Gemengd Nieuws. BUiTENLANpr Laatste Beri dat geluk en tevredenheid in de huizen der plattelands-bewoners bracht Ieder die lid wenscht te worden, wordt verzocht zich op te geven aan Mevr. M. WITTEVEEN—Polvliet, Koningsweg 1. Mej.J. H.GASILLE.Wilhelininastr. 9 ln de volgende week zal bij de in gezetenen een lijst worden aange boden, om als lid dervereeniging toe te treden. De moord te Beek. Omtrent de uitlatingen van het 8 jarig broertje Reinier Hartjes wordt gemeld dat de vader reeds kwaad was op het kind, omdat het de klomp jes had stukgemaakt. Toen zij nu bovendien met het halen van de lu cifers te laat naar vaders zin ihuis kwam, werd de man driftig en sloeg het kind met de pet. Het kind is hier door bevreesd geworden en is weg- geloopen, waarna de vader het ach terna ging. Hij is toen even later alleen teruggekomen. Naar bij nader onderzoek gebleken is, kan de ten onrechte verdachte Derksen zijn alibi voor dengeheeien dag bewijzen. Verwacht wordt dan ook, dat hij nog heden ir, vrijheid zal worden gesteld. Een slager uit Doe tinchem, heeft verklaard' dat hij van 3 tot 5 uur in gezelschap van Derksen is geweest en met hem gehandeld heeft over paarden. Deze oplossing is een verademing voor de geheele gemeente Bergb, wijl nu gebleken is, dat in deze heerlijke en door pensiongasten zoo zeer ge zochte streek geen moordenaars ver toeven, maar dat het hier uitsluitend een huiselijk drama geldt. Antonius Johannes Hartjes, de vader van het vermoorde kind, is te Bergh geboren 18 October 1867. Zijne vrouw Anna Oostendorp, eveneens te Bergh op 5 Februari 1874. De man is dag- looner en vent met bezems, die hij zelf bindt. Er leven thans nog zes kinderengestorven zijn 5 kinderen, namelijk een jongen in 1902, een jongen en een meisje in 1907, een meisje in 1911, en thans de ongeluk kige Marie, Het gerucht gaat, dat Hartjes zijn kinderen verzekerd heeft, voor uit betaling van 10 guiden bij overlijden. Ook gaat men het nu verdacht vin den, dat de laatste kinderen zoo kort na elkaar gestorven zijn, zonder dat bij de ziekte een dokter is geraad pleegd. Hartjes is niet armlastighij betaalt betasting, al is het ook weinig. Derksen is gisteren, na confrontatie in het huis van bewaring te Arnhem met verschillende getuigen, in vrijheid gesteld. Ook de moeder van het kind is op vrije voeten gesteld. De vader van het vermoorde meisje is in bet huis van bewaring opge sloten. Ook het achtjarige broertje van het vermoord» meisje is naar Arn hem gebracht, om door den officier van justitie te worden gehoord over hetgeen hij Donderdag aan de mare chaussee heeft verteld. Te Amsterdam is aangehouden een gehuwde man, beschuldigd zich te hebben schuldig gemaakt aan ont voering van een 21 jarig meisje, wo nende aldaar. Bedoelde persoon had zich bij het meisje en haar familie aldaar woon achtig voorgedaan als vrijgezel, die in Amerika zaken deed. Hij kreeg verkeering mat het meisje en onder belofte haar fe trouwen, ging zij mei hem mede op reis naar Amerika, om dat hij beweeide met een bepaalde boot te moeien uitvarc-n, zoodat de tijd te kort was om nog eest hier het huwelijk fe doen voltrekken. Edoch nauwelijks was het paartje van wal gestoken voor de reis naar het verre Westen, of daar kwam de wettige, echtgenoote van den man zich bij de politie beklagen dat hij haar in den steek had gelaten, en zich vermoedelijk op weg naar Ame rika bevond. Dit klagen had ten ge volge dat de familie van het meisje te weten kwam dat de z. g. aanstaande echtgenoot van de 21 jarige trouw lustige, reeds gehuwd was. Vandaar een tweede klacht tegen den man nu door de familie van hel meisje we gens ontvoering. Het gevolg van een en ander was dat het paartje in Amerika aanko mende werd aangehouden en naar hier werd teruggezonden. Het meisje wilde niets meer var. den pseudo- vrijgezel weten, doch tusschen den man en zijn wettige vrouw kwam 't tot eene verzoening. De vrouw had spijt dat zij door