Cacao Van Houten s Gemengd Nieuws. 7b UI TEN LAND GOED en GOEDKOOr lid hoofdelijke stemming mag eischen verdwijnt. Het vetbod vai gelijktijdig ver vullen van het lidmaatschap der Eerste Kamer met dat van Statenlid vervalt, met behoud echter van het verbod van lidmaatschap der Sahn waaruit men gekoztn is. De bepaling dat de raad arn het hoofd der gemeente staat is geschrapt. Aan deneisch dat het bestuurder gemeente bij den raad moet berust n wordt n.l. niet meer vastgehouden. De wetgever krijgt ten deze volle vrijheid. De weg wordt gebaand voor invoe ring van rechtspraak door den politie rechter. Aan de kerke ijke gezindheden wordt voorgesteld een bijdrage van den Staat te geven van f455 per 1000 leden. Andere voorgestelde wijzigingen zijn van minder belang. Aan het verslag zijn negen afzon derlijke nota's toegevoegd. „Het Nut." In de vergadering van „Het Nut" is nog aangenomen een voorstel van het hoofdbestuur, om de uitgave van een vervolgbundel van het in 1896 uitgegeven „Nederlandsch Volksliederenboek" tegen matigen prijs verkrijgbaar te stellen, en daar voor een bedrag van f 3000 uit te trekken. Ten slotte werd het hoofdbestuur op zijn verzoek gemachtigd, jaarlijks op de begrooting uit te trekken een bedrag van f 1000, om daaruit aan de departementen, voor welke de noodzakelijkheid zat zijn gebleken, een bijdrage le kunnen geven in de kosten van verzekering van een pen sioen aan de directrices van depar tementale bewaarscholen, mits de aan vragen voldoen san de bepalingen, nader door het hoofdbestuur vast te stellen. Gemeenteraadsverkiezing Voor de verkiezing van een iid van den gemeenteraad in kies-district III te 's Gravenhsge, moet een her stemming plaats hebben tusschen de heeren L. M. Barnet Lyon (lib.) met 1974 en mr. L. N. Roodenburg (vrijz. dem met 1379 stemmen. Verder verkregen de heeren j. F. Heemskerk (anti. rev.) 1363 en J. C. de Bruine (S. D. A. P.) 394 stemmen. Mork's Reisboek. De vijfde jaargang is verschenen van „Mork's Reisboek", een geïllu streerde hotel- en pensiongids voor Nederland, bevattende een beschrij ving van bijna 500 plaatsen in ons land met hunne bezienswaardigheden en daarop betrekking hebben .ie bij zonderheden. Deze gids, die er zeer, netjes uit ziet, kost slechts 50 cent. T uberculose-commissïe voor Zeeland. Wij ontvingen het eerste jaarver slag van de tuberculose-commissie voor Zeeland, ingesteld door de Zeeuwsche provinciale Groene Ktuis- vereeniging. Aan dit verslag, loopende van Maart 1911 tot Maart 1912 is het volgende ontleend De circulaire, waarin het werkplan der commissie wordt aan gegeven, eindigt met het volgende „Nadat de commissie een jaar heeft gewerkt wordt over hare werkzaam heden een rapport uitgebracht". Die tijd is nu aangebroken, en ik heb dus de eer zegt de secretaris de heer A. J. Hoorweg, arts ie Heinkenszand mede te deelen, wat door onze com missie in het afgeloopen jaar is gedaan. Onze commissie moest in de eerste plaats zijn een commissie van pro paganda. In deze richting heeft zij dan ook het meeste gewerkt. Waar in Zeeland de tuberculose-bestrijding nog zoo goed als niet systematisch georganiseerd was, scheen het ons het beste toe te trachten tot in de kleinste dorpen in Zeeland onze denkbeelden bekend te maken. Wij hebben ons daarom gewend tot de onderwijzers, hoofden van scholen in Zeeland. Hunne medewerking werd verzocht en door de Nederl. Centrale Vereeni- ging werden hun welwillend eenige brochures gezonden. Van 3 onder wijzers ontving ik bericht, dat zij van een en ander wenschten verschoond te blijven; van een 4 tal anderen, dat zij reeds in onzen geest werk zaam warenvan de rest ontving ik geen nader bericht. Hun werd opgave verzocht van het aantal kinderen van hunne school. Op deze vraag kwa men van bijna alle onderwijzers ant woorden in. Met hunne hulp werd nu een strooibiljet, waarin verschil