Woensdag 31 Januari Is o. 26. Gemeentebestuur. Feuilleton. Achteruit gan j 50e Jaargang. 1912. Abonnements-Adoerfentiën op zeer t/oerdeelige uooruiaarden VLISSINGSCHE COURANT Prijs per drie maanden 1.30. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij de Uitgevers Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. ADVERTENT1ÊN van 14 regels ƒ0.40. Voor eiken regel meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts twee maal berekend. Groote letters en clichés naar plaatsruimte. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- en Feestdagen. TELEFOONNUMMER 10. ARBEIDSWET. De Burgemeester van Vlis singen brengt ter Kennis van hoof- den en bestuurders van on dernemingen, waarvoor de Arbeidswet van toepassing is en die nog niet in het bezit zijn van nieuwe arbeidskaarten voor gehuwde vrouwen en jeugdige personen in hunne ondernemingen werkzaam, dat zij zich ten spoedigste van deze kaarten, welke gratis ter gemeente secretarie (Bu reau Bevolking) worden ver strekt, moeten voorzien dat niet nakoming dezer ver plichtlng wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden of hechtenis van ten hoogste veertien dagen Vlissingen, 29 Januari 1912. Dj Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. BEKENDMAKING. Kiezerslijst. De Burgemeester van Vlissiugen gelet op de artt. 11, 12 en 13' der Kieswet; vestigt de aandacht op den ge wij zieden inhoud der artikelen 1 en 2 dier wet, luidende als volgt: Artikel 1. De leden van de Tweede Kamer der Staten-öeneraal worden gekozen door de mannelijke ingezetenen des Rijks, tevens_ ISedor ders, die den leeftijd van vijf-en-twintïg jaren hebben bereikt, voor zoover zij over het laatst- verloopen dienstjaar in eene of ineer der Küks direete belastingen zijn aangeslagen, het te aier zake verschuldigde vóór of op den len Maart voldaan hebben, en a. over het laatstverloopen dienstjaar zijn aangeslagen in de grondbe lasting voor een bedrag van ten minste éen gulden, ia de vermogensbelasting, in de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten of naar een of meer der vijf eerste grondslagen van de perso- neele belasting, zdoals die geregeld is bij de wet van 16 April 1896 (Staatsblad no. 72)of b. indien zij niet overeenkomstig het bepaalde sub a zijn aangeslagen, voldoen aan eene der volgende voorwaarden lo. dat zij als hoofden van gezinnen of als alleenwonende personen op den 31 Januari sedert den len Augustus van net vorige jaar hebben bewoond: krachtens huur een huis of een ge deelte van een j huis, waarvoor met of zonder bijbehoorenden of in huur gebruikten grond of loKalen en bijgebouwen, niet ter bewoning be- Btemd, de werkelijke huurprijs, per week bere kend, ten minste heeft bedragen ae som, voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar het huis gelegen is, vermeld in de bij deze wet ge voegde tabel, of wel achtereenvolgens in dezelfde gemeente twee zoodanige huizen of gedeelten van Huizenof, krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur, eenzelfde vaartuig van ten minste 24 ku bieke meter inhoud of 24000 kilogram laadver- 2o. dat zij op den 31sten Januari sedert den 1bten Januari van het laatstverloopen jaar ach tereenvolgens bij niet meer dan twee personen, ondernemingen, openbare of bijzondere instellin- fen in dienstbetrekking of als inwonende zoon in et bedrijf of beroep der ouders werkzaam zijn 40.) o— Thuis trof dokter Hofman den postbode aan, die juist onverrichter zake weer wilde heengaan. Goed, dat ik u nog aantref, dokter, ik heb geld af te dragen voor mevrouw. Hofman teekende en nam dertig gulden in ontvangst, hij legde het geld naast het ontvangstbewijs op Marianne's schrijftafel en las in 't ge heel den naam van den afzender niet, in wien hij zijn zwager vermoedde. Toen Marianne thuis kwam, hoorde zij, dat Jörgen naar zijn ontbijt had