Gemengd Nieuws. Staat der Nederlanden tot opheffing van de politieposten voor hun per ceel, waardoor de toegang tot dat perceel was onmogelijk gemaakt. De president der rechtbank had de ver wijdering der politieagenten gelast. Het Hof verklaarde de eischers niet ontvankelijk van hun vordering tot wegneming van de politieposten. In hetgeen bij dagvaarding was gesteld, ligt niet een verstoren van het ge bruik dat de eischers van hun huis maakten, en dus krenkten de hande lingen van de politie niet hun eigen domsrecht, noch hinderden hen die handelingen iu het volle genot van hun huis. Op deze gronden berust de beslissing van het Hof. Handelsvereniging „Noordbrabant". In een Zondag gehouden vergade ring door de Handelsreizigers-ver- eeniging „Noord-Brabant", te Til burg, werd met algemeene stemmen besloten eene reuzenpetitie op touw te zetten, ten einde verbetering te bekomen van de krenkende en on billijke bepaling die voor alle hou ders van abonnementen op de spoor wegen in Nederland thans gelden door de willekeurige wijze waarop een houder van een abonnement op spoorwegen, gedwongen wordt, bij ge brek aan plaats deze te moeten ver laten, teneinde in een lagere klasse ais waartoe zijne abonnementskaart geldig is plaats te nemen. Vlissingen, 7 Februari. Bij een aantal Belgische wielrij- aersclubs bestaat, naar wij in enkele Holfandsche bladen lezen, het plan dezen zomer gezamenlijk (pl. m. 1000 man) een tweedaagsch uitstapje naar Walcheren, in 't bijzonder naar Vlissingen, te maken. De vereeniging „Vlissingen Vooruit" heeft zich met de consuls in verbinding gesteld. Als data noemt men 30 Aprii en 1 Mei. Op eerstgenoemden dag (Juliana- dag) zou dan een wielerfeest ge houden worden. Wij hebben de juistheid van dit bericht onderzocht- en werd ons me degedeeld dat het nog zeer voor barig is. De volgende week zal hier ter stede een vergadering worden gehouden van tiet bestuur van „Vlissingen Vooruit" met vertegen woordigers van bedoelde wielrijders clubs en dan zullen nadere bijzon derheden kunnen worden medege deeld. De kapitein Bretschr.eider van het 4e bataljon alhier zal van 28 Augustus tot 6 September deelnemen aan de serie-oefeningen der vesting-artillerie. De reserve 1 e luitenant De Klerk komt op 1 Mei onder de wapenen bij het bataljon alhier tot het ver vullen van zijn verplichten werkelijken dienst. In verband met het in de jongste vergadering der vereeniging „Volks weerbaarheid" genomen besluit, om voor die vereeniging zoowel door woord als beeld propaganda te ma ken, is daartoe doorhaar hoofdbestuur een commissie benoemd, die bestaal uit de heeren mr. E. j. Korthals Aites, J. M. van Hoogstraten en P. G. Laernaes JPz., respectievelijk voor zitters der afdeelingen Amsterdam, Dordrecht en Vlissingen. De torpedobootjagers „Wolf" en „Fret", aangebouwd bij de Kon. maatschappij „De Schelde" alhier, worden respectievelijk medio Fe bruari en medio Maart in dienst ge steld, en zullen in Augustus a. s. naar Oost-indië vertrekken. De klerk -der posterijen en tele grafie le klasse H. Heffener, thans te Rotterdam, wordt den 10 Februari aangesteld als radio-telegrafist op een der mailbooten van de maatschappij „Zeeland." De algemeene vergadering van de Nederlandsche Maatschappij ter be vordering der pharmacie zal in Juli te Middelburg worden gehouden. Men schrijft ons uit Middelburg In eene gisterenavond gehouden vergadering van de afdeeling Mid delburg van het Centraal Genoot schap Kinder-Herstelling en Vacan- tiekolonies werden tol bestuurleden herkozen de heer H. Snijders en mejuffrouw A. S. Beugel en gekozen mejuffrouw M. J. A. C. de Clein Breen, zulks in de plaats van me juffrouw M. M. Jungius, die bedankt had. De rekening en verantwoording en het jaarverslag werden goedge keurd. Aan de gemeentebesturen is door den minister van landbouw, nijver heid en handel een zoo volledige mogelijk opgaaf verzocht van