hitcipms Vonrstallitti Oompagnon gewaagd. le tog Ti et, 2e leeg 50 et, 3e Beng 30 et. EFFECTED - DOK. Loopjongen i F RIJZEN: Advertenties. Zondag 26 februari 1911 Ha afloop groof BAL. Dienstbode Kent QiJ 10 mm MEDEDEELINOEN. Antwoordt op deze waag. Vernietiging der nieren Expl. G. G. BURGERS. Nederlandsche Tooneelisten. Opvoering vanhet wereldberoemde Drama G. DE IDNGE Co. TE KOOP: Th. KAMERMANS, St. Jacobstraat 1T. Prijzen beneden iedere Concurrentie. Th. Kamermans jr. f Het geïllustreerd Weekblad „BUITEN" f I T 9 g» W 99 O Coke is de zindelijkste, meest hittegevende brandstof. er 1 ILL. grof, vrij fabriek geklopt tehuis bezorgd gekl. Onze Coke worden uit de beste Engelsche Steenkolen gemaakt en worden uitsluitend met duinwater gebluscht. 10 1 10 3 f 0,40 - 4,— - 0 45 - 4,50 1,50 5,— met deze poging tot reclasseering van ontslagen gevangenen. Maar... er is meer!-De heeren an den Boekdrukkersbond hebben ook de gezellen gerust gesteld, en we! door de verzekering „dat vermoede lijk niet zal worden bereikt, hetgeen mèn zich voorstelt, nl. dat van de menschen, zelfs na een verblijf van het maximum van vijf jaar, bruikbare vaklieden zijn gemaakt, dus dat. de pogingen dienaangaande van zelf zullen mislukken". Die verzekering mag nu heel ge ruststellend zijn voor de typografen, die dus blijkbaar geen mededinging van ontslagen gevangenen op de arbeidsmarkt te vreezen hebben, aan den anderen kant beteekent ze een vernietigend oordeel over het onderhavige reciasseeringswerk. Een oordeel (en veroordeeling) door vak mannen geveld e pogingen om (van gevangenen) bruikbare vaklieden te maken zullen zelfs in de daarvoor allergunstig ste gevallen van zelf mislukken, zeggen de heeren van den boekdruk kersbond onbewimpeld. Van onkunde is bij dit oordeel toch stellig geen sprakeaan opzettelijke misleiding mag men toch zeker niet denken. Er blijft dus niet veel anders over, dan althans dit reciasseeringswerk reeds bij voorbaat als mislukt te beschou wen. Wordt dit deskundige oordeel van hoogerhand onderschreven of althans aanvaard In dat geval heeft deze poging tot reclasseering natuur lijk afgedaan (hetgeen nog geenszins beteekent, dat de drukkerij, die als een doelmatige werkverschaffing aan de gevangenen is te beschouwen, uit de gevangenis moet verdwijnen).Maar indien op den ingeslagen weg dus met reclasseeringsbedoelingen wordt vooiigegaan, zal dan niet eerst ernstig gepoogd moeten worden het veroordeelend deskundig vonnis te ontzenuwen Bij de Hollandsche jongens, al thans in de groote steden, is tegen woordig het Jonge Verkenner- of Padvinderschap nog al in de mode. Zooals men weet betreft het hier een navolging van de bekende Boy Scouts organisatie in Engeland, die het eigenlijk weer van de Boeren knapen in Zuid Afrika heeft afgekeken, 't Is een beweging met een tegelij kertijd practischen en ideaüsiischen grondslag en 't behoeft dus niet te verwonderen dat veie jongens er warm voor loopen. 't Soldaatje spelen van de kinderjaren is er in den regel nog niet heelemaai uit, de Indianen verhalen zitten er nog versch in, wat wonder dat Hollandsche knapen er op gebrand zijn om in stuk voor stuk een lichtelijk romantische held te worden, voor gansch de wereld ais zoodanig kenbaar aan een buitenissig pakje en een buitenissig langen stok. Ik ben ook een jongen geweest en ik voel vrij veel voor deze beweging, mits ze onder veel verstandige leiding zij en biijve en men tiaar niet dol driftig den aood in jaagt door haar te hoog op te vijzelen. Bevordering van gezondheid, lichaamskracht, han digheid in allerlei nuttige bezigheden, kameraadschap, ridderlijkheid en nog zooveel meer, moet sieeds op den voorgrond blijven staan naar uiterlijk vertoon moet niet worden gestreefd. Dezer dagen zijn in de Hofstad, onder groote belangstelling van het publiek en in tegenwoordigheid van echte hooge oomes, de eerste Jonge Verkenners „plechtig" geïnstalleerd. Er is iets vertoonirig-achtigs aan deze installatie, dat mij niet sympa thiek is en mij meer geschikt lijkt om de jongens 't hoofd op hol te maken dan om ze tot flinke, normale jonge menschen te vormen. Ziehier het ko;t relaas van deze „plechtig heid". Onder de tonen van den Engel- schen Boyscoutmarsch (die binnen kort met Hollandsche tekst zal ver schijnen), kwamen de „Jonge Ver kenners" binnen en maakten groep voor groep halt voor het comité. De secretaris van den bond las hun het formulier eener verklaring voor, die door