Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Advertenties. WEEKBERICHT. BUITENLAND. Heeren Aannemers, Meubelen [veer dezelfde zal :n tijd van aan- rn and Chattam voornemen te met den nacht- "-en „late"-trein niet er op aan- laat mogelijk uit |;n, zullen zulks den trein, die ieger uit Londen nveel vroeger te waar reizigers [ord zich kunnen na aankomst te |men voornemens en uur na den en sneltrein te an de mededee- iMiil" betreffende de mailbooten „Zeeland" heeft Jespondent van de ties ingewonnen. Jat de veranderde e naar Vlissingen werd vastgesteld rking komt. Doch den nachtdienst ieeland". Voor de nsborough plaats rtrek in Engeland irt kan men zien, oute korter is dan eis zal 4 uren en taarover zal ieder- j gauw mogelijk p gaat, zich ver- oer van eu naar /eel door winnen, verkort de reis en Hamburg met hier naar Berlijn nieuwe dienstre- werd gezegd, nog itwijfeld zal zij een geven aan onze ind", wier vervoer en al schitterend ioor haar keurige we booten van den og toevoegen, dat kestone gunstiger in Dover.Wanneer kanaal een hevige en de Fransche en ten in de laatste regelrecht binnen- stone echter wel. 'eld de afdeeling Centraal Genoot- erherstellings- en en algemeene ver- cht bezocht was, p het goede doel ïg beoogt wel te om deze nuttige ;un te verleenen, volle recht heeft misplaatst, leder or het edele stre- raal Genootschap afdeeling Vlissin- or een ruime toe nog meer dan tot I in de gelegen- schoone doel van te helpen bevor- avond uitgebracht icretaris ontleenen pen jaar 1910 is ermelden als over verwachten was iet kunnen evena- f ongeveer stabiel, k verloren wij le- BS) weigerden hunne oen, twee bedank- nde des jaars. De kinderen van 13 Zonneheuvel ver- I de toestand der deren was bevre- begrooting uitge lost van f 50 voor ;t nieuwe kolonie- et te worden ver- e welwillende me ren tiental dames,' maals dank bren- aanzienlijk bedrag doel ingezameld- e gedeelte verwij- verslag van den nndigen wij dit jp uit te spreken, rengen, wat 191° n doen, eene ver- rn, het is en blij» iningmeester werd woording gedaan, it de inkomsten bedragen f 220.03, regen door het ver' |>apier en theelo°d' De uitgaven bedroegen f 197,427s, Wi o. is begrepen f 104 aan ver- pl'eegkosten voor uitzending van 4 kinderen en f 47 aan uitzet voor de kinderen. De rekening over 1910 sluit met een saldo van f 22. De begrooting voor 1911 bedraagt in ontvang en uitgaaf f 201. Het verslag van den secretaris en de rekening van den penningmeester werden beide goedgekeurd. In verband met een ingekomen circulaire over voorjaarsverpleging in het koloniehuis „Zwartendijk," heeft, naar verder op deze vergade ring werd medegedeeld, het bestuur vrijheid gekregen, zoo noodig 1 kind uit te zenden voor 60 dagen, terwijl voor de zomerverpleging gelden uit getrokken zijn voor 3 of 5 kinderen. Met ingang van 1 Mei a.s. zullen door de Staatsspoorwegen ook plaats bewijzen voor buurtverkeer worden ingevoerd voor onderling verkeer op elk van de volgende baanvakken Middelburg—Vlissingen, Goes—Mid delburg, Bergen-op-Zoom—-Goes en Roosendaal—Bergen-op Zoom. Men zal dus op elk station, halte of stopplaats, gelegen *aan een dezer baanvakken, eendaagsche retourkaar- ten kunnen verkrijgen naar elk ander station, halte of stopplaats, gelegen aan hetzelfde baanvak. De afgifte van plaatsbewijzen voor buurtverkeer tus- schen.'een station, halte of stopplaats van een ander baanvak is. dus