haar klagen aanlei ding had gegeven tot de vervolging. Er viel echter van politiewege niets meer aan te doen en gisteren is de man dan ook te Amsterdam opge spoord en daarop ter beschikking van de justitie gesteld. Te Buren was een schipper uil Werkendam, met zijn zeventien jarigen zoon bezig een vracht teen hout te laden. Toen, op 200 bossen na, alles geladen was, zeide opeens de zoon, dat hij vreese ijke pijn in het hoofd had. Hij ging toen onder in de schuit, gevclgd door zijn vader Nauwelijks daar gekomen viei de jongen neer en was onm ddeüijk dood, terwijl zwart schuim op zijn mona kwam. Aan den Oudendijk te Workum is een schilder te water geraakt en verdronken. In het z.ekenhuis te Rotterdam is overleden het 3 jarig knaapje, dat in een pan met kokende olie was gevallen. Op het terrein van de Apeidoornsche fabriek van tricot-ondergoederen heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 31 jarige smid daalde tot het verlichten van een reparatie af in een met heet water gedeelte ijk ge vuld resevoir, toen plotseling de ladder, waarop hij stond, uitgleed en W. tot aan het middel in het heete water terecht kwam. Op zijn hulpkreten snelden eenige werk lieden toe, die hem met behulp van een stok en een touw, uii den put trokken. Deerlijk aan beenen en onderlijf verbrand werd W. die hevige pijnen leed, naar het zieken huis overgebracht. Zijn toestand is redelijk, hoewel niet geheel zonder gevaar. Te Oudenbosch is een 3 jarig kind ir. een ketel met kokend water gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. Toen gistermiddag een gasfitter in een woning aan den Zeedijk te Hdver- sum bezig was naar een lek in de leiding te zoeken, had door het bijhouden van een lucifer een ern stige gasontploffing plaats, waardoor het plafond van het huis en dat eener aangrenzende woning geheel werden vernield. Gelukkig verkreeg geen der werklieden die bezig waren herstellingen uit te voeren, eenig letsel. Gisteravond weid in de Spuistraat boek Puleis3traat te Am sterdam een vleeschwagen, bespannen met twee paarden docr de Haariem- sche Tratn aangereden. De wagen werd slechts beschadigd, doch de twee bestuurders werden van den bok geslingerd. Da koetsier bekwam een zware hoofdwond, de 18 jarige knecht btak een arm en een baen. Beiden werden naar het Binnen Gasthuis, per brancard, vervoerd. Een der paarden brak een poot en moest worden afgemaakt. Te Oos terhout is een 5jarig kind, dat deerlijke brandwonden opliep door te spelen met lucifers tijdens af wezigheid der moeder, onder hevig lijden bezweken. Een 77jarige man uil Made, die Maandag te Breda carnaval kwam vieren en wien toen in een café zijn horloge werd gerold, is sedert den nacht van Dinsdag op Woensdag vermist. Thans is een pet, door zijn zoon als die van zijn van herkend, in de Mark drijvende gevonden. De Amsterdamsche recherche veronderstelt cenig verband tusschen de goud- en zilverdiefstallen van de laatste weken, die van de Utrecht- schestraaf, die van Kortenhoef en voora! met de opensluiting, enke ie weken geieden in den horloge- winkel Oudebrugsteeg 2 gepleegd. Die opensluiting geschiedde ni. naar het schijnt, onder precies de zelfde omstandigheden als in de Utrechtschestraat en ook in eer. stadsgedeelte, waar zeifs tot laai in den nacht een druk verkeer is. Het publiek vraagt zich af, hoe zoo iets kan gebeuren. In dit verband wijst de Tel. er op, dat het bijna onmo gelijk is het oog te houden op per sonen, die zich met een nagemaakten sleutel toegang tot een winkelhuis verschaffer, omdat hei niet aangaat ieder, die, met een sleutel gewapend een Huis binnentreedt, te vragen of hpt wel zijn eigen woning is. Dergeiijke opensluitingen worden in den regel door de dadeis zorg vuldig vooroereid. Zij hebben eeist het huis, naar de misdadigerslerm luidt, „vet- lingt weten daardoor wanneer de bewoners afweeg zijn en wagen het dan, het door hen uitgezochte huis te naderen. Bij dergelijke geval len is meermalen gebleken, op welke wijze de snuit.