mm. b Paling. abriek, ERS Ë32ST. li$sinjen 1912. fonderd&g Gemeentebestuur, Feuilleton. Kromme We jen. 18 Juli NUTRl- xtrineerd) t het kind, en andere ian Natri- t. iyelingenvoeding. per Ons. io alle soorten. ^velend, IERCULES, Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- en Feestdagen. Van week tof week. Middelbnrg jke tarieven. HUi-KLOP. BINNENLAND. |h. putman. per pakje van op 6 gratis atis proefpakje No, 168. Ons. de Kermis alhier |)Yvan Hilst. irname aange- n halven prijs, de oodigd voor de van de H. B. S. iter R. A. aan het singsche Couran»." atsoeniijke /OUD 28. zoeken voor den kus us tot 15 Sip- jgen zoon te plaat- famii'e bij ieeraar [let doel is het kind zijne kundigheden practisch toe te et voorwaarden en aar,Dr. L. LE- te Huy bij Luik, Machinerieën en |constructie, ten bitelijken \CHINE van 200 4CHINE van 100 voor fwee vuren, k van 10.5 Afm., KELBORDEN en O's, zware Lucht- zware koperen en siagen, op Dlns- en 's morgens f STRAAT. k Beilamypark, el GOES." Prijs per drie maanden 1.30. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij de Uitgevers Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. REKENING. Ter lezing ligg rn der gemeentereke ning over het jaar 1911, Burgemeester en Wethouders van Vlissingen maken bekend dat ter voldoening aan de voor schriften van art. 219 der Gemeente wet de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1911 op heden, ter secre tarie der gemeente, voor ieder ter lezing is nedergelegd en dat afschrif ten daarvan, legen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zullen worden gesteld. Vlissingen, 17 Juli 1912. Burg. en Weih. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, WITTEVEEN. SCHIETOEFENINGEN. Onveiligheid Vaarwater, jf De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van zeevarenden die daarbij belang kunnen hebben; dat op 17, 18, 19 en zoo noodig op 20 juli a. s. op het strand onder Rockarije-Voorne en op 23 zoo noo dig ook op 24 Juli a. s. van het foit Hoek van Holland schietoefeningen zullen worden gehouden. Dat omlrent de regeling dier schiet oefening inlichtingen zijn te bekomen ter Oemeente-Secrefarie op eiken werkdag van des morgens 9 tot des namiddags 4 ure". T' Vliaaingsu, 17 jw\i 101 s. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. In Turkije is de aftreding van den minister, die de zie! van het kabinet was, Machmoet Sjefhet pacha, het groote feit van den dag. Totnogtoe is die aftreding een op zich zelf Staand feit, maar het is nog de vraag of het geheele kabinet niet zal moe ten heengaan, daar er voor Machmoet geen opvolger te vinden is in dit kabinet, waartegen men in het land zoovele grieven heeft, ten gevolge van de knoeierijen en het machtsmisbruik ten gunste der regee ring bij de verkiezingen. Van den oorlog is er overigens geen nieuws van beteekenis, maar wel uit Albanië, waar, volgens de geruchten, de opstand weer voortdurend in om vang zou toenemen. i; Het Veretnigd Koninkrijk kunnen wij van harte geluk wenschen met de in werking ireding dei Ziektewet, op 15 dezer. Het treurig gesukkel met die van af 2 uur in j" te spreken. SKADE. trlei goederen: rage verstrekt. De Ooievaar" O— 32.) Aan hare voeten lag Baruch, die huilend en jamnfetend den zoom van haar kleed kuste, naast hem stond Walewski, naar het scheen doodelijk ontsteld, maar vol hartelijke bezorgd heid. Hoe kwam hij hier? Waarom lag Baruch voor haar op de knieën Wat was er toch gebeutd Zij moes zich bezinnen, langzaam bezinnen, tot op eenmaal het ontzetlende be- wustzijn van de werkelijkheid haar overviel, zij plotseling wist, wat de oorzaak harer onmacht geweest was. Het bewustzijn had haar verlaten in het oogenblik, waarin het haar dui delijk werd, dat haar vader het hoofd eener vaische muntersbende was, toen de geheimen, die haar sinds maanden omgeven hadden, eindelijk waren opgelost, door de onvrijwillige be kentenis van Baruch. zaak in Nederland zou ons onze Brilsche buren kunnen doen benijden. Het moge bij ons niet zoo erg zijn als in Groot-Brittanje, waar de helft der armoede het gevolg van ziekte wordt geacht, de maatschappelijke toestand is toch overa! van dien aard, dat wij geen sociale verzekerings