uitge- sloten. Naar wij vernemen zullen bizondere inrichtingen gemaakt worden, teneinde de post en bagage der aankomende en vertrekkende booten vlugger naar en van de treinen te brengen. Hiertoe zal vanaf het eerste perron rechtstreeks naar de nachtbootponton een weg gemaakt worden. De gewone doorgang vanaf het eerste perron is te dien einde reeds nu aanmerkelijk verbreed. Met de dagboot wordt hier Zater dagavond uit Engeland verwacht generaal Booth met eenige officieren van het Leger des Heils. Per trein van 7 uur zal de generaal zijn reis voort zetten naar Den Haag. Zaterdagavond komt hier per trein van 11.23 aan de Wognumsche zang vereniging „Jacob Kwast", die per nachtboot haar reis naar Londen zal voortzetten. Zondag a.s. wordt des morgens elf uur in de zaal van den heer Buning op de Groote Markt een groote openbare betooging gehouden voor den wettelijken tienuren dag. Als sprekers zullen optreden de heeren L. M, Hermans lid van den gemeen teraad te Arnhem en A. W. Heykoop lid van den gemeenteraad te Rot terdam. Tengevolge van stormweer is de loodsdienst op de Schelde heden nacht moeten gestaakt worden en is eerst hedenmorgen hervat. De Engelsche schoener „Ibis" is hedenmiddag hier binnengekomen van Antwerpen om eene lading ijzer in te nemen van de Electro Tinfa- briek. De Ned. zeelichter „Scheepvaart I", welke hier een lading steenkolen heeft gelost voor de Gasfabriek, is gisteren naar Newcastle vertrokken. Het Fransche stoomschip „Emma" Ie Rotterdam aangekomen van Bor deaux, is op zee in aanvaring geweest met een Nederlandschen loodsschoe- ner uit Vlissingen, welke daardoor lichte schade bekwam. Gisterenavond ontstond, doordien de houten schoorsteenmantel viain had gevat, een begin van brand bij den heer v. D. in de Aagje Deken straat. Men wist den brand in den beginne te blusschen. De eerste luitenant E, A. van Poel voorde, gedetacheerd bij de le mili taire afdeeling te 's Gravenhage, zal van 1 tot 11 Maart a.s. den cursus volgen aan de werkplaatsen voor draagbare wapenen aan de Hembrug te Zaandam. Hedenmiddag had de 9 jarige jon gen B., het ongeluk nabij de sluizen te water te vallen. De heer F. Teirlinck, opvarende van bet gastransportvaartuig „Vlissingen" sprong gekleed te water en had het geluk den jongen op het droge te brengen, terwijl bereidwillige handen hem op den wal aanpakten. Gisteren slaagde aan de Univer siteit te Amsterdam voor het arts examen de heer J. de Konink, van vlissingen. Men schrijft ons uit Middelburg Op de kiezerslijsten voor 1911 tullen 253 nieuwe kiezers voorko men, nl. 184 belasting-, 22 woning-, 30 loon-, 7 spaarbank- en 10 exa men-kiezers. Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot lid van de ge zondheidscommissie, zetel Veere, de heer A. j. Louwers, dijksopzichter te Kats. Men schrijft ons uit IJzendijke Dinsdag jl. is door de alhier gesta tioneerde maréchaussée op aanwijzing achter de woning, bewoond door de weduwe de P„ opgegraven het lijkje van een onvoldragen kind van het vrouwelijk geslacht. Genoemde vrouw omtrent die ontdekning gehoord, ver klaarde dat dit het lijkje was van een kind waarvan hare 18 jarige dochter den 6 Februari jl. buiten echt was bevallen en zij dat aldaar had begra ven. Daar bij een nader verhoor van de ongehuwde moeder de maréchaus sée termen aanwezig achtte die het vermoeden wettigden dat hier sprake was van afdrijving, heeft hij nog den zelfden avond ie Biervliet gearresteerd de 26 jarige landbouwersknecht B„ minnaar dier vrouw, die erkende in zeer intieme verhouding tot haar te hebben gestaan, doch verklaarde van het voorgevallene niets te weten. Nadat door de alhier gevestigde doctoren de schouwing van het lijkje was verricht, is genoemde B. weder op vrije voeten gesteld. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. R. Kath. Kerk. Mr. A. Herken s, ridder in de orde van Oranje Nassau, geboren in het jaar 1817, priester gewijd in 1841, viert dit jaar zijn zeventigjarig priesterfeest. Deze nestor der priesters van het aartsbisdom werd in 1852 benoemd tot pastoor te T erbourgh, waar hij sinds eenigen tijd otium cum dagnatitate geniet na een pastoorschap van meer dan 50 jaren. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens diefstal: J. A., 14 jaren, P. A. 12 jaren en P. J. R„ 13 jaren, allen zonder beroep te Vlissingen, ieder een maand tuchtschool poging tot diefstalC. M. G„ 27 jaren, bakkersknecht te Middelburg, tot 14 dagen gevangenisstraf; wederspannigheidW. D„ 22 jaren, landbouwersknecht te Axel lot 14 dagen gevangenisstraf huisvredebreukL. B. de P., 20 jaren, arbeider te Hoofdplaat en 1. C., 24 jaren, dienstknecht te Schoondijke, ieder tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis mishandeling van een ambtenaar J. M„ 19 jaren, arbeider te Oude- lande, tot een maand gevangenisstraf mishandeling: J. G„ 22 jaren, win kelbediende te Middelburg tot f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis; J. v. B., 19 jaren visscher te Vlissingen, tot eene week gevangenisstraf; J. S„ 39 jaren, arbeider te Middelburg, tot 1 week gevangenisstraf; beleediging van een ambtenaarM. A. j. 51 jaren, werkvrouw te Middel burg, tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis overtreding van de plaatselijke po litieverordening van Vlissingen(in hooger beroep) W. G„ 44 jaren, win kelier te Vlissingen, tot f 1 boete subs 1 dag hechtenis vrijgesprokenW. A. F., 23 jaren, landbuuwersknecht te Wissekerke, beklaagd van mishandeling van een ambtenaar. Reeds drie maal heeft de be kende heer H. A. van Dalsuin, notaris en uitgever van het weekblad „de Volkswil", te Hulst, voor de Middel- burgsche rechtbank terecht gestaan wegens beleediging van een der leden van een tegen hem ageerende partij Heden had zich ditmaal te verant woorden de heer J. F. A. M. van Waesberghe, kassier te Hulst, die bij de jongste periodieke aftreding zijn plaats als lid der Provinciale staten moest afstaan aan den heer van Dal sum, en die wien laste gelegd was, dat hij op of omstreeks 17 October 1910 in eene kiesvergadering zekeren Destombes, een aanhanger der van Dalsum partij het woord „schoft" heeft toegevoegd. Het O.M. vroeg vrijspraak. Tegen de 38jarige vrouw J. M. C. K„ die twee servetten heeft ge stolen in de wasscherij „de Vol harding" alhier, werd heden door het O. M. bij de rechtbank te Middel burg, heden f 10 boete of 10 dagen gevangenisstraf geëischt. Door H. A. v. D., 42jaren, no taris en uitgever van het weekblad „de Volkswil" te Hulst, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van de rechtbank te Middelburg van den 3 Februari 1911, waarbij hij wegens „smaadschrift, aangedaan aan een ambtenar ter zake van de recht matige uitoefening zijner bediening tweemaal gepleegd" werd veroordeeld tof eene gevangenisstraf van een week. Het O.M. appeleerde eveneens van genoemd vonnis. De rechtbank