r en noodzakelijk geopereerd moest worden. Die operatie heeft dr. Fraicon zelf verricht; met de grootste koel bloedigheid klom hij op de operatie tafel, voerde zonder de minste opge wondenheid de bewerking uit, naaide de wond dicht en ging teen naar bed. De operatie duurde een uur en de patient had alle succes zijn toestand is alleszins bevredigend, 't Is haast te mooi om het te gelooven. Geen won der, dat Fraicon, vooral in genees kundige kringen, het onderwerp, of zoo men wilhet voorwerp aller ge sprekken is. In Parijs en in andere groote steden is nog iets anders het voorwerp van belangstelling, niet het minst bij de straaijongens.nl.de haremrok.'t nieuw ste van 't nieuwste der mode. In ge woon Hollandsch zouden wij het kun nen noemen rok-broek. Niet alleen te Parijs, maar ook in Madrid, heeft de rok-broek het geprobeerd om in gang te vinden, maar het is niet gelukt. Twee aristocratische Madrileensche jonge meisjes, die zich in het nieuwe gewaad op straat gewaagd hadden, werden hevig nagejouwd. Bij de Puerta del Sol werd het een oploop van belang en de beide mode-gek kinnetjes moesten in een winkel vluch ten. Niet beter verging het een Haag- sche dame, die gekleed was in een soort hobbezak, eindigende in plaats van in een rok in een pantalon, een heel wijde pantalon, van onderen om geslagen en op de omslagen met goud draad bestikt. Even onder de buste had ze een gouden koord geknoopt, met lange kwasten afhangenddit was de eenige versiering van het toilet, 't Was net een Urkervisscher en wel was het wonder, dat de jongens, die haar als een joelend eere-escorte be geleidden, niet riepen„Spiering, spiering, nou ken je bakke, bakke spiering 1" Maar toch lieten de jongens zich niet onbetuigd. Allerlei vergelij kingen werden gemaakt en de dame nagezonden. Maar deze verdroeg dit alles gelaten, met heldinnenmoed, als een martelares voor den haremrok. Doch wat klinkt haar daar in de oorenEen heel brutale riep „Kèk, ze hèt de broek an!" Toen bloosde de schoone over heel haar gezicht. De vergelijking, waarvoor ze misschien had gevreesd, was gemaaktbroek Dat zegt even wat. Was daarom dan de Turksche broek heel kuisehelijk „japon-culotte" gedoopt en in de Hol- landsche omzetting „harem-rok", dat de gamins haar zouden naroeoen in onvervalscht Hollandsch, ai was 't dan met rasecht Haagsch accent, dat ze 'n nu, 't woord (zegt de bericht gever van „de Avoodp.") 't woord wil me niet uit de pen. Weg was eensklaps alle moed der nieuwmodische dame. Wat een enkel onschuldig woordje al niet doen kan. Gejaagd hipte ze voort, heesch zich in een tram en dankte zeker den hemel, dat die wegreed, want de belangstelling der jongens liet haar ook daar nog niet los en herhaaldelijk klonk het terwijl de ben gels de volwassenen op de dame at tent maakten „Ze het der br.... an Ja, die mode is vaak belachelijk. Zoo men weet, gaan :fe Parijs niet alleen de dames, maar ook heur schoothondjes met den tijd me>. In de dekkleedjes, die de kleine tou- tou's tegen de kou beschermen moe ten, is b. v. evenveel mode van kleuren, vormen, patronen, als in nieuwe hoeden en mantels, en op het volgen daarvan wordt door de „vrien dinnen" streng gelet. Zoo dragen de mormels in hun kleedje een minus cuul zakje, waarin een nog peuteriger portemonnaie-tje, want Lorrie moei toch wat geld op zak hebben. Nu is het nog gekker geworden. Tegen woordig moeten de hondjes ook visitekaartjes hebben, want even goed als hun meesteressen behoorden ze elkaar op zijn tijd een bezoekje te komen brengen. Een welopgevoed hondje zegt het „Hbld." dat zich zelf respec teert, heeft nu in het zakje van zijn jasje een boekje met visitekaartjes en met twee soorten van kaartjes zelfs. Op het eene staat zijn voor- en familienaam, op het andere zijn nom de guerre (waarom zou een hond ook geen pseudoniem hebben met den na am van zijn meesteres. Komt nu het hondje bij een kameraad, die eigenlijk