Waarschuwing 11 lil- is Stasis Hrarij Laatste Berichten. Advertenties JIÜELill' Eerste ZseiiwacSie Vleeschwarenfabriek ïleasclihouwsrij en Spekslagerij ML CtLERUM, BUITENLAND. Ingezonden sfykken. Hoogwater te Vlissingen. Het Bestuur der Handelsvsr.. ,,Gam. Belang" foor Wassob oei an droos van do stol, aizosdorlijko tarieven, Directrice Wed. l M&IMtiUSKtHLQP. 12 ct. per ons. 10 cent. SCHOUDERHAM PLOCK WORST ZWAARDEMAAG TONGE WORST GekookteTAFEL WORST BOTERHAM WORST ZURE ZULT Plaatselijks keuring en irereiiing garanderen U zuiverheid van kwaliteit. Volgens dat bericht is de stad Foed- sjiadan geheel en al uilgestorven de straten zijn leeg en verlaten. Alle huizen zijn onbewoond. Zij, die uit de stad zijn gevlucht, zijn op enkele uren afstands toch bezweken. De hos pitalen zijn ook jzerlaten zieken of artsen zijner niet meer, doch in en kele bedden liggen nog de lijken van degenen, die het laatst zijn gestorven. De eenige menschen, die nog leven, zijn de Chineesche soldaten, die dé stad des doods in een ring omsluiten. Vari Foedsjiadan is de pest naar Achiche, ten Oosten van Cbarbin, ge trokken. lederen dag bedraagt daar het getal der gestorvenen vierhonderd. In den tijd van enkele weken zijn geheeie stadswijken uitgestorven. De totale hulpbehoevendheid van de be. volking en het gemis van geneeskun dige hulp maken het schrikbeeld van den zwarten dood nog ontzettender. De Chineesche overheid weet geen' raad meer. Demagogen verklaren in opruiende redevoeringen aan het volk, dat de pest een straf voor China is, omdat de Europenen in het land zijn. Slechts de heilige oorlog der Boksers, welke allen vreemdelingen den dood brengt, zou China van de pest kunnen bevrijden. Deze agitatie neemt een zeer bedenkelijk karakter aan. Te Weenen overleed Zaterdag baron Albert Rothschild, de chef van de bekende bankiersfirma, in den ouderdom van 63 jaren. Rothschild ontving zijn koopmansopieiding te Frankfort bij het bankiershuis Beh- rend. Na den dood van zijn vader Anselm trad bij aan het hoofd van de beroemde firma te Weenen. Aan alle groote zaken van staatsfinan ciën, die in de laatste 40 jaren in Oostenrijk afgehandeld werden, nam hij deel. In Weenen was baron Aibert een bekende figuur; overal waar fees telijkheden gevierd werden, zag men de bekende rijzige gestalte van den financier. Hij was bovendien een groot verzamelaar van kunstwerken en gold o.a. voor een van de beste amateur- fotografen van Oostenrijk. Als lief hebber van schaken, een kunst, waarin hij het't verst gebracht had' speelde hij vaak met bekwame en bekende meesters in de schaakkunst. Zijn particulier leven baarde heni veel kommer en verdrietzijn vrouw stierf reeds 18 jaar geleden, zijn oudste zoon werd na den val van zijn paard krankzinnig, zijn tweede zoon pleegde eenige jaren geleden zelf moord. In leven zijn nu nog 3 zoons en een dochter. Een dier zoons Louis, wordt nu chef van de beroemde firma. Een grappige vergissing wekte dezer dagen voor het Amtsgericht te Qreuszen groote vroolijkheid. In een proces van een koopman was de zoon van dezen koopman als getuige ge dagvaard. Toen de ongeveer veer tienjarige knaap in de rechtzaal verscheen, barstte een onbedaarlijk gelach uit en zelfs de rechter had groote moeite ernstig te blijven. De Heine, magere getuige verdween nl. bijna geheel in een lange gekleede jas, die hem tot op da hieien hing van gelijken omvang waren de broek de boord en de hoed. Bovendien had de zonderlinge getuige een zware wandelstok in de hand. Op de vraag van den president hoe hij 'het durfde wagen zoo toegetakeld voor den rechter te verschijnen, stamelde de knaap bedeesd, dat dit toch in de dagvaarding was voorgeschreven. Algemeene verbazing! De jongen echter sloeg de lange mouwen op en diepte uit den zak van de jas tenslotte de dagvaarding op, waarin mi met een zegevierenden dat hij moest verschijnen „In Sachen ihnes Vaters I" DUiTSCHLAND. Bij de toelichting in den Rijksdag van de conservatieve interpellatie betreffende middelen ter voorkoming, dat de Duitsche geld markt met buitenlandsche papieren van waarde wordt overstroomd en dat het Duitsche kapitaal overmatig naar het buitenland