verlangd. Zij maakte het gauw zelve klaar en bracht het hem. Hier Jörgen, je ontbijt, eet iets, voor je weer uitgaat." »Ja> ja," zei hij en keek ver strooid op. «Ik heb geld voor je aangenomen, dertig guldendaar ligt het, op je ga wees t en als zoodanig over (lat jaar een inko men hebben genoten als voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar zij wonen, is ver meld in de bij deze wet gevoegde tabelof dat zij op den len Februari in het genót zijn van een door eene onderneming, openbare of bijzon dere instelling verleend pensioen of lijfrente van telijk bedrag met dien verstande, dat voor hen, ie in beide gevallen verkeeren, zoo noodig, ter bereiking van het vereischte bedrag, het inkomen, het pensioen en de lijfrente worden samengesteld 3o. dat zij op den lsten Februari sedert een jaar den eigendom met recht van vrije beschik king hebben vau ten minste f 100 (nominaal) ingeschreven in <le Grootboeken der Nationale Schuld of van ten minste f 50, ingelegd in de Rijkspostspaarbank, in eene gemeentelijke spaar bank of in een spaarbank, beheerd door het bestuur van eene rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging, van eene naamlooze vennootschap, van eene coöperatieve vereeniging of van eeue stichting. Onder de bijzondere spaarbanken, be doeld bij het vorige lid van dit artikel zijn de banken, opgericht na 1 Mei 1900 alleen begre pen, voorzoover en voor zoolang zij blijkens opgave van het Bestuur der gemeente waar zij gevestigd zijn, een waarborgsom van f 25.000 bij de Noderlandsche Bank hebben gedeponeerd 4o. dat zij met goed gsvolg hebben afgelegd een examen, ingesteld door of krachtens de wet of aangewezen bij algeineenen maatregel van bestuur en in verband staande met de benoem baarheid tot eenig ambt, de vervulling van eenige betrekking of de uitoefening van eenig bedrijf of beroep. Art. 2. Onder hen, die den leeftijd vau vijf- en-twintig jaar hebben bereikt, verstaat deze wet hen, die dien leeftijd hebben bereikt vóór of op den 15den Mei. De aanslag der vrouw in de Rijks directe belastingen geldt voor haren man, die van minderjarige kinderen wegens goederen, waarvan hun vader het vruchtgenot heeft, voor hunnen vader. Aanslagen in de Rijks directe bela Ringen, waarop eerst na 31 Dc-ceinber van het laatstverloopen jaar een aanslagbiljet is uit gereikt, blijven voor de toepassing van het be paalde bij art. 1 buiten aanmerking. Aanslagen in de grondbelasting wegens onroerende'goederen eener onverdeelde nalatenschap gelden ook voor den mede-eigenaar, wiens naam niet" bij den aanslag in het kohier is vermeld, mits zijn aan deel in dien aanslag ten minste éen gulden be draagt. Door den aanslag in de grondbelasting, in art. 1 vermeld, worden de hoofdsom en ae Rijksopcenten verstaan. Aanslag in de vermogens-, bed rij is- of perso neels belasting geeft geene .aanspraak op kies recht, indien hij het gevolg is van eene inet de waarheid strijdige aangifte. Bij de berekening van dien werkelijken huur prijs, die ook verschuldigd kan zijn in den vorm van contributie aan eene coöperatieve bouw ver eeniging, wordt maandhuur tot weekhuur herleid door deeling met 4, jaarhuur door deeling met 50 cn vindt geen aftrek plaats van de som, ver- sehuldigd voor gas- of waterleiding, ingeval deze in den huurprijs is begrepen. Bij de berekening van het inkomen, bedoeld in art. lb, 2°, eerste lid worden vrije woning of inwoning en vrije kost en inwoning gerekend op het bedrag, voor de gemeente of het gedeelte der femeente, waar zij genoten worden, vermeld in e bij deze wet gevoegde tabelenkel vrije kost op het bedrag, vermeld in de laatste kolom, verminderd met dat, vermeld in de voorlaatste kolom dier tabel. Overigens komt alleen geld in aanmerking. Ten aanzien van vrijen kost wordt geene rekening gehouden met den Zoncfeg of al gemeen erkenae