n m bos. OPRUIMING Verkoopen: Melkinrichting MODISTE. Wpfeudel FRANS TIMMERMAN. Volhaar na. Laatste Berichten. Advertentiën. BAZAR FILIAAL 25 ct. per pond. PIIIZEI MODELHOEDEN. Wijnen, Likeuren Sterkedranken. Engelezen Seheone Couranten ingezonden Stukken BUITENLAND, INGEZONDEN MEDEDEELIHGEH. Kerkstraat 3, Ylissingen. 8 ct. per flesch. SPUISTRAAT 6 Laat tijdens den Schoonmaak uwe PORTRETTEN of PLATEN omlijsten bij Goede kwaliteit Lijstwerk, billijke Prijzen. griefp»Pier' Briefkaarten, Enveloppen, Kwitanties, Plakbiljetten, Prijscouranten, Programma's, Reglementen, Rekeningen, Wissels, Electrische Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58, Vlissingen. Telefoonnummer 10. ilagmor- ;gebied, Irie ver- pnomen ch nog Is, maar pn van wordt, weinig gemeld, an Bar- üs. Gis- meer dan de lirectie, dat zoo |et werk zullen Ier niet staking is niet It door sluit, gen het verkers kd weer en de die ze hebben ,bimb. jtische Mijn- ies als Een loonsverhooging van 25 pet. „oor de bovengrondsche en van 10 lot 20 pet. voor de ondergrondsche mijnwerkers. Mochten deze eischen niet worden ingewilligd, dan zal vergaderd wor den over de vraag of er al dan fiiet zal worden gestaakt. Deze vergadering zou gisteren te Heerlen plaats hebben. Het blad verneemt nog, dat de Heerlensche inspecteur van politie de üeerErkens, die Maandag bij de landweer te Maastricht onder de wa- oenen was gekomen, op telegrafischen laat van den minister van oorlog,; in verband met een eventueel te ver wachten staking, den volgenden dag reeds in zijn functie te Heerlen is te ruggekeerd. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) (De copie wordt nimmer teruggegeven.) Aan de mannen van Vlissingen. De «grand old man" Gladstone heeft eens gezegdVan elke groep, die niet in hei parlement vertegen woordigd is, worden de belangen verwaarloosd". Als wij den zin dier woorden eens goed overwegen, dan moet de vraag toch bij ons oprijzen, welke houding wij dan wel moeten aannamen tegen over alle vrouwelijke Nederlanders, die in geen enkel regeeringsiichaam zitting mogen nemen. Alleen ons rechtvaardigheidsgevoel moet ons dan reeds zeggen, dat haar groot onrecht moet geschieden, en dat wij, die als kiezer of aspirant-kiezer, of wel als gekozene alles te zeggan hebben, daaraan zoo spoedig mogelijk een einde moeten maken. Wij loven als om strijd de deug den en de gaven van verstand en hart, die onze Nederlandsche vrouwen bezitten, zeker niet in mindere mate dan hare sexegenooten in landen, waar reeds Vrouwenkiesrecht is in gevoerd: wij gunnen haar overal, hetzij in kerk of schouwburg, in een spoorwegcoupé of bij een publiek schouwspel, de beste plaatsen, be halve daar, waar zij door die deug den en gaven zoo zeer op haar plaats zou zijn in gemeenteraad of volks vertegenwoordiging. Wat meer is, wij dulden zelfs niet eens, dat zij zelf hare vertegenwoordigers in die licha men kiest! Maar wij behoeven niet alleen op dat rechtvaardigheidsgevoel te letten. De praktijk leert ons voldoende, hoeveel voordeel voor den Staat uit dat vrouwenkiesrecht is te trekken, in alle landen waar het is ingevoerd, hetzij alleen nog maar voor de ge meenteraden, zooals b.v. in Zweden en Denemarken, hetzij voor alle re- geeringslichamen, zooais in Noor wegen, Finland, Australië, Nieuw Zeeland en zes staten van Noord- Amerika, prijzen de mannen om het zeerst de vergemakkelijking van de wetgeving en het hooge zedelijk ge halte der wetten, door de invoering verkregen. Wij Nederlandsche mannen trekken ons over het algemeen tot nu toe nog maar zeer weinig aan van de beweging, die hier te lande toch ge voerd wordt door 16000 vrouwen eenerzijds uit politieke onverschillig heid, dien kanker, waaraan onze geheele wetgeving sedert jaren lijdt en anderzijds uit de overgeërfde heer- scherszin van ons geslacht. Zou dat verschijnsel nog lang moeten duren, en