Gemengd Nieuws. JHjlTENLAl nemen, maar toch een getal betrek kelijk klein in een stad ais de onze. De antecedenten van „Vlissing's Mannenkoor" zijn van dien aard, dat met grond een toetreding als werkend lid mag worden aanbevolen. Al bogen wij dus niet, zoo gaat de secretaris voort, op een aantal leden, noodig voor een uitvoering van con- certnumraers van grooteren omvang en al zijn eenigen van ons daardoor min of meer somber gestemd, door dat zij de toekomst met verduisterden blik tegemoet zien, er bestaat daar voor allerminst reden. Door al die somberheid lacht een vriendelijk ge laat ons tegen en konden wij allen er toe besluiten ons zeiven te door- drirgen van de hooge waarde der zangKunst, de muziek bij uitnemend heid, maar ook zeker een der moei lijkste kunsten, wij zouden dat lieflijk beeld van harmonie steeds als een weldoende fee aanschouwen en steeds de aansporing gevoelen van het Moedertaal der ziele, Kunstig maatgeluid Welk een schat ran zegen Stort ge i£P*fc leven uit. Stoute en zachte akkoorden, Zoete melodie Doet Qe samensmelten Tot een Harmonie. Wij zouden, als trouwe zonen van Orpheus, het „Driewerf heil U, Geest des Gezangs" als een jubelkreet hooren klinken en wij zouden trach ten met al den gloed en den ijver, cie In ons móet blaken, recht ie doen wedervaren aan wat de edele zang kunst van haar beoefenaars eischt. Met de gedachte aan deze wel doende feeën wpt alle somberheid, verdrongen als zij wordt door die zachte poëtische aandoeningen, door die koesterende en versterkende stra ten, wier weldadige warmtegloed het ontvankelijk gemoed wars maakt van al wat naar bedruklheid en droefgees tigheid zweemt. Als gij met mij van een en ander overtuigd zijt, dan gaat gij met mij vol moed en lust weer den nieuwen cursus aanvangen dan zult gij met mij, als trouwe vereerders van Or pheus, u scharen om zijn troon en tuide uwe zangershulde doen klinken .Wij huld'gen U, als Koning dezer aard 1* Welaan dan, Zangersschare, Vol moed het hoofd „Omhoog", Hoe steil het pad ook weze, Hoe ver de bronne ligt, lïoe fel de zon ook brande, Hoe wazig 'tvergezicht: Gaen moede pelgr msklachten Weerklinken in deez' stond Geen sombere gedachten Geen „wee" ontvall' Uw mond! Ziet, waar de wolken scheuren, Het grauwe zwerk verkleurt, Ziet daar de bloemen fleuren, Daarheen het hoofd gebeurd 1 Buigt niet den schedel neder, Heft op dien matten last; Herhaalt den juichtoon weder, Als Orpheus' zonen past Bij 't purper morgenkrieken, Dat leven spelt en vreugd. Slaat uit dan aad'laars wieken, Ontwaakt tot nieuwe jeugd Het is heden een droeve herinne ringsdag, daar het een jaar is geleden dat de Groote kerk en St. Jacobstoren een prooi der vlammen werden. Een of meer personen, die dezen dag zeker weder in de herinnering wilden terugroepen, hebben heden nacht op den romp van den St. Jacobstoren een viertal vlaggetjes geplaatst, welke ten teeken van rouw halfstoks wapperden. Van M. J. S. ontvingen wij de vol gende poëtische ontboezeming Al is 't geen feest in Nederland, toch waait de vlag van allen kant op d' afgebranden toren; maar ach, ze wappert nu in rouw alsof die steenklomp vragen wou: .wanneer word ik herboren." Bij Kon. bes'uit is met ingang van 2 October as. Bevorderd tot ingenieur van den rijkswaterstaat der 2e klasse de heer G. J. van den Broek alhier, thans ingenieur der 3i klasse. Met de prov. boot werden heden morgen via Breskens