een beetje beneden zijn stand is, dan wordt het tweede kaartje gepousseerd Bijou Oulman staat er bijvoorbeeld op, als de meesteres Oulman heet, en haar schatje als Bijou apostrofeert. Maar is de bezochte van even goede afkomst, dan komt het eerste te voorschijn en leest het vriendje, dat hij bezoek krijgt van Mimi Putz Voor die bezoeken rijden de dames dan in heur auto's rond, met deftig den palfrenier naast den chauffeur, de armen gekruist, den glanzenden hoogen hoed opSnoezig, niet waar En wat een beschaving Ik geloof, dat men zulke dames geen onrecht aandoet, wanneer men ze kwalificeert, zooals dezer dagen in een variété-theater een fatterig jongmensch door een rekenkunstenaar die daar optrad werd aangediend. Aan het slot van zijn nommer vroeg de rekenaar aan het publiek, of mis schien een der heeren hem een vraag stuk wenschte op te geven. Bedoeld jongmensch, erg grappig willende wezen, vroeg deri rekenaar, of hij ook kon zeggen, hoeveel 6 maal 8 was. Het gereede antwoord van den artiest luidde „Als men u er achter plaatst, 480." Daar kon het grappige jongmensch het meedoen. Te Westerwolde had iets grappigs plaats, waarmee de betrokken per sonen het ook konden doen. Twee opgeschoten jongens waren op een avond op de houtduiven-jacht. De grond was hard bevroren en 't ging daarom niet gemakkelijk om een duifje te verschalken. Maar daardoor merkten de jongens tevens op, dat ze werden vervolgd. Zij zetten het op een loopen en hun vervolgers zetten hun na over siooten en grep pels. De jongens kwamen aan de A. slechts een plank en een paal lagen er over. De jongens gingen vlug er over, trokken de plank naar zich toe en stelden zich toen een eindweegs verder op, om te zien, hoe hun ver volgers het maakten. De paal hadden de leukerds eerst nog nat gemaakt. Na eenige beraadslaging zou een der vervolgers, die de jongens niet wei nig verwenschte, probeeren om op de knieën over de paal te kruipen. Nauwelijks was hij echter een eindje gevorderd of de paal draaide om en onze paalkruiper hing met den rug in 't water, de paal stevig omklemd houdende. Tableau 1 De andere trok paal en man door het water naar zich toe op het droge. De vervolging werd gestaakt, terwijl de jongens gierden van pret. Keuvelaar. Viissingen, 24 Februari. In de gisteren gehouden buitenge wone algemeene vergadering van aandeelhouders der Kon. Maatschap pij „de Schelde" alhier, werd besloten geen gebruik te maken van het recht tot opzegging van het erfpachts con tract met den staat. Door het zware stormweer is de reededienst voor de beide loodswezens alhier, van gisterenavond half zeven tot hedenmorgen half zeven gestaakt geweest. Het Grieksche stoomschip „Erissos" is hedennacht wegens storm uit zee teruggekeerd en op de reede geankerd. De kapitein van het Belgische stoomschip „Baltique", die herwaarts is gekomen, heeft het lijk van een der slachtoffers van de ramp van genoemd stoomschip dat naar de begraafplaats is overgebracht, niet kunnen herken- In den nacht van Dinsdag op Woensdag overleed te Berlijn in den ouderdom van 59 jaar de oudste chef der wereldberoemde expeditiefirma Brasch en Rothenslein, generaal- agenten der maatschappij „Zeeland", de heer Heinrich Rothenstein. De te vroeg ontslapene was de mede-o prichter van genoemde firma, die in 1876 te Berlijn op bescheiden schaal werd opgericht en die door zijn energie en vlijt, daar zijn mede oprichter, de heer Brasch, reeds na enkele jaren van het bestaan der firma overleed, tot op de hoogte werd gebracht, waarop zij thans is. Het is door deze onvermoeide werkkracht, dat de firma eene wereld reputatie heeft verworven en is dan ook door een twintigtal kantoren over Europa verspreid, waarvan in ons land, behalve te Viissingen, ook te Rotterdam en Amsterdam kantoren gevestigd zijn. Ook in handelskringen en parti culiere ondernemingen was hij een zeer geacht persoon, die door zijn ruimen blik op