op den zolder stond, en des anderen daags wérd hij begraven, naast zijn voorganger-hond. Nu was de oude in den langen winternacht geheel alleen zijn helpers moesten 's avonds heengaan. Toen zij 's morgens ver schenen, vonden zij ook den oude dood hij was zijn vriend spoedig gevolgd. Van de menschen, speciaal van zijn familie, hield de zonderlinge oude heer niet erg; zijn huis met tal van oudheden van waarde, den tuin cn een stuk grasland, heeft bij aan vreemden geschonken. De familie mocht dan ook de lijkbaar niet vol gen ook vrouwen niet en evenmin de dominé vooropging de gemeente secretaris en achter het lijk slechts drie mannen, de verplegers. In gelijken geest als deze heer R. heeft mejuffrouw Pichand te Remscheid met haar nalatenschap gehandeld ook zij gaf haar familieleden niets en haar geheele vermogen van 138.000 Mark werd geschonken aandePrOfe- stantsche kérk. Volgens haar laatsten wil kwam 30.000 Mark ten goede aan de vereeniging tot bescherming van dieren. Misschien was die juf frouw P. een knorrige oude vrijster, die meer van haar hondjes en poesjes dan van de merischen hield. Zoo zijn er. In Canada zal men ze echter tevergeefs zooken. Dat moet bepaald een dorado zijn voor trouwbegeerige meisjes. Gans che scharen jonge En gelsche meisjes zijn de laatste jaren naar deze kolonie geëmigreerd en toch is de vraag naar bruidjes nog steeds buitengewoon groot. Zekere Rhomds Howell uit Canada is in Engeland aangekomen, als huwelijks makelaar belast met den „invoer" van niet minder dan 5000 bruiden. Het betreft hier een reëele onderne ming, door dt Canadeesche regeering beschermd en goedgekeurd. De jonge dames, die lust hebben met utii lieer Howell mee te gaan, zullen kunnen kiezen uit 50 duizend huw bare jonggezellen, waarvan er allicht 30 duizend een eigen boerderij be zitten verder zijn het beambten, ar beiders en ambachtslieden„een prachtig slag menschen, fatsoenlijk, werkzaam, spaarzaam en vooruit strevend". Kan het mooier 't ls waarlijk om van te watertanden voor onze meisjes. Ongetrouwde, jonge dames moeten daar zoo zeldzaam zijn als een witten raaf. Zoodta er een „losloopende" jonge vrouw op een of andere farm komt, worden er ter harer eere groote feesten en danspartijen op alle naburige boerde rijen gegeven. Mij dunktdaar moes ten onze dienstmeisjes, die niet van werken op Zondag, niet van strijken enz. houden, haar geluk eens gaan beproeven: is dat niet het Luilekkerland voor haar Van geluk-beproeven gesproken, dit doet menig zakenman door gere geld te adverteeren een goed middel, als het praktisch geschiedt. Het „Wbl. v. d. Boekhandel" geeft de volgende regelen: 1. Stel u in ver binding met den lezer van uw ad vertentie, d.i. tracht u zelf in zijn plaats te stellen en stel u voor hoe hij uw aankondiging opvat. 2. Zorg dat de ii houd uw bedoeling duidelijk aangeeft. 3. Sein uw advertentie, d.i. beperk uw aankondiging tot zoo weinig mogelijk woorden, evenals of u een telegram opstelt. 4. G bruik zuiver Hollandsche woorden. 5. Gebruik veel wit. Het zetsel moet even goed uitkomen als een briilant op een breeden ring. 6. Liat de advertentie zetten uit onderkast, daar is het oog aan ge wend. Al wat wij lezen is eigenlijk uit onderkast gezet. Alleen titels met kapitalen. 7. Neem niet te veel lettersoorten en vooral niet te veel groot letter- beeld. 8. Gebruik er zoo mogelijk een plaatje bij. „Plaatjes vertellen meer dan praatjes." 9. Gebruik voor advertenties weinig fantasieletter, versiering of vignetten. 