lende mededeelingen over bet ont staan, de wijze van verspreiding en Rona in vierkante bussen 1 Kg. 1.50 p4Kg./0.42fj kVa - 0.80 - 0.18 bestrijding van tuberculose werden gedaan, ten getale van ongeveer 20,000 verspreid. Aan het eind van het werkjaar werd bovendien aan alle hoofden van scholen de brochure van dr. van Gor- kom „Helpt ons de tuberculose be strijden" toegezonden. Voor het meerendeel hebben de onderwijzers gehoor gegeven arn onze roepstem om ons te helpen. Aan hen past een woord van dank. Vervolgens hebben wij ons gewend tot de Groene Kruis besturen en tot de afdeelingen. De brochure dr. Vos werd ten getale van 6000 stuks aan bijna alle Groene Kruis vereenigingen in Zeeland toegezonden. Ieder lid van deze vereeniging heeft dus deze brochure in zijn bezit gekregen. Deze zending werd vetgezeld van- en ge volgd door circulaires, waarin op organisatie of reorganisatie tot tu berculose bestrijdingsvereeniging werd aangedrongen, en de weg werd ge wezen waarop dat kon plaals hebben. Afzonderlijke vermelding verdient nog een circulaire, door de commis sie verzonden aan de Groene Kruis vereenigingen in Zuid-Beveiand, die niet in het Provinciaal verband zijn opgenomen. Hunne medewerking werd verzocht ondanks de afwijzende hou ding der Zuid Beveiandsche Groene Kruis Vereeniging. Van geen derZuid- Bevelandsche G oene Kruis afdeelin gen kwam eenig bericht van instem ming in. Wij hebben ons verder gewend tot alle burgemeesters, alle predikanten en alle pastoors in Zeeland. Aan hen werden gezonden de brochures Roel- vink, Vos en van Gorkom. Deze werden ten getale van 350 verspreid. Wij hebben hiermede bereikt, dat in ieder dorpje en gehucht in Zeeland onze denkbeelden zijn bekend ge worden. Afgewacht moet worden of daaruit eenig'resultaat zal voortkomen. Teekenen van instemming ontving ik zeer zelden. De subcommissies, belast met het invullen van vragenlijsten over de verpleging en de verzorging van tuberculoselijders in hun gebied en met de organisatie of reorganisatie der Tuberculose-bestrijding hebben niet aan hun doel beantwoord. Uit de beantwoorde vragenlijsten blijkt, dat slechts m Vlissingen de Tubercu lose-bestrijding degelijk is georgani seerd, en dat ais tubercuiose-bestrij- ding-vereenigingen erkend zijn de Groene Kruis vereenigingen te West- Kapeile, Heinkenszand, Nisse en 'e Hetr-Arendskerke. Een schrijven aan de medici, waarin nog eens gewezen werd op de gele genheid tot gratis sputum onderzoek, en aangedrongen werd op het ontsmetten in alle gevallen van tuber culose van lijf- en beddegoederen, is nog niet verzondeneensóeeis omdat door een circulaire van den minister van binnenlandsche zaken de medici in kennis gesteld vyaren met de werkwijze van het Centraal Labo-atorium in Utrecht, waar dat sputum-onderzoek geschiedt ander deels omdat eerst nog eens afgewacht moest worden, hoe de medici op de oprichting onzer commissie reageer den. Er is namelijk in onze provincie en vooral in Middelburg bij veie medici een zekere ai.tipathie tegen de wijze van bestrijding der tubercu lose, zooals de Nederl. Centrale Ver eeniging en ook onze commissie die voert. Onze comnvssie heeft een aanvrage voor subsidie g daan voor een pro vinciaal tondre zend huisbezoekster bij het Rijk e.i bij de Provincie. Het Rijk heeft daarvoor f 1000 toegezegd, indien de provincie dezelfde som geeft. Onze aanvrage is nog bij de Staten in behandeling; de zomerver gadering zal eerst de beslissing brengen. Slechts in Vlissingen werkt een gediplomeerd huisbezoeks'erin Heinkenszand zal binnenkort een gediplomeerde diacones-erquê'iice komen we ken voor deze gemeente en de dorpen 's Heer-A endskrrke en Nhsr. Een onderzoek naar den invloed van het sociale milieu en van de wtrkplaatsen en beroepen op de morbiditeit aan turbrrculose is nog niet verricht. Van den secietaris van de gezond heids