Finale UMoog Laatste Berichten, Burgerlijke Stand, Advertentie. MERCURIUS Ingebonden jukken. BUITENLAND. Hef Winkelhuis hup optreden is die boerderij althans gespaard gebleven. Uit den wijden omtrek komen steeds meer belangstellenden om den om vang van de ramp in oogenschouw te nemen. Was Zondagavond, toen de twintig minuten gaans lange reeks welvarende boerenplaatsen in lichte laaie stond het schouwspel fantastisch, Maandag was het benauwend de ruïne aan te zien. Daarbij zijn velen in korten tijd van alles beroofd hier en daar eenig gered huisraad en enkele wagens is alles wat gespaard is ge bleven. s Persoonlijke ongelukken zijn bij dezen brand, die bijna een geheel dorp tot een ruïne maakte, niet te betreurenook is slechts weinig vee verbrand. We hoorden slechts van een stier, die geheel verkoold is en een paar varkens die in den rook zijn gestikt. Zoo goed als alles is verzekerd. Tijdens een kort onweer werd de directeur van de telefoon in Den Haag opgebeld door een kantoor, waar de boekhouder, terwijl hij aan het toestel stond, door den bliksem getroffen was. Nu zijn in de lijnen looddraadjes bevestigd, zoodat blik- semgeyaar uitgesloten is en de direc teur ging daarom met zijn besten werkman er heen, inspecteerde de geheele lijn en het toestel, maar vond mets. Het looddraadje was nog intact. Toch had een dokter bij den patiënt bliksemverlamming geconstateerd. De directeur wees hem er toen op, dat vaak zenuwachtige personen, die als zij telefoneeren, plotseling den blik sem zien, zoo schrikken, dat ze als een blok neervallen. Dergelijke geval len zijn meer voorgekomen en er be staat een geheele literatuur over. De dokter wist daarvan niet en besloot een zenuwarts te halen, die, na nauw keurig onderzoek, tot de conclusie kwam, dat de boekhouder werkelijk alleen een toeval had. Van getroffen zijn door den bliksem was geen sprake. u hü Sj' a 11 e n" TeZaandam hebben Zondag eenige Amsterdatn- sche jongens en meisjes kans gezien bij een winkelier aan den Zuiddijk een hoeveelheid koek en chocolade ontvreemden. Aanhouding door de politie van een tweetal uit het ge zelschap leidde niet tot een resultaat, omdat niets van hetgeen vermist werd op hen werd bevonden. Zaterdagmiddag reed een knecht van een stalhouder uit Zwolle, in het Lemelerveld met den opzichter van den waterstaat Vegter. Het rijtuig werd door een iocaaltrein gegrepen, waardoor de knecht gedood en de heer Vegter gekneusd werd. Het rijtuig is vernield. - Twee kinderen van een landbouwer te Oorschot zaten bij het vuur. Het jongste zat in een kinderstoeltje, het andere wilde er in klimmen, met het gevolg, dat de stoel voorover viel en het kleinste in het vuur, het ander in een ketel kokende soep terecht kwam. Beiden verkeeren in levensgevaar. Gis terenmiddag is een ijzeren bak die naar Emden gesleept zou worden <<een Passagiersboot aangeva ren I" „voor de haven van Delfzijl gezonken, waarbij een opvarende het leven heeft verloren. Een driejarig dochtertje van een slager te Zutfen, vrijdag spelende in een kuip met kokend waschwater gevallen, is Za terdagavond overleden. Een 7jarig knaapje is Zondagmiddag bij het brandje stichten in de duinen bij de Vissehershaven te IJmuiden in het vuur gevallen.- Gistermorgen is het verkoolde lijkje gevonden. Zijn ka meraadjes waren stil naar huis gegaan en hadden niets gezegd. Den gan- schen nacht was naar't kind gezocht. Voor eenige dagen kreeg een oöjarige waschvrouw te Rotterdam, terwijl zij aan een wasch bezig was een stukje roestig ijzerdraad van een waschborstel in de rechterhand. Hier op geen acht slaande, was zij haar werk blijven doen, tot haar hand zoo onrustbarend opzwol, dat on middellijke opnamejin het Ziekenhuis noodzakelijk bleek. Vro u wen m oord te B erl ij n Zooals wij destijds reeds mei d- on"' werd in den nacht van 19 op 2U Maart II. in haar woning aan de Boyenstrasse te Berlijn, een geschei den vrouw, Martha