10. Maak dat inhoud en uiterlijk der advertentie duidelijk zijn, ge- makkf lijk te overzien en te begrijpen. Keuvelaar. Vlissingen, 10 Februari. Gisteren is te Kapelie (bij Goes) op 65jarigen leeftijd overleden de li :er mr. F. N. van der Bilt. De overledene werd na gepromo veerd te zijn benoemd tot adjunct commies 2e klasse ter prov. griffe van Zeeland. Den 20 September 1875 volgde zijn benoeming tot griffier ter gemeente-secretarie alhier, welke be dekking hij bekleedde tot 14 Mei 1887, toen hij in plaats van den heer F. Forbes Wels werd benoemd tot gemeente-secretaris alhier Ongeveer 6 jaar was hij als zoo- Innig werkzaam en werd hij door den gemeenteraad den 1 Mei 1893, op zijn verzoek, op de meest eervolle wijze ontslagen. Bij de in dat jaar plaats hebbende periodieke verkiezingen voor den ge meenteraad weid de heer mr. Van der Bilt den 18 Juli gekozen tot lid van den gemeenteraad en heelt hij als zoodanig 6 jaar zitting gehad, daar hij in 1899 aan de beurt van aftreding, voor een eventueeie her benoeming niet meer in aanmerking wenschie te komen. Sindsdien nam de heer Van der Bilt, vooral ook wegens zijn minder gunstigen gezondheidstoestand, niet meer aan het openbare leven deel en heeft hij voor enkele jaren deze gemeente verlaten om zich in zijn geboorteplaats te vestigen. Aan den heer J.A.Hummeiinck, laatst directeur van het rijkstelegraafkan toor alhier, is een pensioen toegekend van f 1750 per jaar. De heer G. M. de Bos, leerling van de De RuyCrschool alhier, is geslaagd voor het examen van derden stuurman voor de groote stoomvaart, met aanteekening voor de Fransche, Engelsche en Duitsche talen. Het Duitsche stoomschip „Kronos" van Stavanger naar Antwerpen is he denmorgen in het Oostgat ten anker gekomen met gebroken schroefas. Het schip is later door de Belgische sleepboot „John B. Maas" naar Antwerpen gesleept. Hedenmorgen is het Engelsche stoomschip „The Emperor" met een lading cokes van hier naar Millom vertrokken. Men schrijft ons uit Middelburg De politie alhier werd Woensdag avond gewaarschuwd, dat zich een drietal kwartjesvinders in onze stad bevonden. Direct gingen de inspecteur 1ste klasse en de volontair beiden in bur- gerkleeding op zoeken en troffen de heeren(?) aan in café Beige in de Stationstraat. Het gelukte echter niet de heeren hun bedrijf te doen uit voeren, wel speelden zij mei den volontair een partijtje biljart. Ook gisteren hield de politie hen van 10 tot 6 uur steeds in de gaten gingen de gladde vogels een café in, daar bleef een nog gladdere politie man voor de deur staan, om op te letten wat er binnen gebeurde. Te zes uur wisten de mannen door een wedloop de politie te omkomen. Om 9 uur werd het edele drietal weer aangetroffen. Zij waren toen verhuisd naar het Melkboerinnetje in de Vlis- singsche straat. Voor dit hotel hield de politie tot laat in den nacht wacht, en toen de brave jongens hedenmorgen naar het station gingen, werden zij gevolgd door den hoofdagent-rechercheur C. J. Hendrikse. Ziende dat hier voor hen niets te verdienen was, namen zij plaats in den trein die te 9,20 naar Roozendaal vertrekt. De hoofdagent waarschuwde het treinpersoneel en kreeg alsdan een vriendelijk „Vervan de kwar tjesvinders te hooren, waarop de agent zeer terecht antwoordde„Bonjour heeren de kans is lauw geweest." De stationchef waarschuwde zijn collega te Rosendaal, zoodat ook daar en elders den voornamen(?) reizi gers wel een goede ontvangst bereid zal worden. Men schrijft ons uii Goes: Gisterenavond is na een langdu rig lijden te Rotterdam overleden de heer J. R. van Beek, sedert eenige jaren directeur van het telegraafkan toor alhier. De gemeenschap verliest in hem een zeer gewild en altijd hoogst hulpvaardig ambtenaar. KERK- EH SCHOOLNiEUWS. Ned. Herv. Kerk. Ds. K. F. Creutz- berg, de oudste der dienstdoende predikanfen bij de Ned. Herv. gemeen te te Arnhem, heeft tegen 1 Juli zijn emeritaat gevraagd. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Donderdag had de begrafenis plaats van den heer E. O. Kerkhoven, rijks havenmeester en lid van den raad. Door het sluispersoneel werd de onder bloemen bedolven lijkbaar naar de groeve gedragen. Bij den kleinen stoet van familie en vrienden hadden zich aangesloten de burgemeester met de leden van den raad en bestuursleden van corporatiën, waarvan de overle dene deel uitmaakte. Aan de geopende groeve werden de verdiensten van den overledene o. m. gehuldigd door den heer H. R. van Loon, ingenieur van 's rijks waterstaat, die hem schetste als een rechtschapen, ijverig ambtenaar, die de hem toevertrouwde belangen met toewijding behartigde. Aan de spiegelglasfabriek te Sas van Gent had Donderdag een Duitsch 35 jarig werkman de werkzaamheden aangevangen voor het herstellen van den top van den 45 M. hoogen schoor steen. Hij stortte van die hoogte naar beneden en wer.1 vreeselijk verminkt dood opgenomen. Hij was afkomstig uit Bingen en ongehuwd. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens mishandelingJ. F. B., landbou wersknecht te Waterlandkerkje tot f 7 boete, subsidiair 7 dagen tucht school, S. W„ 25 jaar, A. W-, 23 jaar arbeiders te Oudelande ieder tot f 5 boete, subsidiair 5 dagen hech tenis mishandeling van een ambtenaar: J. V., 21 jaar, werkman te Vlissingen en R. de N. 21 jaar, visscher te Arnemuiden ieder tot 14 dagen ge vangenisstraf diefstal: J. C. V„ 15 jaar, bank werkersleerling te Vlissingen, tot f 10 boete, subsidiair 14 dagen tucht school beleediging van een ambtenaar J. A. S„ 36 jaar, drukkersknecht te Zuiddorpe tot f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis en P. V., 23 jaar, werkman te Axel tot f 10 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis wederspannigheidT. S. S„ 23 jaar, werkman te Sluiskil tot f 10 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis en H. H. 25 jaar te Souburg tot 14 dagen gevangenisstraf vrijgesprokenH. de T„ 49 jaar, A. de T., 25 jaar en G. de T., 23 jaar, allen landbouwers te Ede, be klaagd van vernieling. De 22jarige winkelbediende J. G. uit Middelburg vertoefde op 2 januari te Souburg en bracht daar in een herberg zekeren Vis een slag toe, waarvan een bloedneus het gevolg was. Voor de rechtbank te Middelbug werd heden 125 of 25 dagen tegen hem geëischl. De 19jarige J. v. B. te Vlissingen had op dienzelfden Nieuwjaarsavond ruzie met L. Schroeyers en verwond de dezen bloedend met een mes. Eisch drie maanden gevangenisstraf. Tegen den 32jarigen J. S. uit Middelburg Wérd ook wegens mis handeling niet een mes eveneens drie maanden geërs^hf en tegen C. M. G. die dien zelfden dag inbraak pleegde bij een slager 4'an de Hoogstraat te Middelburg, werd 4 maanden gevor derd. Nog werd behandeld bij verstek de zaak tegen den winkelier W. G. te Vlissingen, die niet gezorgd had, dat zijn in de St. Jacobsiraat aldaar aanwezige welbak met een slot is afgesloten. Eisch t 1 of 1 dag. Het gerechtshof le Arnhem ver nietigde gisteren het vonnis der rechtbank te Tieï, waarbij de amb tenaar van den burgerlijken stand der gemeente Waardenburg die de huwelijksaankondiging nietj zelf af kondigde, wegens vaïschheid in aut hentieke acten was veroordeeld tot 5 dagen gevangenisstraf. De beklaag de werd thans vrijgesproken. Bij Kon. besluit is benoemd tot kantonrechter te Hulst mr. B. J. H. van Blaricum, thans griffier bij het kantongerecht te Sittard. De speelhuizen. Weder om is de Staat der Nederlanden gedagvaard voor den Haagschen rech ter door de bewoners van de door de politie aldaar geposte jierceelen. Daar het Hof jl. Maandag hen niel ontvankelijk verklaard had in hun vordering (indertijd ingesteid en toe gewezen door den toenmaals waarhe menden president der Rechtbank, mr. Teilegen) op grond dat niet door hen was vastgesteld, dat de personen die door de politie werden geweerd om in hun huis te komen, kwamen om hen te bezoeken, waa door vol gens het Hof niet was gesteld dat de handelingen der politie onrechtmatig waren, zal thans wederom door de eischers getracht worden een be slissing te krijgen over de vraag of de handelingen der politie zijn wet telijk en rechtmatig. in den laatsten lijd kwamen bij verschillende politiebureau's zoowel te 's-Gravenhage als te Sch veningen, klachten in, dat op