BUITEL Vlissingen, 6 Februari. Mejuffrouw Elise Ketjen, wier zang studiën zijn voltooid onder leiding van mevrouw Caro Kolb, de alhier zoo gunstig bekende sopraan-soliste, heeft hare welwillende medewerking toegezegd, voor het eerstvolgend con cert van „Vlissing's Mannenkoor". Daarvoor zijn twee uitgebreide koor werken met soli in studie genomer. 't Is verdiend, als weer eens de aandacht wordt gevestigd op de voor stellingen in het gebouw „Cosmopo- litain", omdat er voortdurend voor verscheidenheid wordt gezorgd en alle films, zeker niet het minst de gekleur de, cene bijzondere aantrekkelijkheid hebben, hetgeen pleit voorde volko menheid ervan. De ondernemer rust dan ook geen oogenbiik om zijn pu bliek wat moois en degelijks te kunnen voorzetten zoo kregen wij gistera vond eene bioscopische reproductie van de beroemde Passie-spelen te Ober-Ammergau. Wij zijn er zeker van, dat het oor deel omtrent dit nummer van alle bezoekers en de zaal was stamp vol niet anders dan zeer gunstig kan luiden. De tableaux zijn prachtig hun aan tal is zeer groot, zoodat de voorstel ling ervan ruim een uur duurt. Verdere aanbeveling tot een bezoek achten wij onnoodig, er kan niet an ders dan goed van verteld worden ook het tweede gedeelte van het pro gram viel buitengewoon in den smaak. De aandacht mag mede wel eens gevestigd worden op den onvermoei- den pianist, vooral omdat hier niet alleen sprake is van muzikale bege leiding als men oplet bemerkt men al spoedig, dat er bij verschillende voorstellingen zeer passende muziek wordt gemaakt, in 't bijzonder gister avond bij de Passiespelen. Ook dit is een verdienste, waarvoor den pianist wel een woord van lof toekomt. Het Deensche stoomschip ,,Mary" bestemd voor Gent, dat Zaterdag in het Pas van Ter Neuzen aan den grond is gevaren, is met wassend water zon der assistentie vlot gekomen en heeft de reis naar Gen! voortgezet. VOETBAL. „E. M. M."—„Helmond" 6-1. Stand bij de rust3—1. Onder de uitssekende leiding van scheidsrechter Vroom had gisteren de laatste competitie-wedstrijd voor de Zuidelijke 2e klasse van „E. M M." plaats. Ofschoon het weer 's morgens zeer dreigend was, werd het 's mid dags eenig mooi weer èn voor de spelers èn voor het publiek. Er waren dan ook een paar honderd kijklus- tigen op het veld, terwijl er nog heel wat meer publiek op den weg stond. Er werd gespeeld op het prachtig gelegen nieuwe terrein aan den Kou- dekerkschen weg, dat dank zij de voortvarendheid en de werkkracht van verscheidene leden uitstekend bespeelbaar gemaakt waseenige vlaggen gaven het terrein een fees telijk aanzien. Als nu maar eens de zijde aan den kant van den weg door eene schutting afgescheiden is, zal het publiek ook wel beter opkomen. En nu het eigenlijke wedstrijdverslag. Precies om 2 uur stelden beide elf tallen zich op, „Helmond" met 3, „E. M. M." met 2 invallers. De rood- witten pakten dadelijk stevig aan. Na eenige vergeefsche aanvallen op het „Helmond"-doeS, maakte de Vlis- singsche linksbinnen met een prachtig schot van verren afstand het leidende punt: 10. Lang mocht „E. M. M." zich echter niet in de leiding verheugen. Weldra maakte de kleine rechtsbinnen der Helmonders met een schot door talloóze beenen geiijk 1 1. Van dat oogenbiik waren de rood- witten overwegend sterker. Behoudens enkele gevaarlijke doorbraken van den Helmondschen middenvoor was steeds de „E. M. M." voor- en mid denlinie aan het woord. Vooral de spil en de rechtsmidden voedden hunne voorhoede uitstekend. Voorna melijk door hun werken dan ook doelpuntte rood-wit nog twee maal, door den linksbinnen en den mid denvoor 3—1. Zoo brak de rust aan. Slechts enkele minuten werd er gepauzeerd, opdat de gasten den trein van vijf uur zouden kunnen halen. Na de rust, vooral in het begin, verdedigden de bezoekers zich met hand en tand. Vooral de achterspelers en de