Christelijke feestdagen, óf, voor zooveel Israëlieten betreft, met den Sabath. Indien de aard der werkzaamheden in een bedrijf medebrengt, dat zij in den regel een ge deelte van het jaar niet wordt utgeoefendv:wordt ter berekening van den tijd gedurendè^tytslken iemand volgens het vorig artikel in dienstbe trekking is geweest, de tijd medegeteld, gedurënde' welken de werkzaamheden, waarvoor hij in dienst ia, hebben, stilgestaan ook indien gedurende dien tijd de dienstbetrekking tijdelijk was opgeheven. Indien het inkomen, bedoeld in art, lb. 2°, als vast week-, veertiendaagsch-, maand- of jaarloon is genoten en dit loon wegens ziekte of verwon ding gedurende ten hoogste twee maanden niet of met ten volle is ontvangen, wordt het geacht tot het normale bedrag te zijn genoten. indien in de plaats van het inkomen, bedoeld schrijftafel." „Geld?" .Waarschijnlijk van je broer, ik heb het niet nagezien." Weer verdiepte de dokter zich in 't geen de post hem had gebracht. .Hier is trouwens ook nog wat voor je 1" Marianne hield een groot drukwerk in bare handen en keek er onver schillig naar. Toen viel haar plot seling de met vette letters gedrukte naam van den afzender in 't oog, het was de uitgever van het tijdschrift, dat haar sprookje had opgeno men. Ze scheurde in zenuwaebtigen haast den omslag af, sloeg een van de zich daarin bevindende nommers van het geïllustreerde familieblad open en vond in het bijblad vóór de j ugd haar sprookje. Nu wist ze ook, dat het ontvangen geld het honora rium voor haren arbeid was. Zij staarde op haren naam, ze las de eerste woorden ze gevoelde zich als in een roes. Het eerste succes 1 Voor de eerste maal in haar leven was dat, wat ze in stille uren had bedacht, gedrukt geworden. Duizenden men sehen hadden het gelezen, mogelijk iu art. lb, 2°, éene tijdelijke ongeyallenrente wordt genoten, wordt deze, zoolang zij wordt genoten in rekening gebracht tot een bedrag, gelijk aan het normale loon. Inkomen, pensioen en lijfrente, bedoeld iu art. lb, 2Ü, der vrouw geldt voor haren man dat van de inwonende minderjarige kinderen voor de helft voor hunnen vader. Indien gedeelten eener gemeente in de bij deze wet gevoegde tabel afzonderlijk worden genoemd, wordt de grens tusschen die gedeelten door Ons, Gedeputeerde Staten gehoord, bepaald en wanneer verandering van omstandigheden daartoe aan leiding geeft, gewijzigd. Van deze besluiten wordt mededeeling gedaan in de Staatscourant, met bijvoeging van de ad viezen van Gedeputeerde Staten, voor zoover bij de besluiten van de adviezen is afgeweken. Noodigt de mannelijke inwoners der gemeente die vóór of op den 15 Mei 1912 den leeftijd van vijf-en-twintig jaren bereikt hebben en die niet in de gemeente Vlissingen aangeslagen zijn, hetzij over het dienstjaar 19 U in de grond belasting voor een bedrag van minstens 11. of naar een of meer der vijf eerste grondslagen der peraoneele belasting, hetzij over het dienst jaar 19101911 in de vermogensbelasting öf in de belasting op de bedrijft- en andere inkom sten, die aanspraak willen maken om ge- Slaatst te worden op de lijst, aanwijzende hen ie bevoegd zijn tot het kiezen van leden van de T w e e cl e K a ra e r, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad, uit orn vóór den 15 Februarr 1912 lo. indien zij in eene kfrdere gemeente aan geslagen zijn, hetzij oyer het dienstjaar 1911 in de grondbelasting (m die gemeente alleen of in meer gemeenten te zarnen tot een bedrag van ten minste éen gulden), of over het dienstjaar 1911 naar een of meer der vijf eerste grondslagen dor pefsoneele belasting, hetzij over het dienstjaar 19101911 in de vermogensbelasting of in de belasting op bedrijfs- en andore inkomsten, daar van door overlegging der voor geheel voldaan geteekende aanslagbiljetten te doen blijken aan slagen in die belastingen, waarvoor