straal kinderen door een jongeman warm beroofd. Portemonnaies met geld, sieraden, manden met wasch- en strijkgoed, nieuwe schoenen en nog veel meer, waren den kinderen op verschillende plaatsen afgenomen. Van den straat roover was bij de politic een zij, 't ook vaag signalement gegeven. Een hoofdinspecteur van politie wandelde gisteren tusschen het mid daguur zijn sectie rond, en zag op de Paul Krugerlaan een 18 jarige jongen, die op zijn gemak in een kozijn een pijpje tabak zat (e rooken, en die beantwoordde aan het signa lement van den gezochte. De inspecteur ging terstond tot de arrestatie van den jongeman over en bracht hem naar het bureau Van der Vennestraat, waar de verdachte spoedig een volledige bekentenis af legde. In zijn bezit werd een scherpe dolk gevonden, zoomede een porte- monnaie, die hij van een meisje had afgenomen en waarin zes gulden was geweest. Hij is ter beschikking van de jus titie gesteld en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Het hoofd der school te Numans- dorp, reikte op 7 Februari 1901 aan iederen leerling een gedenkpenning uit bij het huwelijk van H. M. de Koninging. De heer Welker zeide toen: wie mij over 10 jaar het eerst zijn penning vertoont krijgt een gulden. Slechts een heeft dat onthouden, want Dinsdag kwam de oud-leerlinge, mej. ingetje Biesheuvel, in de school en vertoonde de penning. Ze kreeg den beloofden gulden. Dinsdag was uit het huis van bewaring te Utrecht een jongeman uit Hilversum ontslagen die eenigen tijd hechtenis had ondergaan. Hij had nu nog 3 maanden gevangenis straf te goed, hem opgelegd door de Amsterdamsche rechtbank voor een beganen diefstal. Door een nog onopgehelderd verzuim liet men den jongeman te Utrecht in vrijheid, inpiaats van hem naar Amsterdam te doen overbrengen. Aldus arriveerde de jongeman in de ouderlijke woning doch zou niet lang van zijn vrijheid genieten. Hij stond nl. nog gesigna leerd in 't Politieblad en toen men hem Woensdag door de gemeente zag loopen, werd hij, tot zijn groote verwondering, door een agent opge pikt. Oogmschijnlijk ging hij heel gewillig mede, doch in diVeerstraat rukte hij zich los en zette het op een loopen, achtervolgd door den dienaar van den H.Hermandad. Laatst genoemde kreeg weldra hulp van een collega en nu begon een wilde jacht. De vluchteling toonde zich ongelooflijk handig en vlug. Hij liep door tuinen, sprong over hekken en klom tot tweemaal toe als een aap over een zeer hoog hek, waarvoor menigeen zou blijven staan. Hij zou ongetwijfeld nog zijn ont komen, als een aantal burgers niet een zeker deel aan de jacht hadden genomen, door den agenten telkens toe te roepen waar hun arrestant was, dank zij de herhaalde aanwij zingen, werd de vluchteling ten slotte zóo in het nauw gedreven, dat hij geen uitweg meer wist. Geheel uit geput werd hij eindelijk gepakt. Opnieuw ging het nu naar het poli tiebureau, doch thans werd aan den rappen jongeman geen gelegenheid tot ontvluchting meer gegeven. Men bracht hem dadelijk naar Amsterdam over. Een werkman te Amsterdam, die de vorige week uit een raam van een hoog gebouw viel, is aan de gevolgen overleden. Te Gorinchem is een driejarig kind, dat door het spelen met lucifers zijn kleertjes in brand stak, aan de bekomen brand wonden bezweken. Woensdag avond was in een winkel aan den Kastanjeweg te Amsterdam een win kelbediende met het zoontje van zijn patroon uit aardigheid met een lucht buks aan het schieten. Toen de man de buks laadde, ging onverwacht het schot af, waardoor een 16jarig meisje, dat in den winkel een boodschap kwam doen, door het kogeltje in het linkeroog werd getroffen. Zij is naar een gasthuis gebracht en daar ter verpleging opgenomen. Volgens een geneesheer is het nog twijfelachtig of het meisje het oog zal kunnen behouden. Terwijl een 27jartg persoon in een smederij te Tilburg aan het werk was, zakte hij plotseling in elkaar en overleed