alle handelaars (grossiers) in petroleum hier te lande, die ingevolge de Hin derwet gerechtigd zijn tot het hebben van eene bewaarplaats van petroleum. Eveneens zijn aan de gemeente besturen door Gedeputeerde Staten eenige kennisgevingen gezonden, waarbij de inwoners der provincie worden uitgenoodigd, zoo zij elders in 's Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan voor 15 Maart e. k. te doen blijken. Men schrijft ons uit Westkapelle. Zondagavond tusschen 7 en 9 uur hebber) dieven zich toegang verschaft, waarschijnlijk door middel van een valschen sleutel, tot de woning van den molenaar H. M. alhier, die met zijn vrouw op familie bezoek was. Uit een bureau werd een bedrag aan zilvergeld ontvreemd. Gedurende den laatsten tijd hebben verschillende diefstallen plaats ge had, waaromtrent niets aan het licht gekomen is. Verlangend wordt door verschil lende ingezetenen er naar uitgezien, dat hetzij door versterking van de brigade marechaussee, of op eene andere wijze, afdoende maatregelen zullen worden genomen om een einde aan deze toestanden te brengen. KERK- EM SCHQOLNIEÜWS^ Blijkens mededeeling in de „Dordr. Crt." heeft Donderdagavond te Put- tershoek het volgende plaats gehad. Ds. Zillinger Molenaar (modern pre dikant le Dordrecht) had al eenige malen te Dordt kinderen van moderne ouders gedoopt en zou nu Donder dagavond half 7 te Puttershoek in de Hervormde kerk preeken. De pre sident-kerkvoogd v. d. Broek ging 's middags eens kijken, doch toen kon hij er niet in, want het slot der deur was stuk. Te half 6 des avonds was de kerk reeds stampvol en betrad ds. Booij (orthodox predikant te Puttershoek) den kansel en sprak „Wie het ongeloof wenscht te hooren blijve, wie de waarheid liefheeft ga heen". De kerk stroomde toen leeg en het publiek draaide de lichten uit. Ds. Molenaar nam zijn intrek bij den kerkvoogd Beijers, doch het straatpubliek belette hem naar de kerk te gaan; hij reed hierop weg en het publiek hief een groot gejuich aan. Ds. Molenaar moet vroeger rechtzinnig geweest zijn deze ont vangst zal wel niet gestrekt hebben om hem tot zijn oude liefde te doen terugkeeren. 21's pet. Brusselse he loten. De N. V. Handels- en Credietver- eeniging te Amsterdam, wier annonce in dit nummer voorkomt, verkoopt thans ook de bekende 2!/a pet. Brusselsche loten op zeer gemakke lijke en voordeelige voorwaarden, namelijk tegen betaling van slechts f 5, f 3, f 2 of f 1 per maand. De 2Vu pet. Brusselsche loten trekken jaarlijks zesmaal en bieden nevens eene vaste interest van 2'fj pet. aan den houder den kans eenen flinken prijs te winnen van frs. 100,000, frs. 50,000, frs. 25,000 eriz. De eerstvolgende trekking van deze loten heeft reeds 15 Februari a. s. te Brussel plaats onder officeei toezicht en met een hoofdprijs van frs. 50,000. Het „U. D." deelt mede, dat de in hechtenis genomen ambtenaar der Staatsspoor te Utrecht verdacht van diefstal van f 1600 uit een brand kast der S. S. aldaar, weer op vtije voeten is gelaten. In een kruidenierswinkel aan de Schietbaanlaan te Rotterdam, kwam Zaterdagavond halfeen een persoon eenige inkoopen doen. Toen de juffrouw bezig was de bestellin gen in te pakken, gaf hij haar plot seling met een schoenmakershamer een slag op het hoofd, zoodat zij ernstig verwond werd. Hij sprong toen over de toonbank en er ont stond een worsteling. Daar de juf frouw om hulp riep, achtte hij het geraden te vluchten. Hij rukte zoo wild aan de deurknop, dat deze afbrak, zoodat hij ingesloten was. Toen liep hij naar binnen en sprong aan de zijde der jan van Vrucht straat uit het raarn. Er bleek niets gestolen. Met behulp van een politie hond werd nog een poging in hei werk gesteld hem te vinden doch te vergeefs. Onder de Urker visschers, die Zaterdag naar hun eiland terugkeer den, bevond zich een vader, die eenige dagen te voren voor de eerste maal zijn oudsten jongen die al zoo lang