-s werken. Mrt een kra.it of een enveloppe in de hand naderen zij het huis, steker, om de aandacht der voorbij gangers niet te trekken, het stuk pa pier in de bus en nemen vlug een wasafdruk van het slot. Die manoeuvre wordt enkele malen herhaald, ook met een naar het sloi vervaardigde of bijgevijlde sleutel. Is dat in orde, dan wacht de misda diger het juiste oogenblik af om zijn slag te slaan, daarbij zelden alléén opereerend. Bij het gebeurde in da Utrecht- siraat is de deur van het roiiuik met een vaischen sieute! opengemaakt en de deur van het winkelhuis met een beite! opengestoken, zonder dat eenig merkbaar spoor of eenige schram in de deurpost was te ontdekken. Alles bijeengenomen heeft de politeie nog niet de minste zekerheid, dai zij op een der daders of medepl chiigen de hand heeft gelegd. Vandaar dat het onderzoek thans nog staat in het teeken van de grootste geheimzinnigheid. in veiband met vergiftigingen door lichtgas heeft Robin in het Belgische geneeskundige Tijdschrift een raad gegeven die in vele opzich ten van de bestaande gewoonten af wijkt. Tot nu toe meende men, dat het beste was den patiënt languit op den grond te leggen. Robin echter beveelt een verticalen stand aan om dat daardoor de aandrang van 't bloed naar de hersens vermindert. Verder schrijft hij voor een besprenkelen met koud water, krachtig v/rijven van de schouderbladen en een voortgezette kunstmatige ademhaling, ondersteund door een regelmatig uithalen van de tong; bovendien moet den patiënt zoo spoedig mogelijk worden ader gelaten en ongeveer 500 gram bloed worden afgetapt. Langs den onder kant der longen moeten rondom het geheele lichaam koppen gezet worden. Toevoer van zuurstof is dringend aan ie bevelen, dat kan men niet te veel en lang doen. Heipt geen van deze middelen, dan blijft er nog een laatste over, dat reeds in vele gevallen goed gewerkt heeft, nl. het inspuiten in de aderen van een zoogenaamd physiologische keukenzoutoplossing. De zenuwpijnen, die dikwijls na gasvergiftiging onfsiaan, moeten ver zacht worden door toediening van morphine en niet behandeld worden met andere middelen, en dikwijls een tnin of vergifiige uitwerking op de roode bloedlichaampjes hebben. Omtrent den postdiefsta! kan nog worden gemeld, dat de verdachten Dassauer, Van Lier en Pico ter be schikking van de justitie zijn gesteld en opgesloten in het Huis van Be waring. De verdachte Reeberg is op vrije voeten gesteld. Nader is gebleken, dat reeds enkele dagen na den postdiefstal vermoedens tegen Dessauer waren gerezen, evenals tegen Pico. Reeds toen werden zij in het bezit van veel geld bevonden, echter niet van effecten en bankbil jetten van den diefstal afkomstig. Maandenlange opsporingen van de Haagsche recherche hebben tenslotte tot de arrestatie geleid. Bij die arrestatie had Pico gelds waardig papier in de hand. De ex-kroonprinses van Saksen, die indertijd door de psychiaters Mar tin en Forel, de doctoren der beroemde „Métairie", aan het meer van Genève, verklaard werd in het volle bezit te zijn van haar geestvermogens, zal binnenkort, naar eensluidende berich ten uit Rome, Dresden en Weenen, onder curateele gesteld en ontoereken baar verklaard worden. Tusschen de Saksische en Oosten- rijksche hoven werden dienaangaande ten minste onderhandelingen gevoerd. Bij keizerlijk besluit van 27 Jan. 1903 werd der Oostenrijksche aartshertogin verboden haar titel nog verder te voeren. Tegelijkertijd werd haar door de Saksische regeering de titel van „Gravin Montignoso" verleend, dien zij tot haar huwelijk met den pianist Toselli voerde. Door het Oostenrijk sche huisrecht werd zij echter uit de keizerlijke familie gestooten toen zij dit huwelijk sloot, zonder toestemming van den keizer en in strijd met de wetten der katholieke kerk. Is „Louise van Toscane" echter daardoor een privaat persoon geworden, dar. staat zij ook