ongeveer 600 personen aangebracht, dat is het grootste getal hetwelk in dit seizoen per prov. boot werd vervoerd. De extra-trein welke uit 15 rijtuigen bestond, vertrok met 10 minuten vertraging naar Middelburg. De „Wal cheren", welke om 12 uur aan de ponton meerde, had een 150-iaI reizigers aan boord, die allen per eleclrische tram naar Middelburg vertrokken. Men schrijft ons uit Middelburg In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad werd de gemeente- begrooting voor 1913 aangeboden. Deze sluit in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 807.937,26 met een post van onvoorziene uitgaven van f3022.72. De hoofdelijke omslag is uitgetrokken op f150.000 tegen f144.000 over 1912. Bij de behandeling van het voor stel van Burg.en Weih.ora niet over te gaan tot oprichting van een slacht huis, zulks met het oog'op de groote kosten, vroeg de heer Boile of het niet mogelijk was te dezer zake tot overeer.s emming te komen met de gemeente Vlissingen. Vanwege de vereeniging „U-.t het Volk Voor het Volk" wordt Woensdag 11 en Donder lag 12 September de Fioralia-tentoonstelling gehouden in het Schuttershof. Don- dirdagavond wordt een concert gege ven door het Middeiburgsch muziek korps, na afl top waarvan een vuur- we k wordt afgestoken. Nadat de prachtige bu tenptaats „Vrederust" te Serooskerke van den heer J. R. Tak bij een openbare vei ling it gehouden was, werden er onderhandelingen gevoerd tot onder- handschen verkoop. Thans kangemeld worden dat de buitenplaats het eigen dom geworden is van den heer P. M. W. Hoegen van Hoogelande te Mid delburg, zoodat dit prachtig piekje natuurschoon, dat tegen het dorp is gelegen, behouden zal worden. In den ioop der tijden heeft Se rooskerke anders vele buitenplaatsen zien verdwijnen. Zoo waren „Zoeten- dale" (eerst een klooster)„NoordhoutB .Rijnsburg", „Ter Mee", ,'t Huis om" e.a. eertijds prachtige buitenplaatsen met boschrijke omgeving. Thans is het bosch bouwland geworden en draagt een boerenhofstede den naam van de vroegere heerlijkheid. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. De heer F. van Asch, cand., die hei beroep naar Oud-Vosmeer aannam, hoopt op Zondag 6 October ztjn intrede te doen na vooraf te zijn bevestigd door ds. W. van Asch te Eethen. Gisteren, den eigenlijken gedenk dag van zijn 25-jarige evangeliebe diening, gaf ds. Vermeer te 's Gra- venhage te zijnen huize een receptie welke zeer druk bezocht was, zoowel door particuliere vrienden en belang stellenden uit de aanzienlijke en lagere kringen, als door tal van deputatiën van kerkelijke en andere instellingen. Ontelbaar waren voorts de gelukwenschen welke den jubilaris per pest, telegraaf of anderszins ge werden, terwijl hem ook vele bloem stukken werden aangeboden. H. B S. 3 en H. S. 2 te Vlissingen. Na gehouden examen zijn nog toe gelaten H. C. Abrahamse, L. Bran- des (Meliskerke), Aa. Ma. Buskop, H. C. E. P. Dominicus, Da. Duyvis, J. M. Juriy (Ter Neuzen), en J. F. P. Nuboer tot de 1ste klasse der H. B. S.H. F. Goetheer, Gerril A. Kebing, L. Ketting, G. C. Vrolijk en A. Wasch tot de 2de klasse der H. B. S Ma. Sa. Jobse en W. Q. C. Wairave tot de 1ste klasse der Handelsschool. De nieuwe cursus begint voor de H. B. S. met 103 leerlingen39 in kl. 1, 35 in kl. II en 29 in kl. III; voor de H. S. met 13 leerlingen7 in kl. 1 en 6 in kl. II. RECHTSZAKEN. Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg is rechtsingang ver leend met last tot instructie der zaak in de zaak tegen J. de W., 27 jaar, schippersknecht, wonende te Ierseke, verdacht van diefstal van een rijwiel. Bij beschikking derzelfde recht bank is de termijn van gevangenhou ding in de zaak legen Ma. Si. D., huisvrouw van B. F., koopvrouw gedomicileerd te Ostende, thans ge detineerd te Middelburg, als verdacht van diefstal van gouden tientjes, voor den tijd van dertig dagen verlengd. Te Groningen heeft een 16-ja- rig meisje, dat voor 10 j3ren, met uitzondering van haar linkerarm, verlamd was geworden, door den schrik door het hevige onweer van Maandagavond, zoo goed als geheel het gebruik hater ledematen en ook van haar rug teruggekregen. Dezer dagen werd in een der provincieplaatsen een examen afge nomen voor toela'ing tot een school, waar o. m. ook de zuivelbereiding geleerd wordt. Hoe een examinator soms vragen k -:n stellen, kan blijken uit het volgende Den Candida it, een jongen man van circa 20 jaren, werd o. m. ge vraagd, of hij het verschil ook kon zeggen tusscheneen koe en een keisteen Nadat hij hierop geantwoord heeft dat een koe een levend wezen is, en een keisteen niet, werd de vraa gesteld om het verschil te zeggen tusschen een doode koe en een kei steen. De candidaat stond perplex over zooveel scherpzinnigheid van den examinator, en bleef het antwoord maar schuldig, waarop de vraag volgde, of hij, n. b. een jonge man van 20 jaren, wel eens een „dood dier" gezien had. Een diep stilzwij gen werd bewaard, waarop ten siotte een „U kunt wel gaan", den candi daat op vrije voeten stelde. Ntar men zegt loopt die thans rond en peinst om punten van over- eens'emming te kunnen vinden tus schen een eximiriator en een nor maal mensch. („Asser Ct.*) De Biltsche politie heeft gis terennacht gearresteerd S.. 40 jaar, huisknecht wonende te 's Graveuha- ge, en H., 23 jaar, uit Rotterdam, die ingebroken hadden in de onbe woonde, doch gemeubileerde villa van baron van Ittersum aan den U.rechischen Weg onder Zeist. De politie kwam hen tegen, en kreeg argwaan door de pakken die zij droegen. Deze bitken te bevatten een koperen pendule en veel linnen goed en spreien. Zij zeiden die voor vier gulden van een onbekende ge kocht te hebben. Later vielen zij echter door de mand, waarop zij te Utrecht in verzekerde bewaring wer den gesteld. Toen gisterenmiddag een werk man te Deventer, op de veelading van de Staatsspoor bezig was met houtzagen in een der wagons, viel hij ten gevolge van een schok, die de wagen onverwacht kreeg voorover en werd met een bloedende wonde aan den slaap naar het ziekenhuis gebracht, alwaar hij spoedig overleed. Hij iaat een vrouw en zes kinderen achter. Terwijl de brug over het kanaal te Erica (Dr.) werd afgedraaid kwam een 9-jarig meisje tusschen de leuning en den wal. Haar bortskas werd ingedrukt, waardoor het arme kind een paar uur later overleed. Te Erica (Dr.) is een meisje van l1/» jaar door de tram overreden en gedood. Te Rosendaal is een kermisreiziger van zijn woonwagen gevallen. Hij werd naar een gesticht vervoerd, waar hij spoedig overleed. Een sigarenmaker die Zondagavond tergevolge van het gebruik van te veel sterkedrank, op da kermis te Alkmaar uil een luchtschommel is gevallen, is aan de bekomen inwen dige kneuzingen overleden. Volgens Bureau Veritas zij-i in de maand Juli 32 zeilschepen ver gaan (waaronder 3 zeilschepen, waar