Laatste Berichten. Advertentiën. Baker. De BUITENLAND. 1852 1912 Eerste aankondiging. Tandarts BLAAUW, AFWEZIG. Behangselpapieren. F. VAN DEN NEUVEL, „De Algeieene Spaarverzekering," Electr. Drukkerij firma f.VAN DE VELDE Ir. KASTPAPIEREN met en zonder rand, KAST» RANDEN, PUNAISES, VLOEIBARE GOM, TITANOL (de beste kleefstof die bestaat), LAMPEKAPPEN en CACHEPOTS. Zie de Etalage van AQUARELLEN f 0.60 per stuk. lordd een wagen, met paard be- nannen, door een trein aangereden, n» inzittenden, een man en twee vrouwen, werden licht verwond; de vragen werd zwaar beschadigd. Te Zaandam is een dienstmeisje hïi het vegen van den vloer, in aan raking gekomen met de brandende Irachel. De kieederen van het dienst meisje vatten vuur, en weldra geleek zij een brandende zuil. In haar angst vluchtte zij de straat op, waar haar spoedig hulp werd verleend, doch reeds had het vuur op alle deelen van haar lichaam vat gehad en bleek, dat zij zeer ernstige brandwonden had gekregen. Na voorloopig verbon den te zijn door twee artsen, is de patiënte naar het Binnengasthuis te Amsterdam overgebracht Een tweejarig knaapje te Bakkeveen, dat Maandagmorgen uit een keteltje met heet water had gedronken, is gister morgen aan de gevolgen overleden. Een 7 jarige jongen te Rotterdam verloor gisteren 6 vingers, die hem aan de Maashaven door een touw waaraan een waggon werd voortge trokken werden afgeknepen. -- Te Achter-Wehl is een vrouw door een noodlottig toeval te water geraakt en verdronken. In de Keulsche vaart bij den omval te Amsterdam, is op gehaald het lijk van een omstreeks 40-jarigen man. - Drie personen, een Engeisch- man, een Duitscher en een Neder lander, die zich Carl Denig Jr., uit Amsterdam noemt, zijn op het eiland Wight in hechtenis genomen, be schuldigd van spionnage. Zij hadden twee dagen in een kleine tent bij een fort te St.-Helens doorgebracht. Voor de overheid gebracht, verklaarden zij, slechts éen dag vrijaf genomen te hebben na het volgen van een cursus in het kleermakersvak te Londen, De gevangenen werden tot Zaterdag naar de preventieye hechtenis terug gezonden. Hel aangehouden jongmensch is de 20jarige zoon van den heer Carl Denig, kleermaker te Amsterdam. Deze is van meening, dat zijn zoon hef slachtoffer is van overdreven En- gelsche spionnagevrees. De jonge Denig is ongeveer drie maanden op een snqcursus in Londen, en zou juist deze week tnuiskomen, om daarna in Duitschland een be trekking te aanyaarden. Hij houdt reel van het leven in de open lucht en is daarom ook lid van de .Amateur Camping Club". In een kleine tent vertoefde hij nu op Wight, in gezel schap van enkele vrienden. Men ver moedt, dat men hem voor een spion aangezien heeft, terwijl hij bezig was met fotografeeren. De heer Denig stelde zich in ver binding met den Engelschen consul teneinde spoedige invrijheidsstelling van zijn zoon te verkrijgen. Men vreest, dat de jongeling anders ge vaar loopt zijn nieuwe betrekking te verliezen. De Engelsche consul verklaarde, zijne bemiddeling ambtshaive niet te kunnen sanwenden. Een dergelijk verzoek zou gericht moeien worden, zooals men begrijpt, tot den Neder- landschen consul te Londen. De heer Denig heeft zich daarom nog gisteren middag tot het ministerie van buiten- landsche zaken gewend, met het ver zoek, aan de Engelsche regeering opheldering over de arrestatie te vragen. - Een bericht uit Fort Smith in Arkansas, meldt, dat in de kolenmijn ban Bois in 11 mijngangen, waarin mijnwerkers arbeidden een mijn- gasontploffing plaats had, waardoor de schacht in brand geraakte. Dichte rookwolken