wordt deze omstandigheid voor be trokkenen een groote schadepost. Na den storm van het vorige jaar bleek evenwel, dat de schade, die aan de mossels was toegebracht, hoe groot ook, bv. aan de perceelen bezet met zaad en het volwassen goed, dat lichter op den grond slaat dan vol wassen mossels en daardoor spoediger verwaaid en verstroomd is, niet zoo enorm was als zich in het begin liet aanzien, vooral ook omdat de mossels op de perceelen naderhand uit zich zelf bleken te lichten, en valt het dus te hopen, dat dit nu ook weer het geval zal zijn. Vlissingen, 9 September. Het voornemen bestaat in de eerste helft der maand Juni aran het vol gend jaar te dezer stefië?éen Haar- lemschen Diocesanen Katholiekendag te houden. Het Engelsche stoomschip „Ciio" syan de Wilson-iijn, komende van ÏAntwerpen en bestemd naar Hull, is gisterenavond met defecte machine op de reede alhier binnengesleept door het Engelsche stoomschip „Otlo" van dezelfd^ lijn, komende van Gent en bestemd maar Huil. De ,Oltoh- heeft hedenmorgen de reis naar Huil voortgezel en wacht de „Cito" verdere instructies van de reederlj af. Het Engelsche stoomschip „Stag" vertrok Vrijdag van Cienfueg s (Cuba) met een lading melasse voor Vlissingen. Onder Wissenkerke (Noord-Beve land) is aangespoeld het lijk van loods A. Minnecré, die in den avond van 26 Augustus alhier aan boord ging van het stoomschip „Kursk*. welk schip in den s!orm van 26 op 27 Augustus is vergaan. Een familielid zal naar Wissenkerke vertrekken om de identiteit vast te stellen. De Berlljnsche mailtrein kon Zater dagavond ter hoogte van den Abeele tusschen Middelburg en hier niet verder. Bij onderzoek bleek, dat een rijtuig was warm geioopen. Langzaam werd naar hier gereden, waardoor de trein een kwartier vertraging had. De Zuidduitsche mailtrein kwam eerst tegen 1 uur aan, zoodat de nachtboot met ongeveer een uur vertraging vertrok. De bij veie reizigers van alle natiën bekende portier der Staats spoor van dit station, de heer J. L. Poelman, gaat 1 November a.s. den dienst der Staatsspoor met pensioen verlaten. Zooals gebruikelijk, is hem door de directie gevraagd of hij nog 3 maan den na zjjn 65ste jaar wenschte dienst ife doen, doch daar de winter voor de deur staat, wenscht hij het aanbod niet te aanvaarden. Op 16 April 1881 werd Poelman hier als portier ge plaatst en onafgebroken 31 jaar nam bij hier deze betrekidng waar. Aan den hoofdcommies der tele grafie j. A. Valentijn, vroeger te dezer stede, is op zijn verzoek eervol ont slag verleend, ingegaan 1 Septem ber jl. Voor het politie-diploma met aan- teekening is te Utrecht geslaagd J. Corneüssen te Middelburg en voor het gewoon diploma j. Zandee te Sluis. Zondagmiddag meerde aan de Los- kade te Middelburg de „Batavier IV," aan boord waarvan zich de leden der centrale commissie voor Plan 1913 "bevonden. Het schip vertrok Zaterdagmiddag 'met de gasten van Rotterdam en met het oog op het ruwe weer werd bin nendoor gevaren. Tegen den avond kwam men in het Mastgat voor anker en hier werd de nacht doorgebracht. In den vroegen morgen van Zondag werd de reis voortgezet door de Roompot, waar, zooals onze zegsman mededeelde „het schip erg danste," en vervolgens langs de Walchersche kust naar Vliss-ngen. Betreffende de vergadering, welke gedurende de reis gehouden werd, kon r.og niet veel worden medege deeld, alleen dat ingekomen waren de plannen van het Zeeuwsch comité die bij de centrale commissie een dankbare en sympathieke ontvangst vonden. De voorzitter en secretaris van het uitvoerend comité, de heeren H. P. den Bouwmeester en H. J. G. Hart man, Deiden te Middelburg, waren per draadiooze telegraphic tot deelname aan de lunch, welke aan bootd plaats had, uitgenood'gd, doch waren door uitstedigheid verhinderd deel te nemen. De tocht werd Zaterdag door vrij goed weer begunstigddoch gedu rende het verblijf te Middelburg re gende het bijna onophoudelijk. De „Batavier IV" met