Gemengd Nieuws, I— Opgave der personen EpL I6" zou Saan, maar bewe^ng ging de autobus! van de Javasche Bank, een in finan cieele kringen van binnen- en buiten land om zijn bekwaamheden hoogst- geziene financier en die algemeen als de meest geschikte wordt ge acht, om een eminent financie-man als mr. Van den Berg op te volgen. („Tel.*) Officierspensioenen. Onder overlegging van den be kenden „Open-Brief" aan de Tweede Kamer, alsmede van eenige citalen uit de „Handelingen" dier Kamer, werd gisteren door de gepension- neerde kapiteins van de infanterie W. M. H. Anten en J. J. F. Schuiten fe 's Qravenhage, een adres aan de Eerste Kamer van de Staten Gene raal verzonden, de strekking heb bende om aan te toonendat de categorie van voor 1 April 1911 ge- pensionneerde officieren ernstig te leurgesteld werd door de aanneming op den 9den Juli j.1. van het wets ontwerp „Herziening van de pensi oenen van de officieren", waardoor zij van eenige losverbetering werden buitengeslotendat men uit de Han delingen" ontwaart dat „willekeui", „toevalligheden", ja zelfs „onbillijk heid in hooge mate", niet vreemd zijn aan het aangenomen wetsont werp dat wanneer de Eerste Kamer het wetsontwerp niet verwerpt, zij termen zal vinden om de re geering te verzoeken op grond van „recht en billijkheid" alle nog levende gep. officieren door het ver- leenen van een toeslag op het pen sioen, eenigszins schadeloos te stel len, zooals reeds in andere rijken is geschied. Priesterjubileum Mgr. Gallier. Mgr. Callier, bisschop van Haar lem, heeft, naar de „O. H. Ct." mee deelt, ter gelegenheid van zijn 40 jarig priestersfeest den navolgenden te Haarlem gevestigden instellingen belangrijke giffen geschonken: het bur gerlek armbestuur, het R K. armbe stuur de diaconie der Ned. Herv. Gem., het diaconiehuis in de jans straat, de St. Elisabeth Vereeniging, het St. Jozefsgesticht, de zorgdragende commissie voor kraamvrouwen, de S'. Martha vereeniging, de Israëlietische armen, de St. Vincentiusvereeniging, het weeshuis der Ned. Herv. Gem., Weldadl^he%P'naar'Vcrmosc«fei1,igi.!l® Stadsarmhuis. De „Brinlo". Maandag is, zooals wij gemeld hebben, de eerste Nederlandsche pantserboot van de Ned. Marine op 's Rijkswerf te water gelaten. Het vaartuig, de „Brinio" genaamd, heeft een lengte van 52 M., de grootste breedte is 8% M„ de ge middelde diepgang 2575 M., terwijl de waterverplaatsing ruim 549 ton bedraagt. De beweegkracht zal worden ont wikkeld door 2 Dieselmotoren van elk 600 E, P. K., te leveren door de Kon. Maatschappij „de Schelde." Verwacht wordt dat het vaartuig omstreeks de helft van het volgend jaar in dienst zal worden gesteld. De minister van oorlog, ad interim minister ven marine, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in verband met den uitslag van het gehouden examen voor adspirant-machinist, de hierna genoemde jongelingen, gerang schikt naar de bij het examen be haalde cijfers, in aanmerking komen voor een plaatsing bij de marine- machinistenschool te Hellevoetsluis H. L. Ten Cate, A. Delfos, C. Van der Linden, A. A. Timmers, J. Van Sandwijk, E.Wijvekat», F.Bussemaker, W. D. Van Os, W. Holterman, A. E. De Jong, J. F. H. Groendhout, B. W. Berenschot,D. A. Van Steenbergen, A. Krom, W. H. Kam, M. Slager, D Brouwer, T. F. F. Visser, A. B-oere. Vlissingen, 14 Augustus. De heer K. Schraver, machinist aan boord van het loods-transport-vaartuig „Coertzen", wordt, naar de „Midd. Ct" meldt, 1 November a.s. gepen sioneerd en vervangen door den heer J. K. S. Schönlau, in gelijke betrek king op een der vuurschepen. Bij onderzoek is ons gebleken dat dit bericht op zijn minst genomen zeer voorbarig is. De Zweedsche stoomschepen „Son- ga" en „Blenda" worden einde dezer week hier verwacht om cokes te la den voor Karlstadt (Zweden) Het