gewenscht had mee ter vischvangst te gaan, naar de Noordzee had mee genomen. Ter hoogte van Schevenin- gen is de knaap des nachts bij het inhalen der kor overboord gevallen, en in weerwil van de pogingen tot redding aangewend verdron ken. Bij het tramstation te Losser gebeurde Zondagavond een vreeselijk ongeluk. Een dienstmeisje, afkomstig uit Hengelo, geraakte onder de in beweging zijnde tram met het nood lottig gevolg, dat haar beide beenen halverwege de knie bijna werden afgereden. Per extra tram werd zij naar Oldenzaal vervoerd en daar in het ziekenhuis opgenomen. Waar schijnlijk zullen een of beide beenen geamputeerd moeten worden. In bet Ziekenhuis te Rotterdam is aan de gevolgen zijner kwetsuren overle den een 54jarige timmermansknecht die aan een in aanbouw zijnd pand van een stelling der tweede verdie ping was gevallen en daarbij inwen dige kneuzingen en een gebroken rechterbeen en arm had bekomen. Vrijdagmorgen bemerkten de buren van een rteds bejaarden, alleenwo- nenden arbeider te Weerdingermond, dat het licht in zijne woning branden bleef. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat de bewoner afwezig was. Op de stoelen vond men een gedeelte van zijn bovenkieeding. Na lang zoeken en dreggen werd des avonds zijn lijk uit het hoofdkanaal, op plm. 50 meter afstand van zijn woning opgehaald. Men verdiept zich in gissingen hoe de man te water is geraakt. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd uit den Grachtswai te Leeuwarden opgehaald het lijkje van een 7jarig dochtertje van een schipper welk meisje sinds Zaterdagmiddag werd vermist. Te Stadskanaal is een bejaarde landbouwer door zijn paar den doodgetrapt in den stal gevon den. Te Oddepekela is een negen jarig knaapje onder het spelen te water geraakt en verdronken. Een onderwijzer te Sappemeer is in het Winschoterdiep verdronken. Zater dagavond is een 16jarige jongen naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd, die, op een rijwiel gezeten in de Marnixstraat tusschen een be spannen wagen en een motorwagen bekneld was geraakt en van eerst bedoeld voertuig twee wielen over het dijbeen had gekregen. In de Groote Kattenburgerdwarsstraat al daar had een man bij het afsteken van vuurwerk het ongeluk vonken in de oogen te krijgen, waardoor deze ernstig gekwetst werden. Het rechter oog is beslist verloren het andere ernstig beschadigd. De man is, naar een ooggesticht gebracht, waar hij is opgenomen. Ds vrouw te Bieze- iinge die onlangs van den zolder viel en daarbij ernstig gewond werd, is aan de gevolgen overleden. Aan de lijst van slachtoffers tengevolge der aviatiek moet er weder een worden toegevoegd. De millitaire vlieger luitenant Stein viel gisteren te Doeberitz van een hoogte van 20 Meter. Hij bekwam een schedelbreuk en was bijna onmiddel lijk dood. Wordt geen dronkaard. Iedereen die bij een van de hieronder genoemde gelegenheden bedwelmen den drank pleegt te gebruiken, loopt gevaar een dronkaard le worden. Past dus op En drinkt bij deze ge legenheden niet! I. Als gij warm zijt 2. Als gij koud zijt. 3. Als gij nat geworden zijt. 4 Als gij droog ge bleven zijt. 5. Ais gij neerslachtig zijt. 6. Als gij opgeruimd zijt. 7. Als gij thuis zijt. 8. Als gij uit zijt. 9. Ais gij alleen zijt. 10. Als gij in ge zelschap zijt. 11. Als gij aan 't werk zijt. 12. Als gij uitrust. 13. Voorden maaltijd. 14. Onder den maaltijd. 15. Na den maaltijd. 