allen, op een desbetreffende vraag van den voorzitter, met een krachtig ja werd beantwoord. Hierna richtte de voorzitter zich tot den hoofdverkenner en de hoplieden en bood hun namens het comité een klein souvenir aan ter gelegen heid dezer plechtigheid als erkenning van hetgeen door hen is verricht Zich vervolgens tot de Jonge Ver kenners en aanwezige ouders richten de, wees hij in zijn rede o. m. op de groote voordeelen welke deze jengdige organisatie voor ons volk kan afwerpen, daar ontspanning en inspanning elkander hier afwisse len. Hij bracht in herinnering dat men op de initialen J. V. reeds ver schillende woorden had gevormd. Denkt er om, aldus de voorzitter, dat gij de nazaten zijt van die fiere Geuzen die een scheldnaam in een eerenaam wisten te veranderen. Ten slotte noodigde hij de „Jonge Verkenners' uit, dat hun eerste woord in hun nieuwe hoedanigheid zou zijn een driewerf hoera voor H. M. de Koningin, waaraan allen gehoor gaven, En daarmee was deze „plechtig heid" afgeioopen. Wat minder Haag- sche wind en wat meer HoÜandsche eenvoud zou, meen ik, voor de jon gens gezonder geweest zijn. Nog een bijzonderheid. Het Kamer lid de heer Ter Laan, heeft daags voor de installatie van de Eerste Jonge Verkenners, ais vader van twee der tot die Vereeniging toegetreden jongelieden bezwaar gemaakt, zijn zoons de belofte of verklaring te laten afleggen, die van de Jonge Verkenners gevorderd wordt, zoodat hij ter voorkoming van mogelijke incidenten tijdens deze plechtigheid, welke de heer Ter Laan als een inzwering beschouwt, zijn jongens aan de plechtigheid niet hec-ft laten deelnemen. Dit is trouwens niet het eenige protest, dat tegen de „inzwering" van Jonge Verkenners of Padvinders is opgegaan in den lande. De belofte van trouw aan „God, Koningin en Vaderland" valt aan verschillende zijden niet in den smaak. Voor mijn onschuldige Brieven is dit onderwerp mij echter te teerLepelaar. (Zie verder Tweede Blad). fe Viissingen. Febr. vm. nm. Zondag 26 12.12.20 Maandag 27 12.35 12.55 Dinsdag 28 1.10 1.30* Springtij voorm. Indien gij eigenaar van een huis waart, zoudt gij er dan reparaties in aanbrengen telkens wanneer dit noo- dig is, of wel zoudt gij daarmee wachten tot het op invallen stond Gij zoudt de reparaties aanbrengen telkens wanneer de slijting dit noodig maakte. Welnu vele menschen die zoo verstandig zouden handelen, handelen geheel anders wanneer het niet meer hun huis, maar hun lichaam betreft. Wanneer zij zich ziek gevoe len, geven zij, in plaats van naar de oorzaak van hun kwaal te zoeken en in plaats van die oorzaak te bestrij den,blijk van eenschuidige onverschil ligheid; zij gaan er niet toe over zich te verzorgen dan wanneer het huis op invallen staat, dat is te zeggen wan neer het lichaamsgestel zoo van streek is dat er weinig kan bestaat hei te herstellen. Dikwijls begint de ontredderde toestand van het gestel met de nieren, organen van over wegénd belang, wiji de minste afwij king in hunne werking voldoende is om geheel het lichaam in de war te brengen en in zekere gevallen den dood van den zieke in weinige dagen leweeg kan brengen. Neemt u dus in acht wanneer gij bemerkt dat uwe urine troebel of donker gekleurd is. Neemt u ook in acht wanneer gij des morgens bij uw opstaan een aanhoudende pijn in den rug voelt, wanneer gij ook na gebukt te hebben, u niet meer kunt oprichten dan onder het uitstaan van hevige pijn. Uwe nieren werken niet goed meer en een kleine re- parade is noo- dig." De Pink Pillen zuilen die ïeparatie heel goed uit voeren. Voorbeeld Mej. Tonnaer, oud 27 jaren, 33, Fransche Singel te Maastricht, heeft ons geschreven „Ik ondergeteekende verklaar gaarne dat de Pink Pillen mij het meeste goed hebben gedaan. Sedert eenigen tijd leed ik aan nierpijnen en hoofd pijnen. Mijne gezondheid verminderde. Men heeft mij de Pink Pillen voor geschreven en dank dezen ben ik van al mijne kwalen veriost." Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22, Amsterdam. Voor Vlis- singen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieler, NieuwstraatA. C. Be- niest, Lepelstraatte Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K. 