Handelsschool Wijnhandel BOS. Eenvoudig en Onschadelijk ppmMMSHH unnmmuMm. EIGEN HAAR Advertentiën. Firma A. J. WITTE ZONEN. Dajdienstbode Dienstbode P.G., Wijnen, Likeuren Sterke dranken. „DE ZOOM" Aan de rivier De Zoom Bergen-op-Zoom. Geld verkrijgbaar. SPUISTRAAT 6 Verkrijgbaar voor Vlissingen bij de Heeren S. A. LUITWIEIER en A. C. BEHEST. Geïllustreerd Weekblad Cf.", is ook bijzonder spoïtlievend. Het woonde steeds alle voetbalwedstrijden bij. De verslagen in de krant werden als nabetrachting verslonden. Maar nu, met den Nederland België wedstrijd, zou er waarschijnlijk niets van komen, met het oog op den toestand, waarin de jeugdige vrouw verkeerde. Misschien misschien zou het nog kunnen gebeuren Maar, helaas, des Zater dagsmiddaes bleek alle hoop ver dwenen. Toen nu tegen 6 uur de nieuwe wereldburger verscheen, riep de jonge moeder hijgend uit„Jan, nu kun je toch nog naar den wed strijd 1 Gelukkig 111" Niet waar, daar is de echte liefde Voor de sport, bedoel ik. En wat een roerende harmonie fusschen die echtelieden En wat een veelbeloven de spruit moet dat zijn Ongetwijfeld zal die later van zich doen hooren. Voor gewone nuchtere menschen is zulk een sportenthousi- asme anders we! wat vreemd„daar kunnen we niet bij" zullen ze hier van zeggen. Maar het volgende zullen ze ook wel een „gek geval" noemen, ja, het was, gelijk den lezer blijken zal, een dubbel gek geval. We lazen het in de „Nijm. Ct." ,,'t Was lastigZoodra de wind naar 't westen ging, wilde de schoor steen niet meer trekken, dan rookte 't fornuis slecht, zonder flink te bran den tn eiken keer, dat de keuken deur opsnkwam, pufte een benau wende rookwolk uit den schoorsteen in de keuken neer. De bewoonster klaagde haar nood aan de buurvrouwen en deed ook haar beklag bij den huiseigenaar, van wien ze de woning huurde. De huis eigenaar stuurde den timmerman, om den toestand op te nemer. En de deskundige kwam tot de slotsom dat er maar éen hulpmiddel waser moest een „gek", een draaiende schoorsteenkap, op de rookleiding. „Enfin", zei de eigenaar, „als het moet, dan moet 't," en hij gaf last de kap aan te brengen. Maar toen de timmerman kw-m om dien last uit te voerei/, was de bewoonster daarmede lang niet con tent. Ze eischte beslist, dat de kap niet geplaatst zou worden. „Ik woon al op no. elf, en nou ook noch 'n gek op 'e skoorstien Né hoor, de mensen suden mij utlache. As der anders niks an te doen is, mutte we met 1 Mei mar ferhusse." En dat was haar laatste woord." Waarlijk, een dubbelmen is ge neigd te zeggendrie dubbel gek geval. Keuvelaar. Samenkomst op „der Boede". De openlucht samenkomst der Chr. Werkiiedenvereenigingen .Pairi- monium" en den Chr. Nat. Werkmans bond, benevens de Chr. Jongelings- vereeniging .Gelijk aan 't Mosterd zaad" alhier, gisteren gehouden op de buitenplaats .der Boede" te Koude- kerke, was buitengewoon druk be zocht. Vlissingen had een groot contingent van bezoekers geleverd, maar ook uit Middelburg en de omliggende dorpen waren velen naar de metting gegaan, die, wij kunnen gerust zeggen, schitterend slaagde, dank zij het schoons weder. Te 2 uur precies opende ds. Ho- gerzeil deze same, komst met gebed en hield, na de opgekomenen een hartelijk welkom toeeeroepen te heb ben, een pakkende openingsrede, daarin allereerst de vraag stellend, wat htt doei is en moei zijn wat ons naar .der Boede" bracht. Het Chr. beginsel in ons volksleven ook wat hei maatschappelijk vraagstuk betreft, te propageeren moet het doel zijn van ons streven. Spreker vond het woord van den Psalmist „Wees st rk en Hij zal uw hart versterken", wel het meest gtpaste woo.d dat hij den Chr. Werkiiedenvereenigingen kan meegeven in den strijd voor geloof, recht en waarheid, die hit belijden en indragen van het christelijk beginsel in de srbeideiswereld mei zich brengt. Nadat de zangvereenigirig „Op Hoop van