16. Voor uw twin tigste jaar. 17. In uw twintigste jaar. 18. Na uw twintigste jaar. Wanneer gij bij al deze gelegenheden het drinken nalaat, kan het overigens geen kwaad. Heel Duitschland is vervuld van de uitspraak der gezworenen in het Essensche revisie-proces over de mijn werkers die vijftien jaar geleden we gens meineed tot zware tuchthuisstraf fen waren veroordeeld en thans door de gezworenen van aüe schuld zijn vrijgesproken. Wij willen nog met een enkel woord de feiten in deze droevige zaak mee- deelen. in het jaar 1895, ten tijde van een scherp arbeidsconflict in het West- faalsche mijngebied, werd er een so ciaal-democratische vergadering ge houden in het plaatsje Bakau. Om een of andere reden werden enkele socia listen niet tot de vergadering toege laten door den aanwezigen politie agent, Münter geheeten. Dat gaf eenige moeilijkheid, de menschen werden door den agent aangemaand de zaal te veriafen, en daarbij struikelde Schroder, een der niet toegelatenen, de hoofdbeklaagde in het revisie-pro ces. Tal van menschen in de zaal beweren gezien te hebben dat Schro der struikelde doordat Münter hem bij den nek pakte, maar in het op deze gebeurtenissen gevolgde proces werd geen dier getuigen geloofd (het waren ailen socialisten), terwijl Münter on voorwaardelijk werd vertrouwd. Ja, ieder die het waagde hemjtegen te spreken werd terstond gevangen ge nomen, wegens meineed veroordeeld en in het tuchthuis opgesloten. Lang zamerhand echter kwam er zooveel ongunstigs over Münter aan het licht, bleek deze zulk een gewetenlooze woesteling te zijn geweest, dat alge meen de opinie rees dat er hier een rechterlijke dwaling had plaats gehad. Vandaar net proces en de vrijspraak. Natuurlijk is er in den lande thans vreugde over het herstel van recht, maar men vraagt zich af, hoe ooit een ambtenaar van het O. M. en een aanta! gezworenen zoo verblind kunnen geweest zijn door poli.ieken harts tocht dat zij een dergelijk onrecht pleegden, en hoe het mogelijk is geweest dat het vijftien jaar moest duren voor eerherstel volgde. Aan den anderen kant prijst men algemeen de wijze waarop dit revisie proces is gevoerd. Zondagavond zijn de vrijgesproke- nen in Bochum gevierd. Men hoopt en verwacht dat zij schadevergoeding zullen ontvangen. De gezworenen hebben het recht daartoe erkend. Bijzonder tragisch bij dit alles is het g=val van den beklaagde Meyer, eertijds den hoofdgetuige tegen Mün ter, die drie jaar tuchthuis kreeg en in dien tijd vrouw en kind verloor. Men heeft voor hem en de zijnen gratie aan den keizer willen vragen, maar Meyer's vrouw schreef aan het comité, dat zich daartoe gevormd had, dat haar man geen gratie wilde hij verlangde geen genade maar recht, Koft daarop stierf zij. Meyer is nu een gebroken grijsaard. Het geval is een les voor alle rechters, die overgroote waarde aan het getuigenis van politie-agenten hechten Ook Spanje wordt tha-s door een groote spoorwegstaking bedreigd. De spoorwegbeambten van alle lijnen hebber, protest aangeteekend tegen de pensioenregeling, gelijk deze thans is ingericht door de spoorwegmaatschap pijen van Andalousië, van Madrid— Caceres— Portugal, en van West- Spanje. De beambten eischen de hun toegezegde uitkeering van 5 pet. der bruto ontvangsten, boven die zij in 1901 verkregen. In den schouwburg Barbieri te Madrid hebben zij een groote meeting belegd, waar talrijke en zeer heftige redevoeringen zijn gehouden. De voorzitter sprak uit naam van een groot aantal aangesloten vakver- eenigingeri, met een totaal van 30,000 leden, hij deelde mede, datdespoor- wegamb enaren vast besloten zijn, tot uitgebreide maatregelen van verweer over te gaan, indien de regeering niet naar hen luisteren wilde en zij de spoorwegmaatschappijen niet dwong, de gedane beloften beter na te komen. De minister-president heeft eeH langdurig onderhoud met de ministers van binnenlandsche zaken en van publieke werken gehad, om de noo- dige maatregelen te nemen tegen de houding der spoorwegambtenaren. Zaterdag is getracht het op de Schelde onder Antwerpen gezonken Engelsch stoomschip „Trevilley" vlot te brengen, doch dat is niet mogen gelukken. Het „Hbl. van Antwerpen" deelt hieromtrent het volgende mede Op een paar honderd ton na was de lading bijna geheel gelost. Een groot houten schot was over het gat aangebracht, dat op zijn beurt door zware balken gestut was om aan de drukking van