Woensdag Peuilleton. No. 167. 50e Jaargang, 1912. 17 Juli Gemeentebestuur. Kromme Wejen. BINNENLAND. VLISSINGSCHE COURANT Prijs per drie maanden 1.30. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij de Uitgevers Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. ADVERTENT1ÊN van 14 regels ƒ0.40. Voor eiken regel, meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts twee maal berekend. Groote [etters en clichés naar plaatsruimte. Vsrschijni dagelijks, siifgesonderd ap 2on- en Feesfaageti. PLAATSELIJKE BELASTINGEN. Verordening op de heffing en invor dering van leges ter Gemeen te-Secretarie. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen doen te weten dat door den raad dier gemeente in zijne vergadering van 12 April 1912 onder no. 83 en 8b is genomen het navolgend besluit, hetwelk bij Konink lijk besluit van 28 Juni 1912 no. 69 is goedgekeurd De raad der gemeente Vlissingen Overwegende dat het wenschelijk is eene nieuwe verordening vast ie stellen op de heffing van ieges der Gemeente-Secretarie BESLUIT Vast te stellen de navolgende Verordening op de heffi ig yan rechten ter Gemeente-Secretarie onder den naam van Leges. Art. 1. Onder den naam leges wor den ten behoeve der gemeentekas rechten geheven behal/e in de gevallen waarin de heffing krachtens wettelijk voorschrift Riet mocht zijn toegelaten in de navolgende ge vallen en overeenkomstig het daarbij vermelde tarief: a. Voor elk gunstige beschikking op verzoekschriften, voor eene akte van aanstelling of van beëediging, een en ander voor zoover zij aan recht van zegelzijnonderworpenf 0.25. 5. Voor het lega.'iseereu van eene handieekening i O 20. c. Voor een certiticaai van gegoed heid, bewijs var. goed gedrag, ver klaring van inwoning f 0.25. d. Voor elke andere verklaring tot welker afgifte het gemeentebestuur op verzoek van particulieren bevoegd is, voor eike geheei of gedeeltelijk beschreven bladzijde f0 25 e. Voor een binnenlandsch pas poort f0.25. f. Voor afgifte van een bijlbrief of een gezondheidspas f 0 25. g. Voor afschriften van zoodanige stukken als volgens de bepalingen der Gemeentewet voor ingezetenen verkrijgbaar moeten worden gesteld 3U cent voor eiken regel schrift. n. Voor de afgifte van stukken onder g bedoeld, wanneer deze in druk worden uitgegeven 40 cents per vel druks op groot octavo of mediaan papier (16 blz). 30 cents per vel druks op folio schrpormaat (4 blz.) 25 cents per vel d'uks op postpapier in 4o formaat (8 blz Gedeelten van een vel naar even redigheid, met dien veisiande dat gedeelten van bladrijden voor vol worden gerekend en dat yoor elk stuk ten minste 5 cents worde bstaald i. Voor gedeeltelijk bedrukte stuk- 31.) Hij klemde zich aan Esthers kleed Vast, en tevergeefs trachtte de ver- Schrikte hem tot rust te brengen. Esther mag niet weggaan. Baruch zal altijd doen wat Esther wil. Baruch zal ook zeggen, waar hij vannacht geweest is. Baruch is ver weg geweest de Baibajis mag het niet weten de Baibajis slaat hem dood. Baruch was, waar het geld gemaakt wordt de Gojim (men- schen) slaan zoo op bumm, bumm, weer een blanke thaler springt er uit de Baibajis stuurt de blanke tha Iers weg hij pakt ze in de vetva- ten in den kelder. Baruch heeft het gezien de Baibajis denkt niemand weet, wat hij met de vaten doet. Ba ruch weet het. Zij denken allen, Baruch weet niet, hoe het geld ge maakt wordt maar Baruch weet ken onder h. bedoeld 10 cenl boven het daarin vermelde tarief voor elke bladzijde waarin bijvulling plaats heeft j. Voor hef verstrekken van afschrif ten van in het gemeente archief berus tende stukken dagteekenende van vóór 1848 wordt een recht geheven van 2 ceet voor eiken regel van minstens 12 LOergrepen k. Voor inlichtingen uit de bevol kingsregisters of de registers van den burgerlijken stand lo. Voor eene inlichting f 0.20 2x Voor geregelde opgaven bij abonnement t>t een maximum van 1000 opgaven (berekend tegen 2% cent per injichting) per jaar f25. 