allé Frte, Minui SA IET Natuurkundig Genootschap. Gemengd Nieuws, Laatste Berichten, "kerk- en schoqlnseuwsL IN0EZQH9EN MEOEDEELiNGEH. Advertentiën. JAC. STROBAND. PROGRAMMA DONDERDAG IS, VRIJDAG 17 en ZA TERDAG 13 FEBRUARI. Een Versfelnaaisfer geiiëtHÉ Is Huur HYPOTHEEKBANK VOOR NEOERLAND. Een Leerling-Operateur Dajdicnsfböde, en Weth. na r gezondheids verleenen van ten die vertrek- leel voldoende ie buitenlucht ne inrichtingen 2, 3, 9 en 12 rc-denen nieuw worden, zijn de vootschifien nde bouwveror- besluiten van bij zij krachtens nadere eischen belanghebbende nadat hem van nis gegeven, bij komen. De op king hebbende ouwverordening sing, ne woning niet Ier voorschriften en indien geen ven an eene Burg. en Weth. den bij die aan- termijn, wordt t met hechtenis eene maand of hoogste honderd t opsporen van t toezicht op de bepalingen dezer - onverminderd etboek van straf- tst: de gemeente pzichters der ge- ambtenaren en ntepolitie. n het vorig artikel |n wordt de last de zorg voor de erordening zulks htneming van de s 1853 (Staatsblad en, gebouwen en en huns ondanks en opgang bin- aaar wordt in deze rerstaan de erf- truchtgebruiker en ordening treedt in id na den datum 15 Februari. Weth. wordt aan oorgesteld gunstig het verzoek der trbetering van de tier, iot toekenning van f421.000, ten ianbouw van 180 op het voormalig waarop Burg. en dit voorschot toe wij in ons volgend werp-zomerdienst- n treinenloop, op latschappij tot Ex- spoorwegen, zullen 34 en D 184 Vlis- 4oord- en Zuid- 0 VlissingenAm- ongeveer een uur singen vertrekken, 1 Duitschland 4. 20, 4.40 en Amster- ieruit blijkt, dat het gt de nachtbooten maatschappij „Zee te doen aankomen, ons gebleken dat vermoedelijk des Hen binnenkomen, te Woerden s op- waardoor reizigers genheid hebben van ik te maken en te gaan op trein 119, ndaar vertrekt, met 7.48 v/m., aankomst msterdam W. P. 8.00 S.22 v/m. De béide Zuid- en Noord- n met den nieuwen toppen te Rozendaal ;he afhaalkotter no. middag bij het ver- op den Oostberm met hoog water naar zee vertrokken. ten van derden stuur- ote stoomvaart is ge' P. M. Ingenegeren, eRuyterschool alhier- werd de werkman terrein der Kol de Schelde" bij he' een schoorsteen doo hout op het hoot hem in de verbano* Mier de eerste hulp was verleend, w'efd de man per brancard naar het p K. Weeshuis vervoerd. Zooals men zich herinneren zal had n pet begin van het vorige jaar aan jen bekenden Westkapeischen zee dijk een oeverafschuiving plaats, die destijds velen bewoners van Zeeland's tuin visioenen van eene overstrooming bezorgde. Thans vernemen wij, dat de toen aangerichte schade geheel her steld is. Het eindigen van deze herstelling is echter geenszins het einde geweest van het werk aan den dijk. Steeds zijn daaraan kleine voorzie ningen noodig, maar bovendien werd jn het najaar van 1909 besloten om v0Or f 200,000 buitengewone werken uit te voeren. Als een onderdeel van deze werken lS men thans bezig om op ongeveer p/, K.M. van de plaats waar boven genoemde afschuiving plaats had, nieuwe steenglooiing aan te brengen. Onder aan de glooiing worden bazalt- sieenen, welke 5000 Kilogram wegen, aangebracht om de inwerking van den golfslag op den voet van den dijk tegen te gaan. Het aanvoeren en plaatsen van deze steenen geeft ruimschoots werk aan de „dijkers", zooals het gedeelte der Westkapelsche bevolking, dat aan den dijk werkt, genoemd wordt. Ned. Herv. Kerk. De belangrijke- restauratie aan het kerkgebouw der Ned. Hervormde gemeente te S> rooskerke is geëindigd. Zoowel uit als inwendig is veel veranderd en verbeterd. Het dak is geheel belegd met nieuwe leien. Een sierlijk, ijzeren hekwerk, dat het oude kerkhof om sluit, vervangt nu een bouwvalligen kerkmuur. De zeer oude klimmende leeuwen, het oude wapen