LEES DIT H. 1. Onnim NATIONALE Gevraagd een Smidvnotwetln PIANOS binnenland; Advertenties! Waarschuwing. Gevraagd! INGEZONDEN iËMIMH. Gelukkig jong meisje. nierziekte bekruipt onverwacht. A. J. BULTERIJS, voor Zeeland. Waarom vreemd fabrikaat als het Hollandjche behalve Ooed hooper minjtew zoo Ooed of beter 15 KESSELS' KON. NED. PIANO ;FABRIEKT1LBURG Alom Agenten fóvraaQd- I NRUlLoude PIANO'S" eerster' geboortedag van prinses Ju liana werd gehouden, van financieelen aard is, nl. de verwachting dat er dan veel en opgewekt publiek op straat zou zijn. Ook was eerst een blauw bloempje gekozen, dat alleen om tech nische redenen later door het made liefje werd vervangen. De naam Juliana-bloem is van de spraakmakende gemeente afkomstig en door het bestuur evenmin bedoeld als een huldebetuiging aan de prinses, hetgeen velen er in zagenzulk een hulde ligt niet op den weg der ver- eeniging. Trouwens, hei bestuur betoogt, dat in dit geval in de eerste plaats de verjaardag van de Koningin-Moeder zou in aanmerking komen, die be schermvrouw van de vereeniging is, maar wier verjaardag 2 Augustus midden in het reisseizoen, ongeschikt is voor het doel. Ook zou het bestuur nimmer den bloemendag bij wijze van huldebetuiging aan den jaardag der prinses gekoppeld hebben zonder de toestemming der Koningin, welke ech ter niet is gevraagd. Toen het dagelijksch bestuur ge dwongen was van de keuze van den 2den Augustus af te zien en de ge dachten zich bepaalden tot den, overi gens wat het jaargetijde aanging, vol komen geschikten dag van 30 April, deden zich verschillende bezwaren kennen. Een der eerste, waarvan het gewicht aan stonds zeer sterk werd gevoeld, betrof de klacht, dat door den bloem verkoop in het vorige jaar groote schade was gedaan aan een klasse van lieden, die, op een dag als deze, gehoopt hadden eenige verdienste te putten uit den verkoop van oranje-versierselen. Deze klacht was juist, en overwegingervan leidde tot de overtuiging, dat men èn ter- wille van de verkoopers van oranje èn om de beteekenis van den feestdag zeiven, verkeerd zoude, doen den geboortedag der Prinses tot uitslui tenden verkoopdag der bloem te be stemmen. De overgroote meerderheid van ons volk wil op dien dag aan haar gevoelens uiting geven door het dragen van oranjehet scheen nauwelijks geoorloofd, haar als het ware te willen dwingen, in plaats daarvan zich met een willekeurige, door het bestuur der Centrale ver eeniging gekozen bloem te tooien. Wrnt de wijze, waarop men over het algemeen den bloemendag van het vorige jaar heeft opgevat, maakt het onvermijdelijk, dat aan een her nieuwde aanwijzing van den 30sten April, al was dat geheel tegen de bedoeling, de gedachte aan een per soonlijke huldiging van de Prinses kan worden verbonden. De naam van Juliana-bloem, vanwege de Centrale Vereeniging nooit uitgesproken, maar door de spraakmakende gemeente aanstonds op den voorgrond gebracht, zou dan gebleven zijn en het karakter van de bloem, die het bestuur nooit anders dan als tuberculose-bloem bedoeld had en ook nooit anders bedoeld wilde zien, voorgoed ver anderd hebben. En, mede in verband met het be oogde doel, zou deze bloem onmo gelijk telken jare een oranjebloem kunnen zijn. De wensch is vernomen, dat ook ditmaal het madeliefje van het vorige jaar fe koop zou worden geboden, maar het is duidelijk, dat dit niet doenlijk zou wezen, oindat de geheele uitslag ten bate van de tuberculose-bestrijding daardoor in de waagschaal zou worden gesteld. Om zeker te zijn, dat geen onbe voegde verkoopers de bloem ten eigen bate verkoopen, za! telken jare een ander model, dat tot het laatste oogenblik geheim gehouden wordt, gekozen moeten worden. Daarvoor ieder jaar een oranje kleur te kiezen, ware niet wel mo gelijk, maar toch zou de uitkomst wezen, dat het publiek die bloem ging dragen ter eere van een Prinses van het Huis van Oranje en dat de aloude oranjeversiering dus terug zou worden gedrongen. Door de beslissing, ten slotte door den raad van bestuur genomen, dat de verkoop niet verbonden