eerst na 31 December 1911 een aanslagbiljet uitgereikt is, blijven daarvoor buiten toepassing2o. zich overeenkomstig de daartoe vastgestelde formulie ren aan te geven A. Indien zij als mede-eigenaar over 1911 aangeslagen zijn in de grondbelasting wegens onroerende goederen eener onverdeelde nalaten schap en het aandeel in dien aanslag minstens éen gulden bedraagt en de ^aanslag ten Volle betaald is, onder overlegging van het aanslag biljet of een door den ontvanger gewaarraerat duplicaat daarvan, eeue opgaaf van het bedrag van het aandeel in den aanslag en van de noodige bescheiden ten bewijze van het gemeenschappelijk bezit. (Model no. II) B. indien zij als hoofden van gezinnen of als alleenwonende personen op den 31 Januari 1912 sedert den len Augustus 1911 bewoond hebben krachtens huur die ook verschuldigd kan zijn iu den vorm van contributie aan eene coöperatieve bouw vereenigingéen huis of een gedeelte van een huis, waarvoor met of zonder bijbehoorenden of in huur gebruikten grond of lokalen en bij gebouwen, met ter bewoning bestemd, de werke lijke huurprijs, per week berekend, ten minste heeft bedragen de som voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar het huis gelegen is, vermeld in de bij de Kieswet gevoegde tabel (voor Vlissingen f 1.75 per week). (Model lila) 0. indien zij als hoofden van gezinnen of als alleenwonende personen op den 31 Januari 1912 sedert den lsten Augustus 19 LI bewoond hebben krachtens huur die ook verschuldigd kan zijn in den vorm van contributie aau eene coöperatioVë; boüwvereeniging in dezelfde gemeente achtereen volgens twee huizen of gedeelten van huizen, van elk waarvan met of zonder bijbehoorenden of fin. huur gebruikten grond of lokalen en bijgebouwen niet ter bewoning bestemd, de werkelijke huur prijs, per week gerekend, ten minste heeft bedra gen de som voor de gemeente of het gedeelte der femeente waar het huis gelegen is, vermeld in de ij de Kieswet gevoegde tabel (voor Vlissingen f 1,75 per week). (Model Illb) 1). indien zij als hoofden van gezinnen of als alleenwonende personen op den 31 Januari 1912 sedert den len Augustus 1911 bewoond hebben krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur een zelfde vaartuig van ten minste 24 kubieken meter wel genoegen in gevonden; alleen volwassenen konden het in ai zijne fijnheid naar waarde genieten. En dan het honorarium Dertig gulden eigen verdiend geldDat was haaJ veel liever dan al die duizenden aan rente, die haar vermogen haar jaar lijks zonder eenige moeite in den schoot wierp. „Nu, Marianne, hoe sta je daar zoo stom ?m vroeg Jö'gen, „Hier!" zei ze zenuwachtig. „Als je mij een groot genoegen wil doen, schenk mij dan een kwartiertje van je tijd en lees dit." Zonder er iets van te begrijpen keek dokter Hofman haar aan, las dan echter den t tel van het sprookje dat ze voor hem neerlegde. „Het Zonnekind," sprookje van Marianne Hofman. „Lees het 1 Ik bid het je 1 Lees dezen eersten arbeid van je vrouw, Jörgen, en z>g dan, wat je mij te zeggen hebt," smeekte ze bevend en drukte haren man op zijn stoel neer, waaruit hy in zijne verbazing was opgestaan. Het gebeurde zoo zelden of eigenlijk nooit dat Marianna zóo dringend iets verzocht, zoodat hij inhoud of 24000 kilogram laadvermogen. (Mo del IV); E. indien zij op den 31 Januari 1912 sedert den 1 Jauuari 1911 bij denzelfden persoun, de zelfde onderneming, openbare of bijzondere in stelling, hetzij achtereenvolgens bij niet meer dan twee personen, ondernemingen, openbare of bij zondere instellingen in dienstbetrekking werkzaam •zijn geweest en als zoodanig over het jaar 1911 een inkomen genoten hebben als voor de gemeente of het gedeelte der gemeente waar zij wonen, vermeld is in de bij cie Kieswet gevoegde tabel (voor "Vlissingen f 450) inet dien 'verstande, dat bij de berekening van dat