gaat, wees graaf Kanitz het verwijt van de hand alsof toelating van buitenlandsche effecten op de Duitsche geldmarkt moest worden verhinderd. Met groote licht zinnigheid werden dikwijis minder waardige buitenlandsche effecten in Duitschland opgenomen, slechts om dat de betreffende kapitalisten er hooge winst uit wilden slaan. Kanitz stelde voor de oprichting var. een centraal bureau van uitgifte in het bijzonder voor buitenlandsche papieren van waarde voor alle Duitsche beurzen. Toelating van buitenlandsche pa- Pieren van waarde moest eerst ge oorloofd zijn na volle dekking van de binnenlandsche kapitaalmarkt. Verder moesten internationale uitgiften altijd slechts de middelen geven tot bereiking van nationale doeleinden. Bij de keuze dezer papieren moest met groote zorgvuldigheid worden te werk gegaan en deze moesten slechts worden toegelaten, wanneer zij ook bij de binnenlandsche beurzen werden genoteerd. De spreker besloot met de hoop uit te spreken, dat de bespre kingen van heden de aandacht der financieele wereld erop zou vestigen, de Duitsche bespaarde geiden zoo te beheeren, dat het nationale economi sche standpunt zou worden in acht genomen. Minister Delbitick antwoordde, dat er geen middelen bestaan, om de financieele wereld te beletten, haar geld in buitenlandsche papieren te beleggen. Wel was de regeering echter in staat den invoer van bui tenlandsche papieren van waarde te bemoeilijken. De belegging van Duitsch kapitaal in buitenlandsche papieren is onder normale omstandig heden de natuurlijke weg en dikwijls uit een politiek oogpunt noodzakelijk en doelmatig; het bezit van buiten landsche papieren is van groote be- teekenis om zich voor den ooriog voor te bereiden en ook voor de exportindustrie. Ongewenscht is de belegging in buitenlandsche papieren, wanneer de belangen van de industrie van het rijk erdoor worden geschaad. Tegen woordig is voorzichtigheid ten op zichte van buitenlandsche papieren aan te bevelen. De Pruisische minister van handel heeft herhaaldelijk in dezen geest ingegrepen, waaruit blijkt, dat de ambtelijke lichamen van hun be voegdheid gebruik maakten, wan neer de algemeene toestand het eischte. In den loop van het debat waar schuwden eenige sprekers voor over matige uitgifte van buitenlandsche, vooral twijfelachtige Amerikaansche papieren. De groote banken behoor den bij de plaatsing van buitenland sche papieren niet te baatzuchtig te handelen, zoodat de Duitsche be spaarde geiden weder het vaderland ten goede kunnen komen. Herhaal delijk werd verlangd het instellen van een officieel bureau tot bescher ming van de nationale belangen. De conservatieve spreker verlangde op heffing van belastingbegunstiging van buitenlandsche papieren. ENGELAND. De quaestie van recht op werk is Vrijdagmiddag in het Lagerhuis aan de orde geweest. Het lid van de Arbeiderspartij O'Grady stelde nl. namens zijn partij een amen dement voor op het adres van ant woord op de troonrede, waarin ver klaard wordt,dat het Huis het betreurt, dat geen wetsontwerp is toegezegd waarin het recht op het werk wordt geconstateerd en aan. den Staat de zorg opgedragen rechtstreeks arbeid te verschaffen of onderhoud te geven aan hen, die inderdaad geen werk vinden. John Burns verzette zich namens de regeering tegen dit amendement. Hij wees in een merkwaardige rede voering op de verbeteringen welke sedert eenige jaren waren gebracht in het lot van den Engelschen ai beider. Arbeidsbeurzen zijn van regeerings- wege ingesteld om hen te helpen arbeid te vinden. Sedert de instelling daarvan hebben zich 459,000 personen doen inschrijven en er is een plaats gevonden voor 370,000 daarvan, onder wie 60,000 vrouwen. Een wet om de armen en grijs aards te helpen is aangenomen en het parlement zal in dit zittingsjaar zich bezighouden met een wetsont werp tot werkloozenverzekering. Dit is volgens de meening der regeering het beste middel dat men thans kan toepassen. Aan het slot van zijn rede verklaarde de minister, dat de Staat thans 15 millioen p. st. meer uit gaf dan toen het kabinet aan het bewind kwam voor werken ter her vorming en verbetering van de in- dustrieele en sociale