zoude worden aan den geboortedag der Prin ses, maar dat de plaatselijke en an dere vereenigingen daartoe een of meer der dagen van 29 en 30 April en 1 Mei zouden kunnen kiezen, werd ook aan andere, bekend ge worden bezwaren van godsdienstigen, socialen en localen aard tegemoet gekomen. Het bestuur vertrouwt, thans de motieven, die geleid hebben tot de organisatie, van den verkoop der tuberculose bloem in dit jaar, vol doende klaar te hebben gemaakt; en omdat het bestuur dit vertrouwt en er zooveel wind over deze kwestie is opgestoken, meende ik goed en billijk te handelen door hel bHoog van het bestuur te helpen verspreiden. Geen schooner werk dan dal van den vredestichterLepelaar. De Vlissingsche maildienst. De Londensche correspondent van de „N. R. Ct." schreef Donderdag Het gedeeltelijke verleggen van den maildienst van Queenboro naar Folke stone was sedert eenigen tijd reeds in de maak, en aan enkele belangheb benden bekend, maar de ingewijden hielden de zaak zooveel mogelijk ge heim, zoolang de onderdeelen der nieuwe dienstregeling met de Neder- landsche en Duitsche spoorwegen nog niet geregeld waren, en ook, wijl het ongewenscht was slapende honden wakker te schudden. Nu echter de kogel door de kerk is, wil ik eenige mededeelingen doen welke ik hier uit de beste bronnen geput heb. Veie jaren nu geleden, toen de steigers enz. te Queenboro een prooi der vlammen geworden waren, is het overbrengen van den Vlissingschen dienst naar Dover ter sprake geko men, maar van dat plan is destijds niets gekomen, en ik geloof terecht niet, met het oog op hetgeen er la ter van Dover geworden iseen machtige, maar hoogst dure kunstha ven, waar de erin uitmondende spoorwegüjnen betrekkelijk weinig te vertellen hebben. Dat is het groote voordeel, dat Folkestone tegenwoordig biedt. De belangrijk verbeterde haveninrichtin gen zijn daar 't eigendom der Zuid oostelijke Spoorwegmaatschappij, wel ke ermee werken kan, gelijk zij ver kiest. Te Folkestone behoeft men niet een voortdurende stijging der haven- en aanleggelden te duchten, welke te Dover regel schijnt gewor den te zijn, en tenslotte zoo kras geworden is, dat zelfs Oostende ein delijk ertegen in verzet kwam en met den aanleg van een eigen haven op Canvey Island, aan den overkant der Theems, dreigde. Folkestone ligt per spoor wel iets verder dan Queenboro, maar daaren tegen dichter bij Vlissingen, en de raming is, dat de nieuwe nachtboo ten der Zeeland het traject tot Vlis singen binnen ruim vier uren zuilen kunnen afleggen. Dit beteekent wel, dat zij, hoewel iets later van Folke stone vertekkend dan thans van Queenboro, reeds omtrent halfdrie in den ochtend te Vlissingen kunnen zijn. Des winters bovenal zal dat voor vele reizigers wel bezwaar kunnen wezen, maar de reizigers, die zooveel haast niet hebben, zullen, naar ik ver neem, aan boord kunnen blijven sla pen tot er later uit Vlissingen een sneltrein vertrekt. De reizigers over Folkestone zullen daartoe van tevoren als het ware ingedeeld worden in haastigen en minder haastigen. Overigens beslaat, gelijk ik hoor, het plan, om vooreerst over Folkestone geen goederen te vervoeren, en den .goederendienst in Queenboro te contenireeren met den aldaar te handhaven dagdienst der „Zeeland". Maar of mettertijd dag en nachtdienst beide niet over Folkestone zuiien geschieden, is een kwestie voor de toekomst. Veien meenen, dat het eenmaal daartoe komen zal,althans wat den passagiersdienst betreft. De goederendienst zou dan geheel over Queenboro worden geleid. Veel zal natuurlijk ervan afhangen, welke ondervinding men te Folkestone opdoet. Folkestone immers is geheel nieuw voor Vlissingsche menschen. Daarom zullen er in April e. k. eenige proefvaarten tusschen Folkestone en Vlissingen ondernomen worden. Menschen van het vak, belang- hedbenden, die erover kunnen oordee- len, hebben mij als hun meening te kennen gegeven, aat Folkestone voor de Zeeland" uitstekend zal blijken te zijn. Maar dat de concurrenten niet stiüekens de kaas van hun brood zullen laten nemen, spreekt