Schramm genaamd vermoord gevonden, met haar hond eveneens doodgestoken naast zich. 1 hans heeft zich als dader vrijwillig bij de politie aangemeld een 20 jarige fabrieksarbeider, Frits Volgt genaamd. Hij iegde de volgende verklaring af in den avond van 19 Maart was hij van zijn meisje gekomen, die in de Heimholzstrasse woont, toen hij in ue Boyenstrasse door een vrouw werd aangesproken, die hem zijn porte monnaie ontrukte, waarmee zij haar huis invluchtte. Hij zette haar na en wilde haar zijn eigendom weer afne men, maar de vrouw hitste haar hond op hem aan en bracht hem zelf met een mes een diepen steek in de heup toe. In de worsteling gelukte het hem evenwel haar het mts te ontrukken, waarmee hij, dol van woede door de pijn, die zijn wond hem veroorzaakte, naar haar en den hond stak, totdat beide neervielen. Hij bad zich ver- valgens naar het huis zijner ouders aan de Berlinerstrasse begeven, waar zijn moeder de wond verbond. De volgenden morgen was bij naar het hospitaal gegaan en daar achtte men de wond van zoo ernstigen aard dat men hem opnam en tot de vorige week was hij er in ver pleging gebleven. In het hospitaal, evenals tegen zijn ouders, had hij gezegd de wonden bij een vechtpartij in de Helmhoistrasse te hebben op gedaan en aan de waarheid dier be wering werd niet getwijfeld, omdat er werkelijk den vorigen avond in die straat een vechtpartij had plaats gehad. Toen hij evenwel na zijn ontslag uit het ziekenhuis vernam, dat de vrouw uit de Boyenstrasse dood was, had hij aan zijn ouders de waarheid meegedeeld en op aan raden van hen stelde hij zich nu ter beschikking van de justitie. Nadat de jonge man deze verklaring had afgelegd er. in preventieve hech tenis was gesteld, deed de politie huiszoeking in de woning zijner ouders en nam de kleederen in beslag die hij dien avond had gedragen. In de broek werd een scheur, die was dichtgenaaid, gevonden juist op dezelf de plaats waar hij aan de heup verwond was. Frits Voigt, zoowel als zijn ouders, staan als fatsoenlijke menschen bekend. Een luchtreis tegen wil en dank is dezer dagen gemaakt door een troepje menschen, dat bij gelegenheid van een bloemencorso in York opgestegen was in een „ballon captif". Toen namelijk de ballon gedaald en vlak bij den grond was, brak de keten waaran hij vast zat en gingen de pas sagiers tot hun niet garingen schrik de wolken in. In een oogwenk waren zij uit het gezicht verdwenen. Nadat de wind den ballon een 15K.M. had weggedreven, lukte het den reizigers te dalen, maar een landing zonder ballast of anker is zeer moeilijk. Het schuitje bleef in een boom haken, maar toen de passagiers er uit wilden klimmen, werd het weer losgerukt door den wind. Een oogenblik later bleef de ballon weer in een boom vastzitten en konden de heeren en dames met levensgevaar er uit en langs den boom naar beneden klimmen. Men heeft Zaterdag te New- York na het buitengewoon zomerwe der een sneeuwstorm gehad. De sneeuw smolt zoodra zij op straat lagmaar de vlokken waren zoo dik en dicht, dat men er de bovenver diepingen van de huizen niet door kon zien. De temperatuur daalde 20 graden in vijf minuien en na den siorm rees zij bijna even snel weder. Dit is nu reeds de derde sneeuwstorm, dien men ie New-York heeft gehad, bij het zonderling grillige weder van den laagten tijd. Na een drogen winter, zoo droog dat men voor watergebrek begon te vreezen en allerlei voor zorgsmaatregelen nam, volgde een droge, warme lente, en nu regent het buitengewoon overvloedig. In New-York en de omstreken zijn twaalf menschen in storm en or.weder om 't leven gekome.i en tr is voor een aanzienlijk bedrag schade veroorzaakt. Ook uit Engeland komen onweers- en Tegenberichten, en ook daar zijn ongelukken door den bliksem veroor zaakt. Bij Acrington is een man, die met vrouw en dochter in een broei kas voor het onweder schuilde, door den bliksem, die in de broeikas sloeg, gedood. Zijn