Zondag 12 Februari 1911 Na afl©@p groot BAL. EIGEN wmMwmnmnMunn umumnmuumnt A IE V WE MODEBLAD' Nieraandoeningan zijn ernstig. huidziekten enGezichf- zweren genezen. Ad\ertenti9érie St. Jacobstraat 18. STUK1ES- en SCH1JFJES-APPELE» I ABRIKOZEN, PRUIMEDANTEN, PU Diverse soorten GROENTEN in 6| Expl. G. G. BURGERS. ililli Nederlandsche Tooneelisten. OPVOERING VAN DE DUIVEL VAN PARIJS. le Bang 75 et, 2e Bang 59 et., 3e Bang 30 et. Een beleefd verzoek. P. VAN SON Co, B Geïllustreerd Weekblad M Jer. de Vries, Dr. E. I). Pifzel, Jhr. B. VA U( Riemsdijk en Gos. de Voogt. g§ Bureau der Redactie en Directie, Amsterdam, Rokin 60/62. INGEZONDEN MEQEDEELINGEN. hoe men zijn plaats verliest. Sten- n Qbniaciie Wasssherij JlliELBIBG", Sloor Wisscheii na! en droog van do stok, afzonderlijke tarieven. Directrice Wed. F. BËMGKR01JSEN-KL0P. Lijdt gij aan rug- of lendenpijn Hebt gij opgeblazen oogen Op gezwollen enkels of ledematen? Is uw water bewolkt, zanderig of brandend Geschiedt de urineloozing te veel vuldig of te weinig Voelt gij u rheumatisch bij slecht of vochtig weer Hebt gij veel last van zware hoofd pijn of duizeligheid Zijt gij zwaarmoedig, zwak en altijd vermoeid Nieraandoeningen tasten niet iede- ren lijder op dezelfde manier aan geen enkele patient vertoont alle verschijnselen, doch iedere patient heeft sommige verschijnselen. Indien gij echter eenig teeken van nier- of blaaszwakfe hebt, dan is vernietiging der nieren misschien korter bij dan gij denkt, en is uitstel zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen beginnen kunt. Zij zijn een geneesmiddel uitsluitend voor nier- en blaaskwalen en alleen een nierengeneesmiddel kan eiken wortel van de gevreesde nierziekte uitroeien. De naam Foster's en de handtee- kening van James Foster op de doos is een waarborg dat gij de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen be komen hebt. Zij zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, off 10.voor zes doozen. Slechts een paar druppels van de zachte vloeistof en de jeuk is ver dwenen. De zweren genezen direct en de nieuwe huid is zuiver. Waarom zult U die afzichtelijke plek ken op uw gezicht dulden wanneer liet D. D. D. recept U ge nezen zal D. D. D. V is a f2.— per flesch verkrijgbaar, doch wanneer U het eerst wenscht te probeeren, kunt U een proetflesch a 50 ets. (fr. p. p. na ontv. van 60 ets.) bekomen van A. C. BENIEST, Vlissingen, er, van de voornaamste drogisten. Waar niet verkrijgbaar, schrijve men aan de D. D. D. Co., 230 N.Z. Voor- burgwal, Amsterdam. Heden overleed, na een smar- telijk lijden, op den leeftijd van 165 jaren, mijn geliefde Echtge- I noot Mr. FRANCOIS N1COLAAS VAN DER BILT, - Oud-Secretaris der gemeente Vlissingen. F. A. GELDOF, Wed. Mr. F. N. Van der Bilt. Kapelle (Zuid-Beveland), 9 Februari 3911. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Vlissingen roepen sollici tanten op voor de betrekking van ONDERWIJZER in het bezit der akten voor Fransch en Engelsch aan School C (Hooid de heer G. JURRY). De jaarwedde bedraagt f 550na 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17 en 20 jarigen diensttijd als onderwijzer respectie velijk f 600, f 650, f 700, f 750, f 800, f 850, f 900 en f 950. Bovendien flOO voor elR der ver plichte akten Fransch en Engelsch. Gehuwden boven den 28 jarigen leef tijd genieten flOO tegemoetkoming in de huishuur. Stukken in te zenden aan den Bur gemeester vóór den 22en Fe bruari a. s. jjj Aanbevelend, D. KODD! door de BestuurJOH. BAKKER. De Graaf de St. Germain Nieuw Sensatie-Drama in 5 Bedrijven door DONATAS. Het stuk speelt te Parijs in 1760. BUREAU 7 UUR. AANVANG 8 UUR. Prijzen der Plaatsen Plaatsbespreking a 10 cent. Beleefd noodigen wij U uit met van Son's inkten te schrijven Want van Son's merken DAVO-INKT en van Son's ALEPPO' INKT zijn beslist voortreffelijke inkten, hoogst prettig schrijvend en van eeuwenlange duurzaamheid. U gelieve dus deze merken bij Uwen leverancier van kantooi' behoeften te bestellen. DEVENTER. fabrikanten wan Inkten, zegellakken eni. (83kra3nb Amsterdam, Batavia, enz.) j~7 onder redactie van H Opgericht 1875. o 2 EIGËIN HA.A.ED verschijnt thans met een actueel,rijk geïllustreerd bijvoegsel, waar- In men da -voornaamste gebeurtenissen in 't binnen- en buitenland vindt afgebeeld. Abonnement per jaar f 6.50. ïsmaamers !