toestanden in Groot-Britannië. Hij kwam met vuur op tegen de aanneming van ontwer pen om ondersteuning te geven aan werkloozen, hetgeen de fiere geest van de armen zou breken. Uit een industrieel oogpunt zou een Right to Work Bill een fout zijn en uit een economisch oogpunt zou het ongeluk befeekenen voor het volk. Het amendement O'Graay werd verworpen met 225 iegen 39 stemmen. HONGARIJE. Het huis van afge vaardigden zette Zaterdag de bespre kingen voor over de verlenging van privilegie der Oostenrijksch-Hon- gaarsche bank. Bij het einde van de zeer bewogen vergadering inter pelleerde Dasy, oud minister van het oppositiekabinet, den minister rilt ri f!?. Lukacz' dl'e bevestigde dat de coabtieregeering in 1907 met de Oostenrijksche regeering een pro- tocolaire overeenkomst, sloot betref fende de instandhouding van de bank in gemeenschap met Oostenrijk, terwijl Kossuth, met wiens medewerking de overeenkomst werd gesloten, gedu rende twee jaar voortging met ziin agitatie ten gunste vén "eene onaf- hankeJijke bank. Dasy bestreed beslist de onjuistheid van deze bewering. De minister van financien verklaarde, te midden van groot lawaai van de oppositie en de oppositie dat de overeenkomst met de Oostenrijksche regeering bepalin- het °og op een even- tueeic handhaving en een eventueele karawfr"8 gemeentschaPPe'ijk In elk geval is er geen kwestie van een geheim protocool voor het geval, dat het privilege niet hernieuwd werd. Het is den minister onmogelijk op het bureau van de kamer geheime stukken te deponeeren. De minister verklaarde, dat hij bereid zou zijn mededeeling te doen van de geheime stukken aan de commissie, bestaande uit twee l;den van de meerderheid en twee leden van de oppositie. Dasy zeide, dat de oppositie dit voorstel niet kon aanvaarden, terwijl Andrassy oud-lid van de coalitie-regeering verklaarde niet te kunnen gelooven aan het bestaan van deze overeen komst, waarvan hij moest veweten hebben. De minister van financiën gaf geen verlangen te kennen om over"het voorste] te laten stemmen, en de Kamer nam niet groote meerderheid nota van het antwoord op de inter pellatie. PORTUGAL. Bij de wekeiijksche ontvangst der buitenlandsche pers vertegenwoordigers, deelde de" mi nister van buitenlandsche zaken mede, dat de handel steeds vooruit gaande is, terwijl de geldmarkt een gunstig aanzien blijft houden. Bereffende het ontwerp op de schei ding van Kerk en Staat verklaarde hij, dat de Staat de gewetensvrijheid de vrijheid van onderwijs en gods dienstige propaganda zal handhaven en zich slechts tot het uitoefenen van toezicht za! bepalen. De voorrechten van de geestelijke orden zullen ook worden geëerbiedigd en de kerken zulien ter beschikking van de geestelijkheid worden gesteld, zoodra deze over de geiden, benoo- digd voor het onderhoud dier kerken, zal beschikken. TURKIJE. De opstand in Jemen baart der Turksche regeering groote zorg en hei is dus te begrijpen, dat zij met genoegen wereldkundig maakt dat de oneenigheid tusschen de beidé hoofden der opstandelingen Isman Jachia en Sjeid ldris hoe ianger hoe grooter wordt. De naijver tusschen de beide leiders is voor de Turken dan ook een zaak van belang, want in plaats dat de twee troepenmachten vereer.igd tegen den gemeenschappe- lijken vijand omtreden, maken zij elkander voortdurend het leven lastig. Volgens de meening van personen die van den toestand op de hoo«te zijn, zullen de Turken vermoedelijk als volgt te werk gaan bij hun optre den in Jemen. De garnizoen en zullen trachten zich staande te houden tot de versterkingen zijn aangekomen. Deze zullen dan zoo spoedig mogelijk uit de ongezonde viakte oprukken naar het gebergte, waar zij Menacha tot operaties-basis zullen nemen. Het zal echter nog minstens anderhalve maand duren, voor een voldoend aantal troepen aanwezig is. Tot dusverre zijn naar Jemen op weg 12 Nizam-bataljons van 60Ö man, 2 bergbatterijen, 3 compagniën mitrailleurs en een telegraaf com pao-- nie. D Daarbij komen nog 2 gecombineer de iedif-divisies met 6 Europeesche en 15 Aziatische bataillons. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) •(De copie wordt nimmer teruggegeven.) Mijnheer de Redacteur Verzoeke onderstaand te willen plaatsen als ingezonden, in voorbaat dank Oneerlijke concurrentie. Naar aanleiding der heden en vol gende dagen hier te houden verkoo- ping van heeren- en kinderkleeding werd door het bestuurder Handelsver- eeniging alhier, een onderzoek inge steld naar de motieven onder welke deze uitverkoop plaats heeft en wat blijkt nu le. dat de firma Vermeulen te Amsterdam nooit bestaan heeft; 2e. dat door de Arr.-Rechtbank nimmer een faillissement over deze niet bestaande firma is uitgesproken 3e. dat er te Amsterdam nimmer bestaan heeft een Wel.Ed. gestr. heer Weena, en ook evenmin iemand met zulk een naam curator in een faillissement is geweest. Alles bijeen genomen blijkt dus dat al hetgeen door den ondernemer van dezen uitverkoop wordt beweerd op leugen en grove misleiding be rust. Het publiek zij dus gewaarschuwd. 't Wordt hoog tijd dat de wetgever eens paal en perk stelt aan deze be- driegelijke verkoopingen, aüeen ten doel' hebbende het publiek te mis leiden. Het bestuur der Vereeniging „Ge meenschappelijk Belang". Per telegraaf. Kustverdediging. 's GRAVENHAGE. Behaive de vijf de afdeeling der Tweede Kamer welke haar onderzoek reeds heeft geëindigd, is in de tweede afdeeling de overweging van het kustverdedi- gingsontwerp aangenomen.Tol dusver heeft ieder dezer sectie tot rappor teurs gekozen de leden Duymaer van Twist en van Hoogstraten. Aan den kapitein det genie A. D. J. Barkhout is een buitenlandsche zending opgedragen in verband met het kustverdedigingsontwerp. WKISBBEBS0HT. medegedeeld doorliet Kon. Ned. Meteor. Instituut te Do Bilt. Overwicht en verwachting, (opgemaakt 13 Feb. 1911.) Hoogste barometerstand 782.0 te Riga Laagste barometerstand 730.3 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 14 Feb.Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuidoostelijke wind. Meest neve lig. Weinig of geen neerslag. Tem peratuur om het vriespunt. Heden overleed onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw T. C. VAN DE SANDE-Fraser, in den ouderdom van 71 jaar. J. VAN DE SANDE. A. VAN DE SANDE. H. VAN DE SANDE- Alter en Kinderen. C. LEEUWENBURG— .<3 s Van de Sande. -§ l R. LEEUWENBURG en Kind. A. D. VAN DE SANDE. H. A. VAN DE SANDE. Vlissingen, 13 Feb. 1911. Heden overleed onze geliefde Schoonzuster, Mevrouw T. C. VAN DE SANDE—Fraser, in den ouderdom van 7! jaar. Mevr. Wed. A. I. HARDER— v. d. Sande. Mevr. Wed. i. 1. P. HECTOR- I v. d. Sande. Mevr. H. E. KALBFLEISCH- v. d. Sande. C. A. KALBFLEISCH. Vlissingen, 13 Febr. 1911. Febr. vin. nm. Dinsdag 14 1.46 2.06 Woensdag 15 2.28 2.48 Donderdag 16 3.11 331 Vrijdag 17 3.50 4 10 Zaterdag 18 4.23 4.43 Zondag 19 5.— 5.20 Maandag 20 5.36 5.56 Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd Groot en Overgrootvader,de Heer JOHANNES LUTE, S in den ouderdom van bijna 88 jaren. Namens de Familie, J. J. LUTE. Viissingen, 12 Febr. 1911. Strekkende tot algemeene ken nisgeving. Heden overleed onze geliefde j i Vader, Behuwd- en Grootvader! JOHANNES MATHIAS MEIJER in den ouderdom van 66 jaar. J. F. MEIJER. C. MEIJER—Lif.vense. Vlissingen, 12 Febr. 1911. Algemeene kennisgeving. Het Publiek wordt bekend gemaakt dat de verkoo» ping, welke heden en volgende dagen in Café Struik plaats heeft, gehouden wordt onder valsche voorgevens. Bij onderzoek is gebleken dat le. De Firma VERMEULEN, in Heerenkleeding, te Amsterdam, nooit bestaan heeft. 2e. Dat door de Arr.-Rechtbank nimmer over deze niet bestaande firma een faillissement is uitgesproken. 3e. Dat er te Amsterdam nimmer bestaan heeft een WelEd. Gestr. Heer WEENA, welke curator in een faillissement is geweest. Dergelijke praatjes worden dus hoofdzakelijk gedaan om het Publiek te misleiden, den schijn te verwekken alsof men koopjes kan doen. De vos preekt hier de passie Publiek past op je centen MIDDELBURG - Telefoon 181. - LOSKADE. Zorgvuldige en nette bediening. Speciaal ingericht poor uifstoorrten uan allerlei goederen. Inlichtingen en Prijscouranten worden gaarne bij aanvrage verstrekt. DE DIRECTIE. Agent: C. VERHEUL. St. Jacobstraat 11.

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 3