inkomen ad f' 450, vrije woning of inwoning berekend wordt op f 87.50, vrije kost en inwoning op f300 en enkel vrije kost op f 212,50. (Model Va of Vb) F. indien zij op den 31 Januari 1912 sedert den len Januari 1911 als inwonende zoon in het bedrijf of beroep der ouders werkzaam zijn ge weest en als zoodanig over liet jaar 19 il een inkomen genoten hebben als voor do gemeente of gedeelte der gemeente, waar zij wonen, vormeld is in de bij do Kieswet gevoegde tabel. (Voor Vlissingen zie het vermeide bij letter 12.) (Mo del VI) G. Indien zij op don 1 Februari 19 L2 in het genot zijn van een door eene onderneming, open bare of bijzondere instelling verleend pensioen of verleende lijfrente van een gelijk bedrag als het inkomen voor de gemeente of het gedeelte der gemoente, waar zij wonen, vermeld in de bij de Kieswet gevoegde tabel. (Voor Vlissingen f 450). (Model VII) II. indien zij verkeeren óf in het geval sub E of in dat sub F en bovendien iu het geval sub G, en hun inkomen of pensioen afzonderlijk min der bedraagt dan in die gevallen vereischt wordt, doch door samenstelling van het inkomen en het pensioen of lijfrente het vereischte bedrag bereikt wordt. (Voor Vlissingen f450.) (Model Villa, VIITb of VIIIc) I. indien zij op den 1 Februari 1912 sedert den 1 Februari 1911 den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van ten minste f100, (nominaal) ingeschreven in de Grootboeken der Nationale Schuld. (Model IXa) J. indien zij op deu 1 Februari 1912 sodert den 1 Februari 1911, den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van tenminste f50 ingelegd in de Rijkspostspaarbank, in een ge meentelijke spaarbank of in eene spaarbank be heerd door het bestuur van eene rechtspersoon lijkheid bezittende vereeniging, van eone naam- looze vennootschap, van eene coöperatieve ver eeniging of van eene stichting, zulks met dien verstande, dat onder bedoelde spaarbanken, voor zoover deze na 1 Mei 1900 zijn opgericht, alleen die begrepen zijn, welke een waarborgfonds van f 25.000bij de Nedorlandsche Bauk gedeponeerd hebben. (Model IXb) K. indien zij met goed gevolg hebben afgelegd een examen, ingesteld door of krachtens de wet of aangewezen bij algemeenen maatregel van bestuur en in verband staande met de benoem baarheid tot eenig ambt, voor de vervulling van eenige betrekking of voor de uitoefening van eenig bedrijf of beroep (Model X); verder wordt de aandacht er op gevestigd dat zij, die verkeeren in de gevallen hiervoren ver meld onder letter B of D en reeds eenmaal op de Kiezerslijst vermeld zijn en op den 31 Ja nuari 1913 nog hetzelfde huis of gedeelte van een huia bewonen of eenzelfde vaartuig in ge bruik hebben, zonder nadere aangifte op de Kiezerslijst gebracht worden, tenzij zij eene der voor de kiesbevoegdheid gestelde eischen verloren hebben of op 1 Februari 1912 hebben opgehou den inwoner van Vlissingen te zijn dat zij, die verkeeren in de gevallen hiervoren vermeld onder de letters E, F en iï en reeds op de Kiezerslijst voorkomen, indien zij op 1 Fe bruari-1912-nog te Vlissingen wonen, vóór den 8 Februari 1912 door den burgemeester een aan ?ifte-biljet ontvangen, dat door heil vóór den 5 Februari 1912 ingevuld moet terugbezorgd worden ten r&adhuize, (griffie) dat zij die verkeeren in de gevallen hiervoreD vermeld onder letter 0, I, J of K en reeds op de Kiezerslijst voorkomen, zonder nadere aan gifte op de Kiezerslijst gebracht worden, tenzij zij vóór of op 1 Februari 1912 een der voor de kiesbevoegdheid gestelde eischen verloren hebben of opgehouden hebben inwoner van Vlissingen te zijnen dat de verschillende modellen voor zwijgend deed, wat ze hem vroeg en begon te lezen. Zij stond schijn baar rustig naast hera en wachtte tot hij een nommer had uitgelezen, om hem het volgend te geven. Totn liet ze zich uitgeput in een stoel vallen