verhinderden het redding- werk. Na geruimen tijd gewerkt ie hebben werd een lijk geborgen. Men vreest dat alle in de schacht aanwe zige arbeiders zijn omgekomen. - Gisteren is te Jarrow het grootste engelsche oerlogsschip van stapel geloopen, de .Queen Mary." Deze hniekruiser meet 27000 ton en krijgt machines van ongeveer 75000 P. K., waardoor aan het .schip een vaart verzekerd wordt van 28 mijlen. De „'^bewapening bestaat uit 8 vuur monden van ongeveer 34 c. M. l barnier, een der leden van de oenae, die de misdrijven in de Rue en'in' te ParÜs en voorts te Havre rh.6 Pontoise bedreef, heeft aan den van den veiligheidsdienst en aan hof ?chter van instructie, die thans tv.j ls met het onderzoek tegen b'eudonné, een brief geschreven, afrf,,?? Zlc!l tevtns een Paar vinger den i6n bevinden, De brief is van °en volgenden inhoud li"-,!Sdonné' die 'hans in hechtenis h.ht gis'eren en eergisteren zwpo/I ,ord' is onschuldig, ik ben h .Il{ heb alles gedaani 'k «v.r .eenige schuldige. Ik heb er *v" gedacht ora mij bij de politie gevangen te geven. Maar bij nader inzien, heb ik er de voorkeur aan gegeven mijn vrijheid te behouden, tot op het oogenblik, dat gij mij die zult ontnemen. Ik weet, dat de maat schappij waarvan gij de vertegenwoor diger zijl, beschikt over middelen die den strijd fusschen u en mij ongelijk maken. Het is dus waarschijnlijk,dat ik ten slotte in uw handen zal vallen, maar ik waarschuw u, dat ik van pfaa ben mijn leven auur te verkoopen. Wat Dieudonné betreft, hij is, ik her haal hei, onschuldig." De vingerafdrukken op den brief werden door Bertillon herkend als die van Garnier. Men gelooft, dat Garnier met het schrijven van dien brief waarvan hy een copie aan de bladen heeft gestuurd - de bedoeling heeft om Dieudonné een bewijs te geven van zijn vriendschap, opdat Dieudonné dan, tot dank hiervoor, bij zijn ver hoor niet te veel kwaad van hem, Garnier zal zeggen. In een tweede rangs hotel te Napels heeft zich in den nacht van Dinsdag op Woensdag een tragedie afgespeeld, waarvan op het oogen- blik in Napels de meest tegenstrij dige geruchten de ronde doen. In een cier kamers, welke door signor Voipicelli met een Amerikaansche demimondaine betrokken was, wer den 's morgens door een der be dienden betden dood gevonden. De Amerikaansche had nog de revolver, waarmede blijkbaar de misdaad be dreven werd, in haar rechterhand geklemd. Het meest waarschijnlp is, dat zij eerst haar minnaar en daarna zichzelf van het lever, be roofde. Volgens de laatste statistieken heeft Parijs een bevolking van 2.700 000 zielen op 41 inwoners heeft men er een lijtuig en op 16 een rijwiel. Daar nu de totale oppervlakte der straatwegen van de hoofdstad 924 hectaren beslaat, heeft men berekend dat alle voertuigen, die erin verkeeren, een totale oppervlakte van 98 hectaren besiaan. Mei andere woorden, de „verstopping" door de voertuigen neemt 10 pCt. van de oppervlakte der Parijsche straatwegen in beslag. Daar het aantal in dienst zynde voer tuigen nagenoeg elke 50 jaar verdub belt, kan men nu reeds voorzien, dat tegen 1950 het probleem van het ver keer bijna niet op te lossen zal zijn. Wat de voetgangers aangaat, die het trottoir tot domein hebben, zij hebben om zich te bewegen 672 hectaren tot hun beschikking en als de geheeie Parijsche bevolking op eenzelfde punt verzameld ware, zou zij slechts 68 hectaren bezetten. De voetgangers hebben dus de toekomst voor zich. Maar men kan niet hetzeifde zeggen van de voeituigen. Een dame, die betrapt was op het in de Vereenigde Staten binnen smokkelen van paarlen, ter waarde