Het Stiefkind. Woensdag If October No. 240 49e Jaargang. 1911, Gemeentebestuur, FeüiMetofi, Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- en Feestdagen. BINNENLAND. VLI5SIINGSCHE COURANT. Prijs per drie maanden 1.30. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij de Uitgevers Firma F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. ADVERTENT1ÊN van 1—4 regels ƒ0.40. Voor eiken regel meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts twee maal berekend. Groote letters en clichés naar plaatsruimte. TELEFOONNUMMER 10. ftbonfiemenfs-Aduertentiën op zeer uoordeeiige voorwaarden NATIONALE MILITIE. Ziiting van den militieraad. Burg. en Weth. der gemeente Vlis- singen maken bekend dat de zittingen van den militieraad voor deze gemeente zu'lan worden gehouden op Woens dag den 1 November 1911, des voor middags te 10 uren, in het Stadhuis, voor de nummers 1 tot en met 40, op Vrijdag 3 November 1911 voor de nummers 41 tot en met 80, op Zaterdag 4 November 1911 voor de nummers 81 tot en met 120, op Maandag 6 November 1911 voor de nummers 121 tot en met 160, en op Dinsdag 7 November 1911 voor de nummers 161 tot en met 202. Zij brengen daarbij onder de aan dacht van belanghebbenden, dat in deze zittingen uitspraak zal worden gedaan omtrenta. de lotelingen, door of voor wie eenige reden van vrijstelling wordt ingebrachtb. de lotelingen, die hetzij voor goed, het zij voorloopig van den dienst moeten worden uitgesloten en c. alle overige lotelingen. Het opgeven of doen opgeven van eene reden van vrijstelling bij het doen van de aangifte ter inschrijving of bij de loting, zoomede het doen opmaken en bij den Burgemeester inleveren van de vereischte bewijs stukken is niet voldoende om zich de gewenschte vrijstelling te verzekeren de reden van vrijstelling moet in elk geval op het tijdstip hiervoren ver meld worden ingebracht bij den mi litieraad. Ook het niet ontvangen eener persoonlijke kennisgeving no pens de zitting van den militieraad ontheft niet van de verplichting tot hel verschijnen voor dien Raad of tot het indienen van de tot staving der redenen van vrijstelling gevor derde bewijsstukken. Voorts maken zij belanghebbenden indachtig op de navolgende bepalin gen Het recht op vrijstelling wegens eigen dienst en wegens broederdienst is alleen dan geldig, zoo het bestond op den Isten Augustus 11.; het recht op vrijstelling wegens ziekelijke ge steldheid of gebreken en wegens ge mis van de gevorderde lengte moet bestaan tijdens de zitting van den militieraad. In persoon moeten voor den mili tieraad verschijnen die loielingen die vrijstelling verlangen wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken of wegens gemis van de gevorderde lengte. De lotelingen echter, die wegens ziekte of gebreken buiten staat zijr? voor den raad te verschijnen en binnen het rijk verblijf houden, worden on derzocht ter plaatse waar zij zich bevinden, mits zij van de onmoge- 33.) Ten minste niet, voordat ik mijn stem heb verbeterd en mijn ré pertoire heb aangevuld. Gij ziji wel ontvankelijk, lieve, sprak mevrouw De la Blachète. In 't geheel nietSlechts gevoelig voor raad en vol verlangen om er mijn voordeel mee te doen. Het rijtuig van mijnheer De ia Bla- chère kwam juist voor. Niemand ver langde den avond te veilsngen. Ik houd veel van muziek, zei Rëgis, toen hij afscheid nam van het jonge meisje, en ik speel een weinig viool. Zoudt ge mij van tijd tot tijd de e;r gunnen u te begeleiden O, daar zal ik niet toe in slaat zijn en ik zal hard moeten werken, voordat ik denken kan muziek te ma ken met wie ook. Zij gevoelde zekere verlichting, toen lijkheid waarin zij verkeeren om voor den raad te verschijnen, tijdig bij gefrankeerden brief aan den voor zitter van den militieraid kennis geven, onder overlegging eener door den burgemeester hunner woonplaats ge legaliseerde geneeskundige verklaring. Houden lotelingen als hier bedoeld verblijf buiten het rijk dm kan woren volstaan met een tijdig bij gefrankeer den brief aan den voorzitter van den militieraad inzenden eener door twee bevoegde geneeskundigen afgegeven behoorlijk gelegaliseerde verklaring van ongeschiktheid