elk gebied steeds bereidvaardig was met raad en daad bij te staan. Zijn heengaan laat dan ook een leege plaats achter, die noode ver vangen kan worden en zal ieder dit moeten erkennen, die hem in zijn leven gekend heeft. De woninglijst van het verkoop- en verhuurkantoor L. A. Stofkoper wordt morgen geplaatst. Op Walcheren worden contracten gesloten voor de levering van suiker bieten tegen f 11 per 1000 K.G. De leerlingen van het eerste studie jaar van den hoofdcursus te Kampen worden van 1 Juli tot 15 September voor practische oefening gedetacheerd bij de verschillende regimenten infan terie. Bij het 3e reg. te Middelburg worden gedetacheerd de sergeanten Weynman en Van der Schee. Gisteren is naar het huis van be waring te Middelburg overgebracht J. A. Koopman te Bergen op Zoom, die gesignaleerd stond in het „Alge meen Politieblad" als verdacht van verduistering van een rijwiel te Goes. Hedenmorgen werd tegen A. rechts ingang verleend. De kléin-landbouwer W. Wagenaar te Serooskerke, ontdekte gistermorgen, dat zijn kippenhok leeg was en al de kippen (15 stuks) verdwenen wa ren. Bij nader onderzoek bleek dat de losgebroken hond van een naburige hofstede de schuldige was. Hij had ze alle doodgebeten en enkele ervan begraven. Ofschoon de eigenaar van den moordenaar aansprakelijk is, is het voor W. een schadepost daar het jonge kippen waren, die aan den leg waren. Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot zetter voor 's rijks directe belastingen te Schoondijke de heer P. Casteleijn aldaar, ter vervan ging van den heer A. van Male, die overleden is. In de gisteren te Axel gehouden zitting van den gemeenteraad werd bepaald, dat in de algemeene politie verordening een bepaling wordt op genomen, waarbij verboden wordt op Zondag voetbalwedstrijden te organi- seeren, te houden of te doen plaats hebben. Verder werd besloten, het sluitingsuur voor de herbergen des Zondags vast te stellen op tien uur, in plaats van op half elf. Bij Kon. besluit is aan D. de Graaff, secretaris en ontvanger der gemeente Kattendijke, toestemming verleend om te Goes te blijven wonen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Re- tranchement ds. S. H. de Groot te Oirschot. Aan de diaconie der Ned. Herv. gemeente te Oost- en West-Souburg is door wijlen de douairière Paspoort van Grijpskerke—Van Citters een le gaat vermaakt van f2000, vrij van successierechten. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg sprak heden den heer J. E. A. M. van Waes berghe, kassier te Hulst en oud-lid van de Staten van Zeeland vrij van de hem ten laste gelegde beleediging van een der leden van de zgn. van Dalsumpartij in eene vergadering der R. K. kiesvereeniging, door dezen het woord schofi toe te voegen. Het O. M had op 17 Februari ook vrijspraak geëischt. Verder werden veroordeeld wegens mishandeling: F. A. D., 32 jaar, com mies te water te Terneuzen tot f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis H. R. de J. 34 jaar, te Hardinxveld en P. J. de H. 35 jaar te Ter Neu zen, schippers ieder tof f 7 boete subsidiair 7 dagen hechtenis; bedreiging met zware mishandeling T. L. V., 18 jaar, arbeider te Wis- senkerke tot 14 dagen gevangenis straf bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gerichtE. B., 43 jaar, ar beider te Zuiddorpe tot 3 dagen ge vangenisstraf diefstal met braak J. D., 15 jaar, zonder beroep te Kapelle tot 6 we ken tuchtschool; diefstal: A, S., 36 jaar, te Clinge (België) en J. M. C. K., 38 jaar, zonder beroep te Viissingen ieder tot f 3 boete subsidiair 3 dagen hech tenis helingP. de W., 40 jaar, arbei der en C. v. d. V., 28 jaar, werkman te Goes ieder tot 3 maanden gevan genisstraf wederspannigheidJ. H. E., 26 jaar, werkman en L. W., 25 jaar, koopman te Goes ieder tot 14 dagen gevangenisstraf en A. W. A. de V., 17 jaar, bankwerkersleerling te Viis singen tot f 7 boete subsidiair 14 dagen tuchtschool. Voor