van nadere berichten ontbreken), en die ais vermist beschouwd wor den, verdeeld als volgt4 Ameri- kaansche, 12 Engelsche, 2 Brazili- aansche, 1 Chileensch, 4 Fransche, 4 Haiiaansehe, 4 Noorsciie en 1 Zweedsch. In hetzelfde tijdperk zijn 23 stoom schepen vergaan, verdeeld als volgt 15 Engelsche, 1 Argentijnsch, 1 Fransch, 1 Italiaansch, 1 Japansch, 1 Noorscb, 1 Russisch en 2 Zweed- sche. De oorzaken waren voor de zeil schepen stranden 12, aanvaren 1, zinken 2, verlaten 4, afgekeurd en gesloopt 2, omgebouwd in hulken 6, aanvaren 6, brand 2 en gesloopt 9. Te Londen is gisteren de nieuwe wet betreffende de gedwongen afzon dering van teringlijders voor het eerst toegepast. Het geval betrof een man, die aan tuberculose leed en in een klein huis met twee kinderen en vijf volwassenen samenwoonde. Hij had geweigerd zich in een werkhuis te laten opnemen. De rechter beyal zijn afzondering voor den tijd van drie maanden, nadat een geneeskundig ambtenaar had verklaard, dat de man gevaarlijk was voor zijn omgeving. Var het mijnongeluk bij Bé- th.une worden nog de volgende bij zonderheden gemeld. Het was onge veer 2 uur. Mijnwerkers van de mor- genploeg waren ten getale van on geveer 350 opgestegen en die van de middagploeg 75 80 in getal waren in put no. 1 afgedaald tot een diepte van 930 M. en begaven zich naar hun werkplaatsen, toen men plotseling boven een ontzettende ont ploffing hoorde. De aarde beefde, een muur stortte in en onmiddellijk snelden van alle kanten menschen toe. Weldra zag men een tiental mijnwerkers in werkkostuum uitgeput thuis komen en naar alie richtingen vluchten. Het waren degenen, die zich hadden kunnen redden en door ladders boven waren gekomen. Onmiddellijk werd hulp georgani seerd, terwijl de directeur van de mijnen, Michaut, de eerste beschik kingen nam om in de groeve af te dalen. Een halfuur later kwam de eerste ploeg redders aan de plaats des onheiis en daalde af. Men be rekende, dat zich een zestigtal mijn werkers beneden moesten bevinden en 's avonds kwam men tot de con- c'usie, dat er inderdaad een veertig dooden en een 24 gewonden waren. De reddingsafdeelingen toonden den grootsten moed maar het was voor hen zeer moeilijk zich een weg te banen door de halfingestorle gangen, waar steeds opnieuw instor tingen plaats hadden. Zooais men ziet heeft men thans zekerheid dat er zestig personen wer den gedood. De oorzaken van het onheil heeft men nog niet volkomen kunnen na gaan. Vroeger is er brand geweest in put no. 1 en een maand lang was het werk hier verboden. Deze groeve was bekend als veel mijngas bevat tend, marr men weet niet of dat de oorzaak is geweest, of dat men te doen heeft met de ontbranding van de bij den brand ontstane gassen. Het onderzoek hieromtrent t.al ver moedelijk zeer lang duren. Toen de gelddrager van een groote bank te Berlijn voor een loket ten bedrag van 23,000 mk. ia groot bankpapier uittelde, vroeg een keurig gekleed heer hem om eenige inlichtin gen. De gelddrager wendde, terwijl hij antwoordde, een oogenblik zijn oogen van het geld af. De vreemde ling vertrok haastig. De gelddrager ontdekte nu, dat 3000 mk. aan bank biljetten ontbraken. Blijkbaar had de vreemde heer met zijn vragen trawan ten van hem in de gelegenheid ge steld, drie bankbiljetten van 1000 rok. weg te kapen. Een zeer krasse beschuldiging is dezer dagen uiigcbiacht tegen de Parijsche politie. Op het