buiten te kunnen weer staan. Reeds was men volop aan het pompen met de nieuwe en de oude Redder, en de sieepbooten „Tames" en „Elbe" Deze schepen pompen in dezelfde orde 3000, 1000, 850 en 850 liters water per minuut, zoodat, wanneer deze pompen gezamelijk een uur werken, zij 342,000 liters hebben uitgepompt. Langen tijd had men goede hoophet water zakte voort durend in de ruimen. Doch op een maal werd het water de pompen weer baas en moest men na nog eenigen tijd met het langs onbekende gaten instroomende water strijd te hebben geleverd, de poging voor dien dag opgeven. Men vermoedt dat de buis van de condensor ge sprongen is. D e p a s s i e-s p e 1 e n. Wat brachten de passie spelen te Obe- ramergau op en waaraan is die opbrengst besteed De opbrengst voorspruitende uif entrees, fotogra vuren en tekstboekjes, heeft bedragen 1,704,600 mark. Na aftrek van on kosten, die de spelen onvermijde lijk met zich hebben gebracht en de gelden, die gebezigd zijn voor publieke doeleinden als stratenbouw, slacht huis, lijkenhuis en waterafvoer, bleef er zuiver 1,396,428 mark over. Van deze som werd 766,620 mark ver deeld onder 865 medewerkers. De leider van het spel, de muziekdirec teur, de 1ste kassier, de personen die zijn opgetreden als Christus, Pilatus, Kaiaphas en Herodse evenals de „proloogspreker" hebben ieder 2500 mark ontvangen. De verdere honoraria loopen gaandeweg naar beneden, totdat men aanbelandt bij het volk, dat 120 mark per hoofd kreeg, terwijl de kleinste derschool- ki deren 30 mark ontvingen. Aan de armen kwam 10,500 mark ten goede voor het algemeen belang der plaats bleef nog 435,885 mark be schikbaar. („Kerkel. Ct.") Bij Villa Garcia, aan Spanje's Noord-Westkust, is een zeilboot, die deelnam aan wedstrijden, die door een Engelsch eskader waren georga niseerd, omgeslagen. Vier man van het oorlogsschip „Glasgow" twee matrozen er. twee scheepsjongens vonden den dood. De pest inOost-Azië. De toestand in Fudjadan is volgens de getuigenis van hen, die dezen van nabij hebben ieeren kennen, niet te beschrijven. Van de bevolking die vroeger-uit veertigduizend personen bestond, zijn nog slechts zesduizend in leven. Sedert eenige dagen is men be gonnen met het verbranden der lijken, Kuilen van reusachtige afmeting wor den gegraven, welke eerst met hout worden bedekt en dan met lijken gevuld. Deze worden vervolgens me! petroleum overgoten en in brand ges'oken. Alles, wat in Fudjadan nog in leven is, moet zonder uitzondering aan de vreeselijke ziekte ten offer vallen. In Chulantschen Aschiche, Kuant- scher.dse en Mukden eischt de epi demie dagelijks honderden slacht offers. In Zizicar en in de omgeving zijn alle artsen gestorven. De paniek onder de bevolking is grenzenloos, daar men inziet, dat nergens hoop op redding is. Overal ziet men een zeke ren dood voor zich. De Chineezen hebben het ontzettende gevaar te laat erkend. Aan het station Baumschulen- weg" te Berlijn had gisterenmorgen 6 uur een ernstig spoorwegongeluk plaats, waarbij 9 personen zwaar en 20 licht gewond werden. Een uit Rixdorf komende trein reed een naar Berlijn vertrekkenden in de flank. Twee wagens van den iaatsfen wer den omvergeworpen en v 'rnield. Het ongeluk is te wijten aan den ma chinist van den Rixdorfer trein, die door een onveilig signaal heenreed. Slechts 2 der gewonden verkeeren in levensgevaar. Twee noodlottige jachtongeluk ken worden uit Afrika bericht. George Grey, broeder van den Britschen minister van buifenlandsche zaken, is op jacht aan de Athi-rivier (Oost-Afrika) door een leeuw doo- delijk gewond. Hij was met een gezelschap aan 't zoeken naar een zeldzame antilopesoort, de Bingo, toen hij vooruitreed en een schol loste op een bijzonder grooten leeuw. De leeuw sprong op hem toe en begon hem te verscheuren. Hij werd slechts met moeite uit de klau wen van het wilde dier bevrijd en in het ziekenhuis te Nairobi stierf