vrouw werd door va - lende stukken ernstig gewond. Op vele plaatsen regende het zoo zwaar, dat de straten overstroomd werden en het verkeer belemmerd werd. Te Dover o.a. moest deelectrische tram- dienst worden gestaakt wegens het water in de straten. Het kroningstoiiet van de Ko ningin van Engeland is thans gereed. Het is geheel Engelsch werk en be staat uit het, kroningskleed en een daarover vallende japon. Deze heeft een sleep van zes meter lengte en bedekt een prinseskleed van ivoor kleurig duchessesatijn. De stof werd volgens de aanwijzingen der Koningin in het graafschap Essex geweven, en een Londensche firma vervaardigde het kleed naar de door de Koningin goedgekeurde ontwerpen. in het borduursel van de dames der handwerkschool van prinses Louise, zijn de zinnebeelden der af zonderlijke deelen van het Vereenigd Koninkrijk aangebrachtde Engelsche roos, de Schotsche mistel, de iersche klaver en de Ster van Indië met de lotusbloem, verder Engelsche ahorn en eikebladeren. Deze zijn alle we derom met de fijnste goudfiligraandra- den doorvlochten. Onder wordt het kleed door een buitengewoon breeden zoom van goud- borduursel 'omsloten. Deze moet het water voorstellen, waardoor het Ver eenigd Koninkrijk omspoeld wordt. Het lijf is tamelijk kort gesneden en met gouden kiaver geboord.De mou wen reiken nauwlijks tot den elboog en hebben gespleten openingen. De rok is vervaardigd van het fijnste velvet. In het midden is de letter M met de koningskroon geborduurd. De japon bestaat uit verscheiden honderden hermelijnvellen. De schoe nen zijn van wit geiten eer en met goud gezoomd. De Koningin zal zich niet, zooals dat bij vroegere kroningen placht te geschieden, eerst in Abdy kleeden, maar reeds van het Buckinhampaleis uit, het volk gelegenheid geven, het rijke kroningskleed te bewonderen. Te veel verlangen. Eene dame komt op het spreekuur met een zieken linker voet. Ter ver gelijking met den zieken voet, ver zoekt de dokter haar hem den ge zonden rechter voet te vertoonen. Zij werd verlegen en weigerde, Ten slotte gai zij schoorvoetend ten antwoord „Dokter, ik kan U vandaag werke lijk den rechter voet niet laten zien, ik heb dien niet gevvasschen. Ik wist niet, dat U dien ook wilde zien." („Med. Weekblad"). Een jonge dame, grklead in een zeer nauwen rok, wilde in de Wil- helminastraat te Haarlem in de elec trise tram stappen. De conducteur moest haar, daar zij door haar japon zulk een stap niet kon doen, als een klein kind in dei wagen lillen, wat natuurlijk den lachlust van het publiek opwekte. De geheele Haariemmerpoortbuurt te Amsterdam was Donderdagavond in rep en roer, alles liep uit, groot en klein, om te kijken naar twee dames in een... haremrok! De dames kregen het blijkbaar te benauwd, te meer daar straatjongens papieren, etc. op haar kleeren spelden, zoodat ze ten slotte een veilig heenkomen zochten in een tram van lijn 14, die haar in de rich ting van den Dam vervoerde. Toen kreeg de volkrijke buurt weer zijn ge woon aanzien. Europeesche rondvlucht. Van de 69 ingeschrevenen zijn er dus .40 gestart. (Onder de thuisblij vers behoorde onze landgenoot Van Meel met een biplan van eigen vin ding). Negentien hebben het tot Reims gebracht, en acht waren er Zondagavond in Luik. (Maandagmid dag zeventien). Van Bathiat en Bie- lovucie wist men niet wair ze zaten. Eerstgenoemde dook gisterochtend echter in Luik weer op. Een derde slachtoffer viel den eersten dag nog ie betreuren. Lan- dron, des avonds om halfzes uit Vincennes vertrokken, stortte te kwart over achtnabij Chateau Tnierry omlaag van plm. 150 M. hoogte. Hij was op slag dood zijn toestel was in gruis. Nog een paar andere ongelukken vallen helaas te vermelden. De lui tenant Goben' dief onder het pseu doniem Dalger aan de rondvlucht deelnam, viel te Longpont, bijVillier- Cotterets, vaneen aanzienlijke hoogte. Hij werd vrij ernstig gewond opge nomen. Gaget viel te Mézières