vanzelf. Ik denk hierbij niet alleen aan de Great Eastern, welke zich al gerept heeft, om ook een vee! verbeterden dienst over Parkeston-Hoek aan te kondigen, ik denk ook aan andere, bestaande of nog komende concurren ten, bizonderlijk aan den Midland Spoorweg, welke, naar ik verneem, met plannen omgaat, om een nieuwen stoomvaartdienst, tusschen de mon ding der Theems en Zeebrugge b. v., in te richten, zoodra zij in het bezit van Tilbury za! zijn gekomen. Over het geheel derhalve zuiien de vastelandsche diensten van Enge land eerlang een belangrijke ontwik keling en uitbreiding verkrijgen. De Génestet-bank. Gdijk men weet heefi de Haar- lemsche afdeeli ïg van het Algemeen Nederlandsch Verbond besloten den dichter P. A. de Génestet te eeren, wanneer het vijftig jaar geleden zal zijn, dat hij stierf en op dien dag, den 2den Juli 1911, zou daarom de ge noemde afdeeling een gedenkbank willen onthullen aan den voet der duinen, in of bij het bosch, waar De Génestet zoo graag vertoefde. Het wordt een bank van Zweedsch graniet, eenvoudig en streng van lijn en b.v. getooid met dit opschrift U heb ik uitgelezen, Mijn bosch en duin en dal, Daar half mijn lhuis mocht wezen, U eer ik, bovenal Bioemandaai, 1854. ,,De liefste plek". Wil het plan echter verwezenlijkt kunnen worden, dan zal de steun van zeer velen noodig zijnzij kunnen hun bijdragen zenden aan mr. H. Ph. 't Hooft, Haarlem, Groote Houtstraat 164, die verantwoording hiervan zai doen in „Neerlandia", het maandblad van het Algemeen Nederlandsch Ver bond. Verhooging invoerrechten. Men meldt aan het „N. v. d. D" Naar ik vernam is de indiening van het wetsontwerp tot verhooging van de invoerrechten binnen de 14 dagen te verwachten. (Zie verder Tweede Blad). fiioeg&aler te Vlissinjen. Febr. vm. nm. Zondag 19 5.— 5.20 Maandag 20 5.36 5.56 Dinsdag 21 6.20 6.40§ Woensdag 22 7.17 7.37 Donderdag 23 8.35 8.55 Vrijdag 24 10.06 10 26 Zaterdag 25 11.21 11.41 <7. Laatste Kwartier 's rnorg. 4.04. Er zijn zoovele vrouwen, zoovele jonge meisjes die ongelukkig zijn omdat zij lijden, dat wij gelooven goed te doen met het voorbeeld van éen jong meisje dat door de Pink Pillen een eind aan hare smarten heeft gemaakt, onder hare oogen te brengen. Dat jonge meisje, dat ons haar portret tot dank voor hare ge nezing heeft gezonden, schreef ons tegelijkertijd het volgende briefje „Ik ben 22 jaren oud, en ik kan zeggen dat ik sedert mijne kindsheid al tijd ziek ben geweest, mijne kindsheid was dan ook wel treurig. Ik had geen gezond heid en ik ben S8& Am? a"'M 'n m'in lÈdr I werk gehin- '4sr derd door ziekte, in het bijzonder leed ik aan hoofd pijnen die mij iederen dag op hetzelfde uur over vielen, en dat gedurende weken. Dan was ik ook zeer zenuwachtig en zeer gevoelig. Ik was onmiddellijk verschrikt en om weinig zaaks van streek. Mijne zenuwen waren altijd ziek. Ik heb velerlei middelen ge bruikt en daarmee zijn mijne soaar- penningen verloren gegaan, zonder dat ik er de zoo zeer begeerde kracht en gezondheid door heb verkregen. Eindelijk heeft men mij de Pink Pillen voorgeschreven, waarvan ik reeds veel goeds had hooren zeggen door menschen bij wie ik gewerkt had. Het verheugt mij u te zeggen dat uwe Pink Pillen een eind aan mijn ongelukkig leven hebben ge maakt, door mij de gezondheid .weer te geven." Get.Henriette Jacobs, Lieve Verschuiersstraat 30, te Rotterdam. Geef uwe spaarpenningen niet uit om u te genezen met middelen te koopen die geene bewijzen van ge nezing hebben gegeven. Neem de Pink Pillen die sedert 20 jaren u iederen dag altijd nieuwe genezingen aanwijzen. De Pink Pillen mogen duur schijnen wat hun prijs betreft. Zij zijn goedkoop wanneer inen be denkt dat zij genezen, dat zij snel genezen, dat zij uwe pijnen doen ophouden en u veroorloven te werken. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22, Amsterdam. Voor Vlis singen en omstreken bij de firma S. A, Luitwieler, NieuwstraatA. C. Be- niest, Lepelstraatte Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K. 