linksmidden van „Helmond' blonken in deze periode uit. In hun voorhoede presteerden de linksbinnen en de rechtsbuiten echter vrijwel nietsalles moesten de middenvoor en de linksbuiten doen. Ondertusschen zat de „E. M. M." voorhoede niet stilna langen tijd het vijandelijk doel bestookt te hebben, kwam ein delijk het 4e punt van den voet van den middenvoor 4—1. Kort daarop maakte dezelfde speler bij een uit trap van „Helmond" door flink op den bal zitten het 5e punt: 5 1. Daarna kregen we weer een paar gevaarlijke momenten voor het E. M. M." doelde rechterachter- speler veroorzaakte in deze periode, door ongeoorloofd duwen, een straf schop. Deze werd echter overge- trapt. In het laatst kwamen de Vlissin- gers weer meer opzettenna dat er nog een buitenspeipunt gemaakt was, wist de linksbinnen voor de 6e maal te doelpunten: 6—1. Nadat de bal naar het midden gebracht en ingetrapt was, blies de scheidsrechter voor het einde. De laatste bondwedstrijd werd dus door „E. M. M." schitterend gewonnen met 6—1. Hiermede hebben deVlis- singers zich voor goed van de 5e plaats in het competitielijstje ver zekerd. Hadden de roodwitten van het begin af met hetzelfde vuur ge speeld als in de laatste wedstrijden, dan hadden ze voorzeker nog wel een hoogere plaats bezet. Over de spelers het volgende Bij de verliezers waren de achter spelers, de middenvoor en de links buiten uitstekend de invallers waren slecht. Van de „E. M. M.'ers" was de spil uitstekend door zijn prachtig koppen, afnemen en voedende rechterachterspeier, de linksbinnen en de middenvoor goed ook de rechtsmidden en de rechtsbuiten waren best, doch ze dreven te veel. De doeiverdediger speelde ditmaal achter en was als zoodanig beter dan als doelmanzijn plaatsvervan ger kreeg weinig te doen wat hij echter deed was best. In Middelburg speelde „M. V. V. O." tegen „Zeeiandia." Ander maal bewezen de laatsten een geen te versmaden tegenstander te zijn, door een gelijk spel te forceeren 1—1. Hiermede heeft „Olympia" een zeer kostbaar puntje verspeeld, wat haar wel eens het kampioenschap zou kunnen kosten. Te Goes ontmoetien „Zeeiandia" van daar en „M. V. V. O 11" elkaar voor de Zeeuwsche competitie. „Zee iandia" boekte een prachtoverwin- ning van 7—2. De Goesenaars schijnen regelrecht op het kampioen schap en het 2e klasseschap af te stevenen. Hopen we, hen het volgend jaar in de Zuidelijke 2e klasse aan te treffen. A—Z. Men schrijft ons uit Middelburg De politie alhier is Zaterdag wel op uitgebreide schaal op vangst ge weest van personen die nog eene oude schuld met de justitie te vereffenen hadden. Behalve de reeds gemelde A. V. werden aangehouden de sjou werman C. v. E., die nog eenige we ken hechtenis te goed had en die werd aangehouden in de woning van de beruchte vrouw J. W. aan het Viis- singsch Wagenplein en verder de cir cusdirecteur J. A. P., die f 15 of 15 dagen te vereffenen had, en die met een woonwagen op de Loskade alhier vertoeft. Ten slotte werd in vereeniging met de Vlissingsche politie aangehouden C. v. U., als verdacht van diefstal van ruim 300 K.G. ijzer te Vlissingen. v. U. werd eerst naar Vlissingen overge bracht, waar ondanks zijn bewering dat hij het ijzer gevonden had, proces verbaal tegen hem werd opgemaakt, daarna werd hij wederom naar Mid delburg teruggevoerd, daar ook hij nog hechtenis moest ondergaan. Aile aangehoudenen werden naar het huis van bewaring overgebracht. De nalatenschap van den onlangs door een jachtongeluk om het leven gekomen burgemeester van Zaamslag is, naar wij in „de Ned." lezen, thans failliet verklaard. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Ritthem de heer P. L. Kiehl, cand. te Utrecht; te Rouveen ds. A. Prins te St. Maartensdijk. Onder vele blijken van belang stelling herdacht ds. L. C. Schuller tot Peursum, predikant bij de Ned Herv. Gemeente te Amsterdam gisteren den dag zijner 40jarige ambtsver vulling. Des morgens had hij het heuglijk feit te midden zijner gemeentenaren herdacht bij d n door hem vervulden predikbeurt in de Nieuwe Kerk. Als onderwerp zijner preek had hij ge kozen 't tweede gedeelte van „1 Kro- nieke 29, vers 14". De gemeente zong hem daarop toe psalm 134, vers 3: „Dat 's Heeren zege op u daal". Het bedehuis was stampvol en met eerbiedige aandacht werd naar de woorden van den beminden voor ganger geluisterd. Des middags had ten huize van den jubilaris eene druk bezochte receptie plaats. Ger. Kerken. De Generale Synode der Ger. Kerken in Nederland zal op Dinsdag 22 Augustus te Zwolle ge houden worden. In het ziekenhuis te Rotterdam is overleden een 74jarige man, die enkele weken geleden was gevallen, tengevolge waarvan hij inwendige kwetsuren en een gebroken linker bovenbeen bekwam. In een ma chinefabriek te Koog-aan-de-Zaan, heeft een werkman een van de loop kraan vallend stuk ijzer tegen het hoofd en daarna op de borst gekre gen. Hij viel. achterover en kreeg daardoor nog een ernstige hoofdwond, tervvij! hij bewusteloos werd. De on gelukkige werd eerst naar zijne wo ning en vervolgens naar een der gast huizen te Amsterdam vervoerd. Men vreest voor het behoud van zijn leven. Zondagmorgen wilde de heer Th. A. op het perrqn te Hilversum in den reeds in beweging zijnden trein springen, welke te 8.30 naar Amster dam vertrekt. Hij viel van den tree plank en kwam tusschen den trein en het perron terecht. Toen de trein tot stilstand was gebracht, werd de ongelukkige er geheel verminkt on deruit gehaald. Hij overleed na een half uur. Een fabrikant in glas en spie gellijsten aan de Kostverlorenvaart te Amsterdam bemerkte eenigen tijd geleden, dat eenige lijstjes uit zijn magazijn vermist waren. Om te zien of soms nog meerdere voorwerpen en artikelen verdwenen waren, werd door hem een inventaris van de goederen opgemaakt. Hij kwam daar bij tot de zeer onaangename ont dekking dat niet minder dan ruim 1000 stuks spiegelglas, bijna 700 gravures, 20 beschilderde paneelen, alsmede een hoeveelheid andere voorwerpen niet meer aanwezig waren. Een en ander had een waarde van ruim f900. Zeer vermoedelijk is dat alles ontvreemd tusschen 31 December 1910 en 20 Januari II. Men vermoedt dat dieven zich met va'sche sleutels toegang tot de fabriek hebben weten te verschaffen. Door de politie is een onderzoek ingesteld. Bij de vrouw van den rijks veldwachter te. IJselmonde kwam Vrijdag een jongen van 14 jaar een rijwiel te koop aanbieden. De jongen wist niet dat hij' bij eën politiebe ambte aanklopte. De veldwachter, die thuis was, nam hem dadelijk in verhoor en vernam, dat hij de fiets in de Paul Krügerstraat te Rotterdam gehuurd had. De jongen is daarop met het rijwiel ter beschikking van de Rotterdamsche politie gesteld. Zooals men weet, werd eenige weken geleden uit de brandkast van de centrale werkplaats der S. S. te Utrecht een bedrag aan bankpapier vermist, ten bedrage van f2300. Anderen beweren, dat het f1600 be droeg. Doch wij hebben alle reden om het eerste bedrag als het juiste te vermeiden, zegt de correspondent van de „Tei". Ondanks de ijverigste nasporingen der politie mocht het niet geiukken ook maar eenig licht over deze vermissing te doen opgaan, behoudens dat het onderzoek enkele tot nu toe onbeteekep.de ontdekkingen had opgeleverd. Niettemin bleef de politie haar onderzoek met ijver voorizetten. Bij verschillende personen werd onverwacht huiszoeking gedaan en tot zelfs het linnengoed werd nagezocht. Geen bevredigend resultaat werd echter verkregen doch de politie werkte steeds in stilte door. Plotseling Donderdagnacht werd huiszoeking gedaan bij den boekhouder der centrale werkplaats den heer V. K. wonende in de Waterstraat, met gevolg, dat genoemde boekhou der in bewaring werd genomen en eindelijk in