wetten meer kunnen missen. Over't algemeen gaat het nu in Engeland met den wetgevenden arbeid niet slecht. Beslist is nu ook dat in het najaar zal worden afgehandeld de nieuwe kieswet, die een einde maakt aan het meervoudig stemrecht der grondbezitters en geleerden. Er is eigenlijk niets tegen het nieuwe stelsel te zeggen toch ging het bij de stem ming in tweede lezing rechts tegen links en zullen de conservatieven trachten dit ontwerp nog zooveel mogelijk te amendeeren. Wel jammer dat h?t land zoo lang gebukt blijft gaan onder de treurige gevolgen van de siaking der haven werkers te Londen. Eerst hadden de stakers niet de sympathie van het publiek, daar het bleek dat zij onre delijke, zoowel als rede'ijke grieven te berde brachten. Nu het blijk! dat de werkgeyers ook aan de billijke eischen r.iet willen toegeven, veran dert echter de houding van het pu bliek. De werkgevers schijnen te wil len dat allen eerst aan het werk gaan en dan zal men zien wat er te doen valt. Algemeen wordt deze houding afgekeurd en het is de vraag of de werkgevers dit standpunt zullen kun nen handiiaven. Maar intusschen wordt de schade voor den bande! het Üjden der arbeidersbevolking. Met de regeering der Vereenigde S'aten schijnt de Engelsche momen teel een weinig in disharmonie. Bij het congres der Vereenigde Staten is een wetsontwerp aanhangiff, tot in gebruikneming van het Panama kanaal, waarin is opgenomen vrij heid van de tollen op het kanaal voor Amerikaansche schepen. Engeland wil z!ch daartegen verzetten en verlangt dat de behandeling van het ontwerp zal worden uitgesteld totdat het daar toe den tijd heeft gehad, maar de Amerikanen schijnen dat niet te willen doen. Men acht zich gerechtigd (ot de meening dat Engeland zijn verlangen uitsluitend heeft te kennen gegeven op verzoek der regeering van de kolonie Canada, die de concurrentie der Amerikaansche schepen vreest, die, van tollen vrijgesteld, met weinig kosten de vrachtvaar! kunnen onder houden van de eene kust van Canada naar de andere. Het is trouwens niet te onlkennen dat de Amerikaansche regeering in deze zaak een beetje vreemd doet. Vroeger is al eer s over eengekomen dat Amerika het kanaal Maar wat deed de vreemdeling nevens haar, wat deed Walewski hier? Hoe kwam hij hier? En dat hij juist nu moest komen in dit vreselijkste oogenblik haars levens, /ij hief met moeite het hoofd op en vestigde met vragenden blik hare oogen cp hem met eene uitdruk king van afmatting en zielesmart, dat Walewski zich tot haar vooroverboog en met onzekere stem innig vroeg Gevoel gij u beter? Ik vreesde, dat gij opnieuw in onmacht zoudt vallen. Ik dank u, zei Esther mat en strekte hare linkerhand als afwerend Walewski tegen. Deze echter greep die hand en omsloot haar met de zijne. Hij boog zich naar voren en drukte een kus op Esther's hand, onder welken hare vingers kramp achtig tezamen trokken. Met een ruk trachtte zij haar hand aan Walewski te onttrekken, maar deze hield haar met zacht geweld vast. Ik werd zeide Walewski, door Baruch geroepen, die bij mij binnen vloog, om mij mede te deelen, dat gij dood waart. Vol schrik en angst ijlde ik naar beneden, en zag toen, tot mijne onuitsprekelijke vreugde ADVERTENTlEN van 1—4 regels ƒ0.40. Voor eiken regel meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts twee maal berekend. Groote etters en clichés naar plaatsruimte. rSbontiements-flduerfenfiëii op zeer uoordeeiige ©oerwaarden niet militair zai mogen versterken en toch is het gebeurd, op welk punt Engeland heeft toegegeven. Later is overeen gekomen dat hei kanaal zou openstaan voor oorioss- en handels schepen van alle naties en zulks op dezelfde voorwaarden en tot op zekere hoogte wordt daartegen ook thans gehandeld maar de slimme Ameri kanen hebben het nu een beetje an ders "aangelegd en schijnen er een middeltje op gevonden te hebben om Engeland schaakmat te zetten. De vrijdom voor Amerikaansche sche pen zal namelijk een indirecte wezen zij betalen aan de maatschappij, maar worden geacht daardoor een voorschot te doen aan de regeering der Vereenigde Staten, die hun het tolgeld terugbetaalt. Zit de vork in derdaad zco in den stee', dan zou Cauada wd eens