de leden der centrale commissie voor het plan 1913 is hedennacht hier blijven liggen en hedenmorgen ongeveer negen uur in de richting Veere vertrokken, met als einddoel Rotterdam. Men schrijft ons uit Middelburg De gemeentebegrooting voor 1913 wijst in ontvang en uiteaaf een be drag aan van f807.937.26 met een pnst van onvoorziene uitgaven van f 3022.62. De inkomsten van de gasfabriek worden geraamd op f 198.482. die van de duinwaterleiding op f44515 25 en van het gemeentelijk electrisch be drijf op f9680, waartegenover als uit gaven voor deze takken van dienst staan resp. f146480, f27931 en f 10690, terwijl de gemeenschappelijke kosten van de gasfabriek en duinwa terleiding zijn geraamd op f 12325. De kosten van het onderwijs zijn geraamd als volgt: hooger onderwijs f 24069.40, middelbaar onderwijs f9361,50 en lager onderwijs f83055 56 en voor andere inrichtingen van on derwijs f 15949 84Vj. Da renten van gemeenteschulden vorderen een uitgaaf van f43230 89Vsl annuiteiten f 14150 en aflossingen f 197 600, zoodat het hoofdstuk ge meenteschulden een bedrag aanwijst van f254.980.971/2. Op de begrooting komt f20.000 voor als geldleening ter voorziening in de kosten van aanleg van een rioleering op een gedeelte der singels. De geldleening zal tegen 4 pet. worden gesloten. Nog in den loop van 1912 zal een geldleening moeien worden aangegaan ten- behoeve van de inrichting van het gemeentelijk electrisch bedrijf. Bij hel opmaken van de begroo ing waren de kosten dier inrichting, echter nog niet met juistheid op te geven. Aan den tramsingel alhier is gisterenavond een vrouw bij het uit stappen uit de tram door de duister nis in de vest geioopen. De vrouw werd door den conducteur Goedhart, die het gelukkig bemerkt?, gered. Gistereravond ontstond in het café van G. aan de Kade alhier twist tusschtn enkele leden van de beman ning der „Batavier IV" en enkele andere bezoekers. Over en weer vielen klappen en een meisje werd met een bierglas een gat in het hoofd geslagen, terwijl een paar ruiten werden inge slagen. Een inspecteur en een hoofdagent van politie stelden direct een onder zoek naar de daders in aanvankelijk zonder resultaat. Men schrijft ons uit Hulst: Wegens het zeer ongunstige weer kon de tegen Zondag bepaalde vlieg- demonslratie niet doorgaan. Het kon al niet ongelukkiger getroffen wor den, daar het den geheelen dag regende, gepaard met storm of he- vigen wind. Men schrijft ons uit Sas van Gent Zondagnamiddag liep de Belg. ss. „Flandria" komende van Gent be neden de sluis uit het roer, met het gevolg dat het stoomschip op de Belgische spits „Vetile Dulci" in voer, dat daar juist als laatste van een sleep passeerde. De spits zonk onmiddellijk en de kapt. Van Kessel, met zijn knecht A. de Miesschalk, moesten in allerijl in hun roeiboot vluchten om zich te redder. VOETBAL. 2e Bekerronde „E. M. M."-„D. V. S." 1-3. Stand bij de rust: 1—1. Ofschoon het gistermorgen en- middag bijna voortdurend geregend had, waardoor het „E. M. M."terrein in een waren modderpoel was her schapen, had bovengenoemde belang rijke bekerwedstrijd toch plaats, daar men den Rotterdammers gaarne een vergeefsche reis wilde besparen. Daar de eerstaangewezen scheidsrechter niet tegenwoordig was, fungeerde de heer van der Marck, die op zijn bekend zwakke manier den wedstrijd leiddede toepassing van den buiten spelregel liet zeer veel te wsnschen over. De „D. V. S."ers verschenen met enkele reservespelers, terwijl de Vlissingers op hun middenvoor na volledig waren. Toch vormden de bezoekers een hechte combinatie en behaalden ze een verdiende overwin ning. De cijfers 1—3 gaven de Ver houding echter niet goed weer 3—2 of 3—3 was een betere uitslag ge weest, daar Godin Foriuna den heelen middag de Rotterdammers begunstig de en den Vlissingers den rug toe keerde. Voora! vóór de rust speelde „E. M. M." allerongelukkigst. De Vlissingers stelden zich om bij half drie met slechts 10 