arrest werd gesteld. De politie weigert halsstarig inlich tingen te verstrekken. Doch van ter zijde verneemt het blad dat bij een huiszoeking ten huize van V. K. de politie geld heeft aangetroffen in de linnenkast. Hierover ondervraagd zijnde, moest V. K. beweerd hebben dit bij een tante in de buurt van Deventer gehaald te hebben en in* derdaad blijkt, dat hij Woensdag met een dag verlof is uitgeweest. V. K. is de eenige, die een sleutel van de brandkast bij zich droeg, doch wat de zaak des te zonderlinger maakt, is, dat geen der reservesleutels der brandkast te vinden is. Algemeen staat men ook bij het personeel der werkplaats verbaasd over deze aan houding, daar V. K. zeer gunstig bekend staat, terwijl men niet weet, dat hij, gerekend naar zijn salaris van f 1600 op ongewone luxueuze wijze heeft geleefd. Een mislukte truc. Op een der avonden van de vorige week schelde een goed gekleed, man aan een woning in de Valeriusstraat te 's Gravenhage, en deed dadelijk de deur achter zich dicht toen de dienst bode had geopend. Hij vroeg haar op bevelenden toon de fiets van mijnheer af te geven, die in het centrum van de stad een betrekking bekleedt en maakte zich reeds gereed de fiets weg te halen die in de gang stond. De flinke dienstbode die alleen thuis was, belette hem dat en zeide nimmer de fiets van haar mijnheer af te geven aan een haar onbekend persoon, in dien hij geen ander bewijs had dan een mondelinge boodschap. De man werd zeer verbolgen en bedreigde de meid met een uitbrander van haar patroon indien hij thuis kwam. De dienstbode bleef echter op haar stuk staan en stelde den man voor te zamen te gaan telefoneeren bij een winkelier een paar huizen verder. Kreeg zij dan per telefoon van haar heer permissie dan eerst zou zij de fiets afgeven. De man had hier geen zin in, vertrok zeer boos. Toen de man weg was ging de meid even zelf telefoneeren en nu bleek dat haar patroon niemand had uitgezonden om zijn fiets te halen. De meid had het signalement van den man goed opgenomen, zoodat zij hem dadelijk kon herkennen, wanneer zij hem weer eens zag. Over de smokkelarij van sigaren van Nijmegen naar Duisburg, enz., waarvoor een Nijmeegsch sigaren handelaar nog steeds te Duisburg gevangen zit, wordt nader gemeld, dat sinds ruim 3' 2 jaar die smok kelarij stelselmatig bedreven werd. Behalve van den spoorweg werd ook gebruik gemaakt van een auto, van een kogelvrij pantser voorzien. De ingesmokkelde sigaren werden niet alleen naar Duisburg, maar naar alle steden aan den Beneden Rijn verzon den. Ruim 25,000 Mark belasting moet op die wijze ontdoken zijn. Te Krefeld alleen zijn in de taatsie dagen 135,000 sigaren in beslag genomen. Het statistiekje van de doodvon nissen en executies in Rusland in 1910 is weer verschenenen daaruit blijkt dat beide in 1910 minder zijn ge weest dan in 1909 toen werden 1449 doodvonnissen geveld en 537 voltrok ken, in 1910 werden 455 vonnissen, geveld, 129 voltrokken. Dit aantal geldt alleen de krijgsraden, en voor gevallen, waarin niet-militairen op grond van den staat van beleg terecht stonden. Deze wijze van vonnissen is in het laatste jaar zeer afgenomen, wat beschouwd mag worden als een bewijs, dat de regeering begint in te zien, dat het verzet gebroken is. Volgens een bericht uit Ma drid zijn in den jongsten storm alleen aan de Catalonische kust 15 schepen verdwenen, waarbij 43 zeelieden zijn omgekomen. Bij Castellon spoelden 5 iijken en verder vele wrakken aan. In Denemarken heerscht sinds eenige tijden een ware rattenplaag. De regeering heeft een premie voor elke gedoode rat uitgeloofd, wat tot gevolg had dat er binnen eenige maanden honderdduizend van deze schadelijke knaagdieren vernietigd zijn. Het zou Danaïdenwerk zijn, de ratten te willen verdelgen met de ge wone huis-, tuin- of keukenmiddelen, als rattenkruid of vallen waar hoog