commissie zetel Middelburg ontvingen wij een uitvoerig en uit stekend rapport over de woningtoe standen te Middelburg. Zijn conclusie isdat over het geheel de woningtoestand niet on gunstig genoemd mag worden. Van de vorming vaa een Tuber culose bestrijdingsfonds is nog niet v=el gekomen. Op de circulaires, in e.n deel van Zeeland verzonden om op te wekken tot steun, zijn wel een aantal inschrijvingen ingekomen. Echter niet zooveel, dat van de vor ming van een fonds sprake kan zijn. De meeste menschen gevoelen meer vcor de bestrijding ter plaatse hunner inwoning dan voor een provinciaal georganiseerde bestrijding, hetgeen zeer goed le begrijpen en te billijken valt. Toch kwam er zooveel geld in, dat Vlissingen gesteund kon worden voor de onkosten van het Tubercu- lose-museum. Een groot verlies heeft onze com missie bedreigd door het reeds zoo goed als vaststaand verlrek van rar. Witteveen te Vlissingen. Wij mogen ons gelukkig rekenen, dat hij voor onze commissie en de Tuberculose bestrijding in Zeeland behouden is. Heeft de commissie beantwoord aan de verwachtingen, die redelijker wijze gekoesterd mochten worden; vraagt de secretaris aan het eind van zijn verslag? Kan zij met tevredenheid op haar werk terugzien My dunkt van niet. Verschillende factoren hebben te gengewerkt. De deels afwijzende, deels onverschillige houding van veie medici in Zeelandhet betrek kelijk nog jong zijn van de Groene Kruis beweging in onze provincie, waardoor de meeste Groene K uis vereenigingen soms nog al hunne krachten moeten concentreeren op het eigenlijke Groene Kruis werk; de geringe actie van sommige sub commissies en last no! least de waarschijnlijk verkeerde organisa tie vorm dei Provinciale ubercu- lose-bestrijding in een commissie zonder statuten of reglement, dit alles heeft belemmerend gewerkt. Voor de propaganda is genoeg en op de juiste wy'ze gedaan voor de organisatie of reorganisatie der tu berculose bestrijding niet. Daarvoor zijn in de eerste plaats noodig krachtige persoonlqkheden in ver schillende deelen van Zeeland, die voortdurend werkzaam zqn in de door ons gewenschte rienting; die niet nalaten bij iedere gelegenheid in hunne Groene Kruis Vereeniging te wqzen op de noodzakelijkheid en het nut der systematische bestrijding die met hart en ziel de goede zaak zijn toegedaan. In de laatste weken zqn aan mij, als secretaris uwer commissie, door verschillende vereenigingen tot be- strqding der tuberculose hunne jaar verslagen toegezonden. Deze alle getuigen van een opgewekt leven, van een krachtige actie. Waar o. a. in het betrekkelijk arme Drenthe 8 plaatsen zijn met tuber culose bestrijdings-vereenigingen, die alle een huisbezoekster hebben en dan ook gezamenlijk een Rijkssub sidie van f 1555 over 1911 ont vingen, daar zou het meer welvarende Zeeland stellig 2 maal zooveel plaalsen met dergelijke vereenigingen moeten kunnen aanwijzen. Laten wij hopen, dat wij het vol gend jaar op betere resultaten zullen kunnen wijzen, en dat ook hierbij het Zeeuwsche „al worstelend over winnen" toepasselijk zal blqken. Vlissingen, 31 Mei. Door de firma gebr. Weijens is voor het festival op 19 Juni een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Bij het kort doch hevig otiweder van hedenmiddag is op de werf de Kon. Maatsch. „de Schelde" de bliksem geslagen op een der toren- draaikranen, tengevolge waarvan de daarop staande vlaggestok werd ver splinterd. Verder richtte het hemelvuur geen schade aan. Hedenmorgen is binnengekomen het Duitsche stoomschip „Martha", komende van Riga, met een lading hout voor de naamlooze vennoot schap Houthandel, voorheen G. Al- bertz Lzn. Co. te Middelburg. Voor het examen van derden stuurman voor de groote stoomvaart i« ge ilaagd de heer J. C. Arker, leerl n r van de De Ruyterschoo'. Men schrijft ors uit Middelburg. Gisteren is alhier op 71 jarigen