stoomschip „Admiral' der Deut sche Ost Afrika Linie arriveerde heden morgen alhier ter reede, komende van Durban en vertrok na ontscheping van passagiers naar Hamburg. De heer J. L. van Ho'k-% hods bij het Ned. loodswezen alhier, is b;- noemd tot onderhavenmeester te Schie- dam. Tilly Koenen. Op het kerkconcertvan Vrijdagavond a. s. door Tilly Koenen en Louis Ro bert in de Nieuwe Kerk te Middel burg te geven, zal het programma liederen bevatten vanTosti, Hugo Wolf, Heinr. van Eijk :n, Grieg, Verdi, Bern. Zweers, Liszt en Diöak. Or- ge'nummers worden gespeeld van B 'ch, Bc lmann, César en AlexFranck Guilmant. In het geheel zullen beide solisten een serie van 25 con certen geren door het geheele land, tot half October. Middelburg behoort tot éen der eerste plaatsen waar een kerkconcert gegeven wordt. Naar men ons mededeelt zal het concert halftien afgeloopen zijn, zoo dat het voor hen, die van buiten ko men, geen bezwaar zal opleveren om van dit concert te kunnen genieten. Heden werd in de sociëteit „V. O. V." ta Goes ëen vergadering gehou den van de afdeeling Zeeland van het Ned. Rundvee-stamboek, in welke vergadering besloten werd deze af deeling op te heffen en een nieuwe vereeniging tot verbetering van het rundvee op te richten. De ontwerp-statuten werden goed gekeurd en zal op deze statuten de Koninklijke goedkeuring worden ge vraagd. De vergadering nam de gelegenheid te baat om den aftredenden voorzitter van het Ned. Rundvee-stamboek, baron Collot d'Escury, die 26 jaren de afdeeling heeft geleid, een warm woord van hulde te brengen. De nieuw opgerichte vereeniging telt thans 7 afdeelingen en in het bestuur is o.a. gekozen voor de af deeling Walcheren de heer jac. Pie- terse te Biggekerke. De vereeniging wil evenwel geen concurrentie aandoen aan de be staande vereenigingen. KERK- EN SCHOOLNiEUWS. Oud Ger. Gem. Beroepen te Ierseke ds. G. H. Kersten te Rotterdam. Voor de acte Fransch M. O., A. zijn gisteren te 's Gravenhaga geslaagd de heeren F. A. Merck en J. D. SwHnchprianw beiden te Sluis. Voor de akte Fransch, lager on derwijs, is te 's Gravenhage geslaagd onze vroegere stadgenoote raej. M. C. H. ten Hacken, thans onderwijzeres te Bergen op Zoom. RECHTSZAKEN. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft op nieuwe rechtsgronden L. de W., leerling der zeevaartschool alhier, wegens beleediging jegens een poli tie-beambte, veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis. De rechtbank te Middelburg had dezelfde straf opgelegd. Annie Pascal. De behandeling der zaak tegen Annie Pascal voor de rechtbank te Arnhem trok gisteren buitengewone belangstelling en bij het binnentreden der zaal gaf de beklaagde daarover hare verwondering te kennen. De beklaagde was, als altijd, zeet rad van tong en de antwoorden die zij gaf getuigden van een buitenge wone mate van vrijmoedigheid, hoewel zij steeds „binnen de perken" bleef. Nadat het O. M., zooals wij gisteren onder „Laatste Bsrichten" meldden, haar veroordeeling had geëischt tot 1 jaar gevangenisstraf, 2 dagen h. en 3 jaar opzending, kwam de verdedi ger aan het woord, die er op wees dat het O. M. niets bewezen heeft. Dat het O. M. zich niet sterk voelt bewijst wel, zeide de verdediger, dat het ten slotte iandlooperij ten laste legt. De beklaagde is evenwel getrouwd en volgens het Burgerl. Wetboek is de man verplicht zijn vrouw te onderhouden. Daarom kan bekl. niet geacht worden zonder middelen van bestaan le zijn. De verdediger eindigde met den wensch, dat de naam van Annie Pascal, die nu zoo'n ongunsdgen klank heeft, nog eens op aller lippen zal zijn, maar dan als dien van de eerste Nederlandsche avialrice. Spr v aagt vrijspraak met last tot onmiddellijke invrijheidstelling. Dit laatste verzoek werd geweigerd. Beklaagde, ondervraagd