stens een paar dezer langstaarten in kunnen verschalkt worden. Het instrument van den beroemden rattenvanger van Hameln schijnt in den loop der tijden te zijn zoek ge raakt. Men heeft in Denemarken er dan ook iets anders op moeten vinden. Een groofe kooi van hout, waarin een cadaver als lokaas. Aan de eene zijde van deze ruimte een valdeur, terwijl aan den anderen kant een opening toegang geeft tot een lange, trechter vormig uitloopende val, geheel van traliewerk voorzien. De ratten kwamen in grooten ge tale op hei lokaas af men wachtte tot er genoeg diertjes binnen de houten ruimte af en joeg de gevangen dieren op, zoodat ze vluchtten in de geopende reuzenval. Ook deze ope ning werd afgesloten en de dieren waren aan hun vangers overgeleverd. Op deze wijze werden in weinige dagen vier tot zesduizend ratten onschadelijk gemaakt. Gisterenmiddag had te Berlijn, onder ontzaglijke deelname, die door het fraaie weder nog begunstigd werd de teraardebestelling van Paul Singer plaats. De begrafenisstoet waarbij honderd duizenden personen zich hadden aam gesloten,had meer dan vier uur noodig voor hij van de drukkerij der „Vor- warts", alwaar hij zich in beweging stelde, het centrale kerkhof bereikte en lang nog, nadat het donker was geworden trok de geweldige stoet door de straten. Op het kerkhof hield de Rijksdagafgevaardigde Mol- kenbuhr de lijkrede. Onder de bui- tenlandsche delegaties was Holland door het Amsterdamsche raadslid den heer Vliegen, vertegenwoordigd. De president van de luchtvaart, commissie der Automobile Club de France, zal voorstellen den A. C. F,, prijs van 100.000 francs, dit jaar vastgesteld, uit te loven voor een wedstrijd, waarvoor de deelnemers alien tegelijkertijd zuilen moeten vertrekken, en die in drie of vier étapes verdeeld zal worden. Hij meent dat Parijs het centrum moet blijven' en zal daarom voorstellen den prijs uit te loven voor den deelnemer, die het snelst het volgende parcours zal hebben afgelegd: 1ste dag Parijs- Amiens en terug; 2e dag Parijs—Reims en terug; 3e dag Parijs—Orleans en terug en desnoods een vierde dag naar een meer westelijk gelegen plaats en terug. Den eersten en tweeden dag zou dan het vliegkamp te Vin- cennes, den derden en vierden dag te Issy-les-Moulineauxals startplaats aangewezen worden. Volgens berichten uit Charbin, schijnen de maatregelen van de Rus sische autoriteiten om het gebied, waar de pest heerscht, met een cor don soldaten in te sluiten, goede resultaten op te leveren, want er werd tot dusverre geen enkel nieuw geval van pest gemeld. De Russische arts Dr. Sabolitani hoopt, dat de ver mindering der pest en eindelijk haar onderdrukking spoedig zal volgen, De door de pest aangetaste Russischs geneesheer dr. Michel heeft zich met Ehriich-Hata 606 laten behandelen en hij beweert een lichte verbetering te bespeuren. De Russische artsen verklaren dal de groote sterfte in het Chineezen- kwartier te Charbin, daaraan te wij ten is, dat de Chineezen zeer dicht op elkaar wonen. De Chimeezen gaan nu ook tot het verbranden der lijken van pestlijders over. Er zijn tot dusverre 7000 lijken door Chineezen verbrand, ofschoon zij nog voor korten tijd weigerden dit te doen, omdat de in het buitenland levende Chineezen in het vaderland begraven wenschen te worden. Van de Russi sche officieren te ongeveer de helil door de pest aangetast. Blériot, die een machine heelt vervaardigd, welke met 8 menschen 5 minuten in de lucht bleef, ver klaarde, dat deze machine ook in staat was met 10 menschen op te stijgen. Het totaal gewicht was 504 KG. Er werd een snelheid van 70 mijl in het uur bereikt. De ernstige ontploffing, die Don derdag j.l. te Jersey City heeft plaats gehad, heeft de oogen van het stede lijk bestuur van New-York geopend voor het gevaar, dat de bewoners van deze millioenenstad dagelijks loopen, tengevolge van