SINGER-ËAATSCHAPPIJ. E E Hitif V E ii Z E K E li I N GS BANK leTïng f. p. van Advertenüëfi. Manufacturen TTBNNËNLAMX Burgerlijke Stand, INGEZONDEN MEQEOEEltNGEH. Met-begrepen nier- en blaask walen. Dinsdag? Februari 1911 z"au entree 10 cent. ie Notaris Uil van iddelbuig VERKOOPEN ir miin MM sebroken Oranje Pecco Thee, VIISSINGEN, Walstraat 33, bij Groenawoud. LSwenbraO Mflmchen. p„ ¥111 LANGERAAD. Groots sortaeriiig VtSIIE-RIARÏEH. Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente, WERKEND S1SE1 STAATSTOEZICHT Vraagt de nolledige tarieven, St. Jacobstraat LOUIS- STE Mi mtrfjf Apotheker C. G. Bentraal-Depot „Si Verbandstsifen, Verpleging Hygiënische Gummi-Ar Mevr. §CH P, 1 Siegers W. E, HËRING, Inspecteur, Middelburg, voor Zeeland. koninklij STOOM-VER Chemische Wass waren aangetast dat hun verder leven gevaar zou opleveren. Natuurlijk kan ook een boom niet eeuwig leven, maar is het daarom noodig zijn leven te bekorten Hoe menig schilderachtig p'ekje wordt op deze manier vernie tigd, en hoe wordt het aanzien van het geheele Bosch geleidelijk bedor ven door het uitroeien van de mooiste, grootste boomen. Springen de autori teiten en de deskundigen, die bun adviseeren, wel zuinig genoeg met deze onbetaalbare schoonheid om Ook in de Eerste Kamer is geklaagd over de geleideiijke onttakeling van het Haagsche Bosch de minister ech ter heeft daarop in zijn memorie ge antwoord, niet te kunnen toegeven dat het bosch ziender oogen in dichtheid afneemt, met uitzondering van de hoofdlaan, die afsterft en omtrent wier geleidelijke vernieuwing reeds een voorloopig plan is opgemaakt. Alles wordt gedaan om het bosch te be houden. in de som van f 18.000 voor de boschwachterij te 's Oravenhage, is begrepen f16.000 voor het Haag sche bosch, waaronder een kweekerij, onderplantingen, inboetingen en ver pleging der boomen f 4390. Volgens den minister is er dus niets aan te doen. In dat geval blijft er voor den smartelijk ontvoerden wandelaar niets anders over dan een traan van weemoed te plengen en te verzuchten „Sic transit enz." Het is welhaast 10 jaren geleden, dat onze Koningin in het huwelijks bootje stapte. Waar blijft de tijd Hoe levendig herinneren wij ons nog dat heuglijke feithoe staat ons nog voor oogen de echt Holiandsche ge reserveerdheid waarmede prins Hen drik in ons land werd ontvangen, met al den eerbied, die men den gemaal der geliefde vorstin verschul digd was, maar overigens met een onuitgesproken„Toon wie gij zijt en wij zullen u zeggen of wij ons hart voor u kunnen openen." Nu, na tien jaren, mag met groote dank baarheid worden erkend, dat de prins het hart van Nederland heeft weten te veroveren zijn krachtige deelname aan schoone werken des vredes, zijn oprechte belangstelling in het wei en wee van ons volk, zijn sympathieke houding, zijn hartelijkheid en een voud, zijn geheele persoonlijkheid kortom, heeft hem de harten der wel wat stugge maar zeer trouwe Neder landers ontsloten, vooral sedert de geboorte van het beminde prinsesje de kroon is komen zetten op het hu welijkvan onze Vorstin met den Prins. De herdenkingsdag van dit huwe lijk mag dan ook wel waarlijk een blijde dag voor Nederland heeten en het is een goede idee, hem in Den Haag niet onopgemerkt te doen voorbijgaan. Op den verjaardag zelve van het Vorstelijke huwelijk, d. i., den 7en dezer (a. s. Dinsdag) zal ten bate der Christelijke vereeniging