>ij alle Koek handelaars l^Vs j ABONNEERT U OP HET Dat is nu opeens veranderd Da delijk na het arrest van hetGerechts- h if is de politie opgetreden met de strengheid die haar nu weer veroor loofd schijnt. Thans wordt voor de „Deliclub" in het Korte Voorhout, de „Sportingclub" aan den Gevers Dey- r.ootweg te Scheveningen, de „Royal- club" aan den Prinsegracht en de „Zuidhollandsche Heerensocieteit" in de Gortstraat, dag en nacht gepost door 2 a 3 agenten. Alleen de be- woneis van het geposte perceel, dienstpersoneel tot de inrichting be- hoorende, croupiers, artisten, die in de inrichtingen uitvoeringen geven, en dergelijke personen mogen bin nengaan, maar geen enkel lid van de „sociëteit", of geïntroduceerde, of wie ook, die blijkbaar komt als bezoeker of bezoekster van de speel- gelegenheid. Met groote strengheid zorgt de politie, dat zoo iemand buiten blijft. Dat is dus een leelijke streep door de rekening van de speelhuishouders. Zullen zij nu den strijd verliezen. Ieder weldenkend mensch hoopt het van harte, want meer en meer blijkt welk een vreeselijk kwaad deze speelholen zijn, een kwaad dat alleen te genezen is door volkomen uit roeiing. Van wat er in de meer of minder deftige salons gebeurt, hoort de buitenstaander natuurlijk niet veel, maar een enkele maal lekt er toch wel iets uit van jongelui of zelfs huisvaders, avonturiers of mannen van positie, zedelijk verworpenen of menschen met een toekomst, die zich door het verwenschte kansspel in het ongeluk storten, in schulden geraken, zich ruïneeren, positie en huiselijk geluk letterlijk verspelen. Is niet nog pas bekend geworden hoe een zeer gefortuneerd officier van het Nederlandsch leger eenige weken geleden in de „Deliclub" twee ton heeft verspeeld, zich daar door ruïneerde, genoodzaakt was ontsiag uit het ieger te nemen, en de plaats zijner inwoning te verlaten? Zooiets schreit toch waarlijk ten hemelen al moge dit geval nu al bijzonder sprekend zijn, op zichzelf staat het niet. De sleep van, meest verborgen, ellende zal nacht aan nacht langer en vreeselijker worden zoolang het niet gelukt zal zijn, Den Haag en Scheveningen te zuiveren van 'deze ellendige huizen met „alle attracties van Monte Carlo". Het laatste nieuws is, dat de speel huishouders het er niet bij iaten zitten, maar een nieuwe actie tegen den staat hebben ingesteld. We hebben hier pas twee tooneel- jubilea achter den rug. Louis Bouw meester is ook in de Hofstad zijn huidebetuigingen in ontvangst ko men nemen,verdiend door een 50jarige kunstenaarsloopbaan, die hem meer lauweren dan zilverlingen schijnt te hebben gebracht, te oordeelen tenminste naar hetgeen er op z'n ouden dag van de zilverlingen is overgebleven. Louis heeft hier dan 'k had mijn vorigen brief ai geschreven en gepost „Weldoeners der Menschheid" vertoond. Maar dat was bijzaak. Hoofdzaak was de huldiging. Men zai zich het tooneel in de zaal van 't Gebouw kunnen voorstellendaverend handgeklap, eindeloos gejuich, blijde fanfares, buigingen, traan van ont roering, kransen, bloemen, nog meer kransen, nog meer bloemen, feestco mité, zwarte rokken, witte dassen, dito handschoenen en gezichten, vertegenwoordigers van dit, idem van dat, dito van zoo, aisvoren van zus, speeches, honig, stroop, wierook, een bloemetje met erg vriendelijk briefje uit de opgetogen Engelenbak, de blijde boodschap dat de Haagsche Mozes en zijn profeten in de kas van de algemeene commissie zijn gestort ('n baksteentje voor 't eigen huisje, dat Louis zoo graag in Watergraafs meer zou bezitten woorden van dank van den diepontroerden gehul digde, en steeds daverend handgeklap mitsgaders eindeloos gejuich. 