man op, daar hun reebtsmidden nog op het apfèl ontbrak. Voorat daardoor traden de gasten in den beginne aan vallend op. Toen evenwel de 11e man „E. M. M." gecompleteerd had, raakte het spel meer verdeeld. Door de gladheid van het terrein trapten de roodwitte pachterspelers nog al eens mis, waarvan vooral de „D. V. S." rechtsbuiten gebruik maakte om gevaarlijk door te breken. Bij een daaruit ontstanen hoekschop wist de blauw-witte linksbinnen den bal in het net te tippen 0—1. Daarna kwam .E. M. M." overweldigend opzetten. Gedurende de laatste 20 minuten hadden de gasten niefs in te brengen. Keer op keer bracht de Vlissingsche voorhoede, met den kleinen midden voor aan het hoofd, den bal op. Eindelijk wist de middenvoor via den linksachter dér gasten welverdiend den gelijkmaker! in het net te depo- neeren1lifHfte hard de „E.M. M." ers nog werkten, steeds beletten de blauwwitte doelman, de linksachter en de pech het leidende punt te maken. Vooral de doeiverdediger hield op kran'ge wijze zijn heiligdom schoon. Zoo brak dus de pauze aan met gelijken stand: 1 1. De tweede speelheift begon met een sterker zijn der Viissingers. Ze begingen echter de fout van te groo- ter, afstand te schieten, wat bij een zoo goeden doelman als die van „D. V. S." natuu'iijk geen resuKaat op leverde. Verscheidens keeren redde deze prachtig en werkte dan de bal len vèr het veld in. Na deze periode van overwicht echter, geraakte de „D. V. S." voorhoede (den invallen den linksbuiten niet mee'ekenende)wat meer in actie. Schitterend combinee rend wisten de Rotterdammers menig maal door de vermoeide en onvolle dige (door het slechts op halve kracht spelen van den linksachter, die vóór de rust geblesseerd werd) rood witte achterhoede heen te breken. Met twee mooie schoten voerde de „D. V. S." rechtsbinnen den stand op tot 1—3. Ondanks alle pogingen gelukte het den Vlissingers niet meer een 2e punt te maken. Zoo plaatsten de Rot terdammers zich dus door een mooie 3—1 overwinning in de 3; ronde. Moge „D. V- S." in de bekercom petitie nog mèkr succes bereiken I Bij „D. V. B." waren de doelman, de linksachter, de rechtsbuiten en de rechtsbinnen de besten. Van „E. M. M." noemen we den rechtsachter, den rech'smidden en den middenvoor. De spil, die sedert lang niet gespeeld had, was nog zeer ongeoelend, waardoor hij zijn gewone spel nog niet kon vertoonen. Tenslotte nog een goeden raad aan het „E. M. M." bestuur: Zorg toch voortaan eens voor een onpariijdigen grensrechter; de tegenwoordige, die altijd langs het lijntje loopt, beslist steeds in het voordeel der roodwitlen wat dikwijls tot ruzie aanleiding geeft. 's Morgens speelde een elftal, be staande uit oud leden van „Vlissin gen" en leerlingen der Zeevaartschool tegen het kantoorelftal van de maat schappij „de Schelde." De eerste combinatie won met 11—1. Te Middelburg ontving „M. V. V. O." de pas gepromoveerde 2e klasser „Dordrecht". „M. V. V. O." verloor met 6—1. A.-Z. KÊRft- EH 3CH00LNIEUWS. Ger. Kerken. Bedankt voor het be roep te Kapelle Biezelinge ds. A, Scheels te Veere. De Veregniging voorchristelijk Volksonderwijs, houdt a.s. Woensdag te Middeibutgjgep Zeeuwschen land dag. Dr. J. Th. de Visser zal spreken overVoorstellen der Grondwets commissie in zake het onderwijs, en ds. J. J. van Noort, secretaris der vereeniging, over: Het ideaal van Christelijk Volksonderwijs. Op last van den auditeur-militair heeft er een justitieel onderzoek plaats gehad naar het ongeluk bij hei fort Vossegat. Tal van militairen, officieren en minderen, die Donderdagmorgen op het fort aanwezig waren en de oefeningen mét de vlotlen gadesloe gen, zoomede zij, die deel uitmaakten van de bemanning op het vlot, zijn in verband met dat onderzoek ge hoord. Hun verklaringen zijn op schritt gesteld. Omtrent het gebeurde zelf kunnen wij nog mededeelen, dat een officier en een sergeant, die op het fort naar de manoeuvre van het vlot stonden te kijken en