binnen eenige oogenblikken. De ongelukkige was door een beroerte getroffen. Eenzelfde ongeluk trof ook zijn vader enkele jaren geleden. Een schippersknecht te Rotterdam is bij 't openleggen van luiken in het ruim van een schip gevallen. Verwond aan het hoofd, in wendig ernstig gekwetst en met een gebroken been is de man naar net ziekenhuis vervoerd. Een tweejarig kind te Amsterdam had het ongeluk met papier bij een brandend gastoe stel te komen, waardoor de kleertjes vlam vatten en het kind hevige brand wonden kreeg. In de Batavier straat te Amsterdam geraakte gisteren middag een 20jarig meisje inbrand, doordat het vuur van een stoof zich aan haar rokken mededeelde. Met ernstige brandwonden werd zij naar het gasthuis vervoerd. -— De ijsschots, die van uit Hel- singfors met 253 visschers in zee is gedreven, is gebarsten. Een deel der visschers is gered, maar meer dan honderd hunntr, die de schots niet bijtijds kondén verlaten, zijn weer naar zee gedreven. Woensdagavond is van Helsingfors een ijsbreker, nut arisen en voorraden aan boord, ver trokken. Dr. Crippen heeft bij testament al hetgeen hij bezat en dus ook de bezittingen van zijn overleden, door hem vermoorde vrouw, vermaakt aan miss Le Neve. De zuster van me vrouw Crippen komt hiertegen echter in verzet. Zij beweert, dat Crippen geen recht had te beschikken over eigendommen, die door misdaad in zijn bezit zijn gekomen. Een proces is hierover begonnen, daar miss Le Neve de rechtmatigheid van Cripperi's testament volhoudt. Crippen heeft de straf voor zijn misdaad ondergaan; hij heeft zijn daad geboet en mag nu niet meer als misdadiger worden beschouwd, zoo redeneert de advo caat van miss Le Neve, waartegen over de advocaat van Crippen's schoonzuster opmerkt, dat het on billijk zou zijn als een misdadiger de vrije beschikking zou hebben over hetgeen hij door zijn misdaad in be zit heeft gekregen. De rechter zal in deze nog uitspraak doen. In 't afgeloopen jaar werden in België gebouwd 39 schepen met te samen 15,440 ton inhoud, tegen 33 vaartuigen en 11,659 ton in 1909. De luchtsport heeft wederom 2 slachtoffers aan de doodenlijst toe te voegen. De vlieger Noël en De- latoire, die als passagier met hem opsteeg, vielen gisteren te Douzy door een gebrek aan het toestel van een hoogte van 80 M. en werden beiden verpletterd. Dit dubbel on geluk brengt het aantal slachtoffers der aviatiek thans op 43, waarvan 4 in 1911. Een vreeselijke misdaad is ontdekt in den omtrek van Hannover onder de volgende zonderlinge omstandig heden. Voor eenige dagen verdween een tienjarige knaap, Kirsch genaamd. De politie deed nasporingen, maar den volgenden morgen werd het lijk van het kind gevonden op den spoor weg, vreeselijk verminkt door een trein. Denzelfden avond ontving zijn moeder, een weduwe, een brief, waarin de knaap zich beschuldigde een hooiberg te hebben in brand gestoken en het voornemen te kennen gaf zich te zelfmoorden om te ont snappen aan de gevolgen zijner slechte daad. Het is nu bewezen dat niet alleen de brief niet is geschreven door het kind, maar dat de hooiberg brandde toen de knaap reeds was dood ge vonden. Daaruit bleek dus dat hier een moord gepleegd was en de misdadiger heeft zich verraden door te veel voorzorgen te willen nemen. Men denkt dat de moordenaar de sporen van zijn misdaad heeft willen doen verdwijnen, door het lijk door een trein te doen verpletteren. Om aan het denkbeeld van zelfmoord te doen gelooven, schreef hij den brief en stak den hooiberg in brand om den zelfmoord te verklaren. Het gerecht heeft een lijkschouwing van het kind bevolen. Naar aan hetWeener„Extrablatt" f uit Znaim in Moravië wordt bericht heeft aldaar het huwelijk van een man met hardgummi-voeten en han den niet weinig opzien verwekf. De 37 jarige, voormalige elecro-technicus Rudolf Gürtelschinid, een Znaimer van geboorte, geleidde de beeldschoo- ne 17jarige aannemersdochter