niet meer onder de rechtspraak van den keizer als chef van het kei zerlijk huis tenzij de geheime wet der familie Habsburg-Lotharingen bepalingen bevat, die ook op dit bui tengewone geval van toepassing zijn. Van onder curateele stellen van mevrouw Toseli om psychopatische redenen kan geen sprake zijn en fi nancieel heelemaal niet daar „Louise van Toscane" zeer spaarzaam is... Wil zij echter het haar dreigende ge vaar afwenden dan behoeft zij slechts, als eens haar broer Leopold Wölfling deed, vrijwillig uit het Oostenrijksche huts te treden, waardoor de keizer geen maatregelen meer tegen haar nemen kan. Het bestuur van den mijnwer- kersbond van Zuid-Wales komtMaan- dag te Cardiff bijeen om besluiten te nemen met betrekking tot de staking. De overheid van Rnondda heeft de zending van 1500 soldalen gevraagd tegen de eerste dagen van de volgende week Al de blafen vestigen er de aan dacht op, dat vooral ook daarom van de eerste bijeenkomsten niets was te verwachten, omdat de vertegenwoor digers van de mijnwerkers geen vol macht hadden. Zij konden dus niet ais de eigenaars een comi'é benoemen om te onderhandelen met de ministers en kunen eerst op de vergadering van Dinsdag volmacht vragen. Algemeen gelooft men, dat hun eerste stappen dan zulieri zijn te bewerken, dat de opzeggingstermijn wordt verlengd. Verscheidene fabrika.ten hebben aan hun arbeiders te kennen gegeven, dat ingeval van werkstaking het hun onmogelijk zal zijn de noodige koien te bekomen en zij verplicht zullen zijn de fabrieken te sluiten. De kennisgeving betreft 50,000 ar beiders. Men seint uit New-York aan de „Daiiy Mail," dat een Amerikaansche maatschappij belangrijke bestellingen van kolen heeft ontvangen van de Fransche en Engelsche regeeringen. Me.i seint uit Doyer aan de „Times" dat daar schikkingen zijn getroffen om kolen uit Calais te verkrijgen. Daar door de Oostenrijksche scheep vaartmaatschappijen hoofdzakelijk En gelsche kolen worden gebruikt, over weegt de „Neue Freie Presse" reeds het gevolg van een staking voor Oostenrijk-Hongarije. Dé Oostenrijk sche Lloyd alleen verstookt maande lijks meer dan 20,000 ion Engelsche kolen en de Austro Amerikana heeft niet minder noodig. Weiiswaarhebben beide ondernemingen reeds sedert maanden gerekend op een mogelijke staking en voldoenden vooraaö inge slagen. Men gebruikt ook wel Amerikaan sche en Turksche kolen en op eenige lijnen is de Lloyd op benzinegebruik ingericht. Bij een langdurige staking zou men nog de dure koien uit Si.ezië kunnen bestellen en ien slotte hei bedrijf moeien beperken. In de contracten betreffende koienieveriug, welke over eenige jaren ioopan, be vindt zich overal de stakingsclausule waardoor de contracten buiten wer king treden. De hoofdprijs in de millioen- ioterij, welke nu voor de laatste maat in Frankrijk wordt gehouden, is getrokken door een Monsieur Caua- se, heer van middelbaren feeitijd en niet onvermogend. Hij wou juist gaan ontbijten, toen hij op slraat de trek- kingslijst hoorde venten. Hij stuurde zijn knecht om er een te halen en toen hij het nummer met het miilioen francs had gezien, was ai zijn eetiusi verdwenen. Met zijn lot reed hij naar het Crédit Foncier om het bewijs te halen waarop over eenigen tijd het miilioen wordt uitbetaald. Toen eerst ging Monsieur Causse weer aan zijn ontbijt. Over het aanwenden van mu ziek in den dienst der geneeskunde is in den jongsten tijd veel geschre ven de Amerikaan Robert Haven Schauffler komt echter in zijn in de Outlook gepubliceerd opstel in zoover met iets nieuws als hij op zich neemt, een werkelijk muzikale phar- macopoe, tenminste in haar beginse len, op te stellen. Na een zorgvuldig onderzoek naar den invloed, dien de muziek uitoefent op de verschillende soorten van zieken, heeft hij met behulp van muzikale deskundigen een recepten- lijst vervaardigd, waarin o.a. het vol gende voorkomtHij beveelt aan tegen „terneergedruktheid" de aan wending