van 50,000 gulden, en die bekend had, de overtreding te hebben begaan, heeft zich te New York van het leven beroofd. Zij koos daartoe een ietwat opzienbarende methode. Zij verhing zich namelijk buiten een raam van een hotel, waar zij onder een aange nomen naam verblijf hield. De paarlen waren gekocht in Britsch indië tijdens de jongste kroningsplechtigheid, Zij stond op het punt van te wor den in hechtenis genomen. Onder overgioote belangstelling werd gisteren in tweede lezing de Coal Mines Bill door het Engelsche Lagerhuis in behandeling genomen. Die belangstelling gold voor een niet gering deel ook het feit, dat Balfour de verwerping van het wets ontwerp in tweede lezing zou voor stellen. En zulks wel, naar de „Times" meldt, op verzoek van Bonar Law, den leider dar unionisten. Deze zou ook de arbeiderspartij hebben trach ten over te halen met hen samen te gaan om tegen het wetsontwerp te stemmen. Een langdurige en scherpe discus sie werd gevoerd, doch de regeering behaalde ten slotte een schitterende meerderheid, daar het wetsontwerp werd aangenomen mei 347 tegen 225 stemmen. Alleen de unionisten stem den tegen. De nationalisten en de ar beiderspartij stemden met de liberalen voor het ontwerp. De toestand, do de staking in met leven geroepen, wordt onderhand al maar vreeselijker en onrustba render. Het aantal arbeiders, dat tenge volge van de staking werkeloos is, moet reeds evenwel beiragen als het aantal stakers. Meer dan 300.000 arbeiders verder werken reeds met beperkten wedetiji en tegen m'nHnf 1 loo.i. De berichten die spreken over een stemming in verschillende kolendis- tricfen tegen de staking worden dan ook reeds talrijker. Een groot aantal mijnwerkers verklaren, dat ze liever vandaag dan morgen den arbeid her vatten, zelf in Zuid-VVales, waar de beweging het sterkst is. In twee mijnen aldaar zal het werk heden weer opgenomen worden. In Dumfrieshire zijn eergisteren 150 mijnwerkers weer in de mijnen afgedaald en bovendien werden er meetings gehouden, waarin besloten werd den arbeid Dinsdag te hervat ten. Naar aanleiding daarvan is het in Dumfrieshire gisteren, naar Reuter meldt, tot tamelijk ernstige onlus ten gekomen. Een aantal werkwilli gen werden door stakers aangevallen. De politie, die weldra tusschen- beide kwam, slaagde erin, na verster king gekregen te hebben, de orde te herstellen. Tien stakers werden ge arresteerd. Een zestal politieagenten werden gewond. Ellende en gebrek stijgen met den dag. In Southampton zijn duizenden zeelieden zonder werk. En ondanks ai de armoede en ontbering, die de werkeloosheid meebrengt weigeren toch sommige arbeiders, die geen mijnwerkers zijn, uit solidariteit met de stakers te werken. Zoo b. v. de havenarbeiders te Middlesborough, die een lading kolen voor de stede lijke gasfabriek weigerden te lossen. Voor dit doel werden daarom vrij willige arbeiders in dienst genomen. Een groot geluk is het dat de sta king tot nu toe niet tot bloedige on lusten aanleiding heeft gegeven maar we zeiden het reeds, het gevaar, dat zulke onlusten zuilen uitbreken, wordt met den dag grooter. Ondanks de mislukking der staking in het Ruhr-gebied, die ook voor de mijnwerkers in andere s.reken van Duitschland een ernstige waarschu wing zijn moest, wat trouwens ook voor een deel van hen het geval blijkt te zijn duurt de staking in andere Duüsche kolen-centra nog voort. In Saksen wordt in een groot aan tal mijnen gestaakt. Ook in Opder-Silezië zouden vol gens een nog niet ie controleeren bericht, een deel der mijnwerkers ongeveer 5000 sedert Woensdag in staking