van Se rooskerke omvattende, prijken nu op nieuwe pilaren. Als het plantsoen geplant is op het kerkof, is het ge heel een sieraad voor de gemeente. Ook inwendig is de kerk belang rijk verbeterd. Langs alle zijden is een nieuwe luifel aangebracht. Nieuwe groote koperen lampen vervangen nu de kleine ouderwetste. Dank zij de gift van de Generale Synode en de belangrijke bijdragen van particulieren is de kerkvoogdij instaat geweest, de restauratie op zoo'n onbekrompen wijze te doen uitroeren. Een woord van lof en dank verdienen zeker allen, die er toe hebben bijgedragen. Oer. Kerken. Aangenomen het be roep naar Baarland, de heer H. Lanning, cand. te Zweeloo. Dinsdag herdacht ds. J. J. Koopmans, predikant bij de gerefor meerde kerk te Grijpskerke zijn 25- jarig ambtsjubile. Van vele en van verschillende zijden ontving de ge achte jubilaris talrijke blijken van belangstelling, waarbij ook stoffelij ke. Ds. J. Koopmans werd den 14 Febr. 1886 te Heerjansdam in zijn predikambt bevestigd, den 22 Fe bruari 1891 te Naaldwijk, den 7 Juni 1896 te Heikenszand en den 5den Mei 1901 te Grijpskerke. Rechtzaken. la een voor de rechtbank te Mid delburg aanhangige procedure lus- skhen reederij en gezagvoerder van het in den nacht van 20 op 21 Juli 1910 op de Schelde bij het lichtschip „de Wielingen" aangevaren Russische zeilschip de „Capella" tot hei be komen van schadevergoeding deswege van den gezagvoerder en de reederij van de Belgische sleepboot „John Buil" welke de „Capella" had aan gevaren, heeft heden de officier van justitie geconcludeerd tot verwerping van de door gedaagden opgeworpen exceptie van onbevoegdheid dezer rechtbank, welke was voorgesteld nu heide partijen vreemdelingen waren en de aanvaring niet op Hollandsch gebied was voorgevallen. Waar hier voor de gevorderde schade beslag was gelegd overeen komstig art. 764 Wetb. v. B. Rv. (saisie foraine) en van waarde-ver- klaring werd gevorderd van dat arrest, vermeende het O. M„ zich beroepend op een arrest van het hof je 's Gravenhage, dat de bevoegdheid oezer rechtbank door de wet was vastgesteld. De uitspraak der rechtbank werd bepaald op Woensdag 15 Maart. De cokes-ovens te Sluiskil zullen volgens de „Cöte Eur", geëxploiteerd worden door een Fransch-Belgische 8J.°ep, waartoe o. a. de maatschap- b'ien Aciéries de Logny, de Hants- joumeaux de Sauines en de Senel- 'e-Maubeuge behooren. De uitslag der volksstemming in het Kamerdistrict Schoterland is dat van 23,484 geldige stemmen zich hebben verklaard voor onbeperkten drankhandel 809, handhaving van den bestaanden toestand 4948, ver mindering aantal drankgeiegenheden 4016, en geheel verdwijning van alle drankgelegenheden 13,711/ Een matroos van een stoom trawler te IJmuiden werd op zee door het breken van een korlijn doodgeslagen. Het vaartuig liep met het lijk aan boord te IJmuiden binnen. Branden. Gisterenmiddag omstreeks half drie ontstond er te Leiden een zware uitslaande brand in een fabriek van matten aan hel Galgewater. De brandweer, die spoe dig met brandbluscbmiddelen, hand en stoombrandspuiten was aangerukt, mocht er in slagen den brand in be trekkelijk korten tijd te bedwingen, hoewel het geheele perceel werd vernield. De schade wordt door ver zekering gedekt. - Onder Wirdum is een groote boerderij met bijbe- hooren afgebrand. Een groote voor raad hooi en 54 stuks vee, waaronder 3 paarden zijn verbrand. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De oorzaak is onbekend. Alles was ver zekerd, Dinsdagmiddag brak op een bovenverdieping van het perceel hoek Colensostraat en Scheperstraat te Schoten een hevige uilslaande brand uit, terwijl de bewoners afwezig waren. De Schotensche brandweer was niet in staat het vuur te be dwingen, zoodat ook de bovenver dieping van het belendende perceel werd aangetast. De hulp werd inge roepen van de Hairletnsche brand weer, die het gevaar spoedig meester was. De oorzaak is onbekend. Dat het onderzoek naar het vaderschap aanleiding kan geven tot allerlei oneerlijke praktijken, chan tage enz. is dezet dagen te Rotter dam reeds gebleken. Bij den voog dijraad aldaar werd aanhangig ge maakt een onderzoek naar het va derschap. Een 20jarige dienstbode, die verkeering had gehad met een zeeman die haar in den steek had gelaten, was in de rijkskraamzaal bevallen. De dienstbode die in be trekking was bij een familie te Oud- Delfshaven beschuldigde den zoon des huizes en sprak dezen aan om haar schadeloos te stellen. Een uit gebreid onderzoek door den Voogdij raad ingesteld bracht aan het licht dat er geen enkele aanleiding was, welke voor die beschuldiging ver moeden kon doen ontstaan, zoodat men hier waarschijnlijk met een po ging tot afpersing te doen heeft. Gisteren is een dokter ts Kt- tendrecht, toen hij zich perfietsnaar een patiënt begaf door een man en een vrouw aangevallen. De dokter werd van de fiets getrokken en in het gelaat gestompt. De man en de vrouw zijn beiden aangehouden en proces-verbaal is opgemaakt Tijdens den dikken mist is gisterenochtend 6 uur op de Mtas ter hoogte van de Willemskade een goederenboot tegen den voorsteven van een Rijnsciiip geloopen. Het anker van het Rijnschip drong aan stuurboord in de „Mercurius" en brak af. De „Mercurius" maakte zoo ernstige averij dat de boot in enkele seconden zonk. De bemanning redde zich op het Rijnschip. De heer W. Noorland, duiker te Dordrecht, die bezig is met de vervaardiging van een pak, in den vorm van een duikerpak, dat hem in staat zal stellen in gevallen van brand, menschen, die in levensgevaar ver- keeren, uit de vlammen te redden, ontvijg van de directiën der brand weer te Leeuwarden en te Arnhem verzoeken om inlichtingen terwijl nij van den „Superintendent of Public Works" te Wellington, inden Ameri- kaanschen Staat New-Jersey, de vraag kreeg of hij bereid is het pak, na degelijke proefneming en geschikt- bevinding, te verkoopen. Reeds heeft hij de noodige stappen gedaan om op zijn uitvinding hier te lande en ook in de Vereen. Staten octrooi te nemen. Het voornemen bestaat, volgens de Dordr. Ct. om het pak, wanneer dat over ongeveer drie weken geheel gereed zal zijn, officieel tebjproeven. Voorloopige proeven hebben aan de verwachting beantwoord en den uitvinder aanleiding gegeven tot het aanbrengen van nog enkele verbete ringen. Zoo zal hij in zijn pak ge stoken, langs telephonischen weg met de buitenwereld in verbin ding kunnen blijven, zoodat hem in geval van nood hulp kan worden verleend. Twee treinen zijn in de nabij heid van Courtville (Frankrijk) op elkaar geloopen. De vernielde wagens vlogen in brand. De minister van openbare werken is met een extra-trein naar Courtville vertrokken. De treinen die met elkaar in bot sing zijn gekomen zijn de sneltrein, die om 4.55 van het station Mont- Parnasse naar Brest is vertrokken en een trein Brest—Parijs, die om 6.12 Courtville passeert. Een goede rentrein, die zich dicht ter plaatse bevond, vloog in brand. \/olgens een later bericht is het de express uit Angers, welke bij een vaart van tachtig kilometer om streeks kwart over zes met een goe derentrein in botsing kwam. Gp het zelfde oogenblik kwam ook een per sonentrein uit de richting Le Mans aan. Alleen de machine van dezen trein werd omvergeworpen, en geen enkel reiziger gewond. Om kwart voor tien had men vijf dooden en zeven ge wonden van onder de puinen ge haald. De restauratiewagen en ver scheidene andere wagons sloegen in brand. - Het testament van Crippen. waarbij miss Le Neve tot zijn univer- seele erfgename gemaakt was, werd eenigen