Zegen" eenige liederen had gezongen, trad de heer J. Hui- zinga, burgemeester van Ter Neuzen op, die over „Het goed recht der christelijke arbeidersbeweging" sprak. Spreker wees op de hoofdstroomingen in ds arbeidersbewegingen en op de richtingen die de misstanden met verzaking der religie en afwijzend het feit der zonde, willen opruimen of door een verkeerd humanitisme en individualisme de arbeidersbeweging in haar massaal optreden belemmeren. Daartegen kiest de christelijke arbeidersbeweging positie, waarbij zjj aanstuurt op toenadering en ver zoening tot handhaving en bevestiging van bet gezag en het gezin en dus tegenover de revolutionaire arbeiders beweging stelling neemt. Vervolgens trad op de heer C. Tabak van Amsterdam, Agent van het Ned. Jong. Verbond. „Welken Meester dient gij was de vraag, die hij den jongelingen voorhield. In krachtige taal ontwikkelde hij de be- teekenïs van de begrippen .meester" en „dienen" en hoe men tegenwoor dig oordeelt over hen, die boven ons staan en waar men van „dienen" weinig meer wil weten. Spreker riep de jongelingswereld op om op het voorbeeld te ietten van Jezus, die door „dienen" over won. Het volgen en dienen van dezen Meester is niet alleen voor ons zeif esn zegen, maar ook voor de maat schappij, waarin wij leven en ge plaatst zijn. Met kracht drong spreker er bij de ouders op aan, hunne zonen naar de jongeiings-vereeuging te zenden. Waar het hart zoo ontvan kelijk is in de jeugd, ligt hierin voor de ouders een aanwijzing. In de pauze speelde het fanfare korps eenige muzieknummers. Na da pauze trad de heer mr. P. Dieieman van Middelburg op met het onderwerp„Het maatschappe lijk vraagstuk een zedelijk vraagstuk." In het kort zette mr. Dieieman de beteekenis van het sociaal-vraagstuk uiteen en welke stelsels men heeft aangeprezen om het op te lossen. Spreker wees er op, dat dit vraagstuk niet gedacht kan worden los van zedelijke beginselen, inzonderheid van het recht en daarom ook de overheid hierin een roeping heeft te vervullen, die echter een opvoedend karakter moet dragen. Hierop liet de zangver. „Hosanna" zich hooren, die zich everals de vorige zangverenigingen zeer ver dienstelijk van haar taak kweet. Ten slotte trad ds. G. F. Kerkhof van Souburg op met het onderwerp, „Het cement der saamieving." in schoone taai wee3 deze spreker er op, dat nóch in het egoïsme, noch in het solidairisme van éene klasse van m nschen, maar in de christ. naastenliefde het cement der saam- leving is te vinden. Tot het betrach ten hiervan ook in het maatschappe lijk lever, hebben wij te staan. Nadat gezongen was: „'k wil U o God, mijn dank betalen", sloot ds. Hogerzeil deze bijeenkomst met dankgebed, na vooraf allen, die tot het goed welslagen hadden meege werkt, dank te hebbe t gebracht. Voor de villa van den heer Ger- lach van S'. joos and gekomen, be gaven zich de vereenigingen met hunne banieren op het terras, waar het muziekki'ps„Hosanna" den heer en mevr urO rlach toespeelde, „Het W.en Nerlandsch bloed" en Psalm 1343 De voorzitter van de Regeiings commissie bedankte den heer G er- lach voor het afstaan van „Der Boede," waardoor deze openlucht samenkomst zoo uitstekend slaagde. Een krachtig hoera voor burge meester Gerlach en echtgenoole volgde hierop. Toen de menigte voor de woning van ds. Hogerzeil was gekomen, hield men ook daar stil en speelde het muziekkorps Psalm 134 3. Het aantal bezoekers aan deze sa menkomst kan op ruim 2000 worden geschat. WBEBBKHXÖHT. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. Hoogste barometerstand 771.7 te Horta. Laagste barometerstand 751.5 te Kipen hagen. Verwachting tot den avond van 30 MeiMeest matige W. tot N. wind. Zwaar tot half bewolkt. Kans op en kele regenbuien. Zelfde temperatuur. Hoogwater fa ¥3l«?!ng«n. Mei v.m. n.m. Donderdag 30 12.42 1.12 Vrijdag 31 1.22 1.49 Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Broeder, de Heer MAR1NUS UIL, in den ouderdom van bijna 78 jaar. Namens Zuster en Broeders, Wed. J. LOUWERSE. Glacisstraat 48. De Heer en Mevrouw DELVOYE— v. d. Kamer zeggen vriendelijk dank voor de vele bewijzen var. be langstelling bij de gevoorte van hun Zoon ontvangen. De Commissaris der Koningin in Zeeland maakt bekend, dat, ndien da omstandigheden het toelaten, het KANAAL DOOR WALCHEREN op 30 Mei 1912 zal worden AFGE LATEN tot 1.50 M. ben-den den gewonen kanaalwaterstand of tot 0.60 M beneden N. A. P. Middelburg, 29 Mei 1912. De Commissaris der Koningin voornoemd, D1JCKMEESTER. STOO M W ASSCHERIJ BLËBKER1J DROGE en OPGEDANE WASSGHfil Onovertroffen. Inlichtingen enz., worden op aan vrage gratis verstrekt bij onder- geteekenden. P. 1. ASSELBERGS Co. BLOEMISTEN. TELEPH. INTERC. 14] Bloemwerken voor alle gelegenheden. Losse Bloemen. - Kamerplanten. - Vasen. Steenen Mandjes, enz., enz. Verzending naar alle Plaatsen. OPENBARE met 2-j?rigen cursus TE VLISSINGEN. Ondergeteekende vestigt hierbij de aandacht op de Openbare Han delsschool met 2-jarigen cursus te Vlissingen, vooral bestemd om te voorzien in de behoefte aan middel baar handelsonderwijs in Zeeland en Westelijk Brabant. Door de inrichting van haar pro gramma (met o. a. 15 uur per week voor Nederlatidsch en drie moderne talen met 7 uur voor Handelsweten schappen, met 4 uur voor Scheikunde en Warenkennis) is deze school de aangewezen weg zoowel voor meisjes ais voor jongens, die willen trachten zich later een bestaan te veroveren in handel, nijverheid en administratie. Haar einddiploma geeft gelijkstel ling met dat eener H. B, S met 5 j. c. ten opzichte van het exsmen voor lo. adsplrant-administrateur tij de Kon. Marine, 2o. adspiranf- verificateur der invoerrechten enz. en 3 surnumerair der directe belastingen enz. Schooluren tusschen 9 uur v. m. en 3.25 n. m. Schoolgeld f 60 per jaar. Inlichtingen geeft De Directeur, J. COSTER Door een bekende en goed inge voerde L'keurstokerij en Fabriek van fijne Limonadesiropen met anrex Wijnhandel wordt gevraagd voor Vlissingen en omslreken een dege lijk VERTEGENWOORDI GER legen genot van hooge p-ovisie. Alleen soliede personen kunnen hiervoor in aanmetking komen, ter wijl zij die bekend zijn met H.H. Confiseurs en Comestibleshandelaren de preferentie genieten. Br. fr. lett. H. L. 5147, Alg. Adv. Bu'. D. Y. ALTA, Amsterdam. Terstond een gevraagd voor 2 eenige menschen. Te bevragen Koningsweg 27. GEVRAAGD te Antwerpen, in klein gezin, eene deftige, zinde lijke wasch buitenshuis, goede getuigen vereischt, loon 150 Gld. Adres Mevrouw DE JONGH RIJNVELD, Tandarts, 49 Kathelijne- vest, Antwerpen. Vanaf f 100.— h 4 's jaars, Billijke conditiën.Gemakkelijke aflossing. Geen kosten vooruit. De te leè- nen som wordt zonder korting ten volle in contanten uitbetaald. Inlichtingen te Vlissingen, Vrouwe straat 2, en te Middelburg, Segeer- straat 108. Telephoon 92. Vertegenwoordigt de beste Hulzen in en Aanbevelend, Als gij de ABDIJSIROOP voor Uwe borstziekte of asthma aan wendt, hebt gij het geraden, want dan zult gij genezen. Waarom VERF-INKT, en geen Pakjesuerf meer Omdat VERF-INKT gefabriceerd wordt uit grondstof fen, die een waarborg geuen uoor de echtheid en duurzaamheid uan het artikel. Kleedingstukken uan welken aard ook, met VERF-INKT behandeld, blijuen zeer lang fraai uan kleur. H H onder redactie van Jer. «Ie Vries, Sir. E. I). Pijzei, Jhr. I Riemsdijk en Gos. de Voogt Opgericht 1875. EIGEN fULARD -verschijnt thans men een actueel, rijk geïllustreerd bijvoegsel, waar- In men de voornaamste geleui'tenl*son ln binnen- en buitenland vindt algebeeld. Abonnement per jaar f 6.50. Lvsse nummers bij alle Boekhandelaars A 18'/i cent. Bureau der Redactie en Directie, Amsterdam, Rokin 60/62.

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 2