speciaal met de leiding dier oefening waren belast, pertinent hebben verklaard, dat zij plotseling een der manschappen die het vlot voorlboomden, zagen uitglijden, tengevolge waarvan in het vaartuig een noodlottige beweging kwam en het kantelde. De militairen die zich op het vlot bevonden en gered werden, hebben verklaarddat zij plotseling eenlg gekraak hoorden en toen te water geraakten. Dit kraken is onfstaar, doordat de planken, de onderlinge verbindingen van het vlot, waren gespijkerd en uit elkander werden gerukt, toen enkele tonnen onder het raam uitschoten en de steun punten voor dat raam dus verdwenen, waardoor het verband van het geheel uiteen werd gedrukt. Inmiddels moet een proces-verbaal van het voorgevallene zijn opgemaakt waarin de feiten in de volgorde, waarin ze voorvielen, nauwkeurig zijn gememoreerd. Zoo moet o. a. onderzocht zijnallereerst hoe het vlot werd in elkaar gezet. Dit moet zijn- geschied in den geest var. art. 124 van het zakboek van den pion- niet. Het raamwerk bestond uit ge zaagd hout, z. g. baddings; de ver bindingen waren gespijkerd. Het vlot had derhalve een getimmerd raam werk. Als steunpunten voor het vlot zelf waren 8 tonnen aangebracht, waaroverheen het raamweik gelegd werd. De draagkracht van iedere tor. bedraagt 150 K.ü de totale draag kracht van bet vlot bedroeg alzoo 8 X 150 K.G. 1200 K.G., wat voldoende werd geacht voor het vervoeren van 16 personen, gekleed in gewone werkkleeding, ongewapend en niet gepakt. Al het materaal be stond uit zéér goed, gaaf hout. Nadat het viot was te water gebracht, gingen er 13 man op zitten, terwijl 3 man bleven staan twee sergeanis en een korporaal. Degenen die zaten, namen in zittende houding plaats op de dwarsliggers van het raamwerk. Het drietal dat staan bleef, kreeg ieder een vaarboom, om daarmede het vlot voort te duwen. Dertien man zaten dus en 3 stonden. Het vlot ging aan den fortkant van wal en bereikte zonder incidenten de overzijde van de gracht. Ds bemanning kreeg voor het manoeuvreeren aanwijzingen van sergeant Van der Hucht, die zich op het fort bevond. Deze heeft den manschappen op hit vlot eenige malen toegeroepen kalm te blijven zitten. Hij eeed dit, omdat er nu en dan te veel beweging kwam in het viot, wat bij deze vaartuigen stipt moet worden vermeden. Ook be vonden zich de luitenants Van Ever- dingen en Wins op het fort, vanwaar zij de oefening gade sloegen. Nadat nu het vlot aan de overzijde van de gracht was geweest, moest het wederom terug. Het was op dien terugtocht dat plotseling eenige tonnen onder het raam uitschoten, tengevolge waarvan de menschen te water geraakten, die luide om hulp riepen. Dadelijk schoten officieren en minderen toe, die aanstonds te water sprongen om te redden. Geleidelijk werden 10 man opgevischt en bin nengebracht in het fort; twee waren bewusteloos, doch werden bijge bracht. Naar het militair hospitaal was intusschen getelefoneerd om geneeskundige huip, evenzoo naar de politie. Door den omvang van de ramp was het niet doenlijk onmid dellijk te overzien of alle opvarenden van het vlot reeds waren opgehaald. Men ging daarom aanstonds aan het duiken, doch zonder resultaat; het koude weer en de abnormaai-lage temperatuur van het water droegen er het hunne toe bij om met het duiken optehoudtri en vervolgens te gaan dreggen. Dit dreggen geschiedde met behulp van vlotten en schuiten. Inmiddels was geconsta'.eerd, dat man werden vermistvan deze zés werd de eerste te 10.30 opgehaald, de laatste te 12.30. Bij de drie eerste drenkelingen werd nog ge probeerd de levensgeesten op te wekken met behulp van zuurstofappa raten, doch hei mocht niet meer gelukken bij de laatste 3 zijn die maatregelen niet meer genomen,omdat dr. Woiffensperger, militair arts, deze pogingen overbodig achtte. De oefening met d: vlotten had plaats onder commando van kapitein E. Duetz, de le-!uitenant H. W. Schukking was hem toegevoegd, terwijl als