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Niets is meer te vreezen dan een niirziekte, omdat deze u, zonder dat gij er van bewust zijt, bekruipt uw nieren kunnen cel na ce! vernietigd worden en hun kracht om het bloed tefiitreeren verliezen, zon der dat gij eenig ander waarschuwend kenteeken hebt opgemerkt dan een gevoel van zwakte, terneergeslagen heid en voortdurende vermoeidheid, want zelfs wanneer de nieren ernstig ziek zijn, toont zich dit som tijds aileen door weinig in het oog loopende verschijnselen. Nierziekten doen echter niet ieder een op dezelfde wijze aan. Geen enkele patient heeft alle verschijnselen zij loopen zeer uiteen bij verschil lende menschen. Mannen hebben dikwijls een ellen dig gevoel in hun rug en Pneumatische pijnen, doch niet hef minste kentee ken van waterzuchtanderen lijden aan graveel, urinestoornissen en bui- tensporigen dorst, maar hebben daar entegen niet den minsten last van hun rug. Vrouwen hebben misschien wallen onder de oogen en opgezwollen ledematen, en zijn totaal hulpeloos van de rugpijn. Weer anderen hebben misschien niets anders opgemerkt dan zwakte, loomheid en zwaarmoe digheid. Doch indien gij eenig teeken van nierziekte of blaaszwakte hebt, leidt uw kwaal misschien tot vernietiging der nieren, vóórdat gij eenig idee van het gevaar hebt. Nierziekten verheffen zich plotseling van eenvoudige tot gevaarlijke ziekten en bijna zonder voorafgaande waarschuwing. Verder uitstel is zóo ernstig, dat gij hief spoe dig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij het eerste verschijn sel d.r verschrikkelijke nierziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ge ven het gewenschte resultaat, omdat zij uitsluitend dienen voor de nieren en blaas, en alleen een nierengenees middel kan de nieren heelen. Zij maken de nieren, blaas en urinewegen ter dege schoon, gaan de ontsteking tegen en helpen hen op een zachte wijze om weder tot gezondheid en natuur lijke werking te geraken. Zij doen de geringste sporen der nieraandoening verdwijnen, en geven aan de nieren hun kracht terug om het vergiftige urinezuur af te voeren, waaruit zoo vele noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen ontspruiten. Koopt geen pillen, die niet den volledigen naamFoster's Rugpijn Nieren Pillen op het etiket hebben. Zij zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den beer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f10 voor zes doozen. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, mijn geliefde Vader, de heer J. D. PETERS, in den ouderdom van 72 jaar. Mej. J. D. PETERS. Vlissingen, 16 Februari 1911. Bezoeken worden liever niet ontvangen. De Heer en Mevr. SUYVER—Bom betuigen hunnen harteiijken dank voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van hunnen Vader en Behuwd- vader, den Heer W. G. BOM. 18 Februari 1911. 0— Bezitters van oude aandee. len der geldleening Belgische Loodsen=Societeit „UNIE", worden er nogmaals aan her. innerd dat na 28 Februari 1911, deze aandeelen WAAR. DELOOS zijn, alsmede de daarbij behoorende Coupon, bladen. De oude aandeelen worden bij den Penningmeester tegen nieuwe ingewisseld. HET BESTUUR. Maandag 20 Fe- bruari is het Café des auonds van 5 V, tot 7 uur GESLOTEN. Bouleuard Bankert. Voor een R. K. Persoon, in expe ditie zelfstandig kunnende werken en grondig bekend met de Fransche taal, bestaat gelegenheid tot flinke positie. Brieven onder K. 350, Bureau vati dit blad. worden attent gemaakt op de zeer voordeelige, sedert 1829 bestaande Het is de tijd van Coöperatie. Verzekert daarom onderling. PREMIE over 1910 voor Heerenhuizen 0,48 p.f 1000 Burgerwoonhuizen 0,51 Landbouwrisico's 0,84 Inlichtingen geven gaarne de Ver tegenwoordigers, M. MEIJER, Agent. Bellamypark 21. W. L. HUSON, Taxateur. Coosje Buskenstr. 33 een JONGMENSCH om in een win kel te worden opgeleid. AdresBureau dezer Courant. bij A. GEERVLIET, Smid, Neder- straat, Middelburg. VLEUGELS AUTO-PIANOS en ELECTR1SCHE VRAAGT CKIAL006 ÖF BEZOEKT de FABRIEK

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 2