van den Walkurenrit van Wagner en van het Carnavalsprelu dium van Dvorak, in geval van ner- veuse uitputting tengevolge van over werken, of iets dergelijks, dan raadt hij aan Smetana's ..Moldau" alsook zekere liederen van Grieg. Tegen groote zielesmarten beveelt hij aan de voordracht van Chopin's Etude in G-dur, Beethoven's Pathétique alsook het Celloconcert van Dvorak. Bij melancholische toestanden, die het gevolg zijn van ernstige teleur stellingen wordt de Ode an die Freude van Beethoven als zeer geschikt aan gegeven. Personen, die tengevolge van over matig alcoholgebruik in geestelijke slapheid vervallen zijn, moeten aan gespoord worden een fuga van Bacil met volle opmerkzaamheid te volgen. Als geneesmiddel tegen aanvallen van woede worden stukken met een plechtig rythme en grootsche toon zetting, die evenwel niet te levendig mogen zijn, aangegevenals uitste kend voorbeeld dient het Pelgrimskoor uit de Tannhauser. Zelfs een middel tegen jaloerschheid weet onze muziek- dokterhet voorspel van de „Meister- singer". Tegen ontstemdheid wordt de finale van de 8ste Symphonic van Beethoven, alsmede „Hansel unj Gretel" van Humperdinck voorge schreven en tegen een zenuwschok doet het preludium in C-dur van Cesar Franck goede diensten. Schauffler meent dat er wél spoedig een heele nieuwe klasse van heil kunstenaars, nl. de mode-musici, zal opstaan. Dat zullen knappe musici moeien zijn niet alleen, maar tegelijk voor treffelijke zielkundigen, die in staat zijn aan en uit hun muzikale voordrach ten en de uitwerking daarvan op de patiënten diagnosen vast te stellen. De medo-musici weet, als hij zijn program heeft doorgespeeld, waar hij met den patiënt aan toe is en geeft hem als recept een bundel noten, Niets is eenvoudiger en gemakkelijker dan deze kuur. De Oorlog. De rapporteurs uif de Ifaiiaansche Kamer inzake het ontwerp ter be krachtiging van het decreet van in lijving van Tripoli, meenden dat het overbodig was, de Kamer haar goed keuring te vragen, voor een daad, welke de onherroepelijke wil is van het volk. Deze mededeeiing werd met levendige goedkeuring begroet. De Kamer nam met 350 tegen 33 stemmen een motie-Carcano aan, welke door de regaering werd aan vaard, waarin werdf gezegd, dai de Kamer, verzekert het gevoelen van hel geheele land te vertolken, afziet van beraadslaging over herontwerp. Giolitti constateerde, dai de groote meerderheid van de Kamer het ont werp goedkeurt en geniet de belee- kenis moest hebben van een motie van vertrouwen in de politiek van de regeering. Het ging om een veel voornamer quaestie, welke het hoogste belang van het vaderland betrof. Het koloniale vraagstuk was voor Italië een hoogste noodzakelijkheid. De minister wenschte, dat er geen andere oorlogen meer zouden zijn dan koloniale oorlogen welke be- schavingsoorlogen zijn. Hij verklaarde de redenen, welke het kabinet ertoe brachten deze on derneming te beschouwen ais een nationale noodzakelijkheid tot ver mijding van zeer groote geuaron, welke men binnenkort zou hebben te betreuren gehad. Italië zou nooit hebben kunnen dulden, dat anderen Tripoli bezetten, dat steeds zijn doei was. Langer wachten had kunnen leiden tot een treurig conflict. Giolitti zeide verder, dat het de creet de gevestigde souvereiniteit van Italië verzekert en dat Italië in Tripoli bijzondere wetten zou instellen, daarbij in he! oog houdend de bijzondere plaatselijke toestanden en de gods dienstige gevoelens van de volkeren in Tripoli. Italië kan de politieke souvereiniteit van Turkije in Tripoli, waaraan dit rijk vasthoudt, niet toestaan en is vastbesloten op dit punt niet foe te geven. Zijn vrienden en bondgenooten moeten weLn, dat het decreet nood zakelijk was. Giolitti verzekerde, dat Italië van de zijde van geen der mogendheden verzet of verhindering had ondervon den bij zijn optreden. Indien het mili taire optreden werd beperkt, was dit om het ernstige gevaar ie vermijden van