ploeg-commandant fun geerde de sergeant Van der Hucht. Bij het bemannen van het vlot moet nog door twee officieren aan den sergeant Van der Hucht, die deze bemanning regelde, gevaagd zijn, hoeveel manschappen op het vlot konden worden toegelaten. Hier naar werd o. m. geïnformeerd door de officieren Van Everdingen en Wins. Aan beide officieren is door den sergeant geantwoord twee man per ton. Dit is wel het voornaamste van hetgeen officieel moet zijn gerappor teerd. De auditeur-militair zal nu hebben uit te maken, In hoeverre van schuld of nalatigheid by ait orgeluk is sprake geweest. („U. D») Een meisje, wonende aan den Goudscheweg te Rotterdam had eeni- gen tijd verkeering met een 24 jarigen bootwerker K. doch had die ver keering een paar dagen geledeb af gemaakt. K. besloot wrqaic te nemen en liep met moordplannen rond. Vrij dag nog werd hij door de politie aangehouden, die beslag legde op een geladen revolver, die hij bij zich droeg en hem bekeurde krachlens de wapenwet. Hij beloofde het meisje niet meer lastig te vallen, doch Za terdagavond 6 uur was hj| weer aan haar huls. Een politieagent, die daar op wacht stond beproefde hij met een praatje weg te krijgen, en toen dat niet gelukte loste hij eensklaps een schot op dien politieageittt. die echter ter zijde week en nietègeiaakt werd. Zijn kans schoon ziendgphrioog de bootwerker naar binnen, schoot daar op den vader, die het huis uil liep naar een apotheker, waarna K. naar de keuk^ji^ vloog waar het meisje was, op 'wj,ê hij twee schoten loste. Een trof Baar in het dijbeen, een andere kogel ging in den muur. De agent kwam te hulp, waarna een worsteling ontstond waarbij in huls groote verwoesting werd aangericht. Zich overmand ziende, schoot K, zichzelf twee kogels in de borst. De dader werd naar het politiebureau en van daar bewusteloos naar het ziekenhuis vervoerd. Ook het meisje werd in het ziekenhuis opgenomen. De vader werd alleen verdonden. Sedert ruim drie maanden be vond zich in het huis van bewaring te Assen in preventieve hechtenis Egbert 0„ 46 jaar, landbouwer te Zuidwolde; verdacht van in de maand Mei te Zuidwolde opzettelijk zijn zoontje Hilbert van het leven te heb» ben beroofd, althans opzettelijk zwaar lichamelijk letsel te hebben toege bracht. De man is weder op vrije voe ten gesteld. Een nieuwe oplichters- truc. Verschillende bewoners van den N. Z. Voorburgwal te Am sterdam zijn dezer dagen opgelicht door een handig heer. Er werd na melijk aangebeld door den oplichter en als hem was opengedaan, vroeg hij of een pakket, dat hij zóo maar op de stoep had zien liggen, ook soms behoorde aan de bewoners uit het perceel waar bij zich vervoegd had. 't Pakket werd geïnspecteerd, en netjes g-iypt, bleek de juiste naanj en het adres op de adreskaart te staan. Groote consternatie Hqe kwam het pakket zoo maar op de stoep Enfin, met vreugde werd het binnengehaald en den eerlijken vinder beloond met een dubbeltje of een kwartje, maar.bij de opening van het pakket kwam de ontnuchtering, Want inplaats van eenigen waarde* vollen inhoud, kwamen niets dan oude kranten te voorschijn. De oplichter was intusschen een paar huizen ver der al weer bezig met dezelfde truc en haalde op zoo'n manier een dag geldje bij elkaar. Bij de aankomst te Rotterdam van den laatsten eiectrischen trein uit den Haag, Zaterdagavond omstreeks h Jftwaaif is een gepens. onderwijzer, bij het uitstappen met het onderlijf tusschen de treëpjank en het perron beklemd geraak^ j)*wee dokters ver leenden geneeskgpdige hulp. Een hall uur na het ongeval is hij aan de ger volgen van de bekomen kwetsuren overleden, Op het Koningsplein 1? Amsterdam is een fietsrijder injjjpnjl gekomen roet een rijtuig, Het.