leef tijd overleden de heer W. J.J. Koele, die nic-t alleen hier, maar in geheel Zee'and bekend was en zich in de aigemeene acht ng mocht verheugen De heer Koole was vroeger vele ja ren lid van den gemeenteraad, oud voorzitter van het Zeeuwsch Jonge lingsverbond en van de Chr. Jonge- lings vereeniging, Rom. 1 :16 a. Ver der was de overledene oud ouderling der Ned, Herv. Kerk en bewoog hq zich veel op htt terrein van het bij zonder onderwijs, waarvoor hij zich altijd bijzonder geïnteresseerd heeft. De heer Koole was een der op richters der christelijk historische partij. De vereeniging „Uit het Volk- Voor het Volk" te Middelburg zal op 31 Augustus een lichtstoet organi- seeren en de feesteiqkheden welke dien dag gehouden worden doen ein digen met een vuurwerk op het Molenwater. RECHTSZAKEN. Wegens beieediging van de agen ten van politie de Boo van Uyen ea Graafeiland te Vlissingen stond terecht Z. de W., 27 jaar wonende aldaar. Op 26 April waren de W. en de vier nader te noemen getuigen a déchar - ge voor het café van van Geet op de Zeilmarkt en maakten het volgens de politiemannen de voorbijgangers lastig, waarop zij hem tot kalmte en rust aanmaanden, waarop bekt. riep. Laat die kerels verzij zijn van het minste soort. Beklaagde zeide dat wel de agenten spraken van die zoogenaamde heeren, maar hij gebruikte bedoelde woorden niet. De agen.en verklaarden ook nog dat zij later de vier getuigen a décharge hoorden afspreken wat zij zouden zeggen tegen den commis saris. De getuigen a décharge D. P. van Driest, J. Steiil en B. J. Burgers alle leerlingen der Zeevaartschool verklaarden wel vroolijk te zijn geweest, maar het niet net publiek lastig te hebben gemaaktüekl. zeide niets. De vierde getuige a dercharge C. J. W. Deizenne, zeide dat bekt. wel wat zeide, maar niet de bedoelde woorden. Eisch 7 dagen gevangenisstraf. Ook stond terecht de 45 jarige koopman C. de KI. uit Koudekerke, tegen wien wegens het tweemaal pk- gen van diefstal van kippen onder de gemeente Grqpskerke, zes maan den met af hek van het voorarrest werd geëischt. Tegen den 39 jarigen bootwerker J. F. V. te Terneuzen, voorzitter der vereeniging „Recht en plicht-' werd wegens bedreiging van een vrouw van een werkwillige in den tijd der staking 3 maanden geëischt. Bekl. en vier getuigen a détchage verklaarden beslist dat beklaagde de bedreigende woorden, waarin gespro ken zou zyn van nek afsnijden en buis in brand steken, niet gesproken heeft. Zijn ze gezegd, dan in ieder gevai niet door V. De verdediger, mr. J. Goedbloed, hield een warm pleidooi, waarin hij wees op het gunstig verleden van beklaagde, en op het rustig verloop, dat de staking te Terneuzen gehad heeft. Voor het gerechtshof te Am sterdam diende gisteren de zaak te gen den bierbrouwersknecht J. A. Jensen, die door de rechrbank tot 3 jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens het lossen van een revolver schot uit zijne woning op de mili tairen, die in den beruchten nacht van 5 op 6 Juli lijdens de ongere geldheden op Kalienburg surveil leerden. De advocaat-generaal mr. de Jos- selin de Jong, nam, nadat een groot aantal getuigen gehoord waren, zijn requisitoir, waarin hij als zijn over tuiging te kennen gat, dat bekl. ten onrechte door de rechtbank is ver oordeeld. Spr. eischte de vrijspraak van den beklaagde. Onmiddellijk na het pleidooi van mr. M. Mendeis heeft het Hof be klaagde vrijgesproken. Gistermorgen vroeg werd bij de politie te 's Gravenhage aangifte gedaan door een warmoezier dat uit zqn Juin op de De Ia Reykade een partij bloemkool was gestolen. De politie trok er met den politiehond Marre op uit, die lucht kreeg aan eenige voetstappen jn den tuin achter gebleven. Deze leidden naar het wa ter, waarna werd overgestoken met een schuit, waarvan kennelijk ook door den dief was gebruik gemaakt. Aan de overzijde werd den hord