het vervoer van dyna miet. ledereen weet, aldus de bericht- geven van de „Times", dat dagelijks groote hoeveelheden dynamiet dooi de straten van New-York worden vervoerd, zonder dat zelfs de meest elementaire voorzorgsmaatregelen worden genomen en daarom zijn nn politie en brandweer aan het onder zoek getogen om de noodige bewijzen bijeen te brengen opdat er alsdan vervolgingen kunnen worden inge steld tegen degenen, die het leven hunner medebewoners in gevaat brengen. - Volgens „Central News" zijn et bevelen tot inhechtenisneming uitge vaardigd tegen negen personen, it verband met de dynamietontploffing van Woensdag. Een circusclown, Lodygenaami heeft te Boedapest op zijn sterfbed bekentenis afgelegd van een misdaad door hem 40 jaren geleden gepleegd Bij het gezelschap, waaraan hij des tijds verbonden was, bevond zich een koorddanseres van buitengewone schoonheid, die hij met zijn liefdes verklaringen vervolgde. Het meisje wees hem steeds af en had hem eens, toen hij het haar al te lastig maakte een slag met een karwats gegeven Om zich daarover te wreken was Lody des nachts in den circus ges'0' pen en had een plek van het koord met een bijtend vocht begoten. Zijn duivelachtige plan slaagde ten volle- Toen de koorddanseres den volgen' den avond haar gewone toeren ver richtte, knapte eensklaps het koord af en viel zij van een hoogte vail 5» voet in de arena, waar zij als lil" werd uitgedragen. Niemand heeft ooit vermoed, o® hier misdaad in het spel was, man' Lody is zijn leven lang door wroegif! I gekwetst geworden en hij kon ni# hij z Be i.l3f ga bec sterven alvorens I had beleden. Dat ook in dering van de gebo wekkende afmetinger blijkt uit een artikel Antw." aan het hoo publiceert. De lezing van mestriel", uitgegever van algemeene statis terie van binnenl zegt het blad, te werpen op'tzoo pnnt der verminde boortecijfer. De volgende alge geboorten in België mende voortwoeke kwaad inzien 1900 14.437 onwettig; 12.4091907 185.1 183.834 en 11.325 en 10.822. Ging het cijfer in 1908 met 1500 achteruitin 1909 i ontzageiijkwe g 7000 achteruit. En de onwettige gebooj 500 tusschen, zood meerdere onvrucht huwelijk is, die uit Want het aantal mindert niethet wat even groot bleef heel dien 58.000 hangen, van de mindere huwelijksband onde den tijdgeest, wordt vermeerdering van scheidingen dat het land 690 reeds geklommen Het zijn waarnem grondheid van de alarmkreten bevesti; Te Kansas Ci dagen een bond gei zich „Ouderlijke Wa; Noord Amerika'" no dien bond is, de ou dochters omtrent hc financieele positie te lichten, die naar dames dingen, en kant alle hofmakers voor verdere toenai hunner keuze, die desverklaringen n meent, en aan wiei plannen terecht mag De „Ouderlijke beroemt er zich leden onder de n kringen te tellen, heet het o.a.„Alk dophters onzer led ren, zullen in het waakt. Aan de c nauwkeurig geheim gaande overhandij ouders van oordee welijkscandidaat ni ter past, dan ontva een waarschuwings vereer.iging. Ander ouders wel bevailei nen niet ai te z lijken, krij gen van volgende schrijven „Geachte Heer! eens een woordje over uw zielsverhou van den heer X. H te weten of u err heeft of niet. Wij trent sinds eenigej, U heeft de uitsluit heid van miss X.la om hieromtrent uit geven. Wanneer plannen heeft, dat goed zijn, uw bezc in kwestie te stal s.v.p. op een am welzijn der dochtei moet beschermd achtend, de „O.W Amerika". Sommige jongelu deze niet-verlangd intimideeren. Ande den neus stukge bestuurd eren der m in andermans zaken FRANKRIJK. uq van het Kanaal heeft Pichon's jongste Sei belangstelling uitnemenden behoeft niet aldus laat zich - deze belangrijke schen minister zaï Parlement binnen verklaring worden rede van Pïehon ze r'ng, aan allen die duidelijk maken, «ontstemming" of Ooi geti indri betw de rei zal

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 2