achter het net kun nen visschen. In Frankrijk is men nog al vrij al gemeen ingenomen met de totstand koming der wet op de evenredige vertegenwoordiging, waardoor de stand der partijen in de Kamer meer zal worden eene afschaduwing van die ir. het geheele land. Natuurlijk heeft de Senaat nu nog het laatste woord en het schijnt dat de strijd ook aldaar vrij heftig zal wezen. Er zijn er zoovelen (voora! radicalen) onder het huidige kiesrecht gekomen, die er onier bet stelste! der proportioneele verkiezing wel niet zouden gekomen zijn en deze men- schen, waaronder zelfs een groot aantal bekende staatslieden, zijn felle mênc'eau lie'tff if een soori van San- bliksem tegen geslingerd. Hij en de zijnen gevoelen niets voor vertegen woordiging der minderheidalleen de meerderheid mag volgens hen wat in de melk brokken. In Portugal worden ten gevolge van den inval der koningsgezinden nog vele personen gevangen geno men en gedood. De samenzw erders worden natuurlijk opgespoord en als men hun spoor gevonden heeft, zoo mogelijk in hechtenis genomen. Men heeft beweerd dat er overeen stemming bestond tusschen den Por- tugeeschen gezar.t te Madrid en de Spaansche regeering, betreffende het optreden tegen de samenzweerders, maar dit schijnt onjuist te zijn ge weest. De Portugeesche gezant moet de Spaansche regeering steeds ingelicht hebben over al wat gebeurde en dringend verzocht hebben de noodige maatregelen te treffan, maar het blijkt dat men er zich met een Jantje van Leiden afgemaakt heeft. Er werden wel beloften en voorstellen gedaan, maar feitelijk kwam er n'ets van en dat slechts een onmacht uwe zinnen geboeid hield. Hare vingers beefden in zijne han den. Hij had dus om haar gebeefd, in angst en schrik verkeerd, om haar I Hij had voor haar leven gesidderd Zij hoorde het aan den klank zijner stem, zij zag het bij den enkelen, viuchtigen blik, dien zij op zijn ge laat wierp, aan het trekker: zijner mondhoeken, aai den eigendomme- lijken glans zijner oogen. Esther sloot de oogen en legde haar hoofd tegen de leuning van den stoel. Maar het was geen moeheid, geen nieuwe aanval van onmacht, die haar thans hare oogen sluiten deedneen het was een aan Es'.her onbekend gevoei, dat haar dwong, zich over te geven aan de diccmen, die zon der bepaalden inhoud en toch zoo zalig waren. Het scheen haar, alsof dit gevoel, dat haar dreigde te over weldigen, van uit Walewski's handen in de hare stroomde, alsof tusschen, hem en haar eene verbinding was aangeknoopt, welker aard haar echter nog niet helder was. Zij hoorde weder zijne stem en bij toen had de invat, dien men hoopte te voorkomen, toch plaats. Nu schijnt het tusschen beide regeeringen een treetje te spannen. Tenslotte kunnen wij nog mede- deelen, dat het rapport tetreffende den aanleg van een spoorweg van Tanger naar Fez thans get;ekend is door de Fiansch-Spaansche commis sie in tegenwoordigheid val den Spaanschen minister van bui enland- sche zaken. Al gaat het langzaam, het feit zelf bewijst dat de onderhan delingen dan toch vorderen. De Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben in de vorige maand prachtige resultaten ge geven. De opbrengst was veel hooger dan die in de correspondeerende maand van 1911, terwijl het meerdere over bijna alle rubrieken verdeeld was. De opbrengst was f 18.487,468.73, terwijl in Juni 1911 werd ontvangen f 17,046,701.23'/a Het acc ès bedroeg droeg dus f 1,440.767.497,, een ver meerdering overeen maand., die zeker zeer groot mag heeten, vooral ook wanneer men in aanmerking neem!, dat Vu der raming voor het geheele jaar f 15,196,270 76 bedraagt. Bij vergelijking met Juni 1911 zien we uit het overzicht in de „Staatscrt.," dat thans meer werd ontvangen uit de grondbelasting f 40,000, het perso neel f 118.000, de bedrijfsbelasting f 411,000, de vermogensbelasting 1139,Ouu, den s'uiKeraccijiriTudojow; den zoutaccijns f 12,000, de belasting op gouden en zilveren werken f 3000, de zegelrechten f 28,000, de registra tierechten f39.000, de successierechten f 277,000, de posterijen f53,000, de rijkstelegraaf f 19,000, de staatsloterij f 84,000, de jacht- en vischacten f 7000 en de loodsgelden f 26,000. Hiertegenover stond