op het moment dat hij wilde vertrekken en liep eenige beenkwetsuren op. Wijnmalen is in de eerste étape als twaalfde geclassificeerd. De correspondent van de „Tel." had een interview met hem Wij hollen naar het toestel en zijn de eersten, om hem hier te ver welkomen. Hij lacht ons hartelijk toe en springt weldra uit z'n mooie Farraan. Natuurlijk moet eerst de pijp te voorschijn worden gehaald, alvorens hij kan gaan vertellen. Dan vertelt hij ons, dat hij nu regelrecht van Mézières komt, waar hij den nacht heeft doorgebracht, na gisteren een benzine-panne te Lounois sur Vence Ie hebben gehad. „Ik schijn bijzonder veel benzine te moeten gebruiken. Het is waar, dat ik gisteren buitengewoon veel last van den wind heb gehad, waardoor de berekening, dat ik voldoende benzine tot Luik had, faalde. In Launois heb ik urenlang in m'n eentje zitten wachten totdat men mij kwam ravitailleeren. Zonder dat nood zakelijk oponthoud was ik anders hier allang geweest. Voor de aviateurs, die het eindpunt der eeiste etape bereik! hadden, was het gisteren een rustdag, die zij on getwijfeld verdiend hebben, na de vermoeiende vlucht van Parijs—Luik (325 K.M.) met landing te Béthemy bij Reims. Vandaag wordt er van Luik naar Spa en terug gevlogen met landing te Malchamps. De prijs is 10.000 francs. Wie niet gerust heb ben, zijn de vliegers die nog niet Luik bereikt hebben. Een particulier tele gram uit het vliegkamp Ans (Luik) meldt nog dato 16 Juni aan aan het Hbl" Sed:rt 11 uur staat er veel wind en verhinderen heftige regenbuien de aviaieurs om van Reims te ver trekken. Om 8 u. 13 min. 54 sec. daalde te Ans de aviateur Train in een prachtige vol plane. Met Train zijn er dus '18 aviateurs te Luik. Van de andere aviateurs waren graaf d'Hesse! te Puisieulx, Cill en Contenet te Bétheny met motordefecten. Bobba en Pascal zijn verdwaald. Lorinan is in het koren gevallen bij Gruyères, zonder zich te wonden. Hij moest een nieuw toestel hebben, om de vlucht voort te zetten. Morisson is op de hoogte van Gagny gedaald. Heden slaagde aan de universiteit te Utrecht voor het theoretisch ge deelte van het tandheelkundig examen de heer L. H. van Hulsteijn uit Tiel. (Buiten "ver&ntwoor(lelijkheid der redactie.) (Da copie wordt nimmer teruggegeven.) Mijnheer de Redacteur Verleden week zijn aan verschil lende ingezetenen van de stad prent briefkaarten gezonden, die nu juist geen hoogen dunk geven van de plaats van herkomst. En toch is die plaats niets meer of minder dan het Secretariaat voor Vrouwenkiesrecht, Aagje Dekenstraat 123. Moet nu waarlijk als propagandamiddel ge bruik worden gemaakt van prent briefkaarten van zeer inferieure be- teekenis, wat betreft de teekening en van de minste kwaliteit, wat betreft het onzinnige onderschrift, het geheel dus onaesthetisch, plat, onbeduidend, misselijk, onduidelijk, kortom alles, wat met deze fraaie eigenschappen in beteekenis overeenkomt Welk een uitwerking de toezending ervan hier en daar heeft gehad, zal ik niet vermelden, wel durf ik be weren, dat zulke propagandamiddelen meer kwaad dan goed stichten. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. Een beleedigd bedeelde. RUSLAND. In goed onderrichte kringen van Petersburg vertelt men, dat generaal Soechömlinow, de mi nister van oorlog, na zijn inspectie reis in het Verre Oosten het noodig heeft geacht, dat de Russische troe pen in Noordelijk Mandschoerije met minstens 32 bataillons en de noodi- ge artillerie versterkt worden. Ook in Wesi-Siberië zullen de troepen langzamerhand worden versterkt, maar hieromtrent worden geen cijfers genoemd. De minister heeft ook bevonden, dat een nieuwe bewapening der Russische artillerie, die volgens hem bij de Chineesche achterstaat, dringend noodzakelijk is. De tsaar bezocht Donderdagna middag het Amerikaansche eskader en ging in gezelschap van den mi nister van marine aan boord van het slagschip „Louisiana".De betrek kelijk