van jonge mannen in Den Haag een Oranje-bazar en tentoonstelling wor den geopend. De commissies welke zich voor dat doel uit genoemde vereeniging ge vormd hebben, mochten zich in de medewerking van velen verheugen. Een aantal dames hebben zich bereid verklaard den verkoop in den bazar te verzorgen. De tentoonstelling omvat een ver zameling voorwerpen, portretten, pla ten, munten, penningen etc., betrek king hebbende op de geschiedenis van het Oranjehuis, waaronder ook een en ander uit het Koninklijk Huisarchief, door H. M. de Koningin welwillend in bruikleen afgestaan en een verkleinde reproductie van de Gouden Koets. Voor hen, die een bezoek aan Den Haag mochten brengen en belang stellen in deze expositie, zij hier vermeld, dat de bazaar en tentoon stelling Dinsdag 7 Februari a.s. ge opend zijn van 3—5 uur en van 71/2 10 uur, de overige dagen van 2% 5 uur en van ?l/a lOuur. De tentoon stelling zal toegankelijk zijn tegen betaling van 10 cents. Dat de bazar zal worden opge luisterd door instrumentale muziek zal de aantrekkelijkheid stellig nog verhoogen. Lepelaar. Vrouwenkiesrecht. Het slot van een hoofdartikel van de „Standaard"? over dit onderwerp laten wij hier volgen. Na te hebben opgemerkt, dat de calvinistische vrouwen voor het vrouwenkiesrecht niets voelen, gaat het artikel voort Onder onze Roomsche landgenoo ten is het niet anders. Ook in die kringen lacht de vrouw er om, zoo ze er zich niet aan ergert. Reeds met het het oog op deze beide volks- deelen, kan er daarom van een nationale beweging geen sprake zijn. Die is er dan ook niet, en wat er zich voor uitgeeft, is gekunsteld. Toch is weerstand geboden. Niet omdat de actie zoo machtig, maar omdat het gevaar zoo verre van denkbeeldig is, dat doorzetten van dit onnatuur lijk denkbeeld de onnatuur in de hand zou werken, en de vrouw steeds meer zou deuatureeren We kunnen de echte vrouw in onze saamleving niet missen. Ver mindering van de viouw in de vrouw is even groot verlies als de verwijfde man. Treedt nu in 'i generaal naast de mannengroep almeer een groep vermande vrouwen op dan valt het „ewig weibliche" steeds meer uit onze menschelijke samenlevering weg. Het evenwicht wordt verbroken. Er komt een hoogst schadelijk overwicht van de mannelijke, heel in den man en half in de vrouw, en het samen stel van ons menschelijk leven ont aardt. De vrouw is volstrekt niet minder dan de man. Ze is alleen anders. Ze is iels eigens. Iets dat de man niet is, noch ons vergoeden kan. En juist dit onmisbaar vrouwelijke mogen we niet laten ontrooven. Niet alsof we in eerbied voor de vrouw te kort schoten, maar juist omdat we het eigenaardig vrouwelijke zoo emi nent hoog stellen, mogen we niet mede werken om het te ontadelen. Het blijve wat het naar zijn aard zijn moet, het fijnere, het teedere, het saambincien- de, bekorende, het diepere religieuse element in onze saamleving. Hoofd en hart zijn de twee onmisbare grondfactoren van onze saamleving. Het hoofd meer uitkomend in den man, het hart in de vrouw. Boog nu ook de vrouw te veel naar het hoofd over, dan kwam er een tekort van den kant van het hart. Er zou smelting ontbreken. En verarmd aan het hart, zou ons volk zijn volle I:venskracht inboeten. Oproer op Billiton. Op Billiton is een koeli-oproer uitgebroken. De inlandsche poliiie- soldaten staan hiertegenover machte loos. Een gouvemements-stoomer is naar Billiton