te Zierikzee heeft een 25-jarige dienstbode uit Tholen, wegens poging tot kindermoord, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden. Woensdag is de oudste ingeze tene van Warga, de weduwe J.Spijk- stra Boorsma, 101 jaar geworden. Mocht ze verleden jaar haar lOOen verjaardag met opgewektheid vieren, tnans is ze reeds 3 weken ernstig ongesteld. Men vreesde al, dat „aide ike" haar verjaardag niet meer zou beleven. Gedurende haar onge steldheid heeft ze zoo goed als geen voedsel tot zich genomen, zoodat een spo .dig einde voorzien wordt. Op een schriftelijke verklaring van getuigen heeft de directie van de Nederlandsche Bank aan den man te Drumpt, van wien onlangs door een geit een bankbiljet van f 25 werd verslonden, een nieuw biljet toegezonden. 's Hertogenbosch genoot Woens dag van het bezoek van een drietal kwartesvinders. Dat hun terrein niet vruchtbaar was, blijkt uit het kort verblijf aldaar, want om acht uur hoepelden zij weer op, zonder een enkel kwartje te heoben gevonden. Hun aftocht veroorzaakte een op loop van volk. Vergezeld door een viertal agenten, die hun volgden op al hun schreden, kozen ze hun weg door de wachtkamer eerste klas, overal aangestaard en omringd als ontsnapte rariteiten uit een panopti cum, door een drom van publiek. Gevolgd door een paar chefs, spoor beambten, belangstellende Bossche naren en agenten togen ze de brug over en namen plaats in een coupé waar ze met hun drieën een kaartje gingen leggen. Elk, die met den trein vertrok, werd tegen de heeren gewaarschuwd. Het meisje te Bussuin dat ernstige brandwonden heeft bekomen, is aan de gevolgen overleden Een löjarige jongen te Alem viel Dinsdag van een hooizolder, kreeg een hersenschudding en was na eenige uren overleden. Van een goede rentrein is even voor het station Zevenbergen een wagen ontspoord Een remmer uit Roozendaal, die op dezen wagen zat, viel bij het zwaaien met de vlag eraf, waarbij hij met het hoofd tegen een paal terecht kwam en diepe wonden aan zijn hoofd opliep. Daar hij ook inwendig zwaar gekneusd was, mocht hij niet vervoerd worden en wordt nu verpleegd in het ziekenhuis. De influenza, die dit jaar eerst laat te Berlijn haar intrede heeft ge daan, woedt daar thans met zulk een hevigheid, dat men gerust van een epidemie kan spreken. Het juiste aantal ziektegevallen is niet vast te stellen, doch waarschijnlijk zijn 12,000 a 14.000 personen door de influenza aangetast. De symptomen zijn meestal ernstiger dan gewoonlijk en het aantal gevallen met doodelijken afloop is dubbel zoo groot als het voorjaar. Het spoorwegongeluk b ij C o u r v i lie. Het opruimings- werk op de plaats des onheils bij Courville is gedurende den nacht, die koud en ijzig was, langzaam voortgezet. De soldaten ontstaken op den weg groote vuren met de overblijfselen der vernielde wagons De brand van de wagens was lang zamerhand gedoofd, maar het vuur bleef nog onder de puinhoopen smeulen. De plaats van de ramp levert natuurlijk een indrukwekkend schouw spel op. Van drie wagons en een bagagewagen is niets overgebleven dan eenige deelen van chassis en wat verbogen en gekromde ijzeren stangen. Over een grooten afstand is ook de spoorweg vernield. De rails zijn op beide lijnen niet alleen ver bogen, maar in kleine stukken ge slagen. De zware machine van de express was geheel verbrijzeld. Bij het opruimingswerk heeft men nog eenige lijken gevonden en eenige