voor den dienst. In persoon moeten voor den mili- raad ook verschijnen de loteiing n, die als tweelingsbroeders of als in hetzelfde jaar gtbrren broeders eene overeenkomst van dienstplichtruiling hebben aangegaan. Verschijnen deze personen op het hierboven aangegeven tijdstip niet voor den raad, dan kan ingevolge de wet hunne overeenkomst geen gevolg hebben. Voor het aangaan dier overeenkomst behoeven minder jarigen de toestemming van hem of haar, die de ouderlijke macht of voogdij uitoefent. Deze toestemming mo;t staande de zitting van den militieraad mondeling wo den grgeven zoo niet een schriftelijk bewijs van toestemming wordt overgelegd. Is verschijning in persoon niet nood zakelijk, dan kan de reden van vrij stelling behalve door den loteiing zeiven, ook worden ingebracht door diens vader, moeder, voogd, curator of door een gemachtigde. Loielingen, die verblijf houden bui ten het Milit edistrict, waarin door of voor hen is geloot, kunnen met goedvinden van den Commissaris der Koningin in de Provincie binnen welke zij voor de militie zijn inge schreven, verschijnen en hunne aan spraken op vrijstelling doen gelden voor een anderen militieraad, alzoo ook voor den militieraad, binnen welks rechtsgebied zij verblijf hou den. Het verzoek daartoe moet tijdig rechtstreeks aan dien Commissaris der Koningin worden gedaan. Het behoeft niet op gezegeld capier te zijn gesteld, doch moet gef ankeerd worden toegezonden. Ten slotte brengen Burgemeester en Wethouders nag ter kennis: lo. dat de zitting van denMlftie- raad is openbaar cn dat tegen de beslissingen van dien Raad gedu ende tien dagen, te rekenen van den dag der uiispraak bij Gedeputeerde Stjten der Provincie, behalve door den Mi- iitiecommissaris alleen bezwaren kun nen worden ingebrachta. door üen loteiing, omt'ent wien uitspraak is gedaan, of door diens vade% moeder, voogd of curatorb. door den loteiing, wiens nummer tengevolge van de uitspraak zou worden opgeroepen, of door diens vader, moeder, voogd of men het rollen van het rijtuig niet meer hoorde en zij wenschte haar vader haastig goeden nacht. Lief kind, sprak mijnheer Fon- soiles aarzelend, misschien heb ik mij bedrogen, maar het schijnt mij toe, dat gij een weinig koel zijt tegen Isabella. Zij heeft te levendig betuigd hoe onaangenaam haar onze verwant schap is om zich over mijne koelheid ie verwonderen. Maar gij hebt te heftig geant woord, toen zij over uwe stem sprak. Ja, ik had ongeiijk, ik scheen prikkelbaar en toch is er niemand, die beter raad aanneemt.... Het hangt alleen af van den geest waarin hij; gegeven wordt. En Régis, die arme Regis, die zoo hartelijk bij u kwam en u een voudig Clémence noemde. Het zou ongepast zijn, als wij ons als neef en nicht gedroegen, ter wijl zijne moeder mij niet als zoo danig erkent. Mijnheer Fonsolles nam zijn arme zondaarsgezicht aan. En toch, lieve Clémence, wil ik met De la Biachère's de vriend curator en c. door den reeds inge- lijfden loteiing, die tengevolge van de uitspraak niet uit den dienst zou worden ontslagen, of door diens vader, moeder, voogd of curator; 2n. dat de bezwaren, zoomede de verzoeken tot het doen van herkeuring, moeten worden gericht, aan Gede puteerde Staten b;j een behoorlijk onderteekend en door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoekschrift, hetwelk ongezegeld kan zijn, doch binnen de tien dagen, hiervoren ver meld, tegen bewijs van ontvang moet worden ingeleverd bij den Burge meester dezer Gemeente 3a. dat echter geen bezwaren kun nen worden ingebracht tegen eene uiispraaK, waarbija. een loteiing voor dsn dienst is aangewezen, zonder dat door hem op bovenvermeld tijd stip in de zitting van den Militieraad eerige reden van vrijstelling was in gebracht; en b. vrijstelling van dienst is verleend of geweigerd op groni van het niet of al bezitten van d: gevo-derde lengte; 4o. dat van de door Gedepu teerde Staten gedane uitspraak, zoo deze althans niet geldt het al of niet verleenen van vrijstelling wegens zie kelijke gesteldheid of gebreken, ge durende tien dagen, te rekenen van den dag waarop zij ter kennis van belanghebbenden is gebracht, bij de