^aara, dat met een van zijn hoeven |p net voorwiel van het rijwiel verward ge raakt was, schrikte daardoor zoo, dat het op hol sloeg, en in deLeidsche- straat een jongen, die niet spoedig genoeg kon uitwijken, tegen den grond slingerde, zoodat deze met een ge* broken been naar het binnengasthuis moest worden vervoerd. De fietsrijder was er heelhuids afgekomen. Op het Damrak ts Amsterdam, nabij de Oudebrugsteeg, is een man van mid delbaren leefiijd, die plotseling d® straat overstak, door een taxi overreden. Hij werd in een nabijzijnd café, ëe' dragen, en Is daar spoedig overleden. Te Borne is een jonge timmerman van een in aanbouw zijnde fabriek op een betonvjoer gevallen. Enkele uren later is hij overleden. Een 6t> jarige timmerman die te Tielvaneen ladder gevallen is, is zonder tot "e' wustzijn gekomen te zijn, overleden. In de Maarten HarpertszoonTromp' straat te Amsterdam is van in aan bouw zijnde perceelen een gedeeiw van den slelger ingestort, vin de tweede verdieping- val is te wijten aan den zv UJJ haf IpHicrpr waardoor, bij het ledigei Talkmout, de touwen aan gegaan zyn. Een opperm, metselaar stortten naar b zorgwekkenden toestand den naar het Wllhelmina-g. voerd. - Aan boord van schip, liggeade te Rotterd; bootwerker by het losse lading in het ruim geval een -krukas terecbtgekomei hli zyn ruggegraat heeft gi man is naar het ziekenhui: Te Termunten is een door bet vliegwiel van e| dorschmachine gegrepen Een 54 jarige metselaa dingen is van een stelling gevallen en met gesplete naar het gasthuis vervoerd stand is zeer ernstig, hoew herstel niet is buitengesloti teren is te Haarlem een vader van 9 kinderen, die machine sprong, door eej korneiïd«> sneltrein in dri geréden- Een man ,e is van de trappen gegled vallen. De man was onmidd De Berlijnsche ware naar Oskar Tielzïeeft te held van zyn zilvèïln brui lioen mk. voor allerlei gi einden weggeschonken. Di de som is bestemd voor tot ondersteuning van hulp de menschen of tot bevori het algemeen nut in Duitse! bate van het personeel vai renhuizen is 100.000 mk. Vroeger heeft Tietz het pen van dit personeel al me| millioen mk. bedacht. Te Elsene (België) Vrydagavond een ontzetten drama afgespeeld. Een echtpaar had daar elkaar gekregen,® welke liep, dat de man een sche en zyn vrouw den hals afs hy haar daar badende in zag liggen bedreef hy wijze zelfmoord. Dit verse tooneei speelde zich af in vgn de kinderen der be lieden. Toen de buren op geroep der arme kleine ki snellen vonden ze alleen t In een grooten bloedplas. Eenlll-jarlge gom. Een 111-jarige toen Polk president was, was aan het Witte Huis, gens een telegram uit New- de „Daily Telegraph" V zestigjarige gehuwd. De m zyn goede gezondheid toi flgheid. Hy is echter nop onthopder, noch niet-raokg jnnert zich levendig de de Britsche troepen te In 1812 en het afbrandei Witte Huis, De Pacifjc-Iqner welke te Liverpool arriveei mede kapitein Robert Th- vrouw en kind en drie mai het Engelsche zeilschip Castle" dat 15 Juli, na he van Kaap Hoorn op 54 gr. 61 gr. W. L. in ontredderde; werd verlaten, opeen reis va Island naar Falmouth met Een der geredden deed h ontzettend verhaal van h De kapitein, zijn vrouw jarig zpontje en 16 anderen v- plaatsje in de reddingsboot, le en 3e stuurmapen zevej in een andere, kléinere boi feende schip verlitfiën. Qfs< poogde by'elkaar tè blijve men de kleine boot reeds Voljjtifiden nacht uit het ge: fO»|TS meer van gehoord ofseffopn de stoomwalvi op "onderzoek is uit ge kapitein en zyn lotgenoc reddingsboot waren 150 my Falklandseilanden verwqdei zaten een kleinen voorraad Wik, eenige beschuiten en Water. De zee was ruw en sloeg de boot bqna om midden in den winter en «er schipbreukelingen in boot was vrees eiyk. Op de Pag.stierven drie dermann oerden dag bliezen een D een Engelschmen den laait a|i en in den morgen van d> ag werden de overblijven- ®et afgryzen vervul w (dekking dat gedurende n!eL,een der ®annen was 'ijken werden in zee L„.schlPbreukelingen led- hair uan de hev'ge koude WerH b,evrore"- Op den vi de k„ .e kapitein door ee ziin geslagen, maar hy 1" vrouw nog juist bijtl

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 2