misvormde overblijselen, die zeer moeilijk herkenbaar zullen zijn. Een der reizigers heeft vijf lijken herkend, waaronder die van zijn vrouw en zijn schoondochter, die Zaterdag 1.1. gehuwd was. Nog vier andere familieleden bevinden zich onder de dooden of de nog niet herkende gewonden. Een vrouwenromp werd gevonden, waarvan het hoofd geheel was ver brijzeld. Verder vond men nog ver schillende lichaamsdeeien. Het meest geleden hebben de passagiers van de eerste wagons, terwijl de 19 reizigers in den restau ratie wagen er met den schrik en eenige lichte verwondingen afkwamen. Tragisch is vooral het ongeluk ge weest voor een bruiloftsgezelschap, dat uit Parijs naar het land terugkeerde. Van de elf personen, waaruit het ge zelschap bestond, bleven er slechts twee ongedeerd. Den jongen echtge noot werden beide beenen gebroken. Zijn jonge vrouw is dood, haar lijk werd het eerste gevonden, de krans van oranjebloesem nog op de borst. Volgens ooggetuigen werd het geluid van de botsing kilometers ver in den omtrek gehoord. Uit Courville snelden de bewoners naar het station, waar beide treinen in brand stonden. Een sterke wind wakkerde het vuur aan tot een reusachtigen brandstapel,waar uit hartverscheurende kreten opstegen. De restauratiewagen stond rechtop in de lucht. De vensters waren gebroken, de deuren verbogen maar de reizigers konden zich alie redden. Op het eerste bericht van het onheil begaf de minister van het verkeer, Puech, met eenige ingenieurs zich naar de plaats van de ramp, waar hij op het oogenblik nog is. Volgens zijn meening, was de schuld van het ongeluk, zooals reeds gemeld, bij den machinist te zoeken, die naar ver keerde signalen had gekeken en aan de onvoorzichtigheid van den station chef. De ontstemming in het land over dit ongeluk op den Westerspoorweg, het tiende in den tijd van vier jaar, is zeer groot. De beraadslaging over de begrooting der spoorwegen in de kamer is pas afgeloopen, maar men verwacht een interpellatie over de bedenkelijke toestanden op den Wes terspoorweg, De revolutie in Mexico. Uit El Paso wordt gemeld, dat de Mexicaansche commandant-gent raai Navarro, met duizend manschappen Juarez is binnengetrokken, .vat wei beschouwd kan worden ais het einde van den strijd Er bevinden zich geen opstandelingen in de onmiddellijke nabijheid der stad. Bij het staatsdepartement te Wash ington zijn berichten ingekomen dat de Mexicaansche opstandelingen 700 dollar en een hoeveelheid geweren bij de „American Smelting Works" te Velardena in beslag hebben genomen. Internationale verwikkelingen worden als waarschijnlijk beschouwd. Aan de Kaap en in alle ooiden der Zuid-Afrikaansche binnenlanden heerscht buitengewoon groote hitte. De thermometer staaf er 113 gr. F. in de schaduw. Struisvogels, varkens, hoenders en zelfs bijen sterven door de warmte en ook verscheidene kin deren van inlanders zijn bezweken. In het zuiden van Rusland heerscht felle koude. In de vorige week zijn er niet minder dan 167 menschen doodgevroren. Gelijk reeds bericht werd, is de haven van Odessa geheel dichtgevroren. De ijsbrekers konden er niet doorheen en veie schepen blijven er ingesloten. men. Het is nog niet bekend hoelang het verblijf van het Duitsche Keizers- paar te Londen zal duren. Tweede Kamer. 