de gevolgen van een uitbreiding van het oorlogsierrein. Ital deed dit op zijn eigen initiatief. Giolitti eindig de de Kamer ta verzoeken bet ontwerp goed te keuren als een besliste be vestiging van de Kamer van haar wil de getrouwe tolk te zijn van denal- gemeenen wii van het land. Na aanneming van de motie- Carcano nam de Kamer met 423 tegen 9 stemmen het ontwerp aan tot bekrachtiging van het decreet der inlijving. Na langdurige toejuichingen wefd de zitting opgeheven. Duizenden personen hebben voor bet gebouw der Kamer en voor het Quirinaal een betooging gehouden. De ministers en de vorstelijke per sonen, die op het balcon verschenen werden toegejuicht. DUITSCHLAND. In de giste-en gehouden zitting van den Rijksdag werd discussie gevoerd over de wet betreffende het onderdaan zijn der Duitsche natie. Staatssecreraris Del- brük zeide De wet tast niet de grond stelling aan, dat het onderdaan zijn van het Duitsche rijk door het on derdaan zijn van een bondsstaat ver kregen wordt. Buitenlanders hebben, geen recht om onderdaan van het rijk te mogen worden. Hun opneming als onderdaan van een bondsstaat ge schiedt eerst dan wanneer de overige bondsstaten geen bezwaar opperen^ Duitschland heeft er bela Duitschers, welke over z erootendeels om in econon politieke betrekkingen van i land te arbeiden, aan zich deQank zij onzen consulate vloot verleenen wij hun besi De bepaling, dat eentienjar in den vreemde een verhei onderdaan zijn met zich opgeheven, maar het onder houdt op, wanneer de betro soon in een ander land genat wordt. De Duitschers in hei bi welke niet aan hun dienstp doen, moeten uitgesloten wc hen die zich in betrekking worden verzachtingen toegf Het ontwerp vormt een in de ontwikkeling van het rijk. Moge het rijk onder d wet zich politiek en econot der ontwikkelen. Liebknekhi (soc.) verlag bescherming voor alle Dui het buitenland e n grootere min» voor de buitenlandse ders" in Dsitschland. Spn het Centrum, de corrserva nationaal liberalen en de v venden begroetten het we als een stap vooruit ter ve den Duitschen invloed in land, al wenschten ze punten ook wijzigingen. CHINA. De corresponde „Daily Telegraph" te Pe aan zijn blad, dat de regeering nu een officier- ging heeft ontvangen van ten aangaande de ope Japan in Mantsjoerije. Uitgaande van het stan China geen regeering daar immers de keizer is is er een Japansch gou noemd voor de provici (Moekden). De bandie wie de onder kontng Chineesche troepen had werden door Japar.sche t schermd. Bedoelde corresponden op, dat de drie Mantsjoer vincies Fengtien, Kirin e kiang uitdrukkelijk verkla zich aan het gezag van kai te onderwerpen en d geisch-Japansch beslist de baarheid van het Chinees kent. Daarom zal het t zijn, dat de Engelsche re de handelwijze van Ja in kennis wordt gesteld. De correspondent d mede, dat een hoogge neesch ambtenaar hem he dat eenige afgevaardigd Chineesche parlement d beste gelegenheid te baa men, ora van de regeert men, hoe zij den tekst geisch-Japansch verdrag doende kan China de ver zich afschuiven, als z wille van den lieven v toestaan, die iri werkel vrede in gevaar zouden Geslaagd voor het examen, diploma B, de Suurmond, leerling van terschool. DOMBURG. Heden 1 meenteraad een vergade allereerst werd behande stel van den heer Bos te trekken een besiuit i vergadering genomen erfpacht af te staan aan ging «Het G'oene Kruis' Door den voorsteller steid op dezelfde voor meente grond af te Kanon weide. Dit v met 4 tegen 2 stemmen Benoemd werd tot as meester van slachtvee Nog besloot men e regeling in 't leven te den gemeente-secretaris deze wegens hoogen bezigheden niet meer k hem van gemeentewege neeren. medegedeeld door het K011. Ned. te De Bilt. Hoogste barometers* Haparanda. Laagste barometersta vestmanoer. Verwachting tot den FebruariMatige No later krimpende wind, klarend. Later wellicht tracht, later zacht.

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 6