of ze nog wat te zeqgii? heeft, vraagt om on middellijk in vrijheid te worden ge steld. Ze httfi 5 maanden in voor arrest gezeten en vindt het nu mooi genoeg. Als de president haar mee deelt, dat dit reeds geweigerd is, ver zoekt ze om dan zoo spoedig moge lijk de zaak af te handelen; ze is kort geleden ernstig ziek geweest en ze verlangt er daarom hard naar, dat deze zaak nu eens spa;dig aigeloopen is. De uitspraak werd bapiatd op 27 Augustus a. s. Sedert eenige dagen liet zich in de velden onder Os een naaktloo- per zien, telkens wanneer vrouwen alleen var. het veld huiswaarts keerden Gisteren liet hij zich weder zien, ko mende uit een haverveldde eigenaar juist aan het maaien zijnde, dacht zeker aan een geestesverschtjning, althans hij liet alles in den steek en verdween zoo vlug hij kon. Door de politie zijn enkele arrestaties gedaan, doch zonder gevolg. Een werkman te Haarlem heeft een vrachtwagen op het lichaam ge kregen en is in het gasthuis aan de gevolgen overleden. Een landbou wer te Denekamp is van zijn rijwiel gevallen en kort daarna overleden. Twee meisjes te Lange Ruige Weide, 3 en 4 jaar oud, zijn gisteren te water geraakt en voor levenloos opgehaald. De geneesheer mocht er in slagen bij het jongste de levens geesten weer op te wekkenbij het oudste waren alle pogingen te ver geefs. Een man uit Raalte, die zijn familie te Tenge bij Twello bezocht had, is aan het station Tenge door een binnenkomenden trein gegrepen en gedood. Maandagavond is naar het ziekenhuis te Rotterdam gebracht en daar ter verpleging opgenomen een 4 jarig meisje. Terwijl eenige zusjes en kameraadjes bezig waren met poffertjes bakken op een petro- leumtoestel, trok een hunner het toe stel om, waardoor de kleeitjes van het meisje in brand geraakten. Oi- schoon de moeder direct de vlammen doofde, had de kleine toch hoogst- einstige brandwonden bekomen, waar aan zij des nachts overleed. Een landbouwer te Tinaarlo (Dr.,) wiens paard te de Punt op hol was geslagen bü het passeeren van een auto en die daarbij van den wagen was ge gleden en zwaar lichamelijk letsel had opgeloopen, is overleden. -<*»£- morgen is te Enschede een 14 jarige Ken die per fiets de Hengelosche straat doorreed, gevallen en onder een met grind beladen wagen geraakt een van de wielen ging in delengte <4® fl0hooU van Tiin lichaam. De knaap is korten tijd daarna in het ziekenhuis overleden. Een man, die zich op een in het Jacob v. Lennepkanaal te Amsterdam liaaende schuit had te slapen gelegd, is in het ruim gevallen en kort daarop aan de gevolgen overleden. Achter op het balcon der stoomtram staande, werd een 25 jaiige man uit Geffan, bij het doorgaan van een scherpe bocht bij het dorpje Erp, op den weg geslingerd. Zwaar gekneusd en in bewusteloozen toestand werd hq naar het gasthuis te Erp vervoerd. Zijn toestand is hoogst ernstig.- Een 51 jarige vader te Uirecht ging Zon dag in gezelschap van zijn 19 jarigen zoon visschen in een der zqslooten van de Groezelaan De vader ging eerder naar huis dan zijn zoon, op wiens terugkomst in de ouderlijke woning evenwel vergeefs werd ge wacht. Toen men ging kijken, waar de iongen bleef, kwam men tot de ontdekking dat hij te water was aeraakt en verdronken. Men denkt, dat de jonge man een toeval heeft gekregen. Et werden in den laatsten tijd in Leiden herhaaldeiqk diefstallen met braak gepleegd, zonder dat men den dader of de daders op het spoor kon komen. Dat er in den nacht weder in het bestelkantoor der Staatsspoor geld werd vermist, deed de petitie het vermoeden ont staan dat allicht het daderschap onder het bestellerspersoneel moest worden gezocht. Zoo werd gisteren middag een 35-jarige besteller in hechtenis genomen. Een huiszoeking leidde tot de ontdekking dat hij een eroot aantal sleutels