moet ons vaderland ook in dit opzicht in beschavings ontwikkeling achterlijk blijven Zou den wij nog lang blind blijven voor de belangen van onze moeders, echtgenooten en dochters Zou het voor U een zoo groote opoffering zijn om nu Woensdagavond 27 Maart eens ter vergadering te komen, welke georganiseerd is door de aid. Vlissingen van de vereeniging voor Vrouwenkiesrecht en waarop twee bekende persoonlijkheden uit de beweging U willen uitleggen, waarom het nu eigenlijk gaat, en dat gij ten opzichte daarvan niet on verschillig moogt blijven Waarlijk gij zult U den tijd daar doorgebracht, niet beklagen Komt dus in massa op, óók als gij tegenstander mocht zijn. Er zal zeker gelegenheid zijn voor debat of voor km stellen van vragen. En brengt vooral uwe vrouwelijke familie mede. Een lid van den Mannenbond voor Vrouwenkiesrecht. De Oorlog. Uit Constantinopei wordt bericht, dat de Engelsche gezant gisteren den Turkschen minister van buitenland- sche zaken, Assein bey bezocht. Dit bezoek zou, zooals de „Tanin" be richt, ten doel gehad hebben, de Porte over de voorstellen van Italië te spreken. Na dit bezoek confereer den de Turksche ministers van bin- neniandsche zaken, van buitenland- sche zaken en van oorlog met eikaar over de verklaringen van den Engel- schen gezant. De „Taning" vindt hst slot der Itaiiaansche voorstellen, waarin gezegd wordt, dat Italië de voorwaarden van Turkije verlangt te vernemen, beteekenisvol en bevredi gend, De „National Zeitung" voegt hier aan toe, dat de Porte echijni te heb ben ingezien dat het voortduren van dën oorlog met Italië het Turksche rijk alleen groote schade brengen kan. Een ander bericht uit Constantinopei zegt, dat Italië er niet langer op staat, dat Turkije zich uitdrukkelijk bij de annexatie van Cyrenaïca en Tripolis neerlegt. Italië zou er genoegen mee nemen, wanneer de neutrale mogend heden de onbegrensde souvereiniteii van Italië in Tripolis en Cyrenaïca zouden erkennen. Het schijnt uit al deze berichten, dat Turkije zich langzamerhand tracht terug te trekken. De bestuurbare luchtschepen maak ten gisteren een kruistocht boven de Arabische legerkampen van Suanlbe- naden. Een dertigtal bommen werden neergeworpen, die een zichtbare ver woesting aanrichtten. Een bericht uit lïalüaischa bron vermeldt, dat gisteren de artillerie Arabische troepen terug dreef en be langrijke verliezen toebracht. ENGELAND. De rede van den minister van marine heeft, aldus meldt de dikwerf officieuse corres pondent van de „Köln. Zig." in de Duitsche bladen tot een zeer uiteen- loopende beoordeeling daarvan aan leiding gegeven. Terwijl sommigen zich met de openhartige taal ten volle kunnen vereenigen, wordt door an deren de rede zeer scherp gehekeld, ja zelfs ais een soort uitdaging be schouwd, waarop alleen door kracht dadige vioottoerustingen geantwoord kan worden. Deze pessimistische opvatting, verzekert de correspondent, wordt in de, voor de Duitsche poli tiek toonaangevende kringen niet ge deeld. Men beschouwt er de rede noch als een dreigement of een uit tarting, noch kent haar ook het oog merk toe, de tusschen Duitscnland en Engeland hangende onderhande lingen te bemoeilijken. Men mag er den Engelschen Minister dan ook eerder dankbaar voor wezen, dat hij het Engelsche standpunt op zulk een heldere en elke misvatting terzijde stellende wijze heett uiteengezet, Om uit deze rede nochtans een bedreiging of een uittarting ie willen ziften, moet man eenigszins nerveus geweest zijn en de dag van Dinsdag schijnt dan ook bijzonder in het teeken eener hooggespannen zenuw achtigheid en sterk opgevoerde ver beeldingskracht gestaan te hebben. Een reeks van plotseling opduikende geruchten is er het gevolg van ge weest, welke zich deels om de ge ruchten over het uitstellen van's Kei zers reis naar Korfoe, deeis om de uitwerking van Churchill's rede groe peerden. En naar