vertrokken. De „Bilitonmaatschappij" ontving uit Indië bericht dat in het district Manggar op Billiton, ter gelegenheid van het Chineesch Nieuwjaar, 31 Januari, ongeregeldheden plaats had den tengevolge van een twist tus- schen Chineesche stammen over het beheer der tepekonggelden. Twee lieden werden vermoord, waarna de politie drie man neder- legde en een persoon gewond werd. De assistent-resident regeerde 70 man troepen. Blijkens een bij de regeering uit Indië ontvangen telegram zijn eenige troepen naar Billiton gezonden, in verband met de ongeregeldheden aldaar. De Wognummers. De reis, die de vereeniging „Jacob Kwast", van Wognum, door Zwit serland zal maken, op uitnoodiging der muziek-directie te La Chaux de Fonds, zal 11 Maart aanvangen: er zullen concerten gegeven worden te Ziiricb, Basse!, Qenève, La Chaux de Fonds, Biel, Soloturn, Luzern, Lausanne, Wintertur, Azau, Bern en Constanz. Tevoren zal de vereeniging, op uitnoodiging van de Quinland Inter national Musical Ageny, vermoedelijk nog een reeks concerten geven in Londen. (Zie verder Tweede Blad.) van 31 Jan. tot 4 Febr. ONDERTROUWD: J. van de Kolk, jm. 23 j. en J. H. den Outer, jd. 22 j. J. A. de Visser, jm. 25 j. en J. C. Walrave, jd. 23 j. P. de Veij, jm. 19 j. en F. A. Joziasse, jd. 19 j. J. Krijger, wedr. 35 j. en M. P. Moerman, jd. 31 j. GETROUWD: J. Nedermeijer, g. 39 j. en M. Spe lers, wed. 43 j. BEVALLEN: E. R. Debrae, geb. Vanoutrijve, z. P. J. van der Eijk, geb. Bek- ker, z. E. van Boven, geb. Crince, d. H. J. Sohier, geb. van Eenen- naam, z. OVERLEDEN: A. C. Frantzen, wed. van A. Ruijsch, 90 j. C. Eiff, z. 3 w. J. J. de Rooij, z. 14 d. H©©$tfaf»r te Vltselngen. in acht van de tien gevallen van nier- en blaasaandoeningen worden deze niet begrepen. Dag aan dag week aan week maakt de verschrikkelijke ziekte ongestoord verderen voortgang. En hoe langer zij wordt veron achtzaamd, des te erger wordt zij en des te moeilijker wordt het om haar te genezen. Dat is de reden, dat nieraandoe ningen zoo gevaarlijk zijn. Want juist de niet-begrepen ziekten zijn het meest te vreezen en bij nierziek ten hangt zeer veel van tijdige be handeling af. lederen dag neemt het gevaar toe en als gij een der duidelijke kentee- kenen van nieraandoening opmerkt, zooals pijn in den rug en de lende nen, rheumatische pijnen, urine-on- gesteidheden, zoodat gij 's nachts meermalen moet opstaan, pijnlijkheid bij de loozing, enz,, begint dan on middellijk heden nog met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn een genees middel, hetwelk uitsluitend dient voor de nieren. Zij versterken en heelen de nieren en geven hun de oude kracht terug, terwijl zij hen behulp zaam zijn bij het afvoeren van de uit het bloed gefiltreerde onzuiver heden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let vooral op de juiste spelling van den naam Foster's ter voorkoming van waardelooze namaak) zijn te Vlis- singen verkrijgbaar bij den heerA. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel af 1.75 voor één, off 10 voor zes doozen. Febr. vm. nm. Zondag 5 5.06 5.26 Maandag 6 5.52 612§ Dinsdag 7 6.42 7.02 Woensdag 8 7.46 8.06 Donderdag 9 9.14 9.34 De Heer en Mevrouw LAERNOES Nobels zeggen vriendelijk dank voor de belangstelling bij de geboorte hunner kleindochter. Viissingen, 4 Februari 1911. 