Koningin in beroep kan worden ge komen door den Commissaris der Koningin en verder alleena. door den loteiing, wiens bezwaren door de uiispraak niet zijn weggenomen, of door diens vader, moeder, voogd of curatorb. door den loteiing, wiens nummer t ngevolge van de uitspraak zou worden opgeroepen, of door diens vader, moeder, voogd of cura tor en c. door den reeds ingelijfden loteiing, die ten gevolge van de uit spraak niet uit den dienst zou worden ontslagen, of door diens vader, moe der, voogd of curator 5o. dat het bezwaarschrift, waarbij dit beroep wordt ingesteld, op on gezegeld papier kan zijn gesteld, doch, behoodijk onderieekeni, rechts- streeks aan de Koningin moet worden toegezonden, het behoeft niet gefran keerd te worden 6o. dat waar in deze bekendmaking gesproken wordt van „vader" „moe der" of „voogd", dit betrekking heeft op den minderjarige en de uitdrukking „vader" strekt voor het geval dat de vadtr de ouderlijke macht uitoefent, de uitdrukking „moeder" voor het geval dat de moeder de ouderlijke macht uitoefent, de uitdrukking „voogd" voor het geval dat de min derjarige onder voogdij staat; waar aldaar gesproken wordt van „curator" geldt deze uitdrukking den meerder jarige, die onder curateele staat. Voor zoover omtrent een en ander schapsbanden aanhouden, die in de laatste jaren mijn eenigsten steun zijn geweest.... Ik kan er niet buiten en het zou mij spijten, als zij hier an- dets ontvangen werden dan ze ge woon zijn. Stel u gerust, ik zal nooit tus- schen uwe betrekkingen komen en lusschen datgene, wat gij liefhebt 1 Ik zou alleen wenschen, voegde Clé mence er met licht bevende stem bij, dat gij een weinig gevoel hadt voor de geringe tegemoetkoming, voor de kwaadwilligheid, die men uwe doch ter betuigt. Ik heb niet opgemerkt, dat men u kwalijk gezind is, lieve. - Dan is alles goed, vader! ant woordde zij trotsch, terwijl zij de heete tranen inhield, die zij voelde opwellen. Goeden nacr.t... Maar wat ik zeggen wilde, weet u waar de sleu tel is van het bureau, dal op mijne kamer staat? Dien heb ik. In dal bureau lig gen brieven, die ik vroeger aan uwe moeder heb geschreven. Wil u ze eruit nemen, dan kan ik het meubel gebruiken Zeker wel, ik zal met u mee nadere inlichtingen worden gewensch t, vervoege men zich ter gemeente-se cretarie (Bureau Militie) Vlissingen, 9 October 1911. Burgemeester en Wethouders voor noemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, W1TTEVEEN. De obstructie. Uit een rede door het Kamerlid Duys Zaterdagavond te Leeuwarden gehouden, releveeren we de volgende verklaring „Wanneer Woensdagmiddag te half vier de Kamer bijeenkomt tot regeling der werkzaamheden, zal de soc. dem. fractie voorstellen, eerst m.t de Bak kerswet te beginnen. Wil de meerder heid dat niet, en aanvangen met de Militiewef, „en daar loopt 't heen", dan begint dadelijk het spel der ob structie, die voortgezet zal worden tot 't einde van 't zittingsjaar, indien de pbysieke krachten van 7 man het toelaten. Dan zullen al spoedig de vrijzin nigen, om politieke winst te behalen, beginnen te jammeren over opoffering van het landsbelang aan het partijbe lang, en zullen Lobman en Drucker de neuzen bij elkaar steken tot het vinden van bemiddelingsvoorstellen.- Maar de soc. dem. zijn vast besloten niet toe te geven, tenzij de meerder heid formeel erkenue, dat de soc. dem onrecht is aangedaan. „Op 't zon daarsbankje zat net als in 't Heilsleger". Begrafenis Jhr. mr. P. J. van Beyma. Onder groote belangstelling is gis teren op Oud-Eik-en-Duinen te 's -Gravenhage begraven het stoffelijk overschot van jhr. mr. P. J.van Beyma, oud lid van de Eerste Kamer, oud secretaris-generaal van het departe ment van justitie. Tot het bewijzen van de laatste eer waren o. a. tegenwoordig de minister van justitie, mr. Regout, met den secretaris-generaal van zijn departe ment, vele oud ministers, ieden van de Eerste Kamer, een groot aantal leden van de rechterlijke macht, te genwoordige en oud-hoofdambtenaren van het departement van justitie, de putaties uit de Mij. tot Nut van 'i Algemeen.de Coöp. Winkelvereeniging „Eigen Hulp", de Vereeniging tot Sseun, benevens leden