mate de dag ver streek, en het avond werd, is het van kwaad tot erger gekomen. Een aantal avondbladen „werkten" plotseling met meer of minder om vangrijke ministerieeie crisissen. Von Kiderlen-Waechter zou zijn ontslag hebben ingediend; de positie van den Staatssecretaris Delbrück liep schromelijk gevaar, ook de Rijkskan selier zou, in een oogenblik van ver twijfeling en vooral somber gestemd ten opzichte eener vruchtbare verdere waarneming van zijn hoog ambt, zijn ontslag hebben aangevraagd. Een opvolger was alreeds gevondende groot-admiraal von Tirpitz, die er nu juist niet bepaald happig op ge weest zal zijn, zijn naam in dit ver band genoemd te zien. Blijkbaar echter zijn deze sensa tioneels geruchten, slechts een na sleep geweest van hei aftreden van den Staatssecretaris Wermuth. Dat ztj echter als een lawine hebben kunnen toenemen, is zonder twijfel aan den onruSiigen gangde-polbiek te wijten, die de koelbloedigheid dei Duitschers in den laatsten tijd meer malen op een harde proef gesteld heeft. Maar ook lichtvaardigheid en louter sensatieiust doan zulke ge ruchten ontstaan en gedijen. En hoe onjuist zij waren, blijkt wel uit het totaal verkeerd genomen uitgangs punt 's Keizers buiteniandsche reis. Deze toch zal geheel volgens het vastgestelde program of hoogstens met een of twee dagen uitstel plaats hebben. DUITSCHLAND. Voer het eerst sedert 1870, zoo vertellen de Duitsche bladen, is het gebeurd, dat de Duit sche keizer de gast was van den Frar.schen gezant te Berlijn. Keizer Wilhelm had voor Dinsdagavond nl. een invitatie tot een diner aangeno men van den gezant Cambon, die deze, naar hel heet, reeos lang den keizer had doen toekomen. De keizer had den wensch te kennen gegeven, dat 't feestje een kalm en rustig ka rakter hebben zou. Maar toch verge zelden hem de rijkskanselier en de minister van binnerilandsche zaken, zoodat men aan het bezoek een ver dere beteekenis hecht dan alleen een particuliere vriendschaps-visite. Ook in het feit op zich reeds zien verschillende bladen een hoopvol teeken, dat de oude eifvijandschap gelukkig aan het verkwijnen en ver flauwen is. De Berlijascae correspon dent van de „Matrn" hecht aan het feit zelfs een „beteekenis van over wegend belang", hetgeen echter wel wat erg zwaarwichtig lijkt, vooral als men in de Berlijnsche bladen hei wel gevulde menu ziet afgedrukt en de vermakelijkheden, die dadelijk op 't diner volgden, o. a. een voorstelling van „Uu Caprice" van Musset door Fransche artisten. VEREEN1GDE STATEN. De Wa- shingionsche correspondent van de „Daily Chronicle" verneemt dat pre sident raft, ondanks de houding door den Senaat tegenover ae asbitrage- verdragen met Groot Brittannië en Frankrijk aangenomen,nog altijd hoopt zijn arbitragedenkbeelden te kunnen verwezenlijken. President Taft heeft in den laatsten tijd tal van bespre kingen gehouden met den Britschen gezant Bryce, en schijnt nu voorne mens een nieuw verdrag te ontwerpen, dat mei behoud der beginselen van het oorspronkelijk tractaat, nu zoo zal worden opgesteld, dat het voor den Senaat aannemelijk is. Daar de meerderheid tegen artikel III van het oorspronkelijk verdrag (betreffende de gemeenschappelijke commissie die de onderwerpen voor arbitrage zal vaststellen) slechts twee stemmen bedroeg, schijnt president Taft nog hoop te heODen, de moeilijkheden met den Senaat nog wel te kunnen overwinnen. President Taft wordt in zijn houding gesteund door het feit, dat 28 staatsgouverneurs er bij hem op hebben aangedrongen, de onder handelingen voort te zetten. Alle vrouwen hebben belang er bij den oisdersfaanden brief te lezen die in het bijzonder gericht is tot haar die over haar gezondheid niet tevreden zijn. Mejuffrouw Schuin,geboren Errenst, wonende Otterstraat 2, te Utrecht, schreef ons: „Gedurende langen tijd heb ik ge leden aan groote algemeens slapte, aan steken