tijd geleden door een zuster van de vermoorde vrouw van Crip pen bestreden. De rechtbank heelt nu echter het testament geldig verklaard, zoodat miss Le Neve erft. Behalve deze erfenis, ligt er nog een ander fortuintje voor de interessante juffrouw in het ve\ Wij meidden dezer dagen, dat mr. Howell, in opdracht van een groote Amerikaansche emigratie-agen tuur en met goedkeuring der Kana- deesche regeering een oproep in Engelsche bladen had geplaatst, waarin hij in het belang der bevol king van die afgelegen, van de we reld afgestorven districten in Canada, trouwlustige vertegenwoordigsters van het schoone geslacht werft. Die oproep heeft haar uitwerking niet gemist. Naar uit Londen gemeld wordt, hebben zich 200 Engelsche, huwbare meisjes, als huwelijkscandi- datessen naar Ontario ingescheept, voor 't meerendeel gerecruteerd uit den dienenden stand. En onder deze bevindt zich ook de befaamde miss Le Neve, de min nares van wijlen Crippen. Maar in tegenstelling met haar medegezellinnen die het ongewisse tegemoet gaan, voert deze twéede reis van miss Le Neve naar Canada haar een verzekerde toekomst tegemoet. Want het verluidt, dat haar portret en meer nog haar dramatisch levens- gebeuren een rijken Canadeeschen farmer zoodanig tot tranen heeft ge roerd, dat hij Crippen's achtergelaten minnares tot vrouw begeerde. De correspondent van het „Berliner Tageblatt" te Frankfort schrijft, dat de Hollandsche en Rus sische millioenen-erfanissen als pad destoelen uit den grond opschieten en dat er blijkbaar nog altijd lieden gevonden worden, die die sprookjes voor waar aannemen en tijd en geld over hebben, om die „millioenen" los te krijgen. Nu betreft het de nalaten schap van zekeren Kilp, die in 1719 in een dorpje in den Taunus werd geboren, op lateren leeftijd naar Hol land verhuisde, en daar door een Hol'.andschen graaf, wien hij het leven redde,tot universeele erfgenaam zou zijn benoemd. Toen Kilp, die ongehuwd bleef, overleed, zou hij zijn groot vermogen aan een liefdadige instelling te Amsterdam hebben ver maakt, onder beding dat die instelling honderd jaar lang de rente van het kapitaal zou mogen trekken en na afloop van dien termijn het kapitaal met de intusschen oploopende rente aan Ktlp's bloedverwanten zou moeten uitkeeren. in 1860 zou die termijn zijn afgeloopen en de erfenis dan ook vijf jaar lang ter beschikking van de rechthebbende zijn gehouden. Eerst in den laatsten tijd hebben zich de rechthebbenden om die na latenschap bekommerd, die nu een bedrag van 159 millioen mark zou uitmaken. Zondag heeft te Kelkbeim een vergadering plaats gehad van lieden, die aanspraak maken op de erfenis, uit 52 plaatsjes in den Taunus. Een advocaat van Fiankfort, dr. Hosbach, is met de verdediging der vermeende rechten van die lieden belast en zag zich reeds een groot bedrag uitgekeerd voor de eerste uit gaven. Per telegraaf. 's GRAVENHAGE. Tot rapporteurs over het 46 millioenfonds, wijziging der milifiewet enz. zijn benoemd de heeren Thomson, Van Hoogstraten, Eland, Lohman en Duymaer van Twist. Fransche manoeuvres. PARIJS. De bladen melden dat de groote manoeuvres van de Fransche vloot in September a. s. gehouden zullen worden in het Kanaal en in de Noordzee, ter hoogte van Vlissin gen. Het eerste en tweede eskader zullen aan de manoeuvres deelnemen. Begenadiging. PARIJS. Durand, die ter dood ver oordeeld was omdat hii tijdens de jongststakingen tot moord op onder kruipers zou hebben aangezet, is op bevel van den minister van justitie heden in vrijheid gesteld. Niets is lastiger te uerdragen dan aambeien. Maar weinig kwalen worden er aan het menschdom opgelegd, die pijnlijker zijn en meer ongemak ver oorzaken dan aambeien. De onop houdelijke jeuking en brandende pijn verschaffen u dagen vol kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende. En indien jeukende aambeien veron achtzaamd worden, leiden zij tot in wendige of bloedende, aambeien, die den patiënt zijn energie ontnemen, bloedarmoede veroorz iken en hem zwak en wegkwijnend maken. Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf geeft een ongekend ge voel van verkwikking en verlichting aan de aangedane deelen en slechts zelden is één doos onvoldoende om een volkomen en duurzame genezing teweeg te brengen. Voor eczema, huiduitslag, gor delroos, puisten en alle jeukende huidziekten is Foster's Zalf een zeker geneesmiddel. Zij is wonderlijk ver zachtend, heelend en antiseptisch Zij prikkelt de huid niet en doet haar niet te spoedig opdrogen. Zij is zonder wederga. Overtuigt u, dat gij de echte Fos ter's Zalf krijgt. Zij is te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of of f 10 voor zes doozen. WEBBBEBIOHT. medegedeeld door hefc Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 15 Feb. 1911.) Hoogste barometerstand 779.5 te Clermont. Laagste barometerstand 749.2 te Bodo. Verwachting tot den avond van 16 Febr. Afnemende Westelijke later t lenemende Zuidwestelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Later wellicht regen. Mogelijk nachtvorst. Zelfde temperatuur. Heagwaftr Se Vlissingen. Febr. vin. nm. Donderdag 16 3.11 3.31 Vrijdag 17 3.50 4 10 Zaterdag 18 4.23 4.43 Zondag 19 5- 5 20 Maandag 20 5.36 5.56 Dinsdag 21 6.20 6 40§ Woensdag 22 7.17 7.37 Laatste Kwartier 's morg. 4 04. Heden overleed plotseling te Middelburg onze gelief te Zuster j en Behuwdzuster, M juffrouw MARIA BAERT in den ouderdom van bijna 661 j jaar. M. N. BAF.RT. A. M. BAERT— de Borst Verdoorn. Vlissingen, 14 Febr. 1911. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. Door omstandigheden niet in de gelegenheid geweest zijnde per soonlijk afscheid te nemen, roepen wij bij deze aan Vrienden en Beken den een hartelijk tot weerziens toe. J. C. VAN OOSTVEEN en Echtgenoote Allen die iets te vorderen heb ben van of verschuldigd zijn aan ondergeteekende, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling ie doen vóór 23 Februari a.s., en bedankt tevens al zijn begunstigers voor het vertrouwen dat ik zoo ruimschoots heb mogen genieten. Hoogachtend, Walstraat 2. in de Zeevaartschool. Donderdag 16 Februari 8 uur Onderwerp Zwitserland en de Pas sie-spelen. Prachtlichtbeelden. Spreker de heer NONHEBEL van Hilversum. Convocatiebiljetten zijn niet ver zonden. voor 1. De schorpioen (wetenschap.) 2. Jongensmoed (gekleurd drama) 3. Fabrikatie van Siciliaansche karretjes (natuuropname) 4: Opoffering van Medor (drama), 5. Een gegarandeerde gelijkenis (com.) 6. Zelfmoord van Octave (com.) 7. De koopman in prentjes (gekl. kunstfilm) 8. Rigadin is verliefd op een ster (com.) 9. Er enkel met den schrik af gekomen (com.) 10. Crorf Country Orginal (com.) gevraagd die ook stoppen kan, voor twee dagen in de week. Aan het zelfde adres gevraagd een Dienst bode. Adres: Hotel „Albion". voor klein gezin, voorzien van gas en water, Boulevard de Ruijter no 66, a f 15 per maand. Brieven letter P, Bureau dezer Courant. Gevestigd te Amsterdam. Verstrekt gelden onder Eerste Hy pothecair verband en geeft 3Ys en 4 pCt. .Pandbrieven uit. Nadere informatiën te bekomen bij den Hoofdagent W. G. BEÜËR Jxn. Coosje Buskenstraat 9a. is de voordeeligste en de beste van alle bestaande soorten. Iedere knot is voorzien van bovenstaand gedepo neerd handelsmerk. Verkrijg baar bij de meeste winkeliers. GEVRAAGD voor de Cinema Pathé Frères, niet beneden ce 16 jaar. Zich aan te melden Hotel „Albion" des morgens tusschen 10 en 12 uur. Terslond gevraagd een nette AdresBureau „Vliss. Courant."

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 3