3 3. Voor* elke opgave boyen 10G0 voor iedere inlichting f 0.02l/3- 1. Voor kosten van huwelijksvol trekking op andere uren of dagen dan die welke krachtens art. 4 der wet van 23 April 1879 (Staatsblad no. 72) door den Ambtenaar van den Burgerlijken S<and tot het kosteloos voltrekken van huwelijken zijn aange wezen le. in de gewone Trouwzaal f6. 2*. "indien belanghebbenden weji- schen dai eene looper gelegd worde is bovendien verschuldigd f4. 3e. in de Raadzaal (het gebruik van icopers daaronder begrepen) f 25. 4s. buiten het gemeentehuis van personen die niet onvermogend zijn f25. m. voor het verstrekken van een familieboekje le. aan hen die trouwen op de voor kostelooz. huweüjkvoürekking aangewezen dagen en uren ïO.iu. 2e. van anderen f0.25. Art. 2 Baven de in het vorig ar tikel bedoelde gelden moeten de belanghebbenden betalen de eventueel verschuldigde rechten van zegel en registratie. Ari. 3. Kosteloos worden afgegeven le. Alle stukken door onvermogen- der. in hun persoonlijk belang, mits hiervan voldoende bipt, benoodigd. 2e. Altrstatiën de Vita tot ontvangst van lijt enten en pensioen? n ten iaste van den Staat en de Kaloniën. A t. 4. Deze verordening treedt in we:king zoodra daarop de Koninklijke goedkeuring is verkregen. Op dat tijdstip vervalt de verorde ning vastgesteld den 6 October 1899, gewijzigd den 7 Augustus 1903. Aldus vastgesteld door den raad der gemeente Vlissingen in zijne ver gadering van 12 April 1912. De voorzit'er (w.g.) v. DOORN v.KOUDEKERKE. De secretaris, (w.g.) WITTEVEEN'. Goedgekeurd bij Koninkrijk besluit van 28 juni 1912 no. 69. Mij bekend, De minister van binnenl. zaken, alles. Hij is Rukowski 's avonds nageloopen hij is er in geweest, onder den grond, waar het geld ge maakt wordt de Gojim wilden Ba ruch doodslaan maar Rukowski heeft gezegd, dat Baruch godler schau- te (volslagen gek) is en Baruch heeft moeten Hasser (vark.ensvleesch) eten en de Gojim hebben hem uitgelachen maar Baruch kent ie dere plaats. Zij denken, als hij onder den grond is .slaapt hij maar hij ként iederen hoek bumm een blake thaler bumm nog een blanke thaler. Baruch weet alles, Esther weet nu ook, waar Baruch geweest is. Baruch zal het niet meer doen. Esther moet hier blijven. Esther niet weggaan 1 Zooveel achter elkan der had Baruch nog nooit in zijn leven gesproken, thans hield hij uit geput op, klemde weder zijne knokige handen in Esthers kleed, alsof hij haar reeds nu het weggaan wilde ba- letten. Esther was in half bewusteloozen toestand opgestaan. Dat was het dus 1vatsche munt maken Haar vader het hoofd eener val- TULEFOO WE sJMSOSE 10, (w.g.) HEEMSKERK. O/treankomstig het oorspronkelijke, De secretaris-generaal van binnenlandsche zaken, (w.g.) ROYER I. S. G. Verordening op de invordering van rechten ter gemeente-secretarie geheven onder den naam van leges. Art. 1. De ten behoeve der ge meente geheven rechten onder den naam van ieges zijn verschuldigd bij de aanvrage van de stukken of de werkzaamheden. Zij moeten worden voldaan aan den hoofdcommies ter secretarie ba- halve die weiken den burgerlijken stand betreffen, welke laatste aan den bezoldigden ambtenaar van den bur- getlpen stand moeten worden be taald. Ari. 2. A^s de belasting niet terstond met juistheid kan worden opgegeven zal de belastingschuldige moeten voldoen eene daarvoor approximatief te bepaien som, nader bij de afgifte van het stuk te'verrek:nen. Art. 3. Zoo noodig geschied! de invordering c'oor den gemeente-ont vanger overeenkomstig de artikelen 258 tot en me*. 262 der gemeentewet. Art. 4. Vóór deii 15den van ieder kwa:taal moeten de ontvangen gelden door de in artikel 1 genoemde amb tenaren bij den gemeente-ontvanger worden gestort. Art. 5. Deze verordening treedt in werking tegelijk met de op heden vastgestelde verordening op de hef- fng. ÜvÜUdlJ lljüiSiflj' "Vtf »HH elf. rsV ordening vastgesteld 6 October 1899 gewijzigd den 7 Augustus 1903. Aldus vastgesteld door den raad der gemeente Vlissingen in zijne ver gadering van den 12 April 1912. De voorzitter, (w.g.) v. DOORN v. KOUDEKERKE. De secretaris, (w.g.) WITTEVEEN. Vlissingen, 15 Juli 1912. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De secretaris, WITTEVEEN. Hofbericht. H. M. de Koningin-Moeder, ver gezeld van freule Van de Poll en jh'. Schimmelpenninck, woonde Zon dagmorgen de godsdienstoefening bij in de Herv. Kerk te Baarn, onder gehoor van ds. C. L. Voorhoeve, predikant te Vlissingen. Het Vlissingsche fort. Met leedwezen zien wij, zegt de „N. Ct." dat in de Belgische pers ook thans nog stemmen opgaan om sche meesters bende! Zij gevoelde hoe in dit verschrik kelijk oogenblik haar al haar innerlijke kracht ontviel. Blijf hier, Esther ga niet weg Baruch laat u niet weggaan. -- Baruch gaat ook niet meer weg De woerden van den ongelukkige herinnerden er haar aan, dat zij niet alleen was. Ik ga niet weg, Brruch, ik blijf hier. Maar gij moogt aan geen mensch zeggen waar gij geweest zijf. Zij zeide dit mechanisch en slechts om Baruch gerust te stellen. Deze echter scheen met dit antwoord vol komen bevredigd. Hij stiet een krij- schenden vreugdekreet uit en riep: Esther is goed vorr den armen Ba ruch, Baruch doet alles wat Esther wil. Daarna sprong hij op. Met vooruit gestrekia armen deed Esther eenige snelle schreden naar voren, bleef daarna sfaan en krach- leioos zonken hare a-men naar be neden. Zij voelde, hoe alles om haar heen begon te draaien, hoe hare gedachten verward werden. fsöoniftametifs-fWusr'fenfiërj op er bij de Belgische regeering op aan te dringen dat deze protes'eere tegen den bouw van een fort te Vlissingen of althans tegen een mogelijk gebruik daarvan ten einde een vreemde vloot, die België te hulp zou komen, te beletten de Schelde op te varen. Zoo doet bv. de „Moniteur Mari time et Commercial" van Anlwerpen en de „Fiandre libérale" s'aaf zelfs een forschen toon aan en schrijft: Het wordt tijd dat wij eenige energie toonen. Wij kunnen niet dul den dat een onzijdig land als Neder land in staat is de Schelde naar zijn wensch af te sluiten en ons te be letten om de hulp van Engeland bij een inva! te verkrijgen, Indien Nederland zijn pian ten uitvoer brengt, zouden wij in zekere omstandigheden aan zijn goedvinden zijn overgeleverd. Dat is niet moge lijk, dat kan riet zijn. Wij zullen zien of de heer De Brocqueviüe nog bloed in zijn ad.-- ren heeft. Maar nog eens, zal men beginnen met ons een goed leger te geven De Antwerp5che „Métrcpole" schrijft: De quaestie is overigers tot ds bevoegdheid der grooie mogend heden gaan behooren tengevolge hiervan, da* Nederland met haar de Noordzee-conventie heeft besloten, waarbij het zich verbonden heeft het status quo te handhaven, bestaande bij het teekenen van het traciaa*. Het zou zaak zijn te weten of het kustversterkingsontwerp een veran dering in dien toestand heeft gebracht. Aan de groote mogendheden staat 1ÏW«, f.O hfSliQCfi'r» De Petit Bleu" zeg!, dai het Vlissingsche fort den toegang tot de Schelde niet afsluit en dat men er zich dus niet ongerust over behoefde te maken. De „Gazette de Hollande," van de Belgische ongerustheid melding ma kende, zegt' dat zij berust op een verkeerde opvatting van de quaestie. Wij gelooven dit mat haar, hoewei wij ons niet ontveinzen dat derge lijke opvattingen sterk in de hand gewerkt worden door Duitsche bla den ais de „Hamb. Nachriehten," die dezer dagen betoogde, dat de N:- derlandsche regeering onmogelijk met éen fort bij Vlissingen zou toe kunnen om het door haar genoemde doel te verwezenlijken en dat men er zeker van kon zijn dit ontwerp door een ander te zien voigen, hou dende nieuwe aanvragen voor de versterking der Schelde. Koninklijk bezoek. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Hendrik brachten gisterenochtend een bezoek aan het kamp bij Oldenbroek. De Koninklijke auto arriveerde om half 8 uur. De Koningin en de Prins Zij perste de handen op de zwoe gende borst, als om den kreet vol jammer en vertwijfeling terug te hou den, zij voelde hoe hare knieën beef den en hare lichaamskracht bezwij- kennog hoorde zij da deur openen, teen werd zij bewusteloos. Tosn Esther ontwaakte, meende zij te droomen. Boven zich zag zij het gelaat van Walewski en zijne oogen rustten op haar met eene uitdrukking van angst, ja, naar het haar toe scheen van hartelijkheid, die haar hart deed beven en er plotseling alle bloed heendreef. Nog nooit te voren had zij het ge waagd in deze oogen te zien. Jonk vrouwelijke schaamte verbood haar den gast anders aan te zien, dan nu en dan met een viuchtigen blik, wan neer zij hem sprak. Thans zag zij met de apathie der langzaam verdwijnende bewusteloos heid in zijn gelaat, tot als met éen slag haar veile bewustzijn terugkeerde. Zij bloosde en sloot de oogen, zij hoorde eene stem bevend van angst en opwinding uitroepen: Wat, in 's hemelsnaam is er met ao©rd®®!i§® toornaarden werden begroet door den comman dant van het kamp, majoor J.C. Meer- dink. Onmiddellijk werd naar 't schiet- terrein gereden waar het Koninklijk Echtpaar de schietoefeningen bijwoon de tot half 12. De schietoefeningen werden uitgevoerd door het 3e regi ment uit Bergen op Zoom en ver schillende cadetten uit Breda. Verver- schingen werden den hoogen bezoe kers aangeboden. Middenstands-organisatie. Da „Nieuwe Courant" schrijft in een bespreking over de behandeling van het onderwerp Middenstands organisatie, op het congres van den middenstand te Deventer De Middenstandsbond heeft zich dus uitgesproken voor een publiek rechtelijke vertegenwoordiging. Prac- tisch Effect is in afzienbaren tijd er we! niet van te verwachten en in zooverre schaad! deze beslissing nietook den middenstand zelf niet. Maar men zou zich op deze uitspraak kunnen beroepen, straks bv. als het er om gaat de bevoegdheden van de Raden van Arbeid, in verband met hun taak bij de Verzekeringswetten nader vast te stellen. Dan bedenke men echter, dat de middenstand de kwestie van de bevoegdheden aan de publiekrechtelijke vertegenwoor diging toe te kennen nog pas „in studie" gaf aan het bondsbesiuur en vooral, dat de publiekrechtelijke ver tegenwoordiging zelf, op het Deventer congres een ijdele kiank bleef. Een grondig», principieels bespreking van de zaak sloeg het congres immers ----- aamakshaivp 70u raen kunnen zeggen. Slechts deze waarde zou men aan de bespreking van dit ontwerp ten congresse kunnen toekennen, dat er uit blijkt het energiek streven van den bond om den middenstand krachtig en sterk te maken door organisatie en door "persoonlijke inspanning, luist daarom mag men blijven hopen, dai eigen, vrije organisatie hier het beroep op den Staat zal kunnen ver smaden. Uniforme soldijregeling bij de marine. Naar aanleiding van de den bond van actief dienende onderofficier- en korporaal-stokers bij de marine ter oore gekomen geruchten, dat het streven bestaat, bij de commissie tot herziening der soldijen bij de marine aan te dringen op een stand-soldij voor alle onderofficieren gelijk, heeft deze bond in een vergadering zijne bezwaren tegen zoodanigen maatregel te kennen gegeven en deze in een mode belichaamd, weike den ir.teri- raairen minister van marine is aan geboden. u gebeurd Gevoelt gij beter Zij kon niet antwoorden. Deze stem klonk dicht aan haar oor, en toch scheen het, als hooide zij de tonen eener klok uit wijde verte tol haar doordringen. Als eene betoove- ring doortrilde haar een onuitspre kelijk zaiig gevoel, en slechts het zuchten en jammaren van Baruch deed haar zich eindelijk oprichten en zich uit de armen van Walewski los winden. Ja, zij had in zijne armen gelegen. I11 het oogenblik, waarin zij daaraan dachl, doorliep eene rilling haar lichaam en bijna ware zij opnieuw bewusteloos geworden, doch thans niet van schrik, doch van een onbe schrijfelijk, nooit vermoed geluk. Zij zat eindelijk uilgeput in den armstoel en allengs kon zij duidelijk den toestand onderscheiden, waarin zij zich bevond, en ook hetgeen om haar plaats vond. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 1