hij aan de bekomen wonden. De andere verongelukte is de oli fantenjager Coqueiin, die in Franscli Congo op de jacht was. Hij had in zijn leven al 107 olifanten gedood en werd nu het slachtoffer van zijn overgroot zelfvertrouwen. Hij had, op korten afstand, een grooten olifant aangeschoten en tot zijn verwondering viel het dier niet terstond neder. Het liep, integendeel, op den jager toe, greep hem met den snuit om 't lijf, wierp hem in de lucht en doorboorde hem tot tweemaal toe met zijn scherpe slachttanden. Daarop liet het dier zijn vreeselijk gewond slachtoffer liggen, liep voori, maar stierf een paar honderd meter verder. Coqueiin stierf na eenige da gen van vreeselijk lijden in het zie kenhuis te Aangui. De „Lokal Anzeiger" verneem! uit Helsingjors, dat bij Björkösund, aan den ingang van de bocht van Wiborg, een groote ijsscho! waarop zich 253 visschers bevonden, is losgeraakt en in Zuidelijke richting de zee in is gedreven. Er is onmid dellijk naar Kroonstad en andere Russische havens geseind, vanwaar stoombooten zijn uitgezonden orn de ongelukkigen te zoeken. Er is veel kans, dat de schol, voordat ze breekt naar het eiland drijft. JUJITEN ENGELAND. In de opening van het parlj koning George allereer hef zware eerlies, gele dood zijns vaders. De koning zeide de Voorzienigheid en het voorbeeld mijns va mij gesteund voel doo m n! volks. J Ik heb den hertog v verwelkomd, nadat dez in Zuid-Afrika heeft heeft mij zeer verheu dat hij met betuigin grootsten geestdrift e alle deelen van mijn sche bezittingen door a bevolking is ontvangen Mijn betrekkingen landsche mogendheden van vriendschappelijke Japan heeft zijn be kennen om het handel 1894 te doen afloope handelingen welke thans worden gevoerd, ten, dat zij een bevred king en een nieuw ve taat zullen hebben. De ten, ingekomen over s Engelschen handel toe gens voortdurende wa op de groote verkeersw Perzië, hebben er de En ring, hoewel met tegen een ernstig protest bij regeering in te dienen, dien daaraaan dan oo' schonken heeft, zoodat tijd eenige verbetering den toestand op de gr wegen. Mijne ministers, wachten den verderen af, alvorens aan te dri neming hunner eigen welke in elk geval ge zullen beoogen, dan der Perzische regeerin hersteld en de hande beschermd, Vervolgens ning op het besluit der ferentie en zegt, dat het is, aan de Indische b bezoek te brengen ten soonlrjk op de hoogte het erfdeel der keizerl Indië. Vervolgens wo van den koning me zonder verwijl bij het p voorstellen zullen wor gemaakt betrekking he onderlinge verhouding zen van het parlement een meer doelmatige grondwet te verzekere maatregelen worden v einde uitbreiding te ouderdomspensioenen, verzekering van de ind king tegen ziekte en voor verzekering tegen Bij het debat over h de troonrede zeide As ik mij moet ontliou nadere mededeeling b tenlandsche zaken, da is, wegens den dood v mag ik in de gebruik in de rede des ko.iing zeggen, dat onze intern schapsbetrekkingen, w Huis en het land wee zijn en geen vijandelij bedoeling hebben, die geworden in het verlo Zoo hartelijk mogel ik namens de regeeri ik meen met voile sy leden de hartelijke pelijke uitdrukkingen gebezigd door een e buifenlandsch ministe Asquith vervolgde zeidelk wil ook de bruiken om te beri feit, dat in dit jaar het van het ééne Italië Voor die eenheid wer die eenheid is verkre pathie van een groot Engelsche volk. Sinds bereikt, heeft de hart houding tusschen det afgebroken geduurd vriendschap was gegr berkeerige behulpzaa den wil. Betreffende de kwestie zeide Asquth, was met het bezit van e welke iedere Engelse' beschouwd als ruim be grootste constituiio veranderingen te rech Na de uitspraak do zingen veronderstelde stellen van de regeeri worden zonder lange verhandelingen. Er zo heid voor discussie De regeering hoopte meening, dal na de het Lagerhuis de voor

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 2