een mindere ontvangst op enkele middelen en wel van f37,000 op den wijnaccijns, f87,000 op he gedistilleerd, f 696 op het zout, 114,000 op het geslacht, f 5000 op de hypotheekrechten en f 7000 op de domeinen. Hier kan nog aan toegevoegd wor den, dat de suiker accijns in de laatste drie maanden f725,000 minder op bracht dan in hetzelfde tijdvak van 1911. Met uitzondering van de accijnzen op wijn en geslacht, de successierechten en de domeinen hebben alle middelen over de eerste zes maanden van dit jaar ruimer gevloeid dan over de eerste zes maanden van 1911. In het eerste halfjaar van 1912 werd namelijk meer ontvangen uit de grondbelasting f 157,000, de per dien klank speelde om hare lippen een gelukkig lachje. Zij hoorde hem zeggen Ik vond u onmachtig op den grond uitgestrekt en hief u op. Hebt gij de zwak'e thans overwonnen? Esther dankte hem door eene lichte hoofdbuiging. Heeft iets of iemand u ver schrikt vraagde Walewski deelne mend. Of is er leis gebeurd, dat u in zulk een toestand van opwinding bracht, dat dit u het bewustzijn deed verliezen? Waarom stelde gij deze vraag Waarom werd Esther in dit oogen blik van zaligheid en droomen, met zoo ruwe hand opgeschrikt, om in de verschrikkelijke werkelijkheid te worden teruggestooten Met een ruk onttrok zij Walewski haar hand, en richtte zij zich met moeite van haar zitplaats op. Ik dank u, zei zij haastig en met neergeslagen oogen. Ik gevoel mij beter, het was slechts een voor bijgaande aanval van zwakte. Ik dank u voor uw hulpik dank u oprecht Maar ik behoef die thans niet meer, ik denk, dat thans rust mij het meest soneele belasting f289,000, de be drijfsbelasting f851,000, da vermo gensbelasting f 141 000, de invoerrech ten 1 837,000, den suikeraccijns f 645.000, dien op het gedistilleerd f252 000, op het zout f 1000, op bier en azijn f27,000, de gouden en zil veren werken f 21,000, de zegelrech ten f 170.000, de registratierechten f 111,000, de hypotheekrechten f1000, de posterijen f 326.000, de rijkstele graaf f 300.000, de staatsloterij f82,000 de jachten vischacten f 7000 en de loodsgelden f 126,000. Minderbrachten op de wijnaccijns f 103,000, die op het geslacht f 3000, de successierechten f279,000 en de domeinen f 41.000. Over de eerste zes maanden van dit jaar werd in het geheel ontvangen f 89,951,71 l,977a, tegen f 86.032,313 73 7s in 1911 dus thans Défilé voor H. M. de Koninain- Moeder. De genietroepen uit het kamp van Zeist defileerden gistermorgen onder bevel van kolonel J. P. Koolemans Beyan, voor H. M. de Koningin- Moeder. H. M. had met den inten dant, den hofmaarschalk en verdere leden der hofhouding plaats genomen op het bordes van het paleis te Soestdijk. Tijdens het defiïé onder hield H. M. zich eenigc oogenblikken met den commandeerenden officier en volgde het militaire schouwspel met veel belangstelling. Na het defüé keerden de tro.pen naar Zeist terug. De Tariefwet. Aan „de Tijd" wordt uit Den Haag gemeld, dat de commissie van voorbe reiding voor de Tariefsherziening met hare werkzaamheden is gereed geko men en dat haar eindverslag tegen het einde van c'eze week zai worden gepubliceerd, overeenkomstig de on langs op voorstel van de heeren Kuy- zal helpen. Zij zag vluchtig naar hem op en bemerkte, dat zijne oogen met een uitvorschenden blik op haar gericht waren. Hare hand omklemde de leuning van den stoel vaster, want zij gevoelde, dat zij dezen blik niet zou kunnen doorstaan, dat de kleur der schaamte over haar leugen baar naar het gezicht vloog. Het verheugt mij, dat het beter met u gaat, zeide Walewski nu weer rustig et?, naar het Esther voorkwam, eenigszins vormelijk, en daar gij mijn bijstand niet meer behoeft, zal het wel het beste zijn, dat ik u thans aan de rust overlaat, die gij zoo dringend noodig hebt. Hij boog zich zoo stijf, dat Esther het, in weerwil harer opwinding, bemerkte en ging dan de deur uit. Esther leeft weer. Esther is niet dood. Esther leeft weer! ju belde Baruch. Baruch is meschugge geworden van angst toen hij in de kamer kwam, en Esther dood zag liggen. Baruch heefi gedacht de Maiach humowes (engel des doods) had Esther gehaald. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 1