redactlebu- reau van de „Guerre Sociale" waren nl. Maandagavond een groot aantal vertegenwoordigers der pers aanwezig en in die bijeenkomst legde een zekere VerneuU mondeling en schriftelijk de verklaring af, dat hij op aandringen van de politie te Paüjs zich bad weten in te dringen in de kringen der royalisten en van de camelots du Roy om deze aan te sporen tot een samenzwering tegen de veiligheid van den staal. Hij zou aan de leden van de Action Frangaise een aantal pistolen en een karabijn hebben geleverd, die volgens zijn bewering uit België binnengesmokkeld wa en, terwijl zij hem feitelijk door de poli tie ter hand waren gesteld. Pujo, een der leiders van de „camelots du Roy", bevestigde ten volle de verklaringen van Vemeuil. Borde, een der commissarissen van politie te Parijs, zou, vo'gens Verneuil, degene zijn, die hem had overgehaald tot het spelen van de lage rol van „agent provocateur". Van een door zijn gruwziam- heid bijna ongelooflijke moordge schiedenis maakt een bericht uit Bell- heim, in de Palz, melding. Een jachtgezelschap ontdekte eer gisteren in de nabijheid van genoemd dorp het gruwelijk verminkte lijk van een 14-jarigen boerenknaap, onder gras en struiken verborgen. Een on derzoek bracht aan het licht, dat de moord was gepleegd door diens 16- jarlgen broeder. Deze had voor 6 weken op het veld over een kleinig heid twist met hem gekregen en hem daarna met een spa twee ievensge vaarlijke slagen toegebracht. En toen de doodelljk gewonde knaap zijn broeder om genade en hulp smeekte, greep de jonge booswicht hem beet en sleurde hem naar den kant van een sloot, waar hij hem in den mod der wierp en daarna met gras en takken onzichtbaar maakte Zoo mogelijk r.og afschuwelijker is echter het volgende, dat bij het ver- hooi van den jongen moordenaar bleek Reeds 14 dagen geleden had deze zijn ouders zijn misdaad bekend. Doch dezen bekommerden zich niet om hun dood kind, en lieten het rustig in de sloot Eggen, terwijl zij zelf, alsof er niets was gebeurd, ter kermis gingen. E e n k o n i n g s t ij g e r g e - dood. Uit het Banjoewangische schrijft men aan het „Soer. Hbld." Voor eenige maanden reeds had men de sporen ontdekt yan een paar tij gers en enkele hadden zelfs hei paar mannetje en wijfje gezien, terwijl het in de nabijheid doodde. Men gebruikte aileriei levend aas als lokaas om de beesten te vangen, doch het was vergeefsche moeite. Het vreemde was dat de tijgers de menschen niet aanvielenhet ge beurde zelfs dat een der tijgers op een avond met een kalf als buit de menschen passeerde, zonder dezen, als het ware, met een blik te ver waardigen. Een dood paardje bleek voor de tijgers een smakelijk maal te zijn ge weest en doorvoed ontweken zij C[. ken strijd met den mensch. Eindelijk slaagde men er in het wijfje onder schot te krijgen en neer te leggen. Het dier had een lengte van 1.55 meter van den neus tot den staart' de staart zelf was 0.80 meter lang en de hoogte van het dier op de schoft was 0.82 meter. Hat wijfje had het vreugdegenot van het huwe lijk nog niet gesmaakt en was vei als een gemest kalf. Het koelievolk deed er zich aan te goed en peu zelde het beest gehael op, waartoe een zeker bijgeloof hen aanspoorde, namelijk dat het gebruik van tijger-' vleesch de krachten van het beest in den mensch overplant en dat vleesch nog allerlei eigenschappen bezit en den mensch behoedt tegen ziekten, tegen de