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. is misschien naderbij dan gij denkt. Een nierkwaal is de meest verrader lijke van alle ziekien, omdat zij dik wijls bijna onopgemerkt opkomt,en het uit de verschijnselen zoo lastig op te maken valt welke hoogte de ziekte bereikt hecff. Een man, die niets anders schijnt te mankeeten dan dat hij iast heeft van zwakte, zwaarmoedigheid en voortdurende vermoeidheid, is mis schien even erg door de verschrik kelijke ziekte aangetast ais hij, die iederen morgen een ellendig gevoel in zijn rug heeft, of aan lendenjicht, rheumatiek, graveel of ernstige uririe- stoornissen lijdt. Bij een vrouw, die aan een doffe pijn hoog in de ïendenen lijdt, wier oogen en gelaat opgeblazen zijn, en die dikwijls aanvallen vm duizelig heid heeft, kunnen de nieren even plotseling vernietigd worden als bij iemand, die totaal huipeloos is door rheumatiek en waterzucht. Gij kunl nooit, van tevoren uitmaken hoe een nierkwaal u za! aantasten di hangt gehee! van uw gestel af. Maar zoo lang gij ook maar het geringste kenteeken van een nier- of blaaskwaai hebt, zijt gij nooit veilig voor plotselinge vernietiging der nie ren en blaas, en is uitstel zóo ge vaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Fosier's Rugpijn Nieren Pillen, die overal evenzeer geroemd worden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij werken in overeenstemming met de natuur, zij zuiveren de urinewegen en geven aan de nieren en blaas hun kracht terug. Zij genezen duurzaam, omdat zij den werkeiijken oorsprong der ziekte genezen. Hoedt u voor namaak en slaat acht op den juislen naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn te Viissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Be- niest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel af 1.75 voor éen, of f 10. voor zes doozen. Heden ontvingen wij het treurig 1 bericht van het overlijden te i Pretoria van onze lieve Zusier, I Behuwdzuster en Tante, j MARIE CHRISTINE HAAGMANS, Echtgenoote van den Weled. I Gesir. Heer P. STAAL, Vice- Consul der Nederlanden te Pre- 1 toria. A. BENNIK—Haagmans. F. BENNIK en Kinderen. i Viissingen, 22 Februari 1911. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. /"vndergeteekende betuigt bij deze haren innigen dank aan allen, voor de betoonde deelneming bij het noodlottig overlijden van haren ge liefden Echtgenoot en der kinderen zorgdragenden Vader, inzonderheid de Directie der Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" en de equipage van het s.s. „Koningin Wilhelmina", voor de laatste eer den overledene bewezen. Wed. H. J. A. TAX- van den Boom. Viissingen, 25 Februari 1911. TAndergeteekenden betuigen hun V/ harteliiken dank voor de talrijke bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van hun geliefde Echtgenoote en Moeder. M. LEENPOEL. D. H. M. LEENPOEL. Viissingen, 25 Februari 1911. /Xndergeteekenden betuigen hun V/ hartelijken dank voor de véle bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van hunnen lieve ling PI ETER CORNELIS. C. KOOGER. D. J. KOOGER—Lute. Viissingen, 25 Februari 1911. Daar ik vaak afwezig ben zoek ik in mijn goed werkende smederij en Draaierij een COMPAGNON, groot kapitaal geen vereischte. Schoonste gelegenheid om op gemakkelijke wijze na eenigen tijd een eigen zaak te verkrijgen. Benoodigd kapitaal f 3000. Br. onder lett. E, Bureau van dit Blad. door de Bestuur: JOH. BAKKER. DE TWEE mm Naar het Fransch door D'ENNERY. BUREAU 7 UUR. -:■= AANVANG 8 UUR. Prijzen der Plaatsen Plaatsbespreking a 10 cent. Tegen 1 Mei een nette gevraagd. Wasch buitenshuis. Adres Bureau dezer Courant. VREEMD GELD. Walstraat43. Telefoon 125 eenige soliede één en tweeverdie- pingshuizen, op goeden stand, tegen zeer billijKen prijs. Brieven onder motto „huizen" Bureau van dit Blad. gevraagd. Adres Bureau „Vlissing- sche Courant." Uw belang Koopt dan uw Huis houdelijke Artikelen bij Alle artikelen zijn van prima kwaliteit, als Karaffen, Glazen en Romers in alle soorten, heeren- en dames- Koppen en Schotels, Bor den, Schalen, Koffie - en Theepot ten, Waschstellen, Puddingvor men, Sauskommen, Dekschalen, Serviezen. Aschbakken, Vleesch-, Zuur- en Dessertschalen, Geëmail leerde Emmers, Pannen, Melk kokers, Vergieten, Waschkommeu, Ketels, Rookstellen, Melkkannen, Zink- en Emaille-Tijlen, Nikkel en Japansche Artikelen, enz. enz. Aanbevelend, bevat prachtige platen en onderhoudende, leerzame artikelen over J. alles betreffende het buitenleven, in bevatteiijken vorm. Prijs f 6.SO, franco p. p. f 7.60. Proefnummers en abonnementen aan te vragen bij eiken Boek- Q handelaar of de Uitgevers SCHELTEMA HOLKEMA's Boekhandel, Amsterdam. P

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 2