't Was al ver over kinderenbedtijd toen een stoet van vereenigingen, opgeluisterd door de marschen van twee muziekkorpsen en de stomme fierheid van enkele vaandels, benevens hel droevig licht van wat lampions aan stokken, naar 't Lange Voorhout trok voor de serenade. Daar stelde men zich op, omstuwd door bereden en beloopen politie-mannen en een dichte maar eveneens zeer vreedzame menigte, waarvan een gedeelte (niet van de politie) eendrachtig zong „Ga je mee naar boven, ga je mee naar bed", welke uitnoodiging het verrassend effect had dat de jubilaris op 't balcon van „Hotel des Indes" verscheen, temidden van dikken fakkelrook, die hem bijna onzichtbaar en zijn korte toespraak heeleniaal onhoorbaar maakte. De beide mu ziekkorpsen bliezen desondanks een fanfare en een marsch zeer vrijheids lievend door elkaar, waarop de fak kels uit, de groote Louis en zijn schildknapen naar binnen en de ver heugde schare naar huis gingen. Alles bijeen genomen dus een wel geslaagde jubileum-avond. Het andere jubileum was dat van mevr. Lobö—Braakensiek, een 29 jarige artrice, die haar 25 jarige tooneelloopbaan herdacht. Waaruit volgt, dat zij op den aanvalligen leef tijd van vier jaren niet alleen ai aardig loopen kon maar ook voor haar leeftijd (van toen) vrij laat naar bed ging. Ook di* jubileum is goed afgeloopen, hoewel iets minder luid ruchtig. Bloemen, applaus, gejuich (zie Bouwmeester). Ook nu daalde er een gedicht uit de Engelenbak, die in den Koninklijken Schouwburg zich de weelde van iijfdichter per milteert. In ruil voor zooveel wel gemeend gerijm beloofde de jubila- resse (ontroerd) haar portret voorde „artistengalerij", die de Engeltjes daarboven in 't Paradijs schijnen aan te leggen. Applaus, gejuich enz. (als voren) buiten en behalve een kushand, eerlijk verdeeld tusschen Paradijs- en aardbewoners. De kunst floreert toch maar bui tengewoon ïn Den Haag! Lepelaar. (Zie verder Tweede Blad). Een zieke bediende is bijna zeker zijn plaats te verliezen. Bedenkt daarbij dat terwijl hij ziek is, de bediende zijn inkomsten ziet ver dwijnen en dat hij weldra geen geid meer zal hebben om zich te verzorgen. Men zal toegeven dat dit een treurig vooruitzicht is. Overweegt dat, en overweegt ook het voorbeeld dat ons geleverd is door den heer A.J. Bent velzen, 111, Haarlemmer Houttuinen, Amsterdam „Gedurende drie jaren, schrijft hij, hg.d gtgecjs achteruit ge gaan.Van sterk en stevig, zoo ais ik was, ben ik nietig ge worden. Ik heb aan een groote algemeene zwakte gele den en aan steken in de zijde, die he viger werden naarmate ik mij inspande. Ik heb ook aan zenuwuitputting geleden. Ik was bediende op een groot kantoor en ik ben verzorgd, maar daar ik niet beUr werd heeft men mij ten slotte mijn ontslag gegeven. Het liep mij dus wel tegen en ik was altijd even ziek. Ik was er toe gekomen mij geheel reddeloos te houden, niet meer te weten wat te doen of wat te ondernemen en alles donker in te zien. Maar toen hebben vrienden mij geraden de Pink Pillen te nemen, ik had in de couranten veel lofrede nen over de Pink Pillen gelezen, ik heb ze genomen en ik moet tot eer van de waarheid zeggen dat alleen die Pink Pillen mij goed hebben ge daan en dat ik, van den dag af dat ik ze genomen heb, mij beter heb gevoeld. Nu gevoel ik mi; al sedert meerdere maanden geheel en al goed en geheel en al op mijn gemak." Men moet niet wachten met zich te verzorgen tot men zijn plaats ver loren heeft. Men moet zich verzorgen tijdens men werkt. De behandeling met de Pink Pillen, die krachten, eetlust en een goede spijsvertering geeft, is uitmuntend voor dat doel. De behandeling maakt geen enkele verandering in de gewoonten noodig. Zij bestaat in het nemen van drie Pillen per dag, één na iederen maal tijd. Niets is eenvoudiger. Dit is een raad voor hen die lijden aan bloed armoede, aan aigemeene zwakte, aan maagpijnen, aan iedere ziekte die slapte van bloed of zwakte der zenuwen tot oorsprong heeft. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22, Amsterdam. Voor Vlis singen en omstreken bij de firmaS. A. Luitwieler, NieuwstraatA. C. Be- niest, Lepelstraat; te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K. 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. MIDDELBURG - Telefoon 181. - LOSKADE. Zorgvuldige en nette bediening. Speciaal ingericht uoor uitstoomen uan allerlei goederen. Inlichtingen en Prijscouranten worden gaarne bij aanvrage verstrekt. DE DIRECTIE. Agent: C. VERHEUL, St. Jacobstraat 11.

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 2