had, waarvan enkele pasten in de deuren der woningen of kantoren waar diefstal len werden gepleegd. Rseds heeft de man bekend van enkele der plaats eehad hebbende diefstallen de dader te zijn. F.en viertal jongens van 14 en 15 jaar te Zaltbommel kregen gister middag ruzie, welke twist zoo hoog liep dat een hunner een knipmes voor den dag haalde en daarmede een der jongens een drietal steek wonden in den rug toebracht. De gewonde moest op last vaneen dokter onmiddellijk naar het gasthuis worden vervoerd, daar de wonden van zeer ernstigen aard bleken te zijn. De jeugdige dader werd gear resteerd. Het stoomschip „Oranje Nassau vertrok op 21 Juli tegen 6 uur in den namiddag van Puerto Cabello. Tegen 8 uur 's avonds hoorde men een he- vigen kna' in een der achferru'rmn en merkte dat er brand was uitgebroken. Onmiddellijk nam de gezagvoerder Nieman maatregelen om te biusschen men liet vijf slangen werken, terwijl het schip naar Puerto Cabello terug- stoomde, waar het in de voorhaven ten anker kwam. Gelukkig, dank zij het manmoedig optreden van de op varenden, was men den b<and spoedig meester en kon de „Oranje Nassau" de reis naar Curasao doorzetten, waar het schip den volgenden dag tegen 10 uur 's morgens binnenviel. De in de achterruimen zich bevin dende goederen zijn grootendeels door water beschadigd en werd onder toe zicht yan den Lloyd's Agent de voor Curasao bestemde lading geïnspec teerd om daarmede te handelen vol gens de voorschriften voor de averij- regeling. De voor andere havens bestemde lading werd op aanraden van experts naar hare bestemming meegenomen, om aldaar te worden gelost. De Franse he bladen beweren dat het Maandag de ergste was van al de erge dagen. De regen begon te vallen in den vroegen ochtend en bleef onophoudelijk vallen tot laat in den nacht, en voor het meerendeel bij stroomen en stortbuien. Te Parijs mopperde men, maar nog meer klagen de menschen op de zeebadplaatsen, waar zij lijden door de koude winden en den regen. En op het land klaagt men over den mislukten oogst. Enkele bladen zoeken verband tus- schen het weer en de aardbeving in Turkije, maar zij kunnen er hun lezers niet mee troosten. In geheel Duilschland is het, voor den tijd van het jaar, zeldzaam koud. Uit het Zwarte Woud wordt sneeuw gemeld, in de plaatsen aan den Rijn die aan de uitloopers van dat gebergte liggen, is de temperatuur tot bij het vriespunt gedaald Op sommige plaatsen staat het vreemdelingenver keer stil. Boom- en wijngaarden hebben van kou en vocht zwaar te lijden. De laatste berichten van de kusten van Noord Spanje zijn van zeeralar» meerenden aard. De burgemeester van Bernico bevestigt, dat verscheidene Mlooohorobooion uorloran ïljn Een hevige storm teisterde het departement der Gironde en richtte ernstige schade aan, vooral in de kust streek. Te Accacho zijn ongeveer 150 visscher3booten vernield. Ook andere gemeenten hebben geleden. In de Sinz-gevangenis te New- York heeft de electrocutie plaats gehad van niet minder dan 7 per sonen. Dat is de eerste maal sinds de terdoodbrenging door middel van electriciteit, dat een zoo groot aantal personen op éen dag worden ge- ëlectrocuteerd. De ter dood gebrachten waren 6 Italianen en een neger, die bij een inbraak een vrouw hadden vermoord. Te Berlijn is met een 4 jarig weesjongentje een noodlottige ver wisseling geschied, die onder de vol gende tragische omstandigheden plaats had. Eenigen tijd geleden had zich een 23 jarige vrouw, Berlet genaamd met haar kind uit wanhoop in de Spree gestort. Het kind verdronk, ter wijl de ongelukkige moeder gered werd. De vrouw werd in een hospi taal verpleegd totdat zij dezer dagen hersteld aan den rechter van instructie werd uitgeleverd. Uit het daarop vol gend onderzoek bleek, dat het ver dronken knaapje