koele ontvangst, welke de Amerikaansche officieren en matrozen in Petersburg te beurt valt, steekt wel eenigszins af bij de warmte van de officiëele ontvangst. Ook valt het op, dat de „Nowoje Wremja" weer gedurende het verblijf der transatlan tische gasten polemische hoofdartikels tegen de Unie schrijft. De Ministerraad besloot bij de Doema een wetsontwerp in te dienen waarbij van allen, die van den mili tairen dienstplicht vrijgesteld .zijn, gedurende vier jaar een belasting van zes roebel jaarlijks wordt gehe ven. Men verwacht dat deze belas ting zestien a zeventien millioen roe bel zal op zal brengen. In verband met onze mededeeling over het bezoek der twee wereld reizigers, de heeren Bob A, J. Skiene de Curriehill, zeeman en N. Castrieum, artist, kunnen we mededeelen dat zij morgenavond hun afscheidsvoorstel- ling te dezer stede zullen geven om alsdan Donderdagmorgen met de mail boot „Koningin Wilhelmina" hun reis te vervolgen naar Engeland en de kroningsfeesten mede te maken in Londen. Volgens hun journaal, dat reeds zeer veel handteekeningen en mooie recen sies van oificieele personen bevat, zagen we dat zij hier met veel succes seances gegeven hebben, o. a, in de sociëteit „Unitas". Ze waren alhier te gast bij twee vroegere schoolkameraden van den heer Skiene de Curriehill, adsp. stuur lieden, met name P. Harsveld en J. van den Berg. Per telegraaf. Tweede Kamer. 's GRAVENHAGE. In de heden gehouden zitting was aan de orde de behandeling van de vraagpunten in zake de ontwerpen radenwet en ziektewet. De Voorzitter stelde voor morgen na de eindstemming der steenhou- derswet te behandelen de interpellatie van den heer van Karnebeek be treffende het totalisator-verbod. In den loop der vergadering deelde de voorzitter mede, dat het eindver slag over de nieuwe militiewet ge reed is. Het Eerste Kamerlid D. Knol Welt. GRONINGEN. De heer D. Knol Well, lid der Eerste Kamer, heeft om gezondheidsredenen eervol ontslag genomen. Sedert 1888 had de heer Knol Welt zitting in onzen Senaat voorde pro vincie Groningen. ZeeliedenstaKing. Men seint ons De staking breidt zich te Amster dam steeds uit; te Rotterdam is de siaking stationnair. Te Glasgow hebben ernstige onge regeldheden plaats gehad. Tusschen stakende zeelieden en niet-aangeslo- ten arbeiders kwam het tot een bot sing, maar de poiitie dreef de menigte uiteen, waarop de gebouwen van de Belfast-Maatschappij in brand werden gestoken. Toen de brandweer gealarmeerd werd trachtte het volk de brandslan gen door te snijden en begon met flesschen te werpen. Tenslotte werd na eenige moeite het oproer onder drukt en dë menigte uiteengedreven. van 17—20 juni. BEVALLEN: K. P. J. Vermeute, geb. de Vos Burchart, z. M. R. L. van Oehten, geb. Seidenspinner, z. J. Ftissa- baalje, geb. van Domburg, z. OVERLEDEN: C. Reijnhout, echtgen. van N. van Graafeiltnd, 76 j. WEBBBiMdHTT"' Verwachting tot den avond van 21 JuniMeest matige Westelijke tot Zuidwestelijke wind. Afnemende be wolking. Weinig of geen regen. War- Haagwafsr Se Mngsn. Juni vm. nm. Woensdag 21 8.19 8.39 Donderdag 22 9.24 9.44 Vrijdag 23 10.20 10.40 MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 20 Juni 1911. Boter f 1.30 a f 1.40 per KG. Eieren f 5.40 a f 5.80 per 104 stuks. De Heer en Mevrouw VAN GROL— Smout bedanken voor de belang stelling, ondervonden bij het overlij den van hun Vader en Behuwdvader. Vlissingen, 20 Juni 1911. >7 van den Nationalen Bond van Handeis- en Kantoorbedienden Afdeeling Vlissingen. Verleent zijne bemiddeling bij het vervullen van vacatures. Voor Patroons geheel kosteloos. Bedienden worden IN HUN EIGEN BELANG aangeraden, alvorens op andere aanbiedingen in te gaan, inlichtingen in te winnen bij den Correspondent voor Vlissingen L. J. PIETERSE, Reinier Claeszen- straat 1. wegens opheffing der Zaak is TE KOOP. Mej. C. A. KAMERMANS, Wuistraat.

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 3