de rechtbank te Middel burg werd hedenmorgen negen maan den gevangenisstraf geëischt tegen den 32 jarigen arbeider L. de j. uit 's Heerenhoek, die in de zitting der rechtbank van 20 Januari, als getuige in een vernieiingszaak een valschen eed aflegde en thans bekende dit te hebben gedaan, uit angst voor een der beklaagden. De verdediger, m. F. N. van der Bilt, wees op het gunstig verleden van de J. en meende dat het opzet niet bewezen is. Pleiter riep de clementie der recht bank in. Vervolgens werd een maand ge vangenisstraf geëischt tegen den 39 jarigen A. A. te Souburg,die zijn buur man J. J. Botting zou mishandeld hebben. Beklaagde ontkende beslist. Bij verstek werd behandeld de zaak tegen den 22jarigen J. Burt uit 's Heer- Arendskerke, die zijn vader mishan delde toen deze hem zijn luiheid ver weet. Eisch ook in deze zaak éen maand. Uitspraak in alle zaken 3 Maart. lies Een horlogemaker te Amsterdam moet het gelukt zijn een apparaat aan zijn huis en winkel aan le bren gen, waarbij het ongenooden gasten onmogelijk gemaakt wordt, zijn wo ning ongemerkt binnen te dringen. Door de uitgebreide vertakkingen van het toestel wordt het den dief of dieven niet alleen belet van de geheele voorzijde, maar ook aan de achterzijde, ja, zelfs door het dak, kelder of van weiken kant ook, zich toegang te verschaffen. Want onmid dellijk bij het forceeren van welk deel van het gebouw ook gaat bin nenshuis een eiectrische bel over, die. overal zeer duidelijk hoorbaar is, tegelijkertijd geeft een midden in den gevel geplaatste hoorn een zoodanig schel en knetterend geluid, dat ter stond de aandacht van voorbijgangers op het huis gevestigd wordt en de dief het hazenpad zal moeten kiezen. Het geluid, dat de hoorn voortbrengt, is zoo krachtig, dat dit op het dichtst bijzijnde politiebureau, op e an af stand van een paar honderd meters gelegen, gehoord wordt. Het toestel, bijzonder eenvoudig samengesteld, is voorzien van een contrölewijzer, die aantoont hoe lang het veiligheidssignaal gewerkt heeft. De bewoner kan dus na afwezig ge weest te zijn, steeds waarnemen of en hoe lang men aar. zijn huis bezig was: D e s t o r m. Een bootje, dat bezuiden Stavoren vcrunkerd lag, is onbemand de haven ingewaaid. Tengevolge van den hevigen storm, ten noorden van Stavoren, hebben vier tjalkschepen de noodvlag gehe- schen. Acht jollen uit Stavoren hebben 3 tjalkschepen te Workurn binnen gebracht, het vierde tjalkschip was reeds bij Hindeloopen gezonken. De bemanning werd aan land gezet. Bij de redding ontwrichtte de schippers vrouw haar arm. Tengevolge van het jongste storm weer is het water in de rivier De Eem zoo opgestuwd, dat de geheele poider achter het Schoonoordpark, te Baarn, onder water is geloopen. Te Bussum werd een arbeider door den huisbaas de huur opgezegd omdat hij bij de gezondheidscom missie geklaagd had over gebrek aan goed drinkwater cn over onvol doenden afvoer der privaten, en toen de huurder de woning niet op den bepaalden tijd verliet, werd zijn boeltje eenvoudig gerechtelijk op straat gezet. Wegens het groote ge brek aan arbeidswoningen, dat er te Bussum reeds lang bestaat, niette genstaande de huren zeer hoog zijn, kon de man geen andere woning krijgen. Hem bleef niets anders over dan met vrouw en zijn 8 kinderen maar onder den blooien hemel te vertoeven, aan weer en wind bloot gesteld. Gelukkig vonden zij 's nachts een onderkomen bij een der buren.Door den nood gedwongen is de man nu naar Naarden getrokken. Gisterenmorgen is een steiger aan de nieuwe genie-kazerne in de Prins Henderiklaan ie Utrecht inge stort, doordat de werklieden, die daar bezig waren met hun arbeid, zich te véél naar éene zijde verplaatsten. Dietengevolge vielen acht werklieden door den steiger naar beneden, met kalkbakken, steenen, hout enz. Onmid dellijk werd geneeskundige hulp in geroepen, die spoedig ter plaatse was van de 8 gevallenen bleken