kwalen van den ouderdom enz. De geweldige stormen, die eenige dagen geleden over West- Virginia hebben gewoed, hebben zes-en dertig slachtoffers geëischt, terwijl nog een groot aantal menschen worden vermist. Zoo zijn o.a. in Cherry Valley negen en in Baltimore zes personen verdronkett. De rails van den Panhandle-spoorweg zijn door het water over een lengte van veertien mijlen losgewoeld. Naar aan het bestuur van den Walash-Pitts- burg-spoorweg werd bericht, is een goedetentrein in de Cross Creek, in de nabijheid van Welfsburg, gere den een stoker en een remmer wor den vermist. De totale schade, aan gebouwen en landerijen toegebracht, wordt ge schat op 300.000 pond. In een der wagonsl.t van den Noorder express, die uit Berlijn aan de gare du Nord ts Parijs aankwam, deed men een zonderlinge ontdekking. Men vond er nl. een dame bewuste loos liggen met het hoofd op een kussen van rozen en andere bloemen. Rondom haar lag verder siergroen, alsof men een lijk op een praalbed had gelegd. Op de borst der vrouw lag een fotografie van een bejaarde dame. Direct, nadat de treinbeambten deze bevinding hadden gedaan, werd het commissariaat van politie aan de Gare du Nord verwittigd, waarop een onderzoek werd ingesteld. De politie vond een medicijnkistje en een pillendoos. Een geneesheer werd ontboden en op diens advies vvetd de vrouw naar net ziekenhuis vervoerd, waar haar toestand steeds ernstiger werd, zoodat men voor hatr leven vreesde. De identiteit van de vrouw, die, naar men denkt, vergift heeft ingeno men, is nog niet vastgesteld. Haar leeftijd schat men op 30 jaar. Ze was eenvoudig doch defiig, gekleed en haar linnengoed was geteekend met de letters A. C. In het compartiment vond men verder een handkoffertje en een beurs met een som van 700 fr. in Zwitsersch, Fransch en Duitsch geld. De spoorwegdirectie verklaarde, dat de vrouw den vorigen avond uil Berlijn was vertrokken. Het medicijn- kistje werd in beslag genomen om den inhoud ervan scheikundig te on derzoeken. In de geheimzinnige zaak is verder nog niets opgehelderd. Urenlang 's nachts met een in breker alleen te zijn in een eenzame woning, onmach ig om hulp te roepen: dat mag je overkomen. Maar een Schotsch zakenman zag er niet tegen op en deed dat liever, dan den op heeterdaad betrapten schelm te laten ontsnappen. De zaak droeg zich als volgt, ietwat romantisch toe. De bewuste zakenman van Glas gow bewoont een afgelegen villa buiten die stad. Zijne familie toefde elders op vacantie en einde der vo rige week alleen thuis zijnde, werd hij in het holst van den nacht door eenig gedruisch gewekt. Hij begreep terstond met een inbreker te doen te hebben, wipte stlllekens uit zijn bed, zag toen in zijn slaapkamer een ma" over den grond kruipen, greep een b^ de hand hangend jachtgeweer en laadde dat met een paar scherpe pa' tronen. De inbreker werd door het geruisch daarvan verschrikt en kroop van schrik onder het ledikant. Maar de bedaarde huisbewoner was van zessen klaar, richtte het geweer op den schelm en beval hem weer te voorschijn te komen, „hands up-* De inbreker, voor zijn hachje vree- zende, deed dat gedwee. Voor hem werden de volgende oogenblikken benauwd, doch voor den zakenman niet minder lastig, wani hij kon zich niet verwijderen, om hulp te halen- Hij getroostte zich dat echter, om den gevangen vogel niet te laten schieten. Vijf uur lang lag de inoreker voor hem op