in de zijde en benauwd heid. Zoodra ik een eenigzins moeie- lijk werk deed of wat snel liep, kreeg ik verblindingen en had een gevoel als zou ik tegen de grond vallen. Mijn maag deed mij ook veel lijden, ik ondervond saamtrekkingen den na mijne maaltijden was mijn spijsver tering slecht. Deze ging dan gedurende vele uren met erge schele hoofdpijnen gepaard. Daar de geneesmiddelen die mij voorgeschreven wa en, zonder uitwerking bleven, heb ik mijn toe vlucht genomen tot de Pink Pillen, waarvan men mij veel goed had ver teld. Da Pink Pillen hebben mij zeer spoedig hersield en sedert heb ik niet opgehouden gezond te zijn." Indien gij wilt genezen, neem dan dit voorbeeld ter harte en volg deze persoon na. De Pink Pillen die gij koopt, hebben dezelfde samenstelling als die welke Mej. Schuin genezen hebben. Het is niet aan te nemen dat zij, na zoovele bloidavme jonge meis jes genezen te hebben, ook niet u zullen genezen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a fl.75 de doos en a f9 de 6'doozen aan het Generaal-Depot der Pink Pil len, van Eeghenlaan 22-huis te Am sterdam. Voor Vlissingen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieler, Nieuw- straatA. C. Benies', Lepelstraatte Middeiburg bij Joh. de Roos, Vias- inarkt K 157, en in alle goede apo theken en drogisterijen. Per telegraaf. Staking der Rijnschippers. KEULEN. De Rijnschippers beslo ten den 31 en Maa t te staken. De staking omvat de Scheepvaartmaat schappijen van den Boven-, Midden- en B meden-Rijn. Het aantal stakers bedraagt 7000. H@og\sfaier se IfllssiBgss, Maart vm. nm. Vrijdag 22 3.18 3.39 Zaterdag 23 3.52 4.15 Zondag 24 4.32 4 59 Maandag 25 5.19 5.46 Dinsdag 26 6.19 6.55 Woensdag 27 7.40 8.25 Donderdag 28 9.18 10 7 WEEMM-MMli&m medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. Hoogste barometerstand 771.2 te Horta. Laagste barometerstand 728.7 te Vatentia. Verwachting tot den avond van 22 MaartStormachtige tot krachtige Z.W.lijke tot Z. wind. Betrokken met regen. Later tijdelijk opklarend. Zelfde temperatuur. MARKTBERICHTEN. Middeiburg, 21 Maait 1912. Er was een tamelijke aanvoer. Voor Tarwe was meerdere vraag. Zomergerst 25 cent lager verkocht. Tarwe f7.25 h f7.50. Rogge f 0.— afO.—Zomergerst f6.— a f 6.25. Paardeboonen f8.50 f9.—. Tuin- boonen f8.75 a f9.25. Witteboonen f 22. af 23.—. Lange Bruineboonen f a f Ronde Bruineboonen f f Kroonerwten f 10.— a f 12.— (Opgaaf d. Zeeuwsche Landbouwm.) Boter f 1.20 a f 1.30 p. K.G. Eieren f3.40 p. 100 st. Particulieie prijs. Boter f 1.35 p. K.G. Eieren f3.80 p. 100 st. (Noteering van Handelaren.) Boter t 1.20 i t 1.30 p. K.G. Eieren f 3.40 p. 100 st. Particuliere prijs. Boter f 1.35 f 0.00 per K.G. Eieren f 3.80 a f 0.00 per 100 stuks. Verloofd C. HUBREGTSE en JEANNE STUART. Weitevreden (O.I Vlissingen. Te huisZondag 24 Maart van 27j—5 uur. Volstrekt eenige kennisgeving. Ma ut 1912. o— Prijzen van de Verloting kunnen afgehaald worden VRIJ DAGAVOND tusschen 7 en 9 uur aan het Lokaal. HET COMITÉ. M i. Notaris J. C. PAAP te Vlissingen zal op Woens- rskqssssf dag 27 Maart 1912, voorm. 11 uur, aan het huis Nieuwen- dijk 23 te Vlissingen, bewoond ge weest doot wijlen Mejuffrouw C. j. SCHIFFER, publiek alsJKA.BINIÜT, Chiffonnière, Linnenkast, Tafels, Stoelen, Pen dule, Ledikanten, Bedden met toebehooren, eenige Gouden en Zilveren Sieraden, een compleet Eetservies, Glas- en Aardewerk, Keukengereedschapvoorts voor raad SIG-JkFtEN, Sigaretten, enz. en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen Dinsdag bevorens van 2—5 uur. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Vlissingen be kend, dat zij zich heeft gevestigd als Tevens bericht zij de ontvangst van de nieuwste Aanbevelend, OPRIT No. 44. Telephoon 92. Vertegenwoordigt de beste Huizen in en Aanbevelend, VAN a 10 cent per K.G.

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 1