niet het kind van vrouw Berlet is. Zij had haar kind kort na de geboorte naar het Rum- melsburgerweeshuis gebracht, omdat zij niet in staat was het knaapje op te voeden. Toen het kind 3'/s jaar oud was, wilde een familie, van verre geparenteerd aan de arme moeder, het tol zich nemen, hetgeen dan ook na de vervulling van de noodige formal teiten geschiedde. De moeder echter, op zekeren dag het knaapje op straat ziende spelen, nam het mee en deed daarop onmiddellijk boven genoemde poging tot zelfmoord, waarbij het kind verdronk. Bij het gerechtelijk onderzoek bleek, dat de familie het kind van vrouw Berlet aan het weeshuis teruggegeven had en een ander kind had aangenomen. De ongelukkige moeder verwisselde dus onwetend dit kind mei haar eigen zoon. Het kind van vrouw Berlet is naar een familie te Neu Köln gezon den, waar het zich thans nog gezond en wel bevindt. De aardbeving. De Turksche regeering zendt voortdurend hulp naar de door de aardbeving geteisterde streken. Zoowel levens middelen ais geneesmiddelen worden in groote hoeveelheden gezonden. die zich gednrende de le helft der maand Ang. in de gemeente gevestigd of deze verlaten hebben. GEVESTIGD C. C. P. de Zwart, Buitenhaven 7, van Pretoria. P. Spui, Palingstraat 28, van Rot terdam. D. J. Vrijdag, officier van gezond heid, Badhuisstraat 48, van Den Helder. J. Jongepier, tuinman, Zandweg 8, van Serooskerke. S. W. Moolenaar, adjunct inspec teur van politie, Glacisstraal 149, van Groningen. G. Hagedoorn, klinker, Nieuwstraat 25, van Haarlem. J. Ris, apotheker, Badhuisstraat 82, van Schiedam. R. W. de Ruyter, werkman, Bree- waterstraat 51, van Rotterdam. J. A. van Meer, werkman, St. Ja- cobstraat 22, van Rotterdam. D. van Meer, klerk, Kanaalstraat 76, van Londen. J. J. C. van der Woerdt, machinist, Wagenaarstraat 16, van Rotterdam. H. Brakman, werkman, Callenfeis- straat 18, van O. en W. Souburg. J. C. L. Stailaert, commies poste rijen en telegrafie, Badhuisstraat! 52, van Rotterdam. J. M. Pelie—Van Melle, Badhuis straat 50, van Goes. M. Imanse, slager, Gravenstraat 23, van Nieuw en St. Joostland. H. Braat, onderwijzeres, Kanaalstraat 58, van Rilland Bath. VERTROKKEN C. J. Nusteleijn, stoker naar Rotter dam. A. Bakker—Rijst, naar Apeldoorn, J. M. van Breen—Lot, naar Zwolle. M. J. Kruijsse, banketbakker, naar Bussum. M. Nedermeijer«Speter«, koffiehuis houdster, naar Haarlemmeiliede. j. Alewijnse, scheepmaker, naar Middelburg. L. Veenstra, bankwerker, naar Schoten. Wed. N, Siraver—Eekman, naar Amsterdam. A. C. van Buren, stuurman, naar Amster Jam. Mej. M. H. Slootmans, huishoudster, naar Middelburg. H. W. van den Berg, werkman, naar Amsterdam. W. de Bree, landbouwersknechi, naar Ritthem. L. van Walsum, ijzergieter, naar Rotterdam. J. van Meurs, officier machinist, naar Den Helder. De regeering heeft de hulp van de gezantschappen afgewezen, verkla rend dat zij voldoende maatregelen zou nemen om de geteisterde streek te helpen. Een reiziger, die uit Miriofito komt, vertelt dat het aantal dooden in die streek wel 3000 moet be dragen. Zestig man troepen van Rodosto zijn vertrokken om te Mirio fito de personen te helpen uilgraven, die nu sedert Zaterdag onder de puinen liggen. De bevolking ver keert in de diepste ellende. Zij heeft aan alles gebrek, zoowel aan levens middelen als aan kleeren en dak. De aardbeving heeft den licht toren van Hora beschadigd, waar men nu een voorloopig vuur heeft aangestoken. De reiziger voegt ei bij dat de honger de menschen tol gewapenden diefstal aanzet, om zich meester te maken van een stuk brood. De Armenische patriarch vraagt 500 pond om de ongeiukkigen Ie helpen. Te Broesse zijn verschei dene huizen vernield en is een kind onder de puinhoopen verpletterd. De torpedoboot „Bassora", die van Gallipoii kwam is met