en staarde naar haren man, wiens profiel naar haar was toege keerd. Zij wist, dat hij in ziine jeugd een bijzonder vriend van sprookjes was geweest, zij wist ook dat hij nu nog al zqn lievelingsprookjes kende, alsof hij ze pas voor kort had gele zen. Hij had daar dikwqls over ge schertst, maar eens was ze bij zoo'n gelegenheid, tot groote ontsteltenis van haar man, in tranen uitgebar sten en had gesnikt„Era nooit zult ge uwe kinderen deze sprookjes ver tellen." Toen had hij haar aan zijne borst getrokken en haar met de toekomst getroost. Ach, de toekomst had dit blad, waarop in den loop der jaren zooveel liefde en zooveel smart, zooveel blijde hoop en bittere teleur stelling wordt geschreven, ledig ge laten zoo troosteloos ledig. «Je wenscht mijn oordeel te hooren, de aangifte kosteloos verkrijgbaar zijn ter ge meen te-secretarie, (griffie.) Vlissingen, den 30 Januari 1912. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE Achteruitgang en afneming zijn ontstellende woo/der. Denk aan achteruitgang in zaken, of aan afne ming van krachten. Toch kan men soms achter die woorden'een vraag- teeken zetten. Gelijk de magneetstif! behalve een negatief ook nog een positief uit einde bezit, zoo hebben genoemde woorden niet ai ijd een onheilspei- lenden klank, maar soms ook een zeer heugeiijke beteekenis. Als het wolkenomhulsel begint te scheuren, zich oplost in zelfstandige wolken en de zon, tusschen deze door, ons pad beschijnen gaat, dan is dit ook een afneming, maar die weldadig aandoet. Als de stormwind in kracht afne men gaat, dan hebben wij niets daartegen. Wij verblijden ons als de s ortregen overgaat in sporadische regendreppeten, de herauten van een helderen dag. Afneming van zomerwarmte is ons even welkom ais vermindering van winterkoude. Achteruitgang alks. Maar dte ook vooruitgang beteekeni. Bij het doorbladeren van de uit de i kerkbrand geredde kerkerekenin- gen ontdekte ik ook een achteruit gang, maar die ons alten verblijden zal. Ik bedoel vie achteruitgang in het Sterftecijfer va i óe Vlissingsche be volking. Om die vast te stellen deel ik eerst mede, dal het gemiddelde sterfte- cijfsr in üe s ad Vlissingen, van de tien laatste jaren (,19011910), ge steld moet worden op 260 lijken per jaar, bij een gemiddeld bevolkings cijfer, ir. drie jaren, van 20258 zielen. Vergelijken wij daarmede het ster- tecijfer der jaren, tusschen A,J°. 1623 en 1660, na aftiek van zes zeer hooge steilte jaren, die aan zware epidemiën doen denken, dan houdt men ter berekening ten dtrsigtal jaren over, te beginnen met net jaar 1624 en te eindigen met het jaar 1659. Ik neem hier niet tien, maar dertig jaren, om zoovtel mogelijk aan toe valligheden te ontgaan. Welnu, het gemiddeld bedrag pet- jaar, in die dertig jaren is 506 lijken, tegenover 260 in de laatste tien jaren (1901—1910). Jammer, dat bij gemis van mij bekende bronnen, het gemiddeld bedrag van het bevolkingscijfer niet juist te berekenen valt. Maar het zal Marianne «Ja, heel graag." „Ik zou nooit hebben kunnen den* ken dat je in staat waart, zoo'n wonderiijn, liefelijk sprookje te schrijven." Met een vreugdekreet sprong Ma rianne op en wilde zic.i in de over maat van hare blijdschap aan zijne borst werpen maar eene handbe weging van haren man hield haar terug. „Ge hebt bet goed gevonden, dit alles voor mij geheim te houden, je werk, het inzenden en aannemen door eene redactie. Van dit alks wist ik niets. Ik voor mij keur dit af. Geheimen in het huwelijk zijn nooit goed, al betreft het ook alleen klei nigheden. Je wilde mij zeker impo- neeren met den afdruk er van in een van onze beste tijdschriften." „ja, ik dacht dat mijn letterkun dige proeven in jou oogen meer waarde ztuden nlangen, als ge het dadelijk in zijn geheel zaagt ge drukt." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1912 | | pagina 1