zijn. De toestand in Lippe Detmold is volgens tot nu toe ingekomen be richten nog onveranderd. De staking in de kolen-districten in Bohemen breidt zich verder uit. Zeven en twintig districten zijn thans bij de staki; g betrokken. Bij Maltheuern kwam hei tot een botsing tusschen 500 stakers, welke werkwilligen molesteerden, en de gendarmerie. Deze moest aanvanke lijk voor de overmacht wijken. Na versterking gekregen te heboen ge lukte het haar echter een menigte van 2500 stakers uiteen te drijven. De Oorlog. Volgens de „Peiit Marseiliais" vielen twee Italiaansche regimenten den 13en Maart in een door de Turken gelegden hinderlaag. Zij moesten zich terugtrekken en lieten veel gesneuvel den en een aanzienlijke hoeveelheid materiaal en amunitie op 't slagveld achter. De Arabieren hadden 150 ge sneuvelden en gewonden. Aan den Turkschen ministerraad die gisteren gehouden werd, wordt groote beteekenis toegeschreven. Na afloop der vergadering werd den journalisten beslist de toegang tot de Porte geweigerd. Voor de volgende minister-conferenties zal dezelfde maatregel worden toegepast. Men bsweett, dat de ministerraad uitvoerig de samentrekking dar Turksche troe pen en de vredesvoorstellen van Italië besprak. DUITSCHLAND. Hoi het bezoek van den keizer bij den heer Cambon is aangekomen, vertelt de „Malin" als volgt. Bij een der laatste partijen ten hove sprak Cambon met prinses Victoria Louise en sprak de hoop uit. de dochter van den keizer spoedig bij zich in legatie te zien. De prinses betreurde, dat zij die uitnoodiging niet kon aannemen, daar zij voor haar gezondheid naar Zwitserland moest. D: keize-, die het gesprek had aangehoord, wendde zich tot Cambon mtt de woorden: „Wil! gij mij als veiPgenwoordigtr mijner dochter nermn De Beriijnsche correspondent van den „Excelsior" wil in Beriijnsche regeeringskringen gehoord hebben, dat men daar erg bezorgd is over het keizerlijke bezoek. Drie malen was de Keizer de gast gewrest in de Fraasche legatie en steeds waren ernstige politieke moeilijkheden ge volgd Ditmaal zoo fantaseert de correspondent verder wilde de Keizer den heer Cambon erover pol sen, wat Frankrijk zou doen wanneer de Italianen tegen Konstantinopel zouden willen oprukken, en wanneer deze aanval uit het Noorden door Rusland ondersteund werd. RUSLAND. Naar aanleiding van de geruchten in verband met de troepen-concentratie aan de Trans- kaukasische grens zegt „Rjetsj" „De geruchten over een verkoeling van de Russisch Oostenrijksche be trekkingen zijn volkomen uit de lucht gegrepen, en daarmede staan de troepen-concentraties dan ook in geen verband maar geheel anders Is de toestand in Turkije en Perzië. Daar is een langdurige voorbereidende actie merkbaar, die duidelijk geworden is door de aankomst van het Anato- iische legerkorps aan de Turksch- Russiscne grens. Wel heeft de Tutk sche ambassade ons verzocht, de benchien over die aankomst te h.r- roepen, maar wij hechten aan dit démenti even weinig waarde ais aan soortgelijke ontkenningen van Russi sche zijde. Ook het Russische depar tement van buiienlandsche zaken ontk<:nt, dat aan de grens iioepen- concentraties plaats hebben. In ieder geyai rekenen de bewoners van Trans-Kauxasie op een botsing tus schen Rusland en Turkije. Het b ad ziet in de houding der Turken te Oermia een bedreiging van de Russische levensbelangen. Dat tr mogelijkheid öesiaat, dat Ruslar.d tn lialië gezamenlijk tegen Turkije zullen optreden, zoodra de Italianen den strijd naar ue Turksche wateren overbrengen, acht het biad zeker. Voorts maakt hetzelide blad mel ding van