er drie wonder boven wonder goed te zijn afgekomen, ze mankeerden niets. Doch vijf waren er verwond, waarvan éen vermoedelijk ernstig. Een dokter legde het eerste verband, terwijl later ook de directeur van het St. Antoni- usgasthuis, met eenige geneesheeren assistentie kwam verleenen. De zwaar verwonde man werd naar het gasthuis vervoerd, de andere werklieden kon den zich loopende naar hun woning begeven. Een conducteur van de Nijmeegsche tramweg-maatschappij is bij het rangeeren tusschen twee wa gens geraakt en onmiddellijk gedood. -- Uil den Amstel nabij Amsterdam is het lijk opgehaald van een schipper uit Huizen, die overboord is gevallen, Te Dedemsvaart wordt vermist een courantenbezorger bekend als een oppassend jonkman. Men ver moedt, dat hij door de duisternis van een vonder over een der wijken te water is geraakt en verdronken. Als vervolg op het bericht over het gebeurde met den deserteur aan het station te Sneek, kan de „L. Ct" meedeelen, dat de sergeant die, zooals nader blijkt, zelfs niet uit den trein was gegaan onmiddellijk zijn maatregelen heeft genomen, ten gevolge waarvan de deserteur nog denzelfden dag, door de politie te Sneek naar Leeuwarden is gebracht. De man was trouwens niet van plan geweest voor de tweede maal te deserteeren. De „Deutscher Reichsaanzeigei" deelt den voorloopigen uitslag mede ven de jongste volkstelling in Duitsch- land. De bevolking van het Duitsche Rijk bedroeg op 1 December 1910 64,896,881 zielen en wel ongeveer evenveel mannen als vrouwen en is in het jongste lustrum ongeveer in gelijke mate toegenomen als in de voorafgaande vijfjarige tijdvakken sedert 1900, n.l. met ongeveer 4 millioen personen. De bewoners van Duitschland zijn als volgt over de verschillende voornaamste staten verdeeld Pruisen 40.156.791 Beieren 6.878.497 Saksen 4.802.385 Wur- temberg 2.435.611 Baden 2.141.832 Hessen 1.282.219 enz. Het stoomschip „Olympic" der White Starlijn, 45.000 ton groot en daarmee het grootste thans bestaande stoomschip, zal 14 Juni zijn eerste reis doen van Southhampton via Cherbourg naar New-York. Het zusterschip „Titanic", eveneens 45.000 ton groot, zal 31 Mei te Belfast te water worden gelaten. De pest. in de „Teinps" komt een beschrijving voor van een bezoek aan Moekden, waaraan wij het volgende ontleenen Toen wij de hoofdstad verlieten, die naar de westelijke poort van Moekden leidt, moesten wij eenigen tijd tusschen twee rijen lage huisjes doorloopen, waar een heele stad van kleine handswerklieden huist; de grond was met een dikke laag vuil bedekt. Vervolgens kwamen wij aan een tame lijk groote schaarsbebouwde ruimte, waar op sommige plaatsen het vuil even hoog lag opgestapeld als de huizen. Daar gingen wij een portaal binnen, waarop men papieren solda ten had geplakt, om van de woning de booze geesten, die misschien zouden trachten daar binnen te dringen, te verwijderen. Een kleine, heel zindelijke binnen plaats, en wij traden bij Chang Ting binnen, een der rijkste bontkooplieden van de hoofdstad van Mandsjoerije. De koopman kwam met duizenderlei plichtplegingen en buigingen zijn Eu- ropeesche klanten tegemoet en deed ons op de „khan", de Chineesche kachel, plaats nemen, waarop dikke tapijten lagen uitgespreid. Voor ons stond het kleine tafeltje op iage poo- ten, waarop de miniatuur-kopjes met groene thee werden neergezet. Vijf of zes oplettende bedienden gingen de vellen der dieren halen, die zij voor onze oogen ontvouwden. En telkens als er een bijzonder aanbevelenswaar dig stuk verscheen, begroette Chang Ting diens verschijning ais een han dig koopman met een uitioep van bewondering. Als het eindelijk tot onderhandelen kwam dan ontstond er een zeer lang zame en ingewikkelde discussie. De vreemdeling vergat niet, zich bij die gelegenheid de hulp te verzekeren van een in het land zelf wonenden Europeaan, uitstekend kenner, en op de hoogte van de prijzen en de ontelbare