van het Scheids gerecht voor da gemeentewerklieden te 's Giavenhage. Aan de geopende groeve herdacht de minister van justitie de groote verdiensten van den ontslapene, wiens 20 jarige werkzaamheid in de hoog ste ambtenaarsfunctie van het depar tement samenviel met groote hervor mingen op wetgevend en administratief naar boven gaan. Hij ging naar zijne kamer om uit een kistje een verguld sleuteltje te halen in den vorm van een klaverblad en niet zonder onwil keurige ontroering opende hij het bureau, waarin hij reeds den brief zijner vrouw had gevonden op den jaardag harer begrafenis. Na zoovele jaren steeg er een zeer lichte, maar toch merkbare geur op uit de rozen- houten laden. Mijnheer Fonsolles nam het pakje brieven, dat met een lint was samengebonden en dat hij zeer goed kendetoen liet hij den sleutel op het bureau. Mag ik de andere papieren be houden, papa, Ja, zeide hij, zichtbaar verlegen, het zijn brieven en herinneringen, die gij met recht kunt lezen en be houden. Hij kuste haar op het voorhoofd toen met plotseling gevoel Wat gelijkt gij veel op haar fluisterde hij bewogen. Dit eenvoudig woord smolt al de bitterheid, die zich om dat jonge hart had verzameld. Ze sloeg hare armen om den hals haars vaders. Ach, als gij toch wildet geloo- gebied, hervormingen ook van het rechtswezen, waarin de heer van Beyma een belangrijk aandeel heeft gehad. De ramp te Bruinisse. In de Zaterdag te Bruinisse ge houden spoedraadsvergadering werd besloten reeds op 14 October a. s. aan te besteden hst maken van zoo danige voorzieningen aan de haver, aldaar, dat deze in den komenden winter nog zal kuanen dienen voor berging van schepen. Bij den aanvang der zitting wer den door den burgemeester met grooten dank herdacht het bezoek dat H. M. de Koningin aan de gemeente heeft gebracht en de vorstelijke gift waarmede H. M. liefdadig Nederland is voorgegaan in het lenigen van den nood der zwaar getroffen vis- schers, Voorts werd in hartelijke be woordingen dank gebracht aan den Raad, het bestuur der schippersver- eeniging „Algemeen Schippers- en Visschersbelang", de schippers en de burgerij, die hem zoo krachtig en eensgezind hebben ter zijde gestaan, in het bijzonder herinnerde de voor zitter aan het optreden van den heer Krijger, opzichter van den Rijkswa terstaat te Geertruidenberg, tijdens de ramp met verlof daar aanwezig, wiens belangrijke adviezen en krach tige hulp van groote waarde zijn ge weest. (H b.l.) Protest tegen de verstoring van den vrede. Naar wij vernemen, zal door ver schillende dames uit de residentie en uit andere steden binnenkort een op roep worden gericht tot de vrouwen in Nederland, om instemming te be tuigen met het protest, te richten tot koningin Helena tegen het door Italië op wreede wijze verstoren van den Europeeschen vrede. Pensioen en promotie. Eerstdaags worden de eerste op pensioenstellingen verwacht onder de bekleeders van hooge rangen in het leger, welke aan de voorgenomen groote promotie voorafgaan. De Juliana-Bijbel Door de firma Van Holkema en Warendorf te Amsterdam zal worden uitgegeven een Juliana Bijbel, een prachtwerk, bestaande uit drie deeien. Ieder inteekenaar ontvangt een kost bare premie. Op aanvraag bij bovengenoemde firma wordt een prospectus toege zonden. Vier Nederlandsche aviateurs gedecoreerd. De 4 militaire luchtvaarders bij de jongste legermanoeuvres, die hun ven, gevóelen, dat mijn hart aan het hare gelijk is, dat ik mij aan u kan toewijden, uw leven veraangenamen Vader, wij zouden zoo gelukkig kun nen zijn. Ik hoop hartelijk, dat gij het zijn zult, mijn kind, sprak hij zacht jes. Ik ben verouderd en ziek, ik heb hartbrekend verdriet ondervon den, maar ik zou grooten troost in u- vinden, als.... Als? Zij maakte zich uit hunne omar ming los. Als gij mijne rust wil ontzien, Clémence, die rust, die mijn ver sieten zenuwen evenzeer behoeven als mijn hart. De armen van Clémence vielen slap langs haar neer. En ik wilde u nog wel vragen om mij hier het gezag, de plaats, de voorrechten eener dochter te ver leenen. Die hebt gij, Clémence, ant woordde hij stijfhoofdig. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 1