lucht gegeven aan een vaarstok, die de dief vermocderlijk ook in handen had gehad, waarna de hond dadelijk weder een spoor opvatte en zqn ge leiders bracht naar een perceel in de Ret zslraat. Daar werd een 17 jarige jongen als verdacht van den diefstal aangehouden. Hij ontkende aanvankelijk, doch, to-, n nog eens de proef op de so.n wtrd genomen en de hond op luchtopgen, omen van de voetstappen uit meerdere petten, die van den verdachte 'apporteerde, viel hij door de mand en bekende met een anderen jongen de kooi gestolen en verkocht te hebben. Door de Haagsche recherche zijn bq opkoopers daar ter stede in beslag genomen een groote partij gouden en zilveren voorwerpen, afkomstig van in den laatsten tijd gepleegde inbraken te Voorburg, Voor schoten, Alkmaar enz. Het is geble ken dat de 3 personen die onlangs werden aangehouden ter zake van een reeks rijwieldiefstallen, de ver koopers' zijn geweest. Naar wij ver nemen moeten zij reeds bekend heb ben, zoodat dus wederom een goe de vangst is gedaan. Uit een bekendmaking in het Algemeen Politieblad, betreffende een diefstal met behulp van inbraak in den nacbt van 23 op 24 Mei j. 1. te De Bilt, gepleegd, van verschillende gouden en zilveren voorwetpen, blijkt, dat door de daders een briefje is achtergelaten, waarop met een tame lijk flinke hand geschreven stond „In het vervolg wat meer gereed leggen, mqnheer Baron. Adieu. Trio. En de deur van de brandkast open laten." Dinsdag is te Parijs midden in de stad opnieuw een aanslag gepleegd op den chauffeur van een huur auto. De man stond met zijn rijtuig op den hoek van een straat, toen hij werd aangeroepen door twee perso nen, die eruit zagen als arbeiders. Zij stapten in en lieten zich ryden naar een koffiehuis, vlak bq de Arbeidsbeurs Na ongeveer twintig minuten verlieten zij het café weder met een derden peisoon en bevalen den chauffeur hen te ryden naar een koffiehuis op den hoek van de straten Saint-Maur en Claude Vellefaux. De passagiers stap ten uit, twee hunner gingen het café binnen en de derde begaf zich naar den chauffeur en vroeg dezen of hij ook dee: had genomen aan de staking. Hq antwoordde, dat hy eert een maand ia dienst en niet aangesloten by de vakvereeniging, waarop hem een hevige slag op het hoofd werd toege bracht en hq van den bok werd ge sleurd. Op dit oogenblik kwam een der andere passagiers weder opdagen, hield den bedremmelden chauffeur een revolver onder den neus en vroeg „Wil je een kogel „Ik wil niets", was het antwoord, „laat raq gaan". „Maar je machine blqft hier', zeide de man met de revolver. De doodelqke verschrikte chauffeur liet zyn auto in den steek en snelde, zoo vlug hq kon, naar den naastbijgeiegen politiepost, waar hq zqn wedervaren vertelde. Maar toen hq na korten tqd met eenige agenten naar het café terug keerde, was zijn auto verdwenen. Deze werd echter Woensdagoch tend te Norsy le-Lec door eenige ar beiders, die zich naar hun werk be gaven, midden op den weg ontdekt. De politie ging^ onmiddellijk op onderzoek uit en nam in een restau ratie een man gevangen, die door den chauffeur beslist herkend werd als degene, die met de revolver had ge dreigd. Hy ontkende echter beslist van de zaak iets te weten, maar werd desondanks opgeborgen, terwijl de politie intusschen ook de anderen tracht op te sporen. In een vorig bericht deelden wq reeds eenige cqfers mede uit de bevolkingsstatistiek, welke de Fran- sche regeering over 1911 gepubli ceerd heeft. Daaruit bleek, dat de Fransche bevolking in het laatste ka lenderjaar met 34.869 zielen is ver minderd. Eik jaar wordt de toestand voor Frankrijk, in vergelqking met de andere groote mogendheden, ongun stiger. Op elke 10.000 inwoners nam byv. in Italië de bevolking gemiddeld per jaar met 112, in Engeland met 115, in Duitschland met 141 zielen toe. Toch is het aantal huweiyken, dat in Frankrijk gesloten werd, be vredigend, voor 1911 bedroeg dit aantal n. 1. 