's avonds 8 uur Lokaal voormalige IJZEREN BRUG. door Ds. H. T. OBERMAN. Onderwerp Reisindrukken van Rome. Bezoekt allen deze interessante ie- zing, daardoor steunt ge de Jongelings- Vereeniging „Gelijk aan het Mosterd- HET BESTUUR. zal op Maandag 6 Februari en volgende dagen, telkens des na middags 2 uur in de Concertzaal van den heer BUNING, Markt te Viissin gen, publiek Een groote partij bestaande uit zwarte en gekleurde Lakens, Kamgarens, Bukskins, Che viot, Coupons voor Pantalon?, Demi-saisonstoffen, een groote sor teering Japonstoffenals zwarte en gekleurde Satins, Merinossen, Mohairs, heel- en halflinnen Zak doeken, Amersfoort, Keper, Boeze- rengoed, Wollen- en Katoenen Dekens, verder een groote partij Coupons, Stoffen en Katoenen Da- mes-Confectie, te vee! om alles te noemen. Afkomstig van de Firma B. SALOMON, te Amsterdam. Te zien des voormiddags 10—1 uur van 16, 14 en 12 ct. per ons. Ze is zwaar en waterhoudend, Aanbevelend, I. GOETHEER, Walstraat 19/21. Miéén in wiokc's met tlii uithangbord zij Je 8 N j*; IX IV a a i in a c li i n e s verkrijgbaar Onze machines behoeven gfetie aanprijzing XA ij er/.oeki n s-iechts er op te lellen, dal ze aan het jiiislo adres gekocht wordt n. Bovenvermelde Braueref maakf bekend dat hare beroemde Bieren voor de Provincie Zeeland alleen fe bekomen zijn aan den ZEEUWSCHEItë B1ERHANDEL, Kinderdijk P 113, Middelburg. Aanbevelend, (Voorzien van koel» en ijskelder). AdresBoekdr. VAN DE VELDE. KOSMOS HgsgeriGht f862. Gevesiigtf 2. ES ST. a Jaar premie voor f 1000. verzekerd kapitaal. O De uitkeering geschiedt na 15 20 25 30 O jaren. jaren. jaren. jaren. of dadelijk 1 >ij overlijden. 20 L5 80 35 40 45 50 57.67 57.67 58.03 58*8 60.13 62.05 65.01 41.31 41.41 41.95 43.02 44.57 46.97 50.79 31.81 32.06 32.80 34.09 36.02 39.05 25.80 26.21 27.14 28.72 31.12 Verz. Kapit. uit. 1909 f86.387.411.00 Verz. Rente f 1.003.518.17 Premie-reserve f27.437.411 88 Uitbetaald tot f28.808.387.71 Agenten te VHsgingen Algemeen Assurantie-Kantoor L. A. 8TOFKOPERJ. VAN BOVEN, Carga door P. BOON en W. L. DOMMISSE Groenewoud. Te Oost- en West-Souburg S. VAN DE PUTTE. voor f 1000.ver zekerd kapitaal. De jaarpremie ver mindert jaarlijks met 3 van de aanvangspremie. De vermindering wordt volkomen gegarandeerd. De uitkeering geschiedt na O 15 20 25 30 jaren jaren jaren jaren of dadelijk bij overlijden. 20 69.98 53.64 44.11 38.09 25 69.98 53.72 44.38 38.56 30 70.36 54.35 45.25 39.71 35 71.33 55.60 46.83 41.68 40 72.73 57.42 49.15 44.59 45 74.90 60.21 52.73 50 78.20 64.59 JJ Ie Hoe Magazijn van li A I Handel in all Groote voorraad Leueren per sc vanaf f 100,a 4 b ditiën, gemakkelijke aflos kosten vooruit. Inlichting singen Aagje Dekenstr te Middelburg Segeerstraa EiWITSTAAL K. f 1. STAALPILLEN 1000 f 1. STAAL WIJN fi. f 0.80. Magazijn van voor DAMES en Alles 0} let nieuwste AeMeil yd Ook per brief, Zondags Stationsweg 14b, Rotterdv Kassiers te Vlissin —o Belasten zich met de van binnen- en buitenland orders. Koopen en Verkoopen sche wissels, vreemd geld Nemen gelden a Depos MSSU^A^F worden attent gemaakt voordeelige, sedert 1829 Het is de tijd van Verzekert daarom ond PREMIE over I voor Heerenhuizen O, Burgerwoonhuizen O, Landbouwrisico's O, Inlichtingen geven gaa tegenwoordigers, M. MEIJER, Ag Bellamypa W. L. HUSON, Coosje Bu en AMSTERDA t o— Te Viissingen verte digd door Gez. Nieuwendijk. - - Nette aflevering in Goederen worden e weeks afgehaald en w bezorgd.

Vlissingse Courant | 1911 | | pagina 2