's GRAVENHAGE. Het afdeelings onderzoek van het kust verdedigings ontwerp is gisteren beëindigd. Bezoek van het Duitsche Keizerspaar. LONDEN. Officieel is bekend ge maakt dat de Koningen de Koningin 16 Mei a.s. het gedenkteeken van Koningin Victoria zullen onthullen en dat de Duitsche Keizer vergezeld van de Keizerin daarvoor zullen overko CORRESPONDENTIE. Voor ingezonden stukken was heden geen plaats. Red. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 17Febr. 1911.) Hoogste barometerstand 778.6 te Coruna. Laagste barometerstand 730.1 te Hernosand. Verwachting tot den avond van 18 Febr.Afnemende tot matige Weste lijke later toenemende Zuidwestelijke wind. Toenemende bewolking. Later wellicht regen. Kouder. Hoogwater te Vlissingen. DUITSCHLAND. De Rijksdagver- volgde gisteren de tweede lezing van de marinebegrooting. In den loop der debatten verklaarde de staatsse cretaris van marine Von Tirpitz Wij beletten den arbeiders niet zich te organiseeren, maai wij willen slechts de overheersching van de arbeiders door den sociaai-democratischen Arbeidersbond verhinderen. Hij zeide daarop betreffende de organisatie van de wervenDe werven zijn in de eerste pla-atsbestemd voor mobilisatie, in de tweede plaats voor de verza meling van alle krachten voor repara ties nadat een gevecht heeft plaats gehad. Wij zullen altijd in de eerste plaats als doel van de werven den oorlog en den oorlogstoestand moeten beschouwen. Aan het hoofd moeten daarom evenals in andere landen een marineofficier staan. Aan het hoofd van de afzonderlijke afdeeiingen staan technici. De Rijksdag nam in tweede lezing de marinebegrooting aan. Febr. vm. nm. Zaterdag 18 4.23 4.43 Zondag 19 5.— 5.20 Maandag 20 5.36 5.56 Dinsdag 21 6.20 6.40§ Woensdag 22 7.17 7.37 Donderdag 23 8.35 8.55 Vrijdag 24 10.06 10 26 Laatste Kwartier 's morg 4.04. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 17 Februari 1911. Geen aanvoer van boter en eieren. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, mijn geliefde Vader, de heer J. D. PETERS, in den ouderdom van 72 jaar. Mtj. D. PETERS. Vlissingen, 16 Februari 1911. Bezoeken worden liever niet ontvangen. Heden overleed te Utrecht, in den ouderdom van 54 jaren, onze geliefde Broeder en Behuwdbroe- der, de Weled. Gestr. Heer WILLEM DE WAARDT, O ud - o flic icr - hi n o h in i s t le Iclaase. Hidder in de Orde van Oranje Nassau. L. J. DE WAARDT. S.P.DE WAARDTClowting. Q. K. DE WAARDT. J. H. DE WAARDT-But. Vlissingen, 15 Februari 1911. Heden overleed n?: een kort- stondige ziekte onze geliefde I Zoon en Broeder P1ETER CORNELIS KOOGER in den jeugdigen leeftijd van bijna 9 jaar. Vlissingen, 16 Febr. 1911. C. KOOGER. D. J. KOOGERLute. Algemeene kennisgeving. De Gezondheids-commissie le Vlissingen geeft kennis dat de vergadering bedoeld bij arf 27e der Gezondheids wet (Staatsblad no. 157) zal gehouden worden op Vrijdag den 24 Februari1911 des n.m. te 8 uur in de kamer der commissie ten stadhuize. De commissie voornoemd, Dr. C. A. DUyVIS, Voorzitter. W. L. HUS0N, Secretaris. die genegen zijn opgaaf te geven voor het maken van een bestek en teeke- ning volgens verordening der Bouw- wetten, voor het maken van een Winkelhuis met 2 Bovenwo ningen, kunnen Zaterdagmorgen 10 uur in de 2 af te breken perceelen, Walstraat, 't plan daarvoor te zien krijgen en indienen zoo spoedig mogelijk. Aanbesteding naar het biliijkst te verkrijgen plan. Onder- handsche gunning. DE ONDERNEMERS. Eenige goed onderhouden te koop. Te bevragen bureau dezer Ct.

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 3