hulpvoorraad teruggekeerd. De bladen melden dat bij de Dardaneilen al de gebouwen, die langs hei strand stonden, vernield zijn. Te Malados zijn verscheidene huizen ingestort. Te Galata insge lijks te Miriofiore zijn 200 huizen, die weerstand hadden geboden aan de aardbeving, afgebrand. De scho len en twee kerken zijn vernield.Te Ganos zijn maar weinige van de 800 huizen blijven staan. Te Mi|a zijn de meeste van de 600 huize" vernield. Balatonna is vernield. Sjarkeni zijn de gebouwen, die dooi de aardbeving gespaard waren, doo' brand vernield. Te San Stefano, M Konstantinopel, zijn zeer veel huizen gescheurd. Getuigen van de aardbe ving beweren dat er tusschen Gano' en Kora een berg ingestort is. M8f zegt, dat er ook waargenomen is er zich een krater gevormd heeft den Tekfoer-berg. De uitbarsting gehoord een uur vóór de beving.18 Miriofito liggen v.leHjl binding nog onder hel pi Over de schade door aardschokken aangericht, veel bekend. Geheel het Zuideiijl van Parijs werd Maandag; dikke rookwolken bedek n I. een groote brand uitg de houtstapelplaats der fin Het geheele ioodsencon zich tusschen de rue AritJ tin, de rue des Plantes er de'Cbatillonuitstrekte, stor meUit alle deelen van Par brandweèriieden toegesn dezen moesten zich er beperken de belendende inzonderheid het particuli der Chaptaistichting, tege te beschermen. Sommigi werden uit voorzorg in zie weggevoerd. Soldaten en de nooit o politie-prefect Lépine w| ter plaatse. Ook de minist nenlandsche zaken, Steeg het terrein van den brand - dig. Eerst laai in den nach het vuur meester dat gro had aangerichr. Op de ijzer- en staa Dorlmund werden gisterenr aantal arbeiders onder een slakkenmassa bedolven. 1 deelt mede, dat 10 arbei verkoold te voorschijn wen terwijl 1 zwaar gewond w< De arbeiders waren in tl nes verdeeld, bezig met he van slakken. Om half L plotseling het voorste ge den slakkenstapel in, w; gloeiende massa kwam bloc Het gloeiende metaal slortt de vluchtende arbeiders ui de „National Zeitung" zijr| oogenblik in het geheel en drie zwaar gewonden le gehaald. De laatsten ever leden spoedig daarna. Het tc slachtoffers bedraagt dus oogenblik elf. In de haven van Lon opnieuw een staking uit Ditmaal echter zijn het dej der schepen, die tot den bond van Scheepsbevelvoe hooren. Zij hebbende de eischen voor een loonsre steld Op schepen met een tij van 3000 tot 5000 ton bevelvoerders 25 pond, stuurman 13 pond en stuurman 11 pond per mj dienen. Op schepen met een tonnenmaat als 2000 ton c voor de bevelvoerders 30 j den len stuurman 151/j p den 2en 13J/& pond en 3en 12 pond per maand, wordt betaling van 2 sl uur voor overwerk geëisch de door den bond getro] regelen is den eigenaar schip, dal in den loop der a week wilde uitvaren, d& inwilliging dezer loonlijst vi De algemeene secretaris bond had mei 6 der groots vaartmaatschappijen bespre den loop waarvan hij schuwde, dat het uiivari schepen vertraagd zou indien zij de nieuwe eis zouden aanvaarden. De sc! de volgende Maatschappijl het eerst in aanmerking „Port Line", Ballard- an; bcruttons, Furnesz Wiihy and Nelson Line. Waa zullen al deze maatschap afwachtende houding aanne In de laatste dag»n t Engeland verschillende a lukken plaats gehad. Tusschen Hamilton en I ue nabijheid waarvan de Lly de-watervallen zqn, rüdr zomer autobussen. Een oussen, die in de nabqheid! m,"on een steilen heuve geraakte onklaar en rolde Wein^T teru% zonder dal P- Twee der inzittenden w den wagen. De chauffeu 2® voorkomen, dat de w Ten .en viel door de 1 een grooten eikenboom, t« naar'h" hÜ' bovendeel van d twfntio ?n geslingerd w< mees ger gelegen i lieoer mtaSSafBierS enookde on? h raeer ernstige 1 sch'an kmderen die bij i Zaterli3'611' bIeven geheel i

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 2