de knieën en al dien li)11 hield de huisbewoner het gewee' op hem gericht. Eerst omstreeks acfli uUr des morgens schoof hg huitenraam van zijn kamer, met een hand te openen, wl ünnfbiiganger, en verzocht 11 te halen. Het duurde r noo«ie, alvorens die opdaag hët 'dichtstbijzijnde poiitiebu anderhalve K.M. verwijderd, er een agent opdaagde, om breker te arresteeren, was d van vermoeienis uitgeput. [k zit liever in de cel nohtiebureau, dan urenlang t den loop van een geladen zeide de rakker, die het genoeg moet hebben gehad. G'steren heeft in het klei Porto Ferrajo op'het eiland openbare verkooping plaal| van de villa „San Martin Napoleon de Groote van Af tot Februari 1815 als ballin Algemeen werd verwacht, verscheidene liefhebbers zoud opdagen, daar de verkooping zijd bekend is gemaakt, in sche bladen liep het gerucht] een lid van de familie Bona de bieders zou behooren, men verwachtte, verder voor Engelschen en Duitschers zijn. De villa bestaat uit twaalf? en bevat nog de meubeier Napoleon I gebruikt heeft, voorzijde van het gebouw zich een terras, overschadun het loof van een grooten bq eigenhandig door Napoleon zou zijn. De geheele villa m hoorenden grond begaat eer vlakte van 195 hectaren, t groot gedeelte met vruch beplant. Langen tijd is de villa geweest van de pelgrimstock de vereerders van Napole zijner grootste bewonderaars gens de „Petit Parisien", I Alexandra, die verscheiden een bezoek aan de villa heeft g Vroeger heeft zij zelfs den geuit de villa te koopen, c verzet van de zijde van t Victoria heeft, naar toenmaal| kerd werd, de uitvoering plan verhinderd. Door experls wordt de wa' villa geschat op 1,300,000 lir leon heeft er zelfs een bedrag i| een half mlllioen tres. a; n t gelegd, terwijl prins Demi daarop eigenaar der villa wej verschillende verbeteringen fraaiingen meer dan twee, mill uitgaf, terwijl de tegenwoordi naar, Signor del Buono, 1 Va millioen voir hetzelfJed wendde. Uit Bieb ich in Pruise gemeld, dat de stedelijke ka dezer dagen aan dr. Ziemsse tiseerend geneesheer te Wie de som van f 30,000 betaal Dit is de gedeeltelijke uitko een sirijd over een gebrok die nu reeds langer dan duurt. De eischer heeft bo aanspraak op een jaarlijksche van f4116 van 29 juli j.l.tot 1917, en op een levenslange sche toelage van 1 1800 van 2 1917 af. Dr. Ziemssen had den 20. ber 1906 een rit over de Adi. gemaakt en was op een ter komen, dat de verbinding Vorgatenstraat vormt. Daarbij zijn paard met een poot watermeterkoker, welks deks waardoor de eischer van h viel en daarbij een breuk imker grooten teen opliep, de stad schadevergoeding w omdat het ongeval builen de yken rijweg geschiedde,, ku 'ot bovengemelde veroordeel rechter plaatste zich n.'. standpunt, dat deze toegan, genoemde straat, voor weik ryverbod bestond, als openb moest gelden, daar de opent aan te nemen was, wam ■.„rokkenen 00,t: s'echts stilz' un goedkeuring te kennen g geven, dat het pad als o g werd gebruikt. Bij de toe de rf?,e.nam gerecht a vuo„ 'nSen van den eisc hiii,, aan> dat hei ongevai v verminrf® ,nadeelige gevolge voo?»« Lng van de gesc 0r zijn beroep had. De Oorlog. In dt a'gevaardlgde Cirmeni men eue Freie Presse", naamit?ag aannernen. dat de „-I,, moeilijkheid is over voibme"",ng door Turkije over tv" '^"aausche souvel koeilhkhiï'' Er blijven echterl Uadg eden, n-'- de quaestie

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 2