Anna Dauk naar het altaar. En dit was geen huwelijk uit berekening maar een uit liefde van de allerzuiverste soort, en wel een, dat vooraf werd gegaan door een roerende schakings geschiedenis, en bovendien nog sen satie wekte door den persoon van den bruigom. Gürtelschmid had verscheidene jaren geleden in Amerika het ongeluk, dat hij bij een ongeval in zijn fabriek handen en voeten verloor. De vreese lijk gekneusde ledematen werden hem afgezet, en door kunsthanden en -voe ten vervangen, die door een gunstig mechanisme met zijn arm en been^ stompen verbonden werden zoodat hij deze lichaamsdeelen bijna als ieder ander mensch kan gebruiken. Bij hel loopen is het bijna niet te merken, dat hij kunstvoeten heeft, en hij kan zeifs tamelijk goed dansen. Daarentegen levert het eten en drinken hem nog steeds eenig bezwaar op. Een glas kan hij b, v. slechts met beide handen tegelijk aanvatten, en mes en lepel moeten hei de vingers worden gesi dan kan hij de spijzen ze mond brengen. Kort nadat Gürtelschmic voeten had verloren, keer zijn geboortestadje teru; daar Anna Dauk kennen, w op haar en vond wederh de ouders van het meisje een echtverbintenis met e „een handenarbeid kan niets weten, ofschoon Ru vermogen bezit. Toen deed het minneni en hierin stonden Rudo handen hem in geenendee en nad het voor hem ge jn de aarde den uit v overbekenden stap: zij vl meit naar herbergzamer dit geva! naar Weenen. Zij werden echter acht Gürtelschmid had zich te den wegens ontvoering, C 't echter vurig voor li- en voor de strenge rechters niéts liever te wensche vrouw te worden, haalder bakzeil en gaven hun tc En na een vervolging va dene maanden zijn nu c de schoone Anna en de voetenlooze Rudolf in het bootje gestapt. De pest in C h i „Nowoje Wremja" public passages uit een brief, di woner van Charbin gesch zijn, aldus het schrijven, meer verwijderd van den i het onmogelijk zijn zal o in de straten te zetten zon lijken van aan de pest langs den weg ziel. In de stad Foechiatien, waar df derhalve maand geleden i ken, is het sterftécijfer gel 400 personen daags, en c sche stad is slechts 1' Charbin verwijderd. Vijf e dertig personen sterven i in Charbin, van wie i tot het Chineesche ras be wijl er slechts een of tw anen onder zijn. Onder het getal Europ Mesny, een Franschman, c had de epidemie in Fo bestrijden maar verplici arbeid te staken door de wekkende onverschillige Chineezen. Bij zijn te Charbtn huurde hij een Grand Hotel, dat in het de stad is gelegen, m merkte spoedig, dat hij w door de pest en zelf opdracht om hem naai voor de pestlijders te verv is hij gestorven. Vier bedienden van den gezondheidsdienst zijn oo Een spoorwegconducteu den, nadat zijn vrouw waren besmet, die in hui pestlijders stierven. Een winkelbediend smetting op doordat hi kocht van eenige Chineez spoedig. Het zal dikken me genoegen doen, te ver hun vet van nut kan zij medemenschen. De weter van is reeds oud, want ii eeuwen werd het vet vai stelde misdadigers als e geneesmiddel verzameld Doch de moderne toepas den Duitschen geleerde Hollander te Berlijn. Dez menschenvet door midd operatie; het vet wordt gesneden, in water opg vloeistof wordt in flessch De toepassing geschiedt huidsche inspuitingen, m oplossing eerst verwarmt net oog op de kostbaart schapenvet is vermengd. Vooral bij huidziekten methode retds herhaaldt aa ilebben gewerkt. In Mediz. Wochenschrifi" sprekend geval aangehai koriste, die haar beroep kon uitoefenen, omdat alle vleesch en kleur v nad doen verdwijnen nuidsche inspuitingen v vet verloor zij geheel van een doodskop, en or haar beroep geschik 4°° zaj raen njet _.J:en zÜn indien men geadverteerd zai zien: '■eit menschelijk vet." s °ns brooa vöil tek,emen? volkomen begrijpelijk, c £k'ng van de bacterii van a°ruen aangetoond de an de bacteriën met het n'ge der gevaarlijkste ee van n; van h en

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 2