geruenten over aanstaande onlusten in Albanië, die Italië zou steunen en die Rus and zullen noodza ken zijn passieve houding op te geven. Voorioopig wacht Rusiand in kalmte de ontwikkeling der dingen af, om dat het niet de verantwoordelijkheid wil dragen voor het aansteken van den brand. De Russische regeering spreekt al deze geruchten beslist tegen. De minister van buitenlandsche zaken, Sassonof, heeft aan den Turkschen gezant verzekerd, 'dat Rusland geen concentratie of mobilisatie aan de Turksche grens bedoelde, maar slechts reorganisaiie van de daar in garni zoen liggende korpsen hectt onder nomen. MIDDELBURG. De heden vastge stelde kiezerslijst 1912/13 bevat voor de Tweede Kamer 3U52 kiezers, ge splitst in stemdistrict I 884, II 954 en 111 1214; Prov. Staten 3039 kiezers en wel district 1 879, II 950 en 111 1210; gemeenteraad 2723 kiezers, nl. kiesdistrict I 866, II 821 en 111 1036. Per telegraaf. Stormweder. AMSTERDAM. By de Maatschappij „Nederland" is een radio-taiegram ontvangen, mei de rnededeeling dat het s.s. „Grotius" door zwaar storm weder schade beloopen heeft aan de beide ankerkluizen en zal te Lissabon, waar het eerst morgen kan worden verwacht, in het dok worden opge nomen. WfiBBBBBïOHT. medegedeeld doorkot Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. Hoogste barometerstand 769.2 te Horta. Laagste barometerstand 736.6 te Skegness. Verwachting tot den avond van 23 MaartMeest matige Z.W. tot Z. wind. Zwaar bewolkt tot beirok ken. Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. a—tebmb3bbbg«bhbb^aag5bagegh .j ,'g Hoogwater ¥Sigsfu|an, Maart vm. nm. Zaterdag 23 3 52 4.15 Zondag 24 4.32 4 59 Maandag 25 5 19 5.46 MARKTBERICHTEN. Viissingen, 22 Maart 1912. Er was heden geen aanvoer. Den 25en Maart hopen onze geliefde Ouders JOHANNES HENDRIK MICHAELSEN Oud-Koster der Ey. Luth. Gemeente en MARGARETHA JOHANNA HEMMEKAM, hunne ZESTIG jarige Echtvereeniging te her denken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter kleinkinderen. Viissingen, Maart 1912. fef (Waalsche Kerkstraat no. 3 Heden overleed, na een zeeri langdurig lijden, in het gesticht g „Btthesda" ie Rotterdam, onze geliefde Dochter, Zuster- en Be huwdzuster, Mej. S. EICHELBERG-Kokelaar, op den leef lijd van 39 jaar. U.t aller naam, K. F. KOKELAAR Sr. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg d.d. 28 Februari 1912, is door Echtschei ding ontbonden verklaard het huwelijk besiaan heobenla tusschen JACOB WILLEM MARKUSSE, mole naar, wonende te Veere en AARTJE CORNELIA VERHULST, zonder be roep, wonende te Kals (Noord-Beve land) en zulks op verzoek van laatstgenoemd^. De Procureur der eischeres, Mr. J. ADRIAANSE. Middelburg, 21 Maar! 1912. MIDDELBURG, is ZATERDAG, ZONDAG en MAANDAG GROOTE KEUZE IN Vraagt staalboeken bij Huis- en Decoratieschilder, BAD HUISSTRAAT 39. Aan hetzelfde adres kan direct worden geplaatst een Schilders halfwas of aankomende Knecht. te 's GRAVENHAGE. Den le Januari 1912 OPENT de Algemeene Spaarverzekering weder om eene SPAARKAS, die 31 De cember 1912 wordt gesloten. Alle personen, die in dit jaar toetreden vormen eene afzonderlijke groep en wordt onafhankelijk van de andere jaren geadministrateerd. Onze Spaar kas is dus zuiver onderling of coöperatief. Inlichtingen verstrekt gaarne De Hoofdvertegenwoordiger, C. H. M. STRACK v SCHIJNDEL, Waistraat, Viissingen. Een WEDUWE biedt zich aai ais Aan hetzelfde adres natie of droge WASSCHEN gevraagd, Adres Bureau dezer Courant. Spoedige en nette levering van alle soorten drukwerk.

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 1