listen dank zij welke de Chinees verstaat aan de slechtste koopwaar nog den schijn van goede te geven. En als Chang Ting het waagde belachelijke prijzen te vragen dan zag de tusschenpersoon hem met een spottenden blik aan die wilde zeggen„Kom, komAls mijnheer nu alleen was, dan zou het nog gaan. Maar je weet wel, dat je mij niet kunt beetnemen Thans was Chan Ting wanhopig en de andere bonthandelaars van Moekden waren het niet minder. Streng gecontroleerd door de Japan- sche autoriteiten, die er volstrekt niet van houden, dan men met de ge zondheidvoorschriften de hand licht heeft de Tartaarsche grootmaarschaik bij al de kooplieden soldaten gede tacheerd, belast met te onderzoeken, of er zich in hun pakhuizen niet van die marmottenvellen bevinden, die men verdenkt de verschrikkelijke pestepidemie te hebben veroorzaakt. De kooplieden hebben geantwoord, dal de marmortenveilen geen waarde en dat zij niets te maken hebben met vellen van zulk een lagen prijs. Want het is ee* feit dat de marmotten in Mandsjoerije in reusachtige hoe veelheden voorkomen. Maar ondanks de tegenwerpingen van Chang Ting hebbe toch zijn v/inkei doorz zóo goed, dat om hen de koopman wel gei zijn toevlucht tot het t nemen, dat daarin bes 7Ün kas een zeker neemt! Dit offer en de vre te niet te zien gaan, b n0g meer dan de pest vooruitzicht van den den Chinees lang niet a|s bij den Europea. rondom zich ziet hij, z getale, zijn medemenl met bijna algeh:eie onv] Wij herinneren ons I termorgen in Moekde zend kouden morgen, en schitterend; op grond, zoo hard als de ken luid de hoeven Niet ver van onze w den ingang van een honderden menschen 1 der drukste straten lag der sloot een man, n gelaat, bedekt met afgr pen. Onze geleider w aan en sprak deze een' den: „Hij is dood." R< kwamen en gingen liepen hun zaken na, zich te verwaardigen den man te slaan. Di schen maakten een k! om zich niet te stoot alles. Wij droegen ot op, te vragen, hoe daar nu al !ag. „Sinds g antwoordde hij. Ongetu ongelukkige, te arm, or dak te zoeken, zich daa gelegd, bij het vallen v en hadden de koude hem overvallen. Men h sterven, zonder er ds dacht aan te schenken. Te midden van een volking mo^en de Europ hun pogingen en hur verdubbeien: het zal hur vallen onder zulke om de epidemie tat staan ti Woensdagmorgen New-York een bomaan: door de vereeniging v Hand (Black Hand Soc heimzinnige organisatie ten doel stelt den itali; lianen in de Vereenigd namelijk hun, die nog pai van Europa in Ameri komen, geld te ontroo Gewoonlijk leggen d> ders" hunne bommen voor de huizen van hu of verbergen ze achter van een winkel. In dit zij de ontplofbare stof in een luchtkoker tussch te huizen, die door tal bewoond werden. Twin werden gewond, voori de glasscherven van gesp en achttien gezinnen, kleine kinderen, vlucht de besneeuwde straten De politie schrijft zon twijfel de verantwoorc deze misdaad toe aanjde, cn de ltaliaansche afdeel is druk in de weer naar personen te zoeken, worden in deze misda ie zijn. Guiseppe Caldereila genomen zoon Prengott der huizen verbleven, eenige maanden briev „Black Hand" ontvan «aatste week was aa medegedeeld, dat hij moest betalen, wilde h gedood. Van Prengott dollars geëischt. Gewoonlijk trachten «oen, van wie velen n tai „al onbeker.d zijn men hunne vervolgers enaarDln dit geval hadd nnl.v g0fta de bri v?n gegevcn en zich a" de „Black Hand" °ntmoffihee1^ omSevinS ontploft,ng in opschui tenei j°0d'S de politi _mnde de orde te helpe der .et koudste iancr atm°spheer. stijft men booger in ds te vL,neemt de tempe' ais eenad1iS doordat Warmt eketl Werkt> c wel „aar de a] de aarri0eilltker teru§ 1 lem'npf naar de werel gfens nUUrdaling heef het om l een bepaald: bali„„™gekeerde te geb baïlo"nsëempferde te gL'b' geven instrumenl (gemind"' dat boven Peratun I1'000 M' 1 bede kt Weer stiigt 'o 'eik' wordt van o

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 2