307.788, dat is iets meer dan in 1910. Frankrijk behoort tot de landen, waar het cyfer der huweiy ken, die gesloten worden, siijgende is. Het aantal echtscheidingen neemt echter nog steeds toe, is ook nu weer grooter dan in 1910 en 13 058. Het sterftecijfer was in b: departementen prroterdan in was het hoogst in Norma Brefagne. Wanneer echter inl lijk het sterftecyfer aanzienlij ter is geworden, s'aat dit in f met het feit, dat Frankrijk na redïgheid meer grysaards t| welk land ook, en tevens lage geboortecijfer der laatste! Met beirekking tof 1910 i departementen het aantal ge afgenomen. De departementf een hoog of eer, laag geboo zijn overigens bqna altijd de! de eerste vindt men in het Westen, het Noorden en het van Frankrijk, de laatste in van de Garonne, in Bourgogrl Ofschoon het geboortecijfer oogenblik ook in tal van andi den afneemt, gebeurt dit toch i in zoo sterke mate als in Fr| In den avond van den t\ Pinksterdag werd door een kq te Hantumhuizen, met een man uit Wierum een ernstige in den buik toegebracht, zoc ingewanden uitpuilden. De ge! werd dadelqk naar Leeuwardt voerd en naar wij vernemen 1 toestand thans bevredigend, men zegt geschiedde de euv uit brooddronkenheid, daar var gaande ruzie geen sprake was vrienden van den gestokene dader laier hardhandig bews Dinsdagmorgen is hy onder geleide naar Leeuwarden overgel! Het slachtoffer was loggervi een flink oppassend jongelil zou gisteren ter haringvang. trekken. Het mes, waarmee dq is toegebracht, schijnt de ergens verstopt te hebben. De toestand in de Londi haven is er niet op verbeterd. heelt het verkeerd gewerkt patroons weigerden de bqeeii in het ministerie van handel! wonen. Die weigering is gef op grond dat, volgens de pat| de arbeiders zich toch niet overeenkomsten houden. De voorzitter van den boil reeders van de Theems-schee^ gaf het volgende communiqij vertegenwoordigers der pers zyn vastbesloten door te zetter] de arbeiders onze voorwaardeij nemen en niet wij de hunne, beiders hebben alle overeenkd verbroken, die wij met hen h| gesloten en wij moeten ons gen beschermen. De stakers h| zich wel bereid verklaard het port van levensmiddelen te makkeiqken, maar inplaats v| het vervoer van licht bedsrfbarl ren bij le dragen, weigeren zij 9 de machines voor de koeltoesf te bedienen." Een drukbezochte vergaderinj de Londcnsche Kamer van handel heeft Woensdag eenparil motie aangenomen, die den n. legt op het recht der werkge van de diensten van niet aanges arbeiders gebruik te maken. Verscheidene sprekers verlat] van de regeering krachtige bes ming van de werkwilligen, voor! tegen bet posten. Het bestuur van den bon<j transportarbeiders heeft zooals gemeld werd geweigerd den al; te hervatten zoodra de confeJ begint. De neiging tot een nati] staking is weer grooter. Door de weigering van de patri deel te nemen aan de conferent de niet vervulling van de voorwat van de zijde ,der arbeiders st het ook zeer de vraag of de cq rentie zal doorgaan. Vqfhonderd werkwilligen b| zich gisteren, op de oproeping het Londensche havenbestuur, den dienst aan de havens aan, slechts dertig slaagden er in, politiegeieide op het terrein te ko De stakers beletten het de over Een aanzienlqk aantal niet-aa sloten arbeiders zijn uit Noorc geland aangekomen. De „Morgenpost" meldt, een botsing van treinen heeft p gehad op de lijn van Berchtesg naar Salzburg. Acht personen gei en 41 gekwetst. De leerlingen van een meii school te Borck bij Hanover w bezig buiten turnoefeningen te toen plotseling een hevig onweer barstte. De bliksem sloeg te mi< van een groep jonge meisjes, meisjes werpen tegen den gronc slagen en drie op slag gedood, de consternatie buitengewoon was laat zich wel begrijpen. enoeland. De .Times",

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 2